Reklama

úterý 18. prosince 2018

Tymošenková varovala Porošenka před "epochální avantýrou"

18. 12. 2018     lenta
Poslankyně Nejvyšší rady a možná kandidátka na post prezidenta Julie Tymošenková obvinila prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka z pokusu provést "epochální avyntýru" - ukrást systém přepravy plynu země (GTS). Oznámila to na svém Facebooku. Podle jejích informací se hlava země a jeho společnosti přímo zabývají přivlastňováním státního majetku. Připomněla, že GTS každoročně přináší do rozpočtu 3 miliardy dolarů.


"Varovala jsem všechny podvodníky, včetně Petra Porošenka: ať už teď uděláte cokoli, nový prezident Ukrajiny vrátí systém přepravy plynu státu a nevrátí peníze, které budou za něj zaplaceny. (...) Raději nestrkejte nos do těchto avantýr!", prohlásila Tymošenková.

Dodala, že vyzvala parlament, aby přijal návrh zákona, který zakazuje jakoukoli manipulaci se systémem přepravy plynu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová35 komentářů :

 1. no tak plynová julča se bojí aby jí ty trubky péťa nevyfoukl před nosem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Plynova JULIE VYPADA JAKO ZE PRAVE NECO VYKOURILA
   ZE BY PANA WEINSTEINA?
   No ale potom je v akci METOOOOOO

   Smazat
 2. Ubohá Julča... Takový antisemitismus a xenofobie... vždyť Porošenko - Waltzman je občanem Švýcarska a Izraele Starosta Kyjeva Kličko (Vitalij) je občanem Německa, Gubernátor Dněpropetrovské oblasti Beňa Kolomojskij je občanem Švýcrska a Izraele, zástupce gubernátora Boris Filatrov je občanem Izraele, náčelník SBU Valentin Nalivajčenko je občanem USA, ... a ministryně financí Ukrajiny je občankou USA a jejím hlavním zaměstnavatelem je ministerstvo financí USA... TAKŽE TYPIČTÍ UKRAJINCI - z národního slepence Ukrajiny.

  Proto krást zlato, peníze, půdu, plyn, surovinové zdroje Ukrajiny je normální, je-li to směrem na západ... Rusům rozbíjet Banderistán nedovolíme. Sice mají Ukrajinci po ekonomice, ale zato smějí zplna hrdla, svobodně, nadávat na Rusy, na Rusko, střílet lidi na Donbase a v Luhansku, a velebit nacisty a USA. ALE NIKDY NAOPAK! To by nebylo demokratické.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zapomnel jsi na kravatyzrouta z Gruzie take obcana USA ktery byl big shut a pozdeji deportovan i z Podkarpatske Rusi zidostatu odkud je i pi Klausova velvyslankyne na slovaci

   Smazat
 3. Nevíte někdo, jak funguje botulín, když vám ho stříknou pod podkůži? Že by ji došly peníze za prodej orgánů? Tihle živočichové jsou odporní.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proč? Mně je třeba tahle ženská úplně fuk.

   Smazat
 4. Ona a on ? To je pro Ukrajinu jako vyber si .Jestli si mám do vlastních gatí se vysrat nebo pochcat

  OdpovědětSmazat
 5. Zel , Ukackam nikto negarantoval dozivotni profit z tranzitu plynu !Na ponechani tranzitu pres ukrajinu tlaci EU , aby ukrajina mela aspon nejake prostredky na chod kyjevske bandy a nemusela to hradit EU. Proto tlaci na Putina , aby jim dal nejako vydelat !

  OdpovědětSmazat
 6. No jo plynová julča by taky ráda něco do vlastní kapsy.

  OdpovědětSmazat
 7. Aby jste do těch trubek nemuseli sami prdět. Ze severu dva severní proudy, z jihu turecký "potok", tak dlouho jste toho Rusa dráždili a okrádali, až se rozhodl se obejít bez vás, milí Banderovci.
  Mimochodem, když už jste kradli, měli jste i investovat do údržby a oprav. Němci vám na ty trubky koukli a zjistili, že jsou na konci s dechem. Možná že to byl i hlavní důvod, proč stavějí nord stream 1 a 2.

  OdpovědětSmazat
 8. ze ZVĚDAVCE :

  ANO a ČSSD zablokovaly snahu SPD debatovat o uprchlickém paktu
  18.12.18

  Česká republika:
  Vládní kluby ANO a ČSSD zablokovaly snahu poslanců SPD Tomia Okamury, aby se ve Sněmovně debatovalo o globálním paktu o uprchlících. Okamura v souvislosti s vyjádřeními premiéra Andreje Babiše (ANO) o postojích k paktu obvinil ministerského předsedu ze lži.

  Ministr vnitra Jan Hamáček citoval před poslanci pondělní usnesení vlády, že se nepřipojí k migračnímu paktu, ale podpoří v OSN zprávu,která se odvolává na pakt o uprchlících.

  „Je rozdíl, kdo je uprchlík a kdo je migrant,“ zdůraznil. Petříček odmítl interpretace, že uprchlický pakt může přinést globální mechanismus přesídlování, v textu podle něho naopak stojí,že uprchlíci se mají co nejrychleji vrátit do domovských zemí.

  Pakt podle ministra nezavádí žádné nové povinnosti, závazky vyplývají už ze Ženevské konvence.

  ______
  Lže – pakt o uprchlících zavádí přesídlování uprchlíků do třetích zemí – na dobrovolné bázi.

  Návrat uprchlíků musí být pouze dobrovolný.

  Pakt zavádí slučování rodin a včlenění uprchlíků do sociálních, zdravotnických,vzdělávacích systémů a do pracovního trhu.

  Pakt zavádí uprchlíky před klimatickými změnami,před přírodním katastrofami, genderovým násilím atd.

  Nic z toho Ženevská konvence neobsahuje.Naopak předpokládá, že se VÁLEČNÍ uprchlíci po skončení konfliktu vrátí do zemí původu.

  Je to zrada.

  Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/ANO-a-CSSD-zab…

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Žádný uprchlický pakt nebyl.
   Schválně si otevřete novinky, idnes apod.

   Smazat
  2. Kde byly publikovány autentické české překlady uvedených dokumentů, abychom mohli jako čtenáři posoudit, oč jde. Velice bylo napsáno sáhodlouhých komentářů o těchto dokumentech, o kterých nevíme většinou vůbec nic. Tedy místo komentářů publikovat dokumenty, obrázek si udělá čtenář sám a nejlépe.
   Jinak třeba uvedené klimatické změny - to třeba jižní Morava že se vylidní a postěhuje do Afriky? A co když přijdou změny klimakterické - které již panují v některých zemích od 14 roků? To se dají do pohybu jen ženy? To zbytek rodiny pak smí, nebo nesmí, je to pak rozlučování rodin?

   Smazat
 9. "epochální avantýra"
  Že by nový název pro skupinu ČEZ...
  A nebo že by snad pro katolickou církev ?*

  OdpovědětSmazat
 10. paní Tymošenko vypadlo slovo, mělo být "ruského plynu"

  Nicméně, země, která s nadějí vzhlíží k profláknuté Tymošenko k výměně za Poroše, ta musí být už úplně šílená, protože je to z louže pod okap. To ona chtěla vybíjet ukrajinské Rusy atomovkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vybíjet ukrajinské Rusy atomovkou? Co to je za blábol? A jak by se tou atomovkou dali vybíjet Rusové a uchránit Ukrajinci?

   Smazat
  2. Asi šlo o humanitární atomovky, které usmrtí jen ty "zlé".

   Smazat
 11. Dobře čtěte, ruští užiteční idioti. Takhle si dělá rusko "přátele". A pak se moc diví, že žádné nemá.

  https://www.denik.cz/ze_sveta/vydirate-nas-a-chcete-nas-obsadit-obvinil-moskvu-belorusky-prezident-20181214.html

  https://www.rferl.org/a/lukashenka-says-belarus-will-never-be-part-of-russia/29656460.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pjakin označil tento týden Lukašenka za omezence s jednáním vesnického kulaka, který by se rád udržel u vesla a předal svou zemičku svému následníkovi Koljovi. Přesněji to vystihnout nemohl. Bělorusko jde ekonomicky pod jeho vedením do kopru a ten chuj Putin si ho nechce vydržovat. Takže potřebuje jako sůl podporu ze západu, ale tu dostane jedině, pokud bude štěkat na Rusko :-)

   Smazat
  2. 9:03 podle vámi uvedených zdrojů lze konstatovat, že i vy sám děláte nesyslné rovnítko Lukašenko = Bělorusové. To je stejné, jako byste napsal, že Porošenko = Ukrajinci. Naštěstí Rusko toto velmi dobře rozlišuje, protože stejně jako zvoní hrana Porošenkovi, dočká se i Lukašenko. Oba, Porošenko i Lukašenko, jsou Putinovi zcela ukradení, akorát musí trpělivě čekat, až se jich zbaví jejich vlastní národy.

   Smazat
  3. 9:20
   No, jenom aby do Běloruska ruští vojáci nezačali hromadně jezdit na dovolenou.

   Btw, ještě před nedávnem, kdy se v BR pořádalo MS v hokeji, jste se tu rozplývali jak je BR pod vedením Lukašenka úžasná, krásná, rozvinutá, bezpečná země a odolává snahám západu o své rozvrácení pomocí barevných revolucí. Stačí ale aby se ohnal po chtivých prackách Rusa a vše je najednou jinak :-D

   Smazat
  4. V Bělorusku je pěkně. Jsou tam hezké vesnice, všude všechno vymalováno, bezpečně a čisto, všude klid a pořádek. Je to asi poslední socialistická enkláva Evropy a bývalého SSSR. Má to ale jenom jeden háček, je to všechno díky penězovodům z Ruska. Ty ale Lukašenkovi významně přiškrcují. Jako příživníček podrazáček to poněkud přehnal, když se Bělorusko vložilo do odvetných ruských sankcí, když se třeba stalo největším světovým pěstitelem a dodavatelem citrusových plodů do Ruska, nebo přeprodávalo do Ruska polskou zemědělskou a ovocnářskou produkce atd. O překupnictví plynu a ropy, které si samo za nízce ceny vyžadonilo pro svou potřebu, prostě škoda slov.

   Smazat
  5. Na yandexu je street view řady míst v Bělorusku. Nic moc. Města paneláky, mimo hlavní cesty chybí asfalt, vesnice povětšinou opravdu děrevňa, tedy domky ze dřeva atd. atd. Nekritizuju to, ale prostě vychvalování není na místě, jsme na tom o dost líp a do německé úhlednosti to má nekonečně daleko.

   Smazat
 12. Banderostán je velmi bohatá země, protože už od r. 2015 nenakupuje ruský plyn z Ruska, ale nakupuje ruský plyn z Polska a Slovenska. Někdo si přitom hezky mastí kapsu, je totiž za trojnásobné ceny. Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. nepochybuji o tom, že se Ukrajinci šábnou s Dudou i Kiskou

   Smazat
  2. 9.06 Kdo umí, ten dělá. Kdo neumí dělat, ten vyučuje.

   Smazat
 13. To 8:35
  Řekla do telefonu - a je to natočené (jen to teď nejsem schopen najít) - že je zapotřebí už konečně hodit na Rusy na Donbasse atomovku. Aby od nich byl jednou pro vždy pokoj.

  OdpovědětSmazat
 14. Chudák Tymošenková se musí hodně snažit, ale má to stejně marné. Ukrajina je dnes teritoriem ovládaným přímo z USA a státy si už vybraly za budoucího prezidenta zase Porošenka z několika důvodů: má správný původ (Valzman), zpřetrhal vazby se všemi sousedy a je jako krysa zahnaná do kouta, protože nemá kam zdrhnout (nikde ho nechtějí), je proto velmi dobře ovladatelný a vyzpytatelný (což u Julči není jisté, může být agentkou Kremlu). Ona má sice náskok v předvolebních průzkumech, ale to nic neznamená, Američané přece zcela jistě natisknou Porošenkovi skvělý volební výsledek (stejně jako svého času u nevolitelného také opilce Jelcina), možná ještě lepšího. Julče dnes už ani ta atomovka nepomůže :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak jako zcela jistě "natiskli skvělý volební výsledek" Clintonové, Drahošovi, Sobotkovi...Hmmmm, debile.

   Smazat
  2. 9:32 o tom, jak skvělá americká volební agentura "udělala" ve spolupráci s dcerou Jelcina ze čtyř procetního průzkumu absolutního vítěze prezidentských voleb v Rusku, o tom byl natočen dokonce skvělý americký film a dávali ho i v Česku, tuším, že na Nově. Z Jelcinova alkoholismu dokonce udělali přednost, protože "pod vlivem" byl dokonce ochoten tancovat na veřejnosti a objímat Clintona a to jiný kandidát nedokázal!

   Smazat
  3. Chudák Saakašvili poslouchal také Američany na slovo a kde je mu teď konec. Už tu svoji loutku nechtějí pustit ani na své území ani na turistické vízum. Asi jako Porošenko bojoval jako lev za Hitlarovku a to se mu vymstilo. Vyhnali ho dokonce z banderostánu a to se naučil mluvit ukrajinsky líp než Porošenko. Momentálně se údajně skrývá a školí snad v Holandsku a chtěl by zpázky pro změnu zase do Tbilisi, ale gruzínské občanství mu už dříve také sebrali. Nevděčnost vládne světem!

   Smazat
 15. Ukrajina a co já s tím? Ukrajinci se také zabývají našimi problémy? Mají problém s Ruskem a ruskou menšinou ve své zemi, tak ať si ho vyřeší. Co je nám do toho? My máme svých problémů dost!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. až budou v ČR sami Češi druhou největší národnostní skupinou po Ukrajincích, tak se o to možná budete muset zajímat, že ?

   Smazat
  2. 13.17 Opakuji! Máme svých problémů dost!!!

   Smazat
  3. 13:38 a jedním z nich je ukrajinská menšina :-)

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.