Reklama

sobota 10. února 2018

Budoucnost sociální demokracie?


Ivan David
10. 2. 2018
Politická strana stejně jako každý jiný organismus či stroj má své zdroje a energetické výdaje, svoje nemoci, parazity, otravy…, časem je třeba vyměnit opotřebované orgány. Perspektiva dalšího života závisí na vzájemném poměru faktorů podporujících vitalitu a patologie. Jak je na tom ČSSD? Špatně. Jaké má zdroje? K hlavním zdrojům strany patří pro veřejnost zajímavé projekty, imponující osobnosti a ekonomické zdroje. ČSSD žádné pro veřejnost zajímavé projekty nemá. Nabízí jen to, čeho už bylo dosaženo, a co navíc nemusí být veřejností pozitivně hodnoceno.

Krátce k mému postoji vůči Pražákům, aneb není Pražák jako Pražák

Adam Mikulášek
10.2. 2018   Rukojmí
Nejsem „pragofob“, naopak, ač Moravák a „brněnská náplava“, do Prahy jezdím rád. Jen mám blíž k oněm chudším Pražákům, většinou žijících na různých sídlištích v okrajových částech Prahy (dřívějším jazykem „périférie…“) než k těm pražským „lepšolidem“, či, chcete-li, elitářům, kteří mají nadprůměrný plat a na zbytek republiky, včetně oné pražské „périférie“, se dívají velmi spatra, někdy až s pohrdáním.

Vážené a vážení, po vyhlášení výsledku volby hlavy státu a dlouho po odchodu p. M.Zemana z prostoru hotelu TOP došlo k politováníhodné události, o níž jste jistě již slyšeli.

Petr Žantovský
10.2. 2018
Novináři ze Seznam TV se snažili dostat do soukromých prostor, kam neměli přístup, právě ve chvíli, kdy tam jeden z hostů, pan M.Rokytka, měl zdravotní potíže. Novináři nejen že nezavolali záchranku, ale ještě ve snaze ulovit bulvární snímky překročili meze nejen soukromého prostoru, ale především profesionální etiky. Z místnosti pak byli vykázáni několika jinými návštěvníky, kteří se pokoušeli podat první pomoc kolegovi v nouzi.

Týden s prezidentem opět zahájil pětiletou cestu. Vladimír Soukup si povídá s prezidentem republiky Milošem Zemanem ,,Dle mého názoru nejhloupější český novinář, Jiří Pehe z deníku Právo text, ve kterém říkal, že za pět let pět set tisíc mých voličů zemře, takže situace bude jiná. Myslím si, že nejlépe na to reagoval Jan Keller, který řekl, nebudu se vyjadřovat k lejnu hyeny. Jiřího Pehe tím jistě velmi potěšil."

8. února 2018 TV Barrandov video
Přepis rozhovoru:
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov. Vítejte u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem. Dnes natáčíme první premiérový díl po vítězné volbě prezidenta, vítězné pro pana Miloše Zemana.Dobrý den i Vám, pane prezidente.

Václav Klaus ml. a Tomio Okamura:To nejlepší co zaznělo proti EU diktátu s názvem DUBLIN 4


10.2. 2018 
Václav Klaus ml. / ODS 0:02 Tomio Okamura / SPD 5:57

Jak porozumět neporozumitelnému redaktorovi ČT Moravcovi


Lubomír Man
10. 2. 2018

Jak známo, měl předvolební duel prezidentských kandidátů Zemana a Drahoše na ČT moderovat Václav Moravec. Ten to však odmítl, takže jej v této prestižní roli, sledované více než dvěma miliony diváků, zastoupila jeho kolegyně Světlana Witowská. Včera, to je v pátek dopoledne, se Moravce na důvod jeho odmítnutí řídit historicky nepominutelný souboj dvou adeptů českého prezidenství zeptala redaktorka Seznamu.cz Renata Kalenská.

A teď zbystřete vidy i slechy. Protože odpověď redaktora Václava Moravce byla převelice zajímavá. Zněla totiž takto:

Objektivita ekonomiky se prosadí i přes vůli politiků

Jaroslav Ungerman
10. 2. 2018  HalóNoviny

Rozhovor Haló novin s Jaroslavem Ungermanem, makroekonomem ČMKOS
Přijmout euro, nepřijmout euro… Diskuse zastánců a odpůrců nemají konce. Jaký je váš názor?

Projekt eura je sice krásná myšlenka, ale v současné době bez hlubokých korekcí není životaschopný. Spojuje země, které jsou velmi rozdílně ekonomicky vyspělé. Rozdílně výkonné. Euro je spojuje pod jednu společnou měnu, a ony v tom okamžiku ztrácejí možnost samostatné měnové politiky. 

Drahošovo pohrdání lidmi. Pravdoláskaři se vztekají, osočují, obviňují a straší. Mohou diskutovat jen s blbečky, které opijí rohlíkem. Konzervativní spisovatel promlouvá

Vlastimil Podracký
10. 2. 2018   ParlamentníListy

„Tito takzvaní pravdoláskaři nemají argumenty, mohou jen fabulovat, osočovat, strašit. Jakmile vyjdou ze své bubliny a dostanou se do diskuse se skutečně sofistikovaným protivníkem, jsou mimo, obvykle se vztekají, osočují, obviňují, dělají gesta a nakonec by nejraději zavedli totalitu a cenzuru, aby odpovídat nemuseli. Mohou diskutovat jen s blbečky, které opijí rohlíkem. Pan profesor dovede přednášet a studentíci si dělají poznámky, aby u zkoušky uspěli,“ říká konzervativní spisovatel Vlastimil Podracký.

RRTV zahájila správní řízení s TV Barrandov? A co rozhovory Emmy Smetany z tohoto týdne?! Petr Žantovský má vážné podezření

10. 2. 2018   ParlamentníListy
Rada pro rozhlasové a televizní vysílání svým rozhodnutím zahájit s provozovatelem televize Barrandov správní řízení pro možné porušení zákona dramaticky překračuje své kompetence. Petr Žantovský se domnívá, že to může být na politickou objednávku. Mediální analytik se dále pozastavuje nad tím, jak se Česká televize vysmívá veřejnosti a odmítá sdělit platy svých moderátorů, čehož se podle zákona o svobodném přístupu k informacím domáhá jeden z diváků. Nejvyšší ocenění pak uděluje komentátorovi Reflexu, jenž upozorňuje, že investigativec není neomylný Bůh.

Tak nám zase zaperlili vzbouření redaktoři Radiožurnálu proti Zemanovi

- red -
10. 2. 2018 SkrytáPravda

Prý už znají výsledky dezinformační kampaně, zaznělo dnes (9.2.2018) před jedenáctou hodinou na Radiožurnálu a povolali experta výpočetního politologa z Palackého univerzity. Prý mají přesná čísla (záhada, jak je spočítali) a je to poměr 30:1 v neprospěch Drahoše. A prý otěže převzali důchodci a ti si dezinformační zprávy posílali v mailech. (I to je zajímavé, když obsah pošty ani Chovanec z ČSSD, dokonce prý nikdo nekontroloval a nikdo ze zákona nesmí).

Obrovský tlak na celosvětový mír přivádí Izrael a USA k šílenství a Šámalová už se tím na Čt24 ani netají!

Barbora Šámalová z PchjonČongu
- red -
10. 2. 2018  SkrytýPravda

Stále silnější trhliny redaktorů na Čt24 a jejich úlety ukazují na nemožnost masmédií už udržet pravdu pod pokličkou. Vxneděli úlet Václava Moravce na OVM, včera zase Barbora Šámalová z Jižní Koreje natvrdo oznámila, že ministr Penc z USA udělá vše pro to, aby mír mezi severní a jižní Koreou nenastal!

Referendum

pátek 9. února 2018

Je posláním novinářů zabíjet pravdu?Zdeněk Hrabica
9. 2. 2018
Zírám nad debatami a nad rozmíškami, co nás to vlastně všechny rozděluje, zneklidňují mne bláboly i o příčinách rozdělení celého národa, Evropy a světa. Odpověď je nasnadě. Generace filozofů,ekonomů, utopických a reálných socialistů i kapitalistů to dávno před námi rozluštila. Mnohdy jenom v obrysech. Dokonce se o odpověď zasloužila i mnohá náboženská učení. Fanatik Adolf Hitler napsal Mein Kampf. Milióny čtenářů mu skočily na vějičku. Před 200 lety napsali Karel Marx a Bedřich Engels Komunistický manifest. Z jejich pera vyšel Kapitál.

CAS zamítl odvolání ruských sportovců. MOV vítá rozhodnutí CAS ohledně 47 ruských sportovců. Sportovní právník nazval rozhodnutí CAS o ruských sportovcích nezákonným


9. 2. 2018         zdroj a zdroj a zdroj
Arbitrážní soud pro sport (CAS) zamítl odvolání 45 ruských sportovců a dvou trenérů k rozhodnutí Mezinárodního olympijského výboru (MOV) o jejich nepřipuštění na Zimní olympijské hry 2018 v jihokorejském Pchjongčchangu. Informovala o tom internetová stránka daného soudu. "Přestože Olympijský výbor Ruska (OVR) byl odvolán, MOV se nicméně rozhodl dát jednotlivým sportovcům (z Ruské federace) možnost k účasti na Zimních olympijských hrách 2018 s podmínkou splnění určitých pravidel, je uvedeno v rozhodnutí soudu. 


Pentagon: O osudu Sýrie budou rozhodovat USA. A z pozice síly


9. 2. 2018        zdroj
Washington trvá na pokračování jednání v ženevském formátu. Co se stane v Sýrii, o tom budou rozhodovat USA, jednající v Ženevě z pozice síly, oznámila 8. února na briefingu oficiální mluvčí Pentagonu Dana Whiteová. Podle ní musí v Ženevě při jednání američtí diplomaté vystupovat z pozice síly.

Rozkrýváme další chapadla americké chobotnice v ČR! Stopy útoků proti SPD a Tomiu Okamurovi vedou i ke kauze muslimských šátků ve školách! Stopy programu International Visitor Leadership vedou k “bílému blátu” z Masarykovy univerzity a právnickým kancelářím. V Česku je 200,000 Cikánů, ale při sčítání lidu se jich ke svému původu přiznalo jen 13 tisíc! Něco tady nehraje!

- VK -
9. 2. 2018   AE News


Redakce Nové republiky se neztotožňuje se všemi komentáři, obsaženými v následujícím článku, ale považuje jej za zdroj přinejmenším zajímavých informací. Posuďte sami:


Pětina vietnamských večerek porušuje zákon o EET

9. 2. 2018   E-sondy
Kontroly elektronické evidence tržeb (EET) selhávají, 13 procent českých a 19 procent "asijských" prodejen nevydává zákazníkům účtenky. Situace je horší ve městech, z krajů je povinnost nejvíc porušována ve Středočeském a Jihomoravském. Vyplývá to z průzkumu společnosti Nielsen pro Asociaci českého tradičního obchodu. 

 

USA v Sýrii: Mezi „chlórem“ a „sebeobranou“ před „syrskou agresí“

Tereza Spencerová
9. 2. 2018  Literárky
Události posledních dnů nabízejí pohled na americkou strategii v Sýrii, která ovšem namísto odpovědí vyvolává jen víc otazníků.


Kdy se Spojené státy budou zodpovídat za své války a agrese?

Rick Sterling
9.2. 2018   Zvědavec
A znovu je tu písnička o zbraních hromadného ničení (ZHN).
Anonymní „američtí úředníci " opět obviňují jistý „režim“ z použití „chemických zbraní" a vyhrožují, že ho americká armáda možná bude muset „přivést k odpovědnosti.“. Západní média opět tato obvinění a hrozby opakují bez náznaku skepse či předběžného ověření.

Mezitím v KLDR: další přehlídka a další překvapení, které Pentagon oblilo studeným potem (FOTO)

Napsal/přeložil: Geo
9.2. 2018   Eurasia24
Stalo se už pravidlem, že každá vojenská přehlídka v severokorejském Pchjongjangu přinese nějaké překvapení potvrzující vysokou technologickou úroveň tamního zbrojního průmyslu. Bylo tomu tak i tentokrát, v rámci přehlídky při příležitosti 70. výročí vzniku Korejské lidové armády ve čtvrtek 8. února.

Verze USA a Ruska se v případě útoku koalice na syrské milice liší

Jiří Kouda
9. 2. 2018  PrvníZprávy
Verze USA a Ruska se v případě útoku koalice na syrské milice liší .
K velkému incidentu došlo na východě Sýrie: Američany vedená mezinárodní koalice provedla nálet na syrské provládní síly.Moudra ze strany neochvějně slušného profesora, jeho ženy i dalších kandidátů (pěšáků) pokračují. Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem. Jaký bude jeho stínový tým? Co na to stínová 1. dáma?

Tomáš Vyoral
9. 2. 2018  Rukojmí
Povolební moudra ze strany neochvějně slušného prof. Drahoše (jeho ženy) a některých dalších kandidátů (pešáků) pokračují. Bývalý Havlův poradce a obdivovatel spolužáka Macrona chce být stínovým prezidentem.

Jedno z každodenních hlášení z války - Přehled zpráv – RusVesna – 8.2.2018

9. 2. 2018   RusskajaVesna a NWOO

Web NWOO přináší téměř denně hlášení východoukrajinského opolčení o situaci na frontě, o bojích a ostřelování civilních objektů ukrajinskou armádou a trestným prapory zfašizovaných dobrovolníků. Web Russkaja Vensa (Ruské jaro) otiskuje i zprávy týkající se politických a hospodářských události v širším kontextu konfliktu.

Znovu padají bomby na Afrín: Breaking! Válka je zločin proti lidskosti!


Jana Maříková
9. 2. 2018
Dva dny to vypadalo nadějně. Od začátku turecké agrese vůči kantonu Afrín, nazývané bohužel i našimi západními médii "operace proti kantonu Afrín", a tureckým tiskem dokonce "operace olivová ratolest" sleduju hlavne facebook. Mimochodem - jak hluboko jsme jako Západ klesli, když jsme si tenhle symbol míru - olivovou ratolest - nechali vyvlastnit! Sleduju facebookové stránky lidí, Kurdů, kteří přímo z místa bojů posílají zprávy, videa a fotky, a stránkyKurdů žijících v Evropě, kteří je zpracovávají, komentují a poskytují rozhovory médiím - pokud tato vůbec mají zájem. O tichu kolem Afrínu už jsem přece psala....Dva dny hlásili místní bojovníci, hlavně z YPG - Lidové obranné jednotky (kurdsky Yekîneyên Parastina Gel), že Turci se nemůžou hnout a mají značné ztráty na lidech i technice.

Polsko obhajuje svou národní důstojnost v reakci na izraelské a ukrajinské odstrašování

Andrew Korybko
9. 2. 2018

Polsko schválilo mezinárodně „kontroverzní“ návrh zákona, který zakazuje používat slovní spojení „polské tábory smrti“, banderovskou ideologii a popírání válečných fašistických zločinů ukrajinských nacionalistů.

čtvrtek 8. února 2018

Donbas, DLR a LLR: OSU na přístupech k Doněcku; skandál po vyřazení 20 tanků v ATOJelena Bystrová, Maxim Karpenko
8. 2. 2018     zdroj a zdroj
Operační velitelství DLR oznámilo, že OSU byla zahájena realizace plánu na obklíčení Doněcku. Podle vyjádření představile rezortu Eduarda Basurina zjistila rozvědka lidové republiky u Doněcku maskovaný tankový prapor 30. samostatného motorizovaného praporu OSU. Představitel MO DLR poznamenal, že utajené soustředění tankového praporu se zajištěním údržby, se zásobami materiálu a munice bylo zaznamenáno v okrese Marjinka. Kromě toho nedaleko od obce Novopokrovská, což je 16 kilometrů od Jasinovaté, byly zjištěny dva samohybné dělostřelecké systémy Gvozdika, v blízkosti Pavlopolja v jižním směru velící a pozorovací stanoviště houfnicové baterie OSU.

Pražský paradox

Erik Best 8. 2. 2018    EB
Andrej Babiš je v podstatě velmistrem Prahy. Na pražském magistrátu ho sice zastupuje Adriana Krnáčová, pokud ale přijmeme široce uznávanou tezi, že hnutí ANO je taková one-man show, má Babiš pod taktovkou i pražský magistrát. Největší obchody v hlavním městě ale nepřinášejí prospěch Babišovi, nýbrž jeho konkurentům z Pěti rodin. 


Koleduje si o přes držku


Zdeněk Hrabica
8. 2. 2018
Vyšla nadčasově půvabná kniha Anny Novotné s ilustracemi Jiřího Votruby: „Kdo jinému jámu kopá...Lehko i vážný slovník přirovnání, pořekadel a přísloví“ (PRÁH 2013).
Jednu tak aktuálně výraznou moudrost v něm postrádám: „Koleduje si o přes držku“. Chci o této moudrosti napsat pár řádek. Už drahnou dobu se stydím za mnohé české novináře; nezkušenost a nedostatečnou vzdělanost všem odpouštím.
Podle prof. MUDr. Antonína Doležala, DrSC vlastní stolice málo komu smrdí. Tak bych se tedy mohl na krátkou lamentaci (ne moralizovaní) z vysoka vystolicovat.
S velkou pozorností jsem sledoval přímé televizní přenosy z volby prezidenta České republiky, vše předtím a po ní. Hanba se mnou lomcuje. Nejsem sám.

Je teologická fakulta v Českých Budějovicích katolickou?

8. 2. 2018
Vážení představitelé teologické fakulty v Českých Budějovicích,
masově jste rozšířili, že vztyčíte nad vaší fakultou vlajku Tibetu.
Víte, co na ní je a co symbolizuje? Na tibetské vlajce je pohanská symbolika jinu a jangu a dva draci, kteří symbolizují démony.
Ptáme se: Bylo by možné, aby nad Tibetem vztyčili vlajku s Pánem Ježíšem na kříži ze solidarity s trpícími křesťany například u příležitosti 100. výročí genocidy arménských křesťanů v Osmanské říši? To by dalajláma ani lámové nikdy nedovolili!

Hermanův strýc Lety: Cikánský pracovní tábor v Letech - ještě podrobněji a uspořádaněji


(Autor neuveden)
8. 2. 2018     Czechfreepress
V minulém díle jsem slíbil stručně shrnout historii tábora v Letech u Písku a recenzi knihy Markuse Papeho „A NIKDO VÁM NEBUDE VĚŘIT“. Informace o táboře v Letech jsem čerpal z výše jmenované knihy, dále z knihy „HISTORIKOVÉ A KAUZA LETY“, kterou vydal Historický ústav Akademie věd ČR. Dále jsem v tomto příspěvku shromáždil informace získané z internetových zdrojů a mého novinového archivu. Přestože problematika tábora v letech je hodně medializována, nikde na internetu jsem nenalezl podrobnější popis událostí, které se v táboře odehrály. Několik málo informací se nachází na české Wikipedii, ale informace tam uveřejněné lze označit na naprosto nedostatečné, nesourodé a nevěrohodné, některé další lze naprosto jistě označit jako nesmysly a lži. Tato skutečnost mě však u Wikipedie nijak nepřekvapuje.

Demokracie rozkvétá…

Jan Hruška
8. 2. 2018  Ostrov Janiky
Byly časy, kdy jsem věřil na demokracii jak hloupej Pepíček na čápa. To jsem ovšem nevěděl, že jsou nejméně dva typy demokracie. Demokracie řekněme prostá, která vychází z toho, že většina lidí si dovede se svými záležitostmi docela dobře poradit, takže se dělá, na čem se shodne většina. Další možnost je demokracie davovo – elitářská. Tady nějaká elita usoudí, že ostatní jsou nesvéprávní blbci a je třeba dělat to, co vidí jako správné ona. 

Izraelský důstojník: Ukrajinští generálové jsou extrémně tupí"!

- kou -
8. 2. 2018  Facebook a PrvníZprávy

Major izraelské armády Victor Vertsner, který dobrovolně pomáhal ukrajinské armádě v Donbasu, vyvolal skandál vyvěšením na své stránce na Facebooku záznam kritizující ukrajinskou armádu.

Schizofrenní pohled z Británie


Stanislav A. Hošek
8. 2. 2018
Český právní filosof Jiří Přibáň, působící již delší čas v Británii, poskytl Lidovým novinám komentář k nedávné prezidentské volbě u nás. Pan profesor ovšem nehodnotí jen prezidentské volby, ale vynáší soudy o celém demokratickém ústavním systému naší země a dokonce určil už i jeho konec. Začněme tedy od onoho konce, cituji: „Konec klasického parlamentního režimu první České republiky z let 1993 až 2017 nastal ve chvíli, kdy byly sečteny hlasy v podzimních sněmovních volbách, po nichž bylo jasno, že klasické politické strany utrpěly jasnou porážku. Přitom právě demokratické politické strany hrají v politickém systému důležitou roli, neboť právě skrze ně se přetavují potřeby voličů do zákonů“, konec citace.

Postavte se Americe! Zeman není loutka. Srbský režisér přivezl film o Kosovu a informace, které tu běžně nejsou

Boris Malagurski
rozhovor
7.2.2018   ParlametníListy

ROZHOVOR Prahu čeká premiéra filmu dokumentujícího situaci v Kosovu, tedy území, kde jednostranně před devíti lety tamní Albánci vyhlásili nezávislost. Srbský režisér a dokumentarista Boris Malagurski, který dílo osobně představí, pro ParlamentníListy.cz popisuje, jaká je v Kosovu situace nyní a jak těžce se tam žije srbské menšině. Malagurski také mluví o českém prezidentu Miloši Zemanovi a o jeho předchůdci Václavu Klausovi. Oceňuje, že nepatří k loutkám „amerických geopolitických zájmů“.


Oběť novinářské štvanice? Jen první? RIP a dost

Radim Valenčík
8.2.2018  blog autora

Lidi, přemýšlejte! – A pokud chcete, aby se něco neopakovalo, požadujte zveřejnění celého TV záznamu.
Čerstvá zpráva. Takto vypadá štvanice:

Krizový manažer Chovanec

Erik Best
8.2.2018   fw
Když jsme na Twitter krátce po říjnových parlamentních volbách umístili seznam těch, kteří měli největší podíl na 7,27 % ČSSD, Milan Chovanec byl až na šestém místě. Za tuto volební katastrofu podle nás více mohli manipulátor Radek Pokorný, bývalý ředitel ČEZu Martin Roman, Zdeněk Bakala, Bohuslav Sobotka a spolumanipulátor Miloš Růžička. Společnými silami přeměnili politickou stranu na obchodní entitu, které přezdíváme
ČSSD a.s.

Borek z ČT jen blekotal: Expert vytasil informace o muslimských vrazích, kteří zabíjejí Evropu, které je třeba znát

8.2. 2018   Rukojmí
Česká televize si pozvala do svého vlajkového večerního diskusního pořadu Události, komentáře bezpečnostního analytika Lukáše Visingra. Moderátor David Borek se mu pokusil podsunut svůj dojem, že po měsících teroristických útoků se situace v Evropě přece jen uklidnila a džihádisté už nejsou tak nebezpeční. Analytik mu však jeho dojem vyvrátil.

Prohlubující se nespolehlivost České televize v mediálním zpravodajství (případ 8 – „Islám a nejčastější britská chlapecká jména“)

8. 2. 2018 Agentura EXANPRO
Specifická analýza – seriál ČT (13035)

Úvod do seriálu o nespolehlivosti České televize (ČT) je uveden v prvním dílu seriálu (viz produkt 13024), kde je rovněž rozebrán první případ, jenž se vztahoval k dezinterpretaci. Odkazy ke všem dosud zpracovaným případům jsou dostupné v přehledu na konci produktu. Níže uvedený případ z produkce České televize se vztahuje k záměrně šířené dezinformaci* a účelové manipulaci s cílem uvést veřejnost v omyl o vlivu islámu na výběr chlapeckých jmen ve Velké Británii. 

středa 7. února 2018

Jsem pro povinné přerozdělení!

Ivan David
7. 2. 2018
Opravdu si nemyslím, že bychom se měli podílet na financování eurobyrokratů. Měly by si je přerozdělit státy, které v Evropské unii na ostatních nejvíce parazitují. Předpokládám, že právě posílení tohoto parazitování bylo skutečným cílem celého projektu EU. Nemyslím, že by se projekt jen nějak vymkl z rukou čistým idealistům. Vedle "osobních nákladů", které jsou zdaleka největší položkou, je stejně nutné přerozdělit ostatní náklady spojené s vydržováním eurobyrokracie. Tyto vynaložené náklady jsou ve skutečnosti jenom zlomkem napáchaných škod. 

Pravda o táboru v Letech; byl otevřen 8. srpna 1940 jako pracovní tábor pro osoby vyhýbající se práci, velitelem byl kapitán četnictva Janovský; až 16. prosince 1942 nařídil Himmler deportaci zbylých Romů do Osvětimi

Břetislav Olšer
7.2.2018   Rukojmí
Pravdu o táboru v Letech jsem popsal již několikrát. Holocaust je pro mě nezpochybnitelná tragédie. Nejsem Žid, ale křtěný valašský katolík, přesto, nebo právě proto, se cítím v Izraeli jako doma, napsal jsem o něm pár knih literatury faktu i románů. Znám tisíc a jednu pravdu o Svaté zemi, která je nad slunce jasnější. Kolikrát asi byl v židovském státu pan Ing. Jan Bartošek z KDU-ČSL…? Nebo v Osvětimi, Dachau či v českých romských ghettech v Chánově a ostravském Přednádraží…? Klidně může přijít pobejt, místo planého žvanění…

S Čínou na mořích, s Ruskem na pevnině. Americký generál poodhalil válečný scénář

-mbi-
7. 2. 2018  Eurasia24
Tento článek je ilustrací toho, jaké vyšinuté mozky zaujímají nejvyšší posty ve velení „našich spojeneckých“ ozbrojených sil. Příprava na válku a její provokování jsou pro americké jestřáby a průmyslníky existenční potřebou. Konflikty typu ukrajinského nebo syrského jim nestačí – nejen ve skrytu duše touží po gigantickém střetu s Ruskem a Čínou, mimo území USA.

Kriminalizace Tomia Okamury přišla na objednávku, máme důkazy! Stopy vedou k americkému velvyslanectví a mohutné chobotnici vztahů mezi lidmi, kteří jezdí do USA k ideologickým školením v dikci amerického ministerstva zahraničí! Odhalujeme struktury a vazby největšího spiknutí ve službách cizí mocnosti na území ČR po roce 1989!

US ambasáda v Praze
- VK -
7. 2. 2018  AE News
Redakce AE News ve spolupráci se Svobodným vysílačem CS odhalila v rámci investigace největší spiknutí zahraniční moci v polistopadové éře Československa. Současná mediální a politická poprava Tomia Okamura totiž vede k lidem, které spojuje jeden společný jmenovatel a klíčový faktor, který dosud unikal pozornosti českých médií. Všichni jste si určitě všimli, že Pražská kavárna si líže hluboké rány po prohraných prezidentských volbách a veškerá pozornost médií se nyní upírá na SPD. 

Nebývalé setkání Vladimíra Soukupa s Eliškou Haškovou,college v pořadu TV Barrandov Instinkty.Kdo neviděl vzácné a kultivované vyprávění dámy, která pracovala v blízkosti pěti amerických prezidentů neváhejte a podívejte se na pořad od 19.minuty!

6. 2. 2018   TV Barrandov video zde
,,Nepodceňujme úlohu prezidenta nejen při sestavování vlády,také při mezinárodních cestách
může podržet ČR a upevnit její postavení. Proto je důležité,že současný pan prezident má znalosti, politického dění, faktů a kontakty na mezinárodní scéně a schopnosti vyjednávání. Takový člověk se nestane rukojmím nějaké elitní skupiny a nikdo ho nebude vodit na provázku.Ddokáže se sám a moudře rozhodnout a  nepovede národ špatným směrem," říká v rozhovoru dáma politiky par excellence Eliška Hašková

Liberalismus nefunguje. Proto

Tribun
7.2.2018 
Já vím, že pro úzkou skupinu těch, v jejichž prospěch byl liberalismus navržen, funguje víc, než dobře, jenže tato skupinka je omezená jak počtem, tak místem, tak časem. Jinými slovy, liberalismus funguje tady a teď pro hrstku vyvolených, dlouhodobě a pro všechny ale nefunguje. Nefunguje, protože fungovat nemůže. A proč nemůže fungovat? Na to nejlépe – aniž by to ovšem chápali – odpovídají samotní liberálové a poslouží nám opět citace z již jednou citovaného článku Když jdou libertariáni přes mrtvoly (pro jednoduchost budu brát liberalismus a libertariánství jako jedno, vzájemné nuance jsou zde nepodstatné):

Lidé bděte! Udávejte!

Tomáš Haas
7. 2. 2018   CzechFreePress

Evropská unie nás bude bránit před „fake news“ a před ruskou hybridní válkou.
Bude to dělat prostřednictvím vlastních k tomu určených struktur a za pomoci našich vždy k budování a obraně vlasti připravených organizací občanské společnosti. Některá media (například Forum24) a organizace občanské společnosti (Think-tank Evropské hodnoty) ostatně již v tomto směru pracují, odhalují, udávají a jmenují zrádce ze všech sil.

Nový pohled na zbraně hromadného ničení

Jiří Jírovec
7. 2. 2018
Zpráva o orientaci USA na malé nukleární zbraně rozechvěla jistého Vondru k nadšení: "Američané konečně ukázali svaly!", řekl. Proti tomu lze namítnout, že by snad bylo lepší, kdyby ukázali mozek. Jenže kde nic není… O Reaganovi se tvrdilo, že uzbrojil Sovětský Svaz. Možná to je pravda, ale vojensky nic nedokázal. Stačilo, aby se objevil Putin a všechno zase začíná znovu. Zbrojení stojí obrovské peníze, ale armáda je zoufale neproduktivní.Raketa za milión dolarů, když se vůbec trefí, zabije několik lidí. Tedy pokud zůstanou na místě, které kdosi označil jako cíl.

Souboj mezi Drahošem a Zemanem nebyl soubojem mezi pražskou kavárnou a moravskou hospodou

Josef Nožička
7.2. 2018   Rukojmí
Přestože od prezidentských voleb již uplynul více než týden, stále se v médiích i na internetových diskusích přetřásá, proč nezvítězil Jiří Drahoš a hlavou státu byl opět zvolen Miloš Zeman. 
 Zvítězila v prezidentských volbách moravská hospoda nad pražskou kavárnou? Případně nandal to venkov Praze? Nebo snad výsledky prezidentských voleb interpretovat tak, že těch méně úspěšných a méně vzdělaných bylo o necelá 3 % více než těch vzdělanějších a úspěšnějších? Myslím si, že všechny tyto výroky jsou trochu liché.

Život v protektorátu a konec yesmanů

Peter Volgin
7.2.2018 A-specto

Bulharský publicista Petr Volgin glosuje těžkou pozici lokálních politických elit v zoufalé schizofrenii mezi svými voliči a centrální mocí Eurolandu. Bulharské předsednictví EU vidí optimisticky: "Ale jsou i světlé okamžiky života v protektorátu. Někdy v Metropoli dovolí místním politikům, aby si pohráli s knoflíky řízení systému. Dokonce na celých šest měsíců. Pod přísným dohledem, rozumí se. To aby se neopakovala scéna z filmu Undergroun: Katastrofa! Opice vlezla do tanku!"

Kronika DLR a LLR: byla odhalena pravá příčina stažení 128. brigády OSU z Donbasu; "hrůzná vlna" zasáhla OSU


Jelena Bystrová
6. 2. 2018      zdroj
Představitel Ministerstva obrany DLR Eduard Basurin odhalil skutečný důvod spěšného stažení z Donbasu 128. samostatné horské pěchotní brigády OSU, která je jednou z největších formací v ukrajinské armádě. Podle informací lidové republiky byl důvodem stažení brigády z takzvané zóny ATO únik tajných informací o připravovaném útoku silových struktur v únoru a březnu ve směru Gorlovky.

Ekonomické fórum v Davosu jako jedna z forem uplatňování konceptuální mociJaroslav Tichý
6. 2. 2018
Před krátkou dobou proběhla u nás zpráva o konání ekonomického fóra v Davosu, kterého se mimo jiné zúčastnil i nový český premiér A. Babiš. Na jeho závěr přijel i americký prezident D. Trump. Podívejme se tedy, tentokrát poněkud netradičně, na to, jaké místo zaujímá a jakou roli hraje Davoské fórum v praktickém uplatňování konceptuální moci při současném globální řízení světa.  
Účelem tohoto článku není tedy detailní popis struktury světové globální moci (jejíž řízení je mimochodem bezstrukturní), nýbrž shora uvedený cíl.