Reklama

sobota 3. února 2018

Zbyněk Fiala: Zpráva o FBI mění podezřelé

Zbyněk Fiala
3.2.2018  VašeVěc


Americký prezident Donald Trump odtajnil zprávu sněmovního výboru pro kontrolu zpravodajských služeb (či spíše jeho republikánské většiny), ze které se dozvídáme, že „ruská stopa“ vytrvale lepená na Trumpa, vznikla z podnětu a za peníze Demokratické strany. Skutečně měla ovlivnit volby prezidenta – ve prospěch Hillary.

P.C.Roberts: Revize nukleárního postoje USA


P.C.Roberts
3.2.2018  domovská stránka autora

Vláda USA je dnes nepochybně v rukou démonů. Důkazů je nespočet. Vezměte např. 16. hodinu 2. února, kdy byla uvolněna zpráva zpravodajské komise sněmovny reprezentantů, dokazující, že FBI, ministerstvo spravedlnosti (sic), a Demokratický národní komitét byli účastni na spiknutí proti americké demokracii a proti prezidentu Spojených států. A jako kdyby tohle ještě nestačilo, o pár hodin později téhož dne vydal Pentagon svoji Revizi nukleárního postoje USA, což je dokument, vyjadřující nový postoj země k nukleárním zbraním a k možnostem jejich použití. V Holandsku se nedávno konala amatérská výtvarná soutěž na téma "Multikulturní Evropa"

3. 2. 2018
Toto je vítěz

Ruské letectvo bude mít základnu na ostrově Iturup ...


Jekatěrina Parchomenko
3. 2. 2018          zdroj
Letectvo VKS Ruska dostalo povolení ke zřízení základny na letišti na kurilském ostrově Iturup .... Příslušné rozhodnutí podepsala hlava vlády Dmitrij Medveděv 30. ledna. Dnes se dokument objevil na oficiálním portálu právních informací. Změny vnesl kabinet ministrů do části "Sachalinská oblast". Nová pozice rozšířila seznam leteckých stanovišť v regionu.

Bitva u Stalingradu - zásadní zlom ve válce


3. 2. 2018
Spisovatel, Svjatoslav Rybas (1946), spisovatel životopisného žánru, autor 26 publikací, ruský veřejný činitel; v češtině vyšly jeho monografie o Stalinovi, Gromykovi, letos výjde česky kniha Mnichov – Benešovo proroctví.
ZH: Proč se stal Stalingrad lekcí historie. Co má symbolizovat, když většina nejmladší generace u nás, ale třeba i ve Francii již skoro vůbec neví o co šlo a o co jde. Nejkrajněji, že Stalingrad byl jedním z pobočníků Napoleona nebo že šlo o přítele Vladimíra Putina?
Po odražení německého útoku a po jeho rozdrcení pod Moskvou, po rozprášení Hitlerovy rychlé války „blitzkriegu“ proti SSSR, vyvstal před Německem problém rezerv („nafta – krev války"). Po úspěchu pod Moskvou se vrchní velitel Stalin dopustil několika chyb.

Odpověď na protiruskou hysterii v USA: Ministerstvo zahraničí USA se vyjádřilo o návštěvě Naryškina: když se moc chce, jde to. Ředitel CIA vysvětlil setkání se šéfy ruských zvláštních služeb


3. 2. 2018         zdroj a zdroj
Oficiální mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Nauertová nazvala "výjimkou" návštěvu ředitele Služby vnější rozvědky Ruska (SVR) Sergeje Naryškina v USA. Podle jejího vyjádření je pro některé ruské občany, kteří spadají pod sankce, Washington připraven udělat výjimku. "Pokud se něco týká národních zájmů USA v oblasti bezpečnosti", pak "máme možnost zrušit" zákaz, řekla Nauertová. O návštěvě Washingtonu Naryškina, který byl zahrnut do takzvané "kremelské zprávy", dříve hovořil ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov. Podle něj vedoucí SVR přicestoval na konzultace se svými americkými protějšky v rámci boje proti terorismu.

Morálka paní Dulské, tentokrát v podání pražské nejvyšší státní zástupkyně Lenky Bradáčové


Ludvík Smýkal
2. 2. 2018
„Paní Dulská, ctihodná manželka vyššího úředníka a majitelka velkého činžáku, vládne despoticky celé rodině – od manžela až po služku.“ moralka-pani-dulske Otázkou je, zda do podobné pozice se svým rozhovorem pro web novinky.cz bradacova-napomina-babise-i-zemana v podstatě nedostala současná pražská nejvyšší státní zástupkyně Lenka Bradáčová svými slovy na adresu prezidenta České republiky (ČR) Miloše Zemana a předsedu vlády - v demisi, ČR Andreje Babiše. V každém případě se jednalo o rozhovor webu novinky.cz Radima Vaculíka (Právo) s Lenkou Bradáčovou ve funkci pražské nejvyšší státní zástupkyně a ne v roli běžného občana ČR, majícího ze zákona právo svobodně se veřejně vyjádřit ke všemu, co se ho dotýká. 


Další smrt během pokusu o násilné konvertování v Jižní Koreji: Oběti konverzních praktik CCK žádají přijetí antidiskriminačního náboženského zákona


3. 2. 2018
Občanka Korejské Republiky byla usmrcena při snaze o její násilné konvertování na podnět pastora dominantní křesťanské církve. Mladá věŕící byla udušena během únosu rodiči po té, co byla odvlečena do vily v oblasti Hwasoon, Jeon-ra dne 29. prosince 2017. Obětí se stala 25-letá Koo Ji-In, která již dříve sepsala petici korejské vládě, aby byla zakázána činnost násilné výuky k náboženské konverzi. Tu realizuje za finanční úhradu pro oběti sekt nadále Křesťanská rada Koreje - Christian Council of Korea (CCK). Policie dostala informaci o únosu Koo Ji-In, ale nejednala s odůvodněním, že jde o „náboženský“ a „rodinný“ problém.

Adresováno herci, panu Ondřeji Vetchému


Jiří Baťa
3. 1. 2018
Pane Ondřeji Vetchý,
jako demokrat se řídím proslaveným výrokem francouzského filozofa Voltairea, tedy že uznávám Vaše právo na názor a kritiku, jakkoli s nimi nesouhlasím. Po shlédnutí Vašeho srdcervoucího videa, kterým promlouváte k lidem s prosbou, aby se přičinili o zasypávání příkopů plných hnisu a nenávisti jsem se musel dlouho zamýšlet, co jste svým „poselstvím“ chtěl vlastně říct. Řekl jste toho strašně moc, ale nedozvěděli jsme se vlastně nic podstané, nic důležitého. ZDE


Proměna kavárny v plivárnu: Podle amerického vzoru. Po volbách jako před nimi.

Jiřina Holotová
3.2. 2018   Protiproud
Hodnotí hysterii Pražské kavárny vůči prezidentu Zemanovi a jeho příznivcům před volbou i po volbách - a neshledává v tom velký rozdíl...Nevyšlo to, nevyšlo! Hodně lidí se vrhá do řek a na koleje vlaků, hodně lidí chce emigrovat, hodně lidí si rve vlasy z hlavy, ale hlavně, hodně lidí plive jed kde může! Přijmout výsledek svobodných voleb je nemyslitelná věc!

Evropa sedí na hromadě utajených dluhů

3.2. 2018   argument!
Evropa sedí na hromadě státních dluhů. Je to celkem 12,5 bilionů euro za 28 zemí EU. Ani ekonomický vzestup nepomohl tuto horu dluhů snížit, píše německý Die Welt. A co je ještě horší, dluhová zátěž je ve skutečnosti větší. Ukazují to aktuální čísla Eurostatu.

Jsem moc ráda, že Miloš Zeman vyhrál tak těsně...


Jitka Přikrylová
3.2. 2018   Rukojmí
Povím vám s chutí, proč. A třeba to berte i jako další dílek do Drahošovic záhadné a tajemné skládanky, jak to, že se vší kavárenským nasazením Zemana nedokázal položit na lopatky.To pro vaši pýchu a hloupost, s jakou se ani na vteřinu nezamyslíte nad argumenty nás, zaprděných xenofobů. Tak nám říkáte, na všechno máte nálepky. Přitom my nemáme strach, jen to, co vidíme, že se děje v zemích, kde Evropa už není evropská, nechceme. 

Zlom v hybridní občanské válce v USA? Komplot FBI?

Radim Valenčík (s pomocí Daniela Anýže)
3.2.2018 blog autora

Během dnešního dne (2.2.) se začnou dít hodně zajímavé věci. Bude zveřejněna zpráva o selhání tajné služby FBI při vyšetřování údajného napojení Trumpova týmu na Rusy. Někteří dokonce hovoří o komplotu vedenému jednou z nejvýznamnějších tajných služeb. I když je to jen malý střípek do mozaiky toho, jak funguje jádro současné globální (zdegenerované a rozpadající se) moci, jedná se o velmi významnou událost z hlediska chápání toho, o co v dnešní době jde. Potvrzuje to téměř rok starou analýzu, kterou jsem udělal při příležitosti setkání v Jihlavě, viz ZDE.


Hodnocení prezidentských voleb z hlediska taktiky, morálky a hájení národních zájmů (1)

Agentura EXANPRO
Souhrnné hodnocení (11062)

3.2.2018 EXANPRO

O funkci prezidenta České republiky se vzhledem k morálce a národním zájmům neucházeli ti nejlepší kandidáti, jaké by země opravdu potřebovala. Každopádně ve druhém kole voleb vyhrál ten, kdo se v rámci volební kampaně, zvláště pak ve vystupování na obrazovkách českých televizí, dokázal lépe vyjadřovat a celkově učinil méně chyb, přesněji řečeno méně těch rozpoznatelných chyb. 

Česká duše


Marie L. Neudorflová
Marie L. Neudorflová 
3.2.2018 - diskusní večer Česká duše. Jazzová sekce, Valdštejnská 10, Praha 1, 29.1.2018, 18 hodin. (S Lenkou Procházkovou a Marií Neudorflovou).

Definice duše: Nějakou přesnou definici nelze vytvořit. V naší civilizaci je duše většinou chápána jako nehmotná substance, spojená s člověkem jako jednotlivcem, ovlivňovaná a spojována s jeho myšlením a činy (duše čistá, hříšná, černá, nemocná, zlomená, zatracená) a obvykle také s formou posmrtného života. To však neodpovídá tomu, co si představujeme o duši kolektivní, o duši národa.

V Pentagonu řekli, jakou válku plánují s Ruskem a Čínou!

- kou -
3.2.2018 DefenseNews a PrvníZprávy

Zástupce předsedy náčelníků generálního štábu generál letectva USA, „druhá osoba v Pentagonu" Paul Selva, řekl, jaké mohou být války USA s Ruskem a Čínou, napsal Defense News.

Stalingrad - mezník záchrany Evropy před fašismem


Jiří Jaroš Nickelli
3.2.2018 ČeskéNárodníListy

Úctyhodný československý badatel, novinář a spisovatel Emil Vachek ve svém velkém osmidílném díle Německá válka (Praha 1945-1947) napsal k tématu Stalingradu tato slova: "Především - v čem spočívá nesmírný význam Stalingradu pro Sověty? Stalin označil Moskvu za hlavu a Stalingrad za srdce Sovětského svazu". Slova to byla výstižná a charakterizující onen přelom ve válce německého fašismu s jeho otrockými federáty proti Británii, proti Evropě a poté proti SSSR a USA.

pátek 2. února 2018

Čistý zázrak: Dosud největší útok Páté kolony na brány Hradu občané zastavili.

Petr Hájek
2.2.2018 Rukojmí
Rozebírá téměř neuvěřitelné vítězství, kterého dosáhli současní dědici Zemí Koruny české (t. č. v žaláři národů) na bachařích takzvané liberální demokracie. Jedna z nejdůležitějších bitev posledních let o další existenci našeho národa a zachování českého státu je u konce. Majitelé Kontejneru v šoku. ČT ztratila řeč. Ruští hackeři vs. západní "poradci". Dostali jsme odklad. Válka proti národu pokračuje...

Češi, pojďme krucinál přestat brát češství jako něco hanlivého

Jitka Přikrylová
2.2. 2018   Rukojmí
Žiji pátým rokem v Sydney a brzy se vrátím do Česka. Mám dostudováno, tepla jsem si užila do sytosti, randila, potkávala a poznávala povahy, národnosti, povolání... Pestré a zajímavé. A já na vteřinu nepřestala být hrdá Češka. Moderní a přesto nějak dovolenkové, to je multikulturní Sydney, kde je ve velké anglosaské majoritě poměrně rovnoměrně zastoupena kultura asijská, blízkovýchodní, jihoamerická atd. Jak to přišlo.

Král justice je nahý!

Zdeněk Jemelík
2.2.2018 blog autora

Předseda vlády v demisi Andrej Babiš a prezident republiky Miloš Zeman vyvolali pozdvižení, když veřejně připustili, že u nás lze objednat trestní stíhání. Podobná jsou tvrzení Aleny Vitáskové, dne 17.ledna 2018 zproštěné olomouckým vrchním soudem obžaloby. Všichni tři společně mi připomínají dítě z Andersenovy pohádky Císařovy nové šaty, které se neostýchalo vykřičet do světa pravdu, že král je nahý.

Dvojí mysl, jedna řeč

Patrick Ungermann
2. 2. 2018
Znám bajku o ptáčeti, které chtělo být nejkrásnější ze všech. Tak počkalo u studny, až sem přijdou pít všichni ti vznešení ptáci a pírka, která tu poztráceli, si vetklo do svého vlastního peří. Teď bylo ptáče velice pestrobarevné a jistě si myslelo, že s každým přisvojeným pírkem získalo i ty nejlepší vlastnosti jeho původního nositele. Když ptáče letělo povětřím, bylo tak hýřivě probarvené, že si ho v okamžiku všiml nejbližší krahujec a zaútočil. Ve snaze spasit holý život skočilo ptáče do studny, odkud se vydrápalo už bez cizího peří, zplihlé a šedivé, ale také nenápadné, a proto neohrožované. Z bajky plyne poučení, že chlubit se cizím peřím se nevyplácí.

Zveme vás na demonstraci proti porušování mezinárodního práva - za srbské Kosovo


Prezident rezistence

Eric Best
2.2.2018  FinalWord

Jiří Drahoš udělal chybu, když si myslel, že opozice proti Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi je dost silná na to, aby zvrátila výsledek parlamentních voleb, ve kterých strany a frakce nakloněné Zemanovi s Babišem získaly většinu. I boháči občas spláčí nad výdělkem

Israel Šamir 
2.2.2018 TheUNZRewue, česky E-republika
Chystaný útok USA na zabavení ruských aktiv je velmi pravděpodobně zaměřený na likvidaci Starých peněz Jelcinových oligarchů, a nejen jejich peněz. Tato konfiskace bude znamenat umíráček pro notoricky známý kšeft Západu s Jelcinem a s jeho klikou. A pak konečně uvidíme odvázaného Putina v akci.


TERENNÍ UNIVERZITA - Iniciativa rektora Univerzity Palackého

Rektor Jaroslav Miller
Stanislav A. Hošek
2.2.2018
Profesor Jaroslav Miller, rektor začínající druhou kadenci své funkce na Univerzitě Palackého v Olomouci, se rozhodl zintenzivnit realizaci svého nápadu, který zahájil po loňských parlamentních volbách a nazývá jej pracovně „terénní univerzitou“.

Sociální sítě, fejky a kontrolované nevládní organizace: jak se ministerstvo zahraničí USA připravuje na volby v Rusku


Jevgenij Jemeljanov
2.2.2018 LivePolitika
S přibližováním se prezidentských voleb v Rusku v březnu 2018 se aktivizují pokusy zahraničních struktur, které dostávají finanční prostředky od ministerstva zahraničí USA, o ovlivnění médiálního prostředí a různých skupin společnosti v Rusku.

Únor v českých dějinách


Croix
2.2.2018 Outsidermedia
 
1933 – Nezaměstnanost v tehdejším Československu za světové hospodářské krize dosáhla oficiálního maxima 920.000 lidí evidovaných zprostředkovatelnami práce, další statisíce lidí však byly bez práce, aniž by byli oficiálně evidováni. Během hospodářské krize v letech 1930-33 docházelo v republice k řadě stávek a protiexekučním bojům, při kterých policie a četnictvo zastřelily 29 osob, dalších 101 bylo při zákrocích zraněno.

Drahošovci: Čekají nás koncentráky, vraždy a napadání dětí ve školce!

Jiří Kouda
2.2.2018  PrvníZprávy

Skutečnost, že se volební kampaň prezidenta vedla vulgárním a podpásovým způsobem zejména překvapila u zastánců „slušné“ a „morální“ politiky Jiřího Drahoše. Tím překvapení nekončí.


Jiří Drahoš u Krause. Lídr nové politiky?

Radim Valenčík
1.2.2018  blog autora

TADY SE MŮŽETE KAŽDÝ PODÍVAT, JAK DRAHOŠ ZVLÁDL KRAUSŮV POKUS O JEHO PÍÁR:čtvrtek 1. února 2018

Ministerstvo zahraničí RF varovalo Rusy před "lovem" zpravodajských služeb USA


1.2.2018
Ministerstvo zahraničních věcí Ruska vystavilo na své internetové stránce upozornění pro Rusy, cestující do zahraničí. V oznámení ministerstva je uvedeno, že "americké zpravodajské služby pokračují ve faktickém "lovu" na Rusy po celém světě". 

Jako léta páně 1420 na Vítkově


Martin Koller
1.2.2018

Následující text je upravený a rozšířený článek, který vyšel v pondělí 22,10 hod na serveru Parlamentní listy a je prezentován nikoli s mou fotografií, ale záběrem z přiznání porážky ve volbách Drahošem. Článek byl stažen již v úterý dopoledne z hlavní stránky, takže je v archivu Zprávy.

 

Povolební reflexy


Stanislav A. Hošek
1.2.2018

Předvolební kampaň nejdramatičtějších voleb v historii ČR, by měla být každým politickým subjektem, ba dokonce každým příslušníkem sociální vrstvy „homo politicus“ vyhodnocena, alespoň pro soukromé poučení.


Krvavé řeky Kurdistánu

Kurdská bojovnice

Jana Maříková
1.2.2018
„Vidíš ten velký sráz tamhle? Tam se to stalo. Všichni se zřítili do té řeky dole. Vesničané říkají, že byla pak dlouho krvavá. Samozřejmě to začalo zapáchat.Bylo to nesnesitelné. Sešli dolů k řece a vyhloubili příkop, aby změnili tok řeky. Ještě jsou tu pořád stopy toho příkopu.“

Nechápu.


Jiří Baťa
1.2.2018

Asi proto, že pocházím z těch méně vzdělaných a inteligentních dolních deseti milionů, kteří volili M. Zemana. Jsem ale zase rád, že nejsem takový prosťáček sám, ale že nás jsou miliony. Jakže to zpíval Jan Werich, že „Když nás půjdou miliony, všichni proti větru, každý ujde ten svůj metr, dáme metr k metru. Kde je síla zpátečníků, kde je síla větru?“ Tak nějak se podvědomě se také kupilo i rozhodování těch dolních deset milionů, které podle pana profesora Drahoše volili a také zvolili Miloše Zemana prezidentem. Jenže, jak si vysvětlit a pochopit počty pana profesora Drahoše když posměšně říká, že M. Zemana volilo těch „dolních deset milionů“ když, za prvé:

Pokerová tvář při špatných kartách

Valentin Katasonov
1.2. 2018   Zvědavec
Je to výraz pocházející se žargonu karbaníků. Nicméně mistry v tom nejsou pouze karbanící, ale také finančníci, bankéři a politici. A ti nejlepší mistři pokerových tváří v jakékoliv hře se scházejí v lednu každého roku na fóru v Davosu.Již čtyřicet let je celá světová ekonomika jedním obřím kasinem. Stalo se tak v 70. letech m.s., kdy zlatý standard nahradil papírový dolar. Papír, tištěný centrálními bankami, začalo být možné přímo konvertovat na hmotné statky. Již čtyřicet let vytváření hmotných statků ve světě degraduje, neboť se všichni vrhli na finanční trhy.

Tereza Spencerová: Ve srovnání s prázdnými frázemi pana Drahoše mně výsledek prezidentské volby uspokojuje.

1.2.2018 PL,část článku
Trochu mě překvapují časté spekulace o tom, jak se Zeman ve druhém volebním „odváže“, protože už nemůže znovu kandidovat, a tak mu bude všechno jedno... Nevím, co tím četné „mluvící hlavy“ konkrétně myslí, ale většinou se tato teze používá v souvislosti s americkými prezidenty a jejich druhými mandáty. Nicméně, rozdíl mezi politickými systémy USA a ČR je natolik zásadní, že přemýšlet o Zemanově „odvazování“ je zcela mimo mísu.

Kavárna opět nic nepochopila

Adam Mikulášek
1.2. 2018   Rukojmí
Připadá mi jako komunisti, kteří se cítili v roce 1989 zrazení a zneuznaní, protože oni přece pro občánky chtěli ty „nejzářnější zítřky“, a oni je nechali jako onen pověstný „kůl v plotě“!
Jako svou „antizemanovskou hymnu“ si vybrali Modlitbu pro Martu, čímž opět ukázali naprosté nepochopení nás, voličů Zemana! Ve skutečnosti by spíš tahle píseň měla být „hymnou zemanovců“.:

Rusové prohnali u svých hranic šmírující Američany a ti opět naříkají. Zde je VIDEO ostrého manévru

Napsal/přeložil: Geo
1.2.2018   Eurasia24

Libyjci utíkají nyní sami


Prchající Libyjci na moři
Oliver Meiler (Řím) a Paul-Anton Krüger (Káhira)
1.2.2018 SüddeutscheZeitung

Humanitární pracovníci nyní registrují stoupající počet uprchlíků na trase přes Středozemní moře mezi Libyí a Sicílií. Mezi uprchlíky jsou ve zvýšené míře Libyjci sami

Retro: Hybridní válku nevede Putin, ale liberálové

Zbyněk Passer

Zbyněk Passer
1.2.2018 zdroj
S pobavením jsem čekal, kdo první spojí výsledek českých parlamentních voleb s Vladimírem Putinem, který - dle nyní už striktně globalizovaných liberálních světonázorů - ovlivňuje vše od počasí na vaši dovolené, růstu rajčat ve vašem skleníku a výsledků všech voleb, které nedopadnou dle očekávání liberálních strážců hodnot, pravd, lásek atp.

Šanci jako dnes, lež ještě nikdy neměla


Lubomír Man
1.2.2018

Jsme svědky přezajímavého úkazu. Národ je rozdělen na dvě zhruba stejné poloviny, ale média stojí sjednocená jako jeden muž. O čem ta nerovnoměrnost svědčí? Jsou současní mediální šmoci a inkousti tak nemožní, že přes veškeré jejich pinožení a přes širokou a stále se rozrůstající škálu současných sdělovacích prostředků zůstává polovička národa médií neovlivněna, anebo je to tak, že nemožná je ona sama materie, kterou se novinářští slouhové z pověření svých pánů snaží do našich hlav nacpat? 

Analýzy Jakuba Jandy z Evropských hodnot jsou i podle odborníků jen žvásty


1.2.2018  PravýProstor

Jakub Janda je jedním z nejhorlivějších a zároveň nejhorších facebookových komentátorů politického dění. Denně vyplodí několik unikátních příspěvků, které se snaží prezentovat jako odborné analýzy. Práce mladíka, který se představuje jako zástupce ředitele think tanku Evropské hodnoty ale mají podle odborníků s vědeckou prací pramálo společného.

Co udělá Brusel s demokraticky zvolenou vládou, která se mu nelíbí? Zavřou se banky a země je na kolenou. Ekonomka Švihlíková vypustila na veřejnost další ohromující zprávy k Řecku


1.2.2018 ParlmentníListy
Německo skupuje výdělečné řecké přístavy a letiště za zlomek ceny. I ta Čína byla oproti tomu vstřícnější. Nemocnice, školy, úřady, kde se přes zimu netopí. Pacienti v nemocnicích, kteří si musí kupovat obvazy. Unie ve vleku německých a francouzských bank, které způsobily základ nesplatitelného dluhu Řecka. 
 

středa 31. ledna 2018

Hororový příběh od zlínského soudu IX

Zdeněk Jemelík 
1.2.2018 blog autora
Po přestávce, vynucené onemocněním pí. obžalované Jarmily Novotné, pokračovalo dne 29.ledna 2018 u zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, před senátem předsedy Radomíra Koudely, dokazování v trestní věci proti manželům Novotným & spol., obžalovaným kvůli únosu a vydírání poškozeného Pavla Buráně. Bledost paní obžalované svědčilo o tom, že návrat k soudu uspěchala. Řídíc se zásadou, že svoboda je správně pochopená nutnost, vyšla zřejmě vstříc zájmu předsedy senátu o rychlé ukončení řízení.

Štětina? Horší nacista než Heydrich. Srovnejte

Radim Valenčík
31.1.2018 blog autora
"Ruské prezidentské volby dopadnou podobně, zvítězí Putin, Zemanův favorit. Genofond ruského národa je poškozen silněji než genofond národa českého."
Toto napsal na svém FB profilu europoslanec zvolený za TOP Jaromír Štětina.
(viz ZDE)

Německo povolilo ve svých vodách stavbu Severního proudu 2

Alexandr Lomejko
31. 1. 2018          zdroj
Společnost Nord Stream 2 AG, která je operátorem Severního proudu 2, získala povolení k položení potrubí plynovodu v německých teritoriálních vodách. Dané oznámení bylo zveřejněno na internetových stránkách organizace. "Báňský úřad Stralsundu udělil v souladu se Zákonem o energetice oficiální povolení ke stavbě 55-tikilometrového úseku plynovodu", bylo upřesněno společností Nord Stream 2 AG.

P.C. Roberts: „Kremelskou zprávou“ dosahuje Washington nových výšin šílenství


P.C.Roberts
31.1.2018 blog autora
V záchvatu nepříčetné eskalace protiruských provokací vyprodukoval Washington seznam 210 ruských vládních a hospodářských činitelů, kteří prý jsou „gangstery“, „členy Putinova gangu“ a „lidmi, zasluhujícími, aby byli sankcionování“. Tento absurdní seznam nese jména ruského premiéra, ruského ministra zahraničí, ruského ministra obrany, jakož i jména vedoucích hospodářských pracovníků Rosneftu, banky Rossia a Gazpromu.

Zbyněk Fiala: Kam vede ruská stopa

Zbyněk Fiala
31.1.2018 VašeVěc
 

Americký prezident Donald Trump se pochlubil hospodářským růstem ve své první Zprávě o stavu Unie, jak to dělávají všichni. Zajímavější je však bitva v zákulisí, která se začíná soustřeďovat na to, kdo začal manipulovat s ruskými zdroji při ovlivňování prezidentských voleb v USA. 
 

Zášť a nenávist až za hrob, aneb „Zemanovské Česko skončí špatně“ v brilantním podání nejen odkopaného, ale do naha svlečeného Pehe.

Jiří Baťa
31. 1. 2018
"Ona těsně nadpoloviční většina českých voličů, která dopomohla ke znovu zvolení vulgárnímu pijanovi, který neváhá hrát kvůli své moci na nejnižší pudy, obcházet ústavu a programově rozdělovat společnost, je evidentně přesvědčena, jak se pořád dokola zdůrazňuje, že zvolila „zkušeného politika“, který bude prý důsledně bránit národní zájmy a ochrání nás před nebezpečími vnějšího světa. Neochrání. A nejen kvůli tomu, že mu bude kvůli jeho zdravotnímu stavu rychle ubývat sil, a že celá ta myšlenka ochrany národa někým, kdo nemá reálné pravomoci, ani kapacitu to dělat, je nesmysl." aktualne.cz/blogy/jiri-pehe

Proč nevyhrála slušnost

31.1.2018  Tribun

Proč nevyhrála slušnost?
Krátka odpověď: Protože vůbec nebyla ve hře.

Vyzobáno z webů: leden 2018

Jan Kadubec
31.1.2018 Outsidermedia

Jan Kadubec pro Outsidermedia vybral zajímavé a někdy až bizadní úryvky textů, uveřejněných za měsíc leden 2018 na českém internetu. Poučte se a bavte se: