Reklama

sobota 17. února 2018

Málo matematiky, dějepisu, dílen, peněz. Hodně byrokracie, nekázně a vlivu rodičů

Karel Růžička
17. 2. 2018  AlternativaZdola

Diskuse k úvodnímu vystoupení Dana Glase na Čaji o školství doložila velmi žalostný stav oblasti vzdělávání. Byla pestrá a tématicky bohatá, dotkla se během hodiny takové řady problémů – to vždy jen krátce – že je zřejmé systémové selhání současného modelu vzdělávání v ČR: struktury škol, skladby předmětů a osnov, financování a mezd, kreditu škol a učitelů atd. Série neoliberálních reforem po r. 1989 zdevastovala výchovno-vzdělávací systém, snížila kvalitu vzdělávání a naopak umožnila odtékání peněz mimo vzdělávací systém.

Část ČSSD na straně pravdy a lásky

Michal Kobza
16.2.2018  VašeVěc

Nemuseli jsme dlouho čekat a někteří vlivní funkcionáři ČSSD oblečeni do luxusních měšťanských kostýmů sundali opět škrabošky. Po katastrofálním propadáku strany, při kterém ČSSD obdržela pouze 7,27 %, se někteří lidé z řad ČSSD přiklonili k nesmyslné podpoře pravdoláskářů. Smrtící dělová rána směrem k voličům byla vyslána od Bohuslava Sobotky a hejtmana pardubického kraje Martina Netolického, kteří veřejně podpořili Jiřího Drahoše na prezidenta.

Ministryně Izraele „Národní charakter Izraele je více než lidská práva“

Martin Kavka
17. 2. 2018  blog autora
Další důvod, proč mnozí budou ještě více nenávidět Izrael, protože zatímco oni „nadšeně“ rozbíjí vše, co by mohlo připomínat národní stát, tak Izrael se snaží zachovat národní charakter své země.

Cenzura mailů potvrzena. Jak se jí bránit?


Adam Mikulášek
17.2. 2018   Rukojmí
Dnes jsem tu narazil na článek Lubomíra Vylíčila o cenzuře e-mailů na Centru, Atlasu a Volném. Jde o zprávy s odkazy na nepohodlná média typu Aeronet.
Používám tři e-mailové adresy – na Gmailu (Google), Centru a na Seznamu. Stejně jako pan Vylíčil jsem se tedy rozhodl pro vlastní pokus.

Zumwalt: zkušební kocábka namísto lodi budoucnosti

Napsal/přeložil: Boris Džerelijevskij
17.2. 2018   Eurasia24
Názornou ukázku systémové krize Spojených států představuje program nejnovějších torpédoborců třídy Zumwalt. Ztrácí se v něm další a další miliardy dolarů, přitom americký průmysl není schopný jej dotáhnout do navrhované podoby, nemluvě o úplném selhání vývoje hlavního zbraňového systému. Namísto nejdokonalejší lodi světa má realita až tragikomickou podobu.

Skutečně nás táhne Zeman do Ruska? aneb Jak a kam táhne Miloš Zeman otce Halíka a paní Novákovou z Prahy.

Pavel Letko 
17.2.2018   E-republika
Dnes se zaměříme na jednoho z nekonečné řady vnějších nepřátel našich histriónů. Ruska. Samozřejmě, nemá to valného významu, neboť je to podobné jako rozmlouvat alkoholikovi vodku. Slýcháme, že nás Zeman (Klaus, Babiš, Paroubek a mnozí další) táhnou na východ. Tak se ptám, jak nás táhnou? Jak konkrétně budou táhnout paní Novákovou z Prahy a paní Novotnou z Horní Dolní na východ? A jak potáhnou otce Halíka?

Povolební hysterie pražské kavárny

Pavel Letko
17.2.2018  E-republika

Nějak se našim umělcům a intelektuálům ztratil zdravý selský rozum se smyslem pro proporce. V nebi nemají podle nich asi nic lepšího na práci než řešit prezidentské volby v České republice.

Prezidentské volby skončily, pěstování nenávisti pokračuje. Jak také jinak. Pražská kavárna hýčká své démony pečlivě již mnoho let. Podvědomě dobře tuší, že kdyby „pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí“, zhroutil by se jim jejich vnitřní svět. Nemohou ani polevit, protože démon nenávisti je nenasytný, nikdy nemá dost. 

Hamáčku, Zaorálku, Sobotko, Štěchu, Chovanče! Chcete pomoci své straně? Odejděte!

Lubomir Man
17. 2. 2018 
Ponechte si své poslanecké úřady, které vám jako výsledek voleb ještě spadly k nohám, ale už se dál nespojujte se svou stranou, nevystupujte dál jejím jménem, oddělte se od ní, protože jedině tak ji můžete spasit. Cožpak jste nepochopili, že jste se stali tvářemi bankrotu, který v dějinách vaší strany nemá obdoby? Že v každém, kdo se na vás podívá, vzbudíte na ten fantastický krach a neúspěch vzpomínku – a že tedy ten bankrot osobně představujete a že jste s ním už doživotně spojeni, byť se teď možná budete pokoušet z tohoto kruhu se vyvléct povídám o tom, že kdyby bylo na vás, dělaly by se věci jinak atd.?

Zobali, zobou a budou zobat


Ivan Votava 
17.2.2018 

Kristova noho. Tady čtu, že anglický cyklista Chris Froome dopoval. Tomu prostě nemohu uvěřit. Našli mu prý v krvi nepovolenou dávku léku Salbutamol. To je lék na astma. On má chudák astma a někdo ho honí na kole po silnicích kopec nekopec, rovinu nepočítaje. Kam jenom ten svět spěje. 

Czexitem se zbavíme Jakuba Jandy

Tomáš Trojan
17. 2. 2018 blog autora

Když už všichni euročerti straší tím czexitem, tak se přidám taky. S czexitem nám totiž reálně hrozí, že se z ČR odstěhuje i Jakub Janda se všemi Evropskými hodnotami a to bych jako demokrat nemusel přežít.


,,Koho chce bůh potrestat toho zbaví rozumu", uvedl prezident v pravidelném pořadu....


15.2.2018
Týden s prezidentem Milošem Zemanem a ředitelem TV Barrandov Vladimírem Soukupem


Donbaské republiky nakročily ke sjednocení. Víc propojí ekonomiky a vytvoří jeden celní prostor

17.2. 2018   Eurasia24
Napsal/přeložil: mbi
Jsme jeden národ, jedna zem, nemáme důvod být rozděleni – tak komentoval lídr Luhanské lidové republiky (LLR) Leonid Pasečnik nedávné uzavření dohody o těsné spolupráci s Doněckou lidovou republikou (DLR). Představitelé obou zemí jsou zajedno: učinili krok ke sjednocení obou zemí.

Otevřený dopis SPD, jejím ústavním činitelům, členům, voličům – ale nejen jim


Stanislav A. Hošek
17. 2. 2018
Problematika přímé demokracie hýbá nejen naší zemí, ale zájem o ni roste v mnoha jiných státech. Jde o jednu konkrétní oblast dlouhodobých snah o zvyšování podílu občanů na spolurozhodování o celospolečenských věcech, o různé participování občanů na správě obcí, regionů a států. Metody přímé demokracie se ovšem u nás zúžily z velké části na problémy referend, či přímé volby prezidenta. Je to celkem pochopitelné, protože vyjadřují snahou o zapojení všech občanů do politiky, ale také proto, že jsou na první pohled nejjednodušším způsobem realizace účasti občanů na řízení státu. Podle mého soudu ovšem jen zdánlivě.

Zářezy na pažbě amerického diplomata a zájem USA o Kosovo

W.Walker - přítel albánských teroristů
Mirko Radušević
17.2.2018
Georgi Kamov, bulharský konzultant v oblasti ekonomie, politiky a také autor se nedávno pro portál Euroactiv kriticky vyjádřil k metodám EU v jejím přístupu k Západnímu Balkánu. (vlevo americký diplomat William Walker, zastánce myšlenky Velké Albánie)

Rusko ďakuje Slovensku za reakciu na rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru

17.2.2018 HlavnéSprávy

Rada federácie pošle poďakovanie svojim slovenským kolegom za ich pozíciu k rozhodnutiu MOV. Príslušný návrh predložila predsedkyňa Rady federácie Valentina Matvienkoová.
Ilustračné foto

Luhanská domobrana úspešne odrazila útok skupiny ukrajinských diverzantov

Eugen Rusnák
17.2.2018  HlavnéSprávy
Príslušníci Národnej milície Luhanskej ľudovej republiky úspešne odrazili pokus skupiny ukrajinských diverzantov prebojovať sa na územie LĽR. Informoval o tom hovorca Národnej milície LĽR podplukovník Andrej Maročko.


Provokace pod cizí vlajkou. Spojenci popravili Majdan, nevylučuje český expert

© Sputnik/ Jevgenij Kotenko
Alena Novotná
17. 2. 2018    Sputnik
Gruzínští snipeři stříleli do demonstrantů během nepokojů proti vládě ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče? Známý český expert poukazuje na to, že to má vojenskou logiku.

Co (ne)vyřeší sjezd ČSSD?

Radim Valenčík
17.2.2018  bloga autora
Problémem jednání sjezdu ČSSD je, že je omezen následujícím:
1. Časem, který má pro jednání k dispozici: Ten nestačí ani k vyřešení běžné agenty, natož k realizaci nutné změny.
2. Neradostnou pozicí, do které se ČSSD propadla: V tak zoufalé se ČSSD v polistopadové historii ještě neocitla.
3. Složením delegátů: Ti byli z velké části vygenerováni právě tou reprezentací a administrací ČSSD, která selhala.
4. Absencí osobností, které by dávali naději na změnu: Pragmatický Hamáček (který bude asi zvolen předsedou) nepřesahuje svými kvalitami Sobotku jako politika možného, který uměl zvládat standardní situace, ale absolutně selhal v nestandardních), zcela provařený Chovanec (který má podporu už jen toho nejhoršího, co se na ČSSD přilepilo), nevýrazný Zimola (který přes veškerou snahu zatím nedokáže překročit práh staré politiky odsouzené k neúspěchu).

pátek 16. února 2018

Lustrace, exekuce, perzekuce, šibeniceZdeněk Hrabica
16. 2. 2018
Spojité nádoby. Na čem se už skoro třicet let přiživuje tento velmi nespravedlivý – v jiném gardu ve svých mnoha projevech totalitní režim? Každý člověk je pod nějakým tlakem. Jedni – stali se agenty StB, aby se skuteční loutkoherci mohli stát advokáty, exekutory, podnikateli, aby se jim v jednom šiku podařilo rozkrást naši bohatou zemi. Podařilo se, dostali se dokonce do Evropského parlamentu – ať již jako europoslanci nebo úředníci ve správním aparátu. Prožívají lukulské hody. Na nějakém euru málo záleží.

Policie ukončila Zimolovu kauzu. Omluví se Sobotka se Zaorálkem a Chovancem za jeho vyškrtnutí z kandidátky?

Adam Mikulášek
16.2. 2018   Rukojmí
Policie nebude nikoho stíhat, dokonce nehodlá nikoho v rámci této kauzy ani vyšetřovat za případný přestupek. Jen další důkaz, kterak vykonstruované kauzy na objednávku odstraňují úspěšné politiky!
A Zimola v tom zdaleka není sám, není třeba zde jmenovat mnoho dřívějších podobných pseudokauz, které „vyšuměly“, ale dotyčným neoprávněně pošpiněným a odstaveným politikům se nikdo neomluvil, zejména ne vlastní partaje, které se jich pro jistotu již v počátku dané „kauzy“ zbavily!

Moskva okamžitě zareagovala na žádost NATO, aby "průhledněji" rozmísťovala Iskandery


Dilja Kajumová
16. 2. 2018     zdroj
Na žádost NATO, aby RF neskrývala umístění Iskanderů v Kaliningradské oblasti, odpověděl místopředseda výboru Státní dumy RF pro obranu Jurij Švytkin. Podle vyjádření poslance si nemá aliance dělat naděje na výměnu těchto údajů s Ruskem, protože ze strany NATO není žádný konstruktivní dialog. "Všechny akce NATO svědčí o dvojích standardech aliance. Ústně zástupci organizace říkají jedno, ale skutečnost vypadá jinak", řekl Jurij Švytkin.

K nedožitým pětašedesátinám Miloslava Ransdorfa

Miroslav Pořízek
16. 2. 2018        Vasevec
Rodák z Rakovníka přišel na svět uprostřed druhého měsíce roku 1953. Byl jediným potomkem svých rodičů, z čehož on sám sice nebyl nadšen, ale bral tuto skutečnost zároveň jako výzvu. A podobný přístup praktikoval ve svém životě opakovaně mnohokrát. Nesmírně si vážil rodičů. A jako syn otce, který byl mimořádnou osobností, vynikající zejména v technických dovednostech, ale i v obchodu, v něm viděl důležitý vzor pro vlastní život.

Sýria - vojna - mocnosti - smrť - biznis - politika

16. 2. 2018     Chilli.today/sk
Známy kurdský lekár a aktivista YEKTA UZUNOGLU. Muž, ktorý bojuje za práva Kurdov a upozorňuje na utrpenie kurdského národa. Momentálne vo Švajčiarsku organizuje humanitárne dodávky liekov do vojnou postihnutého Afrinu v Sýrii. Yekta Uzunoglu, vynikajúci publicista a spolupracovník portálu Chilli.today, nám v tomto rozhovore otvorene vysvetlí, čo sa momentálne v kantone Afrin deje. Vysvetlí nám, čo všetko Kurdi v poslednej dobe zažili, čo momentálne prežívajú a ako ich svet potom, čo porazili ISIS, zbabelo opustil. Otvorene hovorí o tom, kto vyzbrojuje islámskych teroristov. Otvorene hovorí o zbabelosti európskeho humanizmu a nášho otroctva peňazí. Podporte ho zdieľaním.
Ďakujeme.

Prohlášení Jana Kellera


16. 2. 2018
Server Nová republika uveřejnil text s názvem „Jak hlasovali naši poslanci EP o usnesení o klimatických změnách“ ZDE . Zmíněné usnesení je k dispozici ZDE. Já osobně jsem hlasoval pro toto usnesení. Několik čtenářů se následně vyslovilo v diskusi pod článkem v tom smyslu, že jsem zklamal jejich důvěru. Prosím čtenáře, aby si text usnesení přečetli.

Odpověď na vystoupení Váchy na DVTV

Biskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu
16.2.2018   došlo poštou

Vážená redakce,
dáváme Vám k dispozici odpověď na vystoupení Halíkova kaplana M. Váchy na DVTV a prosíme o jeho zveřejnění.
Děkujeme.
S úctou Biskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu
 
Redakce Nové republiky dává prostor vyjádření našich věřících spoluobčanů, kterým není osud naší společnosti lhostejný:

čtvrtek 15. února 2018

Norský expert na doping se vyjádřil ohledně "léků" Norů na olympiádě: "Když jsi tak moc nemocný, tak nesoutěž"


Grigorij Jegorov
15. 2. 2018 zdroj
Norský expert na doping Mads Kaggestad zkritizoval norské olympioniky za "léky", které si přivezli do Pchjongčchangu. Uvedl to v místní televizi .... Krátce před zahájením ZOH v Jižní Koreji informovala norská média o "zázračném léku", který si norští sportovci vzali s sebou do Pchjongčchangu. Jedná se o celeston a kenacort, což jsou velmi silné stimulanty a mohou mít podstatný vliv na sportovní výkon. Přičemž WADA oficiálně nezakazovala tyto léky, tento problém se nyní pouze posuzuje, ale omezila jejich použití příslušnými lékařskými indikacemi.

Klub "Nová republika" - únor - duben

15. 2. 2018

Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů...International Visitors Leadership...

Tapin
15.2. 2018   Zvědavec
Dnes si budeme vyprávět o provázanosti vlivných skupin, kruhů a elit skrze americkou vládu na uplatňování americké agendy v ČR. Jsou tu zastoupeni reportéři z ČT, nebo dalších serverů Echo24, Respekt, Mafra apod., řada vlivných multikulturních žurnalistů, vrcholoví čeští politici, známí ekonomové, šéfové obřích systémových neziskovek v ČR, vrchní státní zástupci, představitelé páteřních univerzit, pracovníci v ministerstvu vnitra, spravedlnosti/justici, reprezentanti LGBT komunity, Všechny dohady, domněnky a spřádané konspirační teorie jsou minulostí.

O smrti stoviek ruských žoldnierov v Sýrii následkom úderu amerického letectva

Roman Saponkov
15.2.2018 RusVesna a HlavnéSprávy
Ruský žoldnier a člen skupiny Vagner Roman Saponkov, ktorý už dlhšiu dobu bojuje v Sýrii a predtým bojoval na Donbase, napísal na portáli RusVesna článok, v ktorom reagoval na údajnú smrť 600 ruských žoldnierov zo skupiny Vagner v sýrskej provincii Deir ez Zor. Saponkonov článok publikoval portál RusVesna.

Střílet po všech cílech. Nová svědectví gruzínských střelců

Andrej Veselov
15.2.2018   Sputnik
20. února 2014 na kyjevském Majdanu neznámí odstřelovači začali pálit po lidech, zemřelo 53 lidí — 49 protestujících a čtyři představitelé policejních orgánů. Lídři opozice, představitelé USA a Evropské Unie hned obvinili „režim Janukoviče“. Nicméně oficiální vyšetřování se dostalo do slepé uličky: zločinci nejsou dodnes nalezeni.

Snajper: Dva ukrajinští poslanci byli zapojeni do vražd na Majdanu!

- kou -
15.2.2018  ria.ru a PrvníZprávy
Současný šéf Výboru pro národní bezpečnost a obranu Nejvyšší rady Sergej Pašinskij a poslanec Volodymyr Parasjuk se osobně podíleli na zabíjení lidí během Majdanu, tvrdí gruzínský snajper Alexander Revazišvili.Autorita TGM, národ a Evropa

Stanislava Kučerová
15. 2. 2018
Je to již neuvěřitelných 28 let, co u nás došlo k nečekanému společenskému převratu. A znovu mnozí z nás budou uvažovat o tom, co se tehdy vlastně stalo, zda proměna společnosti přinesla to, co jsme chtěli, když jsme minulý režim kritizovali, a kde se stala první chyba, že vývoj směřuje jinak a jinam, než jsme chtěli. Významný přímý účastník listopadových událostí r. 1989, signatář Charty 77 a spoluzakladatel Občanského fóra, napsal s odstupem doby: „Nic sametového nevidím. Šlo o povrchní restauraci s restitucí některých vlastníků z doby před r. 1948. Výraz „sametová revoluce“ je matoucí a účelový. Kryje snahu zabránit pronikavé demokratizaci, rehabilitaci práva, zákonů, skutečných lidských a občanských práv.“

Kupředu levá! Politolog Oskar Krejčí vysvětluje, jakou levici dnes potřebujeme a proč by základními tématy autentické levice měla být témata práce a míru?

Oskar Krejčí
14.2.2018         Casopisargument    (Publikováno se svolením autora) Evropská politika prožívá krizi. Chybí vizionáři, chybí ideje. Hodnotová vyprázdněnost je dána dvěma hlavními faktory: zlom v globální politice je natolik originální, že nelze vystačit s opakováním zastaralých pravd. Je nutná tvořivost. Ta však není jen vzácná, je také zpravidla až dodatečně pochopená. Zadruhé, dramaticky poklesl význam vzdělání a studia v politice. Dnešní příslušníci evropské politické elity povětšinou umí psát jen o sobě. To jim stačí na rozcestích volebního klání, kde je provází reklama. Absence sociální tvořivosti se ale u nich projeví ve chvíli, kdy se změní politické počasí a je třeba při novém směřování větru něco věcného dělat.

Kongres USA sice zakázal učitelům nošení zbraní na školách; Nejvyšší soud ale nařízení zrušil poté, co Čo Sung-hu vystřílel v roce 2007 na virginské polytechnice za 9 minut 170 ran a zabil 32 studentů a učitelů

Břetislav Olšer
15.2. 2018   Rukojmí
Zákony nezákony, přesto, nebo snad právě proto, se na školách v USA střílí a vraždí dál. Devatenáctiletý Nikolas Cruz na svátek zamilovaných Valentina 14. února 2018 střílel na floridské střední škole a zabil 17 lidí.

Jak hlasovali naši poslanci EP o usnesení o klimatických uprchlících

Pavel Dudr
15.2.2018  EP Shark

K tomu prohlášení Jana Kellera ZDE
Monica Pilloni nás upozornila na usnesení Evropského parlamentu o spravedlnosti v oblasti klimatu (1) s označením A8-0403/2017, kde se mj. praví:
 

V kasárnách pražské Ruzyně byla vybita elita českého národa. Místo památníku je tam sklad

Irena Gruberová
15.2.2015  zdroj
V jízdárně kasáren v pražské Ruzyni popravili nacisté v době protektorátu téměř 250 českých vlastenců. Ti se však ani 70 let od skončení druhé světové války nedočkali důstojného památníku. Místo toho si tu armáda zřídila skladiště.

Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů

Tapin
15.2.2018  Zvědavec
Dnes si budeme vyprávět o provázanosti vlivných skupin, kruhů a elit skrze americkou vládu na uplatňování americké agendy v ČR. Jsou tu zastoupeni reportéři z ČT, nebo dalších serverů Echo24, Respekt, Mafra apod., řada vlivných multikulturních žurnalistů, vrcholoví čeští politici, známí ekonomové, šéfové obřích systémových neziskovek v ČR, vrchní státní zástupci, představitelé páteřních univerzit, pracovníci v ministerstvu vnitra, spravedlnosti/justici, reprezentanti LGBT komunity. Všechny dohady, domněnky a spřádané konspirační teorie jsou minulostí.

Zbohatnutí à la Bakala

Jiří Paroubek
15.2.2018 VašeVěc
Z. Bakala, zkrachovalý uhlobaron, bývalý spolumajitel kamenouhelných dolů OKD, nehodlá přistoupit na požadavek insolvenčního správce OKD Lee Loudy, který se dožaduje úhrady 12 mld. korun po Z. Bakalovi, P. Kadasovi a jejich firmách. Tím důvodem, proč se Louda, coby insolvenční správce, dožaduje zmíněné částky 12 mld. Kč, je to, že Bakala a spol. si v letech 2011 a 2012 vyplatili tuto částku jako dividendy. A to aniž by vytvářeli v OKD potřebný zisk.


Činí redaktoři ČT nátlak na poslance, aby zbavili Okamuru funkce?

- ps -
15.2.2018 PrvníZprávy
Moderátorka ČT Světlana Witowská v pořadu Interview na ČT24 s předsedou poslaneckého klubu ODS Zbyňkem Stanjurou přiznala, že redaktoři ČT činí nátlak na poslance ohledně odvolání Tomia Okamury z funkce místopředsedy sněmovny. Jak se to stalo?

O obětech nacismu mluví všichni ostatní, jen oběti a pozůstalí jsou umlčováni

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
15.2.2018 ČeskéNárodníListy
Dnešní blábolení o Letech, koncentrácích a sudetech - jinak se to z pohledu pozůstalých a obětí nacismu nazvat nedá! - se vyznačuje jedním pozoruhodným atributem. K otázkám okupace, nacismu, koncentráků a obětí se vyjadřuje kdekdo - hlavně v mainstreamových médiích - ale hlasy samotných obětí nebo pozůstalých po obětech nacismu de facto hlavní média nepřipouštějí buďto vůbec, anebo ve výjimkách s dehonestačním či dekvalifikačním ódiem. 


středa 14. února 2018

New York Times pobouřilo vlastenectví sportovců z Ruska: "Neměli by na Olympijských hrách 2018 být"


15. 2. 2018     zdroj
Podle názoru amerického sdělovacího prostředku se "sportovci z Ruska" na Olympijských hrách v Jižní Koreji nechovají dostatečně tiše a pokorně. I tak tam neměli být, píše NYT, a nyní se ještě opovažují pravidelně demonstrovat "vlastenecký zápal".

Premiér Babiš vs. prezident Weiszacker

Jaroslav Loudil
14. 2. 2018
Dnes se stále "propírá" mezi stranami naší "Kavárny" (STAN, TOP-09, KDU), zda je možné, aby "možný bývalý" - asi před 35 lety, spolupracovník STB Babiš dělal v ČR premiéra. Chtěl bych těmto trapným straničkám připomenout dvě události z minulosti. Richard von Weiszacker byl nejoblíbenějším německým prezidentem v historii, prezidentoval demokratickému Německu v letech 1984-94. Co měl on v životopise??

Ano, byli jsme podvedeni, a to od samého počátku!

Jaroslav Tichý
14.2. 2018   Czechfreepress
Pochopme již konečně, že EU nebyla zakládána proto, aby jejím prostřednictvím byly realizovány představy Jiřího z Poděbrad o Evropě (ani sny naše o prosperující mírové Evropě), nýbrž právě k tomu, k čemu nyní Evropa prostřednictvím EU směřuje. Tedy ke své islamizaci a zkáze. EU je pouze nástroj řízený globalisty k realizaci jejich cílů, nikoliv našich idealistických představ. A zbytek je nekompetence, úplatnost, neschopnost a neodpovědnost politiků jednotlivých členských zemí, které si jejich voliči stále dokola volí. Stačí se podívat na vedení EU, co tam sedí za "odborníky".

Su-25 pod palbou. Co všechno už šturmovik vydržel a proč byl sestřelen? (VIDEO)

Napsal/přeložil: mbi
14.2. 2018   Eurasia24
Nedávná ztráta Su-25 byla prvním případem sestřelu tohoto ruského bitevníku v Sýrii. Šlo o ojedinělou událost navzdory faktu, že tyto ruské šturmoviky jsou v Sýrii nasazovány velmi intenzivně a denně čelí palbě z nejrůznějších zbraní.Ruský bitevní letoun Su-25 je považován za jedno z nejlépe chráněných a nejodolnějších letadel frontového letectva.

Proč když Janek Kroupa investigativně lže, přesto dostal novinářskou Křepelku, cenu za „Za významný přínos televizní investigativní žurnalistice"; kvůli němu však věří lidé médiím méně než uklízečkám

Břetislav Olšer
14.2. 2018   Rukojmí
Tak nám vyvstala opět zásadní otázka, proč už zase Janek Kroupa investigativně lže, jako by se nechumelilo... Ale po pořádku; právě to totiž ve veřejnoprávním Českém rozhlase (ČRo) začalo vřít mezi některými zaměstnanci a generálním ředitelem René Zavoralem, resp. mezi asi kým jiným, než investigativním redaktorem Jankem Kroupou...

Martin Schulz právem prohrál všechno

Petr Robejšek
Petr Robejšek
15. 2. 2018 blog autora

Odstupující předseda německé sociálně-demokratické strany Martin Schulz dokázal něco zcela výjimečného. Během několika měsíců svého předsednictví stačil popřít své sliby, rozpoltit svou stranu a zničit svou politickou kariéru. A tenhle génius určoval osud evropského kontinentu.

Modelový rozhovor se slušným profesorem Drahošem - freeware...Jiří Drahoš, (se)hnutí Nevím 2018...

Tomáš Vyoral
13.2. 2018   Rukojmí
Dobrý den,nevím, nevím, nevím, v tuto chvíli musím přiznat, že nevím. Ale Zeman. Intenzivně o tom zatím přemýšlím/e. Musím/e se poradit s týmem. Nechtějte po mně. Nepodsouvejte mi. Slušnost. Spojovat.Nejsem vítač. Ale Zeman..

Nejste jen nafoukaná a nadřazená – jste proti demokracii


Vladimír Pelc
14.2.2018 VašeVěc
 

7. února t.r. redaktorka Petra Procházková ve svém příspěvku na facebooku *) zdůvodňovala, proč různí občané našeho státu mají mít různou váhu svého voličského hlasu.

Kauza Čapí hnízdo aneb Zákon nemůže ve všem suplovat morálku (1)

14.2.2014
Specifická analýza, hodnocení a předpověď (11063)

Každé provinění vůči zákonu vypovídá zároveň o morálním charakteru
1/ provinilce, avšak jakékoli záporné charakterové vlastnosti nemohou být vždy spojovány s porušením zákona.
 

Zbyněk Fiala: České extrémy a ubraná hodnota


Zbyněk Fiala
14.2.2018 VašeVěc
 

Na dani z přidané hodnoty se v roce 2017 v ČR vybralo 382 miliard korun. Daň z ubrané hodnoty, o které se národní příjmy snižují, bude možná dvakrát větší.