Reklama

pondělí 3. prosince 2018

Zpráva BIS zpracována pečlivě - podle vysílání ČT

Radim Valenčík
3. 12. 2018     RadimValenčíkPíše
Jak se již stalo tradicí, BIS zpracovala svou zprávu pečlivě, přesně podle toho, co vysílali v České televizi. Skvělý výkon! Toto si ovšem zaslouží pozornost: "Drtivá většina dezinformačních webů v českém jazyce je dílem českých (ideologicky motivovaných a přesvědčených o škodlivosti NATO, EU, USA, liberální demokracie či prvoplánově proruských) občanů, které nepodporují ruské entity." Jinými slovy, čeští dezinformátoři podle BIS jednají v drtivé většině na vlastní pěst a šíří to, co považují za pravdivé. Co říkají, je prý věcí svobody slova, veřejného diskurzu a občansko právních sporů. Ale BIS dodává, že takové weby a občany ruská strana využívá."

V širším kontextu viz: parlamentnilisty

Kdyby tak BIS dokázala ještě ověřit, zda čeští občané, na rozdíl od ČT, nemají občas pravdu! Ale třeba i k tomuto závažnému poznání se BIS postupně propracuje. Stačilo by používat vlastní rozum, jak to dělají čeští občané.

Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/6432-zprava-bis-zpracovana-peclive-podle-vysilani-ct.html

32 komentářů :

 1. NA KONCI KAŽDÉ PLYN.TRUBKY KOUKÁ STREJDE PUTIN

  ten škrob nedá naší SKVĚLÉ alternative ani vindru,

  AČKOLI SE TATO ALTERNATIVA UŽ PRESENTUJE JAKO HLAVNÍ PROUD!¨

  Ještě štěsti,že teplo začina rozdávat ten šéf Evropských hodnot.
  Prý si ho najme brzy i president UKRAJINY!

  OdpovědětSmazat
 2. Výše citovaná pasáž zprávy BIS je samozřejmě zajímavá, ale mě ještě více zaujala skutečnost, že tajná služba kritizuje zaměření výuky dějin na školách. Prý je poplatná sovětské historiografii a příliš proslovanská a obrozenecká. To je naprostý skandál! Asi by bisákům vyhovoval pohled německého národního socialismu a "ukřivděných" sudeťáků...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 0:04 Učitelé nejspíš ještě nedovedou tak politicky korektně lhát. Ale máte pravdu, to psalo nějaké "uvědomělé" jelito. Ale pasáž "2.1 O ochraně ekonomických zájmů" psal někdo rozumný a odvážný. Jsou tam konstatování, kterými by se vláda, policie a prokuratura rozhodně měly zabývat. Nemělo by to projít nikomu, kdo takové nevýhodné smlouvy uzavíral. Jde o miliardy z našich kapes.

   Smazat
  2. Souhlasím 4:43 s vaším názorem, ale to "jelito" by mělo vysvětlit, proč se BIS zabývá kvalitou vzdělávacích programů, popř. od jaká odborná stanoviska se zpráva v této části opírá.

   Smazat
  3. Take mne to zarazilo...historii nam budou prepisovat souruzi z BIS...to uz o necem svedci...ale o demokratickem vyvoji,to rozhodne nebude

   Smazat
  4. 0:04 od kdy má co bezpečnostní služba hodnotit odborný nebo i veřejný přístup k historii? Od kdy má co bezpečnostní služba moderovat politiku či státní ideologii? Podobně někteří "naši" pánové generálové! Shlédli se ve třetí Velkoněmecké říši?

   Smazat
 3. Lidskoprávní sněť Karla Schwarzenberga (B. L. Kdysi? Práce pro BIS!)

  16. 11. 2014 / Daniel Veselý

  Lidskoprávní agenda obou pánů také přišla na nezbytný přetřes. Chtěl bych nicméně upozornit na pro mne překvapivý a doufám, že nikoliv výjimečný "gril" úřadujícího předsedy TOP 09 a bývalého ministra zahraničí Karla Schwarzenberga novinářem Martinem Veselovským. Škoda jen, že internetová televize DVTV, kde se ono grilování uskutečnilo, nedosahuje sledovanosti pořadu Otázky Václava Moravce, byť měla v říjnu podle Google Analytics 500 000 návštěv týdně.

  Jestliže si nyní čeští liberálové stěžují na podle mého soudu rozvážnou a celkem konzervativní lidskoprávní koncepci 1. náměstka ministra zahraničí Petra Druláka, měli by povinně zhlédnout toto interview s mužem ZDE, který svou kariérní hanu i lesk spojil s odkazem Václava Havla.

  Schwarzenberg je dozajisté učenlivým žákem bývalého prezidenta co se selektivního pošlapávání lidských práv týče, třímá v rukou Havlem zapálenou pochodeň, a noblesu mu v tomto ohledu jistě nelze upírat.

  Martin Veselovský do Schwarzenberga celkem peprně tepal, ovšem takovými způsoby, jakými by měli být grilováni všichni politikové, již musí skládat účty veřejnosti neustále.

  Schwarzenberg v relaci prohlásil, že se Česká republika v polistopadové době proslavila ve světě důrazem na lidská práva. Pokud má šéf TOP 09 na mysli naše proslavení na Západě, kde lidská práva stráží Spojené státy a v pomyslném foyer další západní státy, vesměs bývalé kolonialistické velmoci minulostí zocelené v masovém porušování práv slovy George Orwella "nelidí", tak jistěže. V tomto exkluzivním klubu však chybí většina zemí světa a nezřídka ty, jež se samy staly obětí klubu privilegovaných.

  Veselovský Schwarzenberga vyzval, aby onu slávu zasadil do kontextu s faktem, že coby ministr zahraničí v lednu 2012 odcestoval na státní návštěvu Bahrajnu a v čele podnikatelské mise zde jednal s čelnými politiky o možnostech posílení vzájemného obchodu a investic.

  Veselovský dodal, že se tak stalo necelý rok poté, co byly v této zemi tvrdě potlačeny protivládní demonstrace s výsledkem několika mrtvých, a vzápětí se Schwarzenberga zeptal, jak na to tehdy reagoval. Ten, typicky zmateně a vyhýbavě odvětil, že potlačení demokratických protestů nebylo zas tak protidemokratické (sic), a konstatoval, že šlo o širší konflikt sunitů a šíitů. Kdyby si předseda TOP 09 přečetl zprávu Amnesty International o státní represi v Bahrajnu za rok 2011, hned v první větě by narazil na konstatování, že Bahrajn podstoupil akutní krizi, co se lidských práv týče, za situace, kdy bylo usmrceno 47 osob a dalších 5 umučeno ve vazbě ZDE.

  Veselovského bych doplnil, že Bahrajn je nikoliv nevýznamným spojencem Bílého domu, kde se nachází americká 5. flotila, která stráží klíčové plavební linky v Perském zálivu ZDE a představuje rovněž prodloužené rameno amerického Centrálního velitelství (CENTCOM), které je zodpovědné za "stabilitu" v afghánských a iráckých vodách.

  Schwarzenberg pokračoval ve velkém stylu, když řekl, že ministr zahraničí také musí navštěvovat země, v nichž se lidská práva nedodržují, a naběhl si na parádně ostré vidle, když zmínil Saúdskou Arábii. Interviewující kontroval s tím, že režim panující v Saúdské Arábii je považován za jeden z nejkrutějších na světě a že Schwarzenberg jako bývalý ministr zahraničí se s Rijádem snažil udržovat "docela příjemné vztahy". Schwarzenberg na to alibisticky odvětil, že se snažil dodržovat dobré vztahy také s Čínou, v to počítaje uznání její územní celistvosti (kam se poděl okupovaný Tibet českých fangličkářů vesměs obdivujících Karla s nezbytným čírem?).

  Toť věru obnažující ťafka českým liberálům či intelektuálním fluktuantům pražské lumpenkavárny, již naopak zběsile grilují prezidenta Zemana, jenž se nyní rovněž snaží udržovat "příjemné vztahy" s Čínou, aniž by kritickým slovem poukázal na značné represe upečené v kuchyni pekingských vožďů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přístup prezidenta Zemana a bývalého ministra zahraničí Schwarzenberga se podle knížecích slov liší v podstatě jen v odlišné rétorice, tudíž ve formě a kosmeticky, aniž by patřičný prostor dostaly zásadní výtky na adresu represivního čínského establišmentu.

   Veselovský dále předsedovi TOP 09 připomněl schizofrenní postoj ČR vůči Ázerbájdžánu, když Schwarzenberg v roce 2012 vyznamenal jednoho z tamních občanských aktivistů, "který byl pronásledován velice tvrdým režimem", a týž rok Česká republika do Ázerbájdžánu vyvezla materiál za několik milionů, "který se používá na potlačování nepokojů, jako je třeba slzný plyn". Schwarzenberg, překonávaje sebe sama, novináře ujistil, že pokud je transfer vojenského materiálu, díky němuž se destruují práva lidských bytostí, v souladu s právním řádem ČR, je to v pořádku. Veselovského ale schizofrenní politika bývalého ministra zahraničí v nedbalkách nezaskočila. Schwarzenberg se k tomuto tématu dále vyhýbavě vyjadřoval, vymlouval se na svou špatnou paměť a mimo jiné upustil další perlu s tím, že slzný plyn za zbraň nepočítá.

   Šéf TOP 09 se jako obvykle se zmýlil, neboť i slzný plyn může zabíjet ZDE. Je doopravdy groteskní a tragické v jednom gardu, když o vývozu zbraní do zahraničí rozhoduje i jedinec, který ani nedokáže určit, co lze považovat za zbraň.

   Opět: utlačitelský režim v Ázerbájdžánu udržuje vesměs vřelé styky s Bílým domem, jenž mu v letech 1992 až 2010 zaslal finanční pomoc dosahující téměř jedné miliardy dolarů ZDE. Potlačování demonstrací, politicky motivovaná stíhání disidentů či zatýkání a odsouzení několika novinářů -- to je chmurná realita dnešního Ázerbájdžánu viděná optikou Human Rights Watch.

   Smazat
  2. Veselovský dále předsedovi TOP 09 připomněl schizofrenní postoj ČR vůči Ázerbájdžánu, když Schwarzenberg v roce 2012 vyznamenal jednoho z tamních občanských aktivistů, "který byl pronásledován velice tvrdým režimem", a týž rok Česká republika do Ázerbájdžánu vyvezla materiál za několik milionů, "který se používá na potlačování nepokojů, jako je třeba slzný plyn". Schwarzenberg, překonávaje sebe sama, novináře ujistil, že pokud je transfer vojenského materiálu, díky němuž se destruují práva lidských bytostí, v souladu s právním řádem ČR, je to v pořádku. Veselovského ale schizofrenní politika bývalého ministra zahraničí v nedbalkách nezaskočila. Schwarzenberg se k tomuto tématu dále vyhýbavě vyjadřoval, vymlouval se na svou špatnou paměť a mimo jiné upustil další perlu s tím, že slzný plyn za zbraň nepočítá.

   Šéf TOP 09 se jako obvykle se zmýlil, neboť i slzný plyn může zabíjet ZDE. Je doopravdy groteskní a tragické v jednom gardu, když o vývozu zbraní do zahraničí rozhoduje i jedinec, který ani nedokáže určit, co lze považovat za zbraň.

   Opět: utlačitelský režim v Ázerbájdžánu udržuje vesměs vřelé styky s Bílým domem, jenž mu v letech 1992 až 2010 zaslal finanční pomoc dosahující téměř jedné miliardy dolarů ZDE. Potlačování demonstrací, politicky motivovaná stíhání disidentů či zatýkání a odsouzení několika novinářů -- to je chmurná realita dnešního Ázerbájdžánu viděná optikou Human Rights Watch ZDE

   Veselovský v grilu pokračoval, když uvedl, že za posledních deset let, kam spadá i funkční období ministra zahraničí Schwarzenberga, Česká republika do již zmíněné Saúdské Arábie, která má slovy interviewujícího novináře "stejné, ne-li větší problémy s dodržováním lidských práv než Čína", vyvezla vojenský materiál v hodnotě více než 20 miliónu eur; jinými slovy: Česká republika prodává Saúdské Arábii zbraně. "Je to v pořádku?" zeptal se Schwarzenberga Veselovský. "Dle mého názoru v zásadě ano," šokuje šéf TOP 09 s tím, že "Saúdská Arábie je v jistých oblastech naším docela cenným spojencem".

   A domnívám se, že zde je právě zakopaný pes. Česká diplomacie v čele s Karlem Schwarzenbergem navazovala obchodní a další styky s klientskými režimy Washingtonu, aniž by ji rmoutilo tamní hromadné porušování lidských práv. Tedy celou lidskoprávní koncepci, u jejíhož zrodu stal Václav Havel, který tuto štafetu symbolicky předal Karlu Schwarzenbergovi, vnímám jako nadmíru cynickou, selektivní a pokryteckou -- a smím konstatovat, že lidská práva jsou pouhým vedlejším produktem "humanitárního diktátu" Bílého domu, který entuziasticky přijal jak Václav Havel, tak posléze Karel Schwarzenberg.

   Vedle této agendy stojí nová lidskoprávní koncepce Petra Druláka, jež je ve srovnání s ní hluboce humanistická, a proto českými liberály démonizovaná, neboť se odchyluje od onoho diktátu -- v zámoří se už proti ní vyrojily nespokojené hlasy -- a také proto, že částečně boří svatý obrázek prvního polistopadového prezidenta.

   Zdroj:http://www.blisty.cz/art/75486.html

   Smazat
 4. Ještě bych pana Valenčíka doplnil. BIS se povedlo vyrobit blábol, kterým popřela svůj vlastní výrok, takováí jsou to koumáci. :) Pokud BIS tvrdí, že drtivou většinu webů tvoří čeští občané sami na základě nějakého svého názoru a ideologie a nemají nic společného s Ruskem, tak je pitomost ty weby nazývat dezinformační. To by znamenalo, že podle BIS je informace pouze to, co je poplatné ideologii BIS, vše ostatní ve státě je dezinformace. Takové uvažování prokazuje tupost, zaslepenost a dokonce drzost šéfů BIS, protože ti nemají žádný patent na rozum a určování pravdy a nařizování toho, co si mají občané, kteří chodí k volbám, myslet.

  Ale těm oslům v čele s pucflekem Koudelkou se povedlo svůj blábol ještě překonat větou "Ale takové weby a občany ruská strana využívá." To logicky odporuje předchozímu tvrzení, že ti občané nemají nic společného s Ruskem. Možná se jejich činnost a názory Rusku hodí, to asi ano. Ale nevím, jak by je Rusko mělo využívat. Silně pochybuju, že by se Rusko nějak odvolávalo na názory části české veřejnosti. To je opět pitomost, protože svou politiku si dělá podle sebe. Čeští občané maximálně občas ovlivní vlastní politiky. A to ještě jen občas, jinak spíš jen ve volbách a ani tehdy to není jisté (politik může poté zradit). Rozhodně ale jejich názor nezajímá ruské poslance nebo ruského prezidenta.

  BIS ukázala, že je složená z neschopných oslů v čele s pucflekem, jemuž se vlastní hloupostí zapaluje i koudel u zadku. :) BIS vlastně potvrdila toto:

  BIS = Bláboly Idiocie Servilita :)

  Tidehunter

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 3:12 Ve vyjádřeních rusofóbů nikdy žádnou logiku nehledejte. Je pravidlem, že právě neschopnost logického uvažovaní je nutným předpokladem pro to, aby se člověk stal rusofóbem. Znáte snad někoho, komu to brilantně logicky myslí, argumentuje nespornými fakty místo frázemi a přitom je rusofóbem? Já tedy ne.

   Smazat
  2. 4:59 Ovšem nesporně to platí i naopak a ještě ve větší mítře. Putinovi agenti (včetně filipa, zemana, klause, babiše, besta, olezlého davida, zbořila, robejška, vyvadila, pavlíčka, bašty, kotrby, petránka, eichlera, kollera, haase, paroubka, mana, šilhavého žantovského, foldyny, schneidera, krejčíka, jírovce, tomského, lhoťana, procházkové, spencerové, konečníkové, lorencové, syrečka a mongoloida pitomia) a čecháčkovští sockovští a trolovští hňupi, reprezentovaní Parlamentními žvásty, se v každé socce kterou někdy pojedete, když budete mít např. auto v servisu, poznají podle neupřímného žlučovitého úšklebu, vyb(p)itého mozku, kozí bradky, křivé huby, krhavých očí, převislého pupku, kosého pohledu a špatného trávení. Agentky ještě navíc podle inkontinetní širokorozchodné p-dele. A položíte-li jim prostou otázku Kdy už konečně začnou prchat do ráje Putlerstánu ? - budou čumět jako na drát!:)))

   Smazat
  3. 7:13 A troll placený západem si tu otvírá hubu.

   Smazat
  4. zdá se že ty máš hlavu ani ne tak vyblitou jako načisto vymetenou

   Smazat
  5. 7:13 MÁŠ LI BOL RADOSTO, VEM SVŮJ RADOSTOL ! Kvalitní vysrání i vyblití zaručeno u tebe v chlívě.
   Tento prostor ale vynech.

   Smazat
  6. Anonymní 4. prosince 2018 7:13, to je zde stále dokola překopírovaný frustrát.

   Smazat
  7. 7:13 od 4:59
   Děkuji za ukázku individuí, které jsem vynechal. Samozřejmě, že většinu rusofóbů netvoří jen lidé s narušeným logickým myšlením, ale hulvátští idioti, schopní jen skřeků a stále stejných nadávek.

   Smazat
  8. 9:35 To ty si zesranej putleroffskejma hovnama i bez laxativ od toho škaredýho mozolu, kterej ti místo hlavy vyrašil z rachitickýho trupiska až k děravým fuseklím na smrdutých haxnách čouhajících z laciných východoněmeckých polobotek, cos zdědil po svým udavačkým fotroj, ty užgryndaný čechomužiku, co na Radostu dosahuješ asi jako psí lejno na mraky za hezkýho počasí:)))

   Smazat
  9. 3:12 opakovaně citovaný odstavec veřejné části zprávy BIS o bezpečnostní situaci za rok 2017 je věcně správný a pravdivý, což lze chválit i ocenit. Otázkou ovšem je, co z toho lze vyvodit a jaké budou vyžadovány reakce bezpečnostních složek, když "stát" usoudí, že síla a mocnost dané části společnosti (využívající svobodu projevu) je taková, že může ohrozit samotnou podstatu režimu?

   Smazat
 5. Vybombardování Jugoslávie, Iráku, Libye, Sýrie a pozabíjení miliónů lidí v těchto státech je dílo západních demokracii, tedy hlavně USA a celé západní Evropy, které se sdružují ve zločinecké organizaci NATO. Když to ale někdo takto řekne je Putinův agent? Jak se to má tedy říct? Že tyto státy vybombardovalo Rusko? Tak jak tedy? Nebo je to podle BIS dezinformace?

  OdpovědětSmazat
 6. Všichni vědí, že Ukrajinské vojenské čluny vypluly z Oděsy a u Kerčského mostu překročily teritoriální vody Ruska a neuposlechly výzvy, aby se nepřibližovaly k mostu. Všichni na demokratickém západě řvou na Rusko aby se okamžitě za incident vyprovokovaný Ukrajinou omluvilo? Je to jenom důkaz toho, že celý incident naplánovali Američani a jejich poskoci ve všech státech se staví na stranu zločinců z USa a Ukrajiny. Všichni vidí co se děje. Je to horší než před rokem 1989. Lže se neskutečně a to několikrát s větší intenzitou. Když jsme cinkali klíči, komunisti odešli. Nyní můžeme cinkat jak chceme a vrazi a zločinci z NATO neodejdou.

  OdpovědětSmazat
 7. Bojím, bojím, sedím doma, nos nevystrčím, tralala:) Jelikož za každým bukem je ruský, nebo čínský agent, a ve škole by mě zkazili Komenským. Vyjdu ven, až dostanu ujištění, že agenti jiných cizích mocností, je už přečíslili.

  OdpovědětSmazat
 8. Tedy logický závěr zprávy Bis zní asi v tom smyslu, že největší hybridní hrozbou pro EU a NATO je svobodné myšlení občanů ČR? A co bude dál? Cenzura a represe? Šmírování a seznamy?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Něco z toho už je. Jo, človíčku, máte nemyslet.

   Smazat
  2. Nejkvalifikovanější odborníci na práci BIS jsou redaktoři ČT ?

   Smazat
 9. Přesně tak včera jsem přepnul reklamy na primu a o tomhle tam mektali kdo jim to bude věřit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak se radši koukej na Soukupa na TV Barandov, nebo Barandov News. Tam se člověk něco dozví a docela i zasměje. Ještě jednou mi nedá připomenout, co říkal nedávno Trucker Carlson na Fox News, "Po vyslovení slova Rusko ztrácejí novináři schopnost myslet". Takto postižených je ale mnohem více, možná by zabral ten vámi doporučovaný Radostol...

   Smazat
 10. Vražda je pořád vražda a násilí je stále násilí. Mnoho lidí dnes díky médiím sleduje události doma i ve světě a jenom na příkladu Lybie, kdy armády Nato, za nadšení vedení EU svrhla fungující vládu a uvrhly zemi do letité občanské krvavé války a totálního chaosu, kdy zemřely tisíce lidí dává tušit, že celá EU není dodnes schopna přiznat nejmenší odpovědnost za toto násilí. A právě tady začíná pánové z BIS ona nedůvěra - vedení nejen neumí, ale ani nechce přiznat vinu a odpovědnost za tuto jednu z více lidských tregédií, které má na svědomí. Placený Dvořák s Kubalou je už pak jenom o charakteru všehoschopných lidí a jejich přizpůsobivosti bez ohledu na pravdu, svobodu a demokracii.

  OdpovědětSmazat
 11. Kazdy nezavisly pozorovatel musi dojit k zaveru,ze spolecnost se nam zblaznila.....Neni divu, kdyz musi zvladnout tolik pokrytectvi a dvojiho metru.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:41 Jsem přesvědčen, že dnešní záplavu lží spustilo lhaní o minulém režimu. Bez toho by se dnešní "elity" nedokázaly dostat k moci a udržet si jí. Kdyby se lidem říkala pravda, tak dávno musely jít od válu.

   Smazat
 12. 11:41 ono se o minulém režimu snadno lhalo a dodnes lže, když tenkrát měl málokdo natolik existenční problém, aby se musel zajímat o pravidla, podle kterých režim funguje. To dodnes ví a zná málokdo a samozřejmě, dnešní režim ani jeho ÚSTR to nemá zájem po pravdě vysvětlit.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.