Reklama

sobota 3. března 2018

P..C.Roberts: Putinův projev o stavu Ruské federace


3. 3. 2018      PaulCraigRoberts
Dvouhodinový páteční projev prezidenta Putina, do něhož byla zapojena i videoprojekce nových druhů ruských nukleárních zbraní, prokázal, že v této oblasti získalo Rusko náskok jak před USA, tak i před jeho vazalskými státy v NATO. A to náskok natolik pozoruhodný, že v jeho světle přestává být samozřejmé hovořit o USA i nadále jako o supervelmoci. Přičemž nelze současně pochybovat o tom, že kdyby takový náskok měli šílení neokonzervativci ve Washingtonu, nebyla by už dnes nukleární světová válka pouhou možností.

Kurdové vytlačují Tureckou armádu a džihádisty ven z AfrinuJana Maříková
3. 3. 2018
Tento týden se zdá být pro Kurdy dobrý. V úterý nevyšel pokus o "handl" s Tureckem, kdy byl v sázce život - bez nadsázky - jednoho z předních kurdských politiků Sáliha Muslima. Tento významný muž byl zatčen pražskou policií, která se zprvu zaštiťovala zatykačem Interpolu - což se ukázelo jako lež. Zatykač vydala Ankara - na syrského občana. Nevím, komu z našich policejních představitelů přeskočilo, jaká vidina je k tomuto činu hnala. Zda osobní prospěch či zdánlivě bohulibá snaha vyměnit pana Muslima za dva Čechy, kteří sedí v tureckém vězení, protože se chtěli přidat k Lidovým obranným jednotkám YPG - kde mimochodem bojuje spousta cizinců - především Britů a Francouzů, ale i Američané, Španělé, Holanďané - a mají i své mrtvé. 


Podaří se využít vražd novinářů k rozpoutání majdanu na Slovensku?

3. 3. 2018
https://www.youtube.com/watch?time_continue=92&v=6gv2XdTfAKA
Klikněte na obrázek

Západ propadá panice. Střela s jaderným raketovým pohonem dává Rusku výhodu planetárního rozměru - odradí útočníka (VIDEO)

Geo, mbi
3. 3. 2018  Eurasia24
Hysterie v USA, panika a nevěřícnost v Británii. Zhruba tak se dají popsat reakce na představení nejnovějších ruských zbraňových systémů Vladimirem Putinem. A Rusko? To se může jen radovat z dosaženého technologického průlomu, který přinese ovoce i civilnímu sektoru. Tím průlomem je úspěšná zkouška zbraně s jaderným raketovým pohonem.

Murphy: „Můžete stokrát dokázat nepravdivost lživého výroku, stejně se vždycky najdou lidé, kteří mu uvěří…“ aneb „S blbcem se nikdy nepři – někdo by si nemusel všimnout, že je mezi vámi velký rozdíl…“

Břetislav Olšer
3.3. 2018   Rukojmí
Proč atmosféra kolem vraždy Kuciaka připomíná puč na kyjevském Majdanu či likvidaci nepřátel zapálením Říšského sněmu? Obě tyto zinscenované tragédie byly předzvěstí vražedného násilí…

Stav zastupitalské demokracie. Krize, nebo degenerace?


Stanislav A. Hošek
3. 3. 2018
Již poměrně dlouho se hovoří o krizi zastupitelské demokracie u nás i v jiných zemích Západu. Jedním z doprovodných jevů tohoto stavu je stále se opakující volání po přímé demokracii. Zastupitelská demokracie je totiž jednou z forem nepřímé demokracie a její konkrétní formy vykazují tu více, tu méně zřetelné nedostatky. V současnosti platí mezinárodní úzus, že za demokratický stát se považuje ten, kde probíhají podle stanovených pravidel volby a kde o státní moc soutěží politické strany. Demokracie totiž nemá vyčerpávající definici, takže každá konkrétní demokracie je prakticky definována ústavou daného státu. Demokracie v ČR je tedy definována jako parlamentní a ideově jako liberální. Což je samo o sobě protimluv, protože žádná skutečně liberální společnost nemůže být demokratickou, protože v ní vládnou elity a ne „lid“.

Rukojmí - 1 - Demokratická výměna kus za kus

Yekta Uzunoglu
3. 3. 2018
Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony nedokázaly tento institut odstranit ze života naší jinak lidské společnosti. Přece s vývojem naší civilizace k nějakému "pokroku" došlo. Když nějaká fyzická osoba v naši době někoho vezme jako rukojmí, tak je to trestné a s vysokou sazbou. A co když rukojmího vezme právnický subjekt jako je stát?! Stát dostane nálepku otrokáře, stát zločinu a měly by dle mezinárodních lidských zákonů vstoupit do platnosti mezinárodní sankce vůči takovému státu.

Jednání o referendu vysvléká politickou scénu do naha


Josef Mrázek
3. 3. 2018
Spor o to, kdy je pro společnost při řešení jednoduchých zásadních otázek lepší použít přímou a kdy zastupitelskou demokracii, by neměl vznikat, protože dobré rozhodnutí se dá očekávat od znalých, schopných a poctivých občanů, ať už se rozhodují jako jednotlivci, nebo jako zastupitelé. Bohužel, kvalitu zastupitelského orgánu náš volební systém nezaručuje a deformace rozhodnutí těchto orgánů vnějšími vlivy může být velká. Na druhé straně při referendu jako nástroji přímé demokracie má velkou příležitost manipulace pomocí zneužití sdělovacích prostředků.

Rusko obsadilo páté místo v zásobách zlata mezi ostatními zeměmi. Zlatý triumf: Rusko připravuje úder na americkou ekonomiku


3. 3. 2018 zdroj a zdroj
Rusko předstihlo Čínu co do množství zásob zlata. Jak oznámila agentura Bloomberg, pouze v lednu Centrální banka RF koupila 20 tun drahého kovu a zvýšila ruské rezervy zlata na 1857 tun. Pro srovnání si uveďme, že Čínská národní banka skladuje 1843 tun.

Založí kvůli Ondráčkovi "Pražské kavárenské milice?“

Jaromír Petřík
3. 3. 2018      JaromirPetrik
„Ondráček nebo jak se ten pendrekář jmenuje by si měl uvědomit, že v případě ohrožení demokracie je použití síly legální a dovolené.“ Tolik citace z diskuse pod blogem Davida Vlka. Tento příspěvek napsal bloger Jan Ziegler a pod něj se podepsali blogeři Tomáš Flaška a David Vlk: VlkDavid. Bloger Jiří Hermánek odpověděl takto-cituji: „A co z toho plyne? Vyzbrojíme tzv. Lidové kavárenské milice?“. A já jsem si dovolil tuto odpověď použít do názvu svého článku.

Hrozivé mlčení západních prodejných médií na Putinův projev v ruské Dumě

Václav Umlauf 

3.3.2018  E-republika
USA prohrály další kolo zbrojení a teroristicky okopávají Rusku kotníky. EU na hledí na mírovou iniciativu Putina a na jeho nové zbraně jak tele na nová vrata. Evropa se musí rozhodnout, zda chce válku s Ruskem za zájmy USA; nebo mír s Ruskem ve vlastním zájmu. 
 

Fake news

Pavel Letko 
3.3.2018 E-republika
Falešné zprávy jsou součástí tohoto světa podobně jako voda a vzduch a dokud budou na světě alespoň dva lidé s mozkem v hlavě, nikdy to nebude jiné.

pátek 2. března 2018

Eurokomise žádá do hodiny mazat nepohodlné příspěvky z Facebooku a dalších sociálních sítí, píší na Idnesu!

Adam Mikulášek
2.3. 2018   Rukojmí
Už jim nestačí do 24ti hodin jako v Německu, eurokomisařka pro nespravedlnost Věra Jourová se nepostavila proti!
Tak odcitujme, jak o věci smýšlí paní komisařka za Babišovo hnutí ANO:

„Odstraňování obsahu by mělo být přiměřené a zároveň respektovat svobodu projevu. Potřebujeme záruky, aby nebyl mazán i legální obsah. Vše je o rovnováze,“ uvedla unijní komisařka pro spravedlnost Věra Jourová.

Prezident Miloš Zeman:,, Já už jsem navrhoval zrušení koncesionářských poplatků a převod České televize na financování ze státního rozpočtu. Mimochodem, pokud jsem správně informován, tak teď se o obdobném modelu diskutuje v Rakousku. "

2.3. 2018   Hrad
,, A když má někdo polštář koncesionářských poplatků a nikdo jiný tento polštář nemá, tak ten, kdo ten polštář má, zákonitě degeneruje, protože není přinucen k soutěživé aktivitě. Ten, kdo ten polštář nemá, je soutěživý a rozvíjí se."
Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

Nenaslouchali jste nám? Tak tady to máte! Vladimir Putin ukázal ničivou zbraň, která nemá obdoby (VIDEO)

Napsal/přeložil: Geo
2.3. 2018   Eurasia24
Už v roce 2004 ruský prezident Vladimir Putin varoval Spojené státy, aby neeskalovaly bezpečnostní situaci ve světě rozmísťováním protiraketového systému, protože jinak bude muset Rusko vyvinout zbraně kategorií nemajících ve světě obdoby. Ve svém posledním projevu o stavu země ukázal, že nemluvil naprázdno.

Král vysílá své vojsko do boje...

Jiří Jírovec
2. 3. 2018
Kdysi to byla dětská hra. Král, tedy vůdce tlupy určil toho, kdo se pokusí prorazit nepřátelskou řadu. Jen výjimečně vysílal "sám sebe". Hra, na jejímž konci je smrt novináře, není dětská, ale určitá paralela existuje. Ján Kuciak musel svého "krále" přesvědčit, že se investice do něj vyplatí. Podle medií byl jako "zelenáč", tedy čerstvý absolvent vysoké školy a doktorandského studia, osloven z Česka, aby se v rámci činnosti jakési nadace účastnil analýzy dokumentů zvaných "Panama Papers". Kuciaka podle některých spekulací zabila italská mafie. To nedává smysl, protože mafie nestřílí, aby zakryla činnost. Jde o teritorium nebo o vyrovnávání často letitých sporů mezi klany.

Friday Edition: Babiš a 75 %

Erik Best
2. 3. 2018    EB
V červenci 2016 jsme poprvé napsali, že 75 % médií kryje ČSSD záda. Článek vyšel pod názvem „Chovanec a 75 %“ a zněl takto: "Politický analytik Jiří Pehe měl nepochybně pravdu, když v sobotním Právu napsal, že ministr vnitra Milan Chovanec by byl v centru zájmu veřejnosti, pokud by informaci o podezřele výhodné koupi bytu od podnikatele, který jeho ministerstvu dodává vozy SUV, přinesl někdo jiný než MF Dnes...

Ľuboš Blaha: Novinári by mohli presmerovať svoju investigatívu do vlastnej kuchyne.

2. 3. 2018     Hlavné správy (kráceno)
Nove skutočnosti radikálne menia doterajšie hypotézy, ktoré prinášajú média a opoziční politici v súvislosti s vraždou novinára a jeho partnerky. Novinár Kuciak svojho vraha zrejme poznal, keď ho vpustil do domu a uvaril mu kávu. Talianska stopa na ktorú všetkých nasmeroval novinár Tom Nicholson tak môže byť falošná. Začína byť jasné, prečo je pre média a novinárov najdôležitejšou vecou vo vyšetrovaní vraždy odvolávanie policajného prezidenta a ministra vnútra a požadovanie, aby prípad prebrali zahraniční vyšetrovatelia.

Lidové milice v České televizi

Radim Valenčík
2. 3. 2018     RadimValenčíkPíše
ČT2 odvysílala v úterý 27. února ve 20.55 hodinový dokumentární pořad "Lidové milice", celý záznam lze stáhnout zde.Stojí celý za zhlédnutí. Je nejen o tom, co se odehrávalo po Druhé světové válce a v roce 1989 zvlášť, ale i o současnosti. Mnozí, kteří žijí pod vlivem mainstreamového výkladu nejnovějších dějin, budou překvapeni, případně přímo šokováni, a to nikoli vymyšlenými konstrukcemi, ale autentickými svědectvími.Ještě před stručným představením pořadu moje upřímné přesvědčení: Jeho autoři si nechtěli hrát na statečné, chtěli pořad natočit v intencích současné mainstreamové dikce (v mnoha směrech je v pořadu tato dikce doložitelná), ale znalost řemesla a úcta k řemeslu dokumentaristiky je vedla k natočení něčeho, co má skutečnou hodnotu pro ty, kteří danou dobu neprožili (nebo prožili a mají účelově krátkou paměť).

čtvrtek 1. března 2018

Záhada uprchlého svědka


Zdeněk Jemelík
1. 3. 2018             JemelikZdenek
Ve středu 21.února 2018 propustil Okresní soud v Třebíči na svobodu za dobré chování a po odpykání dvou třetin trestu odsouzeného, který se před lety dostal do vězení jako řidič vozidla při zvláštní dopravní nehodě. Soud přijal společenskou záruku spolku Chamurappi za jeho další řádný život. K nehodě došlo, když se pan odsouzený pokusil pomoci mladíkovi, napadanému dvěma útočníky. Dodatečně se zjistilo, že byli opilí. Zastavil u nich vozidlo a dotázal se, co se děje. Odpověď zněla, že nic. Napadený využil odpoutání pozornosti útočníků a utekl. Od té doby se po něm slehla zem.

Kdo spustil kauzu Sálih Muslim?

Yekta Uzunoglu
1. 3. 2018
V neděli, to jest 25. 2. 2018, jako z čistého nebe zasáhla desítky  (ne-li stovky) milionů lidí zpráva o zadržení Sáliha Muslima, spoluzakladatele a do loňského roku spolupředsedy kurdské politické strany v Sýrii, která se jako jediná efektivní síla postavila proti IS-zrůdám a tím se dostala do povědomí stovek milionů lidí na naší planetě! Na jejich statečné, krásné, odvážné bojovnice, které se postavily proti hrdlořezům téměř s holýma rukama, jen tak svět nezapomene!

Strategický kov rhenium: nová technologie zbaví Rusko dovozu ...


Arťom Kolčin
1. 3. 2018      Politexpert
V Rusku byla vyvinuta speciální technologie těžby strategického kovu, který je získáván z vulkanického plynu. Oznámil to hlavní technolog "rheniového projektu" Jevgenij Dolgalev v rozhovoru s agenturou Regnum... bez tohoto kovu je už prakticky nemožné si představit inovativní vývoj v oblasti vojenské techniky, ve výrobě žáruvzdorných komponentů turbín a hyperzvukových zařízení.

Co kdyby to, co řekl pan Okamura, řekl někdo jiný, třeba nějaký pan Třasořitka z ČSSD?


Jiří Baťa
1. 3. 2018
Pan Tomio Okamura řekl něco, co by zřejmě za hluboké totality znamenalo něco jako protistátního, protirežimního, nedemokratického a možná že by za to snad byl postaven i před soud. Podotýkám, že by tomu tak možná bylo, kdyby to řekl za vlády komunistů, někdy v padesátých letech. Pan Okamura to ale řekl v r. 2018, tedy v době, o které jeho kritici velkohubě prohlašují, že jsme v „hluboké demokracii,“ ale poněkud zapomínají, že v demokracii platí lidská práva, mezi které patří i právo na svobodu slova, svobodné vyjádření názoru.

Vladimír Putin: Rusko má hyperzvukové a laserové zbraně


1. 3. 2018        zdroj
Vladimír Putin řekl při vystoupení s poselstvím Federálnímu shromáždění RF, že ruská armáda dostala hyperzvukové zbraně. "V Rusku byl vytvořen vysoce přesný raketový hyperzvukový letecký komplex. Řeknu víc: Od 1. prosince začal tento komplex provádět experimentální bojovou službu na jednom z letišť Jižního vojenského okruhu. Střely tohoto komplexu jsou schopny překonat jakýkoli protiraketový obranný systém. Systém dostal název Kindžal. Potom Vladimír Putin předvedl prezentaci zasazení úderu prostřednictvím Kindžalu.

Březen v českých dějinách


Croix 
1. 3. 2018
1. 3. 1420 – Papež Martin V. vyhlásil křížovou výpravu proti Čechám. Křižáci vtrhli do Čech a snažili se zmocnit Prahy. Boje vyvrcholily porážkou křižáků v bitvě na Vítkově, po níž se začala křižácká vojska postupně stahovat.
2. 3. 1458 – Jiří z Poděbrad zvolen českým králem. Již předtím vládl zemi jako zemský správce. Období konsolidace panovnické moci v zemi, ale také bojů s uherským králem Matyášem Korvínem o moc nad tzv. vedlejšími zeměmi Koruny české. Zemřel 22. 3. 1471.

středa 28. února 2018

Korotčenko o odvetných akcích Ruska na lodě USA v Černém moři: "Ukazujeme Američanům, kde jsou"


Grigorij Jegorov      Rueconomics
28. 2. 2018
Rusko reaguje na americké vojenské lodě v Černém moři naprostou kontrolou situace. Konstatoval to vojenský expert, šéfredaktor časopisu Národní obrana Igor Korotčenko. Americké torpedoborce Ross (USS Ross) a Carney (USS Carney) vpluly minulý týden do Černého moře. V Rusku je příchod amerických vojenských lodí, vybavených systémy protiraketové obrany Aegis a řízenými střelami Tomahawk, považován za provokaci, řekl ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov. Jak uvádějí média, Rusko reagovalo na americké torpédoborce v Černém moři vzletem bombardérů a stíhaček, které mají základnu na Krymu.

Doživotní prezident v Číně?

Jaroslav Loudil
28. 2. 2018
V Číně bude zřejmě zrušeno ustanovení o maximálně dvou funkčních obdobích prezidenta. Už se objevily různé komentáře našich - "rádobyanalytiků" ,kteří tvrdí, že z Číny se tak brzy stane Severní Korea, stát přestane fungovat a prostě - "všechno bude už jen špatně". V tomto bych byl opatrný. V Číně vládli císaři 4000 let a Čína s nimi byla lídrem světové civilizace. V budoucnu si budeme moci všichni poměřit úspěšnost fungování demokratických režimů v porovnání s Čínou. Zdá se totiž, že demokratické režimy nyní procházejí složitým obdobím. 


P.C.Roberts: Muellerova knížečka komických obvinění ohrožuje nás všechny


28. 2. 2018         PaulCraigRoberts
Z davu neinformovaných a zkorumpovaných lidí neustále slyšíme, že existují „jasné důkazy“ o tom, že se Rusko vlámalo do amerických prezidentských voleb. Slyšíme to z Atlantické rady, vyjadřující názory vojenskobezpečnostního komplexu, slyšíme to z úst blouznivců britské Labour Party, slyšíme to ze CNN, MSNBC, NPR i FOX News a čteme to též v tiskovinách Washington Post i New York Times. Čteme to a slyšíme to zkrátka odevšad. Pravda o tomto vymyšleném obvinění je žurnalistům sice k dispozici, ale nikdo o ní nereferuje. Web, který ji zveřejnil, uvádí fakta, shromážděná o aféře Russiagate Davidem Stockmanem. Co se z nich dovídáme?

Páni politici už se konečně probuďte a začněte myslet na nás, řadové voliče, ne jen na svá přebujelá ega, případně na uspokojení potřeb vaší fanatické protinárodní ideologie!

Adam Mikulášek
28.2. 2018 Rukojmí
Tábor, Lety, úlety, aneb utrpení mrtvých nadřazujete utrpení živých, milá sluníčka Vy, kteří stále kvůli vlastnímu zviditelnění živíte kauzu tak zvaného „koncentráku“ v Letech, ačkoli v novinách opakovaně čteme, jak v naší vlasti roste extrémní chudoba?

Tomáš Hrdlička, podnikatel vysvětlil důvody, proč finančně podpořil kampaň příznivců Miloše Zemana Zmínil bych ty podstatné ...

28.2. 2018        Rukojmí
 Je jich více. I když s prezidentem Milošem Zemanem v mnohém nesouhlasím, je jako zkušený politik zárukou stability a bezpečnosti naší země v dnešní rozbouřené době
Uráží mě pošlapávání tolerance a respektu k náboženskému vyznání druhého...
Tím míním skupinu Pussy Riot, jejíž členky v chrámu Krista Spasitele zpívaly „Hovno Boží“ a na jiném místě souložily na veřejnosti za potlesku těch, kteří hovoří o tom, že hájí západní demokracii. Naproti tomu vidíme postihování jiných lidí za pouhé projevení názoru na internetu, třeba na masovou imigraci a islám. Uráží mě, když polonahé aktivistky Femen sprostě někoho napadají za jiný názor..
.Prezident se proti takovému chování vždy postavil a potom se stal obětí mediálního lynče.

Německý historik: Západ by měl být rád, že u moci je Putin, je aspoň předvídatelný


1. 3. 2018      zdroj
Vladimír Putin je pragmatik, není to dobrodruh, řekl v rozhovoru s T-Online německý historik Jörg Baberowski. Podle něj je hlava Kremlu předvídatelná a "hraje" pouze tehdy, když může vyhrát, kvůli jedné misi svou zemi "nedá v sázku". Západ jednoduše nechce pochopit, že ve všech alternativách Rusové budou hlasovat pro stabilitu, je přesvědčen profesor Humboldtovy univerzity v Berlíně Jörg Baberowski. I v případě že prezidentské volby v Rusku budou "absolutně svobodné", Rusové budou stejně znovu hlasovat pro Putina, řekl v rozhovoru pro zpravodajský portál T-Online německý historik, profesor Humboldtovy univerzity v Berlíně Jörg Baberowski.


úterý 27. února 2018

Politkovská vs. Kuciak vs. Galiziová

Jaroslav Loudil
27. 2. 2018
Když byla v Rusku před pár lety zavražděna novinářka Politkovská, byla to přímo - "žeň a voda na mlýn" - našich mainstreamových novinářů a různých zpravodajů. Komentáře v ČT , Rozhlase i novinách s velkým potěšením a "pěkně jedovatě" - hlásily toto :" Putin se vypořádal s nepohodlnou novinářkou ! Totalitní režim vraždí novináře ! Nepohodlná osoba, kritizující Putinův režim, musela zmizet ! Tak pracuje totalita se svobodou slova ! .....atd. atd. 

Obrázek: Daphne Caruana Galizia

Krutě pravdivé zprávy na ČT večer 24.února 2018Josef Mrázek
27. 2018
V sobotu 24. února jsem si pustil zprávy na ČT 24 a tam ohlásili, že návrh Okamurovců, aby se občané mohli formou referenda vyslovit k přijetí nebo odmítnutí mezinárodní smlouvy, se nedostane ani do druhého kola projednávání ve Sněmovně PČR, protože kromě předkladatelů ho podpoří jen KSČM. Tuto zprávu musíme, bohužel, považovat za pravdivou, a to je kruté. Zcela to vyvrací to, co o sobě většina parlamentních stran prohlašuje, že právě ony jsou demokratické. Některým jsme to sice stejně nevěřili. Ale že do stejného pytle vleze s takovou rozhodností i ANO a ČSSD, to je dost zásadní překvalifikování.

Nechť zhyne starý podlý svět!Zdeněk Hrabica
27. 2. 2018
„Uvidím – li někde špínu, musím ji zamést!“ pravil svého času herec Petr Čepek. Včera se mi špína zapletla pod nohy. Bylo to na rohu Václavského náměstí a Krakovské ulice. V jednom nadnárodním občerstvovacím zařízení KFC, jehož zřízení s vymyšleným životopisem a aktérem osobně pamatuji. U kolébky stáli zahraniční biřicové někdejší lásky a pravdy, lži a nenávisti. Jedna z prvních provozoven KFC se otevřela v pražské Vodičkově ulici. Teď jiná vévodí samotnému centru hlavního města. O co šlo?

Proč si nepočkat, zda fyzická likvidace Kuciaka a jeho přítelkyně měla nějakou souvislost s pomstou za to, o čem psal, a nedělat po pár dnech od jejich zjištěné smrti tzv. účet bez hospodského…?

Břetislav Olšer
27.2. 2018   Rukojmí
Po dvou dnech od tragické chvíle, kdy v neděli nalezli novináře Jána Kuciaka a jeho přítelkyni Martinu Kušnírovou policisté v jejich domě ve Velké Mači chladnokrevně zavražděné, už mají všichni jasno. Tedy skoro všichni.Podle policie motiv sice pravděpodobně souvisí s jeho prací, ale vydavatel portálu Aktuality.sk, odmítá zveřejnit cokoliv z jeho investigativní práce.

Deutsche Welle: Německý bojovník proti dopingu se pustil do odhalování norských astmatiků. Norové se naštvali a požadují obhajobu pro lyžaře astmatiky

27. 2. 2018      zdroj a zdroj a zdroj
Německý novinář Hajo Seppelt, který dříve natočil film o dopingu v Rusku, obrátil svou pozornost na norské lyžaře. Podle něj umožňuje dosavadní antidopingový systém norským sportovcům bez předchozího oznámení kontrolním orgánům používat léky na astma, které mají anabolické vlastnosti, píše Deutsche Welle. U autora filmů o dopingu v Rusku vznikly otázky k norskému olympijskému týmu. Německý novinář Hajo Seppelt zkritizoval stávající antidopingový systém, který umožňuje, aby norští lyžaři používali léky na astma, aniž by to oznámili kontrolním orgánům, píše Deutsche Welle.

Pozvánka na seminář o referendu - 8.3.2018 v Domě ČSVTS v Praze

27. 2. 2018pondělí 26. února 2018

Rusku byly přislíbeny maximální výhody při obnově Sýrie

26. 2. 2018 zdroj
Syrská vláda je připravena poskytnout maximální výhody ruským společnostem, které se chystají se podílet na obnově hospodářství země. V pondělí 26. února to oznámil syrský velvyslanec v Rusku Riad Haddad. Informovala o tom agentura RIA Novosti. "Syrská vláda a všechny příslušné organizace obdržely potřebné pokyny od našeho prezidenta Bašára Asada, aby byly poskytnuty různé maximální výhody našim ruským kolegům, kteří se budou podílet na obnově syrského hospodářství tak, aby naše země zaujala ty pozice, které měla před válkou", řekl.

Příliš snadné vítězství totalitní komunistické strany? Co opomíjejí ??

Jaroslav Loudil
26. 2. 2018    Viz
1. Masarykovu První republiku si dnes silně idealizujeme. Zákon tehdá umožňoval četnictvu střílet do demonstrantů ostrými náboji a tak toho policie tehdá také využívala. Sehnat práci obyčenému člověku byl za První republiky velký problém a to prosím nehovořím jen o letech Velké hospodářské krize 1929-33. Tedy obyčejní lidé si roku 1945 První republiku rozhodně nijak ze vzpomínek neidealizovali, tak jako to činíme dnes. 

Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy"

26. 2. 2018      zdroj a zdroj
Rusko požaduje, aby USA "skoncovaly s okupačními manýry". Pod rouškou rezolucí OSN "byly svrhávány legitimní režimy". Rada bezpečnosti OSN jednomyslně přijala rezoluci o ustanovení 30-ti denního příměří v Sýrii a dalším uskutečnění humanitárních operací v zemi. Otevřené zasedání bylo vysíláno na internetových stránkách světové organizace v přímém přenosu.Podle dokumentu musí všechny strany neprodleně zastavit střety a zajistit humanitární pauzu pro bezpečné a nerušené dodávky humanitární pomoci a evakuaci těžce nemocných a zraněných. Tato rezoluce se nevztahuje na silové operace proti DAEŠ, Džabhat an-Nusře a al-Káidě (všechny jsou v Rusku zakázány) a přidružené k nim osoby a organizace.

OSR vyhrálo OH v Pchjongčchangu 2018 v hokeji, sankce na Rusko

Jaromír Petřík
25. 2. 2018      jaromirpetrik

Dle USA a západního mainstreamu se Rusko vměšuje absolutně do všeho. Do amerických voleb, do našich voleb, rozpoutalo válku na Ukrajině, za což jsme vyhlásili proti Rusku sankce, které stále stupňujeme. A jak s tím souvisí hokej? Západ, aby co nejvíce potupil Rusko, zakázal mu účast na olympijských hrách v Pchjongčchangu 2018 kvůlu dopingu údajně organizovaného státem.
Jen pro zajímavost: jiné státy prohlásily řadu svých sportovců za astmatiky a měly s dopingem vymalováno.

neděle 25. února 2018

Kulatý stůl "Psychický stav české společnosti"

25. 2. 2018
Vzhledem k omezené kapacitě sálu je v případě zájmu o účast nutné se přihlásit tajemníkovi Institutu globálních studií Mgr. Jiřímu Víškovi na mailové adrese: visek.jiri@ujak.cz
S dotazy je možné se obracet na čísle: 602 431 021

Syrská operace jako výcvik. Část peněz na cvičení pokryla reálné bojové operace

25.2. 2018   Eurasia24
Překlad: mbi
Rusku se podařilo bez dalších nároků na rozpočet prověřit bojovou připravenost ozbrojených sil, neboť část prostředků plánovaných na provedení vojenských cvičení byla jednoduše převedena na operaci v Sýrii. Ruský prezident Vladimir Putin nazval syrskou operaci „výcvikem“.

Desatero božích přikázání diskriminuje muže

Stanislav A. Hošek
25. 2. 2018
Přikázání desatera jsou vyjmenována ve dvou knihách Starého Zákona. V knize Exodus a v knize Deuteronomium. V obou je jeden zákaz, který říká, cituji: „Nebudeš dychtit po ženě svého bližního…“, konec citace . V druhé knize Mojžíšově jde o přikázání pod číslem deset, v páté knize Mojžíšově je tento zákaz už uveden pod číslem devět. 


USA doskákaly: Putin buduje sanitární kordón čili sanitární kordón naruby

Rostislav Iščenko
25. 2. 2018    zdroj a zdroj
Moskva a Ankara potvrdily, že obě větve Tureckého proudu s celkovou kapacitou až 33 miliard krychlových metrů plynu ročně začnou fungovat v roce 2019. Nejsou pochybnosti ani o termínu spuštění Severního proudu 2 - rovněž rok 2019. Znamená to, že pokud se během roku nic mimořádného nestane, Rusko a jeho spojenci definitivně vyhrají v globální konfrontaci nad USA, a to bez ohledu na to, jak dlouho budou ještě běhat po Sýrii a Ukrajině bandy proamerických teroristů. 


Americké noviny New York Post takto okomentovaly výhru Rusů v hokeji: „A team without a country wins hockey gold“

25.2. 2018   Leva-net

(Nějaký) tým bez země vyhrává zlato v hokeji. (neurčitý člen „a“ jsem přeložil).https://nypost.com/2018/02/25/a-team-without-a-country-wins-hockey-gold/

Termín „tým bez Země“ mi připomíná jiný termín – „pán nikdo“, kterým označujeme GP. A ten je pravým a skutečným výhercem zimních olympijských her v Pchjončchangu, který vytříská ze všeho politické dividendy pro sebe a své záměry. Ostatní země a sportovci mu posloužily jen, jako pouhý kompars. Protože přistoupili na falešnou hru. A s falešnými záměry nejde dosáhnout pozitivních výsledků ani pro sebe, ani pro svou Vlast.

Ohrožení Ruskem? Ať hovoří fakta!

Jaroslav Loudil
25. 2. 2018
Státy NATO a EU neustále straší  -"ruskou hrozbou" . Rusko prý usilovně zbrojí, Rusko se nás chystá napadnout, naše jednotky jsou slabší a málo vycvičené, ...atd, atd.  Je však dobré  znát realitu. Proti Rusku stojí vojenský blok tvořený : USA, Kanadou, Japonskem a evropskými členy NATO. Jaký byl loni poměr velikosti ekonomik těhto soupeřů ?? Nominální HDP západního protiruského BLOKU byl asi 43 bilionů Dolarů  ,Rusko mělo HDP  jen 1,5 bil. USD a bylo na 12 místě na světě, až třeba za Indií, Itálií nebo Jižní Koreou.  
Obrázek: Rusko chce válku, podívejte se, jak blízko je jejich země našim vojenským základnám.

Odešel ten, k němuž řada lidí chodila na sklenku dobrého vína.Vladislav Černík
25. 2. 2018
Ta zpráva mne zastihla při prohlížení Facebooku.  Najednou se objevila celá řada krátkých reakcí, některé z autorů jsem znal, jiné nikoliv. Reakce vesměs pozitivní. Na sobotní pohřeb se pak někteří z nich dostavili osobně. Je to zvláštní, takřka 30let života v demokracii a lidé (zvláště v aktivním věku) musí mnohdy rozmýšlet, zda ono symbolické R.I.P. člověku nemůže přinést komplikace, třeba v pracovním životě, a zda by účast na pohřbu nemusela zamávat člověku s politickou kariérou. Za desítky let se člověk nesetká jen se samými anděli, příbuzenstvo si nevybírá a i o přátelích neví vždy všechno.