Reklama

úterý 4. prosince 2018

Ztratili se na mapě: Česká republika má čelit "ruské agresi" v Arktidě


Julie Gurejevová
4. 12. 2018  
russian (kráceno) 
Praha je vyzvána, aby zvýšila výdaje na obranu proti "ruské agresi" v Arktidě. Příslušnou zprávu, s níž se agentura RT seznámila, připravila Mary Thompson-Jonesová, bývalá zástupkyně hlavy americké diplomatické mise v České republice, v rámci mezinárodního sympozia "Česká zahraniční politika" na ministerstvu zahraničí ČR. Dokument uvádí, že podporu západním zemím, které mají přístup k Arktidě, by měly poskytnout pozemní a letecké síly středoevropského státu. Podle názoru expertů se USA pokoušejí využít jakoukoli záminku, aby přiměly své spojence k tomu, aby vydávaly více prostředků na obranu, přičemž Washington nebere v úvahu jejich zájmy. Analytici zdůrazňují, že nárůst ruské vojenské přítomnosti v Arktidě je reakcí na nepřátelské jednání západních zemí.

Česká republika byla vyzvána k větším investicím do obrany, aby čelila "ruské agresi" v Arktidě. Je to uvedeno v materiálu publikovaném v rámci X. mezinárodního sympozia "Zahraniční politika ČR - výhled pro budoucnost" na Ministerstvu zahraničních věcí ČR. Současně je uvedeno, že akce je podporována velvyslanectvím USA.

"Česká republika by měla společně se zeměmi Dálného severu a Arktidy, které jsou také členy NATO, čelit ruské agresi nenámořními prostředky - pomocí pozemních a vzdušných sil. K tomu musí Česká republika zvýšit výdaje na obranu, "píše se v dokumentu...

Přehled připravila Mary Thompson-Jonesová, bývalá pracovnice amerického ministerstva zahraničí. V roce 2009 pracovala jako chargé d'affaire Amerického velvyslanectví v Praze. Ve své zprávě diplomatka doporučuje, aby české orgány sledovaly i zahraniční investice Ruska a Číny. Toto má údajně ujistit, že tyto investice nepředstavují hrozbu pro bezpečnost a strategické cíle západních zemí.

Dále je uvedeno, že Rusko je silněji než ostatní země "zachváceno myšlenkou vlastního arktického dědictví".

Kurz na zadržování


Zpráva také hovoří o "hrozbách" Ruska pro země v oblasti Arktidy a pobaltské země. Diplomatka tvrdí, že Kreml již údajně provedl řadu vojenských akcí proti těmto státům.

"Svými kybernetickými útoky Rusko vytváří problémy pro země Arktidy a Pobaltí a není vůči nim zrovna nejlepším sousedem: narušuje také vzdušný prostor jiných zemí, zastrašuje pobaltské státy a aktivuje působení svých ponorek, píše diplomatka. "Švédsko, Finsko, Estonsko, Lotyšsko a Litva často zažívají napětí kvůli aktivitám Ozbrojených sil Ruska poblíž nebo v jejich teritoriálních vodách".

Současně podle Thompson-Jonesové působení Ruska údajně donutilo Švédsko a Finsko, které nejsou členy NATO a zachovávají neutralitu, aby se spřiblížily k aliancí. To se odráží v provádění společných cvičení a poskytování infrastruktury pro manévry vojenského bloku.

Zapojováním Švédska a Finska do účasti rozsáhlých cvičení aliance pokračuje ve svém kurzu na zadržování Ruska, vysvětlila dříve mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marie Zacharová.

"Činnost Severoatlantické aliance považujeme za pokus využít vojensko-politického potenciálu Finska a Švédska k realizaci vlastních konjunkturních cílů při zadržování Ruska na základě úplně vymyšlených a smyšlených záminek", uzavřela.

I přes pokusy Západu o zostření vztahů mezi Ruskem a jeho sousedy se však Finsko vyjadřuje pro pokračování dialogu s Moskvou.

"Máme dlouhou hranici a jsme zvyklí pracovat s Ruskem. Zdá se mi, že existuje taková představa, že se Finsko bojí Ruska, ale není to tak: jsme zvyklí žít spolu s Ruskem jako sousedi", uvedl předseda vlády Juha Sipilá v projevu v Ekonomickém klubu v USA.

Spolupráce s Moskvou na arktických otázkách je ve Finsku považována za záruku zachování míru v Arktidě. To v rozhovoru s RT řekla finská europoslankyně Liisa Yakonsaari.

"Doufám, že budeme pokračovat v konstruktivních a produktivních vztazích (s Ruskem - pozn.RT ). Zejména bych chtěla upozornit na vysokou úroveň arktického výzkumu v Rusku. Musíme zachovat duch severní spolupráce. Zatím díky spolupráci, vzájemnému respektu a dialogu zůstává Arktida mírovým regionem", řekla politička.

Marné snahy

Zpráva americké diplomatky také Praze doporučuje, aby jako pozorovatel vstoupila do Arktické rady - mezinárodního fóra sedmi arktických zemí a Švédska a také 12 států, které jsou pozorovateli.

Rada realizuje programy na ochranu životního prostředí, rozvoje regionu a sociální podpory obyvatel Arktidy. V roce 2021 bude předsedou organizace Rusko.

Experti se domnívají, že účast České republiky v Arktické radě nebude mít vliv na politický kurz Moskvy.

"Sázka na organizace, jejichž prostřednictvím je možné na Rusko vyvíjet tlak, je marná snaha. Známe naše hranice, podporujeme dodržování svrchovanosti a zabýváme se svými záležitostmi - zkoumáme Arktidu", konstatoval politolog Leonid Poljakov.

Strategická role

Hlavní prioritou Ruska v Arktidě je výroba. 10% HDP země tvoří výsledky podniků v tomto regionu. Arktida hraje pro Rusko strategickou roli, řekl dříve ruský prezident Vladimír Putin.

"Dnes posilujeme svou přítomnost v regionu, provádíme vědecko-výzkumné iniciativy, rozsáhlé programy pro hospodářský a ekonomický rozvoj a realizujeme ambiciózní projekty v oblasti infrastruktury", uvedl prezident.

Dále dodal, že je důležité chránit životní prostředí, "zachovat přirozenou rozmanitost polárních území a jejich bezprostředního okolí".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

61 komentářů :

 1. Tak se mi zdá, že pod ledem opravdu našli naftu.

  OdpovědětSmazat
 2. Na ČT 24 v programu Události komentáře, rozjeli obrovskou kampaň proti Rusku. USA obvinilo Rusko, že nedodržuje smlouvu o raketách středního doletu a Rusko něco takového striktně odmítá. Je tu ze strany USA další kolo zbrojení, protože i když USA nemá žádné důkazy, ani nemá, jak své obvinění dokázat, cílem obvinění Ruska z nedodržování smlouvy je, aby USA mohlo umístit rakety na území států Evropy a ještě víc se přiblížit začátku III. světové válce, která začne opět na Evropském kontinentě a USA bude pěkně sedět za bukem. Nejzajímavější otázka byla ze strany redaktorky ČT 24 na Saši Vondru a zněla: "Ze je chybou, že Česká republika odmítla základnu USA na svém území, součásti které měl být radar". A Vondra samozřejmě na navádějící otázku odpověděl, jako správný agent USA a to, že to byla kolosální chyba. Ale je tu jeden problém, který usvědčuje všechny, kteří chtěli původně, aby tady u nás byl Americký radar, ze lži. Pokud si všichni dobře pamatují, ten Americký radar tady měl být hlavně kvůli hrozbě od Iránu. Všichni zastánci radaru nás ubezpečovali, že Americký radar v žádném případě není namířen proti Rusku. A nyní vyšlo jasně najevo, že kecy o hrozbě od Iránu byla jedna velká lež o které již tehdy všichni věděli a poroto Americký radar nechtěli.

  OdpovědětSmazat
 3. Proboha, co by Češi hledali v Arktidě, když je tam zima? Pro začátek doporučuji vysadit v těchto oblastech ministra zahraničí Petříčka v lehkém letním oblečení, například v šortkách. Po týdnu bych za nim poslal Pocheho, aby po něm našel zbytky.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. a jandu hned za nim.no to jsme to dopracovali!!!Vetsi debilovinu si uz vymyslet nemuzou?laik se divi a odbornik zasne !!!!chachacha

   Smazat
  2. Je ale potřeba těm dvěma , Petříčkovi a Pochemu, dát řádnou zásobu opalovacího krému s UV filtrem. Aby je medvědi nesežrali dřív, než zmrznou.

   Smazat
  3. Češi nic, po nás se chce jen to, abychom zaplatili našim "přátelům" jejich ambice.

   Smazat
  4. To je ta ČSSD, která to s lidmi myslí dobře. Proto jí lidé budou opět volit.

   Smazat
  5. Doufám, že je každou noc straší duch TGM.

   Smazat
 4. Tak mne napadá, že zase uvidíme na ulici kvákající husy z Winterhilfe.

  OdpovědětSmazat
 5. Tak to opravdu nevymyslíš to nejsou České národní zájmy.
  Americký grázlové to tam stejně už projely:

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812048621536-usa-rusko-arktida-media-zapas/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je dobré si poslechnou co za nesmysly říká redaktor Respektu. Je to velice podobné tomu co se odehrává v II. díle Švejka na policejní stanici v Putimi. Už tam chybí jenom Pepek vyskoč, ale mám dojem, že když se na vystoupení na https://cz.sputniknews.com/svet/201812048621536-usa-rusko-arktida-media-zapas/
   podíváte, zjistíte, že Pepek Vyskoč je přímo redaktor časopisu Respekt v sofistikovanější podobě. Jeho popis Ruska je snůška nesmyslů, ne li žvástů.

   Smazat
  2. Kdo fotí nádraží, je Rusky špión. Dejte si na ně pozor, to znamená na ty, kdo u nás fotí nádraží. Neohlášení někoho, kdo fotí nádraží, je také vlastizrada a proto dávejte pozor na ty, kdo neohlásí, že někdo fotí nádraží. A dávejte hlavně pozor na sebe, aby jste nezapomněli ohlásit ty kteří fotí nádraží a i ty kteří nenahlásili, že někdo fotí nádraží.

   Smazat
  3. 6:11 Jeden takový ruský špion se pohybuje v moravských lesích, a ne, a ne ho chytit. Už zardousil desítky ovcí, vykradl med, byla ne něho nastražena klec, a stále uniká. Máte příležitost ho chytit, a pak dajli medajli.

   Smazat
 6. To uz je opravdu velmi snuska velmi omilanych nesmyslu..
  Tak treba polaci napadli Rusko uz 1620 , taky nekolikrat Svedove, potom zase francouzi s germanama a dalsima vojskama z cele Evropy a potom zase germani a germani potom zase
  japonci a potom zase chteji skoro 100 USA a NATO a Ukrajina ...ze se nedaji pokoj..Posedly Ruskem jsou a silenci bez konce..

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rudožvásty místních užgryndanců vycházej z neopodstatěný propagandy že kdosi civilizovaný usiluje nechat si vomrznout prdel v nějakým zapadákově kde lišky dávaj dobrou noc. Realita je opačná - to ruskej Mongol se tlačil k nezamrzajícím mořím, tedy hlavně k Baltu a dnes i do Arktidy! Už celejch 500 let! - https://cs.wikipedia.org/wiki/Livonsk%C3%A1_v%C3%A1lka

   Tehdy ho zastavil Livonskej Řád a po něm Reublika obou národů! Dnes NATO ... byli zatlačený zpět od Baltu, tam co byli za Ivana IV.! Snad je NATO zastaví i v tý Arktýdě ...

   Smazat
 7. hold nekteri jsou proste nepoucitelni ani kdyz dostanou pres drzku a nebo uz jsou na sibenicnim podstavci!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Teď už ho to nemine! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/EkGqBuz.jpg

   Smazat
 8. Je dobré si poslechnou co za nesmysly říká redaktor Respektu. Je to velice podobné tomu co se odehrává v II. díle Švejka na policejní stanici v Putimi. Už tam chybí jenom Pepek vyskoč, ale mám dojem, že když se na vystoupení na https://cz.sputniknews.com/svet/201812048621536-usa-rusko-arktida-media-zapas/
  podíváte, zjistíte, že Pepek Vyskoč je přímo redaktor časopisu Respekt v sofistikovanější podobě. Jeho popis Ruska je snůška nesmyslů, ne li žvástů.

  OdpovědětSmazat
 9. Kdo fotí nádraží, je Rusky špión. Dejte si na ně pozor, to znamená na ty, kdo u nás fotí nádraží. Neohlášení někoho, kdo fotí nádraží, je také vlastizrada a proto dávejte pozor na ty, kdo neohlásí, že někdo fotí nádraží. A dávejte hlavně pozor na sebe, aby jste nezapomněli ohlásit ty kteří fotí nádraží a i ty kteří nenahlásili, že někdo fotí nádraží.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je rada udavače udavačům. Máte povinnost hned jít, a nahlásit všechny reportéry, kteří kdy natáčeli, a ukazovali nádraží, a dokonce letiště v TV.

   Smazat
 10. Demag. blog straší s agresivitou tajných služeb Číny a Ruska. Najvětší ale nebezpečí hrozí zejména od US velvyslanectví v Praze Naši demagogové jsou postiženi agentománií, ale že mají největší nebezpeči u nosu jim ještě nedošlo.

  OdpovědětSmazat
 11. Vůbec nechápu, proč máme čelit Rusku za polárním kruhem pouze pozemními a leteckými silami naši armády. Baťův kanál je přeplněn loďmi. Snad konečně někoho z kompetentních politiků napadne využít tento potenciál a Česká armáda vytvoří svůj flot na Baťově kanále, který by mohl být perspektivně využit pro boj s Ruskem za polárním kruhem. V případě pravidelného zásobování tohoto flotu slováckou slivovicí by naše armáda mohla za polárním kruhem dosáhnou nemalých úspěchů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když vy lobujete za obranu Baťova kanálu,tak já žádám vybudovat ponorkovou základnu na Vltavě.

   Smazat
  2. bože,chlapi,já jsem dneska z těch vašich komentářů,málem chcípla smíchy

   Smazat
 12. Dělat pucfleka amíkům nás stojí pěkný ranec peněz.

  OdpovědětSmazat
 13. To dává smysl. Hitler nás chtěl vystěhovat na sibiř. No a Amíci rovnou na Arktidu. Konečně někdo uvede vtip který zde koloval do reality - Praotec Čech vede svou družinu na Arktidu se slovy "zde není sice zem mlékem a strdím oplívající, ale snad tu budeme mít klid.
  Václav

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pánové 6:14, 8:11, 8:19, 8:07, 8:56 hlásím se do vaší party, navrhnu ještě šmírovat metro. Tam bude sklizeň bohatá,navíc verifikovatelná kamerami.Možná by stálo za to,lustrovat kněžnu Libuši,když věštila že národ všechno překoná. Kdo ví co tím myslela. Et item Teta a určitě Kazi. Podezření mám na praotece Čecha, provokativně nazval zem zaslíbenou, mlékem a stydím oplývající. Když zrovna zdražujeme mléko a med. Na závěr, je-li nás víc, založme Spolek Přátel Jana Wericha, jako neziskovku a bezpřispěvovku.

   Smazat
  2. Je do dobrý nápad. Alespoň nás bude mít BIS srovnané do jedné kupy. Později nas EU demokraticky zlikviduje.

   Smazat
  3. Jen tak pro zajímavost. Můj syn mne dnes překvavil, když jsem mu sdělil, že neodpovídám na nabídky "našich " zaplňovačů poštovních schvánek. Že ti čiňané dotují jejich pošty tak, že jim nejsou schopni naši konkurovat. Jo komunismus to je svinstvo. Já si pamatuji koresponďák za 0,30 a dopis za 0,60. A došel. Dnes je to sázka jako u jiných společností. Díky za to že mne nazvete rudochem (kterým jsem nikdy neby) a rusofilem. Je to pro mne čest.

   Smazat
 14. Když můžem bojovat v Aghanistánu, Mali a kdoví kde ještě, tak proč se nevydat do Arktidy ? Časem to taky bude chtít horské myslivce, žabí muže a další jednotky,jeden nikdy neví kam nás přání našich "spojenců" zavane.

  OdpovědětSmazat
 15. Když za II. světové války v Rusku udeřila zima na německou armádu, pořádali pro ni naši němečtí spoluobčané sbírky teplého oblečení. Ano, ano přidali se i tenkrát někteří Češi, kterým bylo mrznoucích německých hochů líto. I já dnes ochotně obětuji své oblíbené tepláky. Copak Rusové jsou na zimu zvyklí ale amíci jsou zvyklí bojovat převážně v teple...M.R.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní5. prosince 2018 8:56
   Tak jako za II.SV žilo v Čechách dost Němců, kteří měli jiné zájmy, než Češi (děkuji Ti Beneši za jejich odsun), tak v současnosti zde také žije něco občanů, kterým nic neříkají české zájmy. P.K.

   Smazat
  2. 9:58 Za První republiky u nás tvořilo německy hovořící obyvatelstvo 1/4 z celkového počtu, ale tvořili téměř 2/3 HDP!! A to jsme nepatřili k žádným premiantům jak nám dlouhodobě lžou!! Cituju: "Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa. Nepatřila, v národním důchodu na hlavu byla na 17. místě, před ní byly všechny západoevropské vyjma Itálie a skandinávské státy kromě Finska, dokonce i poražené Německo a Rakousko." - http://nassmer.blogspot.cz/2014/03/jak-na-tom-byla-prvni-republika-ve.html
   Čili je logický, že když vyženeš tu 1/4 obyvatel, která se podílí na tvorbě 60% HDP, tak nemůžeš nespadnout mezi státy jako je Polsko, Pobaltí nebo Maďarsko! To dá rozum! Jen idioti v tom furt hledaj nějaký výmluvy a omluvy vlastního idiotismu! Kdybysme je nevyhnali, mohli jsem na tom bejt jako Švajc, páč voni drželi ekonomiku království Českého už od Přemyslovců nad vodou a nemuseli jsem nikomu nic závidět a krás v rakouských marketech (viz to známé "Češi, nekrást tady!").

   Smazat
  3. Anonymní6. prosince 2018 11:13
   „Mýtem je, že ČSR patřila mezi deset nejvyspělejších států světa.“
   To možná máte pravdu, ale přesto jsme patřili mezi nejvyspělejší země, i když třeba ne, mezi prvních deset:
   „Pomoci nám může srovnání jistého dobového žebříčku. V něm bylo uvedeno tehdejších 42 prvních států světa, my jsme patřili mezi první třetinu. Byli jsme těsně za Řeckem, dnes jsme také těsně vedle Řecka. ČSR nebylo špičkou jako třeba Velká Británie, ale stálo si velmi dobře. Mýtus samotný souvisí s národní hrdostí, československá ekonomika byla vydupána ze země a z tohoto hlediska učinili 'muži 28. října' velký úspěch.“
   https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/historie/ceskoslovensko-prvni-republika-ekonomika_1807291800_jak

   Vyhnání Němců, byla politická nutnost. Po prožitých hrůzách války, by se stále vynořovala minulost a rušila by rozvoj země. Díky prezidente Beneši! P.K.

   Smazat
  4. 13:23 Objektivně platí přesný opak, ovšem je fakt, že američtí židovští finančníci jakými byli např. Baruch či Morgentau měli zájem poškodit jak Německo, tak souběžně i uvrhnout do koloniální závislosti země východní a střední Evropy! V jejich plánu odsunu Němců byla obsažena dvojí škoda pro nás: 1. zemědělské na několik států rozdělené Německo by nestíhalo uživit početné přistěhovalce z východu a dostalo by se na pokraj hladomoru. 2. země zbavené schopné populace by upadly do zaostalosti (což se stalo) a navíc by se usnadnilo vítězství komoušských protibílých sil v těchto zemích (což ovšem se stalo taktéž). Jenže plán přeci jen hochům stoprocentně nevyšel! A to navzdory tomu že zavraždili Pattona a jiné velké muže bránící zájmy naší rasy! Totiž postavil se jim sám FDR, což nečekali a po něm i Churchill a proti realizaci té první části byl i sám Stalin! Proto byl tento zločinný plán realizován jen v té druhé části - tedy odsunem Němců z území ovládnutém Moskvou, protože s tím počítaly loutkové Kremlem dosazené vlády těchto zemí, jimž se hodila možnost odstranit tento poslední problém k nastolení rudé totality.

   Smazat
  5. Anonymní6. prosince 2018 16:25
   „.. odsunem Němců z území ovládnutém Moskvou, protože s tím počítaly loutkové Kremlem dosazené vlády těchto zemí, jimž se hodila možnost odstranit tento poslední problém k nastolení rudé totality.“
   S odsunem Německých menšin z evropských států, počítala Anglie již během války a Beneš s nimi konzultoval parametry, aby to bylo v souladu. Odsun byl chválen vítěznými mocnostmi na postupimské konferenci, byl aktem mezinárodního práva. P.K.

   Smazat
  6. 18:13 Přesně. Jak se píše výše. Bylo to aktem "mezinárodního práva", čili přeloženo "židozvůle" skutečných vítězů WWII. - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/g1xrrtgo.jpg

   Smazat
 16. Německá vláda chce odhalovat extrémisty ve školkách:

  http://svobodnenoviny.eu/nemecka-vlada-chce-odhalovat-pravicove-extremisty-uz-ve-skolkach-vydala-prirucku/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Buď je to hoax, nebo tam nemají dost Chocholoušků.

   Smazat
 17. Czech Army by měla rychle objednat ponorku s vrtákem, aby si
  mohli prohlížet rusy zblízka.

  OdpovědětSmazat
 18. Mají nás ti US mocipáni - jak jinak? - za užitečné idioty či-li za učiněné voly. A tím i za perspektivní obětovaný kanónenfutr pro jejich kořistnické zájmy.
  V jednom je však jistota, Rusko své přírodní bohatství ubrání, ať se to US hybatelům světa a Vesmíru líbí či ne. Tedy pokud jej nezradí jeho samotní političtí představitelé.
  A poučení pro nás? Snadné!, odtušil to již K. Havlíček Borovský, když napsal:
  Nechoď, Vašku, s pány na led, mnohý příklad známe, že pán sklouzne a sedlák si za něj nohy zláme.

  OdpovědětSmazat
 19. Rozumné by bylo, aby si země sousedící s Arktidou sednuly ke stolu a vytyčily si hranice, či formy spolupráce. Z toho stálého volání po dalším a dalším zbrojení, mám dojem, že někdo chce urvat větší díl, než mu podle současného práva náleží. A je v zájmu středoevropské země, být na straně agresorů, někde v Arktidě? V našem zájmu je, přísné dodržování mezinárodních dohod a případná účast na kontrole jejich dodržování. P.K.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Faktura už je dávno rozdělená. Spor je pouze o ruský šelf.

   Smazat
 20. 9:34
  Ale ti voli o co sedí v parlamentu, senátu a vládě ti se za sedláky se selským rozumem nemohou a ani nechtějí pokládat. Oni jsou přeci JELITA státu.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 21. A ještě jinak. Ten kdo volil voli nemůže čekat, že se z nich v úřadech mávnutím proutku stanou geniové. Opak je pravdou. Volime celkem slušné lidi a oni se mávnutím prutku a přičichnutím k moci stanou voli a hamižníky.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 22. Když čtu dnešní zprávy a je jedno kdo je píše,když nahlíží na různé diskuze k politice,říkám si ,že největší nebezpečí ciha na nás přímo u nás v naší české republice.Fascinuje me,že pár desitek milovníků jaderného konce světa dovede se snaží hýbat zbytkem české populace,vyvolává paniku,katastrofické vize a těší se že je samotné a jejich děti sežehne jaderný vítr 3.světové.Zeman prý rozděluje národ ale oni s praporecnikem kalouskem nesou lidem jen nenávist,strach,pohrdání.Ti "lide" jsou zcela zjevné duševně nemocní.Lide probudte se,přece nebudeme poslouchat blázny!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10,04
   A proč myslíte, že je je tolik slyšet? Protože se lidi začínají konečně probouzet. Největší křiklouni mají preference pod pěti procenty a začíná jim reálně hrozit, že po příštích volbách skončí. A protože Burešovi rostou, bude je to bolet dvakrát. Nejenomže skončí v parlamentu, ale nebude ani žádná trafika ve správních radách státních firem, jako tomu bývalo, když se o vládu střídali socani s "pravicí". Rotace kádrů tomu říkali.

   Smazat
  2. Pane Hricáku, normálně si Vás vážím. Ale dne jste napsal největší blbos kterou jste mohl. Ano Babiš a jeho hnutí nehnutí samozřejmně nedosáhne tolika procent aby mohlo samostatně vládnout. Ale mezitím zlikviduje strany které mu mohli konkurovat. Zavěr bude, že debilblok ( kým je represesentován nebudu komentovat) dosáhne na zlikvidování ANO a Babiše a potom možná teprve začné bratrovražedná válka mezi pidistranami o křesla. Ale občané z toho nebudou mít radost.

   Smazat
 23. Žijeme v době velkých šprýmařů. Jen si vezměte terminologii: agresi říkáme "mírová mise", válečným tažením do cizích zemí říkáme "obrana" koho čeho?, zbrojnímu průmyslu říkáme "obranný" průmysl. Prostě máme mezi sebou politiky a ouředníky a medializátory taškáře. Jistě jste se také popukali smíchem z té bídy těch mozků, které nás komandují podle not diktatury kapitálu!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento ze všech nejideálnější společenský systém má ve své podstatě zakódované převrácení pojmů. Lež se stala pravdou a pravda lží, demokracie se stala totalitou a totalita demokracií, agrese je obranou a obrana agresí, nenávist se stala láskou a láska nenávistí, parazit je tvůrce a tvůrce je parazit, a tak lze pokračovat. A lidi to žerou.

   Smazat
  2. Nepatřím do kavárny,ale náš(:pra:)ďědeček útočil s Napoleonem na Moskvu,pradědeček s Družinou řádil na Transsibiřské magistrále. Ďědeček byl nasazen na nucené práce, tudíž pracoval pro Hitlera. Leč protiruské geny jsme nezdědili, mne nakazila Kytičková mladež (hippies z USA) pacifizmem. Dnes syn odmítá rukovat do Arktidy kvůli cizím šelfům. Jsem tomu rád, 68 jsem jim odpustil, dnes vím, že Brežněv není celý národ i já nejsem Husák.

   Smazat
  3. Obrácenost pojmů: ano, zrovna probíhá pohřeb muže, kterého kapitál považuje za muže činů a proletariát za muže zločinů! Vlastně takto je rozdělen i Svět - na kapitalistické kazimíry a mírotvorné řadové občany!

   Smazat
  4. 15:41- jako bych to psal sám.

   Smazat
 24. To 10.04,10.44
  Naprosto přesně a výstižné pojmenování problemu.Je vidět,že normálních lidí je ještě dostatek.

  OdpovědětSmazat
 25. "V případě vypovězení smlouvy o omezení raket středního a kratšího doletu (INF) se stanou potenciálními cíli odvetného úderu Ruska země, které u sebe rozmístily americké rakety, oznámil ve středu zahraničním vojenským přidělencům náčelník Generálního štábu Ozbrojený sil RF, armádní generál Valerij Gerasimov.

  „Jakožto vojenští odborníci musíte chápat, že nikoli území USA, ale země, které u sebe rozmístily americké komplexy s raketami středního a kratšího doletu, se stanou cíli pro odvetné útoky Ruska," řekl generál."

  https://cz.sputniknews.com/svet/201812058629308-rusko-usa-evropa-nato-hrozba-inf/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jenže jako vojenský odborník by měl generál Gerasimov chápat, že země, které na svém území rozmístily americké komplexy jsou jen lokajové USA a prvním cílem pro odvetné útoky na Rusko by měly být USA.

   Smazat
  2. 11:29 Bez obav, Gerasimov na ně určitě "nezapomene". Nejdříve si to ale vyřídí se státy, které u sebe rozmístily nebo rozmístí americké komplexy s raketami středního a kratšího doletu. Vše bude zřejmě otázkou "minut"...

   Smazat
 26. Co jim říct, že nám z toho nic nekouká,tak na ně prdime....Bylo by to fér

  OdpovědětSmazat
 27. Dnes je to tu fajn, moc se mi líbí 6:14, 8:07, 8:11, 8:19 a 8:56 blbost musí být zesměšněna. Děkuji za JW.

  OdpovědětSmazat
 28. Agrese rusů na tučňáky.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.