Reklama

sobota 20. ledna 2018

OTEVŘENÝ DOPIS: PROČ VÁS NEVOLÍM, PANE DRAHOŠI!

Václav Vlk
20. 1. 2018  PravýProstor
Tak se nám po prvním kole prezidentské volby udělalo jasno. Buďme sobě upřímní, do zveřejnění výsledků prvního kola se vlastně nejednalo o volby, ale o casting na Zemanova vyzyvatele. A tak jste se stal Zemanovým vyzyvatelem Vy. Musím se přiznat, že jako zástupce té hloupější a venkovštější části národa jsem o Vás ještě před několika měsíci ani neslyšel. Protože se Vám od vyhlášení kandidatury dostalo značné mediální podpory, logicky jsem usoudil, že se po prvním kole volby stanete pravděpodobným vyzyvatelem prezidenta.

Budu volit Zemana,ne maskota, který dále oslabí náš stát.... „Jen ti, kdo vydrží ještě deset minut, když už je vše ztraceno, přinášejí naději,“napsal Chesterton

20.1. 2018   Protiproud
 Rozvrat politického systému
 Agenti a nepřátelé si mnou ruce. Deset minut, které mohou vše rozhodnout
Václav Klaus ml. vidí ve stavu dnešní politické scény mnohé ničivé momenty, které se dokonale obnažují v kontextu přímé volby prezidenta republiky

Zoufalci

V.K. junior
Václav Klaus jnr.
20. 1. 2018  CzechFreePress
,,Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit."

Václav Klaus ml.

Sydöstran: Lživá propaganda o Krymu a Gruzii!

Cchinvali 2008
- kou -
20. 1. 2018  Sydöstran,   PrvníZprávy
Tvrzení, že Rusko napadlo Gruzii v roce 2008 a obsadilo Krym v roce 2014 lze neustále slyšel z úst švédských politiků a objevují se v titulcích novin, ale neodpovídají skutečnosti. Jak uvedl Ulf Bjerén Karlskron pro švédský list Sydöstran, tato tvrzení jsou uváděna v rámci propagandy zastrašování jako důkaz ruské agrese, a jejich cílem je vstup Švédska do NATO.

V Srbsku požiadali Putina, aby vyslal vojská do Kosova

Srbská zástava stále vlaje nad Kosovskou Mitrovicí
20. 1. 2018  HlavnéSprávy

Proruské hnutie Srbská liga sa obrátilo na srbskú vládu so žiadosťou, aby iniciovala rokovanie s Moskvou o vyslaní ruských mierových síl do Kosova, uvádza webový portál hnutia.

ČSSD by měla v prezidentské volbě stát na straně svých voličů

Michal Kobza
20. 1. 2018   VašeVěc
Výsledek prvního kola prezidentské volby odhalil bídu současné vrcholné reprezentace sociální demokracie v celé své nahotě. Téměř dva miliony hlasů pro bývalého předsedu ČSSD v prvním kole prezidentské volby proti necelým čtyřem stům tisícům hlasů pro současnou ČSSD v parlamentních volbách je tak propastný rozdíl, že by přátelé v sociální demokracii měli začít brát situaci vážně. Tedy pokud nechtějí pár měsíců před komunálními volbami soutěžit ve volebních průzkumech se Zelenými, Svobodnými a Realisty.

Volit prezidenta srdcem nebo rozumem?

Zdeněk Lanz
Zdeněk Lanz
20. 1. 2018   PrvníZprávy
Nedávno upoutal moji pozornost novinový titulek Váhala, ale nakonec volila srdcem. Šéfka činohry Jihočeského divadla doslova uvedla: „Váhala jsem, jestli volit srdcem nebo rozumem. Nakonec jsem volila srdcem, tak snad jsem udělala dobře.“

Katastrofa strany mě zasáhla, napsal Zeman platformě Zachraňme ČSSD

20. 1. 2018  PL
Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu uvnitř strany Zachraňme ČSSD, která se sešla v Táboře. „Nejsem lhostejný. Se vší vážností říkám, že mne katastrofa sociální demokracie zasáhla. Jako bývalého předsedu, který tuto politickou stranu dovedl do Strakovy akademie,“ napsal jí Zeman.

Volba Drahoše je hlas pro genocidu českého národa, varuje sociolog Hampl. Až tento člověk odhalí své skutečné názory, lidé budou koukat, co je to za extremistu

ROZHOVOR 
20. 1. 2018   ParlamentníListy

Miloše Zemana volí za prezidenta lidé, kteří nepatří k úzké vládnoucí elitě a kteří nemají naději, že k ní někdy budou patřit. Zároveň to jsou podle Petra Hampla lidé, kteří spojují svou budoucnost s českými zeměmi a nechtějí odejít do zahraničí. Sociolog je také přesvědčen, že Jiří Drahoš dělá dobře, když se chce vyhnout televizním debatám se svým soupeřem, protože by pro něj bylo ideální vůbec nevystupovat na veřejnosti a nechat své příznivce vytvářet dojem, že v prezidentské volbě jde jenom o kladení věnců. Ve skutečnosti je hlas pro Jiřího Drahoše hlasem po genocidu českého národa.

Časy se mění. Čínská agentura snížila rating Spojeným státům

Napsal/přeložil: mbi
20.1. 2018   Eurasia 24
V rychle se měnícím světě dochází k dosud neobvyklým věcem. Nikoliv americká agentura Čínu, ale čínská ratingová agentura známkuje Spojené státy. A jak USA dopadly? Dobře ne.
Čínská ratingová agentura Dagong Global Credit Rating oznámila, že snižuje úvěrový rating USA v zahraničních i v národní měně z „A-“ na „BBB+“ s negativní prognózou dalšího vývoje.

Inzerát „Stop imigrantům a Drahošovi“ je v pořádku. Analytik Kotrba vstupuje do zuřící debaty

20. 1. 2018  ParlementníListy

Inzerát, který do novin zadal spolek Přátelé Miloše Zemana, je v pořádku a hesla na něm umístěná dávají smysl. Do debaty, kterou rozpoutal regionální Deník a jeho šéfredaktor, se zapojil mediální analytik Štěpán Kotrba. Na hesle „stop imigrantům, stop Drahošovi“ podle něho není nic špatného.Martin Rulf: Chybička se vloudila pane profesore, že ano, pane Drahoši?

Martin Rulf
20. 14. 2018  SvětKolemNás

Ve vypjaté době před druhým kolem prezidentské volby se objevují údajné ,,dezinformační“ zprávy ohledně pana Profesora Drahoše. Zejména co se týče jeho spolupráce s bývalou STB.

Pan Profesor ji vyvrací svým čistým lustračním osvědčením. O tom, že je ,,čisté“ asi není potřeba pochybovat. Nicméně ti, kteří umetají panu Drahošovi cestičku na hrad se dopustili jedné závažné chybičky.

Výhody dvoukolových voleb


Adam Mikulášek
20.1.2018   Rukojmí
Byl bych všemi deseti pro, aby se do sněmovny volilo také dvoukolovým většinovým systémem s jednomandátovými obvody, tj. jako do senátu, jen bez toho kouskování na třetiny.Většinový systém, ať jedno či dvoukolový, je víc o osobnostech a partajní nomenklatury nemají nad lokálními buňkami takovou moc.

Vojenská zpravodajská služba vyzbrojila demokracii po celém světě

Andrew Korybko
20. 1. 2018 OrientalReview,
česky Zvědavec

Autor následující analýzy upozorňuje na manipulace "deep state" supervelmoci s demokracií, jejím spinováním a zneužíváním k prosazení svých mocenských cílů. Připomíná scénáře rozvratů některých států, které proběhly nebo které právě probíhají.Zbořil: Blíží se ČR Evropě nebo se jí vzdaluje?.....

rp a Zdeněk Zbořil
20. 1. 2018 PrvníZprávy 


Vysazeným Putinovým legálům i ilegálům se krátí čas, který ještě mají na to, aby uzavřeli České republice dveře do Evropské unie a odtáhli nás někam na Východ. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil. Vražda Ivanoviče: Reakce Prištiny je nepřijatelná, žádný zájem najít vraha

messin
20. 1. 2018  B52 a KosovoonlineCz, překlad messin

Srbský ministr vnitra Nebojsa Stefanovič prohlásil, že reakce kosovského premiéra Ramushe Haradinaje byla „zcela nepřijatelná“.

V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

Lubomír Man
20. 1. 2018

Nejdřív jsou tady ty brýle. Kdosi, nejspíše z řad optiků, si v době vrcholícího boje o prezidenství všiml, že Drahošovy brýle nemají v obroučkách vsazené sklo dioptrické, ale je do nich vloženo optické sklo bez dioptrií, jakým jsou vybaveny třeba potápěčské masky.


Samozřejmě každý, kdo si tuhle informaci vyslechl, si okamžitě domyslel, proč se asi tedy Drahoš brýlemi okrašluje. Popadl kdesi brýle, možná manželčiny, nebo i své z dřívějších let, kdy byl krátkozraký, postavil se před zrcadlo a teď na sebe dělal obličeje: chvilku s brýlemi a chvilku bez nich, a okamžitě mu bylo vše jasné: s brýlemi je to za milion a bez brýlí za psí štěk. Obrýlený vypadám jako myslitel a mudrc, a bez nich jako Vašek z Prodanky.

pátek 19. ledna 2018

S Ukrajinou se tak nedomlouvali. Rada přijala zákon, který ve skutečnosti ruší Minské dohody


Maxim Jusin, Sergej Strokaň, Jnina Sokolovská
19. 1. 2018     zdroj
Nejvyšší rada Ukrajiny přijala ve čtvrtek zákon o reintegraci Donbasu, který upravuje vztahy s povstaleckými regiony a který má spustit mechanismus pro jejich návrat do struktury Ukrajiny. Nehledě na původní úmysl prezidenta Petra Porošenka přeměnit dokument v nástroj pro realizaci Minských dohod, zákon ve své konečné podobě ukotvil zřeknutí se Kyjevem dohod, jichž bylo dosaženo na základě zprostředkování Ruska, Francie a Německa. Moskva je v dokumentu nazvána "agresorem" a Kyjevem nekontrolovaná území "okupovanými". 


Drahoš se chlubil před lidmi, jak setřel Zemanovy voliče. Pak čelil věcnému dotazu z historie a skončilo to nejistým usmíváním

REPORTÁŽ
19. 1. 2018  ParlamentníListy
Za humanitární bombardování Srbska je zodpovědná bývalá vláda pod vedením Miloše Zemana. „Co bychom ve třech či čtyřech televizních debatách s Milošem Zemanem tlachali? To radši pojedu na setkání s voliči.“ I to zaznělo v Plzni, v krajské metropoli. V zákulisí šly dokonce zvěsti o tom, že židovská náboženská obec prý bude současnou hlavu státu vehementně podporovat.

Člověk v tísni: Bolševická politická úderka. 60 miliónů na bělení dětských mozků. Odkud tečou peníze? Pozná se idiot podle české vlaječky? Okamura na vše nestačí. Volbou v druhém kole prezidentského klání máme šanci zasáhnout

Lubomír Vylíčil
19. 1. 2018   ProtiProud

Lubomír Vylíčil se zaměřil na fungování jedné z nejvýznamnějších "neziskovek" a zjišťuje, že jde o netušeně silný nástroj špinavého politického boje

Věděli jste, že každý, kdo má na svém facebookovém profilu českou vlaječku je idiot? Ne? Před pár dny nám to objasnila jedna aktivistka. A to ne jen tak ledajaká.

Hyperbola - V Česku nelze ukázat jediné místo, kde by exministr Herman udělal dobře"

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
19.1.2018 ČeskéNárodníListy

Pro tento nadpis jsem použil jako parafrázi proslulý citát britského politika 19. století.

Britský premiér William Ewart Gladstone (1809-1898) charakterizoval prohnilé Rakousko-Uhersko v proslulé předvolební řeči roku 1880 takto:
"Rakousko bylo vždy zarytým nepřítelem svobody v každé evropské zemi, ale na rozdíl od Ruska nikdy nepřálo ani svobodě Slovanů, odporovalo sjednocení Německa, bránilo vytvoření Belgie a nehnulo prstem pro obnovení Řecka, takže neexistuje ani jediný případ či jediné místo na mapě světa, kam by se dalo ukázat prstem a říci: Tady Rakousko udělalo dobře" (citát dle Prokše 2004, s.52)

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

18.1. 2018 Moderuje Vladimír Soukup
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítejte u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem. Jen o pár hodin více než týden nás dělí od druhého kola prezidentské volby. A v této atmosféře pro vás natáčíme další díl Týdne s prezidentem tady v Lánech. Volební kampaň i nervozita lidí před rozhodnutím, kdo povede příštích pět let náš stát, vrcholí. Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Investigativní bomba: Letiště Ruzyně a Správa uprchlických zařízení se potají chystají na 1. migrační vlnu v ČR! České kontraktorské firmy zahájily rekonstrukce budov a staveb SUZ za účelem rozšíření ubytovacích kapacit pro očekávané uprchlíky, kteří mají dorazit do ČR po zvolení Jiřího Drahoše prezidentem! Známe veškeré detaily!

- VK -
19.1.2018 AE News
Redakce AE News exkluzivně ve spolupráci s redakcí Svobodného vysílače CS odhalily v rámci investigativní novinařiny největší zpravodajskou bombu jen několik dní před prezidentskými volbami. 

Drahoš podepsal lumpárnu - dobové ohlasy

Radim Valenčík
19. 1. 2018 blog autora

Včera jsem uveřejnil první díl série nazvané "Drahoš podepsal lumpárnu, to jsem napsal už tehdy", viz:
http://radimvalencik.pise.cz/5380-drahos-podepsal-lumparnu-to-jsem-napsal-uz-tehdy.html

 
(Na Nové republice vyšlo dnes - zde)

Hlavní částí článku, který zaznamenal rekordní počet ohlasů, je rozbor (odstavec po odstavci) celého dokumentu ze 17. srpna 2017 "Vědci proti strachu a lhostejnosti", který tehdy Drahoš podepsal a o kterém dnes tvrdí, že v něm nebylo nic, v čem by dnes měl změnit názor. Tvrdím, že uvedený dokument je tendenční, nevyvážený, místy až štvavý a napsaný účelově.

Drahoš podepsal lumpárnu, to jsem napsal už tehdy

Radim Valenčík
19. 1. 2018 blog autora
Novinky a Právo uveřejnily dnes (18. ledna 2018) obsáhlý rozhovor s Jiřím Drahošem nazvaný (dle klíčového tématu) "Drahoš: K migrační krizi se vyslovuji jasně. Vítač nejsem". K otázce migrace v návaznosti na svůj podpis výzvy "akademiků" nazvaný "Vědci proti strachu a lhostejnosti" v něm Drahoš říká: V čem, na nás, kromě brýlí, dělá Drahoš ještě šmé? Ve všem!

Lubomír Mann
19.1. 2018 
Nejdřív jsou tady ty brýle. Kdosi, nejspíše z řad optiků, si v době vrcholícího boje o prezidenství všiml, že Drahošovy brýle nemají v obroučkách vsazené sklo dioptrické, ale je do nich vloženo optické sklo bez dioptrií, jakým jsou vybaveny třeba potápěčské masky.

Drahošovi se nechtělo ani na Primu. Vyžádal si dopředu otázky. Zjistili jsme k tomu více

19. 1. 2018   ParlamentníListy
Jiří Drahoš podmínil svou účast v prezidentském duelu na TV Prima tím, že dostane dopředu otázky. ParlamentnímListům.cz informaci potvrdilo několik na sobě nezávislých zdrojů z okolí Drahošova týmu.

Pokrytectví ve Sněmovně

Jiří Jírovec
19. 1. 2018
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek se ve Sněmovně pokusili vysvětlit, že smyslem případu Čapí hnízdo bylo odstranit vedení ANO 2011 z politiky a tím hnutí diskreditovat. Občan, který nemá právního vzdělání se jen těžko mohl v námitkách uvedených řečníků orientovat.

Vášnivá volba prezidenta neexistujícího státu

Vladimír Balhar
18. 1. 2018
Se zájmem pozoruji vášnivé a nepochopitelné klání o post prezidenta, malé zemičky ve středozemí, součásti rozsáhlé, novofeudální říše, znovu ovládnuté potomky původních panovníků.
I já jsem jeden z poddaných, nicméně nemohu říkat jejího veličenstva, neb žádné veličenstvo viditelně není, jest rafinovaně skryto za tajuplným závojem bank a finančních institucí, akcí na doručitele a daňových rájů pro vyvolené.
Jsem poddaný nedobrovolně, oklamán žvásty o demokracii a svobodných volbách. Nicméně, poddaný jsem, neb ze svých daní platím feudálům dotace na jejich pozemky, a církvi vatikánské na její pozemky a budovy. Stále tedy platím církevní a feudální desátky a dvacátky.

Paní Danielo Kolářová,


Jiří Baťa 19. 1. 2018 „Rozhodla jsem se volit pana profesora Drahoše, protože se domnívám, že stojíme na rozhodující křižovatce v této volbě – jestli se chceme vrátit zpátky k ruskému vlivu nebo pod ruský vliv, nebo zůstat součástí křesťanské Evropy a kultury. Považuji to za nesmírně rozhodující moment a doufám, že tak jako já to bude cítit velká většina spoluobčanů“. 

Turčinov: zákon o reintegraci "uvolní ruce" OSU na Donbasu

19. 1. 2018      zdroj
Tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany Ukrajiny dodal, že zákon posílí pozice i "ostatních ozbrojených formací". Nejvyšší radou přijatý zákon o reintegraci Donbasu otevírá více možností pro využití Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU), řekl 18.ledna tajemník Rady národní bezpečnosti a obrany (RNBO) Ukrajiny Alexandr Turčinov. Turčinov zdůraznil, že zákon v jistém smyslu "uvolní ruce" ukrajinské armádě na Donbasu, a dodal, že se to týká i "jiných ozbrojených skupin".

Jak to vidí...

19. 1. 2018


Na Margaritě Simoňjan si vylámal zuby další americký redaktůrek

Margarita Simoňjan - RT, Sputnik

19. 1. 2018, Petr Ďoubalík


Západní svět se nemůže a nemůže smířit s tím, že ztratil patent na rozdávání rozumu, pravd, informací. Monopol na formování názorů. Je vyvíjen stálý tlak na pracovníky zahraničního vysílání RT (Russia Today - ruská vícejazyčná zpravodajská TV síť se sídlem v Moskvě, v provozu od 2005) a Sputniku, žurnalisté jsou označováni za agenty Kremlu a jejich práce za propagandu. Čas od času se pokusí američtí kolegové z konkurenčních plátků a televizních kanálů pozvat hlavní redaktorku RT Margaritu Simoňjan a nějakými šikovnými otázkami ji donutit k přiznání, že ji řídí přímo Putin, že ovlivnila volby v USA, že dělá čistokrevnou propagandu... 


Soudce se "domníval". Kauza Vitásková: Radost, žal a hněv


Zdeněk Jemelík 19. 1. 2018      ZdenekJemelik 
Soudce Aleš Novotný při ústním vyhlášení rozsudku přiznal, že nemá proti ní důkazy, pouze se domnívá… Jeho historický, právu odporující prohlášení se obsahově překrývá s odůvodněním zprošťujícího výroku odvolacího soudu. Proto tento případ zasluhuje pozornost veřejnosti odborné i laické jako odstrašující příklad zneužití soudní moci a měl by posloužit jako impulz k přijetí opatření, jež by opakování podobných zrůdností do budoucna zabránily. Stačilo by, kdyby soudce a státní zástupce se musel obávat regresního řízení k zajištění účasti na vyplaceném odškodnění zproštěného obžalovaného.

Manipulátoři.cz a Popravdě.cz se treflili do vlastní nohy, když sami šíří dezinformace

Jiřina Holotová
19. 1. 2018 Rukojmí
Tváří se profesionálně, ale sami jsou amatéři. Vydávají se za pravdu, ale sami šíří lži a dezinformace. Radí voličům, ale sami používají manipulace. Dávají odborné rady profesionálům, ale sami nemají informace ověřené. To jsou nezávislé weby Manipulátoři a Popravdě, jejichž provozovatelé se rozhodli protežovat Drahoše a jeho voliče a sypat špínu na Zemana a jeho voliče. O druhých nezávislých webech, které to mají opačně tvrdí, že jsou proruské, ale nemají k tomu jediný důkaz.

Nela Lisková: Proč nevolit Drahoše... Podívejte se na video


Nela Lisková
19.1. 2018   Rukojmí

Podle Nely Liskové by zvolení Drahoše znamenalo zavírání vlastenců, občanskou válku a invazi statisíců muslimů! Zachraňme národ, volme Miloše Zemana!Jeden za všechny, všichni za Zemana!!!!!


Ladislav Kašuka
19.1. 2018   posláno redakci NR
Nadešel okamžik, kdy je třeba zapomenout na všechny výhrady vůči panu prezidentovi Zemanovi (sám jich několik mám) a podpořit ho v boji o hrad!!! Všichni, lidé, vlastenci, ateisté, křesťani a prostě každý, kdo si přeje, aby naše krásná země zůstala taková jaká je (nebo lepší), pro naše děti, přátele a všechny blízké, se musí spojit a nedopustit zvolení pana Drahoše za prezidenta!!!

čtvrtek 18. ledna 2018

Přispějte na nebohé...

Jiří Baťa
18. 1. 2018

Zazvonil mi telefon, v něm se korektně představil mladý muž (jmenovat netřeba) s dotazem zda vím, co jsou chráněné dílny. Odpověděl jsem že vím, načež na mě spustil vodopád slov, kterými se mi snažil učinit mi nabídku na zakázku zhotovení kvalitního přívěšku z emblémem zvěrokruhu s monogramem v hodnotě 349,- Kč s tím , že tím také přispěji na hendicapované občany, kteří tyto výrobky zhotovují.Dva kandidáti, dva světy: Drahoš žije jinde než Zeman. Prubířským kamenem je imigrace. Bude prezident hájit národní zájmy? Příkop mezi lidmi se prohlubuje. Za všechno může Putin? Jak se žije v multikulturní bublině

Vlastimil Podracký
18. 1. 2018  ProtiProud

VLASTIMIL PODRACKÝ popisuje rozdíl mezi myšlenkovým a hodnotovým světem nynějších prezidentských kandidátů - a přes všechny výhrady vidí jedinou cestu ve volbě Miloše Zemana.

Složitost rozhodování v této prezidentské volbě


Stanislav A. Hošek
18. 1. 2018
Neúplný návod na mapu pro rozhodování při volbě prezidenta, ale nejen při ní.
Druhý a třetí nejvyšší ústavní činitel se v rozhovoru s poněkud neobjektivním, až mnohdy jednostranně fanatickým novinářem, na můj vkus překvapivě shodli na tvrzení, že současné prezidentské volby jsou referendem o Zemanovi. Nedivím se jim, protože jako naprostá většina našich politiků nejsou nadáni vidět víc jak povrchové jevy, nadtož vnímat složitost vztahů mezi různými politickými skutečnostmi. Pro naši zem je tento stav trapný proto, že na zmíněných funkcích už mají být dokonce státníci a ne jen politici.

Další spojenec USA Američany uzemnilOleg Kravcov
18. 1. 2018        zdroj
Sebevědomí USA značně utrpělo. Uzemnil Američany jejich "strategický spojenec" na Kavkaze, píše Rossijskaja gazeta (RG). "Na poplach začali bít experti z Národního demokratického institutu USA (NDI). Zjistili, že obyvatelé Gruzie se domnívají, že z vojenského hlediska je Rusko silnější než Spojené státy", je uvedeno v publikaci.

Nikoho lepšího pro duel Zeman-Drahoš si už ČT vybrat nemohla


Lubomír Man
18. 1. 2018

Sleduji práci zpravodajské redakce ČT už roky, i když vím, že si tím kopu hrob. Ale jakási zvídavost ve mně, navíc poháněná nepatrným, ale přece jen stále živým světýlkem naděje, jestli se to tam nahoře na Horách Kavčích neobrátilo zrovna dnes jakýmsi zázrakem aspoň trochu k lepšímu. 


Libye: Co je ve skutečnosti za útokem na letiště?

Richard Galustian
18.1.2018 Global Research, překlad messin
Během víkendu se objevily zprávy o intenzivních bojích v libyjském hlavním městě Tripolisu, které v pondělí dramaticky eskalovaly a zanechaly po sobě více než dvacet mrtvých a přes šedesát zraněných. Samotné letiště skončilo uzavřeno v plamenech.

 

Babiš, Karel Gott, hloupí a placení odpůrci? Miloš Zeman vyslal přes PL na veřejnost zásadní odpovědi


18.1.2018 ParlamentníListy
Prezident Miloš Zeman po delší době odpovídal na otázky čtenářů ParlamentníchListů.cz. Činil tak po celých pět let svého mandátu, pokud mu to časové možnosti umožnily. Naši čtenáři se zajímali o prezidentské volby či vztah s Andrejem Babišem. Jako vždy se Zeman nevyhnul ani nepříjemným otázkám.

Zbyněk Fiala: Rozhodnou televizní debaty

Zbyněk Fiala
18. 1. 2018 VašeVěc 


Kdyby i v druhém kole prezidentských voleb znovu hlasovali jen ti voliči, kteří se dostavili k prvnímu kolu, čekejme vyrovnaný výsledek. Avšak televizní debaty mohou přivést k urnám i nové voliče, a tady je větší šance pro Zemana.

Kauza Vitásková - Radost, žal a hněv


Alena Vitásková
Zdeněk Jemelík
18. 1. 2018  blog autora
Ve středu 17.ledna 2018 uzavřel Vrchní soud v Olomouci pravomocným rozsudkem případ, o němž se mluvilo jako o „kauze Vitáskové“, ač Alena Vitásková, bývalá mocná předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), byla jen jednou z původních deseti obžalovaných a s žalovaným jednáním osmi z nich neměla vůbec nic společného.

K čemu Amerika potřebuje Polsko? --- Seznam zemí, které připravují k porážce…

Pavel Šipilin
18. 1. 2018  Outsidermedia

V Polsku se docela vážně hovoří o „Polexitu“ – vystoupení, přesněji řečeno, vypadnutí země z EU. Exministr zahraničí Radoslaw Sikorski má za to, že politika vládnoucí strany „Právo a spravedlnost“ (PiS) může vést k tomu, že republiku nechají vně hranic EU. 


Generační světonázorové řešení

PPK
18. 1. 2018  Outsidermedia

Tak nám tady v Česku vyrostla generace zajímavých lidí. Dobře placených zaměstnanců mediálních korporací z ranku takzvaného mainstreamu. Není jich sice mnoho, ba oproti počtu obyvatel spíše celkem málo. Leč o co jich je na počet míň, o to víc a hlasitěji do nás mediálně buší, poučují a snaží se nás – zbytek národa – vychovat v tom jediném a správném světonázoru. Jejich světonázoru.

Jiří Drahoš je marionetou Kroměřížské výzvy. Kalousek bude premiérem v případě Drahošova zvolení prezidentem, to je již dohodnuté!

18.1. 2018   Rukojmí
Jiří Drahoš podepsal kontroverzní Výzvu Vědců. Tato výzva je v podstatě psaná tak, že z osob, které upozorňují na rizika spojená s imigrací dělá hlupáky, nacisty a xenofoby. Tato výzva naprosto ignoruje problémy spojené s imigrací lidí z nekompatibilních kultur, jakých jsme svědky na západě. Neslučitelná kultura, paralelní společnost, kriminalita, no-go zóny, nasazení armády v ulicích měst, permanentní teroristické útoky.

Aktivistku Femen do volební místnosti přivedli "novináři". Drahoš by referendum odmítl vyhlásit.


18. 1. 2018     AENews  (kráceno)
Přímo z volební místnosti nás z mobilu kontaktovala do naší redakce (AENews) jedna z členek volební komise, která je shodou okolností naše čtenářka. Informovala nás, že ukrajinská občanka Angelina Diash, která je členkou mezinárodního feministického hnutí Femen, byla do volební místnosti provedena pod novinářským krytím přibližně pětice novinářů, kteří se při vstupní kontrole před příjezdem prezidenta republiky prokázali novinářskými akreditacemi. 


Recenze: Naomi Klein, Říkat NE už není dostatečné. Aktivní odpor vůči nové šokové politice a vytvořit svět, který potřebujeme.

Naomi Kleinová
Marie L. Neudorflová
18.1.2018

Naomi Klein, Říkat NE už není dostatečné. Aktivní odpor vůči nové šokové politice a vytvořit svět, který potřebujeme.
Kanada“ Alfred A. Knopf, 2017, 273 s. Naomi Klein, NO Is Not Enough. Resisiting the New Shock Politics and Winning the World We Need. Canada: Alfred A. Knopf, 2017, 273 s. 

Dobrá zpráva o Trumpově prezidentství: Hloupost může být dobrá!

The Saker
18. 1. 2018  TheSaker, překlad Zvědavec

Už jen pár dní, a uplyne právě rok od doby, kdy byl Donald Trump inaugurován prezidentem Spojených států. Domnívám se, že by bylo rozumné říci, že téměř všichni, kromě neokonzervativců a několika absolutních příznivců, jsou teď docela zděšení, pokud jde o to, co minulý rok přinesl USA a planetě. 


Dnes definitivně skončila nezávislost České televize, to málo, co z ní zbývalo. Generální ředitel ČT Petr Dvořák vstoupil oficiálně do politiky, podepsal výzvu proti Andreji Babišovi, kterou sepsali lidé z okolí Jiřího Drahoše a Kroměřížské výzvy! Neziskovku, která za výzvou stojí, financuje Open Society Foundations George Sorose, americká ambasáda v Praze, britská a kanadská ambasáda a fond Karla Janečka! Nový skandál jen 9 dní před 2. kolem prezidentské volby!

- VK -
18. 1. 2018 AE News
Dnes definitivně skončila nezávislost České televize, to málo, co z ní zbývalo. Generální ředitel ČT Petr Dvořák vstoupil oficiálně do politiky, podepsal výzvu proti Andreji Babišovi, kterou sepsali lidé z okolí Jiřího Drahoše a Kroměřížské výzvy! Neziskovku, která za výzvou stojí, financuje Open Society Foundations George Sorose, americká ambasáda v Praze, britská a kanadská ambasáda a fond Karla Janečka! Nový skandál jen 9 dní před 2. kolem prezidentské volby!