Reklama

sobota 8. prosince 2018

USA nepočítají s vojenskou reakcí na incident v Kerčském průlivu. Obyvatel Doněcka poznal v zadrženém ukrajinském námořníkovi svého mučitele z SBU


8. 12. 2018    lenta a lenta
Jednání o možné reakci USA na působení Ruska v Kerčském průlivu nejsou v tomto okamžiku aktuální. Uvedl to generál Joseph Dunford, předseda výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA na konferenci pořádané listem The Washington Post. "Vojenská reakce nebyla, nebyla žádná diskuse o vojenské reakci v Azovském moři", řekl Dunford. Podle něj jsou vztahy USA s Ukrajinou založeny především na pomoci při reformě ozbrojených sil a zajištění obrany země. Nicméně Dunford poznamenal, že jeho práce spočívá také v tom, aby americký vůdce Donald Trump "měl možné varianty reakce s využitím ozbrojených sil".


Obyvatel Doněcka poznal v zadrženém ukrajinském námořníkovi svého mučitele z SBU

Po zadržení ukrajinských námořníků v Černém moři se obyvatel Doněcka obrátil na FSB, že v jednom z nich poznal muže, který jej v Berďansku mučil. Oznámil to během briefingu náčelník vyšetřovacího oddělení Federální bezpečnostní služby Ruska Michail Šišov, píše zpravodaj Lenty.ru.

"Doněcký občan, který identifikoval jednoho ze zadržených pracovníků Bezpečnostní služby Ukrajiny jako osobu, která jej mučila po zadržení v Berďansku a způsobila mu velmi vážná zranění, se iniciativně obrátil na vyšetřovací oddělení Federální bezpečnostní služby Ruska", upřesnil. Podle vyjádření Šišova projevily doněcké orgány činné v trestním řízení zájem o tyto informace.

Když hovořil o zadržených námořnících, Šišov zdůraznil, že to nejsou váleční zajatci, jsou obviněni ze spáchání trestného činu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

32 komentářů :

 1. Koho zajímá co si myslí a říkají američtí neokoni k incidentu, tkerý se udál na území RF. Je jim dontoho s prominutím hovno!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ukrajina se za podpory USA připravuje na fázi vojenských provokací

   http://www.zvedavec.org/komentare/2018/12/7777-ukrajina-se-za-podpory-usa-pripravuje-na-fazi-vojenskych-provokaci.htm

   Vymazat
  2. Azovské moře je vnitřní jezero 2 států - Ruska a tzv - z toho plyne, že to nejsou mezinárodní vody. Ukrajiny (to není stát, je to území se státností a bez odsouhlasených státních hranic Ruskem - hranice jsou z doby SSSR a dosud je neodsouhlasilo Rusko jako nástupnický stát SSSR.

   Vymazat
  3. Popravdě i ten Krym je jen zeměpisný pojem, součást okupované Tavridy! Ta náleží Turecku! Protože ve smlouvě Kateřiny II. s Vysokou portou jasně stojí, že pokud Rusko z jakýchkoliv příčin Tavridu či její část ztratí, tato se automaticky opět stává částí Osmanského impéria!! Bacha! Tu je originální mapa z doby podpisu smlouvy, tedy z roku 1792! - http://loveki.ru/museum/maps/all_russia_maps_1792/39.jpg

   A tzv. Ruská republika jako dejme tomu nástupnický stát Ruského impéria ztratila kontrolu nad částí Tavridu hanebným aktem jejího roztržení 18. října 1921 - http://neviditelnypes.lidovky.cz/historie-krym-0fj-/p_zahranici.aspx?c=A160831_203010_p_zahranici_wag

   Ten den přešla tedy dle smlouvy - tedy de iure pod osmánského kalifa, ale ten byl bohužel také svržen a vyhnán ze země o dva rok později. Otázka tedy zní: je Turecká republika nástupnickým státem Osmánské říše?

   Vymazat
 2. David v Bohnicich poznal sveho ucitele?-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tupani, mající místo hlavy prázdnou bednu, nemající argument, budou jen provokovat. Nad případnými reakcemi budou omdlívat, v domnění, že jsou tááák dobří:oD

   Vymazat
 3. To se dalo čekat. Bojí se vlýtnout na malého rakeťáka Kima s jeho dvěma atomovkama a na rusa by šli? To si může myslet leda Waltzman Porošenko.

  OdpovědětVymazat
 4. a čím by asi zaútočili? tím jedním torpédoborcem který mají povolen v černým moři? ten by dlouho neplaval... Letecky? to je ještě horší varianta.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak proč rusáci, spolu s vámi, jejich užitečnými idioty, neustále kvičíte jako píchlé svině, když jsou vlastně amíci vůči vám naprosto neškodní???

   Vymazat
  2. Přeci aby měli amíci a jejich užiteční idioti, tedy i vy, důvod radostně "poquikávat"

   Vymazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
 5. Jak tak koukám na tu mapku, tak pro okrajince by bylo nejjednodušší prokopat si průplav po hranici s Ruskem na Krymu.
  Je to tam beztak samá voda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 20:32 Ukrajinci už tam kopou příkopy proti "napadení z Krymu". Jestli budou kopat dost intenzivně, tak si možná ten průplav prokopají. Jenže by nesměl být na hranicích. Pak by byl v mezinárodních vodách a platila by tam stejná pravidla, jako v Kerčském průlivu. A dodržování pravidel jim je proti srsti, jak svou provokací dokázali.

   Vymazat
  2. A udělat tak z RUSKÉHO poloostrova Krym RUSKÝ OSTROV KRYM. Na to nepřišla ani plynová královna - dříve s karavájem, dnes bez karaváje na kebuli a Porošenko Waltzman... Ale když staroukrajinci vykopali celé Černé moře a nasypali místo pyramid celý Kavkaz...

   Vymazat
  3. 21.20 Mýlíte se v tom, že Kerčsko-Jenikalskij kanál je v mezinárodních vodách. Není a nemůže být, protože je v ruských výsostných vodách.

   Jako je v egyptských výsostných vodách Suezský kanál a Panamský průplav zase v Panamských.

   Vymazat
  4. 12:40 V těchto pojmech mnozí chybují. Mezinárodní vody jsou všechny, na kterých se nacházejí hranice států. Tudíž celé Černé moře i Azovské moře jsou mezinárodními vodami. Tento pojem je ovšem mylně vykládán jako "volné moře", kde si každý může plout jak chce. A to není pravda. Volné moře je jen ta část mezinárodních vod, která je dále než výsostní vody (22,2 km) PLUS další přilehlá zóna také 22,2 km, ve které mohou státy provádět kontrolu lodí. Všechno toto DOHROMADY jsou mezinárodní vody. Ale plout bez jakéhokoliv omezování je možné až od 44,4 km od pobřeží, v oblasti volného moře.
   Vámi uvedené kanály nejsou mezinárodními vodami, protože se na nich nenacházejí hranice států. Proto jsou vnitrostátními vodami. Kerčenská úžina je součástí Černého moře, tudíž jsou to mezinárodní vody. Ale jak je vysvětleno výše to vůbec neznamená, že není pod plnou jurisdikcí RF, protože žádný bod v něm není dále než 44,4 km od ruských břehů.

   Vymazat
 6. Je to smutné, ale jak napovídají mnohé indicie, jedinou skutečnou zárukou nezávislosti země je atomová nálož připevněná na nosiči schopného dosáhnout území USA.
  Žádné pakty, žádné smlouvy. Jedině schopnost zasadit skutečně bolestivý úder dává šanci na jakous, takous nezávislost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravdu díte. Škoda, že Ukrainci tak naivně uvěřili slibům a zárukám Rusáků a těch jaderek se vzdali.

   Vymazat
  2. Akorat ze ty jaderky byly "sovetske" a ne "jejich".

   Vymazat
  3. Není to náhodou tak, že Rusy všichni napálili? Vláda v Kyjevě chce převychovat rusky mluvící obyvatele na rodilé Ukrajince. Co by se stalo, kdybychom totéž chtěli udělat se Slováky v Československu?

   Vymazat
  4. Nestalo by sa nič, "kdyby chtěli udělat Slováky na Čechoslováky". Je to všetko len o šovinizme a vyvolávať nepokoje medzi luďmi. Položme si skôr otázku, čo by nato povedal Rakúsky "národ", keby z nich "chtěli udělat Němce". Nezmysel že? Ale medzi Slovanmi to zaručene funguje. Je to podobné, ako mi raz položil otázku okolo debaty na šovinizmus a nepriatelstvo medzi Srbmi a Chorvátmi: "...a čo by si spravil, keby si Češi prisvojili všetko z Československej armády..."? Ani neviem, ako mi skrsla celkom jednoduchá odpoveď: "A mňa je čo do toho?! Ja som nechcel rozbitie Československa. Nech si lámu hlavu nad tým tí, ktorí si to želali". Tak nech silámu hlavu nad tým tí, čo si želali rozbitie Ruského impéria. Môj profil Ukrofil.

   Vymazat
  5. 23:30
   No nevím, ale myslím si, že to byl asi tlak USA na Ukrajinu který je zbavil těchtvých "jadérek". Asi stejně jako u nás (přes kreténa Havla) zničil zbrojní průmysl a brannnou povinnost. Protože pár hlupáků se lépe ovládá než bojeschopná vlastenecká armáda.

   Vymazat
  6. Mao: Politická moc vychází z hlavně pušky.

   Vymazat
 7. No jo a Český žoldáci v pobaltí cvičí útoky na vesnice stejně to banderovcům nepomůže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22.41 Jistěže čeští žoldnéři budou posláni na děrevni... Města si přeci vyrabují Američané, Francouzi, Němci... mají přeci velkou zkušenost ve válečném sběratelství.

   Vymazat
 8. "Generál Joseph Dunford, předseda výboru náčelníků štábů Ozbrojených sil USA" - je Trumpom odvolaný predčasne z funkcie! Prečo? Preto, že je pre vojnu s Ruskom málo, alebo veľa? A aký bude na miesto navrhovaný generál Mark Milley? Vieme, že bol ako veliaci dôstojník nasadený na významných operáciach vrátane Iraku a Afganistanu. Rozhodol o zverejnení štúdie o bezperspektívnosti vojenskej angažovanosti USA v Afganistanu. Trump v ten istý deň odvolal z funkcie vedúceho kancelárie Bieleho domu Johna Kellyho. Objavili sa typy, že na jeho miesto by mohol byť vymenovaný Nick Ayers, terajší šéf kancelárie viceprezidenta Mikea Pencea. Ten je k Trumpovi loajálny, podporuje posilňovanie postavenia USA vo svete a podporuje šírenie ich vplyvu aj cestou prijímania nových krajín do Severoatlantického paktu.Možno sa pozornosť Trumpa obracia na ďalšieho abonenta vstupu do NATO - vari Ukrajinu? Na presadenie takého kroku by šéf Penceovej kancelárie bol vhodnejší ako Dunford, ktorý sa už toľko razy stretol s náčelníkom gen.štábu armády RF. Ak by tomu tak bolo, nie je to pre Európu žiadna priaznivá správa!

  OdpovědětVymazat
 9. Na dalšího ukrajinskýho gestapáka se voda dovařila, teď okusí co sám dělal, to si může bejt v ruským kriminále jistej.
  boží mlejny melou a dojde i na svině z oděsského masakru...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  2. Jen ať se tomu hovadu sadistickému dostane spravedlivého trestu!!!!!

   Vymazat
  3. 16:11 Bez obav! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Vymazat
  4. 6:31 souhlasím a doufám, že dojde i na tu kolaborantskou svini 23:07

   Vymazat
 10. Vy, co tady melete o jaderných zbraních Ukrajině - kdyby zůstaly těm náckovským fanatikům, tak už tady nejsme, je vám to jasné!!? Černobyl byl pouze "prd kojence" a zamořilo to půl Evropy....

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.