Reklama

pátek 21. prosince 2018

VIDEO: Hysterie kvůli Huawei byla odhalena! Za vším stojí špionážní aliance Five Eyes, která je zhrozena z toho, jak USA a západ zaostávají za Čínou v implementaci 5G sítí v rámci 4. průmyslové revoluce! Deloitte varuje, že USA zoufale zaostávají, uniklé memo poradce americké vlády dokonce mluví o tom, že USA prohrávají! V čem? V nasunování 5G sítí a internetu věcí!

Aliance Five Eyes
-VK-
21. 12. 2018 AENews
Americká pobočka ruské televize RT odpálila informační zpravodajskou bombu. Celá současná hysterie okolo čínské telekomunikační firmy Huawei v západních zemích vychází a je iniciována aliancí zpravodajských služeb 5 zemí, které uzavřely dohodu o sledování, sdílení a vyhodnocování telekomunikačních dat. Aliance se nazývá Five Eyes (pět očí) a tvoří ji USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie a Nový Zéland. Jedná se tedy o země britského Commonwealthu, s výjimkou USA, což je pro změnu bývalá kolonie Commonwealthu. 


Čtyři z těchto zemí se domluvily, že zablokují a zakážou čínský Huawei, protože má příliš velký technologický náskok, který západní země už nemohou dohnat. Kanada se zatím nepřipojila. Situace je doslova alarmující a hrozivá pro západní země. To potvrzují i analytické zprávy, které ukazují, že západ a jmenovitě USA katastrofálně zaostávají v implementaci 5G sítí. Zatčení finanční ředitelky Huawei Meng Wanzhou v Kanadě je pouze součást brutální války USA a západu proti Číně. Více se dozvíte ve videu nahoře, české titulky zapnete tlačítkem “CC” v liště videa.
Video - https://vimeo.com/307534795
Analytická agentura Deloitte Consulting v interním dokumentu ze srpna tohoto roku [1] uvádí znepokojivé informace. Podle nich Čína jen za poslední období vybudovala více jak 350,000 nových základnových stanic 5G, zatímco USA za stejnou dobu vybudovaly necelých 30,000 stanic. Jednoduchými počty to znamená, že Čína za stejné období vybudovala více jak 10x tolik 5G stanic a sítí než celé Spojené státy. Zpráva se dostala na stůl v Bílém domě v srpnu a znamenala doslova pozdvižení.
Donald Trump dal proto příkaz k zastavení společnosti Huawei ve všech zemích amerických partnerů (pozn. v USA firma Huawei telefony neprodává). Příkaz začal být šířen 10. září tohoto roku, české zpravodajství dostalo informaci a povel k zákazu Huawei v průběhu října. V metodickém manuálu se hovoří o tom, že veřejnosti se má zákaz čínské společnosti zdůvodnit bezpečnostními obavami, aby tomu veřejnost uvěřila. Je to ale pouze záminka k nekalému konkurenčními boji, protože americké a západní firmy nedokáží firmě Huawei už konkurovat, a to nejen cenou, kdy Huawei je nejlevnější, ale už ani technologiemi a výzkume

Deloitte a poradci amerického prezidenta bijí na poplach, USA prohrávají a zaostávají technologicky za Čínou. Dříve nemyslitelné a neslýchané, dnes kruté probuzení ze sna a realita pro celý západ!


Ještě horší zprávu přinesl list The Financial Times dne 13. prosince, ze kterého televize RT citovala [2]. Podle nejmenovaného poradce Národního bezpečnostního sboru amerického prezidenta v uniklém memu se doslova uvádí, že USA prohrávají v nasunování a zprovozňování 5G sítí. Zaostávání za Čínou je alarmující a USA se už nikdy nemusí podařit Čínu dohnat, uvádí memo. Pokud vás zarazilo, jak je možné, že hysterie proti Huawei se tak rychle přesunula z USA do Evropy mezi tzv. partnery USA, známe na to již odpověď. Stojí za tím aliance Five Eyes, která odposlouchává většinu světové komunikace, především mobilní a bezdrátovou, protože těchto 5 zemí a jejich tajných služeb má přístupy ke všem mobilním telefonům vybavených operačními systému iOS a Android, které umožňují vládám vzdálený přístup k uživatelským datům ve dvou přístupových režimech. 

Země “5 očí”


Aliance Five Eyes [3] má přístup k datům občanů ve dvou módech. Mode A je přístup k datům uživatele uložených v cloudových úložištích technologických společností. V případě společnosti Apple je to přístup k datům na úložišti iCloud, ke kterým mají zpravodajské služby přístup pomocí Mode A. V případ telefonů Android je poskytován přístup do úložišť Google Sync. Druhým režimem přístupu je Mode X. Ten probíhá přímo na úrovni koncového zařízení na hardwarové vrstvě, přístupové protokoly jsou “hardwired” přímo v komunikačních čipech a v integrovaných obvodech v zařízeních.

Lze to přirovnat ke zranitelnosti počítačů s procesory Intel, které dlouhé roky na úrovni hardwaru měly zadní vrátka s názvem “Meltdown” a “Spectre”. Pokud nežijete na Marsu, určitě jste koncem minulého roku o těchto kauzách slyšeli. A aby toho nebylo málo, Meltdown a Spectre mají pokračování, dalších 7 zadních vrátek bylo před pár dny objeveno i v mobilních procesorech architektury ARM, ale také u AMD, více v článku zde. Jedná se o obrovská zadní vrata na úrovni hardwaru a integrovaných obvodů a český NÚKIB varuje před Huawei? To si dělají legraci?

Antiviry v počítačích a mobilech jsou placebo. Zadní vrata do vašich mobilů, počítačů a tabletů jsou zabudovány přímo v integrovaných čipech v zařízeních, antivir vám nepomůže


Problém je v tom, že v Meltdown a Spectre nešlo o chyby, ale o úmyslně implementovaná zadní vrátka na úrovni hardwaru, které tam byly více jak 15 let. Speciálně upravený program spuštěný na těchto procesorech získá plný přístup k sytému na úrovni jádra procesoru, takže ani sebelepší antivirus nemá šanci něčemu takovému zabránit. Společnost Microsoft vydala update pro obě zranitelnosti, které chybu neopravují, protože to ani nejde, chyba je v procesoru natrvalo, ale pouze zabraňuje spuštění souborů, které by chybu využily. Update navíc zpomaluje počítač až o 10% výkonu, protože jádro Windows cyklicky kontroluje mezipaměť CPU.

Tato zadní vrátka jsou přítomna ve všech procesorech, ale především i v mobilních čipových sadách v telefonech. Nezáleží na koncovém výrobci telefonu, ale na dodavatelích komponent, ze kterých je telefon poskládaný. Vědí vůbec čeští poslanci, kteří teď alarmují proti Huawei, že čínské telefony zcela běžně používají americké procesory řady Snapdragon, které mají na úrovni čipové sady operační čipset licencovaný původně od jiné americké firmy, konkrétně Texas Instruments, o kterém psal Edward Snowden, jak i vypnuté telefony mohou být na dálku zapnuty bez rozsvícení displeje a útočník z řad operativců NSA si může stáhnout celý obsah mobilu k sobě?
Prohráváme. Kdokoliv vede v technologii a tržním podílu 5G, bude mít obrovskou výhodu v řízení výšky informační domény.


A to se Čína nebojí, že čínské telefony Huawei, Honor, Xiaomi nebo Oppo mohou odposlouchávat čínské občany, když uvnitř telefonů jsou americké procesory a integrované obvody? Nové čínské procesory Kirin 980 doslova válcují americký Qualcomm Snapdragon 845 [4], takže brzy už nebudou v čínských telefonech ani ty americké procesory, kvůli kterým se čínským firmám vyplatilo do svých telefonů montovat americké procesory. Čínské technologie totiž dnes už nekonkurují jenom nízkou cenou, ale v dnešní době už i kvalitou a vysokým výkonem, což už začíná být problém pro americké firmy. Huawei je světová komunikační dvojka za korejským Samsungem. Americký Apple je až na 3. místě. Dvě asijské firmy válcují tu americkou. Jenže ono nejde o telefony v kapse. Hysterie proti Huawei byla spuštěna kvůli síťovým prvkům Huawei, ze kterých mobilní operátoři staví a budují své bezdrátové sítě. A právě nová síť 5G mění pravidla hry.

Síť 5G je nezbytným prvkem infrastruktury NWO před zrušením peněžní hotovosti, bez 5G nebudou ani autonomní auta a digitální dálnice pro internet věcí


Síť 5G má zastřešit tzv. internet věcí (IoT – Internet of things), protože právě tato síť umožní nasazení samoříditelných aut do provozu, umožní provoz chytrých domácností, komunikaci mezi spotřebiči, např. pračka si sama zavolá opraváře, automobil sám objedná u dealera náhradní díl v autě, když zjistí jeho selhávání, auto si samo odjede na STK a vrátí se, auto vás samo odveze do nemocnice, když je vám špatně, ale síť 5G nabídne i daleko méně příjemné věci, např. auto se vám nenastartuje, pokud 5G síť zjistí, že jste si z ledničky před 10 minutami vytáhl jedno pivo, nebo že v dopravním registru jste se vybodoval, máte 12 bodů za dopravní přestupky a už nesmíte jezdit. Prostě auto se nenastartuje. Policie dokonce vás bude moci v autě uzamknout a dá povel autu, aby s vámi přijelo na policejní stanici. Všimněte si snahy rozdávat občanům občanské průkazy s RFID čipem a kartovým čipem pro čtečku. Oficiálně se to zdůvodňuje tzv. elektronizací státní správy. To vypadá fajn, že?
Meng Wanzhou, finanční ředitelka a dcera zakladatele Huawei. V současnosti je zadržena v Kanadě a USA požadují její vydání, že prý Huawei porušovala americké sankce proti Íránu.


Jenže, hlavním cílem je dohled. V Číně existuje už systém, kdy zaměstnanec, který je ve stavu nemocných, musí každé dvě hodiny zasunout svůj čipový občanský průkaz doma do čtečky v počítači, aby prokázal, že je doma, a že nechodí někde po městě a opravdu se léčí doma. Systém ověří zařízení, IP adresu a další parametry, aby bylo ověřeno, že jste zasunuli kartu do čtečky připojené k počítači doma a ne někde na laptopu v kavárně. Stejně tak bude čipový OP použit v blízké době ke startování automobilů. V autě bude kromě zámku na klíč i slot pro občanský nebo řidičský průkaz.

Technologie 5G bude základním pilířem elektronického koncentráku Nového světového řádu


Auto nenastartuje, pokud bude zjištěno, že nemáte zaplacené povinné ručení, že jste nezaplatil za svoz komunálního odpadu, že máte dluh na odvodech, nebo že exekutor vám obstavil auto. V takovém případě auto dokonce od vás samo odjede přímo k exekutorovi. Sítě 5G jsou zaváděny s cílem nasunutí 4. průmyslové revoluce. Jakmile bude síť 5G implementována, bude ihned poté následovat tlak na zrušení peněžní hotovosti. Budete platit jen platební kartou, později už jenom mobilem pomocí NFC technologie. A ještě později čipem implantovaným v kůži. Kdykoliv se někomu potom znelíbíte, zablokuje vám přístup k vašim penězům. Síť 5G tak otevře cestu k orwellovskému režimu a tzv. elektronickému koncentráku.


Huawei válcuje západní produkci. Technologické zaostávání západu už lze jenom zpomalit, ne zvrátit.

Huawei je konkurentem západu č. 1, protože předstihl západní firmy naprosto ve všem. Technologicky začínají západní země zastarávat, čínské technologie mají vlastní ekosystém, nelze je tak snadno odposlouchávat a pronikat do nich, protože Čína si jde vlastní technologickou cestou. Čím dál tím více lidí na světě používá nejen produkci vyrobenou v Číně, ale i produkci, která je skutečně čínská, nejenom outsorcovaná v Číně. Proto aliance Pěti očí zahájila kampaň proti Huawei, protože technologicky už nelze Huawei dohnat, je už možné pouze čínské firmy blokovat a sabotovat, což nepřinese nic jiného než obchodní válku, která může přerůst ve válku otevřenou, vojenskou. Produkce Huawei nepředstavuje hrozbu o nic větší, než je produkce jakékoliv jiné firmy na západě. Představuje však hrozbu pro západní tajné služby, které již nebudou mít přístup k datům operátorů, kteří se rozhodnou postavit své sítě na čínské technologii Huawei. K těmto datům bude mít přístup jenom Čína.
-VK- šéfredaktor AE News

39 komentářů :

 1. Všichni by měli spojit své síly a pomoci zachránit americkou ekonomiku z obludného stisku čínského prezidenta Si! Pro ty, podle kterých slunce vychází ve Washingtonu, pro ty by to měla být prvořadá povinnost a naprostá priorita! Ode dneška by se mělo nakupovat jenom to, co schválí Trump. A je úplně jedno, jestli se bude jednat o ponorky, letadla, lodě, rakety, tanky a vůbec výzbroj všeho druhu nebo o jaderné reaktory, ropu a plyn apod. Dnes může zachraňovat nejenom jakákoliv poslušná a oddaná vláda, ale doslova každý z nás, kdo dá přednost americkým výrobkům, byť jsou třeba vyráběny v Číně, důležité je kam z takového obchodu poputují zisky a to jsou USA a nikoliv Čína. Ale amerických cenných papírů a zlevněných akcií se to netýká, to je čistě americký výrobek, jejich koupí dnes pomůžete nejvíce a může si je dovolit každá česká domácnost. Lidé bděte, lidé k veslům, lidé pomáhejte jsou tu přece časy neklidu a války aneb dolar je jako Lenin v Ječný!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Připadám jako divák na nějakém turnaji, kde se rozhoduje o tom, která ze dvou zemí bude mít pod palcem NWO a která bude moci diktovat světu. Jestli to bude Čína nebo USA, ale výsledek se mně jeví stejný, tedy stejně blbý :-)

   Smazat
  2. AMERIKÁNI DOSTALI HNAČKU Z ČÍNY A U NÁS UŽ ZASEDÁ TZV.VÝBOR PRO OBRANU STÁTU.DEVIANT HILŠER MÁ PRIM.POCHVEHO PUCFLEK PETŘÍČEK ROZDÁVÁ MOUDRA A MÁ JEŠTĚ PODĚLANÝ PLENY.

   Smazat
 2. Off topic: dříve jsem nechápal, proč má Aeronet tak dlouhé názvy u svých článků, když by stačil velmi krátký link třeba s pořadovým číslem článku. Známý mně vysvětlil, že aeronet je velmi často cenzurovaný a e-mail s linkem z aeronetu vám někteří dobráčtí provideři (jako třeba Bakala) vůbec nedoručí. Proto si lidé v poště musí posílat názvy článků jako delší, souvislý text, ten zatím odfiltrovat neumějí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Běžte se léčit i se známým.

   Smazat
  2. 14:19 Jinak zdravý Pepku Vyskoči, můžete si to se známými otestovat, je to poměrně jednoduché. A začít můžete na Bakalově "Centrum" :-)

   Smazat
 3. Opět přiblblé výmysly Aeronetu.
  "Nasunování 5G sítí"??? Co to je? Umíte vůbec česky? To jste překládali sami, Googlem, nebo to překládal váš pejsek?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A opět přiblblý příspěvek, který se nezabývá obsahem, ale formou. P.S.: překládala to americká umělá inteligence z Googlu :-)

   Smazat
  2. Tak tu nemachruj a ukaž, že jsi lepší a máš tu angličtinu v malíčku. Každý se rád poučí.

   Smazat
 4. Citát z článku ekonomky Švihlíkové hovoří za vše (dnes to zní jako pohádka): "Bratři Baťové tvrdili, že nejvznešenějším úkolem vedoucích osob země i států je probudit a uvolnit životní síly obyvatelstva a řídit tyto síly tak, aby pomáhaly sobě i státu k blahobytu. Jediným prostředkem, jak dojít k tomuto cíli, je nechat lidi i města žít z vlastních prostředků. Ze vzájemné konkurence se vybudují silné a schopné svazky, které skýtají znamenitou existenci."

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale USA se přece tímto heslem řídí! To, že to je stále na úkor zbytku světa, to už je bohužel jiná věc.

   Smazat
  2. Pozor. Častý omyl. Baťové Tomáš (Zakladatel) a Jan Antonín nebyli bratři! J.A.Baťa byl Tomášovým synovcem.

   Leo

   Smazat
  3. A náš premier se opět ukázal jako "odborník" na mobily. Inu všichni oligarchové jsou asi odborníci na všechno. Jen sami na sebe asi ne.

   Smazat
 5. Chcípající kobyla už kope do všeho.
  USA dluh je samotnými USA nesplatitelný,tak kopou do všech,plaťte.Takže nejen že mají USA všechny finanční toky pod kontrolou,ale chtějí mít pod kontrolou i duši občanů.Tímto útokem na Huewai,jen potvrzují,že odposlouchávají všichni a všechno,tak i vědí jak se to dělá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Citát z netu: "Rozsáhlé americké špehování zahraničních vlád, občanů a společností se stalo už dávno veřejným tajemstvím, prohlásili na Ministerstvu zahraničí Číny, když odpovídali na americká obvinění z kybernetických útoků."

   Smazat
  2. Anonymní 21. prosince 2018 14:40

   Nyní jsem koukal na zpravodaje ČT v U$A ve 23:20 Miřejovského, který decentně sdělil, že federální vláda má natištěno málo $ a čeká na schválení zadlužení pro senát, při neschválení bude "zabržděn" a bez financí!

   Hergot, komu ukrást jeho zdroje? Praze, tam je nejvíc žebráků, parazitů a pirátů, ti jsou ale k ho.nu!

   HUAWEI®

   Smazat
 6. Jen trochu vzdělaný člověk tohle všechno ví. Ale je to takový člověk, který se vzdělává sám a má živý zájem o dění kolem sebe. Někdy je poznání poněkud na blití, ale musí se s tím žít. Problém je v tom, že ve školách neučí mladé myslet. Papouškují. Bohužel. Když si uděláte soukromý průzkum, zjistíte s hrůzou, že v obsluze počítačů jsou na tom nejhůř učitelé, právníci a doktoři. Kolik lidí, kteří dneska učí IT ve školách má tzv. evropský řidičák na počítač ECDL? Každý počítač má klávesnici. Jak je možné, že ze školy vycházejí lidé co neumí psát všemi deseti. Pak každý ňouma má dvě sekretářky, neumí napsat obchodní dopis, a hromadná korespondence je pro takové lidi velkou neznámou. PC gramotnost se scvrkla na přeposílání debilních mailů a na ovládání internetu. Jo a ještě tak na status v tlamoknize a na Twiteru, kde dokonce nesmí překročit 160 znaků. No, na takovém prostoru toho mnoho nesdělíte. Pak se spoustu lidí vyjeveně kouká cože to ty technologie vlastně dělají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jedni umí sice dokonale ovládat PC, ale neumí si utřít nos a třeba jen pozdravit. Jiní umí operovat a pár cizích jazyků, zachraňují životy, nebo životy dávají, vychovávají nové generace psát, číst a počítat. Myslet? Myslet? Nevím, jak probíhá myšlení počítačových mágů, ale u lidí běžně v rozsahu slovních znalostí rodného jazyka, znáte-li jich více, pak i jazyků cizích, znáte-li jazyk počítače, možná, že i v tomto jazyce. Bo a pak je i myšlení obrazem. Ale neredukoval bych myšlení jen na počítač. Je to přece jen stroj a jeho myšlení je zcela dehumanizované. Protože někdo umí jen vypěstovat a vyrobit třeba potraviny pro lidi, proto není žádným nemyslícím blbcem, jak by se podle slov autora zdálo. Vidíte, zase jakási nová podoba namyšlenosti, nadlidství, také cosi jako nacismus. Jak by vypadal Svět, ve kterém by byli všichni jen počítačovými mágy?

   Smazat
  2. koník:
   A jaký že je to rozdíl mezi technikou a technologií?

   Smazat
  3. Ke slovu technologie přešli ti, kteří si jsou málo jistí sami sebou. Podřídí se obecnému směru poškozování češtiny. Obě slova mívala rozdílný význam, dnes všechno "ošetří technologie".

   Smazat
  4. Slovo technologie je klasický anglicismus.

   Smazat
  5. N.B. Slavný "řidičák" ECDL se týká základní PC gramotnosti.

   Smazat
 7. Díki Havlovi vznikl mobyl Huawei to znamená Havel a je to moje oblíbená značka kterú sem dostál.

  OdpovědětSmazat
 8. To, co je napsáno, mne vůbec nepřekvapilo, když jsem četl mezi řádky zpravodajských posluhů, tak jsem byl hned v obraze, že jde o obchodní válku, protože hegemoni kapitálu prohrávají. A ta obchodní válka je nejspíše jen předehrou k něčemu zoufalejšímu, čím by si USA zase dopomohly ke světovládě. Těch pár eu poskoků včetně CZ je pro USA ÚPADKEM.

  OdpovědětSmazat
 9. Jaký poklad byl na palubě Boeingu 777-200 MH 370 z Kuala Lumpuru do Pekingu, který se ztratil beze stopy 8.3.2014 a dodnes nenalezen?
  Mezi 239 účastníky letu bylo 20 nejnadanějších softwarových čínských inženýrů, pracujících pro americkou společnost Freescale Semiconductor Ltd., Austin, Texas.
  Produktem vývoje této skupiny byl mikročip Kinesis KL-03 velikosti 1,9-2,0 mm. Jeho obsahem byl RAM, ROM a budíček. Možná nejúčinnější zbraň budoucnosti.
  Tento čip dokáže ovládat na dálku drone menší než moucha, šířit po světě bakterie a nákazy, nebo řídit na dálku vozidla a přístroje.
  Je vhodný i pro implantaci do lidského organismu.
  Majitelé patentu, čtyři čínští experti, kteří z něj měli každý 20% podíl, jsou pravděpodobně po smrti.
  Práva přešla podle smlouvy na Freescale, která měla stejný 20% podíl.
  (V tom ti čínští hoši už mohli čout lumpárnu, kdyby znali Rothschildy.)
  Freescale je společnost ​​plně kontrolována investiční skupinou s kapitálem 200 miliard dolarů: Blackstone Group Limited Partnership.
  Největším podílníkem v této investiční společnosti je baron Nathaniel Rothschild.
  Patent byl podán na registraci 21.12.2012 a dne 11.3.2014 tj tři dny po zmizení Boeingu MH 370 byl patent schválen a práva k čipu zaregistrována.
  V této souvislosti je mimořádně zajímavá zpráva, kterou hlavní média nechala zapadnout: Agentura Bloomberg tehdy oznámila, že státní dluh Ukrajiny koupil - baron Rothschild, prostřednictvím své investiční společnosti Franklin Templeton.
  Takže odtehdy začala tato "rodinka" diktovat Kyjevu své podmínky, ...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pivoňka sedněte si, máte to za 1***, podejte mi žákovskou knížku. Dík, hezké svátky!

   HUAWEI®

   Smazat
  2. Pivoňka = typický konspirační blb, který v důchodu objevil internet a začal "investigovat".

   Smazat
  3. Anonyme 2:59 - proč nadáváš spolubesedníkovi?
   Jako vždy v podobných případech - neschopnost najít argument, neschopnost vyjádřit fakty podpořený názor - místo toho nadávka, podpásový útok.
   Chystáš se snad na dráhu politika?

   Smazat
  4. 8:14
   Rothschild šuká tvoji matku. Je to stejně podpořené fakty jako ten Pivoňkův blábol. A ty najdi protiargument, internetově negramotný blbe.

   Smazat
  5. Potvrdil jsi slova zn.8:14, blbe z 9:27.V.J.Horák

   Smazat
 10. Huawei, na rozdíl od jiných chytrých telefonů,
  nemůže velkému bratru, sloužit jako dokonalá osobní štěnice...no to by ve světě byl chaos... :))*

  OdpovědětSmazat
 11. https://tadesco.cz/tajna-hlava-svetovych-financi-kardinal-pell-vyhozen-prislusne-hlavy-statu-a-posluhovaci-tohoto-systemu-mate-padaka-prichazeji-velke-zmeny/

  OdpovědětSmazat
 12. Nejeden úřad se zbavuje techniky od Huawei. A experti se znovu ozývají?

  21.12.2018 19:32
  V pondělí vydané varování Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) před používáním softwaru i hardwaru čínských společností Huawei a ZTE nemíří na běžné uživatele. Zprávu přinesla ČTK?

  Lidé, kteří používají telefon či router těchto značek, nečelí kvůli tomu žádnému zvláštnímu riziku, uvedl dnes NÚKIB v tiskové zprávě. Záležitost dnes ráno probírala Bezpečnostní rada státu (BRS). Babiš poté v tiskové zprávě uvedl, že rozhodnutí o stažení mobilních telefonů Huawei ve veřejné správě bylo unáhlené. BRS zdůraznila právo úřadu varování vydat, současně ale zdůraznila, že mu nepřísluší hodnotit právní prostředí a politickou situaci jiných zemí.

  Úřad tento týden varoval, že hardware i software značek Huawei a ZTE představuje bezpečnostní hrozbu. Huawei to odmítla a vyzvala k předložení důkazů. Babiš dnes České televizi řekl, že společnost Huawei požádala vládu o audit. Některé úřady už ohlásily, že telefony značky Huawei přestanou využívat. Babiš nařídil, aby se zařízení této firmy zbavil i úřad vlády.

  Dnes však premiér uvedl, že takový krok byl unáhlený, protože NÚKIB svoje varování zpočátku nedostatečně vysvětlil. „Po vysvětlení ze strany NÚKIB je jasné, že jeho varování se týká pouze systémů zařazených do kritické informační infrastruktury nebo významných informačních systémů, kterých je několik desítek,“ uvedl Babiš v tiskové zprávě. BRS v tom smyslu přijala i usnesení.

  Podle další části usnesení rady je třeba při zadávání veřejných zakázek souvisejícími s těmito systémy dbát o zachování kyberbezpečnosti. „(BRS) doporučuje, aby v zadávacím řízení, která se týkají informačních systémů zařazených do kritické informační infrastruktury nebo významných informačních systémů, nebyli znevýhodněni žádní účastníci bez závažných důvodů, které by souvisely s národní bezpečností,“ stojí dál v usnesení. Rada také zdůraznila, že ČR zůstává otevřena všem legitimním zahraničním investicím ...

  Z veřejných zdrojů!

  ----------

  No niesú ten Andrejko Bábiš a jeho team NÚKIB somáriskovia, mi bychom si bez přenosové sítě společnosti Huawei, ani nebrnkli a je fuk, jaký vlastníte mobilní přístroj, nýmandi na svém místě, včetně ajťáka Špidli z pražské kavárny!

  Komu jsme co udělali, že vždy vyfasujem také voly ...


  HUAWEI®

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. USA nemohou špehovat....vše se v dobré obrátí,
   bude li vláda užívat demokratický standart.
   ..když už by jim odpustili, že je válcují na trhu*

   Smazat
  2. Na internetu, si může každý koupit telefonní aplikaci,která vám poslouží jako dokonalý špeh telefonu cizího...
   Jaké aplikace vlastní tajné služby, je s toho dost čitelné...*

   Smazat
 13. No jo usa teče do bot a Český služebník koná což jim stejně nepomůže.

  OdpovědětSmazat
 14. Vánoční dárek Huawei

  Premiér naoko razantní k tomu, co léta věděl.

  (1. část)


  Na varování Úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost před výrobky a službami čínského hegemona Huawei byla nejzajímavější okamžitá spektakulární reakce premiéra Babiše. Ihned ucítil příležitost mediálně přebít své aktuální průšvihy.
  Zakázat zaměstnancům Úřadu vlády používání mobilů značky Huawei je jen teatrálním gestem. Premiér vlády je mimo jiné adresátem veřejných i neveřejných zpráv našich zpravodajských služeb, a tak musí vědět, že obavy z expanze společnosti Huawei na našem území nejsou nijak nové a trvají již několik let.
  Stejně tak by měl vědět, že podobné obavy mají i jiné státy, které stojí také před otázku, jak tuto choulostivou situaci řešit.

  Huawei je privilegovanou značkou čínské vlády a vedení země, tedy Komunistické strany Číny a jejího vedení. Není žádným tajemstvím, že při zrodu firmy, před více než třiceti ti lety, stála čínská armáda a nepochybně i čínská vojenská rozvědka.
  Čína touží po tom stát se velmocí číslo jedna 21. století. Právě proto se snaží ovládnout také kybernetický prostor. Pracuje na tom systematicky a důsledně již několik dekád.
  Huawei neboli Chua-wej znamená v překladu „Skvělý úspěch“ nebo také „Akce pro Čínu“. Huawei je po Samsungu dnes druhým největším prodejcem mobilů a tabletů na světě. Působí ve více než 140 zemích světa. Na počátku svého rozvoje spolupracovala nejprve s americkou IBM a poté s německou značkou Siemens.

  V mnoha veřejných zakázkách po celém světě vítězí především díky lepší cenové nabídce. Nabízí srovnatelný produkt jako konkurence, ale za nižší cenu. Je v tom nejen obchodní strategie, ale i politická podpora Číny. Nižší cena vychází také z nižší ceny práce při výrobě produktů a zcela určitě i z nižší ceny za případné licence a patenty.
  Dnes si již může dovolit svou vlastní vývojovou bázi a doslova si kupuje potřebné mozky po celém světě.

  Samotné mobily nějakých úředníků nejsou žádným problémem. To riziko je v tom, že Huawei nabízí svým partnerům komplexní informační a komunikační řešení. Jde především o služby operátorům sítí a datových přenosů, včetně nejmodernější sítě 5G vysokorychlostního internetu.

  OdpovědětSmazat
 15. Vánoční dárek Huawei

  Premiér naoko razantní k tomu, co léta věděl.

  (2. část)


  Huawei je v ČR doslova všude a ve všem. Je především klíčovým partnerem našeho největšího operátora O2 ze skupiny PPF.
  PPF je aktivní i v Číně v několika oblastech, zejména v bankovnictví svými produkty společnosti Home credit. Působí také v blíže nespecifikovaných zdravotnických projektech.
  Petr Kellner se účastnil česko-čínských obchodních jednání a misí na nejvyšší úrovni za účasti prezidentů ČR a Číny.
  Z jedné takové mise v Číně se vracel prezident Zeman privátním letadlem PPF. Kellner má mimořádně blízké vztahy nejen se Zemanem, ale i s jeho předchůdcem Klausem, již od poloviny devadesátých let.

  Česko má pověst jakéhosi čínského přívěsku v Evropě. Vzpomínáte na vrchol devótnosti, na omluvný dopis čtyř ústavních činitelů? Dodržování lidských práv v Číně je pro naše ústavní představitele tématem více méně tabuizovaným, o to větší publicitu a podporu mají některé vlivové nákupy čínských státních a polostátních investorů, fotbalem počínaje a prestižními pražskými nemovitostmi konče.

  V těchto pročínských hrách Babiš příliš aktivně nevystupoval a trpělivě vyčkával. Čínský dres si neoblékl jen populární všeuměl Jarda Tvrdík a jeho přítel Jaromír Soukup, ale i celá hradní kamarila, komunisti, Okamura, a také část vedení ČSSD, v čele s Hamáčkem, Sobotkou, Birkem a dalšími.
  Čína bere Česko za již dobyté území a je připravena se o ně nějak podělit s ruskými predátory. Naši domácí reprezentaci nyní vnímá jako své přisluhovače.

  Dnešní ostrá Babišova reakce není primárně namířena na Čínu, ale cílí na domácí publikum a na Západní spojence, u nichž se nyní Babiš netěší příliš dobré pověsti a každý plusový bodík se hodí.
  Ten největší benefit pro Babiše z dnešní kauzy Huawei je skrytý útok na hlavního konkurenta na scéně, a tím je Petr Kellner. Nejbohatší Slovák vidí v nejbohatším Čechovi svého skutečného soka.
  Babiš se historicky lépe dohodne s Rusy než s Číňany. I Rusům se rychle rostoucí čínská dominance již zajídá. Česko se tak stává zajímavým průsečíkem i kolbištěm různých zájmů.

  ČR jako členská země EU a NATO nepůsobí jistě a přesvědčivě ve svém hodnotovém ukotvení. Její představitelé vysílají podivné signály, které ohrožují naše bezpečnostní zázemí a také byznysové perspektivy.
  Téma Huawei jen tak nezmizí. Ptejme se i na to kdo, jak, proč a co vlastně říká a dělá v těchto souvislostech. Komu to či ono vyjádření slouží a komu je určeno. Čína je a bude hodně tvrdý oříšek, kdekdo si na něm může vylámat zuby a padnout ústy na hedvábnou stezku.
  Bude zajímavé sledovat duel hřmotného exhibicionisty z Průhonic s neviditelným a všemocným hráčem z Dejvic.
  To je to, oč tu teď kráčí.


  Petr Havlík

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.