Reklama

sobota 22. prosince 2018

Zájem i nezájem ve Sněmovně

Jiří Jírovec
22. 12. 2018
Markéta Adamová (Top 09) bojovala s velkou urputností proti obědům zadarmo všem dětem. Postavila to ideologicky: Komunisté chtějí dávát všem, kdežto oni (kapitalistická) pravice jen těm, kteří to opravdu potřebují. V druhém přiblížení jí šlo o to, že by se bohatší části společnosti mohlo dotknout, že děti budou jíst na úrovni socek. Kdoví jaký blaf za ty peníze v jídelnách bude.


Odvážná myšlenka dávat jen potřebným má nevýhodu, která převyšuje velikost myšlenky samé. Může vést k nápadu brát bohatým to, co nepotřebují. Třeba formou progresivní daně.

Člověka napadne, kolik asi zaplatil na daních miliardář, který dá 250 mega za klisnu. To je slovy dva a půl miliónů "nocleženek" á 100 korun pro bezdomovce.  Potřeba je relativní věc. Miliardářova dcera by možná celou noc proplakala, kdyby nedostala pěknou hračku, kdežto bezdomovec si na
nedostatek spánku dávno zvykl.

Ideově zmatená Top 09 následně podporuje návrh dua Feri & Ferjenčík zvýšit nezdanitelný příjem fyzické osoby o zhruba 5000. Světe div se: Pro všechny!

Jak o tom ale mají hlasovat poslanci, když nedávno zásadově odmítli hlasovat o svých příjmech a dostali jen 9 místo možných 20 %.

Marian Jurečka zase žádá, aby se jakýsi benefit týkal v plné míře i čtvrtého dítěte. Počet potomků splňuje, takže i on by hlasoval ve vlastním zájmu. Další potíž je v tom, že se benefit mohl týkat plodných Romů. Poslanec populistický přispěchal s ujištěním že mluví o podpoře  "poctivě
pracujících rodičů". Na nepřizpůsobivé se musí tvrdě.

Poslankyně Adamová přišla s nápadem, jak polepšit těm, kteří to opravdu, ale opravdu potřebují. Navrhuje podpořit pracující rodiny s menšími dětmi, tak: "Aby měly možnost si mezi nezdanitelné části základu daně zařadit i - pokud mají nějaké služby v domácnosti, třeba péči o domácnost. Myslím si, že to může pomoci sladit rodinám jejich profesní a rodinný život a pomohlo by to zejména střední třídě, která je tady často opomíjena."

Co je péče o domácnost? Třeba i úklid, mytí oken nákupy a vaření? Babičky a příbuzní poskytují takové služby zadarmo. Co když si služku nebo kuchařku opatří bezdětná rodina? Návrh neprošel, hlasovali pro něj jen poslanci Top 09, STAN a KDU-ČSL.

Poslední hlasování sněmovní schůze se 21. 12. 2018 týkalo vypuštění zbývajících bodů jejího programu. To je eufemismu pro "kašlem na to, jde se domů".  Dnes se opakovala situace z konce roku 1967. Soudružky, jimž teď říkáme dámy, neměly napečíno, takže hajdy domů.

Když se zbývající body vypustí, joj, to je radosti napříč  politickým spektrem. Tentokrát bylo proti jen 17 komunistů (patrně si vzpomněli na to, jak je tehdy soudružky vypekly), 4 piráti a po jednom zbabělci z ANO, SPD a ČSSD. Je na pováženou, že se ostýchali jít s bezpečnou většinou.

Podle stenozáznamu se na celé denní jednání omluvilo 16 poslanců. Když přidáme zhruba 4, kteří byli mimo jen dočasně a několik ministrů, mělo být ve Sněmovně 180 poslanců. Ve 12:08 se jich k hlasování ještě přihlásilo 174. Pak počet klesal na pouhých pouhých 153. Zbylí již možná byli na
tramvajové zastávce.

Poslanec o pracovní morálce káže, dal by se parafrázovat Karel Kryl.

60 komentářů :

 1. Taky myslí jen na sebe a ne na potřebný takovým lidem by měli pomáhat chudým Čechům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. JIROVEC,KDY SE PŘIDÁTE JAKO AKTIVISTA K OSV A JEJIMU NPV

   V tom programuje hned v prvnim bodě svrženi kapitalismu bez přivlastků implantovaného ČR ,který vycházi z gangsterismu,okamžitá občanská přimá demokraciie,která jde v navrhované formě uskutečnit SKORO IHNED A BEZ PERIPETII dále jak obejit skoro třicet let trvajici blokádu politiků,kterí nebyli doposud schopni sestavit za tu dobu ani jediný použitelný zákon oreferendu,pak je tam iniciace kupy peněz jak vrátit Nepodmíněný základni přijem v dnešni srovnatelné výši asi 10 000korun měsične,který vypláceli naši vycinkani komunisté VŠEM občanům-no to by na ty svačiny snad stačilo no NI?
   kdosi tu napsal.TEN NPV JSOU SAMÉ FRÁZE A NIC KONKRÉTNIHO POZITIVNIHO PROGRAMOVĚ PROMYŠLENÉHO!

   Je to bludařiína!

   Co vy na to pane Jírovec to by byla fakt zajimavá diskuse ,která podle pana Masařika znamená demokracii o těch článcicch NPV a ani by jste se nezapotil NO,NI?

   NA NAŠE PRÝ ZASTUPCE,KTEŘI NESMI PROSVÉ VOLIČE NIC UDĚLAT A PROSADIT ,BY JSME TU MOHLI TAK KAŠLAT,ŽE BY SE NACHLADILI!

   Smazat
  2. Vycinkaní komunisté žádných 10.000 Kčs nevypláceli! Kde jste to vzal?

   Smazat
  3. Navyplaceli ani 100 Kčs

   Smazat
  4. PROČ NECHCETE ŽÁDAT O VYČISLENI KOLIK VYCINKANÍ

   komunisté platili NZP na našem tisku a tv,kterí vás
   ohlupuji.
   To už jste zapomněli,že tehdy stát vlastnil zdroje Národniho produktu,vyplácel sice nižši mzdy a platy,ovšem podniky vynášely přeci nějaké zisky,které šly na dotace a benefity,jako bylo levné bydleni,veřejná doprava,bezplatné zdravotnictvi, školstvi,sport,rekreace,energie,voda,kultura,odiváni,vše pro děti ATD?

   TYTO VÝHODY SE JMENOVALY JINAK,ALE BYL TO PODIL NA HDP A ZISKU PODNIKŮ,KTERÝ BY SE JMENOVAL DNES NZP,KDYBY HO SVÝMI PADOUCHY PODVEDENI DOMORODCI CHTĚLI.

   Po zpackané privatizaci stát přišel o zdroje přijmu,vŠe bylo prodáno do šrotu nebo vytunelováno- kryci název pro privatizaci a novi majitelé se už domnivali,že VŠE PATŘI JIM ,neplati daně podváději a kradou nizkými platy a směji se hloupým domorodcům,kteři nevi co se s nimiděje,padaji mezi rozvojopvé státy a tleskaji jim za to ještě jako pominuti.Píši,že jsou spokojenosti se svým okrádánim A JSOU RADOSTI BEZ SEBE!

   CHÁPETE,ŽE JE TO KOLOSÁLNI POPDVOD NEBO NE.
   Kdo to nechápe at to tu napíše a zdůvodní!

   Smazat
  5. TEN KDO PODVOD V ROZSAHU MILIARD ,KTERÝ NAVIC TRVÁ

   musel při jeho plánováni vědět,že Češi jsou mistři světa ve skoku na špek,jsou známi svou nesoudržnosti.

   Podivejte se sami na diskusi na př.

   KDO NENI SCHOPEN ZAPLATIT VLASTNIMU DITĚTI 600 KORUN NA OBĚDY TAK BY RADĚJI ŽÁDNÉ DĚTI NEMĚL MIT!

   Tzv zvolená národa se dohaduje v parlamentu se o tom a občané se mezitim dávaji okrádat dál o miliardy a jejich PRÝ vlastni elity neumi ani nesmi ani ceknout!!

   Dělaji se dál ignoranty.
   Přeloženo pro potřeby národa by výrok o svačinách zněl

   Drazi domorodci,klidně se dohadujte v diskusich dál o punčošce,tešte se.že vám dávaji požrat blafy a dokazujte tak,že je třeba ještě většiho vašeho vylupováni a nejlépe by bylo,kdyby jste VYMŘELI a ne,že ne ANO!   Smazat
  6. TROCHU SILNĚJŠI KAFE A CENZURA VNITRÁKŮ ČSSD HO NEPUSTILA

   museli jsme vymazat půlku a hlavně podpis HzNR jinak by se to tu NESMĚLO objevit.
   Tak co stači vám to nebo máme zkusit něco jako repete?

   Smazat
 2. Češi si na evropské poměry vybudovali brutálně asociální společnost. Je otázkou zdali se něco podobného ve srovnatelných klimatických podmínkách vyskytuje i v celosvětovém měřítku. Troufnu si tvrdit, že ne.

  OdpovědětSmazat
 3. Takže paradoxně ti komunističtí poslanci jsou nejprácovitější.Takže kdybychom volili podle pracovní morálky-asi by musela zvítězit KSČM.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak komunisty bych volil i já, ale nemůžu jim odpustit, to jejich naaranžované předání moci netáhlovi Havlovi a jeho partě. Tahle zvláštní kombinace rudých dědečků, Havlistů a Soroše v roce 1989, mě dodnes nedá spát, taky ta zvláštní transformace ekonomiky, kdy bylo rozkradeno, vytunelováno všechno, co bylo za 40let budování socialismu vybudováno.Ovšem tohle má kořeny už v roce 1989, že rudí dědečkové?

   Smazat
  2. Anonymní 22. prosince 2018 12:20

   Naprosto souhlasím, zde máte vrchní privatizační štáb a zrzavého prolhaného mimoně?!

   https://uloz.to/!asjH2N3G/prazsky-charakter-je-zrejme-dedicny-a-zhoubny-jako-lidska-naivita-i-nase-blbost-je-nekonecna-a-pamet-je-na-ni-kratka-proslov-venovan-ex-havel-fanatikum-dnes-vetsinou-ex-bolsevikum-jpg

   https://uloz.to/!5VFfvsZr/po-necasove-padu-zustavame-jedini-k-obrane-republiky-burcuje-schwarzenbergg-a-exhavel-v-leze-ja-nagyova-273-000kc-odmena-randak-ja-podrzim-ja-my-peto-necas-z-ods-a-zme-v-i-palenik-fuksa-snajdr-tluchor-hleda-se-prezident-jpg

   https://uloz.to/!ftVfdNrL/prazsky-charakter-je-zrejme-dedicny-a-zhoubny-jako-lidska-naivita-i-nase-blbost-je-nekonecna-a-pamet-je-na-ni-kratka-proslov-venovan-ex-havel-fanatikum-dnes-vetsinou-ex-bolsevikum-jpg

   https://uloz.to/!T2jufAd1/stb-samet-zucastneni-tajemnik-prezidenta-ladislav-jakl-kryci-jm-lada-zidovska-obec-v-praze-karol-sidon-karol-foto-s-havel-exministr-privatizace-statniho-majetku-ing-farmakologie-jiri-skalicky-oda-astrid-atd-jpg

   https://uloz.to/!QA43BsWJ/obcan-vaclav-havel-tuneluje-tragikomedie-cr-1989-cover-jpg


   HUAWEI®

   Smazat
  3. Anonymní 12:20
   Myslím že ti, kteří zůstali komunisty, s předáním moci nemají nic společného. Za tím stáli jiní komunisté, kteří bleskurychle zahodili stranické knížky, změnili politickou orientaci vymazali si životopis a jejich svazky byly zlikvidovány.

   Smazat
  4. Jste 12:20 natolik bez představivosti, že nevíte, co asi by se dělo, pokud by tehdejší režim použil prostředky, které měl tehdy k dispozici? Pak by to asi nebyl jen mrtvý živý student Šmíd. A stejně by, bez opory supermocnosti padnul, když ta nakonec padla sama. Prostě a jednoduše, ti soudruzi, mezi nimi i takysoudruzi, které správně připomíná 12:20 rozhodli racionálně. Větší část zvoničů klíči jednala hloupě a nakonec, čest všem těm komunistům, kteří nepřevlékli kabát a setrvali v přesvědčení, že sociální spravedlnost v kapitalismu možná není. Svět a politika, tak jak je vidíte vy, tak jednoduché nejsou. Proberte se.

   Smazat
 4. Co je na tom všem nejpodivnější, jak se všichni bojí vyslovit to "démonické", klisna dcery Petra Kellnera v žebříčku nejbohatších lidí světa magazínu Forbes 88. místo, tzn. nejbohatšího Čecha? Který zbohatl na půjčování peněz, uchvácení Novy, arbitráž za Novu 10-miliard korun poté zaplatil CME Český Občan a Kellner si prodejem Novy vydělal 4-miliardy korun navíc.

  Viníci tohoto selhání, kdepak dnes jsou?

  PRAHA 23. dubna 2004 (frn-iHNed, ČTK) - Bývalí ministři financí Pavel Mertlík a Jiří Rusnok (oba ČSSD), senátor a bývalý ředitel televize Nova Vladimír Železný a pracovník ministerstva financí Václav Rombald dnes vypovídali před sněmovní vyšetřovací komisí, která se snaží objasnit okolnosti prohrané arbitráže s firmou CME.

  --------

  Celkově jenom zde, stát přišel o 14-miliard korun, to by bylo obědů zdarma pro všechny, co myslíte pane Jírovec ...?!

  ----------

  Hezké a pohodové svátky Všem, pevné ZDRAVÍ přeje

  Ramón HUAWEI®


  Ps. Zajímavé čtení, zejména to zneužívání informací z ministerstva financí, u nás jak jinak!?

  https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Petr_Kellner

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. S arbitráží není jasné jestli nešlo o dohodu Lauder - Železný. Jakmile k ní došlo musela být prohrána, protože Klaus v roce 1990 podepsal s USA dohodu o vzájemné ochraně investic. Tedy blbou dohodu, protože Američané z ní vyjmuli, co se dalo, včetně medií, kdežto naše strana jen pojišťovnictví.

   Protože podobnou dohodu máme s Austrálií i Británií, je předem prohrané litium. Protože navíc máme idiotský horní zákon, který dává právo těžby tomu, kdo dostal právo na průzkum ložiska. To dostal Geomet (původně 4 čeští geologové) které koupila společnost European Metal Holdings. To nejsou žádní těžaři, ale lákači investorů na vidinu obrovských zisků.

   Podobně fungovala kanadská společnost Bre-X., která měla těžební právo na údajně obrovská ložiska zlata v Indonesii. Všichni investoři včetně pensijních fondů chtěli mít její akcie. Pak se ukázalo, že to byl podvod, že do vzorků bylo přidáváno zlato a tak bublina praskla. Akcie nakonec neměly ani cenu papíru, na kterém byly vytištěny.

   Smazat
  2. A zas tam má ten Jírovec chybu. Posledně se přepočítal o 250 milionů (ale dneska to uvedl na pravou míru - bez DPH).

   Dneska zase nám tvrdí, že poslanci jezdí tramvajema. Může nám takého jedince jmenovat?

   Smazat
  3. On neříkal, že čekají na tramvaj, říkal že jsou asi už na zastávce, tam je může nabrat šofér nebo taxi.

   Smazat
  4. Jan Kopecký 22. prosince 2018 12:18

   Pane Jene "Mistrné", to si snad ani nezasloužíme, obyčejná rutina, hald dali jsme s panen Jirkou hlavy a ruce dohromady a kůlna je hotová, až na toho pana Honuska, ruku že přiloží a stále jen lelkoval mezi uranem a jádry?

   Poklidné svátky Vánoční a moudřejší Nový rok 2019

   Ramón V.H.

   Smazat
  5. 16:24 "On neříkal, že čekají na tramvaj, říkal že jsou asi už na zastávce, tam je může nabrat šofér nebo taxi." - Tímto způsobem zkreslené zprávy jsou
   důsledkem odmítnutí zákona o právu na odpověď. Za
   takovou "svobodu tisku" bojovaly presstitutky (jež to dostaly příkazem od Zielenců a jim podobných) - za svobodu pro sebe, která je zbavuje zodpovědnosti za informování veřejnosti třeba polopravdami, což jsou celé lži (K.Čapek). sck

   Smazat
 5. Hlavně že Adamová podporuje "svého" Šláfenberga, který v PS více spí než bdí a k tomu mu ještě přidali na platě. Proti tomu Adamová neprotestovala. Typická pražská kavárenská dáma!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je to svině jako všichni v tom TOP spolku .

   Smazat
  2. TOP = Tupá Odporná Prasata, co dodat

   Tidehunter

   Smazat
  3. 17:43
   Urazil jste všechna prasata v živočišné říši . TOPkaři jsou mnohem horší .Prasata nejsou tak války chtivá jako psychopatka Langšádlová .

   Smazat
 6. "Člověka napadne, kolik asi zaplatil na daních miliardář, který dá 250 mega za klisnu. To je slovy dva a půl miliónů "nocleženek" á 100 korun pro bezdomovce."
  ===========================================
  Nebo by za to mohlo být pro bezďáky taky 10 milionů litrů čuča. To by ocenili jistě víc.
  Mimochodem, Kellner je jeden z největších kámošů Zemana, na Hradě je pečený vařený, se Zemanem domlouvají kšefty v Číně.
  Jírovče, když nevíš kolik platí Kellner na daních tak si si to zjisti. Moc námahy, co? Jednodušší a účelnější je hodit po něm své hovno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hovne 22. prosince 2018 13:38

   Podepsal jste se tak na závěr? Já jen tak ze zvědavosti, kolik jste odvedl na daních Vy, pokud si berete do kušny pana Jírovce nebo Vám Kellner půjčil, Vy mu dlužíte a tak platíte daně skrze něj, jinak žádné daně neplatíte?


   HUAWEI®

   Ps. Petr Kellner zaplatil, zrenovoval i sídlo pro Václava Klause st., kde si Václav hraje na práci v důchodu ...

   Smazat
 7. Kdo není schopný ani zaplatit těch svému vlastnímu dítěti těch cca 600 Kč za obědy, tak by raději ani žádné dítě neměl mít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uvědomuje si 13:42, že dětí se rodí málo a že zejména ti, kteří na tzv. mají, se množí velmi neochotně, neb jsou to většinou sobci až na půdu? Řeč je ale zejména o tom, že obědy zdarma kritizují zvláště panoptikální idioti typu jako je ta měšťácká panička Pekarová alias Adamová. Celkem ji ale rád pozoruji, neb ta mě svou nebetyčnou blbostí vždy neomylně pobaví až rozesměje...

   Smazat
  2. 13:57
   Ano, množí se velmi neochotně, protože na to nemaj čas, protože musí makat aby ze svých daní živili natáhla.

   Smazat
  3. Anonymní 22. prosince 2018 13:42

   A ty jich mají, vždy nejvíce, nejhorší je pokud je to jejich celoživotní usilovná práce a rodinná tradice, která končí buď ženskou menopausou, či impotencí z cigaret a alkoholu!

   ®

   Smazat
  4. Že by ten dotyčnej, v tý momentální chvíli, kdy k tomu dělání dětí dochází, byl schopnej si začít počítat, jestli si může dovolit těch 600 Kč?

   Smazat
  5. Ale houbelec 14:02. Jsou impotentní a vymlouvají se, že musí makat na netáhla...

   Smazat
  6. Mozna by ani nemel zit?Jsou v tom ceskem narode citlivi lide-jiste budou slavit krestanske svatky a zvanit o lasce a milosrdenstvi.

   Smazat
 8. Kurňa, co, kdy, komu, pravice dala? Vyjma páterům, fráterům a propgandistům!
  Morave

  OdpovědětSmazat
 9. Je zarážející kolik těch makáčů nechápe co je to nadhodnota lidské práce a až je o to makání připraví robotizace na koho se budou vymlouvat. Nejstrašnější je že o sobě tvrdí že jsou věřící. Kapitalismus je ve své podstatě parazitizmus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Budu citovat papeže Františka:
   "Sama lidská bytost je považována za konzumní zboží, které lze použít a potom zahodit. "
   Zdraví Milan Honusek

   Smazat
  2. Demokracie v Česku nemůže být "vyprázdněná ani ohrožená" - prostě proto, že tu ještě vůbec nezakotvila. Vyprázdněná jsou pouze její falešná hesla.
   Základem pokrytecké parazitické politiky je nemravné a nemyslící husitsko-bolševické chlastoslovanské stádo voličských býložravců a jalových žlučovitých diskutérů, kolem něhož krouží vlčí smečky partají a šakalí smečky politologů. Volení anonymním a nikomu neodpovědným voličským stádem, chvíli poměrně, chvíli většinově, vedoucí hovado stáda dokonce manifestačně přímo. Neadresné referendum nezodpovědných a nikým nevolených jurodivých anonymů je podvod a zločin. Pokud by referendum bylo adresné (jakož i celý volební systém), pak by případná ztráta brexitem způsobená britské státní pokladně byla naúčtována právě vítězným voličům, a to každému alikvotně. Pokud by to neuhradil, tak už by si nezavolil. A ti zbývající by si zatraceně dávali pozor, než někomu zase naletí.
   V mafiánském postkomunistickém Česku není a ani nemůže být ani jediná autentická, tradiční a civilizovaná politická strana - jen Potěmkinova vesnice Klauzemanovy prognosťácké, kremlofilské vylhané "standardní" demokracie, složené ze sulcovitých nesoudržných tlup levorukých žvanilů, parazitů a zlatokopů s těmi nejpřízemnějšími motivy, "stran" a straniček vzniklých na troskách KSČ a její pobočky Národní Fronty, z jejich bývalých členů nebo jejich potomků, případně založených kágébáckými prognosťáckými agenty nebo šimpanzovitými estébáckými tržními oligarchy, podbízejícími se voličské proletářské lůze pronásledováním třídně nepřátelských živnostníků a konkurenčních oligarchů na bázi státně-monopolistického kapitalizmu s následnou instalací oligarchického komunizmu. Z bývalých soudruhů politruků se vyrojilo hejno šarlatánských "politologů", "analytiků", "filosofů" a "mediálních odborníků" (kteří by se normální prací nikdy neuživili). Současný konzumizmus není nic jiného, než převlečený a přebujelý komunistický materializmus. ODS i ČSSD nepřežijí své podvodné, šarlatánské a falešné "zakladatele" a nebude to žádná škoda. Tuto zdánlivě bezvýchodnou situaci lze výhodně využít pro vznik autentické, občanskoprávní politiky, založené na důsledné a zákonné osobní odpovědnosti jak voliče, tak zastupitele, na bázi občanského zákoníku - nikoli na vylhaném a zmanipulovaném "veřejném právu", zbaběle a pokrytecky trpěném Ústavním soudem a celou justicí. A také s upozaděním falešných parazitických partají mafiánského původu a charakteru, které jsou ještě horší než středověké církve a musí být odloučeny od státu, jinak se nic nezlepší.

   Smazat
  3. 7:19 Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy" neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
 10. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětSmazat
 11. Výborně, pane Jírovče. Sobce poznáme podle toho, co jim nedojde. JiH

  OdpovědětSmazat
 12. Jsem zaregistroval, že dostávají publicitu signatáři petice, která tvrdí, že prezident Zeman se celkem pravidelně dopouští velezrady a že by poslanci ruku v ruce se senátory měli tvrdě zasáhnout. Signatářům téhle přiblblé petice bych klidně dával obědy taky zdarma...

  OdpovědětSmazat
 13. Že prý nemáme jenom 5 smyslů, ale 7. Šestý je intuice a sedmý prý svědomí. Jirka by lapidárně odtušil, no řekněte mi, kdo to má? Aottj.

  OdpovědětSmazat
 14. Pane Jírovče, tohle Vaše dílko je, s prominutím, snůška blábolů.
  -p-

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na víc se nezmůžeš? Kde jsou argumenty? Takhle to vypadá, že ti nedoklaplo, co Jírovec vlastně napsal, že nerozumíš psanému, čili že jsi hlupák. Tak jak to s tebou je?

   Smazat
  2. Argument je článek sám. Hned první odstavec. To s těmi obědy pan Jírovec překroutil brilantně. Paní poslankyně by se asi divila.
   A ten blábol kolem Petra Kellnera, srandovní.
   -p-

   Smazat
  3. Nejvíce dopálíte tu -p-,když napíšete,že je třeba progresivni daně!
   To se ta řepa roztrhne vztekem,ono je to totiž pravda!

   Smazat
  4. Ty hele, řeknu ti tajemství. Progresivní zdanění už u nás léta je. Ale pssst, nikomu to neříkej... :-O

   Smazat
  5. U nás je jen náznak progresivního danění.
   A úplně chybí daň z luxusu.
   A prosím vás, neříkejte tu blbost, že bohatým závidíme jejich úspěch. Nezávidíme.
   Jen je chceme zdanit.

   Smazat
 15. Pokud vám 20:22 přijde jako srandovní, že na jedné straně panuje bída a chudoba, zatímco na druhé je na libůstku k dispozici 250 mega, pak bych vás do té bídy rád vyslal na zkušenou. Vás potkat smůla nemůže, arogante?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:48 To je demagogie, kolego. Každý si dopřáváme libůstek dle své peněženky.
   Máte kde bydlet? Máte auto, smartphone, počítač? Jezdíte na dovolenou? A přijde Vám to v pořádku vůči těm, co, podle Vás, žijí tam, kde panuje bída a chudoba? Nepřijdete si arogantní?
   -p-

   Smazat
  2. 21:03 mno, já si mohu být jist, že jsem svou prací odevzdal nejméně tolik užitečného, kolik spotřebovávám. Dále si s jistou vděčností uvědomuji, že zcela bez jakékoli osobní zásluhy jsem byl obdarován schopnostmi, které mi umožnili získat vzdělání a pracovat v oboru, kde platí jen a jen fyzikální zákony, takže mi může být nezaujatým koníčkem, kterým se spolehlivě, nezávisle na politickém režimu, dodnes uživím. Otázkou je, zda dcerunka páně Kellnera odevzdala a někdy odevzdá tolik užitečné práce, kolik stála jen jedna z jejich libůstek. Dokonce si nejsem dost jist, zda půjčování peněz, kterým bohatne její tatínek, je natolik společensky záslužné, aby vyrovnalo dcerunky náročnost. Přijde vám to natolik složité? Co k tomu povíte?

   Smazat
  3. T-p-napiš jak jsi to všecko komusi ukrad a zeptej se pod mostem,proč už tam je tlačenice.
   Možná tam dostaneš tvrdou odpověď do tvoji tlusté držky a ta sama se stane RUDÁ nebot jsi červ a daji tě do lihu jako vzteklý vzorek úspěšnosti lapků!

   Smazat
  4. 22:08 Pořád demagogie, pardon. Vy jste byl bez zásluhy obdarován jistými schopnostmi, ze kterých nyní profitujete, máte se dobře a dopřáváte si svoje libůstky. Úplně stejně jako to dělá pan Kellner. Nevím, co jest Vaším oborem. Ale to je fuk, protože bych si stejně netroufal tvořit žebříček společenských zásluh jednotlivých lidských činností.
   Jen Vy jste trošku pozapomněl vysvětlit, jak se vnitřně srovnáváte s tím, že si dopřáváte "libůstky" i přesto, že "na jedné straně panuje bída a chudoba".
   A co se týče toho koně. Toho koupil Kellner, nikoliv jeho dcera, takže tu bych do toho tak nějak netahal. A když už jsme u tý kobylky, tak nutno říci, že se jedná o špičkovou parkurovou kobylu. A dcera Kellnera je, jak známo, reprezentantkou v tomto sportu. A stejně jako pan Šonka má bezpochyby špičkové letadlo, slečna Ledecká má špičový snowboard, atd., tak i tato reprezentantka má špičkového koně pro svůj sport. Tak kde je problém? Co povíte?
   -p-

   Smazat
  5. 23:04 jste vskutku jednoduchý člověk. Otázkou je, kolik lidem užitečné práce kdo odevzdává a kolik lidské práce kdo spotřebovává. Pokud tak jednoduchou rovnici nechápete, těžko s vámi o čem diskutovat. Ještě se pokusím. Tou užitečnou lidskou prací je rozuměna práce tvořící to, co zajišťuje skutečné lidské potřeby. Tedy především ty, kterých se nezaviněně chudým nedostává. V první řadě potravu, oblečení, bydlení, tedy potřeby existenční. Bezpečnost, vzdělání, mezilidské vztahy ..., tedy potřeby kulturní a společenské, víme? Prakticky vzato, bez Ledecké i parkouru se obejdeme, bez potravy (...) a dnes i lékařů a jisté techniky (...), dnes už ne.

   Smazat


  6. --P-- 23:04 pouze prostě pražský pij (Čůrák).

   Smazat
  7. 14:38 Spíš Bumbál, ne? - http://forum24.cz/wp-content/uploads/2018/03/29138285_10213606744234443_591888602_n.jpg

   Smazat
 16. 20:22 dík! Kdesi shora jsem napsal, že sobec článek nepochopí. Trvalo jen pár hodin a máme tu potvrzení. JiH

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. mate pravdu...mluvi a mluvi...ale o nicem

   Smazat
  2. Anonym 3. prosince 2018 0:20

   Zdali vám tu v hlavě kdosi mluví a mluví a stále o ničem, nečekejte a šupem směrem psychiatrická ambulance MUDr. Cimický, ten pomáhá všem komediantům z Prahy a sám je cholerik, jak Brno.

   Budete v dobrých rukou, on je taky cvok-ař, vy tu na NR slyšíte mluvit a on zase slyší trávu růst, jako ten z naší ulice, ten zdegenerovanej říká si právník, ale je to jen skřítek z NDR Pithart.

   ®

   Ps. Já vám prozradím tajemství, to jsou písmenka, kdepak hlasy panáčku.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.