Reklama

sobota 31. března 2018

Zvony zazvoní a jejich hlas bude burcovat!


Zdeněk Hrabica
31. 3. 2018
Kolik politiků si v poslední době naříká, jak jsou vysílení svou náročnou prací pro národ, pro službu své milené vlasti. Stěžují si, jak jsou napadáni ze všech stran, jak jsou obviňováni z „komoušství“, jak jsou osočováni i z jiných neuvěřitelných důvodů a činů. Někdejší předseda vlády abdikoval na poslanecké křeslo a prohlásil, že se musí dát konečně dohromady. Věnovat se prý bude více dětem. A hned v příštím roce 2019 – po vydechnutí - se pak uvidí, jak a kam dál a na jaké cesty se vypraví. Kdo si něco podobného může z občanů naší krásné země dovolit, když neměl a nemá žádnou, sebemenší možnost si nahospodařit.

Česká hymna může být adaptací Bohemian Rhapsody od Queen, text složí Banga

Tomáš Vyoral
31.3. 2018   Rukojmí
Podle informací našeho zpravodaje pracuje ČOV v čele s Kejvalem na několika ambiciózních konceptech, které posunou Českou státnost. Na stole jsou Bohemian Rhapsody a We Are The Champions od Queen co by hymny. A co ambice vlajky?

Spojení mezi Británií a DAEŠ již nelze nijak skrýt


Jurij Barančik
31. 3. 2018       zdroj a zdroj
Ve Východní Gutě byla zadržena skupina důstojníků britské SAS. Nyní je příčina hysterie Londýna v případě "otravy Skripalja" jasná. V předměstí Jobar, Východní Guta, Damašek, Sýrie byla zvláštní jednotkou Syrské arabské armády zadržena v podzemním velitelském středisku skupina důstojníků SAS, která koordinovala v Jobaru a Zamalce odpor teroristů, kteří ostřelovali ze 120 mm minometů čtvrtě Damašku, přiléhající k ruskému velvyslanectví, a také styční důstojníci - Američan a zpravodajský důstojník Izraele.

Duben v českých dějinách

Croix
1. 4. 2018
1085 

Český kníže Vratislav II. obdržel od císaře Jindřicha IV. královský titul jako první z českých panovníků, byť ještě pouze pro svou osobu, nikoliv dědičně. Čeští králové (druhým byl ve 12. století Vladislav II. a konečně dědičný titul získal Přemysl I. Otakar) byli po samotném králi Svaté říše římské jedinými nositeli tohoto vysokého titulu osvědčujícího mimořádné postavení českého království v rámci politického útvaru Svaté říše římské ve středověku. Český král byl také jedním ze sedmi říšských kurfiřtů, mj. volitelů krále římského.

Mé bolavé koleno a světová moc

Vladimír Balhar
31. 3. 2018
I stala se mi taková nemilá věc, přestalo mi „kolenovat“ koleno. Opuchlo, začalo bolet a mé přesouvání z místa na místo se stalo nepříjemným aktem. Řešení situace bylo nasnadě, navštívit lékaře, nejlépe odborníka na kolena, to jest ortopeda. Vybral jsem si lékaře s výbornými referencemi, který sídlil na honosné adrese. Přijel jsem, zaparkoval na soukromém parkovišti a navštívil recepci. Když jsem pak čekal na provedení léčebných úkonů, vyhlížel jsem z oken galerie na okolí. Nová výstavba, město ve městě. Centrum s bydlením, jistě velmi drahým, kancelářemi, obchody a službami, garážemi, kilometr čtvereční nového města. Architektura dle mého poněkud kýčovitá, ale nešť, samé sklo a betonové skelety. I stromeček tu a tam.

Vysoce pozoruhodný projev (s řadou nehorázností) předsedy Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryana v Poslanecké sněmovně

31. 3. 2018    Převzato od "Ne základnám"
Celý záznam stenoprotokolu:
Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan: (Hovoří anglicky, simultánní tlumočení.) Děkuji. Dobré odpoledne vám všem.
Pane předsedo Sněmovny, pane Vondráčku, pane předsedo vlády, pane Babiši, vážení ministři, vážení členové této komory, je báječné být zde v Praze, v tomto inspirujícím městě sta věží. Opravdu vám chci poděkovat za svolání tohoto mimořádného zasedání. Právě jsem měl oběd s vaším předsedou Sněmovny, takže bych vám rád vyjádřil svoje poděkování. A také kondolence, protože být předsedou Sněmovny, to je opravdu těžká práce. Ale stojí za to kvůli demokracii, kterou máme. Vím, že to je opravdu vzácné privilegium pro zahraničního představitele, aby mohl promluvit k tomuto shromáždění.  

Už chápete, co jste vyvedli? (V. Putin v OSN) - tip kulturního referenta

31. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Text písničky "Máma Rossija máma" dětského souboru Pomněnky (Незабудки, Sputnik - produkční centrum Igora Šijanova) vyjadřuje pochybnosti o tom, že západní "partneři" něco z řeči V. Putina na půdě OSN pochopili. 

Hospodářský přínos EU

31. 3. 2018

"Vylepšená" hymna? Ne, proboha jen to ne!

Jiří Baťa
31. 3. 2018
Protože jsem měl tu možnost poslechnout si novou verzi „vylepšené“ státní hymny, dříve, než se dál rozepíši, říkám důrazně NE! Nejsem ani muzikant, ani muzikolog, jen obyčejný člověk, který má to štěstí normálně a přirozeně vnímat kromě jiného i zvuky, které v tomto případě hrají hlavní roli. Totiž, po vyslechnutí vylepšené verze státní hymny jsem zděšeně a nevěřícně hleděl na obrazovku TV a přemýšlel, jestli sním, nebo bdím. Ta ukázka nové verze státní hymny mě přímo šokovala. Chápu jisté trendy, tendence a snahy kde co nějak vylepšovat, ale že se bude nikoli vylepšovat, ale prznit už i naše státní hymna, to by mne ani ve snu nenapadlo.

Jakov Kedmi vzkazuje Rusku: Proti vám se vede opravdová válka

Jakov Kedmi
31. 3. 2018, Petr Ďoubalík

Výřez z pořadu "Večer s Vladimirem Solovjovem" ze dne 29. 3. 2018. Jakov Kedmi tvrdě o odvetných opatřeních RF na vyhoštění diplomatů (případ "Skripal").


Jakov Kedmi (Izrael) je častým hostem v ruských diskusních pořadech. Patří k těm, kteří říkají méně než vědí. Asi i proto, když Jakov hovoří, málokdo si troufne mu skočit do řeči. Má smysl si ho poslechnout.


pátek 30. března 2018

Prezident Miloš Zeman:,,Jsem člověk konzervativní a mám dojem, že na hymnu se nemá sahat. Nikomu tento názor nevnucuji, ale věci, jako je hymna, jako je státní vlajka a některé další státní symboly, by měly kvůli tradici zůstat zachovány a neměly by se měnit jako módní doplňky. "


30.3. 2018   TV Barrandov(video zde)
Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“ (Přepis rozhovoru)

Co přivezl Paul Ryan do Prahy za argumenty, že česká vláda skrze ministra spravedlnosti, který měl ve věci poslední slovo, se rozhodla pro utajené noční a rychlé vydání Jevgenije Nikulina do USA pouhé dva dny po Ryanově projevu?

Šéfredaktor AE News
30. 3. 2018       AE News
Velký pátek v Česku: Babišova vláda ukřižovala Jevgenije Nikulina, v noci a potají ho odvezli americkým letadlem do USA. Jeho obhájce se o tom dozvěděl až z médií. Stačily 3 dny po Ryanově projevu ve sněmovně, aby byl Nikulin pohotově vydán do USA. Nikulin možná vyrazí na Guantánamo, Babiš však vyrazil k moři!

Generálplukovník Rudský o vývoji ve Východní Gutě

30. 3. 2018        zdroj
Náčelník Hlavní operační správy Generálního štábu Ozbrojených sil RF, generálplukovník Sergej Rudský: Ozbrojené síly Ruské federace nadále usilují o stabilizaci situace v Syrské arabské republice. V současné době provádí ruské Centrum pro smíření znesvářených stran spolu se syrskými orgány ve Východní Gutě v předměstí Damašku bezprecedentní humanitární operaci. Prostřednictvím speciálně vytvořených humanitárních koridorů jsou z oblasti odváděni civilisté, teroristé a jejich rodiny. Celkově bylo od počátku humanitárních přestávek z Východní Guty staženo 143 194 osob, z toho 105 857 civilistů a také 13 793 teroristů a 23 544 členů jejich rodin.

Hororový příběh od zlínského soudu...

Zdeněk Jemelík
30. 3. 2018        Zdenek Jemelik a na webu Chamurappi

Kdo z laskavých čtenářů četl desátý díl tohoto seriálu a srovná jeho obsah se zprávou, že senát Radomíra Koudely zlínské pobočky Krajského soudu v Brně odsoudil 29. března 2018 všechny obžalované vyjma Matěje Janečky (jehož zproštění navrhl žalobce), bude si jistě myslet, že jsem se zbláznil. Trest osmi let odnětí svobody pro obž. Jaroslava Novotného, vylepšený peněžitým trestem, by neměl soud uložit bez pádných důvodů. Totéž platí pro surový trest pěti let pro obž. Jarmilu Novotnou, kterou ve svém vystoupení před soudem hájil sám pošk. Pavel Buráň. Sedmileté tresty pro zbylé dva z původních čtyř „únosců“ jsou nepochybným důkazem o tom, že zásada in dubio pro reo ve Zlíně neplatí, stejně jako zásada, že vina musí být prokázána bez důvodných pochybností a tíha dokazování leží na žalobci.

Prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska, které zveřejnilo v českém překladu Velvyslanectví ruské federace, uvádí další informace k současnému dění.

30. 3. 2018
"Britské úřady systematicky prokazují neschopnost zajistit na svém území bezpečnost ruských občanů. Do očí bijícími příklady toho jsou zejména: otrava bývalého příslušníka ruské FSB A. Litviněnka, smrt za nejasných okolností ruských podnikatelů B. Patarkacišviliho a A. Perepiličného, záhadná "sebevražda" B. Berezovského a udušení jeho obchodního partnera N. Gluškova a konečně – pokus o vraždu a ohrožení zdraví S. Skripala a J. Skripalové," píše se v prohlášení Ministerstva zahraničních věcí Ruska.

Z každého napnelismu vznikne cukatura

Stanislav A.Hošek
30. 3. 2018
V perexu k tomuto textu chci zdůraznit, že patří do kategorie takových, které vyvěšuji jen a jenom na svém blogu, který ve svém názvu nese slovo „Nehorázný“. Pokud jej redakce NR přece jenom publikuje na svém webu, pak s ním nemá vůbec nic společného i v případě že se od něj nedistancuje.

Soul oznámil záměr výstavby plynovodu z Ruska přes KLDR


30. 3. 2018 zdroj a zdroj!
Zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově umožní výstavbu plynovodu z Ruska do Jižní Koreje přes KLDR, uvedla na energetickém fóru v Soulu ministryně zahraničí Jižní Koreje Kang Gen Hwa. "V případě zlepšení bezpečnostní situace na Korejském poloostrově budeme moci přistoupit k úvahám o projektu plynovodu s účastí obou korejských států a Ruska", uvádí TASS slova hlavy jihokorejského ministerstva zahraničí.

Válečné bubny a válečná propaganda aneb I lhát se musí umět, kolikrát to mám opakovat?

Michal Brand
30. 3. 2018
Idnes přináší další článek do řetězu propagandy kauzy „Skripal“. Pracovník Univerzity obrany, pracoviště, které se u nás zabývá výzkumem chemických otravných látek a obrany proti nim, přináší další – nemohu napsat informace – přináší další propagandistický šum a informace opět jen mezi řádky.
Z článku: Britové uvádějí, že Skripala otrávil jeden z jedů z této skupiny, jehož vzorec Mirzjanov ve svém seznamu označil jako A234. Je to organofosforová sloučenina se stejným mechanismem působení jako stávající bojové nervově paralytické látky. Je otázkou, zda britští odborníci byli schopni zbytky po jedu (takzvané markery, viz níže) porovnat s vlastním vzorkem čisté, laboratorně připravené A234, nebo zda provedli jen chemickou analýzu a „dopočítali“ látku podle Mirzjanova vzorce.

Čas valit domů - tip kulturního referenta

Bahh Tee
30. 3. 2018, Petr Ďoubalík, hudba - video - titulky

Bahh Tee a Oleg Gazmanov: Čas valit domů


Čtenáři NR již možná Olega Gazmanova znají, několikrát jsme o něm psali (zde, tady, tu a tady taky). Včera jsem zahlédl titulek příspěvku blogerky Olgy Šarij, který zní: "Olegu Gazmanove, proč jsi poslal děcka do Antiteroristické operace (ATO)?" Docela mi zatrnulo a hned jsem si video pustil. 
"Nemlčte k tureckým válečným zločinům v Afrinu, zbabělci!", znělo před Lidovým domem a komunistickým Barákem

Martin Kunštek
30. 3. 2018
Ve čtvrtek 29. března se v Praze na náměstí Republiky sešlo několik set lidí, aby demonstrovali proti mlčení našich politiků k turecké agresi do kurdské provncie Afrín na severu Sýrie. Pochodem okolo ústředí ČSSD v Lidovém domě, sídla ÚV KSČM v ulici Politických vězňů a Delegace evropské komise v Praze prošli na Jungmannovo náměstí. Demonstrace byla svolána na protest proti odmítnutí zařadit k projednání Sněmovnou mimořádný bod postoj ČR k turecké invazi do Afrínu. Návrh odsouzení turecké agrese proti kurdské provincii předložil lidovecký poslanec Jan Čižinský. Návrh byl zamítnut hlasy vládního hnutí ANO, poslanců za ČSSD a KSČM. Z levice pro návrh hlasoval pouze poslanec Jaroslav Foldyna.

čtvrtek 29. března 2018

Londýn se ze žalobce stává obžalovaným

Rostislav Iščenko
30. 3. 2018    zdroj
Když se provokace se Skrypaljem připravovala speciálními službami našich "přátel a partnerů", ještě neznali obsah poselství ruského prezidenta Federálnímu shromáždění z 1. března 2018. Poté již spuštěný setrvačník provokace nestihli, ale spíše nepovažovali za nutné, zastavit. V takových případech vojáci, diplomaté a politici hned nepochopí, že situace se změnila zásadním způsobem. Ba co víc, dokonce i když si uvědomují, že svět již není stejný, mohou určit rozsah a přesnou podstatu změn, ke kterým došlo, pouze empiricky.

Je to marný, je to marný, je to marný!

Jiří Baťa
29. 3. 2018
Ač nerad, musím toto rčení klasika použít, protože nic vhodnějšího pro vyjádření marnosti nenalézám. Ta marnost se týká našich politiků, kteří (až na výjimky), aby projevili svou (samozřejmě že neúplatnou, jak také jinak!!!) nezměrnou loajalitu k politice EU a Velké Británii, které pod tlakem USA stupňují provokace vůči Ruské federaci, se hrdě a se vztyčenou hlavou hlásí k provokativnímu rozhodnutí umanuté britské premiérky paní Mayové, která bez toho, že by měla v ruce nějaké prokazatelné důkazy o identitě a původu bojového otravného plynu (BOL) Novičoku, resp. plynu A 234, použitého v útoku na bývalého rusko-britského dvojagenta Skripala a jeho dceru, veřejně obvinila Rusko jako jedině možného pachatele.

Čínská železnice

Jaroslav Loudil
29. 3. 2018
Čína uvádí do praxe takové metody práce, které svojí produktivitou doslova drtí  -"ospalou, krajně neefektivní produktivitu časů minulého století" -  dnes běžnou  v USA.  Například při výstavbě vysokorychlostní železnice postaví 10 čínských dělníků za pár hodin to, co bude 100 Američanů stavět  čtyři měsíce. Ano,  z Američanů se stává  -"zatuchlá, opožděná, nevýkonná" - ekonomika, která žije už jen ze své  minulé slávy.

Proč by měl Petr Dvořák zůstat

Erik Best 29. 3. 2018      EB
Česká televize se chytá do vlastní pasti. Rada ČT má dnes Sněmovně předložit výroční zprávy za rok 2017. Pak začne napjaté očekávání. Odmítne Sněmovna na naléhání prezidenta Miloše Zemana dvakrát výroční zprávu o činnosti nebo o hospodaření a uvolní tak cestu změně vedení na Kavčích horách? Předseda Rady ČT Jan Bednář to poslancům usnadňuje, když říká Českému rozhlasu, že Rada ČT se ve svém hodnocení činnosti veřejnoprávní stanice opírá o celou řadu výzkumů veřejného mínění, podle kterých například 65 % respondentů vnímá zpravodajství ČT jako důvěryhodné. 


Test na logické myšlení: Kdo otrávil Skripala?

29. 3. 2018, zdroj: RT, video - titulky

Před malou chvílí se objevila zpráva, že dcera ex-špiona Sergeje Skripala je mimo ohrožení života, její zdravotní stav se zlepšil. Zvýšila se tak naděje, že by do tohoto zapeklitého případu mohlo býti vneseno trochu světla. Než se tak stane, můžete si zkusit kratičký jednoduchý test, který prověří, zda jste schopni samostatného logického uvažování nebo za vás "myslí" Thereska s Boriskem.

Čína se kvůli Rusku obula do Západu: Vždyť jste jen malá část světa!

- kou -
29. 3. 2018 PrvníZprávy
Čína ostře zkritizovala rozhodnutí některých západních zemí vyhostit ruské diplomaty kvůli incidentu s otravou bývalého plukovníka GRU Skripala.
V úvodníku Global Times, který je považován za mluvčího čínské vlády, koordinované akce Západu vůči Rusku označili za „hrubou a nekulturní formu chování“.

Ani zloděje, co ukradl autorádio, takhle neodsoudíte. Naši sluhové nadšeně tleskají. Tereza Spencerová k „věci Skripal“ a rozkladu EU

rozhovor s Terezou Spencerovou
29. 3. 2018 ParlamentíListy
„Je legrační, že bez důkazů se v našich právních státech nedá odsoudit ani zloděj, který ukradne autorádio, ale zato se dá ‚svět‘ posunout hlouběji do krize a blíže k válce,“ uvádí k diplomatickému poprasku, který vznikl kvůli otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala, editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz věnuje i projevu předsedy Sněmovny reprezentantů USA v našem Parlamentu. 


Zbyněk Fiala: Školní píle s pilníky

Zbyněk Fiala
29. 3. 2018   VašeVěc
Vrátí se do našich škol práce na záhonech a v dílně, jak to bývalo obvyklé za totáče? Pevně doufám, že ano, s totáčem to nemá nic společného. Ale neměl by to být nábor pro ty, kdo v sobě objeví talent živit se lopatou za minimální mzdu.


Odmítám žit i umřít v rabské zemi – vždyť i Rakousko se té zvůli vzepřelo

Lubomír Man
29. 3. 2018
„Učím se shýbat nízko vaz a líbat důtky svého kata“, může si dnes naše republika deklamovat verše Svatopluka Čecha z jeho Písní otroka, protože se otrokem z vůle našich představitelů, pánů Babiše a Stropnického, skutečně stala. Právě v těchto dnech vyhošťuje totiž na pokyn malíčku britské premiérky Mayové tři ruské diplomaty. A za jakýže to zločin? 


Izolace Putina a Zemana

Erik Best
29. 3. 2018      EB
Předseda Sněmovny reprezentantů Paul Ryan v pondělí v Praze vydal prohlášení, ve kterém vítá rozhodnutí Trumpovy administrativy o vyhoštění ruských diplomatů a říká, že „Spojené státy musí i nadále vést mezinárodní úsilí směřující k izolaci Ruska, aby Rusové pochopili, že jejich chování nebude tolerováno.“ Miloš Zeman je při připisování viny za útok nervovým plynem mnohem opatrnější než americké ministerstvo zahraničí.

Otevřený dopis Miroslavě Němcové

Jiří Baťa
29. 3. 2018
Paní poslankyně Němcová,
chápu, že zřejmě nerada čtete Vám odeslané emaily, resp. články na netu, které se Vás týkají a ani Vás nezajímá, co si o Vás většina občanů myslí. Jste asi přesvědčena, že lidé, kteří Vám přišli „vyseknout“ uznání a předat několik pugétů za Váš hrdinný „úprk“ z inaugurace prezidenta Vám zřejmě stačí k tomu, abyste nabyla přesvědčení, že za Vámi stojí celé Česko. Mýlíte se paní Němcová, mýlíte se strašně a velice, ale nehodlám Vás z Vašeho omylu vyvádět. Jednak nemám zájem a také protože si myslím, že jste dost stará na to, abyste mohla posoudit společenskou realitu. Pokud ne, je to Vaše chyba, ale to už je Váš problém.

Rakousko potvrzuje, že žádné důkazy proti Rusku neexistují!!

Karin Kneisslová, rakouská ministryně zahraničí
- kou -
29. 3. 2018 PrvníZprávy
Řada zemí EU vyhošťuje ruské diplomaty nebo o tom přemýšlí, ale Rakousko se pevně rozhodlo zdržet se takového kroku, i když zůstane v menšině nebo samo, napsaly rakouské noviny Die Presse.


 

Orwell opět zde: Diktatura uvnitř a permanentní válka navenek!

Petr Schnur
Petr Schnur
29. 3. 2018     PrvníZprávy
V další, tentokrát „ruské“ chemické kauze v anglickém Salisbury, měli britští „experti“ Theresa May, Boris Johnson a Gavin Williamson jasno již několik hodin po atentátu.

středa 28. března 2018

Přiměřené vraždění podle generála Pavla

28. 3. 2018

Ropa bez dolarů...

Jaroslav Loudil
28. 3. 2018
Ropa se zatím stále ještě prodává za Dolary. Patrně to už ale nebude dlouho trvat. Čína se totiž loni stala největším dovozcem ropy na světě, když s přehledem porazila USA. Dovezla asi 400 milionů tun, s meziročním nárůstem dovozu 10 %. A jako světová jednička si může také diktovat podmínky. Právě včera Čína spustila obchodování s - "futures"-  nákupů ropy ve své národní měně Juanech, nikoli už Dolarech. Když to kdysi ohlásil Saddám Husajn, tak byl ihned napaden žoldáky  USA, to samé se stalo v Lybii Kaddáfímu. 

Už zase hoří Reichstag

Michal Brand
28. 3. 2018
Před 15 lety byl celý svět ujišťován, že Irák vlastní Zbraně hromadného ničení, kterými Saddám Hussein může během dvou hodin vyvraždit miliony Evropanů, pokud proti Iráku nebude podniknuta preventivní „humanitárně-bombardovací a demokratizační“, zločinná agresivní válka. Tehdejší ministryně zahraničí USA, Condoleeza Rice, před propagandistickým show v OSN slibovala „nezvratné důkazy“. Pak ministr obrany USA, Collin Powel, přinesl do OSN několik fotografií něčeho, co mohlo být klidně fotografií stavby tenisových kurtů v L.A.. Dále přinesl NAKRESLENÉ obrázky nákladních aut, o kterých prohlásil, že to jsou strašlivé irácké mobilní laboratoře, kde Irák vyrábí tisíce tun zbraní hromadného ničení. 


Špioni opět kolem nás

Přemysl Votava
28. 3. 2018   VašeVěc
S protiruskou kartou se nyní dobře hraje. Po protiruských sankcích přichází špioni. S honem na špiony přichází i strach. Začínáme zase mluvit šeptem. Každý jiný názor, je skandalizován. Jsme známkováni. Na pódiích zní předem naučené role. Objevují se „jestřábi“, vyzývající k dalšímu protiruskému tažení. Vrací se studená válka. Válečná rétorika se stupňuje. Atomová hrozba je zlehčována, …

Kim Čong-un tajně navštívil Čínu a získal podporu pro svůj kurz

28. 3. 2018            zdroj
Vůdce Severní Koreje Kim Čong-un uskutečnil od 25. do 28. března neoficiální návštěvu Číny, první cestu do zahraničí od svého nástupu k moci. Během setkání s prezidentem Čínské lidové republiky Si Ťin-pchingem byl ujištěn o věčném přátelství mezi oběma zeměmi, informovala agentura Xinhua. Během rozhovorů mezi oběma vůdci Si Ťin-pching uvedl, že přátelství mezi státy je strategickou a jedinou správnou volbou a žádné vnější faktory to nesmí změnit.

Zbyněk Fiala: Chcete za ně umírat?

Zbyněk Fiala
28.3.2018 VašeVěc
Další vlna protiruského prsení je možná signálem, že EU nepodnikne víc než nějaké to stěhování diplomatů, což je určitě nadějnější postup než válka. Na cestě jsou důležitější problémy, jako je finále Brexitu a proměny Unie.

Naše národní zájmy v jistém nástinu

Patrick Ungermann
28. 3. 2018
Vybudovat si, spravovat a udržovat Český stát: Na přímou otázku: Proč potřebujeme mít v euroregionu Česko Český stát, mám přesnou, i když lakonickou odpověď: Protože jsme tak zvyklí. Copak jsme už dávno neuzráli k české státnosti? Takzvaná Čechova družina, ve výsledku podle odhadu historiků snad na 30 000 Slovanů, jí otevřela prostor. Pak přišla doba Sámova kmenového svazu. 


USA žijí na dluh

Jaroslav Loudil
28. 3. 2018
hospodaření vlády USA  za únor 2018 skončilo parádním schodkem 215 miliard Dolarů. Vláda počítá za celý rok se schodkem 873 mld .USD, řada jiných ekonomů počítá rovnou s jedním Bilionem Dolarů. To je velmi podivné. USA hlásí historicky nejnižší nezaměstnanost , ekonomika jede prý - "skoro na nejvyšší obrátky". Přitom "Dluhoví baroni" - za oceánem navyšují schodky a dluhy jako na běžícím pásu. Hrubý státní dluh USA je nyní 21,05 bilionu Dolarů = 106 %  HDP.  

Blaha: "Kiska musí skončit!"

28. 3. 2018
 


Západ vyhlásil Rusku totální válku. To Adolf Hitler také…

Jiří Vyvadil
28. 3. 2018
Zas tak často nepoužívám bombastické nadpisy a původně jsem měl v úmyslu použít spíše nadhledovou a možná i ironickou formu. Ovšem rozhodující nakonec pro mne bylo, jak na událost s otravou Skripaka a jeho dcery mohou nahlížet samotní Rusové. A zde mně vodíkem bylo vystoupení mluvčí ruského zamini Marie Zacharovové na ruském 1. televizním kanálu, která včetně grafických pomůcek velmi vážně a velmi emotivně popisovala vypovězení ruských diplomatů jako totální válku. 


Zoufalci...Prezident M. Zeman jim rozkopl jejich intrikánskou bábovičku (po kolikáté již?).

Ladislav Petráš
28.3. 2018   Rukojmí
Jak je vidět, politiků, kteří umí jen politikařit a vést různé zákulisní hry a pletichy máme dost. Kdo nám však chybí, jsou osobnosti. Osobnosti angažované v politice. Pokud budeme mít na politické scéně jen politiky a politické strany, které handlují něco za něco (viz současné rozhovory mezi ANO a ČSSD), tak se z tohoto politického marasmu nedostaneme.

Ano, zlato...

Jaroslav Loudil
28. 3. 2018
Rezervy ruské státní banky ve zlatě stouply za poslední tři roky o polovinu, z 1.200 tun na 1.800 tun, tedy o 600 tun. Své vysoké tempo růstu nabraly v roce 2008, kdy ekonomičtí diletanti řídící ekonomiku USA vyvolali další celosvětovou hospodářskou krizi. Zatímco na Západě dnes stále bobtnají obří dluhy, v Rusku rychle bobtnají zlaté rezervy. Mám rád zlato. 


Pád Londýna aneb Nekorektní dodatek k jednomu filmovému scénáři

Michal Brand
28. 3. 2018
Televize Nova nedávno uvedla film Pád Londýna. Krátký obsah filmu z textu distributora filmu:
Na pohřeb britského premiéra se sjedou lídři celého západního světa a díky bezpečnostním manévrům by Londýn v tu chvíli měl být tím nejbezpečnějším místem na zemi. Místo toho se ale stane smrtící pastí. Překvapivé a drtivé útoky za sebou zanechají světové vůdce v pozicích mrtvol, výbuchy šíří zkázu a monumenty anglické metropole jsou v plamenech. Londýn a západní svět se během chvíle ocitnou na kolenou. – konec citace -

Svět zalapal po dechu! Prezentovány "důkazy" zapojení Ruska do otravy Skripala

28. 3. 2018, Petr Ďoubalík, video - titulky

Totální propadák britské diplomacie, aneb: Máte za 5, posaďte se Thereso May! Boris Johnson, k tabuli! Vše napovídá tomu, že jsme svědky jedné z nejsilnějších manipulací veřejným míněním v historii lidstva.


Případ Mariánského sloupu

Stanislava Kučerová
28. 3. 2018    ČNL
Dr. M. Neudorflová, která se po pádu minulého režimu vrátila z Kanady, aby pomáhala rozvoji své vlasti, se podivila, v jaké míře se u nás vyrojily tendence reinterpretovat a desinterpretovat historii střední Evropy, včetně historie české. Mnozí vykladači a oprávci dějin začali obracet svou pozornost k odrodilé šlechtě, protinárodním prelátům katolické církve, rozbíječským menšinám, a to zcela bez sociálního a politického kontextu. 
 

Gobbelsovská totální válka poslankyně Němcové Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/5576-gobbelsovska-totalni-valka-poslankyne-nemcove.html

Radim Valenčík
28. 3. 2018  blog autora 
Co byste si pomysleli o člověku, který ukradne prezidentskou standardu s nápisem "Pravda vítězí" a rozstříhá ji na kousíčky v naději, že tím zničí pravdu jako takovou?
A co si myslet o člověku, který obviní prezidenta z velezrady za to, že se řídí nápisem na standardě a chce zjistit pravdu? 

 

Co se stalo s tím Západem, kde jsem se kdysi narodil?!

The Saker 28.3.2018 TheSaker, překlad Zvědavec
Upřímně řečeno, jsem ohromen, v úžasu a dokonce i v rozpacích. Narodil jsem se ve Švýcarsku, prožil tam většinu svého života, navštívil jsem většinu evropských zemí a v USA jsem žil 20 let. Přesto jsem si ani v těch nejdivočejších nočních můrách nedokázal představit, že Západ poklesne tak hluboko, jak je tomu dnes. 


Na pokraji nukleární války

Paul Craig Roberts
28. 3. 2018  blog autora
A naivní lidé Západu, absolutně neznepokojení důsledky posledních událostí, si dál užívají své stupidity a jejich korupční politikové je dál živí svými nehoráznými lžemi.