Reklama

sobota 24. února 2018

Pithart? Protektorátní nástupce Moravce sprostě a lživě hanobí presidenta Beneše

Petr Pithard "Podiven"
Jiří Jaroš Nickelli
24.2.2018 ČerskéNárodníListy

Kpt. Žvanilkin českých politiků, nepřátel ČSR a české státnosti otírá svá nevymáchaná ústa o presidenta Budovatele, který dvakrát obnovil stát a zabránil občanským válkam. (Aktuálně,cz).

Veteráni "státu ve státě" nacházejí nové uplatnění v amerických masmédiích

Caitlin Johnstone 
23.2.2018 E-republika
Mediální kanál NBC News najal bývalého šéfa CIA Johna Brennana. Jedná se zatím o poslední osobnost z řad amerických zpravodajců, která byla najata pro práci v médiích. V souvislosti s tím rostou obavy z konfliktů zájmů.


 

Jen tumpachový hlupák nepochopí, proč Češi po mnoha potupných zradách Západu v čele s USA během Protektorátu Böhmen und Mähren nezabránili komunistickému puči 25. února 1948…

Břetislav Olšer
24.2. 2018      Rukojmí
Jasný vzkaz těch dávných let: Už si nenecháme srát na hlavu. A tento ponižující stav tři roky po zničující válce způsobilo bez skrupulí šest zásadních důvodů, jak jsem je již nedávno připomněl na stránkách internetových novin Rukojmi.cz, přičemž bylo nezbytné řešit napřed jejich příčiny a až poté z nich vygenerovat důsledky…

Prezident Miloš Zeman ,,Podívejte se, jsou dva typy politiků. Jeden typ se řídí tím evangelickým, řeč tvá budiž ano, ano, ne, ne. Cožpak nad to jest, od ďábla jest. A ti druzí, když to trošku přeženu, se řídí heslem, neříkám tak ani tak, ale na moje slova dojde. A ti druzí, ti mlží. Ti mnoha slovy neříkají nic. A naštěstí občané jim ve volbách nedají dost hlasů na to, aby mohli vládnout."

24.2. 2018   Hrad
Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“
Ptá se ředitel Vladimír Soukup

P.C.Roberts: Americké elity se se svou „Russiagate“ dokonale zkompromitovaly

Vybral a přeložil Lubomír Man
24.2. 2018   Rukojmí
Stephen Cohen, emeritní profesor ruských studií a ruské politiky na newyorské a princentonské univerzitě ve své stati na webu The Nation konstatuje, že dalším rozmazáváním ničím neprokázané teorie Russiagate se její původci a rozšiřovatelé z řad demokratů a presstitutek dopouštějí následujícího: 

Pravdy a lži českých dějin

Stanislava Kučerová
24. 2. 2018
"K násilí, jímž byli a jsou lidé a národy ovládáni hmotně, přistoupila jako poslední vymoženost dvacátého století propaganda, která ovládla lidi a národy duševně. Násilí zbavuje lidi svobody vůle. Propaganda je zbavuje svobodného úsudku. Proti násilí se bojuje rukama a zbraní. Proti nepravdě a neprávu, proti fanatismu a demagogii se bojuje slovem a svědomím. Ve světové při o pravdu a právo asi neplatí přísloví, že moudřejší ustoupí" Karel Čapek

Den obránců vlasti

Campbell: Konec standardního myšlení

© Fotolia/ Alexlukin
Jan Campbell
24.2.2018       Sputnik


Neočekávám, že se místní, euro-unijní a podobná média zmíní o tom, že 23. února se v Ruské federaci připomíná Den obránců vlasti, do roku 2002 znán jako Den Rudé armády. Také den chlapů. Je to státní svátek. Proto blahopřeji všem, kteří plní své povinnosti, dodržují přísahu a jsou věrni své zemi, zdraví a radost.

Ještě, že se nás zastal šéf „fašistické“ Alternativy pro Německo. Hurá…


Jiří Vyvadil
24. 2. 2018
Začnu zdánlivě oklikou, ale pokládám za nezbytné na tomto místě poděkovat Václavu Klausovi, který jako jediný český politik a navíc bývalý premiér a prezident republiky věnoval nevšední osobní angažovanost ve volební podpoře Alternativy pro Německo. Zasloužil se tím o vyváženější politické uspořádání v Německu. A stoupenci Alternativy si jsou toho vědomi.
A k věci…Angela Merkelová vylezla se záhrobí a hned ve své první řeči v předvečer dnešního neformálního summitu lídrů EU opět vystartovala se starou písničkou o potřebě podporovat syrské uprchlíky, o masakrech, které uskutečňuje Asad proti civilistům a kterým Evropa musí pomáhat. A hovořila o povinnosti všech států EU, jmenovitě těch z východní Evropy podílet se solidárně na přerozdělení uprchlíků, protože jak říká solidarita není jednosměrná a když chce volně přeloženo někdo strukturální dotace, musí uprchlíky přijmout a nebo….utrum?

Mzdy a platy a financování veřejného zdravotnictví, důchodů a dávek


Josef Mrázek
24. 2. 2018
Tímto článkem chci upozornit, že nízká cena práce, která vznikla tím, že nebyl nijak kompenzován zánik benefitů poskytovaných za komunistů místo části mzdy, má za následek nejen špatné mzdy a platy, ale také nízké důchody, dávky v mateřství a potíže veřejného zdravotnictví. Uvádím také, jak se to dá napravit. Začínám od financování zdravotnictví jako příkladu, že místo hledání, jak zvyšovat spoluúčast v rozporu s Ústavou ČR, měly být už dávno zachyceny nevyplácené části mzdy, které unikají do zahraničí.

Ukrajinský politolog vyvolal masovou rvačku na NTV.


24. 2. 2018       zdroj a zdroj 
V živém vysílání pořadu Místo setkání na kanálu NTV se odehrála masová rvačka. Informace o tom byla na internetové stránce kanálu. Zpočátku vznikl konflikt mezi německým poslancem Andreasem Maurerem a ukrajinským politologem Dmitrijem Suvorovem. Maurer hovořil o smrti stovek dětí na Donbasu, načež Ukrajinec začal křičet a požadovat, aby byly poskytnuty jako důkazy fotografie. Moderátor pořadu Andrej Norkin, ve snaze uklidnit hosta, ho uchopil za rameno, načež se rozpoutala rvačka. K bitce se připojila ještě více než desítka osob, některé z nich se v průběhu mely ocitly na podlaze. Video je na internetu zablokováno NTV Broadcasting Company ZDE , ale je ZDE

Otevřený dopis, adresovaný panu prezidentovi České republiky


24. 2. 2018

Vážený pane prezidente,

tento rok bude rokem závažných rozhodnutí pro náš stát, a to s obrovskými dopady nejen pro jeho obyvatele, nýbrž i pro národ jako takový. Má být totiž projednána a podepsána smlouva Dublin IV. a následně i smlouva OSN tzv. Globální kompakt.
Naprosto převažující většina národa má oprávněné obavy o další existenci našeho státu, jazyka, kultury a způsobu života. Má obavy z plánované islamizace Evropské unie a tedy i ČR. Na rozdíl od zemí západní Evropy jsme však neměli nikdy žádné kolonie, vždy jsme žili jen ze své vlastní práce, ze které navíc spíše profitovali ještě i cizí. Nevidíme tedy sebemenší důvod k tomu, abychom k nám zvali masově migranty z jiných zemí.

pátek 23. února 2018

Potvrzeno: Su-57 jsou v Sýrii a budou nasazeny v boji. Zde jsou podrobnosti

23.2. 2018   Eurasia 24
Napsal/přeložil: Geo

Ruské zdroje ve čtvrtek 22. února potvrdily přílet nejméně dvou bojových letounů páté generace Su-57 do Sýrie. O den dříve o události jako první médium v České republice informovala Eurasia24.cz.
Vysoce postavený manažer z ruského obranného průmyslu a současně nejmenovaný člověk z velení ruských ozbrojených sil listu Kommersant potvrdili informaci o přeletu nejnovějších ruských bojových letadel na základnu Hmímím v Syrské arabské republice.

Mojmír Grygar: Politická prestiž a hrozba války

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
23.2.2018
(volně navazuje na předchozí autorův text ZDE)
Platí lidská práva v Severní Koreji? Rétorická otázka – samozřejmě že neplatí, zejména ne v pojetí, jaké prosadily revoluce (francouzská a americká) popírající principy režimů založených na dědičných privilegiích a tuhé centrální moci. Ale lidská práva nejsou obecným a nadčasovým pojmem, mají konkrétní obsah, vztahují se k daným historickým a lokálním poměrům. Mají Spojené státy a jejich stoupenci brát při řešení dnešní krize v úvahu lidská práva 23 milionů obyvatel Severní Koreje?

Probuzené vlastenectví a olympijská moudrost


Patrick Ungermann
23. 2. 2018
Před třemi lety jsme zažili americký týden, vzpomínáte? Těžší válečná technika Spojených států neminula naši zemi a mnoho lidí plesalo. Znám paní, zklamanou z toho, že „ta výstava tanků“, jak příjezd amerického konvoje do Pardubic nazvala, nebude ve městě napořád. Vím, že hromadné sdělovací prostředky spolu s policií bděly, aby projevů nesympatií s průjezdem těžkých mašin bylo co nejméně. Přesto jsem se neubránil dojmu, že pro mnohé z nás šlo o přitakání jakémusi westernovému povyražení při dobré náladě, která se od nás nakonec očekávala.

Lepší jeden den lvem než sto let ovcí? Zůstat nebo odejít z EU?

Adam Mikulášek
23.2. 2018   Rukojmí
Asi jako rozhodnout se, zda zůstat v upadající a chátrající zoo, kde máte zajištěné žrádlo (byť jeho kvalita jde dolů…), ale žádnou svobodu, a volnou přírodou, kde máte svobodu, ale sehnat žrádlo je kapánek náročnější.

Jen dvěma větami Putin 21.2.2018 přivodil pokles dolaru a eura


Táňa Četveriková
23. 2. 2018 zdroj
Putin se vyjádřil k návrhu na uložení nových sankcí Rusku. Iniciátorem protiruských opatření se tentokrát stal ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson. Na otázku novinářů odpověděl Vladimír Putin zřetelně a jasně. "Ano, sankce škodí našemu hospodářství, bylo by hloupé to popírat. Ale ještě hloupější by bylo si myslet, že se neadaptujeme. V tomto okamžiku probíhá aktivní reorganizace ekonomiky na vnitřní trh a budování vztahů s našimi asijskými partnery. Zapamatujte si moje slova. Přijde čas, kdy USA budou litovat své volby, to není hrozba, ale připomínka".

Čuba nebo Štěch? Po staru se přece žít nedá.


Zdeněk Hrabica
23. 2. 2018
Před nynějším Domem odborových svazů (nepotvrzeně jsem slyšel, že je tento architektonický skvost na prodej) stávala socha Antonína Zápotockého, kterou „ tátové dělníků“ a jiní záhy po majetkovém převratu vyvrátili z piedestalu a postavili tam sochu Winstona Churchilla.
Jeden z „tátů dělníků“ Milan Štěch tuhle prohlásil, že druhou světovou válku vyhrál Winston Churchill. Kdepak nějaký Stalin! Také se hlasitě ozval, že Zeman na sjezdu ČSSD pronesl svůj nejhorší projev.

Krutá a zbytečná chudoba

Tribun
23.2.2018

Česká republika, Evropa, nejbohatší region světa na počátku 21. století. A přesto jsou zde ke slyšení příběhy, jako ty z reportáže o lidech žijících pod hranicí chudoby, kterou zveřejnil server SeznamZprávy.cz. I kdyby ty tři příběhy byly všecky, které by ke slyšení byly, je to o tři víc, než je nezbytně nutné a slušné.

čtvrtek 22. února 2018

Rusko posílilo leteckou jednotku v Sýrii. Do Sýrie přiletěly i letouny Su-57

22. 2. 2018        zdroj a zdroj
Syrští aktivisté oznámili přílet dvou nejnovějších ruských stíhacích letounů páté generace Su-57 do republiky. Podle jejich informací přistála tato letadla 21. února na letecké základně Hmeymim. "Snímek byl pořízen při jejich přistávání v Hmeymim", upřesnil autor záběru, na němž jsou stíhačky zaznamenány. 21.února do Sýrie rovněž přiletěly čtyři stíhačky Su-35C a letoun dálkové radiolokační včasné výstrahy A-50U. Vedl je Tu-154. Trasa do blízkovýchodní republiky vedla nad vodami Kaspického moře a vzdušným prostorem Íránu a Iráku.

Riziková společnostVlastimil Podracký
22. 2. 2018
Globalistická akce, která v současné době probíhá v celé západní civilizaci, se dostala do fáze, ve které už naráží na přirozený odpor konzervativně založených lidí. Vývoj ke globalizaci přestal být přirozený a je mocensky prosazován. Globalizace má svůj přirozený segment spojování a vzájemných styků lidí různých národů na základě obchodní výměny a cestovaní, a svůj segment ideologický, mocensky prosazovaný establishmentem, mající především prvky násilného prosazení směsice různých národů a ras za přítomnosti tlaku na odnárodnění původních etnik. Tento násilný segment má totalitní tendence: ideologickou výchovu a přesvědčování, bojůvky (Antifa), vytváření nepřítele (v Rusku), násilné vnucování cizích etnik (jakýchsi nositelů globalizace) a snahu o cenzuru psaného a mluveného slova.

Agent 25085 v éře politických kartelů


David Martínek
22.2.2018
Uveřejňujeme analytický rozbor filmového režiséra Davida Martínka, který v širokém záběru kriticky hodnotí současnou politickou situaci u nás, stav české občanské společnosti, aktuální stav demokracie, výkonnosti státu a činnosti jeho institucí.


"Nemlčíme!" K 75. výročí úmrtí sourozenců Schollových


22. 2. 2018    zdroj
Patří k nejznámějším odbojářúm v době nacismu. Letáky a hesly proti Hitlerovi se sourozenci Hans a Sophie Scholl bránili proti nacistickému režimu. Za to museli studenti před 75 lety zaplatit svým životem.  " Svoboda", napsala Sophie Scholl na spodní stranu svého obžalovacího spisu. Slovo svoboda bylo i na letácích, které rozšiřovala společně se svým bratrem Hansem Schollem a dalšími spolubojovníky odbojového hnutí " Bílá růže" proti hrůzovládě Adolfa Hitlera. Oba studenti jsou za to odsouzeni k smrti a 22. února 1943 zavražděni nacisty. Je tomu právě 75 let.

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

rozhovor s Terezou Spencerovou
22.02.2018  ParlementníListy
Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejspíše se tam „potkají“ se silami Bašára Asada. Ten mezitím dle informací západních médií plení poslední kapsu odporu poblíž Damašku. Jak to je doopravdy? Odpovídá editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová, která se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje též pravidelné bezpečnostní konferenci v Mnichově.

Lavrov a Dačič se vyjádřili ke Kosovu i výroku Thaciho

Ministři zahraničí Lavrov a Dačić
22.2.2018      messin     zdroj
Ministr zahraničí Srbska Ivica Dačič se v Bělehradě setkal se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem. V souvislosti s Thaciho prohlášením, že by se Srbsko po ruském uznání Kosova vzdalo „falešné mytologie“, dnes Lavrov důrazně odmítl, že by Moskva mohla změnit svůj negativní postoj k nezávislosti Kosova.

Kauza Duka a rozdělování společnosti

Radim Valenčík
22.2.2018 Blog autora

Z hlediska procesu probouzení, vyzrávání a dospívání společenského vědomí a sebevědomí (jehož součástí je i vznik potřeby perspektivní realistické vize a sdílení této vize) si pozornost zasluhuje sledování toho, kdo ve skutečnosti rozděluje společnost:

Hrdina, který se nehodí…

Přemysl Votava
22.2.2018 VašeVěc
Naši stateční předkové vytvářeli slavné dějiny naší země. Jejich činy i jména nám závidí celý svět, zapsali se do dějin obou světových válek. Českoslovenští legionáři bojovali na transsibiřské magistrále, naši letci trestali německé okupanty v bojích nad Británií, 1. československý armádní sbor v SSSR osvobozoval Kyjev a další města na Ukrajině, Polsku, Slovensku…, svět obdivoval naše výsadkáře, ti spolu s domácím odbojem, poslali do pekla R. Heydricha,… Naši vojáci a další vlastenci umírali za svou vlast, mnozí se vděku nedočkali.

Inteligent nevěří spikleneckým teoriím (pokud je ovšem nesdílí)

22. 2. 2018    (zpráva kolující po internetu)
...Pokud jde o řetězovky druhu pošli dál a budeš zdráv, vyhraješ v lottu a pod., tak jsou neškodné a jen ztráta času. Daleko horší je to s různými spikleneckými teoriemi a podobným neřádstvem. Dostávám jich nemálo a odesilatelům vůbec nevadí, že jsou nejčastěji z dílny AE News, Aeronet, nebo přímo RT. Nejsou to blbci, jak by se dalo předpokládat, což horší, a argumenty na ně moc neplatí. Klasickým příkladem je Petr Šulc z áčka. Některé jsou plné nenávisti a vulgarismů, ale ani to nevadí.

„Dosť bolo Havla!“


Zdeněk Hrabica
22. 2. 2018
Pod títmto titulkem „Dosť bolo Havla!“, napsaným mou rukou, vyšla v LUKu 8/2018 21.února 2018 moje fotografie z Bratislavy, kde jsem byl na služební cestě v roce 1989. Je z návštěvy Václava Havla v Bratislavě, kam přijel s prezidentskou vlajkou na mercedesu po návštěvě Bonnu, krátce po té, kdy se hanebně omluvil Němcům za zločiny Čechů při jejich „vyhánění“.

Útoky na školy se daří. Dětem budou vymývat mozky za státní peníze Evropské hodnoty a novináři

22.2.2018  SvětKolemNás

O tom, že je mládež nejjednodušším cílem příznivců multikulturního uspořádání světa a vede přes ni nejsnadnější cesta k prosazení představ o světě bez hranic, jsme již na stránkách inadhledu několikrát psali.

Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů, část 3

Tapin
22.2.2018  Zvědavec
Předchozí část
V minulém díle jsme upozornili na zvláštní program pořádaný administrativou USA pod názvem International Visitors Leadership, v jehož rámci americké ambasády vytipují ve státní správě, médiích a tzv. neziskovém sektoru hostitelské země vhodné osobnosti, které pak jsou zvány na několikatýdenní velmi dobře organizovanou, exkluzivně pojatou a nákladnou stáž placenou americkou vládou. Absolventi těchto pobytů se stávají ve vlastní zemi hlasateli amerických zájmů a prodlouženou rukou Washingtonu. V dnešní části se budeme opět věnovat konkrétním lidem, kteří tuto stáž absolvovali. Závěry si jistě uděláte sami.

středa 21. února 2018

Tábor v Letech a jak to bylo dál...

Jiří Baťa
21. 2. 2018
Kolem tábora v Letech u Písku se toho v poslední době napsalo velice moc, avšak téměř v každém podání se vyskytovaly značné nepřesnosti o samé podstatě tohoto tábora. Velký vnos do takřka mystifikujících informacích vnesli sami představitelé romské entity, s hrou na city co nejtragičtěji a vykreslit utrpení svých soukmenovců a rodinných příslušníků co nejčernějšími tragickými barvami. Chtěli tím zřejmě umocnit a zdůraznit požadavky na uznání tábora v Letech za tábor, ve kterém měl být páchán holocaust, v němž hlavní obětí byli občané cikánského původu.

Co se stalo s naší dobou?

Jaroslav Maxmilián Kašparů
Jaroslav Maxmilián Kašparů 

21.2.2018 NaŠeptandě
Obyčejní smrtelníci v této zemi trpí oprávněnými pocity nespravedlnosti a křivdy, ale parní válec politiky a byznysu si vesele jede dál. A proč by ne! Sliby, fráze a široké úsměvy těch (všeho)schopných z...Zbyněk Fiala: Corbyn chce státní banky


Jeremy Corbyn
Zbyněk Fiala
21.2.2018   VašeVěc
Britská vláda konzervativní premiérky Theresy Mayové je ve hře, protože stranu rozštěpil bezvýchodný Brexit. Labouristé cítí, že jsou na řadě a začínají důrazněji ohlašovat své priority. Jednou z nich je, že finanční systém musí sloužit reálné ekonomice, nikoliv ji ždímat a rozkrádat, jak si zvykl. Pomoc musí dostat malé a střední podniky, páteř ekonomiky. Sloužit jim má síť regionálních veřejných bank. Ty by mohly vzniknout buď nově, nebo z Royal Bank of Scotland, fakticky zestátněné vládní pomocí v době finanční krize.


Tajný americký vládní program pro výchovu budoucích proamerických kádrů, část 2

Tapin
21.2.2018  Zvědavec
V minulém díle jsme upozornili na zvláštní program pořádaný administrativou USA pod názvem International Visitors Leadership, v jehož rámci americké ambasády vytipují ve státní správě, médiích a tzv. neziskovém sektoru hostitelské země vhodné osobnosti, které pak jsou zvány na několikatýdenní velmi dobře organizovanou, exkluzivně pojatou a nákladnou stáž placenou americkou vládou. Absolventi těchto pobytů se stávají ve vlastní zemi hlasateli amerických zájmů a prodlouženou rukou Washingtonu. Stopy útoků proti SPD a Tomiu Okamurovi vedou i ke kauze muslimských šátků ve školách! Stopy programu International Visitor Leadership vedou k “bílému blátu” z Masarykovy univerzity a právnickým kancelářím

21.2.2018   Rukojmí
Rozkrýváme další chapadla americké chobotnice v ČR! Stopy útoků proti SPD a Tomiu Okamurovi vedou i ke kauze muslimských šátků ve školách! Stopy programu International Visitor Leadership vedou k “bílému blátu” z Masarykovy univerzity a právnickým kancelářím. V Česku je 200,000 Cikánů, ale při sčítání lidu se jich ke svému původu přiznalo jen 13 tisíc! Něco tady nehraje!

"Rozdělení syrského státu": Lavrov vyzval k uzavření americké "bezpečnostní zóny" v regionu al TanfuAnastázie Ivanová, Anastázie Rumjancová
21. 2. 2018       zdroj
Ruská strana ví o celé řadě faktů, jež vyvolávají pochybnosti o úmyslu USA bojovat proti teroristům skupiny Džabhat an-Nusry. Konstatoval to při zahájení diskusního klubu Valdaj ministr zahraničí RF Sergej Lavrov. Zdůraznil, že rétorika Spojených států o zachování celistvosti Sýrie musí být podepřena činy. Zejména je nutné uzavřít Američany vytvořenou takzvanou bezpečnostní zónu v oblasti al Tanfu, kde teroristé regenerují své síly. Podle expertů Washington již nemá v úmyslu v SAR bojovat, ale plánuje, že bude situaci kontrolovat: povede zprostředkovanou kampaň prostřednictvím svých spojenců v regionu. "Myslím, že úspěch syrského urovnání nezávisí na tom, co může ještě udělat Rusko, ale na tom, co ještě přestanou dělat Spojené státy, a udělaly by nejlíp, kdyby přestaly hrát velmi nebezpečnou hru, která povede k rozpadu syrského státu", soudí Lavrov.

Odstrašující nesmysl varovného (pre-emptive) úderu

Mojmír Grygar
Mojmír Grygar
21.2.2018
V oficiálních amerických dokumentech o řešení nebezpečné situace v Severní Koreji se objevuje termín „pre-emptive strike“, preventivní úder, který má nepřítele varovat, zastrašit. (Odstrašující materiál na toto téma přineslo speciální číslo The Economist, 17.1. – 2.2.). Opatření, které se prezentuje jako předběžné, jako vztyčený prst nebo mírný záhlavek, vzbuzuje jakousi naději, že menší vojenský zásah zabrání mnohem většímu zlu, že je veden ušlechtilým záměrem vyhnout se válce „na plný plyn“, nekontrolovanému vraždění se všemi vypočitatelnými i nepředvídatelnými důsledky. 

Bude nová Jalta? Půjde o zformování nových principů mezinárodních vztahů, které budou odpovídat současné úrovni morálního a intelektuálního stavu vývoje lidstva.

Sergej Kuzněcov
21. 2. 2018   Zvědavec

Stávající světový řád je odsouzen ke zkáze
Jaltská dohoda není jen symbolem rozdělení světa na sféry vlivu, ale také symbolem schopnosti soupeřících států vyjednávat a dodržovat dosažené dohody. Nicméně hluboké geopolitické změny ve světě se začaly projevovat okamžitě po objevení jaderných zbraní v USA a poté i v SSSR.

Únor se stal velmi významným měsícem roku 1986 pro dva židovské vyzvědače, žijících ve vězeních tisíce kilometrů od sebe vzdálených; Karel Köcher vězněný v USA a Natan Ščaranský, sovětský disident z Moskvy...


Břetislav Olšer
21.2.2018  Rukojmí
Duch dnešního příběhu mě zastihl při jedné z mých pracovních cest do židovského státu Izrael, provázel mě pak i v Česku; stojí za připomenutí... Vše začalo v únoru 1986...

Babiš a zahraniční investoři

Erik Best
21. 02. 2018 - EB
Kdy by se měli zahraniční investoři začít bát, že se levicová vláda ANO a ČSSD s podporou KSČM rozhodne jim to natřít? Nejspíš právě teď. Český ekonomický tisk, především Hospodářské noviny, tolik nadělá s czexitem ve snaze politicky poškodit Andreje Babiše, že zcela přehlíží mnohem realističtější scénář.


Pozdrav z Muslimic... Ach ano, to nejsou migranti. To jsou turisté...

Vladimír Stwora
20.2.2018  Zvědavec
Byla jedna zemička a v té zemičce městečko. Ta zemička se jmenovala Čechy (a Morava, ale ta v názvu bohužel nebyla) a to městečko bylo české městečko. Na mapách je ještě najdete pod starým názvem Teplice. A jak to městečko vypadá dnes? Přišly mi emailem nějaké obrázky, tak se podívejte sami. Ne nadarmo se říká, že obrázek je více než tisíc slov.

Připomenutí: Den, kdy byl vydán Komunistický manifest

21.2.2018  Stream

úterý 20. února 2018

Referendum, dost bylo řečí, je třeba konat!


Stanislav A. Hošek
20. 2. 2018
Volání po referendu nezaznívá jenom v naší zemi. Opakovaně se intenzita požadavku na nějakou formu všelidového hlasování projevuje skoro ve všech demokraciích. Již jenom proto, že lidé opravdu demokracii chápou jako vládu lidu, ale především proto, že veřejnost bývá až hrubě nespokojena s činností svých zástupců jak v zákonodárných, tak v exekutivních sborech. Svědectví o tom podávají nesčetné průzkumy veřejného mínění i o důvěře v naše politiky, v politické strany, a hlavně v parlament, vládu, či prezidenta.

Petice - Výzva Vládě ČR, aby odvolala uznání samozvaného albánského kvazistátu na území jižního Srbska

PETICE – VÝZVA vládě České republiky


My, níže podepsaní, žádáme vládu České republiky, aby vzala zpět (odvolala) uznání tzv. Republiky Kosovo. Uznání samozvaného státu kosovských Albánců, ke kterému došlo v květnu 2008, bylo ze strany tehdejší české vlády hrubým porušením mezinárodního práva. Tímto jednáním tehdejší vláda České republiky ignorovala doporučení Sněmovny ČR a bezprecedentně porušila platné mezinárodní dohody a své mezinárodní závazky, jako jsou Charta OSN, Závěrečná ujednání z Helsinek z roku 1975, Kumanovskou smlouvu mezi státy NATO a Jugoslávií z června 1999 a rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 1244. Ze znění výše zmíněných dokumentů a mezinárodních úmluv je zřejmé, že jihosrbská provincie Kosovo a Metochija, na jejímž území vyhlásili předáci kosovsko-albánské menšiny samozvaný stát, je stále nedílnou součástí Republiky Srbsko. Proto žádáme, aby dnešní česká vláda napravila hanebnost tehdejší Topolánkovy vlády, která nás zařadila mezi státy, nastolující ve vztazích států zákony džungle, což je pro nás, české občany, naprosto neakceptovatelné.

V Praze 16.2.2018

Přátelé Srbů na Kosovu,    z.s. Nezávislá média,    z.s. Geopolitikon, z.s.Podepsanou Výzvu prosím posílejte na adresu:

Přátelé Srbů na Kosovu
Přemyšlenská 437/80
182 00 Praha 8

(vzor podpisového archu ke stažení):

Lucemburský ministr: Orbán je diktátor, musíme proti němu zakročit!

Jean Asselborn, lucemburský ministr zahraničí

Albrecht Meier a  rp
20.2.2018   Tagesspiegel, překlad PrvníZprávy


Lucemburský ministr zahraničí Jean Asselborn označil maďarského premiéra Viktora Orbána za jeho projev diktátorem.
Asselborn reagoval tvrdě na hrozbu maďarského předsedy vlády Viktora Orbána uzavřít uprchlické organizace ve své zemi.

Představy Babišovy vlády: „O revizi mobilizačního systému"Bohumil Svoboda
20. 2. 2018
Před vánocemi minulého roku jsem se stručně vyjádřil k tezím programového prohlášení vlády ČR – kapitoly „Obranná politika a Armáda České republiky“. Za pozoruhodné jsem označil skutečnost, že vláda v tomto dokumentu vymazala ze světové mapy a budoucí mezinárodní politiky takřka celou východní polokouli a zcela vynechala zmínku o takových velmocích jako je Čína a Rusko. Vtom spatřuji rukopis bývalého ministra obrany Stropnického, který si tak pro případ schválení této kapitoly jako součásti vládního prohlášení připravil nejlepší východisko pro budoucí realizaci své výlučně prozápadní a zejména proamerické zahraniční politiky.

Debalcevo sa stalo donbaským Stalingradom. Včera si v meste pripomenuli výročie oslobodenia

Děbalcevo 2015
Eugen Rusnák
20.2.2018 HlavnéSprávy


Včera v doneckom meste Debalcevo sa uskutočnili spomienkové slávnosti. Obyvatelia mesta a hostia si pripomenuli tretie výročie oslobodenia od ukrajinskej armády. 


 

Polévka se vaří, maso na talířiZdeněk Hrabica
20. 2. 2018
Podle skromných odhadů odhadů žije v České republice kolem 30 000 bezdomovců. Pakatel. Jenom v Praze jich je asi 6 000; je to tzv. tvrdé jádro. Odborně se mu říká „roughly sleepeng“. Každé páté dítě nemá na zaplacení školního oběda. Počet sebevražd v posledních devíti letech u nás nepatrně roste, vloni to bylo 1 617 osob. Ale je to skoro o polovinu méně než v osmdesátých letech 20.století. Jsou mezi nimi i živé pochodně. Kdo by je ale zmiňoval. V Rusku je sebevražd mnohonásobně více, v médiích se smí denně objevit pouze jedna zpráva o sebevraždě. Nejméně sebevražd je na Maltě. Jedenáckrát více v Lotyšsku!

Saakašviliho deportovali z Ukrajiny deň predtým, ako mal na súde vypovedať o gruzínskych snajperoch na majdane

Kyjev  - Saakašvili podruhé zatčen
20.2.2018  HlavnéSprávy
Saakašviliho deportovali z Ukrajiny deň predtým, ako mal na súde vypovedať o snajperoch na majdane, upozornil na tlačovej konferencii v Moskve autor materiálu o gruzínskych snajperoch Andrej Veselov.

Sjezd ČSSD a složitá cesta k vizi

Radim Valenčík
20.2.2018 blog autora
Od ČT 24 jsem si při komentování sjezdu ČSSD moc nesliboval. Ale takové prvoplánové cinknutí komentářů a takový diletantismus...

Stačí uvést příklad. První dva komentáře ke zvolení Hamáčka předsedou – první od Pospíšila, druhý od Gazdíka.