Reklama

sobota 13. ledna 2018

Ta Drahošova ohleduplnost – no (NE!)volte ho!


Jiří Baťa
13. 1. 2018
Šokující událost, která se odehrála v okamžiku volebním aktu prezidenta Miloše Zemana ve volební místnosti, je alarmující hned z několika důvodů. V první řadě je to otázka zajištění bezpečnosti osoby prezidenta. To, že členové jeho ochranky okamžitě na aktivitu aktérky v útoku na prezidenta zakročili lze považovat za chvályhodné, na druhé straně ale i jako nedostatečné. Pro upřesnění, v okamžitku, kdy chtěl M. Zeman odvolit, vrhla se na něj polonahá ukrajinská divoženka, prý ze skupiny Femen, jakési odnože i u nás známé sexaktivistky skupiny Pussy Riot (jinak také Schwarzenbergovi schovanky), která naštěstí jen provokovala nápisem na své hrudi a pokřikem, že „Zeman je Putinova děvka“!

„Šmejdi“ celého světa, spojte se …

Ludvík Smýkal
13. 1. 2018
Parafráze známého hesla Bedřicha Engelse mne napadla při sledování většiny našich médií v posledních dvou týdnech, čtvrteční debaty kandidátů na prezidenta republiky u Václava Moravce, ale i při vyhlášení výsledků 1. kola volby prezidenta České republiky (ČR). Pro mnohé aktéry těchto vystoupení se zřejmě stalo již zcela normálním lhát, pomlouvat a „kopat“ do současného prezidenta ČR Miloše Zemana. Pochopil jsem, že všichni ostatní kandidáti, a jejich spřízněná média, mají jen jeden úkol, zabránit občanům ČR získat vlastní suverenitu s cílem, aby navždycky zůstali nástrojem v rukou cizího kapitálu.

První kolo volby prezidenta dopadlo dobře

Jaroslav Loudil
13. 1. 2018
Zatímco před pěti lety porazil Zeman Schwarzenberga pouze o 1 % , nyní porazil Drahoše  v prvním kole o 12 %. Každý ,kdo sledoval odpoledne pořad Václava Moravce k výsledku volby ,musel získat dojem, že volby vyhrál Drahoš. Pan Moravec neřídil pořad jako nestranný komentátor, ale jako - "figura koupená pražskými Sluníčkáři". Rovněž oba politologové pozvaní do studia hovořili prakticky ve všem  a neustále jen proti Zemanovi  a vychvalovali Drahoše.

1. kolo? Pro Zemana dopadlo dobře. Porovnejte!

Radim Valenčík
13. 1. 2018       RadimValenčíkPíše
Před druhým kolem nás čekají velké spory o tom, jak vlastně dopadlo první kolo prezidentských voleb. Jsem zvědav, kdo vůbec připomene, jak to bylo po prvním kole před pěti léty. Tak to pro jistotu připomenu:

Budeš mít, Drahoši, proti sobě jen Zemana – a přijde ti to draho


Lubomír Man
13. 1. 2018
Podoben Caesarovi po návratu z Gálie, s triumfálním výrazem ve tváři a ověšen holdováním davu, vešel v sobotu odpoledne prezidentský kandidát Drahoš do svého volebního střediska, aby ten dav slavnostně pozdravil, poděkoval mu a zodpověděl pár otázek novinářů. A v jedné té odpovědi řekl, že když slyší, že v druhém kole prezidentské volby bude tedy stát proti Zemanovi, neví prý dost dobře tomu, proti komu že to bude vlastně stát? Jestli proti Zemanovi, anebo spíš proti těm, kteří jej pracovně vlastně tvoří – to je Mynářovi, Ovčáčkovi a Nejedlému?

Pokud vyhraje Zeman, bude to pro Brusel a Berlín signál, že náš národ se nepodvolí západnímu vyděračskému nátlaku ne jen ohledně přerozdělování migrantů. Nechci za prezidenta žádného euroháchu a proto volím Miloše Zemana

Adam Mikulášek
13.1. RukojmíPokud jde o Drahoše, tak jeho případná výhra by znamenala shrbení páteře před vyděrači z EU, podobně, jako jsme se za Háchy hrbili před nacistickým Německem. Drahoš má s Háchou mimo jiné také společnou absenci předchozích politických zkušeností. Rovněž ten důraz na „nekonfrontačního“ prezidenta mi připomíná volbu právě Emila Háchy, tehdy také politická vrchnost potřebovala na Hradě nějaké to „želé“, které by nikoho příliš nedráždilo, hlavně pak naše západní sousedy. 

Kde je vlastně hranice?

Stanislav A. Hošek
13. 1. 2018
I když jsem celou kampaň před volbami prezidenta nesledoval, skoro veškeré její protizemanovské projevy jsem hodnotil jako ty nejhnusnější urážky stávajícího prezidenta, hodné podávání žalob v občansko-právních věcech. Ovšem to, co se přihodilo Zemanovi ve volební místnosti, kde volil, je vrchol, který už nejsem ochoten tolerovat. Prohlašuji, že tělesná stráž prezidenta nejen selhala, ale je s nejvyšší pravděpodobností spoluúčastná celému incidentu. 


Ruské zvláštní síly zlikvidovaly diverzanty, kteří ostřelovali základnu Hmeymim. "Krasnopol" v akci: video zničení teroristů, kteří útočili na Hmeymim


13. 1. 2018        zdroj a zdroj     video
Teroristé, zodpovědní za ostřelování ruské letecké základny v Hmeymime 31. prosince loňského roku, byli zničeni. Oznámilo to Ministerstvo obrany Ruské federace. Podle oficiálního prohlášení vojenského rezortu se díky zapojení všech druhů víceúrovňové rozvědky podařilo určit polohu diverzní skupiny nepřítele. Při nastupování teroristů do autobusu v blízkosti objektu, kde se nacházeli, byl zasazen úder vysoce přesným dělostřeleckým nábojem "Krasnopol". Celá skupina byla zničena.

Drahoš vyjádřil obavy o život aktivistky. A jinak zdraví dobrý?

Tomáš Vyoral
13.1 2018   Rukojmí
Jiří Drahoš je evidentně mimozemšťan. Klaus st. se zase jednou trefil. Vědec nejen, že neodsoudil "útok" aktivistky na prezidenta, ale ještě vyjádřil obavy, že riskovala život. Nebo opět přijde omluva od šéfa jeho týmu?

Svět ruskýma očima 436

zajoch
13.1.2018 Outsidermedia

Evropané jako první začali porušovat pravidla WTO svojí sankční politikou vůči Rusku * Rok 2018 slibuje být pro Rusy v sociální sféře průlomový * Grudinin – „nastrčený kozáček“ od protivníků levice pro konečné zničení strany * Turecko se radikálně obrací k Rusku


Kronika Donbasu: příměří ztroskotalo; Zacharčenko prohlásil: "Tato válka bude pro Kyjev poslední!"; OBSE odtajnilo pozice domobrany


13. 1. 2018        zdroj
Donbas 12. ledna. Novoroční příměří, kterým se měly řídit obě strany, ztroskotalo vinou OSU (Ozbrojené síly Ukrajiny). Ukrajinská armáda začala používat dalekonosné dělostřelectvo. Dvanáct obcí se dostalo pod palbu, výsledkem "práce" OSU jsou tři zranění civilisté. Pod palbou byly okraje Gorlovky, předměstí Doněcku, jihozápadní části republik. Alexandr Zacharčenko prohlásil, že pro ukrajinskou vládu válka, kterou nyní rozpoutá na území Donbasu, bude poslední.

Jak se vyrábí Zemanův volič

Lu Lina
12.1.2018 PravýProstor
Dnes budu poprvé v životě volit Miloše Zemana. Zemanovým voličem se přitom nestanu z vlastní vůle, protože bych ho pokládal za nejlepšího prezidenta na planetě. Bude to z mé strany čistě trucpodnik. Tak dlouho se věší rudé trenky na Hradě, až se léta naprosto apolitický člověk a nevolič nasere, a just mu to půjde hodit. Jediné, čeho tím tedy jeho odpůrci v mém případě dosáhli, je jeden další tutový hlas pro Zemana. Gratuluju.

pátek 12. ledna 2018

Avvenir: Putin uskutečnil sen králů


Alija Sadyková
12. 1. 2018     zdroj a zdroj

Na světě se objevuje nová středomořská mocnost, s níž je třeba počítat, píší západní sdělovací prostředky. Podle experta se Západ stal svědkem "celé řady zázraků" ruského námořnictva. Palmas zdůraznil, že "kolekce lodí" zaskočila Spojené státy americké i NATO.

Zbyněk Fiala: OLAF a Čapí hnízdo


Zbyněk Fiala
12.1.2018 VašeVěc

To, co OLAF vyčítá Babišovi, patří spíše republice a jejímu právnímu systému, který toleroval neprůhlednost ekonomických vztahů v zájmu tunelování a podvodů. Například prostřednictvím anonymních akcií, kdy se nedalo zjistit, komu to doopravdy patří. Zapsáno bylo pouze, kdo je v tu chvíli držel v ruce. Zákonodárci, kteří za tento právní paskvil bojovali v parlamentu do roztrhání těla, teď mají Babišovi za zlé, že jej použil.

Vekslák Horáček svým falešným videem s údajným rozhovorem s Milošem Zemanem jen potvrdil, jaká „podrazácká svině“, která se také ucházela o post prezidenta České republiky.

Jiří Baťa
12.1.2018
Neznám přesné znění zákonů a z nich vyplývající podmínky, týkající se volby prezidenta ČR, vím, že existuje nějaký časový termín, kdy končí volební kampaň a podpora kandidátů ve veřejných médiích. Ten termín měl být, pokud se nemýlím, ve středu, 10. ledna 2018. Kandidát Horáček několikrát ve své kampani proslul silnými slovy, že stávající prezident se nezúčastní duelů s ostatními kandidáty, protože se prý bojí, že by neobstál. Zvláště pak se prý bojí samotného Horáčka, který by si prý, jak velkohubě pronášel, M. Zemana namazal na chleba. Silná slova, ale skutek utek. Jestliže se Miloš Zeman duelů nezúčastnil, je to jeho právo, což však neznamená, že tak činí z důvodů obav z možného neúspěchu. Jsem přesvědčen, že s vyjadřovacími schopnostmi a rétorikou, s jakou M. Zeman vystupuje na veřejnosti, Poslanecké sněmovně a jinde, nemá mezi kandidáty konkurenci o nějaké bojácnosti M. Zemana nemůže být ani řeč. Pokud o ní pan Horáček mluví, je to jen obraz jeho ubohého charakteru a morálky, což o něm také mnohé napovídá.

P.C.Roberts: Dodávkou zemního plynu pomáhá Rusko USA z louže – a dostává za to výhrůžku


Paul Craig Roberts
P.C.Roberts
12.1.2018 blog autora

Bouře na východním pobřeží USA zde zapříčinila prudký růst cen zemního plynu – ale žádný problém, Rusko přispěchalo s pomocí. Jak oznamuje list Kommersant, dodá Spojeným státům chybějící zemní plyn Rusko. Tanker s nákladem ruského zemního plynu náležející francouzské energetické společnosti Engie vyplouvá v těchto hodinách z britského přístavu na ostrově Grain a má zamířeno na americký terminál Everett, nalézající se blízko Bostonu. Plyn putuje z nového závodu na zkapalňování zemního plynu na sibiřském poloostrově Jamal a k břehům USA dorazí 22. ledna.

Lidé už se probudili ze lži o pravdě a lásce, za kterou se skrývalo rozkrádání a shrbená záda. Režisér Dvořák odpovídá Halíkovi, Jandovi, Vášáryové a dalším „přihlouplým nenávistníkům“

rozhovor s dokumentaristou Václavem Dvořákem
12.1.2018 ParlamentíListy

„Co udělal pro republiku Halík? Je to církevní bludař, s kterým si neví rady ani katolická církev, za kterou se snaží vystupovat. Zeman přece proráží proti zkorumpované ‚pražské a brněnské kavárně‘ zásadu, že nemáme být stát vazalský, sloužící cizím zájmům, jako to bylo za Havla, ale stát suverénní, odmítající diktáty Bruselu a panské rady ze zahraničí...,“ hájí Miloše Zemana před slovy a názory teologa Tomáše Halíka dokumentarista Václav Dvořák. Halík totiž jen před pár dny uvedl, že Zemanovi by v prezidentských volbách neměl dát hlas žádný občan, kterému leží na srdci zájmy České republiky. I s dalšími negacemi vůči Zemanovi ale režisér polemizuje...

The Nation: Washington zradil Moskvu, ale hlavní média to odmítla napsat!

Bush starší a Gorbačov v době úsměvů
Stephan Cohen a - kou -
12.leden 2018 TheNation a PrvníZprávy

The New York Times a mnoho dalších předních amerických médií neřekla ani slovo o nedávno zveřejněné informaci potvrzující, že Washington lhal, když slíbil Moskvě, že „ani o píď“ nedojde k rozšiřování NATO na východ.

NI: Pentagon doufá, že nový tank překoná ruský na evropském bojišti!

Ruský tank 2S25 „Sprut-SD“
- kou -
12.1.2018 TheNationalInteres, PrvníZprávy

Již několik let plánují USA vytvořit lehký tank, který by měl překonat ruský protějšek - 2S25 „Sprut-SD", napsal The National Interest. Pozoruhodné je, že hovoří o "evropském bojišti". 

 

Pražská kavárna

Petr Žantovský 12.1.2018  Literárky
 

Fenomén, který je vetknut do titulku, získal v poslední době zcela nový obsah. Může za to pan prezident Zeman a jeho lidé, kteří pojmem „pražská kavárna“ nazývají zhruba stejnou skupinu lidí, pro něž kdysi politolog Bohumil Doležal, pokud mne paměť neklame, jako první zavedl pojem „pravdoláskovníci“.

Karel Gott bude volit Miloše Zemana

12.1.2018  ParlamentníListy

Česká pěvecká legenda stojí za současným prezidentem Milošem Zemanem. Mnohonásobný zlatý slavík Karel Gott v pátečním deníku Blesk vyjádřil Zemanovi podporu ve volbách. Z jeho slov vyplývá, že bude současnou hlavu státu volit stejně jako před pěti lety.


(celý článek zde)


čtvrtek 11. ledna 2018

Zákeřný útok na voliče Miloše Zemana! Internetem i poštovními schránkami se šíří lživý návod k volbám


11.1.2018  ParlamentníListy
Přinášíme důrazné varování všem občanům. Po sociálních sítích a nejspíš i v tištěné podobě někteří lidé šíří lživou zprávu, že voliči Miloše Zemana mohou jít volit až ve druhém kolem, protože stávající prezident prý „automaticky postupuje do finálového kola“. Na šíření falešné zprávy nás upozornilo několik čtenářů. Je to samozřejmě nesmysl, žádný automatický postup neexistuje.

To je strašlivá manipulace. Šíření takových lží je totální zoufalost odpůrců Miloše Zemana. Zejména někteří starší občané tím mohou být klamáni, pokud neznají detailně zákony nebo nemají možnost si to ověřit.

Kavárna opět v hysterickém opojení: Všichni proti Zemanovi! Volby jsou hrou o větší "sázky" než minule. Babišova karta cinknutá Bruselem. Pokud nerozhodne již první kolo, za dva týdny přijde ruleta

Petr Hájek
11. 1. 2018 ProtiProud

PETR HÁJEK upozorňuje, že mafiánský dvoukolový volební systém je "elitami" uchystán právě pro situace, jako je ta dnešní, a nabádá k totální mobilizaci pro záchranu českého státu.


SKANDÁLNÍ: Kandidát na prezidenta Drahoš jde na Hrad se špinavým štítem

- rp, pšt -
11.1.2018 PrvníZprávy

Finále prezidentské volby všude ve světě má jednoho společného jmenovatele. Vyrabovat z minulosti kandidáta vše, co pomůže jeho soupeři.
A tak otevírané dveře skříní o překot vrzají, zda z nich nevypadne nějaký utajený kostlivec. Těžko ale najít člověka, který má ve skříni jen pavučiny a starý obnošený zimník. Ani osoba Jiřího Drahoše, nejdiskutovanějšího a nejvážnějšího soupeře dosavadní hlavy státu, nemá skříň dokonale uklizenou.

Ruská armáda zmařila útok světového hlubokého státu na Putina

Jurij Barančik
11. 1. 2018         zdroj
Co je za útokem v noci na 31. prosince na základnu Hmeymim a 6. ledna na Hmeymim a Tartous?
Konec prosince a začátek ledna poznamenaly dva útoky na ruské vojenské cíle v Sýrii. V noci na 31. prosince byl proveden minometný nálet na základnu VKS v Hmeymim a v noci na 6. ledna byl učiněn pokus zaútočit drony na základnu VKS Hmeymim a středisko MTZ ruského námořnictva v Tartous.

Starší generace má stále odpor k propagandě. Proto po zhlédnutí vyhrocené kampaně v médiích bude volit Zemana, soudí Jaroslav Bašta.

11.1. 2018   Rukojmí, rozhovor
„Nevylučuji, že do případného druhého kola postoupí s Milošem Zemanem právě Mirek Topolánek, a zopakuje tak roli Karla Schwarzenberga před pěti lety,“ komentuje šanci prezidentských kandidátů bývalý ministr a velvyslanec Jaroslav Bašta, který se domnívá, že Zeman může vyhrát už v prvním kole. A že se současný prezident neúčastní diskusí v médiích s ostatními kandidáty? „Jak chcete debatovat s lidmi, kteří svou kampaň postavili na tom, že jsou vaším programovým opakem? Za Milošem Zemanem jsou výsledky pěti let ve funkci. Protikandidáti jen slibují, že budou jiní...,“ uvedl Bašta.

MUDr. Marek Obrtel - Motto: „Miloš Zeman je člověk, který vidí zatáčku tam, kam jiný ani nedohlédne a on dokonce vidí až za tu zatáčku...“

11.1. 2018   Rukojmí
Vážení spoluobčané,
než vhodíte svůj hlas do urny, sedněte si doma v klidu u kávy nebo čaje a zamyslete se nad tím, co byste si v dalším vývoji naší krásné vlasti vlastně přáli? Chcete, aby naše vlast byla i nadále naším domovem? Nechcete válku s Ruskem nebo s kýmkoliv jiným pro cizí zájmy? Chcete se ve své zemi cítit bezpečně? Nepřejete si, aby naše země byla pouhým satelitem tzv. EU, tedy Německa a Francie? Chcete dobro pro Vaše děti a vnuky? Pak Vám tedy "nezbývá nic jiného", než volit číslo "7" - volit vlasteneckého prezidenta - volit Miloše Zemana
Rada Národní domobrany

Pražská kavárenská šlechta ze sebe dělá všemocné bohy; rozkradli stát a ty, co jim ještě stojí v cestě, chtějí odstranit, aby sami mohli krást dál a hrát si na směšné archaické monarchy a perfidní havloidy...

Břetislav Olšer
11.1. 2018   Rukojmí
Zbývá jim odstranit prezidenta Zemana a premiéra Babiše. aby pak mohli dál krást a tunelovat v rámci pravdy a a lásky, co prý nabeton zvítězí nad lží a nenávistí; zbytek Česka pak bude jen houfem bezmocných vazalů EU ve znamení humanitárního bombarďáka Václava Havla.
V pátek a v sobotu 12. a 13. prosince 2018, resp. v druhém kole, které připadá na 26. a 27. ledna 2018, máte šanci zamezit pražské kavárně, aby zmršila republiku v Augiášův chlév. Proto zvažte komu dáte svůj hlas, musíme mít svého Héraklése, není jiné východisko..

Miloše Zemana proti Straně lži a nenávisti


Vláďa z Brna
11.1. 2018 posláno redakci

Kdo už je přesycen přívalem lživé kvazi-pravdy a nenávistné kvazi-lásky, kdo chce v nadcházejících volbách pragmaticky volit silnou nezkorumpovanou osobnost, která sice nemluví vždy libozvučně, ale zato se snaží věci pojmenovávat pravdivě a výstižně, nemůže v tomto týdnu volit nikoho jiného, než Miloše Zemana.

Právo mlčet

11.1.2018 Tribun

Poslední hitem v hejtování prezidenta Zemana je obviňování ze zbabělosti, protože se neúčastní kandidátských debat. Může to tak být, ale také nemusí. Třeba jenom nechce debatu zničit, protože ví, že kdyby přišel, ostatní kandidáti se na něj vrhnou jako vosy na bonbón a jediným a hlavním tématem diskuse se stane on a na žádná věcná témata nedojde. 


Orbán v Berlíne: Ak stredná Európa nedostane peniaze od EÚ, obrátime sa na Čínu

11.1.2018  HlavnéSprávy

Krajiny strednej Európy musia spracovať značnú zaostalosť v oblasti infraštruktúry, na rozvoj potrebujú finančné zdroje. Ak im Európska únia nedokáže poskytnúť finančnú podporu, tak sa obrátia na Čínu, povedal v stredu v Berlíne na fóre Welt-Wirtschaftsgipfel (WWG) predseda maďarskej vlády Viktor Orbán.

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro MF Dnes

11.1. 2018   Hrad
Jste pár desítek hodin před začátkem prezidentské volby aspoň trochu nervózní? Tváříte se, že Vás to celé nechává v klidu. To víte, že ano. Kdo by nebyl? Česká národní povaha mimo jiné spočívá v tom, že když někdo moc vyhrává, tak ti, kdo prohrávají, se dají dohromady a snaží se ho z té bedny stáhnout. Mně se to třeba nelíbí, ale to je vše, co proti tomu můžu dělat. Takže musím být připraven na to, že ve druhém kole budu mít velmi obtížnou pozici.

Tereza Spencerová:Většinu kritiky, která míří na adresu prezidenta Zemana, lze vcelku snadno odmávnout a vůbec není třeba se o ní seriózně bavit.

Tereza Spencerová
11.1. 2018   PL,část článku
 Hlavním předmětem našich prezidentských voleb je současný prezident Miloš Zeman. Ten prý otáčí Česko k Rusku a Číně, pošlapává lidskoprávní odkaz Václava Havla, vyvolává xenofobní nenávist atd. Co z těchto a jiných prvků zahraniční politiky Zeman skutečně podělal a za co si zaslouží pochválit? A mimochodem, nelze se nezeptat… Který kandidát na prezidenta má váš hlas?

Rusko a Čína odmítají nadvládu dolaru

Wiliam Engdahl
11.1. 2018   Zvědavec
Ruská vláda nedávno oznámila, že vydá státní dluhopisy v hodnotě téměř 1 miliardy dolarů, avšak denominované nikoli v amerických dolarech, jako tomu bývá ve většině případů. Půjde o první prodej ruských dluhopisů v čínské měně jüan. I když 1 miliarda dolarů se nemusí zdát mnoho ve srovnání s celkovým podílem amerického vládního dluhu ve výši 1 bilionu dolarů, který drží Čínská lidová banka, nebo americkým federálním dluhem ve výši přes 20 bilionů dolarů, důležitost spočívá v nominální hodnotě. Je to test, kterým obě vlády zjišťují potenciál státního financování infrastruktury a dalších projektů, nezávislé na dolaru a bez rizika takových postihů, jako jsou finanční sankce ministerstva financí USA...

Ruské MO: Zaznamenali jsme letadlo USA v okamžiku útoku dronů!

- kou -
11.1.2018  Interfax, česky PrvníZprávy
 

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že při pokusu zaútočit pomocí dronů na ruská vojenská zařízení v Sýrii na obloze nad Středozemním mořem hlídkovalo americké průzkumné letadlo.

O náletech (US?) dronů na ruské základny v Sýrii

Zneškodněné US(?)-drony
Tereza Spencerová
11.1.2018  Literárky

Dokud budou USA pokračovat ve své „hybridní“ válce a tahat po syrském bojišti pěšáky z Al Kajdy nebo od Kurdů, jakákoli přímá ruská reakce se jaksi snad ani nenabízí.

Starší generace má stále odpor k propagandě. Proto po zhlédnutí vyhrocené kampaně v médiích bude volit Zemana, soudí Jaroslav Bašta. A pak drtivě rozebral jeho soupeře

Jaroslav Bašta
rozhovor s Jaroslavem Baštou
11.1.2018 ParlamentníListy
„Nevylučuji, že do případného druhého kola postoupí s Milošem Zemanem právě Mirek Topolánek, a zopakuje tak roli Karla Schwarzenberga před pěti lety,“ komentuje šanci prezidentských kandidátů bývalý ministr a velvyslanec Jaroslav Bašta, který se domnívá, že Zeman může vyhrát už v prvním kole. A že se současný prezident neúčastní diskusí v médiích s ostatními kandidáty? „Jak chcete debatovat s lidmi, kteří svou kampaň postavili na tom, že jsou vaším programovým opakem? Za Milošem Zemanem jsou výsledky pěti let ve funkci. Protikandidáti jen slibují, že budou jiní...,“ uvedl Bašta. 


Německá policie zastavila americký konvoj u Bautzenu

- rp -
11.1.2018
FreiePresse, česky  PrvníZprávy

Dopravní policie v úterý odpoledne zastavila americký konvoj, vezoucí americké samohybné houfnice M 109.

Paní Mašínová, to by už stačilo!


Jiří Baťa
11. 1. 2018
Mohu ještě pochopit, že paní Zdena Mašínová nemá ráda prezidenta Zemana, co ale nechápu, proč jej uráží způsobem, ke kterému nemá nejmenší důvod. Nevím, že by ji kdy Miloš Zeman osobně nějakým způsobem, byť třeba slovem ublížil a pokud snad odmítl vyznamenat její bratry, pak tak učinil zcela oprávněně, protože s činy bratrů Ctirada a Josefa nesouhlasí většina občanů. Sám prezident to zdůvodnil , že „Válečné právo zakazuje zabíjení civilistů. Jestliže někoho omráčíte chloroformem a pak ho podříznete jako podsvinče, tak je to i porušení válečného práva. Není proto možné v žádném případě udělit jim vyznamenání.“

středa 10. ledna 2018

Jiřina Holotová: Odpoví mi profesor Drahoš, zda je členem Římského klubu?

10.1.2017 blog autorky
Prostřednictvím tohoto think-tanku, který řídí nejbohatší rodiny světa (Rockefellerovi, Sorosovi a spol.) dochází k propagaci globalizace, světové vlády a Nového světového řádu, už snad ví každý. Není už to přece žádná konspirační teorie, ale holý ověřitelný fakt! Pak je logické, proč se pan profesor tolik snažil ihned v úvodu své kampaně navrhnout přestěhování Sorosovy Evropské university z Maďarska do Prahy.

Zbyněk Fiala: Zeman, nekampaň a nedůvěra


Zbyněk Fiala
10.1.2018 VašeVěc


Seriál tří velkých vystoupení před prezidentskou volbou nabízí Miloši Zemanovi vystupňovat to, co samozřejmě není prezidentskou kampaní. I jeho kalendář tak ukazuje, že je skvělý stratég.


I Fiala opisuje od Horáčka? A proč takové blbosti?


Radim Valenčík
10.1.2018  blog autora

V poslední době se nějak rozmohlo opisovat od Horáčka. Nejdřív Drahoš, teď Fiala. Jiné vysvětlení je, že všechny řídí stejní tvůrci myšlenek. Je to dost pravděpodobné. Všem dávají do úst servilní žvásty o tom, že se nesmíme poklonkovat na Východ (to někdo dělá?), ale musíme si nechat poroučet ze Západu (to dělají). Porovnejte:

Pohled z Pravého Prostoru: Dezinformace a seznam dezinformačních webů

Karel Šindelář
10.1.2018 PravýProstor

V poslední době se nám na českém internetu rozšířil takový nešvar. Dezinformační a manipulativní weby. Přesněji, operování s tímto pojmem, který přejímají i seriozní média nebo prezidentský kandidát pan Drahoš.

Kiskov marketér radí Zemanovým súperom, aby spochybňovali jeho zdravie

10.1.2018 ČeskéNárodníListy přetiskly z webu NaPalete

Zdravotný stav Miloša Zemana je v posledných mesiacoch pod drobnohľadom novinárov. Podľa niektorých z nich pôsobí unavene a občas sa dokonca objavujú správy o jeho vážnych zdravotných problémoch. Český prezident ich považuje za špinavú kampaň médií proti jeho znovuzvoleniu pred blížiacimi sa prezidentskými voľbami.

Ladislav Větvička: Teď je kritické období našich dějin, chystá se Mnichov II. Chci takovéhoto prezidenta...rozhovor s blogerem Ladislavem Větvičkou
10.1.2018 ParlamentníListy


Podle spisovatele, cestovatele a blogera Ladislava Větvičky čeká Českou republiku kritické období našich dějin. „Potřebujeme prezidenta, který v případě, že projde takzvaný Sociální pilíř fiskálního paktu a takzvaný Dublin IV, kterým já říkám Mnichov II, bude schopen pevně stát za vyjednáváním o vystoupení ze Schengenu, vyjednáním vnitřního pohybu ve Visegrádské čtyřce a uzavření hranic s Merkelandem, případně Rakouskem,“ řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k tématu prezidentských voleb a současně se zeptal: „Máte pocit, že něco takového by mohl dělat nějaký slušný ňouma?“ Zatímco Jiří Drahoš je dle jeho slov marketingový produkt, Mirek Topolánek by prý mohl překvapit a postup Miloše Zemana do druhého kola je považován za jistotu. Ovšem, volby mohou být nevyzpytatelné, dodal v rozhovoru zároveň.


Znárodňování začalo aneb nové období prezidenta Putina aneb Rusko není závislé na liberálních posvátných kravách – porazí je kvůli zachování života národa a státu

Аleksandr Chalděj
Аleksandr Chalděj
10.1.2018  Zavtra, překlad ČeskéNárodníListy

Když chceš žít – buď schopen kontrolovat své peníze.
Moc v Rusku, ztělesněná prezidentem Vladimírem Putinem, stojí tváří v tvář potřebě zachovat ovládání klíčových procesů ve státě. Bez ohledu na to, jakou ideologii má vláda a jaké postavení má vládnoucí třída, jednou z nejdůležitějších podmínek pro tuto kontrolu je kontrola financí a jejich oběhu. Taková kontrola může být provedena různými způsoby, více či méně účinnými, avšak v každém případě je to nezbytné, a čím hůře funguje finanční systém, tím přímější a tvrdší vládní kontrola peněz by měla být. Toto je axiom, který nepotřebuje důkaz.

Pogrom na Židy za "sekulárního demokratického" Turecka – I. část

Yekta Uzunoglu
10. 2018
S událostmi v posledních pěti letech se svět jakoby tzv. probudil a ptá se, jak je to vlastně se sekularitou Turecka. Téměř všichni "analytici" z Evropy, ale i z části USA "současný" stav Turecka propojeného na turecko -islámskou ideologii vůči ostatním náboženstvím, jednohlasně svádějí na Erdogana, což je fatální chyba pramenící z neznalosti novodobých tureckých dějin a ještě k tomu se na jejich nevědomosti podepsala víc jak půlstoletí trvající masivní propaganda západu o Turecku, ovšem výlučně kvůli členství Turecka v západních politicko - vojenských institucích.


Drahošovi rytíři evropských hodnot, a volební kalkulačka nastupují


Martin Koller
10. 1. 2018
Jak jsem předpokládal a psal, nabývá finiš prezidentských voleb na „úrovni.“ Nutno dodat, že Miloš Zeman, prezident lidu a civilizované občanské většiny se ho téměř nezúčastňuje, protože to nepotřebuje. Za něj mluví výsledky jeho práce, dlouhodobé a stálé názory na důležité otázky, a v neposlední řadě osobní setkání s občany po celé zemi. Není sice svalnatý kulturista, ale člověk se skvělým myšlením, rozhledem a praxí. Bez ohledu na problémy s chůzí je to symbol vlastenectví a spojení většiny národa a všech civilizovaných obyvatel naší země v obraně proti islamizaci, chudobě, korupci, primitivizaci, parazitování, ideologickým neziskovkářům, inkluzi, válce a cenzuře, tedy současným evropským hodnotám. 


Igor Korotčenko: Radioelektronický boj proti dronům DAEŠ. Byl odražen útok dronů na Hmeymim a Tartous. Anatolij Minkin: Ministerstvo obrany reagovalo na prohlášení Pentagonu o "volném trhu s drony"


10. 1. 2018         zdroj a zdroj
Ministerstvo obrany RF odhalilo podrobnosti ohledně uskutečněného útoku teroristy DAEŠ (teroristická organizace, která je zakázaná na území Ruské federace) útočnými bezpilotními letouny na dva klíčové ruské vojenské objekty v Sýrii - Hmeymim a Tartous. Znamená to, že bezpečnostní opatření, učiněná velením naší skupiny v SAR, zcela odpovídají reálně existujícím a potenciálním hrozbám. Zde je úplný text oficiální zprávy.


Česká mainstreamová média: Co Miloš Zeman údajně řekl a co doopravdy řekl - „Kdo lže, ten krade a do pekla se hrabe“


Ludvík Smýkal
10. 1. 2018
„Staré moudré přísloví, které mi často říkával v dětství dědeček, když se mi snažil vysvětlit, že lhát se nemá, protože je to nečestné, zbabělé a špatné. Protože děda byl skvělý a čestný člověk, který se tohoto přísloví sám držel, neměl jsem žádné pochyby o tom, že lhát je opravdu špatné, a naivně jsem si myslel, že lžou a kradou pouze potetovaní zločinci a raubíři, kteří za to po právu skončí v kriminále, kde si své zločiny tvrdě odpracují, aby se z nich poučili. Jenže tehdy byla jiná doba, a tomuto přísloví se skutečně dalo, když se člověk rozhlédl kolem sebe věřit.“ czechfreepress