Reklama

čtvrtek 20. prosince 2018

Země Východu odmítají multikulturní model

20. 12. 2018  LeFigaro a VšeVěc
Pád Berlínské zdi a vstup východoevropských států do Evropské unie je měl sblížit se zakládajícími, resp. dříve předchozími státy. Počítalo se s tím, že se nové státy Unie stmelí se státy, které do ní vstoupily dříve, a to bez ohledu na jejich politickou orientaci a jejich vizi moderní společnosti. Alespoň většina odpovědných politických činitelů v to věřila a doufala.


„Pro nás Maďary komunistická diktatura byla bolestivou zkušeností“, říká Judith Varga, která je státní sekretářkou pro evropské záležitosti. Železná opona už neexistuje, ale rozdílnosti, které rozdělují obě části Evropy ano. Po více než čtyřiceti letech komunismu vidí noví příchozí velké změny, které se jim nelíbí. Podle slov paní Chantal Delsol, profesorky politické filosofie zemí centrální Evropy, cítí připojené státy z východu Evropy jakési vykořenění. Právě kultura je zachránila v době komunismu.

Nesouhlasí s tím, aby evropské křesťanství bylo z ideových zdrojů moderní evropské společnosti vypuštěno. V postmoderní kritice neliberální režimy připomínají své přesvědčení, že „Svoboda má své meze“. Tyto limity byly překročeny západními státy. „Nechceme multikulturní model, nechceme ani kulturní relativismus, který shromáždí všechny kultury do jednoho pytle. Jestliže je pořádek v Evropě narušen migranty, kteří se k tématu chtějí vrátit, máme právo být proti“, říká pan Szymanski, polský státní sekretář v záležitostech polsko-evropských.

Vzal za své počet migrantů ze Sýrie a zmírnil vášně v Sýrii a iniciativy Bruselu. Rozdíl mezi Východem a Západem Evropy se bohužel prohloubil a nyní to spěje podle některých v EU skoro k řešení existenční otázky Unie. Národy ztrácí kontrolu nad imigrací. Zakládající členové chtějí opětovně najít bezpečnost a pocit, že někam patří, to jsou dvě nutné věci ve všech demokraciích.

Noví příchozí si přejí Unii, kde nebudou považování za špatné Evropany, „Jelikož nejsme z mainstreamu, chceme si ponechat naše kulturní zvyky, aniž bychom byli stigmatizování“. Střední Evropa špatně řídí svobodu slova a nezávislost justice a to zcela bez ohledu na řešení otázek morálky.

(Podle Le Figaro zpracovala ZP)

24 komentářů :

 1. Tak nějaký nevolený blbečci z eu nám nebudou rozkazovat co máme dělat a vnucovat nám islamisty.

  OdpovědětSmazat
 2. Jsme kolonie západu a z Bruselu se na nás valí větší diktát, než to bylo z Moskvy. Od roku 1989 jsme všichni zadlužení po uši, jak stát, tak občani, tak města a obce. Celé zadlužení činí kolem čtyř až pěti bilionů korun. Naše zadlužení pořád stoupá protože to co by tady mělo zůstat z naší práce, odchází v částce 400 miliard ročně jako výpalné na západ, za naší vodu, vzduch, za naší práci. Vycinkali jsme si to, tak to máme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ad 9:16 - spíše, byli jsme "vycinkáni". I kdybychom necinkali, tak nás Gorbi s Jelcynem stejně prodali, jako sami sebe.

   Smazat
  2. s 9.30 souhlas, Gorbi byl, buď největší zrádce všech dob, nebo největší blb všech dob a možná z každého něco. Jelcin, ten už nechal Američany působit všude a Američani si dělali v Rusku co chtěli. Putin jim to zarazil a proto je teď nepřítel číslo jedna.

   Smazat
  3. Jak vidno na těchto rudých blbcích v diskusi, tesknících po SSSR, komouši ani po 30 letech svého kolapsu stále nic nepochopili. Tyto rudé fosilie jsou důkazem, že socialismus, respektive komunismus byl nereformovatelný a musel zákonitě skončit. V číně, na rozdíl od těchto našich pitomů, byli komunisti osvícenější.

   Smazat
  4. 10:02 Uklidni se, poprskal jsi si vestu! V.J.Horák

   Smazat
  5. Ad 10:02: Kdo tu teskní, kdo je tu rudý? Nepodsouvejte. Bůh ví, jaký jste byl vy před 30 lety.
   Komunisté v Číně ukázali, že socializmus se musí dělat na základě tržní ekonomiky. To byl velký a vleklý spor v roce 1968 mezi ekonomy a politruky. A protože politruci prohrávali a mínění lidí se přiklánělo k ekonomům, tak k nám vlítli okupanti, vedení zahraničními politruky. (Brežněv - SSSR - politruk v uniformě v hodnosti generála, Gomulka - polský politruk, Ulbricht - NDR, politruk, Kádár - maďarský politruk, Živkov - bulharský politruk).
   Jen blbec typu Klaus může prohlásit, že socializmus byl nereformovatelný. Ale samozřejmě že byl, a docela dobře.
   Okupací ale téměř vše vzalo za své, idea pohřbena minimálně na jednu generaci.

   Dnes masírují lidské hlavy u nás novinářští pohůnci, kteří mají za úkol chválit zločinný "západní" ekonomický model, který uplatněn u nás znamenal zničení celé přirozené struktury českého hospodářství, rozvíjejícího se přes 250 let, a to se všemi negativními důsledky. Jsme kolonie, katastrofálně zadlužená kam se podíváš (stát, obce, občané), země plná bezdomovců, velkých sociálních rozdílů, s mladšími generacemi stále méně vzdělanými, společnost s chmurnou budoucností.

   VN

   Smazat
  6. Největší zrádci Ruska jsou popořadě:Chruščov , Gorbačov a Jelcin . Jediný Putin hodil do tohoto pro Západ slibně se rozjíždějícího se trendu zrádců vidle . Myslím si , že Západ si počká na konec Putinova volebního období , protože je už poslední a kandidovat na prezidenta už nebude moci i kdyby chtěl . Do té doby už se nějaký zrádce , který se zařadí za Jelcina už najde .

   Smazat
  7. 16:11 Tak vo tom asi žádná. Putin byl mírovým světovým společenstvím jednoznačně označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti, který poté, co uchvátil pomocí intrik a vražd moc v zemi, začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  8. 16:11 Pepek Vyskoč opět v akci. Má ale smůlu, pokud je slovní průjem delší než tři řádky, tak ho nikdo nečte :-)

   Smazat
  9. Když se lámaly ledy, tak jsme jednu porobu vyměnili za druhou. K tomu musí být dva, porobitel a druhý porobený, zde chyběli profesionální státníci. Naši elitní hoši, se věnovali rozprodeji státu a už při vstupu do EU nevyjednali vhodné přístupové podminky na rozdíl od Polska i Maďarska. Ve svém bohulibém postoji stále pokračují.V Bruselu jsme jen do počtu

   Smazat
  10. Ten 16:41 je nádherně debilní. Takhle krásně vymytý mozek se hned tak nevidí. A to je na netu ke čtení občas opravdu velká síla...

   Smazat
  11. Máte pravdu, 16:41 je ukázkový blbec. Jako odstrašující exemplář hlupáka ho tu pro výstrahu nechám.

   Je tu jako výstraha pro lidi, kteří nemyslí a jen papouškují.

   Smazat
  12. 19:38 Není to celá pravda! Nakonec totiž stejně bude potřeba zdejší mužyckou zběř poslat na podobnou agresivni, primitivní chátru na východě, ať se navzájem pobijou a zbytek vyhubit isekticidem. Necháme jen pár samců a samic na chov, budou dobří do laboratoří namísto morčat. Pak konečně může zdejší krásná země přijmout obyvatelstvo hodné její krásy. Stejně tak krásná země bohatá na suroviny na východě, dočasně nazývaná Rusko. Tohle musíme udělat s veškerou mužyckou zdegenerovanou populací primitivní východní Evropy. Až pak, když se uvolní prostory pro lidský rod, nastane prosperita a mír.
   O tomto mluvili všichni proroci a věštci už celé věky. Zbavte se chátry na východě Evropy, která odjakživa rozvracela svět a zaplevelovala svým poškozeným genofondem a nastane zlatý věk.

   Smazat
 3. Je dobře si všimnout, jak ta západní média si pořád "futrují", jak situaci rozumí. Nedostatky i v jádru sice jsou, ale problém je spíše na východě. "Střední Evropa špatně řídí svobodu slova a nezávislost justice.", praví Le Figaro. Jak také jinak.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když dva dělají totéž, není to totéž. Kdyby naši policajti jančili na Václaváku, tak by jsme v Bruselu klečeli na hrachu a což teprve mít u nás džungli emigrantů jako v Calais. To by byl mazec, za nedodržovaní lidských práv. Dnes už víme kam jsme vlezli. Já se nedivím Brexitu.

   Smazat
  2. V roce 1988 jsem byl na voj.zaklad.službě . Cestou z Budějovic jsme se slavili do Hluboké do obchodu. Potkal jsem paní se synkem pterý měl na kšiltovce napsáno Le Figaro . Jak jsem si bláhově myslel že jsou ze svobodného světě . My jsme poslouchali Sovětské vedení , ale nikdy nám nediktovali stovky zákonů . Netlačili nám sem afgánce . Za co mají poslanci eu miliónové platy? Chtějí snad žluté vesty v eu. Komunisté papaláši a reditelové měli plat jen o par tisíc větší jak delňas . Doufám že si udržíme svoji kulti . Běžte do prdele i s eu . Marcel

   Smazat
 4. Odjakživa platilo,že pokud někdo bez souhlasu místního kmene vlezl na jeho území, tak dostal po čuni. Na tomto pravidle vznikaly státy, protože na tom území chtěl vždycky někdo vládnout a něco muselo hájit zájmy místního kmene. Jakmile tu převládnou afričani,nebo někdo jiný, tak máme po NAŠEM státě. Názorně to předvedli domorodci, kteří šípy skolili toho amerického naivu. A nikdo si nedovolí jim vysvětlit,že to byla vražda. Ovšem z jejich pohledu, když nechceš být zabit, tak sem nelez. Ten civilizací nedotčený kmen předvedl jak by to mělo fungovat, dle přírodních zákonů.

  OdpovědětSmazat
 5. Ty skopčáci jsou drzí až to bouchá dveřma:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812208758789-nemecko-sssr-druha-svetova-trofej/

  OdpovědětSmazat
 6. Západoevropští politici nás mají jako téma, k zastírání nespokojenosti vlastních občanů. Silně pochybuji, že Západoevropanům, se současný vývoj v Evropě zamlouvá. Jenom jsou stále masírováni, že protestování proti tomu je fašismus, rasismus, extrémismus a to jim nahání hrůzu. Mnohem větší, než nám Středoevropanům, kteří máme větší schopnost odhalit manipulativnost toho tvrzení.
  Pomoci jim můžeme jenom tím, že budeme kritizovat to, co se nám na současném vývoji nelíbí. Že se nebudeme podřizovat z obavy, abychom také nebyli falešně nařčeni z fašismu, rasismu, extrémismu. Ale kteří naši politici se toho odváží? Oni chtějí zapadnout mezi evropskou „elitu“. Svatá prostoto, zapadne mezi evropskou „elitu“ Porošenko? P.K.

  OdpovědětSmazat
 7. V minulosti už i "krvavá řeznice" Korbelová pronesla nezapomenutelnou a velice "demokratickou" kritiku o tom,že "Jak je možné,že jedna země má takové nesmírné nerostné bohatství sama pro sebe".To maximálně zapadá do světové politiky,kterou prosazují USA po celém světě.Jakmile se někdo octne v hledáčku hospodářské loby v USA,najdou se okamžitě,aby se v té které zemi,která si nezaslouží takové bohatství vlastnit,"důkazy" o porušování čehokoliv a je odsouhlaseno zavést tam ten "správný" pořádek.Hlasatelem oprávněnosti jsou i u nás různí Klvaňové a Štětinové,kteří jsou ochotni v rámci"spravedlnosti" pohledu i na historii překroutit i doložitelná fakta z II.SV.Že nejsou sami dokládá existence i takových exotů,jako byla p.učitelka u Jílkové.Na padlé v Dukelském průsmyku si dnes oficielně nevzpomene nikdo ale na mrtvé amíky z hospodských rvaček z Plzně se navlékne gloriola hrdinů a kde kdo se nad jejich "hrdinstvím" rozplývá.Za svých skoro 70 let žití jsem se nesetkal s takovou ochotou dějiny a historii takovýmhle způsobem hanobit.Mládež je vychovávána jako stádo tupohlavých jedinců bez svého rozumu.Jejich poznatky o historii končí Václavem Havlem.Historie nezajímá ani VIP osobnosti,které se jen svým vyjadřováním na historii svou naprostou neznalostí ztrapňují.Nikdy jsem si nemyslel,že se dožiju doby,kdy i já budu muset uznat,že v dnešní době by se dalo říci,že KOMUNISTI by se měli co učit.Měli jsme jich plné zuby ale to,co předvádějí tito různí "hlasatelé" už je v každém případě předčilo.

  OdpovědětSmazat
 8. Teď je na řadě HUAWEI .

  OdpovědětSmazat
 9. Vtip dne: Čínské úřady zadrželi třetího kanadského občana za nelegální práci v Číně. :-)

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.