Reklama

sobota 27. ledna 2018

Poznámka k výsledku voleb

Jiří Jírovec
27. 1. 2018
Jiří Drahoš se během několika posledních dní odkopal. Ukázal se jako arogantní člověk, kterému nejde o Česko, ale jen o pozici (možná si ani neuvědomuje co moc obnáší).
Těsně před volbami bylo zveřejněno video (https://www.youtube.com/watch?v=Mu1udSjOPJI) z jakési podpůrné akce v Brně. Bylo tam několik vtípků na adresu presidenta Zemana, a zejména jeho zdravotního stavu.
Bývalý president AV ČR by se takovým hloupým útokům neměl smát. Přesněji řečeno, neměl by je ani připustit. Jinak vypadá jako hlupák. A lidé to poznají.

Exprezident Klaus přišel blahopřát prezidentovi Zemanovi. Obává se, že poražení výsledek nepřijmou

27.1. 2018   Novinky
Bývalý prezident Václav Klaus se obává toho, že příznivci poraženého prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše nepřijmou výsledek voleb. Klaus to v sobotu řekl novinářům ve štábu znovuzvoleného prezidenta České republiky Miloše Zemana, kterému přišel pogratulovat.

video zde
Klaus řekl, že vítězství Zemana „nebylo v žádném případě těsné”. Zároveň si je jistý, že Zeman a jeho spolupracovníci by porážku přijali. Bývalý a současný prezident Česka se spolu bavili jako dobří přátelé. Zeman Klause pozval na skleničku.

Nakonec přidal znovuzvolený prezident republiky Miloš Zeman jedno poselství. „Toto, milí moji, je moje poslední politické vítězství. A za ním už nebude žádná politická porážka,“ usmíval se Zeman na své podporovatele, kterým připomněl fakt, že prezident smí obhájit svůj mandát jen jednou.

27.1. 2018   PL
Miloš Zeman předstoupil před své podporovatele. Přivítal ho bouřlivý jásot. Jeho fanoušci hlasitě oslavili fakt, že vyhrál. Jásali ostatně už předtím, než přišel. Pěli píseň „Ach synku, synku“. Sál Top hotelu Praha se otřásal nadšením několik desítek minut.

Nejhorší možný výsledekStanislav A. Hošek
27. 1. 2018

Očekával jsem sice těsný výsledek druhého kola prezidentských voleb, ale ne zas tak těsný, jaký je ve skutečnosti. Říkám to nerad, ale pokud bych si přece jen připouštěl tak těsný poměr hlasů, pak bych byl raději, kdyby hovořil pro Drahoše.

Mám k tomu několik důvodů. V prvé řadě ten, že voliči Zemana jsou ve své většině lidé neprivilegovaní. Mezi voliči Zemana se najde jenom málo celebrit, spíše jsou výjimkou a těm média spolehlivě znemožňují prezentaci jejich názorů. Logicky proto mezi voliči Zemana je jen málo příslušníků elit z nepolitických kruhů, ale naopak s rozhodujícím vlivem v médiích a v jiných skrytě mocenských institucích. 

Superstát na obzoru: Není nám tak zle, aby nám nemohlo být ještě hůře!


Jiří Baťa
27. 1. 2018
Nakolik jsou tyto informace spolehlivé, to si nejsem úplně jistý, nicméně vzhledem k okolnostem a zkušenostem, co lze od našich spojenců a (pro někoho) „přátel nejmilejších“ očekávat, nejsou tyto informace až tak zcela zanedbatelné. Raději mít planou informaci, která později splaskne jako bublina, než nemít informaci žádnou a potom být nemile překvapeni a být zaskočeni. V obdrženém mailu jsem dostal informaci, která svým obsahem napovídá o známých a nebezpečných tendencích propagátorů NWO, což v žádném případě nelze brát na lehkou váhu.

Další opakované vítězství Zemanova brilantního prezidentského ducha nad šklebící se Drahošovou našprtanou hmotou; prázdné proklamace Mickey Mouse dostaly na frak i přes čtyři zákeřné podrazy…

Břetislav Olšer
27.1. 2018  Rukojmí
Tak se nepovedl Drahošovi jeho záměr, aby dokázal, že mráz přichází z Kremlu a na Hradě proto nyní nezakotví jako vítač migrantů Jiří Drahoš, posedlý patologií zla ve svých genech, loutka a Mickey Mouses pražské kavárny, odkojený Havlovým humanitárním bombardováním… Druhé kolo: Zeman - 51, 40, Drahoš - 48, 59...

Máme hrát roli vola, který zaplatí cizí dluhy, rozpálila se Šichtařová

Markéta Šichtařová
27.1. 2018 Blog autorky
Ekonomka  bije na poplach před plány francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Tento relativně mladý muž, který je pro mnohé obyvatele Evropy symbolem naděje, možná jednoho dne rozpláče všechny Čechy, Moravany a Slezany.

Debakl nejen Drahoše, ale i medií

Radim Valenčík
27.1.2018 blog autora

V souvislosti s blížícim se druhým kolem voleb prezidenta zařazuji několik navazujících článků, které jsem v poslední době uveřejnil. Jejich společným jmenovatelem je vývoj veřejného vědomí a sebevědomí, a to právě v reakci na prezidentské volby. 

 

Prohlášení DSZ k prezidentské kampani - demonstraci moci - pana Drahoše stažením králíka

27.1.2018 Demokratická Strana Zelených

Demokratická strana zelených /DSZ/ je pobouřena krokem kandidáta na prezidenta pana Drahoše, který v rámci své kampaně veřejně podpořil zabíjení zvířat a před televizními kamerami a fotoaparáty novinářů a před zraky dětí, vlastnoručně stáhl z kůže právě zabitého králíka.

pátek 26. ledna 2018

Jak se v Praze vyhrávají volby

Blanka Langerová
26. 1. 2018
Je to moc hezké, když nám ti volební komisaři ve volební místnosti poradí a pomohou. A tak dnes, když jsem šla splnit svoji občanskou povinnost, pravila mi jedna moc hodná volební komisařka: "Až odvolíte, tak mi ten druhý lístek přineste a já ho hodím do pytle." Nač se trmácet o několik metrů dál ke kontejneru s nepoužitými volebními lístky. Ta hodná paní je pak pěkně vytřídí, a ty hezké vloží do obálek, zakroužkuje ve voličském seznamu ty, kteří svoji občanskou povinnost nesplnili a obálky přimísí v součinnosti se stejně smýšlejícími komisaři k ostatním z volební urny. Vždyť by to byla věčná škoda zbůhdarma vyhazovat tak hezky potištěné papírky!

Hašek: Viděl jsem státníka a bohužel i okopávače kotníků

- rp -
26.1. 2018 PrvníZprávy
Michal Hašek, exhejtman Jihomoravského kraje se zúčastnil poslední debaty mezi kandidáty na post prezidenta republiky Jiřího Drahoše a Miloše Zemana.

Zbyněk Fiala: Drahoš vyhořel i podruhé


Zbyněk Fiala
26.1. 2018   Vaše věc
Festival předvolební trapnosti uzavřela Česká televize v pražském Rudolfinu pavlačovým vydáním toho, co si představuje jako rozhodující debatu kandidátů o úřad prezidenta na další pětileté období. Znovu se opakovala situace z debaty Miloše Zemana s Jiřím Drahošem. Drahoš na to prostě nemá, a dokonce ani není schopen své slabiny postřehnout.

Špatný signál pro mír? Analytik zmiňuje i Českou republiku


26. 1. 2018 EuroZprávy
Zatímco se americkému viceprezidentu Mikeovi Penceovi dostalo v Jeruzalémě hrdinského přivítání ze strany izraelského premiéra Benjamina Netanjahua, ale chladného přijetí arabskými politiky od Palestiny po Jordánsko, palestinský prezident Mahmúd Abbás zamířil do Bruselu na jednání s evropskými ministry zahraničí, nastiňuje David Andelman v komentáři pro server CNN. Analytik a výzkumný pracovník Centra pro národní bezpečnost Fordhamské univerzity v New Yorku soudí, že jde o konec prázdného úsilí amerického prezidenta Trumpa dojednat mír v této oblasti Blízkého východu.


V Sýrii panuje úplný chaos: turecké letectvo bombarduje mesto Manbij, kde sa nachádzajú špeciálne jednotky USA

26.1.2018  HlavnéSprávy

Vojensko-vzdušné sily Turecka bombardovali sýrske mesto Manbij a jeho okolie. Toto mesto predtým oslobodili sily takzvanej „koalície USA“ a kurdské jednotky YPG. Práve v tomto mieste sú rozmiestnené americké špeciálne jednotky.Ilustračné foto

Slušní hoši z pražské a brněnské kavárny se předvádějí

26.1.2018


Best: Je Drahoš bezradný anebo vychytralý? Podle diplomatky a lektorky společenského chování Elišky Haškové Coolidge je Miloš Zeman ideální osobností zastávající post hlavy státu. „Miloš Zeman miluje národ."

Erik Best
26.1. 2018 EB  a  
Jiří Drahoš na TV Prima zahájil debatu před druhým kolem prezidentských voleb návratem k půtkám z kola prvního, píše na svém blogu Erik Best.
Jiří Drahoš zase znovu připomněl, že se Zeman debat před prvním kolem neúčastnil. Drahoš zůstal vězet v minulosti i v okamžiku, kdy se ho moderátor Karel Voříšek zeptal, jak by postupoval při druhém pokusu o sestavení vlády. Drahoš na otázku neodpověděl. Místo toho řekl, že by se choval úplně jinak od samého začátku. Nedával by žádné bianko pokusy a dal by příležitost vítězi voleb. Toho se chytil Zeman a prohlásil, že vítěz voleb je už předsedou vlády.

Tento člověk se označuje za elitu? Arogantní hlupák, co opakuje dokola pár frází. Drahoš má velké štěstí, že ta debata proběhla až den před volbami, myslí si sociolog Petr Hampl

26.1. 2018   PL
Ačkoliv je to u profesora chemie a bývalého předsedy Akademie věd neuvěřitelné, podle sociologa Petra Hampla se ve čtvrteční debatě prezidentských kandidátů ukázalo, že Jiří Drahoš je „docela obyčejně hloupý“. Kdykoliv se podle Hampla pokusil přijít s nějakou vlastní myšlenkou, skončilo to trapasem. Spíše než elitním představitelem se tak podle doktora sociologie předvedl spíše jako ostuda české vědecké obce, která právě na myšlenkách a kvalitních argumentech staví svou prestiž.

Televizní debata

Jiří Mikeš
26.1. 2018 Rukojmí
Ani opakované naléhání moderátorky nepřimělo Jiřího Drahoše, aby v duelu prezidentských kandidátů prozradil, kým obsadí klíčové pozice na Hradě, pokud bude zvolen. Mediální odborník Jiří Mikeš ho však nepodezírá z toho, že by to divákům České televize nechtěl říci. Myslí si totiž, že mu je tam dosadí ti, co za jeho kandidaturou stojí, aby plnili maximální vstřícnost vůči Bruselu. Soupeř stávající hlavy státu se proti předchozí debatě zlepšil, ale nic víc než nabiflované očekávané fráze nenabídl. Ke všemu Miloši Zemanovi vyčinil za to, že je prezidentem dolních deseti milionů.

Mladá akademička říká, proč má vážné obavy volit za prezidenta Jiřího Drahoše. Chci vědět, jak dokáže odolávat tlaku na mezinárodní scéně, směřuje své obavy a nejistotu na adresu prezidentského kandidáta Jiřího Drahoše ekonomka z Masarykovy univerzity Hana Lipovská.

Hana Lipovská
26.1. 2018   PL
Pocházím z vesnice, ale je mi naprosto jedno, jestli umí budoucí hlava státu štípat dříví a stahovat králíky. Nezajímá mě, jestli může hrát tenis, jestli zpívá krásně jako český slavík nebo ještě hůře než já. Zajímá mě, zda vydrží tlak při řešení vnitropolitických krizí, zda udrží nestabilní a křehké koaliční vlády, nebo zda budou každou chvíli nové předčasné volby.O jednom z nich víme naprosto všechno. Sledovali jsme jeho politický vývoj posledních dvacet pět let, víme, že Miloš Zeman je schopen ustát prakticky jakýkoli tlak a je schopen dosáhnout svého za všech okolností a za jakoukoli cenu. O druhém nevíme vůbec nic.

„Výtkou Miloši Zemanovi, že je prezidentem dolních deseti milionů, Drahoš jen dokázal, jak námi pohrdá! Ne, nemyslím si ani, že to myslel jako dobrý vtip. Stačilo se dívat na jeho pohrdavé úsměvy. Stačilo si všimnout, že se nedokázal podívat zpříma do kamery, asi abychom neviděli jeho falešné oči!

26.1. 2018   PL
 Drahoš též řekl, že referendum o zásadních otázkách je velmi nebezpečné a že občané nejsou schopni zhodnotit, zda je vystoupení z EU v pořádku, nebo není.Zeman se Drahoše zeptal na otázku referenda, proč lidem nevěří. „To není o důvěře lidem. Nejsme Švýcarsko se staletou tradicí referenda. Referendum o takto zásadních otázkách je velmi nebezpečné. 

Volba Jiřího Drahoše je volbou diktátu EU a její imigrační politiky
Pan Drahoš je elitář opovrhující obyčejnými lidmi
Okamura, Keller či Foldyna se vyslovili k zásadnímu sdělení z prezidentské debaty

Případová studie incidentu namířeného proti prezidentovi ČR během voleb

Agentura EXANPRO
26.1.2018Analýza – případová studie (11061)
Incident, který během prezidentských voleb 12. ledna 2018 vyvolala proti prezidentovi ČR ukrajinská aktivistka, odhalil celou řadu slabých míst. Případ se stal ponaučením (doufejme) pro osobní ochránce a jistě bude zařazen do lekcí v rámci přípravy příslušníků Útvaru pro ochranu prezidenta ČR a celé Ochranné služby Policie ČR. 

Soros přiznal svou porážku v boji s RuskemIvan Danilov
26. 1. 2018       zdroj
George Soros je jedním z mála vysoce postavených rusofobů, kteří jsou schopni přiznat své chyby. Americký oligarcha, který svého času "zničil" Banku Anglie, předpověděl na rok 2017 bankrot Ruské federace, což se ale nestalo. Mezi mediálními experty a politiky , kteří mají negativní prognózy o Rusku v popisu práce, je zvykem v takových případech jednoduše přesunout datum kolapsu na trochu pozdější termín. Soros, a to se musí našemu principiálnímu soupeři nechat, realizuje v praxi staré burzovní pravidlo: při změně faktů je třeba změnit svůj názor. 


Kde byl počátek neplnění slibů, pane Schwarzenbergu?

Jiří Baťa
26. 1. 2018
Pan čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg ve svém krátkém projevu na 6. schůzi Poslanecké sněmovny 24. ledna 2018 k návrhu na vydání zákona, kterým se mění o zajišťování obrany ČR se kriticky vyjádřil, že „máme neblahou pověst, že dodržování slibů nebereme dostatečně vážně" (zřejmě se jedná o pověst ve světě, to je v poslední době velmi frekventované a populární tvrzení, že když se nám něco na někom nelíbí, třeba na M. Zemanovi, tak se hned říká, že nám kazí pověst ve světě, ale málokdy se řekne, jaká ta pověst byla před tím, než nám ji někdo pokazil), ať je to prý přijetí eura, nebo výdaje na obranu.

Shromáždění rodu věrných Čechů a "mládež, která v nejbližší dodě vyrazí ke startu za novou Evropu"

26. 1. 2018

Churchilla, nebo Chamberlaina?

Benjamin Kuras
Benjamin Kuras
26.1.2018 SvobodnýSvět


K zamyšlení přinášíme i názor z pravicové části politického spektra. Je podložen i mnoha málo známými informacemi.

Benjamin Kuras: Kdo chce zemi okupovanou nepřátelskými imigranty z vražedné civilizace, volí „Chamberlaina“ Drahoše. Kdo chce opak, volí hulváta a opilce „Churchilla“ Zemana.

Valenčík: Koukněte, jak se s vámi manipuluje!

Radim Valenčík
26.1.2018 PrvníZprávy a blog autora
Pro ty, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje ohledně prezidentské volby a debaty kandidátů.


Ten, kdo si chce udělat představu o tom, jak dobře je koordinován mediální mainstream a kam až je ochoten zajít v manipulaci s občanem, má nyní ideální příležitost porovnat "originál" (to, jak oba duely proběhly) s "kopií" (mainstreamovou mediální prezentací).  

O co v současnosti jde?

J. Skalský
26.1.2018 ČNL

Všichni antizemanovci se snaží o jedno. Zvolit prezidentem republiky na příští volební období pana J. Drahoše. Ten by byl vděčný a poslušný vůči těm, kdo by se o jeho povýšení zasloužili. Kdo všechno ze zákulisí podporuje pana profesora? S jistotou nemůžeme říci. Ale společně se můžeme zamyslet.

Demokratický blok pro pana profesora Drahoše

Všichni antizemani fandí tomu, kdo se dostal do finále.
J. Skalský
26.1.2018 ČeskéNárodníListy
 


Pokud se ptáte, kdo podporuje pana J. Drahoše v jeho volební kampani, pak můžeme zjednodušeně říci, že to jsou zejména páni a dáma na fotografii a jejich strany. Na štěstí pro republiku tito pánové představují jen malou část voličů. Nezapomeňme, že v parlamentních volbách český člověk dal pořádný výprask těmto vykutáleným "demokratům".

TELEVIZNÍ DEBATA: Mediální expert tuší, proč Drahoš v ČT odmítl prozradit, koho by si vzal na Hrad. A zhrozil se i nad jeho výrokem, že je Zeman prezidentem dolních deseti milionů

26.1.2018 ParlamentníListy

Ani opakované naléhání moderátorky nepřimělo Jiřího Drahoše, aby v duelu prezidentských kandidátů prozradil, kým obsadí klíčové pozice na Hradě, pokud bude zvolen. Mediální odborník Jiří Mikeš ho však nepodezírá z toho, že by to divákům České televize nechtěl říci. Myslí si totiž, že mu je tam dosadí ti, co za jeho kandidaturou stojí, aby plnili maximální vstřícnost vůči Bruselu. Soupeř stávající hlavy státu se proti předchozí debatě zlepšil, ale nic víc než nabiflované očekávané fráze nenabídl. Ke všemu Miloši Zemanovi vyčinil za to, že je prezidentem dolních deseti milionů.


čtvrtek 25. ledna 2018

,,Jednoznačný názor můžu poskytnout jako dcera, ne jako lékař. Kdybych viděla, že se otcův zdravotní stav zhoršuje, můžete si být jistý tím, že bych byla prvním člověkem, který by s tím začal něco dělat."Tolik dcera Kateřina Zemanová

25.1.2018 Rukojmí
Kateřina Zemanová odvolila. A pověděla nám něco zajímavého o svém tátovi
Byla symbolem předvolební kampaně Miloše Zemana v roce 2013, nyní studuje v zahraničí a do českého politického dění se tedy nijak nezapojuje.

Bude fungovat Drahošova dezinformační šlichta? Jan Schneider porovnal s fakty nesmysl, ktery uvadi kandidát na svém oficiálním webu

Jan Schneider
25.1.2018  ParlamentníListy

Profesor Jiří Drahoš se v prezidentské předvolební kampani profiluje jako velký bojovník proti dezinformacím a fake news. Bezpečnostní analytik Jan Schneider ovšem ukazuje, že sám kandidát má s věrohodností zveřejňovaných informací problém. A některá jeho tvrzení pravděpodobně jsou čistokrevnou dezinformací.

Fotoreportáž: Duel Miloš Zeman versus Jiří Drahoš

Vít Hassan
25. 1. 2018   hassan
Včera večer se v Karlínském divadle konal první duel debaty prezidentských kandidátů Miloše Zemana a Jiřího Drahoše. Z celé akce přináším fotoreportáž.

ZDE

Proč? - proto, proto!

Ladislav Hinner
25. 1. 2018
Proč nejsou před veřejnosti rozpitvány krátkodobé i dlouhodobé dopady pobytu různého počtu migrantů u nás? Jsme přesvědčování bez argumentů, bez znalosti odborného náhledu (co dělají elity?), nevíme nebo nemáme vědět jak to zacloumá s ekonomikou, sociálním i náboženským prostředím, jaký vývoj očekáváme ve vzájemném soužití či soupeření dvou kultur, jak upravíme legislativní rámec, atd. Přiznejme si a je v tom i dost defétismu, že je (skoro) jedno, kdo bude na hradě nebo ve vládě, každá se z ústupků před národem vylže pod kuratelou EU. 

Rusy odstraňují a dopující Angloasové a Norové vyhrávají tituly!

25. 1. 2018       PrvníZprávy
Ski-Nordique nazvalo rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru, že biatlon se musí obejít bez sportovce Antona Šipulina a lyžaře Sergeje Ustjugova "za skandální". Francouzské vydání Ski-Nordique se domnívá, že Rusové jsou odsouzeni bez důkazů, zatímco jiní sportovci i nadále beztrestně berou zakázané preparáty. "V nadcházejících dnech může výbor, jmenovaný MOV a vedený zájmovou osobou, odsuzovat sportovce bez důkazů. A to je velmi znepokojující. Zatímco jsou Rusové vylučováni, Anglosasové a další sportovci, kteří přijímají doping, i nadále vyhrávají tituly na základě terapeutických výjimek,“ poukázal Mirko Hominal, autor materiálu.

Hlas pro pana Andreje Babiše staršího

Stanislav Hošek
25.1.2018
Pokouším se v tomto textu prezentovat důvody voličské přízně k hnutí ANO a konkrétně k doslovnému jeho „stvořiteli“ a dosavadnímu lídru, panu Andreji Babišovi staršímu. Uvádím některé argumenty doporučující jej do funkce premiéra našeho státu. Jde o první náčrt, který vychází pouze z veřejně známých informací bez hlubší analýzy a především z posouzení, jak se fenomén „Babiš“ jeví občanu, který nemá přístup do zákulisí, v němž se pohybují vrstvy, pro někoho dokonce třídy, politických profesionálů.

Psychiatr sledoval Jiřího Drahoše v úterý na Primě. Bez zvuku hrůza, a když si ho pustil a poslouchal argumenty, byla to úplná katastrofa

25. 1. 2018    Parlamentní listy
„Všichni přece víme, že v dovednostech, které jsou předpokladem pro úspěch v politice, je Jiří Drahoš naprostý outsider. Přesto může vyhrát. Proč? Protože v politice se vedle skutečných politiků uplatňují podržtaškové!“ poznamenává tvrdě na konto prezidentského kandidáta psychiatr a exministr zdravotnictví Ivan David. Drahošovým problémem prý je, že nedovede zakrýt, kým skutečně je. A úterní televizní duel na Primě? „Jiří Drahoš byl slabý i při vypnutém zvuku – rozpačitá gesta, mdlý výraz tváře, žádné charisma, žádná imponující osobnost. I cizinec, který nevládne naší mateřštinou, by jasně rozpoznal nejistotu v hlase a nepřesvědčivě hrané sebevědomí. Nejhorší na jeho výkonu byla kvalita argumentů,“ říká dále David a rozebírá, jaká plus má Zeman, přestože do něj „parazitní kavárna“ stále kope.

A teď taková „lež“ pane Drahoši ?

Ludvík Smýkal
25.1. 2018
Motto: „Králíci si mysleli, že je to láska, ale ve skutečnosti je jen rozmnožovali, abych jich bylo více pod nůž. Potom si mnozí z nich rvali vlasy: „Co jsem to proboha udělal? Oni nás jednoduše podrazili, vždyť nám slibovali… Říkali nám…“
http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-15-01-2018/

Z internetu

25. 1. 2018
Šimon Pánek je český politický aktivista a humanitární manažer. Je jedním ze zakladatelů humanitární organizace Člověk v tísni. V současnosti je i jejím ředitelem. Byl jedním z nejznámějších studentských vůdců Sametové revoluce v roce 1989.Wikipedie

Pozoruhodné zpravodajství ČT

Jiří Jírovec
25. 1. 2018
Základním prvkem Cimrmanovy teorie poznání je omyl. Na počátku zcela přesný. V průběhu poznání vyvracíme omyl a když je konečně zcela vyvrácen, nevíme nic, ale víme to správně. ČT 25. 1. 2018 ve zprávách uvedla, že ministr Hüner bude jednat "se zájemci" o těžbu lithia v Česku, tedy s firmou Geomet a European Metals Holdings (EMH). To je samozřejmě omyl, protože nejde o "zájemce" o těžbu. Jde o společnost, která má koupí českého Geometu pevně nohu ve dveřích vedoucích k potenciálně obrovským ziskům.

Další nepohodlné masakry

Jana Maříková
25. 1. 2018
Před časem jsem na Nové republice publikovala svůj článek „Nepohodlné masakry“ZDE,  kde jsem srovnávala zdánlivě nesrovnatelné – masakr v Dersimu v Turecku v roce 1938, kdy byly zmasakrovány tisíce alevitských Kurdů, a masakr v malé vesničce Lejčkov nedaleko mého rodného městečka v jižních Čechách v poslední den války – vlastně už po něm, 9. května 1945. Vysvětlila jsem i proč to píšu – přivedlo mě na to sledování filmu ZER kurdského režiséra Kazima Öze, kde je masakr v Dersimu, i když není přímo vidět a je „jen“ v minulosti babičky hlavního hrdiny, vlastně ústředním motivem. Článek byl publikován i v Německu, kde se setkal se slušným ohlasem.

Volba prezidenta kolonie a obchod s Čínou.

Vladimír Balhar
25. 1. 2018
Jak snadno zjistíte ze zahraničního tisku, pak vzrůst vývozu Německa do Číny od r. 2007 do r.2017 je čtyřnásobný, neboli 400%. To je úžasné číslo. Například vzrůst vývozu Japonska do Číny za stejné období je zhruba nula. Naprostou pravdu má Miloš Zeman, když se snaží posouvat Česko na východ. Je to obchodní výlet zcela správným směrem. Pouze asi 10 let opožděný za Německem. Jistě, namítnete, že pan Zeman v r.2007 nebyl prezident. Nebyl, ovšem to neomlouvá jiné státní úředníky, že si nepovšimli toho, co praktikují Němci.

Informace pro „přespolní“ voliče Miloše Zemana, kteří v sobotu 27. ledna přijedou volit prezidenta do Prahy

Lenka Procházková
25.1.2018

Pro občany, které zaujala moje nedávná výzva doplňuji aktuální informace.


1) Zázemí pro vás je připraveno od 11 hodin dopoledne v prostorách Jazzové sekce (Valdštejnská ul.14, Praha 1). Výstup z metra A na stanici Malostranská a cca 2 minuty chůze. Linky tramvají jsou dočasně pozměněny, proto doporučujeme použít metro.
2) Volební místnosti nejblíže Jazzové sekce jsou ve škole v ulici Josefská nebo v budově Sněmovny (ulice Sněmovní č. 4.)

Nevolíme Zemana nebo Drahoše, ale volíme mezi Zemanem a NeZemanem

Má Babiš jasno? Babiš má jasno ...
- ps -
25.1. 2018 PrvníZprávy
"To není volba mezi Zemanem a Drahošem, ale mezi Zemanem a NeZemanem," prohlásil o několik minut po první televizní debatě na Primě v pořadu TV Barrandov Andrej Babiš. "Místo Drahoše by tam mohl být klidně Mickey Mouse a vyšlo by to nastejno," dodal 

Zděšení příznivců Drahoše, když mluvil

Radim Valenčík
25.1.2018  blog autora

Nevím, co dnes vymyslí organizátoři druhého a nejprestižnějšího duelu uchazečů o post prezidenta na ČT, aby nedošlo k takovému Drahošovu debaklu jako na TV Prima. Ten je poučný zejména tím, že ten, kdo si chce udělat alespoň částečnou představu o tom, jak s ním mediální mainstream manipuluje, má ideální příležitost porovnat to, co se v úterním duelu odehrálo, s mainstreamovou mediální prezentací.


Edward N. Luttwak: Miloš Zeman je hoden naší podpory

Prof. Edward N. Luttwak
Edward N. Luttwak
25.1.2018 VašeVěc
Jediný evropský státník, jenž přes hlasité protesty ostatních podpořil Donalda Trumpa v otázce uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele, byl český prezident Miloš Zeman.
Zeman tím obnovil mimořádnou tradici pražského Hradu, kterou založil T.G. Masaryk - profesor filozofie, který se jako první rakousko-uherský představitel veřejně zastal a obhajoval Leopolda Hilsnera, židovského chlapce, nespravedlivě obviněného v r. 1899 z rituální vraždy dívky. Přes zuřivost katolických prelátů, kteří podněcovali davy proti Hilsnerovi, prosadil, aby císařské úřady ve Vídni zastavily Hilsnerovu popravu. 

Amišové v USA povstali za demokracii

Václav Umlauf 
25.1.2018  E-republika
Prohlášení a aktivity amišských povstalců z Lancasteru ukazují typickou aktivistickou Ameriku. Slušní a demokraticky smýšlejí občané vědí, že je politické elity obou hlavních stran USA kompletně zradily a prodaly.


Facebooková předvolební cenzura: Zmizely velké stránky podporující Zemana24.1.2018 PravýProstor

Stránka NE.cz, Miloš Zeman – Prezident ČR a ParlamentníListy.cz se dají vesměs považovat za stránky webů či iniciativ, které podporují Miloše Zemana. Jejich celkový dosah (neboli počet uživatelů, kterým se za týden zobrazí obsah těchto stránek) přesahoval 2 000 000. Facebook je všechny smazal. 

Drahoš Drahošovi Drahošem


Tribun
25. 1. 2018

Když už jsem si včera nedokázal odpustit ten „prezidentský duel“ v televizi, neodpustím si ani dnes pár poznámek:
 
 
 
 
 

  1. Prima zkazila, co mohla. Její pojetí debaty jako estrádního derby se skandováním fanoušků (sic‘) bylo rušivé, kolikrát nebylo kandidátům rozumět, nebylo vůbec poznat, jestli se nechají domluvit, či si skáčou do řeči. Navíc vedle moderátora Voříška už ani ten Soukup nevypadá jako takový tragéd.
  2. Zeman umí mluvit. I když říká nesmysly, umí je podat. A musím zopakovat, co už jsem napsal: Zeman není žádná troska. Fyzicky i mentálně je zcela způsobilý k výkonu dalšího termínu. Čili není ani zdaleka tím mužem, kterého nám líčí jeho odpůrci. Dlužno přiznat, že jsou v tom velmi efektivní, nicméně v přímé konfrontaci s realitou se jejich líčení jeví jako lživá propaganda.
  3. Drahoš se snažil, ale jak se ukázalo, svým největším soupeřem byl nakonec on sám. Jeho projev nebyl plynulý, snad do každé své repliky se zabrušoval, jak to jen šlo, charisma veškeré žádné. Při nejlepší vůli nejsem schopen říct, jaké názory vlastně Drahoš zastává. A byl od svých poradců zjevně velmi dobře připraven! Jako by sám přistoupil na to, že vlastně nemusí nic předvést, protože stačí, že není Zeman. Rozhodně se nedá říct, že by si Zeman namazal Drahoše na chleba, jak se říká, přesto ale Drahoš namazaný byl, protože se na něj namazal sám. Pokud tyhle volby vyhraje, nebude to rozhodně kvůli kouzlu osobnosti nebo přesvědčivé argumentaci. Bude jen a čistě proto, že není inženýr Zeman. Ale jestli to panu profesorovi stačí…
- - -


- - -


středa 24. ledna 2018

Nerozveselil Drahoš? Zkuste Bohma!

Michael Bohm
24. 1. 2018, Petr Ďoubalík

Jestli máte pocit, že vám v duelu na Primě pan Jiří Drahoš přinesl málo důkazů a nepřesvědčil vás o vměšování Ruska do voleb u nás i všude jinde po světě, mohu doporučit amerického novináře Michaela Bohma (1965). Jestli se to ani jemu nepodaří, tak vám není pomoci.


Video je fragmentem z ruského diskusního pořadu "Nedělní večer s Vladimírem Solovjovem" (z 21. 1. 2018). Tato ukázka může vyvolat pocit, že se jedná o kabaret, ale není tomu tak. Takhle veselo už tam dlouho nebylo.

Rusko predbehlo “rýchly úder” USA

Vladimír Mikunda
24.1.2018 HlavnéSprávy
V Rusku sa pracuje na neutralizácii americkej stratégie „Rýchleho globálneho útoku“ (Global Strike), pričom Pentagón už uznal, že Rusko má bezpilotnú ponorku, ktorá je schopná ešte rýchlejšie niesť mohutnú atómovú nálož.  Jiří Drahoš: od nuly presidentem snadno a rychle

Ivan Picek
Ivan Picek

23.1.2018  blog autora


Polovina Čechů se chce zbavit Miloše Zemana a to za jakoukoliv cenu. Zdá se však, že nikdo vůbec nepřemýšlí o tom, jak vysoká by ta cena za zbavení se Zemana vlastně mohla být.
 

Ein Kessel Buntes: Miloš Zeman umlátil v debatě Jiřího Drahoše způsobem, že ani nemusel vstát z křesla.

-VK-
24.1.2018  AE News
Ein Kessel Buntes: Miloš Zeman umlátil v debatě Jiřího Drahoše způsobem, že ani nemusel vstát z křesla. Rozčarování a kritika Pražské kavárenské havlérky míří na Drahoše, že se lépe nepřipravil. Už je jasné, proč Drahoš nechtěl jít se Zemanem do 4 debat, protože by to skončilo katastrofou. Miloš Zeman sice špatně chodí, ale hlava mu pracuje jako smrtící kulomet!