Reklama

sobota 24. března 2018

Novičok, staričok - duračok!

Vladimir Jermakov
24. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Brífink MZV RF k problematice "Skripalových", 21. 3. 2018, video - titulky. 


Ředitel oddělení pro otázky nešíření a kontrolu zbraní MZV RF Vladimir Jermakov (Владимир Ермаков) nešetřil britské ani americké zástupce. Ne náhodou rozšířil vynález britských televizních seriálů "novičok (nováček)" o další dva: "staričok (stařeček)" a "duračok (hlupáček)".

Prezident Miloš Zeman: Podle mého názoru politici se dělí do dvou kategorií. Ti, kdo uznají prohru a říkají, a příště to vyhraju, a to jsou moji lidi, ty mám rád. No, a potom někdo, kdo kňučí nebo poštěkává, a to nejsou moji lidi, protože ten, kdo neuzná svoji prohru, nemá ani šanci vyhrát příště.

Přepis rozhovoru pořadu ,,Týden s prezidentem"
24.3.2018  TV Barrandov (video zde)
Já jsem dlouhodobý zastánce svobody internetu a jsem odpůrce cenzury. Říkal jsem to asi před rokem, nebo před dvěma lety ve vánočním poselství, že tady máme novodobé Koniáše, kteří chtějí rozhodovat o tom, co má a co nemá být na internetu. A podle mého názoru, a o tom jsme mluvili před týdnem, to, že klesá náklad papírových médií, je dílem způsobeno jejich nízkou kvalitou, ale také silnou konkurencí toho internetu. A lidé si na internetu najdou několik alternativních zdrojů, které vzájemně porovnávají, zatímco v tištěných médiích mají jenom jeden jediný zdroj, a to ještě od novináře, který tomu často příliš nerozumí.

Kdo a proč zabil pilota, který zničil Boeing nad Donbasem? Možná verze úmrtí viníka zkázy MN-17: "Byl to nebezpečný svědek"

24. 3. 2018      zdroj a zdroj
18. března zemřel na Ukrajině bývalý pilot Su-25 Vladislav Vološin, podezřelý z účasti na havarii malajského Boeingu 777 17. července 2014. V orgánech činných v trestním řízení bylo oznámeno, že "ve vlastním bytě spáchal sebevraždu devětadvacetiletý výkonný ředitel jednoho z městských podniků v regionu. Rodina byla také doma". Podle jedné verze se Vološin zastřelil z pistole typu Makarov, uvedl kanál Telegram boris_rozhin. Uvádí se, že na místo dorazili lékaři a vyšetřovací operační skupina policejního oddělení Ingul.

Albrightová: CNN hlásí, že NATO bombardovalo čínské velvyslanectví v Bělehradu. Osudný omyl způsobil smrt čtyř Číňanů a zranil dalších dvacet. A fakt, že velvyslanectví bylo zasaženo několikrát, vedl Peking k tomu, že nás obvinil z úmyslného útoku

Břetislav Olšer
24.3. 2018   Rukojmí
Dnes uplyne 19. let od zločinu NATO v Srbsku a Černé Hoře; připomeňme si ten zlovolný zločin...

Vážené členky a vážení členové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a Rady ČT!

JUDr. Tomáš Tyl
24.3. 2018   Rukojmí
Kohn a Rosenzweig se pohádají a hádka končí u soudu. Soudce vynáší rozsudek: „Zde přítomný obžalovaný Kohn je povinen veřejně vyhlásit, že to, co pověděl o Rosenzweigovi, není pravda. Nechť pronese: ,Rosenzweig není lump!‘“
Kohn přijímá rozsudek a prohlašuje:„Rosenzweig není lump?“
Na to soudce:„Pane Kohne, tak to ale být nemělo!“
„Dohodl jsem se se soudem na slovech, nebo na melodii?“Tímto způsobem postupuje ČT více než obvykle a to v různých variacích.

Konflikt Trumpových slov a činů

Paul Craig Roberts
24. 3. 2018         PaulCraigRoberts
Poněkud opožděně pogratuloval prezident Trump prezidentu Putinovi k jeho přesvědčivému znovuzvolení do úřadu a znovu prohlásil, že on dává přednost spolupráci s Ruskem. Jak vážně ovšem asi svá slova mínil, když hned po nich jmenoval do funkce poradce Národní bezpečnosti Johna Boltona, nejfanatičtějšího válečného štváče, který se ve Washingtonu vyskytuje. To nedává smysl.

Bombardování Srbska v roce 1999 - memento stále aktuální

24.3.2018 PrvníZprávy
„Kdo neskáče, není Čech!“ Tímto pokřikem se podněcovala euforie davu, jenž na pražském Staromáku vítal roku 1998 Zlaté hochy vracející se ze zimní olympiády v Naganu.
Tehdejší úspěch našich hokejistů byl onou události, která dokáže vždy sjednotit tak často znesvářený český národ. Národní hrdost onoho únorového dne dosahovala nebes. Rok na to naši národní hrdost konfrontoval apel, jenž se dal zjednodušeně vyjádřit slovy „Kdo nebombarduje Srbsko, není humanista!“ Ano, řeč je o brutálním úderu letectva NATO na Srbsko. Od jeho zahájení uplyne 24. března 2018 již 19 let.


Trumpova strategie porobení zbytku světa


Jiří Bureš
24. 3. 2018
V prosinci 2017 byla přijata a v lednu 2018 byla publikována  Národní   bezpečnostní  strategie Spojených Států, poměrně obsáhlé ( 68 stránkové ) dílo s předmluvou ( důvodovou zprávou ) prezidenta USA Donalda Trumpa. Souběžně s tím byla publikována Národní strategie Ministerstva obrany USA v kratší neutajované verzi ( 14 stran ), plné znění podléhá režimu utajení. Na vydání těchto dokumentů není v podstatě nic divného ani nového. Bezpečnostní strategie USA jsou vydávány a publikovány  celkem pravidelně od roku 1996, k novelizaci a korekci zejména při změněně prezidenta. Po pravdě řečeno v zásadě k žádným novelizacím nedochází, snad jen v rétorice a uspořádání jednotlivých hlav dokumentů. 

Andrej Babiš zesobotkovatěl, ale pěkně hustě…

Jiří Vyvadil
24. 3. 2018
Co zřejmě nejvíce voličů vedlo k tomu, že volilo Andreje Babiše bylo, že neplácal ideologické floskule o euroatlantických hodnotách, o lidských právech, o věrnosti cestě nastoupené po roce 1989 a že uměl velmi razantně vkládat do svých výroků tu kritiku Evropské unie, tu šlehnul jmenovitě Angelu Merkelovou, tu kategoricky prohlásil, že nevezmeme ani jednoho uprchlíka a snad jedinkrát nepoužil už nudnou formulaci, že směřujeme na Západ a nikoliv na Východ. Neopakoval plytké věty, o společné Evropě o společných hodnotách, které nás spojují, které Macron či Merkelová do omrzení opakují. Prostě hovořil jako pragmatik a jeho slovník odpovídal názorům racionálního českého národa, který na rozdíl od všech ostatních jen z cca 35% věří v EU.

Podobnost čistě náhodná? Ale kdeže, je to jen pokračování spojenecké taktiky v provokacích vůči Rusku!

Jiří Baťa
24. 3. 2018
Jistě si mnohý čtenář ještě vzpomene a vybaví případ v červenci 2014 nad oblastí bojů na východě Ukrajiny sestřelení letadla společnosti Malaysia Airlines Boeing 777 letu MH 17 . Bezprostředně poté se na veřejnosti objevily verze, že letadlo bylo sestřeleno proruskými separatisty za použití rakety BUK, jejichž techniku přivezli z Ruska a následně ji, po sestřelení, zase odvezli zpět na ruské území, z čehož byly činěny závěry, že na sestřelení se podílelo Rusko zprostředkováním rakety BUK.

Unikli informácie, akou zbraňou bola spáchaná vražda Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Táto informácia ukazuje na vraha-laika

24.3.2018 HlavnéSprávy
Od tragickej udalosti dvojnásobnej vraždy dvoch mladých ľudí vo Veľkej Mači ubehol už takmer mesiac a verejnosť stále nepozná vrahov ani objednávateľov úkladnej vraždy. Napriek zákazu informovať o tom prípade, ktorý vydala generálna prokuratúra, sa na svetlo sveta dostávajú nové detaily zo zákulisia vyšetrovania. Najnovším zistením je typ zbrane, ktorú páchateľ použil. Britské školy pracujú s publikáciou označujúcou Putina za “najnebezpečnejšieho vodcu v Európe po Hitlerovi”

24. 3. 2018 HlavnéSprávy
Protiruská propaganda už dorazila aj na britské školy. Žiaci v Spojenom kráľovstve dostali novú špeciálnu publikáciu, ktorá vysvetľuje, ako Rusko a “toxický Putin” otrávili Západ.Nová publikácia zložená z krátkych článkov a videa o aktuálnych udalostiach slúži ako učebná pomôcka v britských školách. Bez uvedenia faktov ale vysvetľuje študentom, že Vladimir Putin je “najnebezpečnejší vodca v Európe po Hitlerovi.”

pátek 23. března 2018

Fake news . Zahajte stíhání vedení ČT!!

Jaroslav Loudil
23. 3. 2018
Nedávno jsem sledoval v České televizi, jak novináři tvrdě "propírají" jakéhosi penzistu za to, že svým známým přeposílal neověřené mejly, tedy prý tzv. Fake news. Je obviněn za šíření dezinformací a snad mu hrozí i nějaké soudní stíhání. Musím se jenom pobaveně smát, že toto vysílá televize, která roku 2003, právě před 15 lety , přebrala od zločinců z USA, tedy členů americké vlády, klasickou "Fake news" o údajné existenci chemických zbraní v Iráku. 

Vyhlásenie MZV RF k chemickému útoku v Salisbury

23. 3. 2018
Vyhlásenie Európskej únie prijaté na zasadnutí 22. marca, ktorým reaguje na chemický útok v Salisbury je poľutovaniahodné. Formulácia, ktorú použila EÚ pripisujúca Rusku zodpovednosť za to, čo sa stalo, len na základe toho, že niet „alternatívnych vysvetlení“, je v podstate nepodložené obvinenie proti nám. Ochota Európskej únie súhlasiť s britskou verziou okolností incidentu v Salisbury sa dá vysvetliť iba želaním podpori  premiérku Veľkej Británie T. Mayovú, ktorá sa ocitla v ťažkej situácii. 

Kdo otrávil Skripala? Velká Británie nebo USA?


Michal Brand
23. 3. 2018
Velká Británie označila pachatele otravy Skripala a jeho dcery – a neměla ani odebrané vzorky krve otrávených. Teprve nyní, po plných 18 dnech válečné protiruské hysterie, budou odebrány vzorky krve obou otrávených a provedena jejich analýza! Jsme 18 dní poté, co Velká Británie oficiálně oznámila, že bývalý důstojník ruské GRU Skripal a jeho dcera byli prý otrávení nervovým jedem Novičok, což prý jednoznačně a ihned mělo dokazovat viníka – Rusko. Britský ministr zahraničí dokonce ví celou dobu, že útok nařídil Vladimír Putin osobně.

Škoda Auto rekordně zvýšila zisky, zaměstnancům přidat nechce

23.3.2018 E-sondy
Odborům nabízí nárůst mezd o 8,3 procenta, ty to odmítají
Automobilka Škoda loni vydělala 31,8 miliardy korun po zdanění. To je zhruba o šest miliard korun více než v roce 2016. Podle finančního ředitele firmy Klause Dietera Schurmanna za tím stojí výroba dražších vozů SUV – Kodiaq a Karoq. 


Jaderné hlavice proti Rusku, Mayová jako Porošeno: Toto podpořila EU i Babiš? Hajlující angličtí fotbalisté

Radim Valenčík
23. 3. 2018 blog autora
Theresa May prepared to use nuclear weapons against Russia - (Theresa May připravila k odpálení jaderné zbraně proti Rusku).
Pozor! Toto není z nějakého proruského webu.
Toto je z Daily Star, (viz zde)**) A autorem výroku není zprofanovaný Porošenko, který pokazil vše, co se dalo, ale na jeho úroveň klesla "pokračovatelka" Thatcherové! Dostatečně šílené, ne?

Vzkaz Waltra Litviněnka Therese May aneb, co by měla vidět (vědět) Theresa May, než se vrátí z výletu do Říše divů za zrcadlem.


Vladimír Franta
23.3.2018 Literárky
Tentokrát čtenářům nenabídnu žádnou analytickou úvahu. Realita je sama sobě analýzou. Učinil jsem několik „print screenů" z vysílání ruské televize dostupného na You Tube. Jen řeknu, kdo je zachycen na záběrech opatřených titulkem, který si dovolím přeložit, což by ale nicméně zvládl zřejmě každý. Přiznám se, že k dané věci by bylo nejlepší říci no comment. Přesto si několik poznámek neodpustím. Nejprve si zopakujeme fakt, že v Británii doběhl seriál „Strike Back", ve které figuruje bojový plyn Novičok. Jakmile tato fikce skončila, máme tu reálný útok na bývalého ruského dvojitého špióna, jenž žánrově navazuje na poloniovou kauzu s Litviněnkem z roku 2006.

Agrese proti Jugoslávii v roce 1999 nesmí být zapomenuta!

Jiří Vacula
23. 3. 2018
Březen s magickou devítkou na konci letopočtu v historii českého a srbského národa. Náhodná podobnost ? Ráno 15.března 1939. Oficiálně tento den začalo německé obsazování Čech a Moravy. Operaci s krycím názvem Březnový vítr velel generál Walther von Brauchitsch. K překročení hranic došlo oficiálně přesně v 6 hodin ráno. Důvodem pro obsazení zbytků Čech a Moravy byla v německé interpretaci snaha ….“zajistit životy a majetek všech obyvatel země bez rozdílu...“, neboť Česko-Slovensko se podle Hitlera ... „ nacházelo v rozkladu a panoval zde nesnesitelný teror proti německým soukmenovcům….“

S Babišem do našeho ještě hlubšího vazalství

Lubomír Man
23. 3. 20018
Koncem října loňského roku jsem v asi patnácti našich levicových webech zveřejnil článek o tom, že důvěru našich lidí v Babišův jasný politický úsudek ruší jedna okolnost: Totiž ta, že si do vlády na křeslo ministra zahraničí vybral M. Stropnického, známého to protiruského štváče a člověka, který si už předchozích časech a v jiných vládách ze svého argumenty nepodloženého a buď jen tak živelně z něj tryskajícího protiruského povykování, či možná povykování existenčními úvahami dobře promyšleného, pořídil slušněji placený džob, než existenčně nejistější džob herce.

Francouzští Socani část I.

 Yekta Uzunoglu
23. 3. 2018
Psát o francouzských socanech je snad
ze všech členů socialistické internacionály vůbec nejnáročnější úkol . Přesto se o to pokusím. Psal se rok 1968, když "najednou" statisíce studentů, dělníků a pracujících ze všech profesí, intelektuálů - včetně tehdy již světoznámého francouzského filozofa Jeana-Paula Sartra a jeho choti Simone de Beauvoir, umělců, co šli spontánně do ulic, kde postavili barikády a doslova začala bitva se státem. Onen nepřítel pro masy lidí nebyl ani král, císař či prezident, ale samotný stát. Naši útočili na srdce státu s výzvou ke změně prohnilého státního systému. Před davem jinak tak statečný generál jako byl legendární hrdina II. světové války Charles de Gaulle (v té době prezident) musel na jistou dobu utéct z Francie a schovat se někde ve francouzských kasárnách v SRN, odkud koordinoval potlačení revolty. 
Velmi doporučuji!! I. D.

Francouzští Socani II. část


Yekta Uzunoglu
 23. 3. 2018
A komunista Bernard Kouchner? Nabídli mu funkci ministra zdravotnictví a on ji přijal! Skončil nakonec jako ministr zahraničních věcí Sarkozyho! Takto Mitterrand „zaintegroval“ jednoho revolucionáře za druhým ve strukturách státu, vedl je ke službám státu, pro který Mitterrand žil! O osudech každého z nich ve službách státu by se dal napsat dlouhý článek a zbytek života by asi už nestačil zahrnout všechny někdy úspěšné a někdy tragické konce jejich života, toho času v životě tolik nezbývá. Ale bylo po levičáctví, po touhách po revoluci, po revoltě a po komunismu nebo po spravedlivějším světě!

Francouzští Socani III. část

Yekta Uzunoglu
23. 3. 2018
Mitterrand poté, co Komunistickou stranu v očích svých vlastních voličů odrovnal a jeho fronta ve volbách prohrála, každý mohl očekávat, že jako prezident Mitterrand podá demisi. Ale to ještě neznali Mitterranda. Pokračoval ve funkci klidně s pravicovou vládou vedenou Jacques Chiracem jako s předsedou vlády. Ale k odvolání slibu zestátnění podniků či bank a reforem slíbených před rokem 1981 došlo daleko dříve.

RF poskytla Praze údaje potvrzující prohlášení MZV o možnostech ČR na zpracování jedu ...Tak kdo nám tu vrtí psem. Herec s napsanou rolí či velvyslanec?

23.03.2018  Sputnik
Moskva poskytla Praze údaje, které potvrzují odůvodněnost prohlášení ruského ministerstva zahraničí o možnostech Česka na zpracování otravné látky, sdělilo Velvyslanectví RF v České republice.

Pravda o vodě: Moc bezmocných

Radek Novotný
23. 3. 2018
Voda je život, proto jsem se rozhodl spolu s těmi, kteří mi stojí léta po boku v boji o českou vodu, založit Nadační fond PRAVDA O VODĚ.
Chci vás, kteří se na vodu a na život dívají stejně jako já poprosit, abyste se nedali zastrašit. Založil jsem Nadační fond PRAVDA O VODĚ a nás jednotlivce, kterým se darebáci posmívali spojuji a společně požadujeme vrátit vodu do rukou veřejných.

Zahubí nás šílenci á la Johnson?

Radim Valenčík
22. 3. 2018     VašeVěc
"Ministr (zahraničí Velké Británie Johnson) rozvinul při jednání zahraničního výboru britského parlamentu myšlenku labouristického poslance Iana Austina, který prohlásil, že miluje fotbal a bude sledovat anglický národní tým, ale děsí se toho, jak Putin zneužije události: "Nápad, že Putin předá pohár kapitánovi vítězného týmu, že to použije jako propagandistické cvičení k naleštění brutálního zkorumpovaného režimu, který vytvořil, mě naplňuje hrůzou."

Tlak Američanů na nákup vrtulníků je extrémní. Máme dokumenty, známe firmy, jména českých vojáků. Víme, jak probíhá tvrdý lobbing USA na našem území

22.03.2018 ParlamentníListy
Nákup víceúčelových vrtulníků pro armádu by mohl být v ideálním případě zadán v létě. Po jednání sněmovního výboru to novinářům řekla ministryně obrany v demisi Karla Šlechtová (za ANO). Po generálním štábu nyní požaduje vedení ministerstva poslední upravení zadávací specifikaci.

Jak bojujeme s fašismem

Clara Zetkin
Chris Hedges
23.3.2018 E-republika
Demoralizovaní zaměstnanci, kteří zjistili, že intelektuálové z establišmentu, tisk ani akademici se jich nezastanou, ztrácejí důvěru v politiku. Když si uvědomí, že jim liberální elity lžou, otevírají se bizarním a fantastickým konspiračním teoriím. Fašisté usměrňují jejich hněv a touhu po pomstě proti řadě přízračných nepřátel, většinou minorit určených do role obětních beránků.


čtvrtek 22. března 2018

Rozhovor prezidenta republiky Miloše Zemana pro MF Dnes

22.3. 2018   Hrad
Váš poradce a šéf skupiny CEFC Ye Jianming je v Číně vyšetřován. Víte přesně, kvůli čemu?
Nevím, kvůli čemu. Je to záležitost čínských institucí, nikoli moje. Vůbec se nechci vměšovat do čínských vnitřních záležitostí. Byl jsem informován, že tento muž opustil vedení CEFC, a důvod, proč jsem poslal do Číny své tři emisary, se týkal toho, aby zjistili, zda CEFC bude i nadále vlajkovou lodí čínských investic v České republice. Dostalo se mi ujištění, že ano. Ale co více, CEFC Europe bude posíleno čtyřiceti devíti procenty minoritního podílu státní firmou CITIC Group, což je jedna z nejvýraznějších firem na světě. A já doufám, že to pomůže čínské expanzi.

Perla H.Langšádlové,59 let (TOP 09):,,A opravdu my, kteří jsme zažili, co je to protektorát, si musíme na appeasementy dávat velký pozor...“ vztekala se, ale neřekla, že Protektorát Böhmen und Mähren zná jen z vyprávění, když v roce 1939 s ní ještě tatínek očůrával ploty…"
Břetislav Olšer
22.3. 2018   Rukojmí
Před několika dny se místopředseda KSČM Josef Skála a právě zmíněná členka výboru pro evropské záležitosti Helena Langšádlová utkali v pořadu Události, komentáře na ČT24. Tématem bylo zvolení ruského prezidenta Vladimira Putina.
Nyní jen signifikantní sestřih žvástů "krásné Heleny", kterou by jistě Miloš Kopecký jako doktor Štrosmajer ze seriálu „Nemocnice na kraji města“ nazval: Krávou nebeskou“ a dodal by, že "kdyby hloupost nadnášela, vznášela by se jako holubička…“

Paní političky, páni politici (ne)slavných politických stran ...

Jiří Baťa
22. 3. 2018 

Paní političky, páni politici 
(ne)slavných politických stran ODS, ČSSD, TOP 09, KDU-ČSL, ale i těch, které od doby své aktivní účasti a podílu na zločinné činnosti na politické scéně po listopadu 1989 již zapadly do depozitního zapomnění.

Kiskova barevná revoluce

Erik Best
22. 03. 2018 fw
„Před patnácti lety zničila Amerika mou zemi,“ píše se tento týden v titulku v New York Times nad článkem iráckého spisovatele Sinana Antoona. Podle Antoona mluví některé důvěryhodné odhady v důsledku invaze v roce 2003 o více než milionu mrtvých a následně sestavená vláda podporovaná Spojenými státy podle něj patřila k těm nejzkorumpovanějším na světě

Vítězství vlastenců a vítězství hlouposti


Martin Koller
22. 3. 2018
Vítězství prezidenta Putina především znamená vyšší pravděpodobnost udržení míru v Evropě. To je naprosto zásadní otázka z hlediska přežití mnohých z nás a múžeme si gratulovat. Zasvěcení odborníci předpokládali Putinovo vítězství v rozsahu 70% až 80% hlasů. Rovněž účast byla velmi vysoká. Bez ohledu na mediální povyk v EU nebyla manipulace s volbami prokázána, a tam, kde se objevily pochybnosti, byly výsledky zrušeny. Důležitý je především fakt, že Putina volilo i mnoho mladých. To znamená, že v Rusku bez ohledu na všemožnou propagandu a zoufalý boj politických neziskovek placených ze zahraničí roste vlastenectví. Proto má Rusko budoucnost. 


Odpovědi, které nám „naše“ média patrně nezprostředkují

Nikolaj V. Starikov
21. 3. 2018  OstrovJaniky
Jde o přepis odpovědí Nikolaje Viktoroviče Starikova. Podle svého uvážení jsem je tu více, tu méně krátil, podle toho, jak mně samotnému připadaly pro naše pochopení podstatné či aspoň zajímavé.
Skripal byl otráven několik kilometrů od laboratoře v Porton Down, jediné v Británii kde jsou odborníci zabývající se těmi látkami. Vtipná náhoda. Nebo ne?
Sorosove mimovládne organizácie – rakovinový nádor

Vlado Novák
22. 3. 2018
Dnes prebieha novodobá vojna, ktorá bojuje proti národu zvnútra. Hlavnou armádou sú Sorosove mimovládne organizácie. Ich cieľom je postupne, ako rakovina vnútri organizmu, zničiť celý národ. Sú tak nebezpečné preto, lebo nikto nepredpokladá, že ich vplyv je smrtonosný. Prejaví sa to až v krízovom momente, ako to vidíme dnes na Slovensku. Sú to vlastne vedomí či nevedomí diverzanti, ktorí sú za svoju činnosť platení svojím chlebodarcom Sorosom.

středa 21. března 2018

Vyrobte si "novičok"

22. 3. 2018
Jak nás upozornil jeden z našich čtenářů (který neuvedl, smíme-li uvést jeho jméno), ve veřejném zdroji, časopise Chemické listy je uvedeno, jak si Novičok vyrobit. A to v roce 2011. Smůla je, že žádný z Novičoků nebyl v UK prokázán a podle proklamovaných příznaků to mohl být jakýkoli organofosfát. Nepochybuju, že po celém světě je jich dost a dost. A když ho nemám, tak si nějaký snadno "uvařím". Informaci nalznete v tomto článku ZDE, strana 330.

Zbyněk Fiala: Klíčem případu CEFC je Rosněft


Zbyněk Fiala
21. 3. 2018    VašeVěc
Praha se těžko orientuje v kotrmelcích spolupráce s čínskými partnery, ale důležitější je ruská větev působení CEFC, a na té Číně opravdu záleží.

Prezident Kiska nemieni splniť podmienky, Fico sa vracia do funkcie premiéra

Vlado Novák
21. 3. 2018
Fico podmienil svoje odstúpenie požiadavkou, ktorú prezident de facto nerealizuje. Čo tým prezident sleduje? Tieto Kiskove manévre sú cieľavedomým a plánovaným podvodom. Analogicky: za konkrétnych podmienok je uzavretá zmluva; keď druhá strana manévruje, je na mieste zmluvu zrušiť.

Lavrov opustí post ministra zahraničních věcí

21. 3. 2018     zdroj
Hlava ministerstva zahraničí RF Sergej Lavrov opustí post ministra zahraničních věcí a nebude členem nové vlády, informuje RTVI s odkazem na řadu zdrojů blízkých ministerstvu zahraničí. Podle informací zdrojů listu Lavrov již vyjadřoval své přání opustit post, který zastává od roku 2004. Jako důvod uváděl únavu. Putin však požádal, aby diplomat pracoval až do prezidentských voleb.

Jiří Paroubek: Ještě jednou ke svobodě českých médií

Jiří Paroubek
21.3.2018 VašeVěc
Před pár dny jsem napsal články (Je svoboda slova i pro prezidenta? a Jedna zbytečná stávka), kde jsem se zastal Miloše Zemana i premiéra Babiše. Vyjádřil jsem názor, že nejsou důvody, tedy vážné důvody, pro to, aby se řešily výroky prezidenta a postup při sestavování vlády na ulici.

O Putinovi, volbách a křišťálovém koštěti svobody…

Margarita Simoňjan
Margarita Simoňjan
21. 3.2018 Outsidermedia
Margarita Simoňjan – šéfredaktorka TV a informační agentury Russia Today:
"Západ vůbec musí být dnes v šoku. Ani ne tak z Putinových 76%, jako z toho, že ve volbách v Rusku konzervativně-patriotické, komunistické a nacionalistické ideje podpořilo 95 %voličů, zatímco liberálním myšlenkám zbylo vražedných procent pět
A můžete za to vy, moji západní přátelé. To vy jste v nás spustili režim 'Rusové se nevzdávají'.

Ach ta nezodpovědná lůza

Jiří Jírovec
21. 3. 2018

Pregnantně to řekl 20.3. 2018 poslanec Pavel Blažek (bývalý ministr spravedlnosti za ODS), když ve Sněmovně kritizoval návrh na insolvenčního zákona. Je to vtipný, sečtělý člověk a tak ve svém příspěvku rozvinul výrok feldkuráta Katze: "To se nám to hoduje, když nám lidi půjčují peníze". Poté vystřelil myšlenku těžkého kalibru. Těch dlužníků je asi 800000 a když slovo dlužník nahradíme slovem volič, víme kde jsme. Stačí té lůze naznačit, že nemusí dluhy platit a máme hlasy doma.

Většina Američanů se domnívá, že země je ovládána nevolenou skupinou!

- kou -
21. 3. 2018 MonmouthUniversity a PrvníZprávy
Tři čtvrtiny (74%) Američanů se domnívají, že v USA existuje „nevolená skupina vládních nebo vojenských představitelů", která tuto zemi řídí.
Naprosto šokující vizitku americké demokracii poskytly výsledky průzkumu, který provedlo centrum Monmouth University Polling Institute.

Květinové poděkování "demokratce" M. Němcové.

Lubomír Man
21. 3. 2018
Nic víc a nic míň se nestalo. V úterý dopoledne předala před poslaneckou zhruba stovka lidí poslankyni Miroslavě Němcové květy za to, že svým odchodem z Vladislavského sálu zaprovokovala proti inaugurujícímu prezidentu Miloši Zemanovi – a to v okamžiku, kdy kritizoval jednostranné zaměření České televize ve prospěch jediné strany i masivní loupež Bakalova impéria, spáchané na českém státě a všech jeho občanech. Na závěr tohoto dojemného setkání s kurážnou poslankyní zaskandovali přítomní z plných plic: „My se nedáme, Němcová na Hrad“.

Kvaziruské paradoxy

21.3.2018  Tribun
Obraz Ruska v západních médiích je asi takovýto: Démonická říše zla vedená monstrózním supermanem, která má tak dlouhé a šikovné prsty, že určuje výsledky voleb ve všech západních státech, se zvláštní zálibou ve zpackaných spektakulárních atentátech.

Kam s ním?

Tomáš Pecina
21. 3. 2018   Paragraphos
Doba, jež bývá – hrubě nespravedlivě – nazývána temným středověkem, měla, pokud se trestní politiky státu týče, jasnou a nezpochybnitelnou logiku, vedenou fundamentální a praxí prověřenou právní zásadou mladý viselec na stáří nekrade. Popravy byly relativně levné, pobyty ve vazbě krátké a spravedlnost vzorně efektivní a odstrašující. Novověk přinesl humanismus, moderní penologii a s ní myšlenku, že zločince je možné napravit již na tomto a nikoli až na onom světě. Výsledek je, tak jako u většiny novot, tristní, zato růst nákladů enormní.

Babiš a vysoká cena ČEZu

Erik Best
21. 03. 2018 fv
„Jak mám vědět, co se panu Babišovi honí hlavou?” odpověděla pražská primátorka Adriana Krnáčová na otázku deníku E15, jestli má podporu Andreje Babiše pro svůj záměr pokračovat ve funkci. Stejná odpověď by se hodila i na otázky ohledně ČEZu. Co přesně se Babišovi honí hlavou, když na akci Hospodářské komory ČR říká, že je pro něj nepřijatelné, aby ČEZ během rozdělení přišel o strategické věci jako obchod a distribuce?


USA redukují svojí přítomnost v Turecku: stažení ze Sýrie nejlepší cestou jak se dostat ze šlamastyky

Peter Korzun
21.3. 2018  Zvědavec
USA redukují svojí přítomnost v Turecku: stažení ze Sýrie nejlepší cestou jak se dostat ze šlamastyky
Americká armáda výrazně snížila své operace z turecké letecké základny İncirlik. Předpokládá se další redukce těchto operací v návaznosti na to, jak se bude eskalovat napětí mezi dvěma spojenci v rámci NATO. Poté, co ze základny byly odveleny bojové letouny, zůstávají zde pouze letouny na doplňování paliva.


Dánsko zrušilo poplatky médiím veřejnoprávním a kdy to bude u nás? Koncem února se občané Švýcarska rozhodli v referendu proti zrušení poplatku za veřejnoprávní vysílání.


21. 3. 2018    První zprávy
Dánsko ruší vysílací poplatky a v budoucnu bude financováno veřejnoprávní vysílání prostřednictvím daní. Rozpočet Dánské rozhlasové společnosti (DR) by měl být snížen o jednu pětinu.
Pokud jde o financování veřejnoprávního vysílání tak se v Dánsku nebude zavádět žádná nová daň.
„Nakonec všichni Dánové ušetří peníze díky novému způsobu financování veřejnoprávních médií,“ řekl Kristian Jensen, dánský ministr financí.

Le Figaro: Francouzští intelektuálové se postavili proti muslimům!

21. 3. 2018   PrvníZprávy
Sto francouzských intelektuálů zveřejnilo na stránkách Le Figaro otevřený dopis s žádostí o zastavení šíření „islamistického separatismu" ve Francii.
Podle autorů přiznání privilegií islámu jako menšinového náboženství, odporuje zásadám spravedlivého státu a opět činí společnost ohroženou náboženskými válkami.