Reklama

sobota 8. prosince 2018

Zavržená bible

Luděk Ševčík
8. 12. 2018
Domnívám se, že drtivá většina levicových aktivistů zná jednu z biblí moderní levice – knihu Šoková doktrína od Naomi Kleinové. Ta popisuje podnikání zvané „kalamitní kapitalismus“. Kapitalismus nesmírně bohatnoucí na přírodních a válečných katastrofách, či krizích, které logicky pak sám iniciuje. Není těžké domyslet si, jak obrovské bohatství tento způsob podnikání přináší. Kdyby války nebyly největším byznysem, nikdo by neválčil. Zároveň je to ale ten nejhorší možný způsob podnikání. Tyje z obětí na lidských životech, nezměrného utrpení a chudoby. Právě proto by levicoví aktivisté, mající ve štítu humanitu a sociální spravedlnost, měli být úhlavními nepřáteli aktérům kalamitního kapitalismu. Kupodivu tomu tak vždy není. Jedním z kalamitních kapitalistů je totiž i George Soros. Ano, tento člověk není žádným Baťou, žádným podnikatelem, který by zbohatl díky přínosu společnosti. Je to jen spekulant. Jeho zisky jsou ztrátami těch dole. Některé z jeho aktivit bývají mylně považovány za nekomerční - filantropii. Ale jeho financování univerzit, či dalších organizací, není filantropií. Ta se definuje jako „altruistický počin, který směřuje k podpoře dobra nebo zlepšování kvality života“. Sorosovy aktivity však nic podobného nepřináší.

Významně se angažuje v různých krizových situacích / nedávno např. Kosovo, či Ukrajina/. Dá se říci, že krize, právě pomocí svých nadací, vytváří i spoluvytváří. Proč ne, když ví, že z nich zbohatne? Je prostě kalamitním kapitalistou, získává díky šokům, které vyvolává. Jednou z jeho aktivit je i podpora nelegální migrace. Je to logické. Nelegální migrace nutně vede k rozvrácení systému a vzniká tak další krize, na které se dá řádně napakovat. Pro běžnou populaci další utrpení, chudoba a možné ztráty na životech.

Humanita a sociální spravedlnost jsou v maximální ohrožení. Levicoví aktivisté však kupodivu netroubí do útoku proti Sorosovi, ale stojí dokonce v jeho šicích. Bible Šoková doktrína Naomi Kleinové je náhle zavržena. Je za tím potrhlý altruismus, nebo spíš Sorosovy zlaťáky? Ať jedno, či druhé, je to velmi špatná vizitka levicového aktivismu.      

11 komentářů :

 1. Knihu jsem četl, pro nás obyčejné lidi dost náročná. I před jejím čtením jsem věděl o parazitizmu "burziánů", kteří "odkloňují" finance jiným směrem, než je smysl burzy. Něco jako přísavky na státní rozpočet. Prostě "Frankfurtská škola
  " Euro globalistických komunistů . Nic dobrého nás nečeká, jen se bránit "do posledního dechu"!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jak pravil Zdenek Štěpánek jako Jan Žižka: TAK PRISAHAME. Chce to proste další husitskou revoluci s návratem k BIBLI

   Smazat
  2. Pane Povolný, je vidět (z toho co píšete), že jste tu knihu ani neviděl! Protože tahle kniha nemá téměř nic společného s burziány a už vůbec nic s Frankfurtskou školou. Doporučil bych Vám, abyste si ji opravdu přečetl! A poté si navíc dopnil vzdělání z relevantních zdrojů, co to ta Frankfurtská škola skutečně byla!
   Zdraví Jirka

   Smazat
  3. Plně souhlasím s Jirkou. Já jsme tu knihu četl 2x a teď si v ní čas od času přečtu některou kapitolu. Ještě bych panu Povolnému doporučil přečíst si Marxe - tento člověk totiž definoval pojem komunismus - a o euroglobalismu tam není ani zmínka.
   Tomáš

   Smazat
 2. přesně bránit se do posledního dechu.Ale nevím,nevím,pokud to půjde tak dál a bude vychovávaná nová generace tímto stylem budeme leda tak v ryti bez boje.Jednoduše ,když se daří tak se daří ,že Sorosovy přicmrdávači.Stará generace ,která má ještě nejakou paměť vymře a bude vykukáno a kluci ušatí Sórosovic to mají doma.Je to plíživé ale jasné.

  OdpovědětSmazat
 3. Problem je,ze se u mlade generace vytratil pud sebezachovy a logika

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Platí,chceš li porazit nepřítele, vychovej jeho děti.

   Smazat
 4. No jo tak to bude vymletý mozky plus prachy a mají nové „bojovníky".

  OdpovědětSmazat
 5. Tie nové bozpohlavne bludné identity bude 1rva generácia biorobotickeho experimentu,,
  Pochybnosť degeneruje empatiu a ešte človek začína veriť v transhumannu nesmrteľnosť!
  Tento evolučný model ale naopak funguje na úkor energie ktorú pokladáme za docasnu,,
  Možno sa to už stalo aj iným tvorom v tomto malom vesmíre agenda depopulacneho humanizmu na všetkých frontoch vytvára podmienky na biotroctvo limitovaneho počtu pretože spôsob života ktory vytvorili sa začína správať ako vírus!
  Ten duálne živený model umelej opozity sa už asi nedá ovládať?
  Ale to čo tu píšem je tiež len informaCia

  OdpovědětSmazat
 6. Thanks and keep up the good work!

  OdpovědětSmazat
 7. Thanks a lot for the post. It has helped me get some nice ideas. I hope I will see some really good result soon.
  hotmail login

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.