Reklama

neděle 30. prosince 2018

USA jsou proti hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocné, varuje zpráva

Tyler Durden
30. 12. 2018  ZeroHedge, překlad Zvědavec
Nová zpráva Úřadu pro odpovědnost vlády (GAO) varovala, že současný systém protiraketové obrany USA je proti balistickým a hypersonickým střelám Číny a Ruska bezmocný.


Rychlost, nadmořská výška a manévrovací schopnost střely by mohly překonat všechny senzory na síti (včetně těch ve vesmíru) a pozemní a námořní radary, i pozemní a námořní obranné střely země-vzduch. V případě hypersonického raketového útoku by byly rozkaz, kontrola a řízení boje ze strany Pentagonu neúčinné.

„Čína a Rusko vyvíjejí hypersonické zbraně, protože jejich rychlost, nadmořská výška a manévrovací schopnost mohou překonat většinu systémů protiraketové obrany, a mohou být použity ke zlepšení schopnosti konvenčních a jaderných útoků na dlouhé vzdálenosti,“ uvádí se ve zprávě.

Zpráva připouští: „V současné době neexistují žádná protiopatření.“

Závody ve zbrojení hypersonickými zbraněmi vyústily v to, že americké letectvo udělilo v letošním roce zbrojovce Lockheed Martin několik smluv na vývoj „hypersonických konvenčních útočných zbraní“ (HCSW).


První dohoda byla podepsána v dubnu, v hodnotě více než 928 milionů dolarů.

O čtyři měsíce později americké letectvo udělilo Lockheed Martin, jednotce pro řízené střely, smlouvu na vývoj hypersonických zbraní ARRW (Air-Launched Rapid Response Weapon). Na vývoj tohoto druhého prototypu hypersonických zbraní firma Lockheed Martin získala 480 milionů dolarů.


„V rámci programů ARRW a HCSW je vyvíjen jedinečný potenciál pro válečného bojovníka, přičemž každý z nich má jiný technický přístup,“ uvedlo americké letectvo v prohlášení. „Snahou ARRW je ‘dosáhnout hranice současných možností’ tím, že se využije technická základna, vytvořená na základě partnerství vojenského letectva/DARPA. Snahou HCSW je využít pokročilé technologie, které dosud nebyly integrovány do leteckého zaváděcího systému.“

Ve zprávě se uvádí: „Čína a Rusko vyvíjejí protisatelitní zbraně, aby ohrozily operace ve vzdušném prostoru USA.“

„Čína rozvíjí potenciál provádět rozsáhlé protisatelitní útoky s využitím nových fyzických, kybernetických a elektronických prostředků boje,“ což dodává navrhované „vesmírné síle“ ze strany prezidenta Trumpa na důvěryhodnosti.

Ruský prezident Vladimir Putin v březnu úspěšně testoval hypersonickou nukleární střelu.


Hypersonická střela Kinžál (Dagger) letí rychlostí Mach 10, má rozsah přes 1 200 mil a může nést jadernou nebo konvenční hlavici. Rusko uvedlo, že hypersonická střela je schopná zasáhnout pozemní cíle a námořní lodě.

Nedávno ruské Ministerstvo obrany zveřejnilo online video, na němž je stíhací tryskový letoun MiG-31, který během cvičení odpálil střelu Kinžál. Ministerstvo uvedlo, že hypersonická střela nesla konvenční bojovou hlavici, která zasáhla utajované cíle v rámci testování rozsahu v jižním Rusku.

V říjnu jsme zveřejnili dramatické záběry, které zachytily hypersonické jaderné letadlo, které proletělo napříč Čínou.
Zkusme přijít na to, zda 1) je to reálné, 2) zda je to skutečně z „dnešní noci“ (zohledněme časová pásma, pokud to bylo nahráno do počítače brzy po nafilmování). 3) Ověřme možnost, zda nejde o trajektorii (padajícího) SojuzuFG…
… protože tohle je divné, pokud je o zánik rakety. Twitter

Stanice Fox News uvedla v reakci na Úřad pro odpovědnost vlády (GAO), že Ministerstvo obrany popsalo zprávu jako „přesnou, i když jde o alarmující makro obraz ohledně toho, jak si USA stojí ve světě proti nově vznikajícím hrozbám“.


US Powerless Against Hypersonic Missile Attack From China And Russia, New Report Warns vyšel 18. prosince 2018 na zerohedge.com. Překlad v ceně 214 Kč Zvědavec.

85 komentářů :

 1. Investice amerických průmyslníků do Obamy se evidentně několikanásobně vyplatila. Je zajímavé, že nikomu v USA nepřijde divné, že ani desetinásobné investice oproti Rusku do zbrojení nejsou zárukou toho, že by s nimi alespoň drželi krok - to příliš nevypadá na účelové zhodnocení těchto financí. Trump by si měl co nejdříve v Pentagonu sjednat pořádek.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jenom pitomec nevidí kvalitativní rozdíl vynakládání prostředků na zbrojení v Rusku a USA. Na druhou stranu nelze zapomínat, že USA vedou spousty větších, nebo menších válek různě po světě. A to stojí spoustu peněz. Další miliardy vyjdou americké daňové poplatníky vydržování spousty vojenských základen po světě a loutkových režimů. Mimochodem, tlak Trumpa na "spojence" NATO, aby navýšili své vojenské rozpočty je jasným signálem, kdo se má finančně spolupodílet na jeho agresivní politice ve světě.

   Smazat
  2. Tentokrát se nepodaří USA "uzbrojit "Rusko jako se jim to údajně podařilo v případě SSSR.Ruská odpověd je asymetrická.Americká armáda je v dezolátním stavu a Američané musí dovážet elektroniku pro své strategické rakety z Číny.Už nemůžou dělat světového četníka protože na to nemají peníze.Proto se stahují ze Syrie a brzy zmizí i z Afganistánu.Jsem zvědavý co na to bude říkat Prezident Zeman a jestli tam naši vojáci zůstanou dál ,aby" bojovali za Prahu"

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. 16:46 To se mi líbí! Bojaryšnikem na ně! Tomuhle já řikám asymetrická odpověď!:)))

   Smazat
  5. Naopak! Škoda cenných amerických valut, přitom na russáckej plovoucí i lítající šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Horší voříšek je pozemní síla a zejména - takový level 2, bude ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a

   Ale když mu splašíte pravý sibířský "Bojaryšnik" za pár bezcennejch rubliků, do minuty bude na zádech kopat nožičkama! Pak teprv přijde nejvyšší level č. 3! Tedy samotný Putler! A ten je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho bude muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  6. Desetinásobné investice USA do zbrojení komplet sežere provoz jejich více jak 1000 základen po světě a na vývoj a výrobu nových zbraní už mnoho
   let nezbývá.Rusko chtěli USA uzbrojit , jenže rusové zbrojí rozumně a efektivně a navíc vyrábí mnohem levněji. Těch cca 15 let o které USA takto zaostaly už nikdy nedoženou.Čína,rusko
   a dokonce i Indie a další jaderné velmoci je hodně předběhly.A navíc ty jejich základny které už nejsou schopni ufinancovat jsou v podstatě k ničemu.Jsou to je terče pro přesné a
   naprosto nazastavitelné rakety protitivníka s
   životností v době trvání doletu rakety.

   Smazat
  7. 18:31 Pokud ovšem v tom cíli není zrovna ten Pepik z Kotěhůlek svírající prak! Pak je po přesnosti a po životnosti. A tak to je v putleroffským Chujlostanu se vším! Hromada chvástů a žvástů a skutek - utek!:)))

   Smazat
 2. Nevím, co si o tom myslet. Že by NEJSKVĚLEJŠÍ a NEJÚŽASNĚJŠÍ NÁROD, národ z SS přiznal, že je Rusko v něčem LEPŠÍ? Nebo jsou to jen SS - Žvásty, aby SS mohly ZBROJIT!!?? SS věřím asi jako ČT, Kalouskovi, Štětinovi, Langšádlové a dalším!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Rusové mají spoustu "zázračných zbraní". Zásadním problémem je, že je mají jen na papíře, nebo přinejlepším ve fázi několika prototypů světelné roky vzdálených od reálného nasazení do výzbroje. Ale jako propaganda pro domácí obyvatelstvo a pro užitečné idioty ve světě to funguje báječně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13,58
   Hadam ze sa nechces presvedcit o tej novej ruskej zbrani ?

   Smazat
  2. 14:10
   Hádám, že tá "nová ruská zbraň" je stejně "nebezpečná" jako tank T14-Armata nebo jako stíhačka Su-57, atd. Roky od velkolepého představení stále v počtu několika prototypů.

   Smazat
  3. Samozřejmě, na tebe a USA nikdo nemá a mít nemůže. Nedej se, USA za tebou stojí, o těch užitečných idiotech to od tebe fakt sedí.

   Smazat
  4. Rus necítí potřebu se chvástat, za něho hovoří skutky. Pokud je přehlížíš, pak se nedivím ani tvému uvažování.

   Smazat
  5. 13,58
   Nejlépe asi Rusko vystihuje jedna parafráze.
   "Je slabší, než se dělá, ale silnější, než by si přáli jeho nepřátelé".
   Za existence Varšavské smlouvy byly síly východu a západu v přibližné rovnováze. Dnes je Rusko osamocené a v konvenční válce by stálo proti celému západnímu světu. Takovou válku by nikdy nemělo šanci vyhrát. Ani teoreticky. O to komičtěji vyznívají výkřiky různých idiotů o ruské hrozbě.
   Jedinou ruskou šancí jsou jaderné zbraně a odstrašení jimi. Rusové říkají: "K čemu by nám byl svět, když v něm nebude Rusko". Putin již před lety oznámil vojenskou doktrínu Ruska, ve které si vyhradil právo použít jaderné zbraně jako první i v případě napadení konvenčními zbraněmi, pokud se nebude válka vyvíjet ve prospěch Ruska. Nebo jak dlouho říkám já sám: "Když nemohu být já sám, nebudete ani vy".
   Všechna sranda končí. Pokud se na západě někdo rozhodne vystřelit na Rusko, bude to konečná. Žádné dlouhodobé testy tanků, nebo letadel se konat nebudou.

   Smazat
  6. 14,16
   Az tak jednostranne by som to nevidel.
   Co sledujem politiku, mam taky pocit, ze USA nieco vymyslia, hned sa tym aj chvalia.
   Naopak, Rus ma, ale nechvali sa tym.
   Tak to bolo az do doby, co sa USA zacali sackovat na Ukrajinu. Tu uz Rusko pritvrdil.
   SU 57 ?
   Videl som nejake zabery, co to lietadlo dokaze. V niektorych pripadoch mi pripada, ako keby porusovalo zakony fiziky.
   Tiez si spominam na to, ako ho Rusko predstavili kdesi na vojenskej vystave, alebo co to bolo, a rusky pilot vyzval vojenskych pilotov USA a Nato, na fingovany vzdusny suboj.
   Vsetci to odmietli.
   Predpokladam, ze vedeli ze nemaju sancu oproti tomuto lietadlu.
   Takze netreba vo vsetkom podcenovat rusa, a mysliet si, ze american ma vsetko dokonale.
   Mimochodom, aj Hitler si myslel ze ma dokonale zbrane.
   Ale iba do tej doby, kym ZSSR nenasadil do boja legendarne Kaťuše. Pri strelbe z tejto zbrane sa museli nacisti citit ako v pekle.
   Poucenie ?
   Ak Rusko ma skutocne takuto raketu, je jasne ze USA to budu spochybnovat, pretoze nemaju voci nej obranu.

   Smazat
  7. 14:35
   První prototyp Su-57 vzlétl už před 10 lety. Dnes už měl být nasazen, ale po 10 letech je to stále jen prototyp. Reálné nasazení nejdřív za 5 let, ale spíše za 10 nebo vůbec. Prostě ruská klasika. Hlavně, že se může propaganda chvástat, že kdesi virtuálně porazila cosi, nebo co. Ale na vás funguje.

   https://technet.idnes.cz/stihacka-su-57-0cq-/tec_technika.aspx?c=A180713_144313_tec_technika_vse

   Smazat
  8. 14,45
   A není to jedno? I kdyby jich měli tisíce a utratili by za ně několik rozpočtů, změní to něco? Museli by nakoupit tisíce tanků, OT a další konvenční výzbroje, ale potom by stejně neměli dost vojáků.

   Smazat
  9. Pan si potřebuje přesvědčit ? jestli je to pravda ! Zadej cil ,pozvi rodinu a pošli to Putinovi !!!

   Smazat
  10. Co píší česká média nemusí být zcela O.K. Jen si je třeba připomenout F-35.

   Smazat
  11. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  12. 16:50
   Sni dál své vlhké sny. A nezapomeň na pemprsky.

   Smazat
  13. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  14. Pane Hricáku (14:30), jste úplně mimo, pokud si myslíte, že by Rusko nemohlo vyhrát válku proti západu ani teoreticky. Celý západ by dal dohromady max. 2 000 000 žoldáků, zatímco Rusko by díky mobilizaci bylo schopno nasadit nejméně dvacetkrát více vojáků. Další milióny by přišly pomoct ze zahraničí a navíc by se rozvinul i partyzánský boj, kterého by se zúčastnily i ženy. Mimoto by Rusové byli nesrovnatelně odhodlanější, odolnější a odvážnější, než jejich zhýčkané protějšky, mimo jiné i proto, že by bránili svoji vlast, kterou milují. Mimochodem, např. tanky T 14 Armata se již vyrábějí sériově, oproti nejnovějším americkým, které budou brzy slavit padesáté výročí vzniku.

   Smazat
  15. No jo , az je to podezrely kazdej den se na nas vymrsti nejaka "zazracna zbran" , nektera lita az 19 tisic mil za hodinu nebo za minutu.
   Je treba jen Upozornit Usaky a ty , kteri je posilaji na tyhle vsechny valky a masakry civilniho obyvatelstva , ZE SE TOHLE VSE SI NA SEBE VYPROVOKOVALI / svym fasismem jiz od 1943/, a tim , ze neznaji nic jineho nez zurive a zbesile agrese proti svetu/, to si na sebe privodili od pokojnych a mirovych statu a narodu ..A dobre jim tak.

   Smazat
  16. 23,02
   Armata stojí cca 4 miliony dolarů. Pokud by jich Rusové chtěli mít srovnatelně se zeměmi NATO, stálo by je to nějakých 30-40 miliard dolarů. Podobně by jsme mohli počítat s výrobou Su 57, obrněných transportérů a další konvenční výzbroje. To je přesně cesta k "uzbrojení" Ruska.
   Podle mého názoru modernizují Rusové armádu pouze do rozsahu schopnosti se ubránit jednotlivým sousedům, především Číně. Obrana proti soustředěnému útoku NATO spočívá v jaderném arzenálu. Proto investují víc do hypersonických nosičů jaderných hlavic, než do výroby armaty, nebo Su 57.
   Pokud by Rusko nebylo osamocené a mohlo náklady na zbrojení rozložit na případné spojence, jako tomu bylo za existence Varšavské smlouvy, nebyla by atomová válka tak vysoce pravděpodobná, jako je nyní.
   Zatím za Putinem stojí stále minimálně 60% obyvatel Ruska. Pokud by je oholil ve stylu Sovětského svazu ve prospěch vybudování srovnatelné armády, bude mít Rusko tisíce moderních tanků a letadel, ale ztratí vůli Rusů za svou zemi bojovat. Asi tak, jako já nemám žádnou vůli bojovat za zemi, ve které mi patří jenom politiky nadělané dluhy.

   Smazat
 4. A kde mame toho debilka ktory tu stale pise opak a nadava na Rusko chvali vrazdenie a ma rad Izrael a Ukrajinu.?????Zeby mal poobednu u zahranicneho investora alebo je este taky do..bany po nocej a bolia ho ruky ze nevladal tu napisat svoj ubohy komentar!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  2. 14:51 Budem a bol som tu vzdy este ked tvoja mater posielala pohladnice na poste.To ze tvoj foter a mater ta nenaucili sa spravat je alarmujuce uz len podla toho ako a co tu pises ty luzer. Tvoje ohlasi tu stoja aj tak za jedno velke h..no ktorym si aj ty.Odporucam ti zavri sa na zachod a tam prezi ten tvoj vzusujuci zivot.Tam patris ty uboziak.

   Smazat
  3. 14:28 Kašli na toho havloidního debila14:35,havloidi nic jiného nedělají než rozeštvávají lidi mezi sebou, ti normální jsou rádi, když slyší názory svých slovenských bratrů.

   Smazat
  4. 16:52
   Tak nevím asi u Vás existuje rozdvojená osobnost. Jedním dechem hlásíte, že rusové jsou ožralové a pitomci a vzápětí jsou tak genialní, že napadnou úspěšně "demokratické volby" na západě. Opravu je s vámi stranda.
   Václav

   Smazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  6. 17:35, to je obyčejný tapetářský debil. Někde to okopíroval a teď to tu pastuje každý druhý den.

   Smazat
  7. No po pravdě by bylo třeba zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Nechal bych jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk.

   Smazat
 5. Vývoj nových konvenčních zbraní v Rusku je spojen s jeho návratem do role světové mocnosti. Nikoliv s jeho případnou obranou. Stačí si porovnat počet vojáků Ruska a NATO. Potom počty tanků, letadel a další konvenční výzbroje. Konvenční válku nemá Rusko šanci vyhrát. O to je to nebezpečnější. V případě napadení Rusové nebudou s jaderným úderem dlouho otálet.

  OdpovědětSmazat
 6. Pohled z druhé strany:
  Až USA i čína nasadí do výzbroje hypersonické střely, tak bude Rusům celá PVO, včetně nově vyvíjeného systému S-500 dobré leda na vytření řitě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 14,48
   Za prvé, nemyslím si, že by Rusové ustrnuli ve vývoji. Za druhé, Rusko zatím nemá imperiální spády. Jeho aktivity v Sýrii, nebo na Kubě jsou pouhými obrannými gesty a se světovládnými spády Američanů se nedají srovnat.
   Jak jsem napsal jinde, Rusové nehodlají a ani nemohou vést velkou a dlouhou konvenční válku. A pokud budou sami napadeni, bude to konečná. Pro všechny.

   Smazat
  2. 14:48 Magor Rusko a Čina su momentalne na jedne strane ako partneri . Pretoze ak by padlo Rusko taky osud ma na plane Amerika aj pre Cinu.O Čom tu ty zasa pises???? SI MIMO???? Kde na to chodis???

   Smazat
  3. S-500 má v špecifikáciách uvedené zostrelenie cieľov do 7km/s. Takže ani hypersonické rakety neprejdú. Hm?

   Smazat
  4. 15,06
   Magor jsi ty. Ano, dá se mluvit o jisté podobě spojenectví. Ale to vzniklo díky politice západu. Tito "spojenci" si tak nějak zbyli.
   Čína se stále hlásí ke komunismu a Rusko, alespoň v tomto ohledu vnímá, jako zrádce této ideologie. Navíc, Číňané mají vůči Rusku vyřčené i nevyřčené územní nároky a několik pohraničních konfliktů.
   Pokud by západ udělal tu chybu, že by napadl Rusko i Čínu, stáli by bok po boku. Ale jinak...?

   Smazat
  5. Pro Čínu Rusko není partner, ale jen něco jako vyhazovač od dveří jejich luxusního klubu. Oni dobře vědí, že si jednou celé Rusko koupí a nebude to dlouho trvat. Už dnes jim patří většina aktiv země, o které by měli zájem i jiní, ale Čína je předběhla. Může se to zvrátit válkou, ale ne o mnoho. Čína je mnohem lépe vyzbrojena než Rusko a dotahuje na USA, v posledních letech dotahuje na USA i technologicky, nejen ekonomicky. Podívejte na počet patentů, citace, stěžejní a průlomové objevy, tam všude už Čína dominuje. Čína, USA, Británie. Zbytek Západní Evropy je až ve druhém sledu s Austrálií, Kanadou, Izraelem apod. Rusko vůbec nefiguruje v seznamech technologicky vyspělých zemí, zatímco ostatní země BRICS ano.
   Stačilo by, kdyby se Číňané dohodli s USA, a Rusko v momentě přestane existovat. Jednou k tomu dojde, o tom už není pochyb, jen se neví, kdo bude na tomto území pánem, anebo jak se to vlastně podělí. Určitě poté, když Putin odejde, ale jak sleduju, bude to možná i dřív, ještě před koncem jeho mandátu. Je to mimořádně neoblíbený politik a vůbec bych se nedivil, kdyby ho v příštím roce sami pověsili na kremelskou zvonici a pozvali do země vojska NATO.

   Smazat
  6. "Putin je mimořádně neoblíbený politik" - ty voe, snad u vás na Hagiboru a v přilehlých redakcích. Mezi lidmi v Rusku i mimo Ruska je oblíbený.
   Chápeš, bandero? Už sem ani nelez!

   Smazat
  7. 22:49 V podstatě máš recht. Zatímco ruští "bílí negři" (Bronstein) coby de facto vječně zlití divoši jsou pro civilizaci zcela nepotřební, tak žlutej xindl nám může posloužit tradičně v roli kuliů s podobnou šálou na krku! - https://www.dhm.de/fileadmin/medien/lemo/images/ba008251.jpg

   Smazat
  8. 23:20 Zkrátka u všech odulých ruso i čecho, franko a balkánomužiků, jimžm oduly tváře od prdů tohodle škaredýho Ugorfína! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/291912_original.png


   Páč se pohybují nebezpečně blízko jeho pšoukovývodu!:)))

   Smazat
 7. Každého můžete přesvědčit argumentama, trolla nikdy!Placený udavač nesmí couvnout!A jsou všude, kde se říká pravda, fašouni bojují, ale brzy dostanou "odměnu"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15,00
   ...ano, ano. Blbovi to nevysvětlíš a uplaceného můžeš jenom přeplatit.

   Smazat
  2. A jaké že maj být ty argumenty?

   Smazat
  3. Logické, podložené informacemi...už chápeš, bandero?!

   Smazat
 8. Když teda máte ty "zázračné zbraně proti kterým jsou USA a NATO bezmocné", tak počítám, že už byste mohli konečně přestat kvičet, že se k vám NATO neustále přibližuje a že vás obkličuje. Žádné nebezpečí už vám s těmito zázračnými zbraněmi nehrozí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15,07
   Bože, ty jsi ale dutá palice.
   Neexistuje žádná zázračná a všemocná zbraň. To, že západ Rusko obkličuje je matematická jistota. Stačí se podívat na mapu. Jedinou skutečnou obranou Rusů jsou jaderné zbraně a odstrašení jimi. Jenom dutolebci si neuvědomují, že je tato situace mnohem horší, než v dobách studené války. V oné době byl mezi SSSR a zeměmi NATO nárazníkový pás zemí Varšavské smlouvy. Dnes stojí NATO na hranicích Ruska a kruh se stále víc a víc zužuje. I kdyby nešlo o plánovanou akci, ale o technické, nebo lidské selhání, než se to vysvětlí, bude po nás všech veta. Rusové nebudou mít čas.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Smazat
  4. Pane Hricák, ono opravdu nemá smysl placenému havloidnímu hňupovi cokoli vysvětlovat, on je za to placen, aby nic nechápal, vaše vysvětlení je vyčerpávající a výstižné již v prvním vašem komentáři.

   Smazat
  5. 15,43
   Tak že snaha Ukrajiny o vstup do NATO je pouze výplodem mé fantazie. A "výběrko", které dala kdysi americká vláda na přestavbu námořní základny na Krymu asi také.
   Dutý, nebo uplacený?

   Smazat
  6. 15:43 Jak si představuješ obklíčení v dnešní době havloblbe, vypadá to, dle tvých vyblitin, že má stát vojín vedle vojína s holí v ruce po celé délce hranic.

   Smazat
  7. 15:52
   Hricáku,
   po tom co Rusko Ukrajině v posledních letech Ukrajině provedlo, se nikdo s mozkem v hlavě nemůže divit naprosto logické a přirozené snaze Ukrajiny zajistit si svou bezpečnost před Ruskem vstupem do NATO.

   A i kdyby Ukrajina do NATO vstoupila, tak by Rusko bylo "obklíčeno asi z 2%. Opravdu, zkuste tu mapu :-D

   "Výběrko" bylo zcela veřejné a transparentní. Bylo na opravu tamní školy. "Základnu NATO" z toho udělala zase jen ruská propaganda, šířená i prostřednictvím NR. Ukrajina měla s Ruskem smlouvu o pronájmu krymských základen až někdy do roku 2040. Mají vás pěkně v hrsti.

   A jasně, že jsem placený. Nebo vy chcete říct, že vy to děláte zadarmo?

   Smazat
  8. Prispevek 15:57 jasne ukazuje, ze podle nej je obkliceni neco jako fronta na banany v husakovskem raji:-)

   Smazat
  9. 16:12 Nebli blbosti a odpovídej argumenty,koprofile.

   Smazat
 9. Mne se libi, ze tady porad Putinolizaci pisou, jake ma Rusak zazracne zbrane, ale na druhou stranu kvici, protoze jsou posrani az za usima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aspoň si to po sobě přečtěte a pak si zkuste upřímně odpovědět, kdo tady kvičí jako píchlá svině :-)

   Smazat
  2. Jaký zázračný zbraně má Rus, chlapče, co to meleš, ono když je někdo sto let za opicema tak mu i obyčejný zapalovač připadá jak zázrak.

   Smazat
 10. Stále se podivuji nad tím,že se zabýváte tím americkým debilem.On má radost,že se s ním někdo vůbec baví a tak mu tu radost nedělejte.Nechte ho,ať si píše ty své debility a nereagujte na něj.Ono ho to přestane bavit, když mu nebudete odpovídat.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. málokdo se jím zabývá, spíše nově příchozí, kteří ještě neznají výrazivo omezeného agenta Pepka Vyskoče :-)

   Smazat
 11. Anonym 16:52.Typický projev schizofrenie.Všechno vidí jinak než je skutečnost a slyší nějaké divné hlasy,co mu to našeptávají!On by se měl léčit a jinak je pouze správné ho politovat.To ten mldý Babiš je proti němu ještě Jůra.Tož tak

  OdpovědětSmazat
 12. 16:49
  Pepi, ty to tady dneska rozjížíš ve velkým stylu, fakt. To tě Janda a Putnou tak zjebali za malý výkon? Vždyť tu rozesmíváš diskutující i o svátcích, tak co by ještě chtěli? To je nevděk, fakt, Pepi, až je mi tě líto.

  OdpovědětSmazat
 13. Rusák a s ním jeho vlezdoprdelníci mají strachy posrané válenky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:55

   Freude, Freude, vždycky na tě dojde... :-D

   Smazat
  2. Silvestra je až zítra, ale tomu blbovi 19:55 se směji již dnes!

   Smazat
  3. Strach nikdy! Jsou to vlastenci, jako ten bohatýr s tou lopatou na 1 minutě a 12. sekundě - https://www.youtube.com/watch?v=I1ImlHGLPj0
   a

   Ale když mu splašíte pravý sibířský "Bojaryšnik", do minuty bude na zádech kopat nožičkama!:))))

   Smazat
 14. Bože, takových šílených peněz to stálo ta USA výzbroj a teď je to k ničemu.

  OdpovědětSmazat
 15. Ty krásné americké válečné lodě s nejmodernějším vybavením a nyní poslouží rusům jako snadné terče bez jakékoliv ochrany, ježišmarjá, člověk by brečel.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ten Nový rok nezačíná špatně:))))

   Smazat
 16. Jo bude třeba si sednout k jednacímu stolu Ruské zbraně byly vždy nejlepší.

  OdpovědětSmazat
 17. Nová republiko, vzal jsem si na ověřování obrázků lupu. Žádný další autobus, ani hydrant, ani zasrané kolo jsem při ověřování nenašel a stejně mně to píše, zkuste to znovu. Proč berete programy od Soroše!?:)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To jde mimo redakci NR. Testy jsou součástí systému Google, na kterém Nová republika běží.

   Smazat
  2. A proc proboha nebezi na nejakem ruskem system, kdyz maji Rusaci vsechno nejlepsi?

   Smazat
 18. 8:47 Rusové nemají všechno nejlepší, kde jsi to vyčetl? Amíci mají nádherné vojenské lodě třeba a další a další vymakanou vojenskou výzbroj, což ovšem vyjde nastejno jako kdyby si amíci proti Rusku pořizovali pozlacené plácačky na mouchy. Veselýho silvestra přeji.

  OdpovědětSmazat
 19. Panove, Putin je obliben...jeden z nejvic na svete. Zbrane maji docela dobre i usa i Cina, ale spicku jako Rusko nema nikdo. Napr. kdyz jsme dostali "nejmodernejsi" radiolokatory a dalsi elektroniku, tak s tim, ze Rusko melo o 2 generace modernejsi!!! Tj. fakt. Rusko dnes vypne usa-GPS, ridici systemy usa a dalsi...to je uz fakt !!
  Vzdyt nas utvar to delal zapadnim vzdusnym silam uz v 90 (80) letech!!!
  Rusove kdyz reknou "ted", tak do par minut nebude na hladine ani jedna letadlova lod usa, GB, Fr., ani jedna pozemni zakladna (Ramstein, Kosovo, Kypr,...) Rusove nechteji nic hrotit, ale kdyz se naserou-budou nuceni, tak to bude "ficak"!!!
  dustojnik-valecny veteran

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vo tom určitě sní ten s tou sněžnou lopatou z 8:27, když má hodně vlhkej sen, v reálu na russáckej plovoucí i lítající šrot postačí i dobře udělanej prak Frantíka z Kotěhůlek! Horší bude samotný Putler! Protože ten je obojživelnej a navíc umí joudo! Na toho bude muset nastoupit komplet všichni Postradatelní ze všech dílů, aby to konečně dobře skončilo! - https://i.imgur.com/hDa5bJP.png

   Smazat
  2. 15:21 To už jsi psal osle, co tady tapetuješ křováku, nekecej, že to máš někde nakopírovaný ty komenty, to je teda pěkně ubohý, asi si to někde opsal, co houpací koni.

   Smazat
  3. 18:36 Tak asi logicky - páč se hodí úplně stejně na jeden putleroffskej canc jako na druhej, třetí, čtvrtej, pátej ... ty taky jsou všechny na stejný rudobrdóoó! :)))

   Smazat
 20. Když člověk vezme v úvahu, že rusové dávají na zbrojení 10x méně než USA tak klobouk dolů před Ruskem a především jeho prezidentem, půjde-li to takhle dál, tak USA budou nuceni zasednout k jednacímu stolu a jednat s Ruskem jako rovný s rovným a ne z pozice jakéhosi vládce světa.

  OdpovědětSmazat
 21. Proč dávaj na zbrojení tak málo? Protože nejsou paka. Ušáci když začali létat do kosmu, zjistili že, tam nahoře propisovačky, nefungujou. Okamžitě rozjeli výzkum a vynalezli, asi tak za milion dolarů senzační propisku, co funguje i nahoře. Rusáci to měli asi milionkrát levnější, protože dál používali obyčejnou tužku. A asi o tom to je, nesmíš mít hlavu jenom na kulicha. Rudý dědeček.

  OdpovědětSmazat
 22. Rusko ma vse levnejsi: ma levnejsi prac.silu, ma statni podniky, ma statni suroviny,...apod. V usa firmy na armade neskutecne vydelavaji (prkenko na misu za 2500 $!!!). Rusko vyrobi 10 stihacu za stejnou cenu jako usa 1 stihac!
  dustojnik-val.veteran

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.