Reklama

sobota 10. března 2018

Blbí nebo navedení?

Ivan David
10. 3. 2018
Před padesáti lety existovalo mezi mými souvěkovci úsloví: "Seš blbej nebo navedenej?" To, když některý z vrstevníků provedl nějakou zhovadilost. Spojka "nebo" je v hovorové čestině většinou chápána jako tzv. "nebo vylučovací", které předpokládá platnost pouze jedné z obou alternativ nebo z více variant. Existuje však zejména v logice definované "nebo nevylučovací", které počítá z možností současné platnosti obou alternativ nebo více variant. Někdo tedy může být i blbý i navedený, nebo jen blbý či pouze navedený. To je případ studentů připravujících akci odmítající demokracii a ještě právě na den výročí obsazení zbytku republiky armádou hitlerovského Německa. Jsou navedení. Tak jako jim podobní mnohokrát v dějinách. Nejen Hitlerjugend. Román "Na západní frontě klid" (Remarque, 1928), ukazuje třídního profesora na gymnáziu, který zfanatizoval studenty. Přihlásili se dobrovolně do války o níž nemohli mít představu. Vraceli se v rakvích nebo zmrzačení telesně i duševně. Takové věci se nedějí jen v románech.

Z Hradu zahřmělo: Zeman dal najevo, že bude i podruhé prezidentem, nikoli loutkou. Potrefené husy vzlétly.


Petr Hájek,komentář
10.3. 2018   Protiproud
Poučné kauzy Ondráček – Mynář – Okamura. Majdan se odkládá? Babišův ubohý gambit do tmy
Miloš Zeman začal své druhé prezidentské období ve stejně ostrém stylu, v jakém skončil období první. Někteří akademičtí političtí estéti byli z jeho „trumpovského“ inauguračního projevu otřeseni, pár Kalouskových potrefených husí (vedených husou denní z „fialové“ ODS) dokonce odhopkalo ze sálu, aby vzlétlo ke kamerám České televize (rovněž potrefené) si postěžovat, že jim prezident ukradl skleněnku.

"Budeme-li napadeni, odpovíme. Nač nám bude svět, když na něm nebude Rusko?"


10. 3. 2018     zdroj
Nedávno byl oficiálně opublikován zásadní rozhovor s Vladimírem Putinem pod názvem "Světový řád 2018". V jeho rámci se Vladimír Solovjov s týmem televizního kanálu Rossija 1 více než rok zabýval shromažďováním informací k tomuto námětu. A nakonec byl 7. března zveřejněn. Jedním z nejpůsobivějších momentů filmu se okamžitě stala epizoda, která ohromila i zahraniční diváky, v níž se Vladimír Putin tvrdě a jednoznačně vyjádřil o tom, co se stane se světem a agresorem v případě, že by si někdo usmyslel napadnout naši zemi ...

Rukojmí - 3: Turecký vojenský Renault

Yekta Uzunoglu

10. 3. 2018

Psal se rok 1968, kdy se francouzský státní podnik Renault a turecká společnost OYAK patřící výlučně vojákům dohodli a založili společnost Renault Turecko a následně zahájili společnou výrobu osobních automobilů v historickém městě Bursa. Dnes je to už je 1/2 století od založení této francouzsko - tureckého technicko - obchodního bratrství. 1/2 století Francouzi po generace učili, vyškolili  na svých universitách, ve svých výzkumných a výrobních institutech ale i na místě v Turecku tisíce a tisíce Turků ve všech oblastech automobilového průmyslu, to jest od projektů, výroby, ekonomiky až k marketingu, tj. v oblastech, které byly tureckým vojákům  cizí a vzdálené jako řeka Amazonka.

Další vývoj?

10. 3. 2018
Co se musí stát, aby si evropské země udržely kulturní identitu a státnost...

Další nehorázný pokus o přepsání dějin?!

Ludvík Smýkal
10. 3. 2018
Jak v Jiříkově vidění jsem si připadal včera ráno (8.3.2018) po otevření článku https://www.novinky.cz/veda-skoly/465606-studenti-chystaji-stavku-na-obranu-ustavnich-hodnot-miri-na-babise-i-zemana.html novinky.cz, ve kterém autor článku, označující se jako „fš“, zřejmě se stydící podepsat svým celým jménem, sděluje čtenářům, že „na Mezinárodní den proti policejní brutalitě, 15. března, hodlají studenti stávkovat za ochranu ústavních hodnot.“

pátek 9. března 2018

Svoboda medií

Jiří Jírovec
9. 3. 2018
V Česku jdou media za ideálem mít možnost říct bez rizika cokoli. Jakoukoli kritiku obsahu odmítají jako útok na svobodu slova. Tu chtějí zničit ďáblové kolem Babiše a pomstychtivého Zemana. Naši svobodu slova omezuje zákon, který označil dobu 48-89 za protiprávní. O té době nelze říct nic positivního. Hlídací pes české historie, tedy ÚSTR, pak dbá o to, aby se nám někdo nedomníval cosi nevhodného. Jakýsi Farský má svobodu říct, že jsme prožili "40 let hnusu a destrukce". Je chráněn oním zákonem a navíc poslaneckou imunitou. Prožil jsem v té době 30 let dospělého věku. Jemu bylo v roce 89 deset let a o životě věděl velké kulové. Vím, že nemá pravdu, ale nemohu s tím nic dělat.

Nikoli spiklenecká teorie, ale praxe spiknutí: „Víťazný marec 2018“? Revolucionár Soros a šokujúce prepojenia chobotnice tretieho sektora a cudzích záujmov na Slovensku

Rafael Rafaj
9. 3. 2018      HlavneSpravy
Otázka na každého Slováka, bez ohľadu na politické sympatie, presvedčenie a mieru znechutenia nespravodlivosťou a žumpou systému, je: Dovolíme, aby sa zopakovala história, ktorá sa prepíše ako „Víťazný marec 2018“?! Pretože teraz sa láme chlieb. Poistka na granáte (vražda) je odistená. Čaká sa len na „vojakov“ – ulicu. Opäť má rozhodovať revolúcia, námestia, tretí sektor a tlak médií. Globálne médiá, ktoré určujú svetové trendy majú napojenie na G.Sorosa a ten má rozvetvenú chobotnicu mimovládnych úderiek v 127 štátoch sveta. Tie prenikli vplyvom, systémom aj finančným napojením do vlády aj rezortov. Kľúčovým sa stalo zmocnenie sa výchovy, vzdelávania a mimoškolských činností študentov tretím sektorom. 

Čtěte také o nepojení deníku SME na Sorosovu neziskovku ZDE

Politické kaňky III: V rámci demokratické objektivity, aneb: jak vy nám, tak my vám : „Pražská kavárno, jdi do pr..le“!


Jiří Baťa
9. 3. 2018
Mohu pochopit rozhořčení lidí k věci, pokud mají skutečně důvod se nad obsahem pohoršovat. V případě kauzy pana Ondráčka však nějaké rozumné, relevantní a filozofické důvody zrovna nevidím. A historické důvody, kterými oponenti prezentují jako období utrpění národa, aniž by však sami byli nějak režimem poškozeni nebo měli vlastní zkušenosti (jak by asi také mohli, když se tak úspěšně angažovali v socialistické kultuře, že?), se bouří ani ne tak z nějakého osobního ideologického přesvědčení jako spíše z principu falešné loajality k odkazu Václava Havla, který sice z velké části proklamovaných změn zůstal nenaplněn, o to více je jako modla-idol vzýván jeho pohrobky k uctívání. Jim se hodí vše, co může posloužit k dehonestaci současné politiky, byť se v ní angažují, a na ní se podílejí i jejich souputníci z řad ODS, TOP 09 nebo KDU-ČSL. To jenom svědčí o jejich pokrytectví a licoměrnosti.

Vášně bují – HaHa Bimbi šla do boje!

Zdeněk Hrabica
9. 3. 2018
Politička Miroslava Němcová nepřekypnuje rozvážností, kterou by se měl v nynějších, slušně honorovaných poměrech, český politik vyznačovat. Pochází z mého kraje a vůbec si ji nevážím.
Jednou jsem doprovázel Čestmíra Císaře při návštěvě předsedy poslanecké sněmovny v budově Parlamentu ve Sněmovní ulici a při náhodném setkání s touto ženou, jsem ji pomohl na chodbě rozuzlit tajenku, nevěděla, kdo je Čestmír Císař. Budiž! 


Irena Ryšánková:,, Při volbě prezidenta ukázal lid velkou nezávislost smýšlení. Nezávislost na nafoukanosti elit i na manipulativnosti médií... Zeman totiž nerozděluje společnost, rozdělují ji právě ti, kteří se nemohou smířit s tím, že lid zvolil právě jeho. A to je nebezpečné a nedemokratické!"

9.3. 2018   PL,část rozhovoru
Analytička Irena Ryšánková sledovala prezidentův inaugurační projev i vše, co se kolem něj ve Vladislavském sále Pražského hradu rozpoutalo.Pokud jde o kritiku České televize, ti, kdož mne znají, vědí, že jsem velký zastánce médií veřejné služby. Ale Zeman citoval analýzu FSV UK. Vůči její odbornosti nejsou výhrady. A bohužel Česká televize pak své kritiky upevnila v názoru tím, že těsně po projevu prezidenta udělala rozhovory s těmi, kteří se nad projevem pobouřili tak, že odešli....

Tvrdá odpověď Ruska v OSN ohromila Západ. Před Putinovým projevem, tak s nimi ještě nikdo nemluvil ...


9. 3. 2018        zdroj
V předvečer 1. března, krátce před zahájením poselství Vladimíra Putina Federálnímu shromáždění, se v Radě bezpečnosti OSN konalo další zasedání k syrskému urovnání a situaci ve Východní Gutě. Pokud se ale americká strana naivně domnívala, že proběhne stejně jako všechna předchozí, ruští představitelé již věděli, co řekne prezident Ruska ve svém projevu, a věděli, že rozložení sil se ve světě po jeho projevu zásadně změní. Diplomacie, jak je známo, je pokračováním války. A pokud ve vojenské oblasti u jedné ze stran vznikne převaha (a ta u Ruska po vystoupení prezidenta oficiálně vznikla), pak diplomaté dostávají možnost, aby se nežinýrovali ve výrazech. Rubikon byl překročen...

Majdan po slovenski aneb Za co budou dnes někteří Slováci demonstrovatMichal Brand
9. 3. 2018
Katalyzátor barevné revoluce - vraždy Kuciaka a jeho přítelkyně
Zatím nevíme, kdo Kuciaka a jeho přítelkyni zavraždil a proč. Někteří ale již dávno jistojistě vědí, že kvůli této vraždě musí odstoupit Ficova vláda. Neziskové organizace okamžitě začaly organizovat demonstrace proti Ficovi a jeho vládě. Multikulti globalizátorský prezident Kiska se otevřeně přidal na stranu opozice a vyzval Fica k odstoupení.

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“Byl předtočený už ve středu před inaugurací ..(.přepis rozhovoru), video


9.3. 2018   TV Barrandov
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov. Vítejte u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem. Tentokrát rozhovor s panem prezidentem předtáčíme ve středu, to znamená den před inaugurací prezidenta republiky. V době, kdy jej vysíláme, je po inauguraci a vy události, které ji provázely, znáte z jiných médií. My logicky při natáčení je znát nemůžeme. Dobrý večer i Vám pane prezidente.

Návrat do 80. let? USA připravují použití taktických jaderných zbraní proti Rusku

mbi
9. 3. 2018 ColonelCassad, překlad Euirasia24

Přípravy Spojených států na použití jaderných zbraní v Evropě vrací svět do první poloviny 80. let, do doby plánů rozmístění raket Pershing II v západní části kontinentu.

Nezapadá do verze příběhu o profesionální popravě nájemným vrahem

9. 3. 2018         AENews (2. 3. 2018)
Exkluzivně: Slovenský novinář a jeho přítelkyně se nijak nebránili, vraha zřejmě pustili přímo do domu. Teorie o italské mafii se hroutí? Neziskový sektor už naplánoval demonstrace proti vládě Roberta Fica nejen na Slovensku, ale i v celé Evropě! Nevládky mají jasno, do konce března chtějí demisi vlády, Fica začali opouštět jeho vlastní lidé! Situace na Slovensku dramaticky eskaluje doslova každou hodinou. Redakce AE News získala exkluzivní informace z okruhu vyšetřování dvojnásobné vraždy slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové, které nyní jako první médium přinášíme. Podle ohledání místa činu existují podle našeho zdroje některé nevyjasněné okolnosti, které na místě vraždy nezapadají do verze příběhu o profesionální popravě nájemným vrahem.

Turecká ofenzíva v Afrinu Neexistují důkazy pro sebeobranu.

Oliver-Mayer-Rüth
9. 3. 2018        ARD Studio Istanbul
Porušuje operace Olivenzweig (olivová ratolest) mezinárodní právo? Turecká vláda to popírá a odkazuje na právo na sebeobranu. Ale i Vědecka služba (něco jako legisativní odbor) německého Spolkového sněmu má značné pochybnosti o argumentech Ankary. V hodnocení vypracovaném na žádost parlamentního poslance strany Die Linke Alexandra Neua došel k závěru, že turecká vláda zůstává "dlužna podání konkrétních důkazů o existenci ozbrojeného útoku, který by mohl vyvolat potřebu sebeobrany".

Odpověď na „Reakciu členov evanjelickej cirkvi a.v. na vraždu J.K. a M.K.“

9. 3. 2018
Vážený Pavle Trúsiku, dozorce Povážského seniorátu,
vážení dozorci Jáne Brozmane a Vladimíre Daniši,
vážená farářko Zuzano a ostatní podepsaní faráři,
Byzantský katolický patriarchát si dovoluje odpovědět na váš veřejný dopis, který je pro masmédia jako voda na mlýn. Chtěli bychom zdůraznit, že vražda byla skutečně brutální a účelová. Neziskovky, masmédia a někteří nečestní politici spolu s vámi nepřímo poukazují na to, že vraždu má na svědomí premiér a jeho vláda. V dopise to naznačujete: „Tragédiu zároveň považujeme za dôsledok zlého fungovania štátu...“ Dále pokračujete: „Dovolujeme si vysloviť nekompromisnú požiadavku vyšetriť a potrestať všetky osoby zodpovedné za tento ohavný čin...“ Tedy zodpovědnost přisuzujete zlému fungování státu. A co z toho vyvozujete?

Vláda USA vyzýva Slovensko, aby sa všetky strany zdržali používania konšpiračných teórií

8. 3. 2018      HlavnéSprávy
Vláda Spojených štátov aj naďalej pozorne sleduje vývoj na Slovensku po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Píše sa to v stanovisku, ktoré TASR poskytlo Veľvyslanectvo USA v Bratislave. “Keďže slovenská spoločnosť zápasí s dôsledkami tohto zločinu, vyzývame všetky strany, aby sa zdržali používania konšpiračných teórií a dezinformácií,” uvádza sa v stanovisku s tým, že Úrad právneho atašé FBI v Prahe ponúkol a poskytuje pomoc slovenským orgánom, ktoré vyšetrujú tento prípad.Veľvyslanectvo USA tak nepriamo naznačilo, že premiér Róbert Fico, pravdepodobne keď hovorí o vplyve Georga Sorosa na situáciu, ktorá vznikla po vražde dvoch mladých ľudí na Slovensku, šíri konšpiračné teórie a dezinformácie.

Článek je doplněn fotografií, na níž Americký velvyslanec Adam Sterling hovoří s později zavražděným Jánen Kuciakem na Americkém velvyslanectví 

Slovenský euromejdan nabírá obrátky, ve všech věznicích nahlášena bomba

Adam Mikulášek
9.3. 2018   Rukojmí
Proč asi? Zaměstnání policie před dnešní plánovanou demonstrací za uskutečnění státního převratu na Slovensku. Profesionální, kdo ví kým placení, demonstranti nechtějí ponechat nic náhodě.Takže dnešek bude v Blavě nejspíš hodně divoký, bojím se, že když zaměstnali policejní pyrotechniky neexistujícími bombami ve věznicích, možná mají Sorosovy bojůvky v plánu na nějakém tom prešpurském náměstí zpáchat ohnivou „uměleckou performanci“ ve stylu našeho Ignis brunensis, jen místo rachejtlí nějaké ty zápalné flašky a další podobné hračičky pro mladé a neklidné.

Zeman versus Němcová, ČRo a ČT

Radim Valenčík
9.3.2018 blog autora

Na úvod otázky: Manipulují s námi média placená z našich peněz, nebo ne? Předvedla tato media včera totéž, co minulý režim s Antichartou, nebo se jednalo o něco principiálně jiného?
Zvláštní shoda okolností mně včera umožnila neobvyklý zážitek. Učil jsem v Karlových Varech od 12.15 do 15.30, takže jsem nemohl sledovat Zemanovu inauguraci. "Tak co se zase semele?" – říkal jsem si.

Universální kandidát do všeho?

J.Pospíšil po pravdivých slovech prezidenta prchá z inaugurace

Jiří Paroubek
9.3.2018 VašeVěc
Pražská TOP 09 opět nezklamala. V roce 2010 proslula povoláním někdejšího guvernéra ČNB Tůmy do čela své kandidátky, aby poté co se dostala do radniční koalice strčila do svého čela na funkci primátora nezralého hocha z Olomouce. A podle toho také její panování na pražské radnici vypadalo. Tehdy ovšem, zejména díky Tůmovi,
se jako nejsilnější strana v pražském zastupitelstvu, nemusela chovat úplně skromně.

Kompromisy se Západem nejspíš končí

Velvyslanec Vasilij Něbenza
Andrej Babickij
9.32018  Vzgljad.ru, překlad Outsidermedia
V atmosféře Putinova poselství o stavu RF (dále „Poselství“), které je rozebíráno už bezmála týden, jaksi naprosto nezaslouženě zaniklo neméně pozoruhodné vystoupení. Mám na mysli slova stálého zástupce Ruska při OSN Vasilije Něbenzy na zasedání Rady bezpečnosti (RB) OSN věnované situaci ve Východní Ghutě, jež bylo svoláno z iniciativy Velké Británie. Věnovat pozornost této neuvěřitelně významné akci je ale nepochybně nezbytné, protože jestliže Putin se obracel k „našim partnerům“ na dálku, vystavoval jim účet stálý zástupce v bezprostředním očním kontaktu.

Skvělý projev zodpovědného prezidenta

Skandálistka M.N. odchází
Lubomír Man
9. 3. 2018
Jako poběhlici, kterou ve své nejvnitřnější lidské podstatě zřejmě je, jsem viděl z Vladislavského sálu prchat poslankyni ODS a v jednom z našich nejkritičtějších údobí skoro už naši premiérku Němcovou. To byla první osoba, která nesnesla prezidentovu kritiku našich médií, jež v podstatě už od sametu drží klandr výhradně jen našim panským stranám, a vytvářejí tak zcela neférovou a nedemokratickou situaci v oblasti ovlivňující veřejné mínění u nás.Vánoce Pepy Nose

Pepa Nos
Zdeněk Jemelík
9.3.2018  -  Vyšlo 7.3.2018 na bloggu Pepy Nose a 8.3.2018 na mém.
Valašský básník, spisovatel, zpěvák, skladatel, herec, mystik, světoběžník, učitel jógy a milovník krás života, prožívající potěšení z Vánoc po celý rok a dnes a denně, jménem Šrí Josef Malyarpan Pepa Guru Maha Nos Ji (ve zkratce jen Pepa Nos) mi bůhvíproč daroval svou knihu Josefovy Vánoce. Letmo jsem v ní zalistoval, přečetl pár řádků, zdálo se mi to čtivé. Protože nejsem zvyklý dostávat nevysloužené dary, byl jsem v rozpacích a v tomto rozpoložení jsem dárci lehkomyslně nabídl, že o knize napíši recenzi: napsat pár řádků o čtivém dílku je přece „brnkačka“.

MDŽ, anti-feministický svátek žen

Václav Umlauf 
9.3.2018 E-republika

Proč se o tomto svátku dnes neoliberálně mlčí? I dnes platí zásadní rozdíl, který tehdy postavila marxistická levice proti sociálně-demokratickým feministkám: feminismus chce právní reformy, marxismus chce sociální revoluce.


Šojgu doslova doráží Západ: tvrdá řeč ministra obrany, která doplňuje Putinovo poselství

9. 3. 2018         zdroj a zdroj
6. března se v Národním centru řízení vojsk Ruska konal briefing ministra obrany Ruska o uvedení do armády těch druhů zbraní, o nichž hovořil Vladimír Putin ve svém projevu k Federálnímu shromáždění. Je pravidlem, že k setkáním tohoto druhu nebývá připuštěn tisk a že otevřené vyjmenovávání nejnovějších komplexů předaných a předávaných armádě se tím spíš nepředčítá ministrem obrany veřejně. Avšak tentokrát se to přesně tak stalo. Zpráva Šojgu nebyla určena pro vnitřní použití, jeho vystoupení bylo jednoznačně zaměřeno na "přátele" v USA ...

čtvrtek 8. března 2018

Zde je pasáž v projevu prezidenta republiky, která zvedla ze židlí známá esa! Němcová a spol TOP 09 opět zahájí nenávistný útok , jak jinak... To je vše co umějí!

8.3. 2018   
Prezident citoval slova z opery B. Smetany Braniboři v Čechách,,My nejsme lůza ,my jsme lid!
 Dále řekl:,,Přecházím ke třetí a poslední části hodnocení minulosti, a to je pokus manipulovat českou veřejností. A svým způsobem mohu velmi snadno navázat na předchozí téma, protože noviny, jako jsou Hospodářské noviny nebo týdeník Respekt nebo server Aktuálně.cz, jsou ve vlastnictví Zdeňka Bakaly. A tyto noviny nás každodenně poučují o tom, jak se máme chovat. Podle mého názoru novinář, který bere peníze získané tímto způsobem, by neměl mít naši úctu a neměli bychom ho brát vážně"

Inaugurační projev prezidenta republiky Miloše Zemana(plné znění)

8.3. 2018   Hrad
Moje milá ženo Ivanko, moje milá dcero Kačenko, vážený pane prezidente Klausi, vážená paní Klausová, vážená paní Havlová, vážený pane předsedo Senátu, vážený pane předsedo Poslanecké sněmovny, vážený pane předsedo vlády, vážení členové vlády, vážení členové zákonodárného sboru, excelence, dámy a pánové,
předstupuji před vás podruhé s inauguračním projevem a považuji za správné, abych v první části svého dnešního vystoupení se pokusil zhodnotit, co se v uplynulých pěti letech podařilo, ale také, co se nepodařilo.(videohttps://www.youtube.com/watch?v=bAWtGIW3qog

Superženám k MDŽ

Závěrečná scéna videa: manželka děkuje svému muži,
že umyl nádobí, poté, co zneškodnila asteroid,
který mířil na jejich dům
8. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Skupina "Leningrad" - dva dárky k MDŽ, hudba - video


Sergej Šnurov, hybná síla "grupirovky" (seskupení) "Leningrad", se rozhodně před dnešním svátkem nenudil. Včera se objevila dvě nová videa, obě víceméně oslavují ženy a s mírnou kritikou míří do vlastních řad. Videa nejsou vhodná pro slabší povahy. Také nelze očekávat používání spisovného jazyka a absenci vulgarit, to už je prostě kolorit děl "Leningradu".Liberální mateníky kolem zastupitelské demokracie


Stanislav A. Hošek
8. 3. 2018
Pokud považujeme za dostačující podmínku každé zastupitelské demokracie svobodné volby podle určitého mezinárodně respektovaného pravidla a soutěž politických subjektů o státní moc v zemi, pak nám nutně vyjde, že zastupitelská demokracie existuje v široké paletě politických režimů. Je součástí nejen liberálních demokracií, ale i socialistických, lidově demokratických či komunistických systémů, ale též konstitučních monarchií, ba dokonce i fašistických systémů.

Volební program je smlouva, podle které by se mělo platit za hlas plněním slibů

Josef Mrázek
8. 3. 2018
Programová nabídka v podzimních volbách obsahovala jen málo z toho, co by bylo potřeba dělat, ale přesto přišlo 60.84% oprávněných voličů a dali hlas volební straně, od které cosi očekávali. Výsledek je žalostný. Klauzule 5% je sice nemravná, ale když konečně jednou mohla být užitečná, propustila o zlomek procenta hned tři strany, všechny velmi škodlivé. Hledat v jejich programech něco, co by se mělo kvůli všeobecnému blahu vymáhat, je dost zbytečné. 


Jak nám zabili EU (Fake News)

Václav Umlauf 
8.3.2018 E-republika
Tak nám zabili EU,” řekla paní Müllerová v domácnosti pana Švejka.
Líbí se mi dlouhé a učené komentáře anti-levice a echtovní neoliberální pravice o vítězné vlně tzv. “populismu”, která po Španělsku, Německu nyní zachvátila Itálii.

Liberálny sebaklam, ktorý vyprovokoval Putina

John Mearsheimer
6.3.2018 Foreign Affairs,  překlad Medzičas

Podľa prevažujúceho názoru na západe je za celú ukrajinskú krízu vinná ruská agresia. Podľa tohto názoru ruský prezident Putin pripojil Krym vo svojej dlhodobej túžbe oživiť Sovietske cárstvo a pravdepodobne hneď potom pripojí celú Ukrajinu a ostatné krajiny východnej Európy. Odvolaný ukrajinský prezident Janukovič pre Putina len dodal zámienku na uchvátenie časti Ukrajiny ruskými silami.

Německo - Die Tafel - Kdo má větší lokty u výdeje bezplatných potravin.

Screenshot z Youtube

- OP -
8.3.2018
Velké množství prošlých potravin je určeno k likvidaci, dobrovolníci je shánějí a rozdávají chudším lidem. Pomáhají jim tak k jejich trochu důstojnějšímu přežití. Jde o jedno z nejvíce diskutovaných témat posledních týdnů. Nejde o informace z MSM (jak se v Německu nazývají hlavní média - Mainstream media), ale o informace z alternativních médií. Celé to jednoznačně poukazuje na situaci, jak je německá společnost rozdělená na „vítače“ a podporovatele multikulturalismu a na konzervativní zastánce, kteří stále více pochybují o vládní politice. Kam vlastně směřuje Německo?


Pokud někdy existoval muž, který by mohl být vzorem žido-plutokratického bolševického sionistického světového spiklence, jsem to já - řekl Soros pro Sydney Morning Herald 15. listopadu 1997.

Břetislav Olšer
8.3. 2018   Rukojmí
Kdysi jsem si kupoval satirický časopis Dikobraz, abych se pobavil, zasmál a dostal dobrou náladu. Dnes si po třiceti letech v kavárně zadarmo přečtu MF Dnes, co už není ani bulvár, to bych urazil Blesk, ale jen skutečný Augiášův chlév dezinformací dle pornoherce Jakuba Jandy, šéfa Evropských hodnot...

Inaugurace prezidenta republiky Miloše Zemana... Na Hradčanském náměstí pod sochou T.G.M. ve směru vyhlídky a ulici Ke Hradu bude umístěna velkoplošná LED obrazovka s audiosystémem, na které bude možné sledovat průběh inaugurace prezidenta republiky ve Vladislavském sále a Svatováclavské kapli.

8.3. 2018   Hrad
Prezident republiky Miloš Zeman složí ve čtvrtek dne 8. března 2018 ve 14.00 hodin na společné schůzi obou komor Parlamentu ČR ve Vladislavském sále Pražského hradu slib prezidenta republiky.
Vstup do areálu Pražského hradu je možný z Hradčanského náměstí průchodem kolem Arcibiskupského paláce a vstupem přes IV. nádvoří, zde bude také výjimečně i východ z areálu.(foto:plzen.cz)

V. Putin k MDŽ: Vím, že všechny ženy jsou překrásné...

8. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Pozdrav Vladimira Putina ženám k dnešnímu svátku. V závěru recituje báseň Andreje Dementjeva: Vím, že všechny ženy jsou překrásné...

Video (zdroj RT), překlad - titulky
středa 7. března 2018

P.C.Roberts: Stalinistická čistka v Americe?


7. 3. 2018      PaulCraigRoberts
Tento rok by se pro USA mohl stát rokem rokem rozhodujícím. Zdá se být totiž jasné, že vojenskobezpečnostní komplex a Demokratická strana s dopomocí svých mediálních vazalů zcela vážně zamýšlí zbavit Donalda Trumpa jeho úřadu. Jeden z otevřených strůjců na tomto díle nedávno prohlásil: „Musíme se ho zbavit už teď, dřív než bude téměř aklamací zvolen prezidentem podruhé“. Všeobecně už vešlo ve známost, že Russiagate není ve skutečnosti ničím jiným než spiknutím vojenskobezpečnostního komplexu, Obamova režimu, Demokratického národního komitétu a presstitutek, cíleným k likvidaci prezidenta Trumpa. 


Krokodýlí slzy ve Sněmovně

Jiří Jírovec
7. 3. 2018
Člověk by se takměř rozplakal, skoro jako při divadelním představení, v němž herec naoko umírá, když zrovna vypil jakoby otrávenou kávu a nebo předstírá hlubokou lásku k herečce, kterou nemůže v civilu vystát. Rozhořčení poslanci se ve středeční (7.3. 2018) Sněmovně proměnili v herce. Někteří jistě mají talent. Chrlí do mikrofonu jednu mravnost za druhou. "Demokracie je ohrožena", volají, "oběti holokaustu jsou znesvěceny"! "Zloděj se spřáhl s popíračem obětí a oba dohromady s komunisty" vykřikují jeden přes druhého.

Kouzlení ze země Oz v rozhovoru s režisérem Kazimem Özem


E.A. Nolan
7. 3. 2018   Rudaw
Riziko hrozbeb, obtěžování a zatýkání tureckými úřady. V těchto podmínkách napsal, režíroval a produkoval mnohokrát oceněný kurdský režisér Kazim Öz "ZER", první celovečerní film zaměřený na genocidu z roku 1937-1938 v Dersimu (Tunceli v turečtině) recenze ZDE,
bude se v Praze promítat 7. dubna v kině Aero s českými titulky.
Vzhledem k tomu, že Zer získal mnoho ocenění na mezinárodních filmových festivalech, je zřejmé, že Özovi se podařilo upoutat celosvětovou pozornost na jednu z nejtemnějších a nejutajovanějších kapitol 20. století, kdy turecké vláda systematicky vyraždila odhadem 40 000 až 70 000 alevi tských Kurdů a nuceně přemístila nespočet jejich osiřelých dětí.

Milion chvilek nebo Milionový chlívek? Demonstrace proti Zdeňku Ondráčkovi a Andreji Babišovi organizuje narychlo založená neziskovka, kterou sponzoruje člen šlechtické rodiny Lobkowiczů

7.3. 2018   Rukojmí
Demonstrace proti Zdeňku Ondráčkovi a Andreji Babišovi organizuje narychlo založená neziskovka, kterou sponzoruje člen šlechtické rodiny Lobkowiczů a lidé napojení na TOP09, ODS, neziskovku AIESEC a Drahošovskou akademickou obec! Babiš se lekl a vyděsil z toho, co se děje Ficovi na Slovensku, a proto podrazil KSČM!

Proč někteří lidé tak ochotně skáčou na mediální manipulace a ještě je sami šíří?

Vláďa z Brna
7. 3. 2018
Klíčem může být obecná lidská vloha pro pomluvy.
• Je vědeckými metodami prokázáno, že lidé pomluvy obvykle přijímají bez ohledu realitu a vlastní zkušenost; 
• v širším společenství, stejně v reálné komunitě jako na internetu, se proto pomluvám a dezinformacím daří;
• vědecky je i potvrzeno, že preference na základě naslouchání druhým, tzn. pomluv,  obvykle nedokáže změnit ani opakovaná přímá reálná zkušenost; 


Další rána pro dolar: Rusko a Čína se naučily obejít SWIFT

Napsal/přeložil: Alena Bajowa
7.3. 2018   Eurasia24
Hospodářská spolupráce Ruska s Čínou vedla v uplynulém roce k vytvoření nových nástrojů zbavujících tyto státy závislosti na dolaru.Jde zatím pouze o dílčí možnosti omezené na dvoustrannou spolupráci... V Číně se nicméně objevil mechanismus, který by mohl být skutečným průlomem v „tiché válce proti dolaru“.

Šok a slzy z Prahy: Co si Nor uvědomil při návštěvě Česka? Hořký pláč nad ztracenou vlastí.

Bruce Bawer
7.3. 2018   Protiproud
Evropské národy se řítí do zkázy. Za chvíli otupíte - a pak se divíte. Nevíme, co ještě máme. Braňme náš národ a kulturu
Dává nám tím nesmírně závažný podnět k zamyšlení a k formování našich postojů do velmi blízké budoucnosti

Martin Koller:,,Je mi líto, Putin nelže. Nové zbraně, kterých se bojíte, skutečně má. Rusko prý uteklo o několik let"...

7.3. 2018   Rukojmí
První březen tohoto roku lze označit za historický den pro celé lidstvo, píše vojenský analytik Martin Koller. Vystoupení prezidenta Putina s prezentací nových zbraňových systémů pravděpodobně zabránilo vzniku jaderné války v Evropě, s níž se dalo počítat už v tomto roce. Minimálně ji o nějakou dobu odsunulo. A za tu dobu se toho může dost změnit.

Ďábel je pitomec


Zdeněk Hrabica
7.3.2018
Život píše neuvěřitelné příběhy. Přestože jsou zcela pravdivé. V roce 1978 jsem se jako novinář a zahraniční zpravodaj zúčastnil XI. světového festivalu mládeže a studenstva na Kubě. Nebyl jsem sám, bylo nás více, byl tu i novinář encyklopedista Karel Zeman. Lákadlem se pro pro mne stal polský kosmonaut Miroslaw Hermaszewski.

Lež a nenávist

Karel Sýs
7.3.2018
I jinak objektivní Stanislav Kužel při vzpomínce na prvního československého kosmonauta Remka si neodpustí: „V roce 1976 byl zahájen výběr kandidátů na kosmický let a – jak jinak než podle sovětského vzoru – z řad pilotů nadzvukových stíhaček.“
Správně měl napsat podle amerického vzoru, neboť jak Virgil Grissom, tak John Glenn a další astronauti byli zprvu piloty nadzvukových stíhaček.


Co všechno můžeme na Slovensku ještě čekat?

J. Kovář 
7.3.2018  ČNL

Jistě to nebude nic nového, co bychom neznali. Politické síly, které nejsou schopné v demokratických volbách uspět, se budou snažit, možná že i všelijakými prostředky, získat alespoň podíl na moci, když už ne moc celou. Jak na to půjdou? Demonstrace, propaganda. Většina zůstane dále většinou, ale aktivní menšina bude budit zdání o opaku. A jako vždy přijdou ke slovu i jidáši, pátá kolona ve vládní koalici. A půjde o to, kdo z koho. Výsledek je nejistý. Je pravděpodobné, že zahraniční vlivy, řečeno šetrně, již na Slovensku v nejrůznějších podobách pracují.

Minirozhovor s mladým anonymním politologem: Ať si, kdo chce, co chce, říká, ČT24 zvala veřejnost na demonstrace

- ps -
7.3.2018 PrvníZpárvy

"Ať si, kdo chce, co chce, říká, ČT24 zvala veřejnost na demonstrace pro odvolání poslance Ondráčka z vedení komise pro kontrolu GIPS a z kterých se vyklubala i demonstrace proti premiérovi v demisi Andrejovi Babišovi," tvrdí student politologie.

Před 168 lety se narodil T.G.Masaryk, první prezident ČSR

Tomáš Garrigue Masaryk
- rp -
7.3.2018  PrvníZprávy

7. března 1850 se narodil náš první prezident Tomáš Garrigue Masaryk, pedagog, státník, a filozof. úterý 6. března 2018

USA zahájily extra přípravu na "majdan 2018" v Moskvě

6. 3. 2018  Politonline
O vměšování se USA do voleb v různých částech světa se psalo i mluvilo dost. A těžko může být někdo překvapen tím, že americké orgány pod rouškou hysterie ohledně toho, že "Rusko nám zvolilo prezidenta", aktivně nadále finančně přiživují ruskou nesystémovou opozici a platí za tak toužebně očekávaný "ruský majdan". Na rozdíl od "mluvících hlav" na Kapitolském vršku, zástupci ruského parlamentu nepředvádějí divadýlko a nechystají se k honu na čarodějnice, ale klidně upozorňují na nevyčerpatelný zdroj podpory pouličních protestů a na jejich podněcovatele, kteří se aktivně zabývají propagandou bojkotu voleb ruského prezidenta.

Pohrobci Václava Havla, nechte té komedie a přiznejte, o co vám vlastně jde. O další barevnou revoluci majdanovského typu?

Josef Provazník
6.3.2018  Eportál
V listopadu 1989 bylo Zdeňku Ondráčkovi 20 let a 4 měsíce. To stačil v tak mladém věku vážně napáchat více škod než celá řada dlouholetých členů KSČ, kteří dostávají takový prostor ve veřejnoprávních médiích a jsou považováni za morální autority?