Reklama

čtvrtek 20. prosince 2018

ŽLUTÉ VESTY PROBOUZEJÍ EVROPU

Benjamin Kuras
20.12.2018 PravýProstor
Kam se hrabe pražská kavárna se svými pár tisícovkami demonstrantů v jednodenním protestu na francouzské žluté vesty s milionem demonstrantů řádících po celé Francii tři týdny. Kam se hrabe vyhazování kytek na rozžehávání pouličních požárů. Kam se hrabe pražské nulové zatýkání na tři sta zatčených v Paříži jen za jeden víkend. Kam se hrabe pár stovek pražských strážníků na 37 tisíc ozbrojenců střetávajících se s demonstranty tváří v tvář a pendrek s pendrekem. Kam se hrabe české nulové fyzické napadení na francouzské tři mrtvé a stovky raněných. 

Kam se hrabe pár českých umělců na Brigitte Bardotovou, oděnou do žluté vesty se vztyčeným dvouprstím na znamení vítězství. Kam se hrabou bezhumorná česká hesla na francouzské „Zastavte růst ceny nafty na ceně zlata“. Kam se hrabe skandování „Babiš odstoupit“ na „Macron do Bastilly“. A na podobná hesla evokující francouzskou revoluci, jako „Už jsme stínali hlavy za míň“. Jsou ti Francouzi holt na demonstrace kabrňáci a Češi čučkaři (dík českému prezidentovi za vzkříšení zapomenutého slova).

Ale taky kam se hrabe Babišova neodstupná chucpe s 33procentní popularitou na neodstupnou chucpe Macronovu s popularitou spadlou na 18 % a potýkající se s pouliční a internetovou rebelií zvíci několika milionů hodně naštvaných francouzských pracujících. Zde to socialistické slůvko „pracující“ skutečně sedí, protože revoltuje dělnická a nižší střední třída, jejíž životní úroveň se už léta scvrkává pod neustálým zvyšováním daní.

Třebaže se jako obvykle k demonstracím přidávají provokatéři, aby je zdiskreditovali, lokálním organizátorům se daří je izolovat jasným varováním: „Maskovaným lidem a skupinám s transparenty se vyhýbejte, nejsou to naši.“ Dojímá na internetu běžící video, na němž je vidět do boje připravené okuklované policisty, jak před mírumilovnou skupinou zpívající hymnu své plexisklové přilby jeden po druhém uctivě smekají. Policejní odbory už doporučily proti demonstrantům nezasahovat. Podpořili je už hasiči, dopraváci, záchrankáři a několik odborových svazů. A 72 % občanů.

A to vše kvůli procentíčku daně na naftu. (Tak dobře, 23 procentíčka).

Nebo že by?

Macron už naftovou daň zrušil, ale protesty pokračují. O co jim tedy jde?

Francouzští komentátoři se už snaží vypočítávat, co všechno pod povrchem doutnalo, než explodovalo, a co ještě na povrch vyplave. Kromě vzteku, o kolik se všem prodraží cesta do práce, protože venkov už dávno přišel o efektivní veřejnou dopravu, který se stal bezprostřední spouští protestu, Francouzům dochází trpělivost i s jinými prvky Macronova vládnutí.

Začínají ho vnímat jako anti-národního vladaře globalismu a symbol politického systému zbavujícího francouzské občany zastoupení v zastupitelské demokracii. Sledují ho, jak zrychluje odevzdávání národní suverenity a individuálních svobod Evropské unii. Začínají pociťovat jeho reformy důchodů, nezaměstnanecké podpory a zaměstnaneckých práv, které je oberou o další peníze a uberou jim pracovních příležitostí. Snaží se představit si, kolik z jejich daní půjde na nový imigrační zákon zajišťující „řízenou migraci a efektivní právo na azyl a úspěšnou integraci nových příchozích“, vydaný nad hlavami občanů, jichž dnes 79 % s pokračující imigrací včetně „uprchlíků“ nesouhlasí (sondáž agentury IFOP). Jeho násilný křečovitý úsměv si vykládají jako arogantní pohrdlivý výsměch představitele povýšené technokratické elity.

Ale samotnou rozbušku žlutovestové revoluce dodal nemehlo Mark Zuckeberg zavedením algoritmových změn, které budou „upřednostňovat zprávy, které jsou věrohodné, informativní a lokální“. Prý to je v rámci „boje proti senzacionalismu, dezinformacím a politické polarizaci“. A nechal svého mluvčího doplnit to takto:

„Zdvojnásobili jsme úsilí o prevenci šíření falešných informací na naší platformě a o vzdělávání lidi, jak identifikovat a upozorňovat na tento typ obsahu.“
 A ještě taky takto: „Založili jsme také robustní partnerství s francouzskými fakta ověřujícími organizacemi na potírání dezinformací a ověřování informací na naší platformě.“

V čem tedy spočívala ta Zuckerbergova nemehlovitost? Technicky se nám to vysvětlit nepodaří, ale algoritmy zřejmě zafandily „přátelské“ a ne snadno vymazatelné výměně „přátelských“ informací. Výsledkem byl bumerang. Totiž bleskurychlé vyrašení („jako hub po dešti“, ať tu máme i nějaké klišé) nejméně čtyř set lokálních venkovských facebookových účtů zvaných Groupe Colere, „skupina naštvanců“, nabalujících na sebe husté skupiny lokálních fandů organizujících lokální demonstrace. Ironicky se skoro dá říct, že revoluce žlutých vest je další Zuckerbergovo geniální dítě. Jeho genialitu potvrzuje i to, jak rychle se šíří do sousedních zemí (zatím Belgie a Holandsko, ale určitě nebudou poslední). A jen tak hned to nikdo nezastaví. On totiž nikdo neví, koho a jak zastavit.

Že by začínala lidová revoluce osvobozují Evropu od byrokratických utopií?

A že by to tak Zuckerberg nastavil schválně, aby se evropským elitám pomstil za všechny ty svěrací kazajky, ke kterým ho donutily nařízením pod tvrdými pokutami do 24 hodin vymazávat kdejakou prkotinu, která by se mohla vládnoucím evropským elitám nelíbit?

Tak za tohle by zasloužil Nobelovu cenu míru.

- - -

61 komentářů :

 1. A kdo probudí nás?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Probudit bychom se měli sami, až pochopíme, že naše cesta do bezpečí = změna paradigmatu. To znamená přestat považovat kapitalismus za demokracii.

   Štefan

   Smazat
  2. Nás probudili na hadráku 89" . A dopadlo to jak to dopadlo . A žluté vesty podle Pjakina taky nemají šanci na vítězství . Věřím mu , protože se většinou nemýlí .

   Smazat
  3. Bohužel již devět obětí ze strany žutých vest!


   Ramón HUAWEI je skvělej.

   Smazat
  4. Až bude hůř. Zatím se větší část národa cítí relativně dobře, resp. lépe než dřív. Práce je nadbytek, kdo chce práci najde a lépe honorovanou než před pár lety. Ti, které to už odstředilo mimo zázemí bytu a zaměstnání, tvoří malou skupinu. Je to paradox, krize se blíží, ale my jsme jako v oku hurikánu, oddáni falešné iluzi. Vidí to jen ti, kteří nejsou lhostejní k těm, kterým už se daří zle a jsou s nimi solidární i na větší vzdálenost, cítíce se jako součást celku, toho křesťanského, pro který je samozřejmé soucítit a pomáhat. Sytý hladovému nevěří, toto je, bohužel, většinově platné a tak nezbývá než trpně přihlížet hromadné slepotě a hluchotě. O to bude dopad na tvrdou zem neodvratné krize horší.

   Smazat
  5. 15:53
   Už je to třicet let! To je stejné, jako byste si stěžoval v roce 1948 na výsledky PRVNÍ SVĚTOVÉ VÁLKY!!!

   Smazat
  6. Dejte pokoj s kresťanstvim.Nabozenstvi nenavisti a netolerance s peknou radkou mrtvol.

   Smazat
  7. Že si nikto nesťažuje na následky prvej svetovej vojny, nepopiera fakt, že tu musíme znášať jej dôsledky vážený anonym A21:38. Znášať storočnú nadvládu anglosionistov a žabožrútov a ich kolaborantov ktorých si tu nasáčkovali v čele tatíčkom Masarxkom. Príznačné, že že do takých kolónií je to zvykom. Ale iste, svojím spôsobom máte pravdu že kde niet žalobcu niet ani obžalovaného. Len kopa zbedačených hašterivých trpasličích národov vo svojích velebených pidištátikoch, ktoré sa tu vyrojili po prvej svetovej vojne ale aj po hadráku89 napríklad tu u nás. Môj profil Ukrofil.

   Smazat
 2. KURAS JENOM SE NEURAZ A PŘIDEJ SE K NAŠEMU NÁRODNIMU PROGRAMU

  Jeho články,které měni ČR kapitalismus bez přivlastků na SOCÍÁLNI STÁT jsou naše zluté westy a ne,ze ne ANO!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už běž s tím "národním programem" do řiti. Jen otravuješ.

   Ten tvůj program jsou skoro jen samé fráze a pózy.

   Nic konkrétně pozitivního, programového, promyšleného. Bludařina. Už s tím běž do pryč!!!

   Smazat
  2. GRATULUJEME SKVĚLÉMU NÁRODNIMU DIVERSANTOVI 18.57

   který se strachy POSRAL!
   Človíčku diversantičku,která sfalšovaná dotazniková akce z vás udělala senochrupa?
   Samozřejmě že lidi,kteři maji mezi ušima kedlubny načisto zdřevěnélé a naplněné vakuem nejen budeme otravovat,ale připravte se že puknete a sračky vzteku vám budou padat do vašich fašistických holínek!
   Máme z vás pražských kavárenských povalečů srandu,jak se vnucujete strejdovi MARXOVI A KRYJETE SE NEOMARXISMEM!

   ODKUD VÍTE PANÁČKU,ŽE NÁŠ SKVĚLÝ NÁRODNI PROGRAM JSOU SKORO SAMÉ FRÁZE A PÓZY,KDYŽ JE VE VÝVOJI

   a byl málo zveřejnován asi proto,že si ho frantici vzali za must co?
   Napište tu BVY fašisto aspon pár bodů a vysvetlime všem proč jste se posmolil a lžete jako starý dědek z politické třidy Ěmejdů,která si už koleduje celá o výměnu protože je dementni a neumi si osvojit ani prvni články NAŠEHO NVP!

   Smazat
 3. Nás nikdo probouzet nebude. I 17. listopad 1989 organizovaly tady zahraniční zpravodajské služby v čele s velvyslanectvím USA a jelikož to nemělo ty správné kosekvence barevné revoluce, musel zahynout na Národní třídě student Šmíd, která vlastně nezahynul a dnes mu tam všichni patolízalové nosí kytice květů a věnce i když se nikomu nic nestalo. My nikdy o nic neprotestujeme a 17. listopad byla jedna velká komedie, kde jsme cinkali a vycinkali jsme si to co máme. U nás je nejnižší nezaměstnanost a všichni musí makat, aby ti za našimi západními hranicemi, měli za co žít. Jsme kolonie a v kolonii se neprotestuje, tam se dře na kolonizátora.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi

  1. https://uloz.to/!KQw4jUmEa/3-analyza-17-11-1989-vice-google-cz-autor-miroslav-dolejsi-politicky-vezen-po-r-1989-vladnoucim-teatrem-opet-zatracen-prestoze-si-odsedel-19-let-o-sametu-napsal-r-1990-a-skoncil-25let-zde-media-mlci-osvetlil-osobu-havel-pdf

   https://uloz.to/!aU7kp4LNf/2-miroslav-dolejsi-autor-zarazen-mezi-nezadouci-povinne-zapomenute-po-r-1989-rezie-havel-jpg

   https://uloz.to/!ycny4fxPD/1-publikace-analyza-17-listopadu-1989-autor-miroslav-dolejsi-hlavni-vedlejsi-role-havel-jpg

   Smazat
 4. Když se to agentuře NR (Nové Rusko) hodí, tak začnou řvát "Majdááán!!","Barevná revolucééé!!", "Oganizátorem je US ambasádááá!!", Jsou to násilníci a fašistíííí!!"

  No a když se to těmto propagandistům nehodí, tak to samé považují za oprávněnou vzpouru obyvatel proti útlaku nadnárodních korporací, násilníci jsou provokatéři.

  To jsou prostě "alternativní média". Smiřte se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 16.O5 problém je, že jste zapomněl, že jsou média, která mají za úkol vyváženě a objektivně informovat a jsou tímto úkolem pověřeny zákonem. Takže pláčete pěkně a dokonce oprávněně, avšak na špatném hrobě.

   Smazat
  2. Rozdíl v tom je. Podle filozofa Bělohradského Majdan svrhnul legálně zvolenou vládu, změnil režim. Žluté vesty představují zpětnou vazbu pro vládu, která už částečně reagovala. Žádnou změnu systému a příklon k druhé půlce světa a tím jeho změnu nechystají.

   Smazat
  3. Nepodepsaný idiot 10:05 nám podsouvá stanoviska, která nemáme (viz Nové Rusko), myšlenky, které neprosazujeme (viz návrat k "reálnému socializmu") a na druhé straně zlehčuje opravdové nebezpečí protiústavních převratů placených za zahraničí (např. kyjevský Majdan), zavírá oči před fašizmem, který na Ukrajině na sebe vzal podobu blahoslavení genocidního vraha Bandery, války v Donbasu, upalování lidí a pronásledování jinak smýšlejících.

   Idiot 10:05 není schopen analyzovat situaci, neláme si s tím hlavu. Provokuje a hrubě napadá lidi, kteří zdarma ve svém volném čase poskytují korekci obrazu společnosti, obrazu, který za prachy překrucuji a rozostřují presstituti "hlavního proudu" a námi placených "veřejnoprávních" médií."

   Škodit alternativním médiím není jak vidno těžké. Idioti a presstituti mají k tomu mnoho různých prostředků, například v otevřených diskuzních fórech jako je tento: pomluvy, lži, překrucování, kádrování, odvádění pozornosti od důležitého k povrchnímu, nastolování jiných témat ... nemají argumenty, musí používat rány pod pás.

   Je to ono pověstné štěkání psů na karavanu.
   Milí čtenáři, mějte se dobře a nenechte si idioty otrávit nejhezčí svátky v roce.


   Smazat
  4. Pane Dvořáku, nenechte si také zkazit vánoční svátky nějakým idiotem 10:05. Jsem si jist, že drivá většina čtenářů NR se podobným debilům s vymytými mozky jen směje. Přeji Vám a všem skutečnám čtenářům nejen klidné svátky, ale též v novém roce zejména pevné zdraví.

   Smazat
  5. 19:13

   "idiot 10:05 nám podsouvá stanoviska, která nemáme (viz Nové Rusko)"
   Polovina vašich článků je překlad ruských zdrojů a autorů.

   "zlehčuje opravdové nebezpečí protiústavních převratů placených za zahraničí (např. kyjevský Majdan)"
   Projděte si vámi publikované články podporující protiústavní převrat "žlutých vest" a pak si dejte facku"

   Smazat
  6. Idiot 10:05 pokračuje v idiocii 20:12
   Citování ruských zdrojů pro myslícího člověka není přihlášení se k Rusku. Žádné Nové Rusko, blbečku.
   Jde o rozšíření informačního obzoru, který nám český zkurvený mainstreem upírá.

   Podpora francouzských žlutých vest je podpora protestu, ne protiústavního převratu, který se ve Francii, jak vidno nekoná.

   Idiote 20:12, když neumíš myslet, když neumíš komunikovat, tak sám sobě dej facku a dál už nic nepiš.

   Smazat
  7. Ale pane Dvoraku,takova slova.Nekazte si Vanoce s jednim blbem.Tech je tady okolo dost ,hoďte to psum.Jak rikala moje moravska babicka:Je to vul a pije z putny.Vam krasne svatky a držte se!Zdravim Bagoun

   Smazat
  8. 22:48 Hýkáš tu jak uslintaný čechomužický podčlověk, lŽIDvořáku, nech proslovy větším mužům! Takovým kteří chápou Pravdu a to tu, že jedině války jsou nezbytným předpokladem zachování civilizace! Např. Řím - dokud vedl války ve kterých šlo o bytí a nebytí Republiky, jakou byla ta s Pyrrhem, Jugurthou či Mithridatem a hlavně ovšem s Hannibalem, země byla pevná jako ocel, lidé v ní hrdí a nezdolní! Zocelení bojem a každodenním nebezpečím, potřebou sebeobětování! Jak ale nastal tzv. mír, tedy jistí imperátoři - cézaři vedli místo válek jen různé drobné válčičky či spíše šarvátky s barbarskými kmeny na vzdálených hranicích říše, nastal úpadek! V samotném Římě pak množili se buzeranti, děvky a alkoholici a rostla korupce, letargie, tupost, bujely blbost a intrikaření! Dnes se k tomuto stavu opět přibližujem. To chceme? A bude hůř! Páč příroda nedopouští přežívání slabých a nemocných a my se k ní musíme vrátit, neboť jinak jako druh zahynem! I proto musí být pravidelně vedeny války, protože pud boje je hluboce zakódován v genech každého člověka, jen se ho u každého jedince nepodařilo stejně potlačit. Boj tříbí! Ten vynáší na povrch vynikající jedince mého typu a vyhání z času přebytečný kompars ražení místních užgryndaných čechomužiků, neb lidstvo existuje jen jako materiál pro šlechtění vynikajících jedinců, kteří píší dějiny! Ostatní z nich jsou pak beze stopy odejiti v podobně kolaterálních ztrát ... neb jak praví klasik: „Slabí a nezdaření mají zahynout: první věta naší lásky k člověku. A má se jim k tomu ještě pomáhat.“ (Friedrich Nietzche). Jinými slovy co je nemocné má zemřít a to, co je vynikající nesmí být snižováno na průměr!

   Smazat
  9. 9,43
   Vcelku se s vámi dá i souhlasit. Jenom jsem tak nějak nepochopil, co myslíte tím "vynikajícím", které se nemá snižovat na průměr.

   Smazat
  10. 11:34 Je to o celkové změně paradigmatu od demokracie zpět k aristokracii! - http://www.vontartarus.cz/bibliotheca/pravda-o-pravici-a-levici-2

   (pro zvídavé je dobré si přečíst i 1. díl - link je uveden tam dole zcela vlevo pod "Související úvahy").

   Smazat
 5. noviczech
  ...něco vám milí čtenáři povím: za DM (deutsche Mark), měli pracující ve velkých firmách 3000.- DM čistého a platili nájem pod deset procent výplaty. Komplet, i s proudem.(jo a to se pracovalo na čtyři směny, to znamená každý čtvrtý týden jste měli volno, placené), po více jak patnácti letech, pracujete celý měsíc, máte až 30 % z platu nájem a vaše čistá výplata v euro je o 20% menší než v DM.
  ...můj názor: Kdo umí počítat, tak zjistí hned, jak se z pracovníka stal otrok, ...zatím s nároky, zatím !!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak proc tam za takovych podminek zijes a nejdes zit do raje vsech komousu, do Ruska?

   Smazat
  2. 18:30 opět ukázka idiota, který ještě neabsolvovat pubertu. Duševně zaostalý, bez schopnosti argumentačně reagovat na fakta. Divíte se, že takové blbečky s chutí v redakci mažem?

   Smazat
  3. Jenom vůl může dávat rovnítko mezi komunisty a dnešní Rusko. Jenom vůl.

   Smazat
  4. Dvořáku,
   nemáte úroveň. Brzděte ve vašich záchvatech vzteku a vulgarity.
   Existuje nepopiratelná korelace a průnik mezi těmi, kdo s láskou vzpomínají na "staré zlaté" časy totality a mezi obdivovateli dnešního Ruska. Proč tomu tak je už nechám na vaší fantasii.

   Smazat
  5. Pavel...to je na nich to komicke.Jakmine nekdo zacne sirit pravdu, zacnou mluvit o Rusku. Prestoze nepadne ani slovo o Rusku, ale oni s tim vyrukuji. Proc? Protoze jim to rekli v televizi.Tak to musi byt pravda.Co by delali,kdyby Rusko nebylo? Museli by si o vymyslet...

   Smazat
  6. 19:59

   Popíráte, že vy, šiřitelé "pravdy" obdivujete Rusko a nenávidíte západ?

   Smazat
  7. 20:04 Mrkni hňupe do gůglu na mapu vojenských základen po světě a na náklady na zbrojení, ale to bys musel vystřízlivět a to ti nehrozí, že močáku.

   Smazat
  8. Uniklo vám 18:30, že v Ruské federaci už nevládne komunistická strana Sovětského svazu, že Ruská federace už není Sovětský svaz? Že tedy nejde a nemůže jít o ráj komoušů? Co to píšete za dětinské pitomosti?

   Smazat
  9. 20:04 Ono to neni specialne o Rusku a Zapadu...ale o tupem a dost propagandistickem jednani...a toho je ted vic na "Zapade" (jinak z nej uz brzy bude spis "Vychod")

   Smazat
  10. 19:52 - strčte si tu vaši nepopiratelnou korelaci do zádele, hlupáku. V debatě s blbcem, jako jste vy nemusí mít člověk žádnou úroveň a pořád je nad vámi.

   Vám nejde pod nos kritika vašimi páníčky nastolená agenda "zlého Ruska" a "báječné západní demokracie". Tenhle narativ (pohádku) my neberem, a to vás pěkně žlučí.

   Když tu uveřejňujeme pro vás nepohodlné názory, hned kňučíte, že jde o hoax či desinformace, případně propagace Putina a ruských lidožroutů.

   Ale jde o názory, hlupáku, které se utvářely na základě nepříjemných skutečností. To jen vy, lenoch v myšlení, tu otravujete blbostmi, napadáte redakci ve věcech, kterým pro své duševní omezení nerozumíte.

   Už dál, prosím, neotravujte.
   Dobrou noc.

   Smazat
  11. 23:05

   Bože, to je zase odpověď "na úrovni".
   Opět jste jen potvrdil co jste zač. Fanatický, propagandistický ubožák. Už se ani nepokoušíte vaše "kvality" skrývat.

   Smazat
  12. 23:05 Žádný Rusko neexistuje. Je to země zabraná barbary původem kdoví odkud, kteří si říkají "Rus", přičemž i tento název ukradli. Původní obyvatelstvo je jimi utlačováno na celém území současné tzv. "Ruské federace". Tento archaický kaganát musí být důsledně dekolonizován, přičemž v žádném nově vzniklém národním státě nesmí mít živel "Rus" většinu a rozhodovací práva. Nesmí se používat jejich jazyk, ten musí být zcela a nemilosrdně vymýcen spolu se vším, co je na něj vázáno. Velmi vhodná by byla nová kolonizace obyvatelstvem třeba z Afriky nebo lidnatých asijských států. Jen v evropské části by tak mohlo vzniknout 32 nových států pod přímou patronací USA a EU.
   - Asijská část by se měla demarkačními liniemi rozdělit pod správu OSN a vyspělým Západním státům přidělit status protektora.
   - nutnost zásadní restrukturalizace společnosti platí pro celý bývalý východní blok, aby vznikla různotvárná prosperující společnost respektující principy, čehož se v této oblasti ještě plně nedosáhlo. Stejně tak by se mělo přistoupit k internacionalizaci nové společnosti uzákoněním angličtiny jako úředního jazyka.
   - Putin je mírovým světovým společenstvím označen za válečného zločince a zločince proti lidskosti poté, co po uchopení moci začal vést vyhlazovací války, teror a diverze po celé planetě. Za všemi teroristickými útoky hledejte Rusko. Mohou jim poděkovat mrtví a zranění po celé Evropě a USA, ale také v Nigérii, Džibuti, Mosambiku, Izraeli, Mali, Tádžikistánu, Čadu, Indonésii, Venezuele, Peru, Egyptě, Barmě... Neštítí se používat chemické zbraně přímo v Evropě, zabírá území cizích států, sestřeluje dopravní letadla, podminovává mosty a přehrady, připravuje jadernou válku, přičemž válkami již zničil mnoho států jakými je Sýrie, Lybie, Irák, Čečna, Dagestan, Jemen, Somálsko, Kongo, Ukrajina, Moldavie, Gruzie, Arménie, Azerbajdžán, Afghánistán, Kosovo, Súdán, a další. Snaží se destabilizovat ekonomický systém světa, hackerskymi nástroji likviduje bankovní systémy, krade zlato a ukradl energetické zásoby planety, šíří poplašné zprávy, páchá diverze na výrobních systémech celého světa a ničí infrastrukturu. Požáry, záplavy, průmyslové havárie... za tím vším je třeba vidět ruskou vražednou pracku.
   Při tom všem, je napadení volebních systémů téměř ve všech demokratických zemích a dezinformační kampaň po celé planetě jen dětskou hrou na vojáčky.

   Smazat
  13. 9,38
   Člověče, vy jste jako vystřižený z nacistické propagandy. Podle vaší logiky by jsme měli předat zemi prvokům, protože ti byli na zemi první. Vždycky najdete nějakého předchůdce, kterému někdo území zabral. Tomu jí posléze zabral někdo jiný... a tak by jsme, zpětným pochodem v ose času dorazili až k prvním formám života. Probuďte se, nebo to už nehulte!

   Smazat
  14. 11:41 Ani ne, to je Pepkův bláznivý výkřik! Ale pokud by se soustředil pouze a jen na židokagal SSSR a vynechal ze svého popisu Svatou Rus jako takovou, pak tento anti-ruský projekt by mohl být podobnými slovy popsán. Však koneckonců i Největší Němec se skláněl před Ruským Impériem, které zahubili i vinou lhostejnosti, lenosti a otupělosti slovanské masy mezinárodní Židé, ale nevěřil že se kdy dá vzkřísit, protože Sovětský svaz byl pod vedením bolševických podlidí, kteří povraždili ty nejlepší Rusy, z nichž bylo mnoho německé krve. V žilách ruských carů proudila německá krev, stejně jako většiny aristokracie. "Po celá staletí žilo Rusko z germánského jádra horních vládnoucích vrstev. Toto jádro dnes může být považováno za zcela vyhubené a vymazáno. Na jeho místo nyní nastoupil Žid. Stejně, jako je pro Rusy nemožné zbavit se vlastní silou tohoto židovského útlaku, tak je pro Žida nemožné natrvalo udržet tuto ohromnou říši. On sám není žádným organizačním prvkem, ale pouze rozkladným fermentem. ... A konec židovského panství v Rusku bude také znamenat konec ruského státu jako takového. "- Adolf Hitler, Mein Kampf

   Smazat
 6. Žluté vesty v Paříži zorganizoval proti Macronovi osobně jeho nepřítel Putin. Přitom je zákeřně nechal označil žlutomodrýmni vlajkami na oděvu a na čepicích, aby si všichni mysleli, že jsou to občané Ukrajiny. Ale západ je dšemaskoval, protože všichni mluvili rusky, tak to byli Rusové z Ruska :-)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sabinka Slonková má v rukách důkazy o tom, že všechny žluté vesty ušil, do Francie dopravil a rozdal všem občanům přímo Kreml. Chudince ale nechce nikdo tyto informace pustit do éteru :-)

   Smazat
  2. 17:41 omyl, nikdo zatím nedal dohromady dost peněz, aby ji tu informaci zaplatil!

   Smazat
 7. V Praze u Václava také nedávno mávali nad svými hlavami žlutomodrými vlajkami samí Putinovi agenti a nebyli to žádnbí Ukrajinci, stál jsem vedle nich a všichni se mezi sebou bavili rusky !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to je skandál, co si všechno ten krvelačný Putin v naší Stověžaté dovoluje. Co na to naši čučkaři?!

   Smazat
 8. Kdo tedy volil Macarona? Stejný vůl, co volil Sobotku a Zavorálka. U nás pomohl voličům Bakala, ten oranžové hlupáky vyléčil tak, že si to budou dlouho pamatovat do smrti.
  Teď demagogické tiskoviny píšou, že ČSSD rostou preference. Oranžový volič zřejmě potřebuje, aby nás obohatili imigranti kamionem na trzích.

  OdpovědětSmazat
 9. Kuras se dal ke komousum?-)

  OdpovědětSmazat
 10. 17:46!
  Jak odlišíš okrajinštinu od ruštiny. Napiš mi 20 odlišností a budu tvé dezinformaci věřit. Já jsem se měl možnost stýkat v 68. roce s oběma etniky a dokonce i tatary, čečenci a armény, takže dialekty v pohodě rozeznám.
  dt ss ukrutný

  OdpovědětSmazat
 11. Pan Kuras zapomněl na to nejdůležitější.Ti žlutáčci kteří údajně protestují spontánně jsou někým organizováni a ten někdo je organizován zase jiným loutkářem.Ve skutečnosti protestující nevědí ,pro co a pro koho nastavují své krky.Říká se tomu užitečný idiot na krátkodobé použití.Kolik toho člověk chápe,tam pracuje sám pro své zájmy a tam kde jiný chápe více,pracuje nevědomky proti svým zájmům.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nějakej moc chytrej 19:39, že?!
   Dolož svá tvrzení, mudrlante.

   Kdo je loutkář "žlutých vest"? Konkrétně!

   A dodej k tomu zdroj informace.

   A dělej. Čekáme.

   Smazat
  2. Anonymní20. prosince 2018 19:44
   Můžu nabídnout jinou variantu. Možná, že jádrem Žlutých vest jsou neziskovky. Ostatní účastníci, kteří se spontánně přidali, to ani nemusí tušit. Takže organizátorem jsou globalisté. To, že se do organizování vest zapojil i Zuckenberg, tomu také nasvědčuje.
   Jako důvod je možné hádat změnu plánu globalistů, protože bez rozchváceného Ruska, by ten jejich NWO ráj nefungoval. P.K.

   Smazat
  3. 11:14

   A já ti můžu nabídnout deset prdelí jiných "variant". Co má takové ničím nepodložené blouznění za smysl???

   Smazat
  4. Anonymní21. prosince 2018 11:43
   Můžete nabídnout a můžeme podiskutovat o míře pravděpodobnosti, té které prdele. K tomu je diskuze. P.K.

   Smazat
 12. Právě teď demonstrují policisté:
  https://cz.sputniknews.com/svet/201812208767514-demonstrace-francouzskych-policistu-proti-jejich-pracovnim-podminkam-behem-protestu-zlutych-vest/

  OdpovědětSmazat
 13. Nektere "komentare" jsou opravdu "zajimave".... Kdyz nekdo zobrazuje i druhou stranku mince(treba "umravnuje" ty ideologicke blaboly o hruzach sociku) a snazi se i uvest nazory druhe strany (Ruska),tak to vadit muze jen zarytym "ideologum"...Takze panove "Zapadaci" zamyslela bych se spis nad sebou

  OdpovědětSmazat
 14. Tak by to chtělo vyměnit zastupitelskou demokracii za přímou kde si občané v referendu odsouhlasí jak budou žít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toho se právě nové české "elity" bojí. Přišly by časem o všechno. Stačilo by pár závazných referend.

   Smazat
  2. To je jenom iluze, protože masy samy jsou neschopné byť i zformulovat pro takové referendum otázku! To dokáže jen Velký muž. Jakákoliv demokracie je levicová a levice byla vždy nepřítelem velkých mužů, kteří místo toho, aby jim druzí s radostí sloužili a nacházeli nejvyšší uspokojení v tom, že mají tu čest podílet se na jejich dějinném poslání, musejí strpět, že se jim tito pletou do cesty. Však si vemte, kolik toho může veliký muž vykonat, má-li moc udílet rozkazy, namísto toho, aby s každou rudou onucí musel jednat jako se sobě rovným a vyčerpávajícím způsobem přesvědčoval nějaký kooptovaný komunistický podlidi, aby se uráčili se podřídit vůli génia! Zatímco v nerovné společnosti může průměrný muž velkému muži dobře sloužit nejen k vzájemnému prospěchu, v bolševickém rovnostářství jsou průměrní muži pro ty velké břemenem. Rovnostářství je triumfem nízkých mužů s nízkými ambicemi. Neboť, i levičák se ochotně staví do pozoru, jakmile se začne točit ve hře zajímavá finanční odměna, případně když mu nějaký darebák slibuje dosažení více rovnosti nebo svobody po níž jeho duše tolik pase. Levičáctví (ve všech jeho podobách) se projevuje jako duševní společenská choroba, která vede k jejímu postupnému úpadku, kdy všemu nemocnému, slabému, patologickému a dokonce kriminálnímu je věnována dojemná starost a péče, která daleko přesahuje péči o zdravé, a to proto, aby se opět zařadilo do stáda obecné uniformity. Skutečná pravice, která jediná může zajistit zdravou společnost, musí v první řadě odmítnout rovnoprávnost! Neb jak klasik napsal: "Nadčlověk je smyslem Země ... a právo nutně znovu povstane z násilí a moci. Protože jen malý počet lidí je natolik vynikajících, aby mohl vládnout, zatímco sloužit musí vždy nesčetné zástupy."

   Smazat
 15. Ať žije euromajdan. Už vidím Kalouska ve žluté vestě.

  OdpovědětSmazat
 16. !!! POZOR - CENZURA !!!

  !*!*!*!*! ВНИМАНИЕ - ЦЕНЗУРА !*!*!*!*!

  Soudruzi a soukmenovci, POZOR: Na sajtách naší milované Nové Republiky opět řádí kavárníci, placení agenti CIA a Mossadu!
  Opět se ztrácejí příspěvky, dobré internacionálně-vlastenecké, 100% levicové příspěvky nás komunistů a putinistů!!

  TO JE CENZURA, ODPORNÝ NÁSTROJ EUROAMERIKY A BURŽOASIE !!!!!

  Proto žádám soudruhy a soukmenovce z redakce NR, aby NEPRODLENĚ posílili svou revoluční bdělost a ostražitost!!!
  Vzkřikněme kolektivně do tváří těch pravičáckých zakuklenců z pražské 5. kolony své revoluční NO PASARÁN!
  A to IHNED!!
  Jinak nepřátelští agenti zesílí, časem převezmou vládu nad naší milovanou Novou Republikou, a udělají z tohoto dosud 200% SPOLEHLIVÉHO orgánu KSČM a Velvyslanectví Ruské federace pravý opak: hlásnou troubu kapitalismu a demokracie!!!

  Snad vám nemusím vysvětlovat, soudruzi a soukmenovci, jaký JEDINÝ trest je za takové trestuhodné selhání v boji proti kapitalismu, demokracii a Euroamerice.
  Myslete proto hlavou, ano?
  A NIKDY nepouštějte ze zřetele naše heslo: Se soudruhem a soukmenovcem Davidem v čele VPŘED, za svobodu slova pro každého roduvěrného Čecha a Rusa, čili každého komunistu a putinistu!

  Děkuji Vám předem, drazí soudruzi a soukmenovci, a nyní vložím zpět svůj příspěvek z 20. prosince 17:11.


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat
 17. Evropou obchází strašidlo - strašidlo putinismu!

  Ke „svaté“ štvanici na toto strašidlo se spojily všechny mocnosti Evropy - papež i konstantinopolský patriarcha Bartoloměj, Frau Merkel i Macron, francouzští umírnění i němečtí policajti.
  Kde je opoziční strana, která by nebyla svými vládnoucími odpůrci vykřičena jako putinská, kde je opoziční strana, která by opět potupnou výtku putinismu nevmetla ve tvář jak pokrokovějším opozičníkům, tak i svým reakčním odpůrcům?

  Z této zkušenosti jasně vyplývá, že putinismus je již uznáván všemi evropskými mocnostmi za moc.
  Je svrchovaný čas, aby putinisti otevřeně před celým světem vyložili své názory, své cíle a své snahy a proti báchorkám o strašidle putinismu postavili manifest strany samé.

  Jednoho krásného dne se v Moskvě shromáždí putinisti nejrůznějších národností a sepíší manifest, pod přímým a GENIÁLNÍM vedením samotného Velikého Putina, Budiž Jeho Jméno Pochváleno.
  Je jasné, že všechny euroamerické státy OKAMŽITĚ zakážou publikování Putinského manifestu, že budou brutálně pronásledovat všechny putinisty a komunisty, obětavě rozšiřující Manifest mezi utlačovanými masami.

  Proto musíme Evropanům pomoci my Západoasiti, především my Češi: Vždyť naše vlast se příhodně rozkládá na samém pomezí mezi zpuchřelou, kapitalisticko-demokratickou Evropu a naší pokrokovou Západní Asií.
  Je proto naší PRVOŘADOU internacionálně-vlasteneckou povinností rozšiřování výtisků Putinského manifestu do Evropy, nejen do příhraničních obcí, ale i dál do evropského vnitrozemí.

  Jistě, obránci evropských na nás uspořádají pravou štvanici!
  Ale i kdybychom měli svými vlastními životy zaplatit osvětu evropského proletariátu, nebude to marná oběť: Vzpomeňme na oběti našich starších ruských bratří, kteří padli za naši záchranu před NATO a EU (tehdy „EHS“) v srpnu 1968.
  Mysleme na ty Rusy, kteří za nás umírají PRÁVĚ DNES, na hranicích mezi Velikým Ruskem a zlým zkaženým Západem.
  A jděme vpřed, se jménem Velikého Putina, BJJP, na rtech!

  Přitom nezapomínejme ANI NA OKAMŽIK, že náš milovaný babišismus je pouhým předstupněm putinismu, jenž je posledním předstupněm komunismu!!

  Nechť se panující třídy Euroameriky třesou před putinskou revolucí! Proletáři v ní nemají co ztratit, leda evropské hodnoty – své okovy.
  A my Západoasiati, my roduvěrní Češi a Rusové, my putinisti a komunisti dobudeme celý svět.

  Putinisti a komunisti všech zemí, spojte se!


  P. Radosta

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.