Reklama

sobota 7. dubna 2018

Pravda o zaranžovaném „otrávení Skripala“


Paul Craig Roberts
7. 4. 2018       PaulCraigRoberts
Jak píše Basim al-Khalili na webu Global Research, Britanie nevědomky připustila, že její vláda ve věci domnělého otrávení špióna Skripala a jeho dcery lže. Tato vláda udělala totiž dvě vážné chyby.
Za prvé ohlásila, že vražedný nervový plyn byl nalezen na klice dveří Skripalova domu. A za druhé, podle lékařů nemocnice, v níž se léčila Skripalova dcera Julia, se stav této pacientky rychle zlepšuje a je možno jej nazvat stabilizovaným.

První kvartál osmičkového roku je za námi

Stanislav A. Hošek
7. 4. 2018
Osmičkou končící letopočet v novodobých dějinách Čechie byl před začátkem letošního roku v mých očích příliš nápadně medializován. Napadlo mne, že v případech inflace odborníci hovoří o tak zvaném inflačním očekávání, které nakonec spustí skutečnou inflaci. V případě „historie osmiček“ mně chování médií spíše ale připomínalo propagandistickou přípravu politického převratu. Nedivil jsem se jim. Přece Drahoš hned po prohře odrecitoval své: „Nekončíme“. A nejeden spolek rovněž avizoval, že nedávné volby jsou pro ně pouze a jenom důvodem k dalším aktivitám proti státní moci z nich vzešlé.

Příčiny a následky povolební krize, jak je vidím já.

Bohumil Svoboda
7. 4. 2018
Každý se rozhoduje podle toho, jaké má k dispozici informace. To platí v podstatě pro všechny občany a tedy voliče, ať už přišli k volbám nebo nikoli. Tak tomu bylo před posledními parlamentními volbami a tak tomu bude na podzim před volbami komunálními.
Informace je podle jedné z definic, každé sdělení, o kterém je možno říci zda je pravdivé, nebo nepravdivé. Pokud bychom analyzovali výlevy našich sdělovacích prostředků, a porovnali je s reálnou skutečností, potom zjistíme, že zejména před volbami, jsou naši občané krmeni z více jak 85% informacemi nepravdivými.

Dnes 20.30:ZER - Film GALA

20. 3. 2018
Promítání filmu a následná diskuse s režisérem Kazımem Özem. Budeme moc rádi, když se k nám v tento večer přidáte a podpoříte tak nezávislou kurdskou kinematografii.
Pokud mu to umožní jeho časový rozvrh, zúčastní se i hlavní představitel Nik Xhelilaj....
Datum: 7. 4. 2018
Čas: 20:30
Místo: Kino Aero - Praha
Vstupenka: REZERVACE

Dovolujeme si vás pozvat na film ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze, na film, který už získal řadu ocenění na různých festivalech. Přijďte na půvabnou orientální road movie, plnou krásných scenérií tajuplného Kurdistánu. Na příběh hledání vlastních kořenů a dávného rodinného tajemství. A v neposlední řadě si přijďte si popovídat s režisérem Kazimem Özem.


Uklidněte se: nikdo neumožní hledat pravdu ve věci Skripalja

7. 4. 2018        zdroj
Nikdo nebude hledat pravdu ve věci Skripalja, je třeba to pochopit a bránit své národní zájmy, nevěnovat pozornost protiruské "informační vřavě", soudí politolog Nikita Daňuk.
Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) ve středu 5. dubna oznámila, že ruská rezoluce, která požadovala společné vyšetřování Ruska a Velké Británie při vyšetřování atentátu na Skripalja s dcerou v Salisbury, nebyla podpořena dvěma třetinami hlasů, proto nebyla přijata.

Jaroslav Loudil
7. 4. 2018
Aniž bych chtěl nějak vyzdvihovat politický systém jedné strany /například v Číně/ , přesto musím srovnat tamní postup výměny vedoucích politickch kádrů s tím naším českým. Jistě i v Číně dochází v zákulisí k tvrdým konkurenčním střetům o křesla a vedoucí pozice ve státě , potom ale vybrané vedení státu předstoupí jako jeden muž před veřejnost a okamžitě začne tvrdě pracovat ve prospěch národa a celé země. Národ si tam svých vůdců mimořádně váží, považuje je za plně kompetentní a důvěryhodné vůdce. A je to také proto, že jsou za nimi vidět obří výsledky.

ČSSD utekla z Babišovy druhé vlády. Proč?

RadimValenčík
7. 4. 2018    RadimValenčíkPíše
ČSSD utekla z Babišovy druhé vlády. Proč? – Budou existovat různé spekulace. Jedna z nich – ČSSD chce donutit Zemana, aby pověřil sestavením vlády někoho jiného než Babiše.
Ale koho?
Babiš ztratil svoji cenu v kauze SKRIPAL. Už nebude mít podporu veřejnosti.
Vypadá to spíš na nové volby. V nich se tentokrát kůže Babiše dělit bude. Tradiční strany ovšem zase přijdou zkrátka.

pátek 6. dubna 2018

Jaroslav Loudil
6. 4. 2018
Rakouský prezident, rakouský kancléř ,třetina vlády , 150 velkoprůmyslových podnikatelů, vědci, umělci, novináři ...atd. odlétají na celý příští týden do Číny. Rakouský prezident bude v Číně chválit gigantický čínský ekonomický skok vpřed v posledních 35 letech a celá tato olbřímí mamutí delegace se v Číně pokusí navázat všestranné přátelské vztahy s Pekingem.

Konečně už víme, jak přesně Putin otrávil Skripala, díl 2. aneb Jako bych těch nesmyslných a směšných lží ještě nebylo dost


Michal Brand
6. 4. 2018
Německo chce po Británii důkazy, že za údajnou otravou Skripala je Rusko. Z toho vyplývá, že německá vláda neuvěřila těm šesti stránkám blábolení v power-pointové prezentaci, které předložila Británie jako „důkaz“. Zřejmě tak německá vláda učinila pod vlivem ruské propagandy a dvou reklamních bannerů na Facebooku, které byly uhrazeny z Ruska a měly minimálně 20 shlédnutí a jeden skoro-proklik. Jeden banner byl na eskortní služby v Moskvě, Paříži, Londýně a New Yorku. Tím je potvrzena ruská vina na otravě Skripala, protože Julie Skripalová přiletěla na letiště - v Londýně. Aha, vidíte?!? A navíc z Moskvy! Aha!

Britanie se v případu Skripal chová jako mafiánský stát


Paul Craig Roberts
6. 4. 2018      PaulCraigRoberts

Velká Britanie zneužívá princip evropské solidarity a svým válečnickým obviňováním a vylučováním Ruska z vyšetřování Skripalovy otravy se chová jako válečnický stát, prohlásil televizi RT někdejší viceprezident (1994-2000) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE) Willy Wimmer, který předtím sloužil jako státní tajemník německého ministra obrany. „Myslím si, že za to, jak se bez ohledu na jinou zemi a též proti všem evropským a mezinárodním pravidlům a předpisům britská vláda k tomuto případu staví, měli bychom Britanii nazvat státem mafiánským“.

Vyjednávat se musí umět

Jiří Jírovec
6. 4. 2018
Krach jednání mezi ANO a ČSSD se dal předvídat. ČSSD na neschonost vyjednávat nakonec doplatí, protože z opozice nesplní žádné sliby, které, jak tvrdí, dala svým voličům.
Je velmi pravděpodobné, že poslední volební porážka ČSSD byla do značné míry dána tím, že si voliči uvědomili faleš s níž bylo vedení ANO napadáno.
Hamáček udělal ještě před jednáním dvě naprosto zásadní chyby:

Budeme vás dusit...


Petr Trombik
6. 4. 2018
Nebudu psát o mediálně módním chemickém výrobku čert ví koho, použitého čert ví kým. O plyn sice především jde, ale jsou to jeho dodávky do EU z USA, aby hlavně nebyly z Ruska. Jde o obchodní záležitost. Roury po dně Baltu nebo terminály na LNG je to, oč tu běží.
Naši spojenci na západě, ke kterým naše demokratická reprezentace dle svých slov stále pluje, asi protože jsou zámořští nebo jen za kanálem, hledají důvod k válce, casus belli, jak tomu bylo už mnohokrát v minulosti. Válku však obchodem v naší humánní době nezdůvodníte. Když válčit, tak jedině na obranu hodnot!

Dopis O. Benešíkovi - předsedovi Výboru pro evropslé záležitosti Poslanecké sněmovny Parlamentu české republiky

6. 4. 2018
Praha 3. 4. 2018
Vážený pane poslanče Benešíku,
odpověď, kterou jsme od Vás obdrželi (je na konci textu) k naší Výzvě poslancům PS PČR ze dne 31.3.t.r. ZDE, v nás vyvolává obavu v tom smyslu, že jste dotyčnou výzvu buď vůbec nečetl, nebo neporozuměl jejímu textu a především pak jejímu účelu. Hlavní obsah této výzvy spočívá v hájení českých národních zájmů skutky, nikoliv jen slovy a tedy v předcházení podpisu mezinárodních smluv, které jsou v příkrém rozporu se zájmy této země a většiny jejích obyvatel.

Zlom v kauze SKRIPAL. První stateční vzdorují moci

Radim Valenčík
6. 4. 2018       RadimValenčíkPíše
Zazněl první rozumný hlas "shora" a tím dochází i k zásadnímu zlomu v kauze SKRIPAL:
"Británie musí předložit důkaz, že Rusko stálo za otrávením bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery Juliji." Ve čtvrtek k tomu vyzval tajemník německého ministerstva zahraničí pro vztahy s Ruskem Gernot Erler. Reagoval tak na to, že britská vojenská laboratoř v Porton Downu v úterý připustila, že nemůže prokázat ruský původ nervově paralytické látky, která byla před měsícem při útoku v jihoanglickém Salisbury použita.


Největší bariéry efektivní integrace romské komunity

Klára A. Samková
6. 4. 2018   (předneseno na semináři v Poslanecké sněmovně 4. 4. 2018)
Vážení přítomní,
mám dnes zde promluvit na téma „největší bariéry efektivní integrace romské komunity“, a to v rámci semináře s tématem „Rezervy sociálního systému ČR“.
S tímto tématem se vypořádám velmi snadno a původ bariéry efektivní integrace romské komunity do české společnosti označím také velmi snadno. Je jím totiž samotný fakt, že se problém „integrace Romů“ probírá v rámci „sociálního systému“. Tím je řečeno vše. Pokud budou Romové součástí otázek probíraných v rámci „sociálního systému“, pak se i nadále budeme těšit ze stejných úspěchů při tak zvané integraci Romů v ČR, jak jsme toho svědky i nyní.


Britský politik vyzval Borise Johnsona, aby odstoupil kvůli svým lžím!

George Galloway, britský politik a novinář

- kou -
6. 4. 2018  PrvníZprávy
Britský politik, novinář a bývalý člen parlamentu George Galloway prohlásil, že šéf britského ministerstva zahraničních věcí Boris Johnson by měl rezignovat, za své lživé výroky o „případu Skripal“.
Podle Gallowaye se britská vláda, zejména premiérka Theresa Mayová a Boris Johnson, „nacházejí v nesmírně ponižující pozici".

čtvrtek 5. dubna 2018

"Otec je zdravý, mě už propouštějí", odhalila dcera Skripalja lži Londýna

5. 4. 2018       zdroj
Victorie Skripaljová, neteř údajně otráveného Sergeje Skripalja, poskytla ruským novinářům záznam o telefonickém rozhovoru s Julií Skripaljovou, dcerou zběha.
Neteř v Londýně údajně otráveného Sergeje Skripalja Victorie Skripaljová poslala do redakce pořadu 60 minut televizního kanálu Rossija 1 záznam telefonického rozhovoru. Victorie ujišťuje, že mluví s Julií Skripaljovou, dcerou bývalého důstojníka Hlavní výzvědné správy, britského agenta Sergeje Skripalja. (Záznam onoho rozhovoru je ZDE na 29:37 (včetně komentáře moderátorů)

Konečně už víme, jak přesně Putin otrávil Skripala aneb Jak se Velká Británie zamotala do vlastních lží a tím se sama usvědčila


Michal Brand
5. 4. 2018
Pojďme si udělat malou rekapitulaci celého Skripalova případu.
Vezmeme to chronologicky.
Skripal přišel domů, vybalil s dcerou zavazadlo, ve kterém bylo zařízení s Novičokem (britská, stoprocentně prověřená verze č.3). Otrávili se oba, pak zařízení zničili, protože se nikde nenašlo. Ale jistojistě to tak bylo, protože britská premiérka dokonce oznámila úžasnou zprávu, že Rusko již deset let zkoumá možnosti pašování chemických zbraní. Dělají to jistě proto, aby mohli otrávit Skripala. Binární chemickou zbraní, jejíž hlavní výhodou je, že se s ní snadno manipuluje, až do okamžiku použití, a proto není nutné zkoumat žádné speciální metody transportu.

Lež je v titulku, tak dělá mainstream propagandu

Ivan David
5. 4. 2018
Novinky.cz jsou skutečným konspiračním webem. Každý, kdo provozuje web ví, že třetina čtenářů čte jen titulky, zřídka perex, třetina některé perexy a někdy i článek, pokud je krátký. Jen zlomek čtenářů dočte článek do konce. Proto je v titulku lživé tvrzení, v perexu jakoby bližší podrobnosti, v článku se pak jasné tvrzení poněkud relativizuje ("zřejmě", "s nejvyšší pravděpodobností", "jak tvrdí přestavitel", "píše deník...") a na konci článku, když je hloupý čtenář (cílová skupina) indoktrinován, se může vyskytnout i zpochybnění lži uvedené v titulku.

Krev na pokračování

Karel Sýs
5. 4. 2018
Vražda na sobotu nestačí kanalizovat první signální soustavu diváctva. Epidemie vraždění ho musí infikovat celý týden. Od pondělka do pátku se klonují nové seriály a dokonce vznikne krimikanál. Ano, kanál! A pak že se krve nedořežeš!

3 714 korun za 45 minut platí ministerstvo školství za výuku azylantů. Arabové a další se v Čechách učí kořeny evropské civilizace nebo soužití s majoritou Částky, o kterých si nejen čeští kantoři mohou nechat zdát !

5.4. 2018   PL,část článku
Agentura Xact s. r. o. z pražských Vršovic na konci loňského roku, přesně to bylo 27. prosince, obdržela velmi lukrativní smlouvu na patnáct milionů korun. Tu připravil resort školství a podle všech dostupných materiálů se zaměří na „zajištění kurzů základů vzdělávání v oblasti kultury a demokracie pro osoby s udělenou mezinárodní ochranou formou azylu nebo doplňkové ochrany.“

Čína chystá odvetný úder proti USA

Prezidenti Trump a Si
Michail Kuvyrko
5. 4. 2018    Vzgljad,  překlad Zvědavec
Ministerstvo obchodu Číny slíbilo, že USA „spadnou do jámy, kterou vykopají pro jiné“, pokud budou pokračovat v obchodní válce s Čínou. Peking varuje, že „americká strana bude nucena zaplatit za své činy“ – má již připraven seznam odvetných opatření pro případ, že Washington bude své hroby realizovat. Nejvíce pesimistická prognóza: obchodní válka může přerůst ve skutečnou.

Alena Vitásková: Důchod je pojistka před bídou, nebo žebračenka? Vážení páni politici, důchodci nemají čas na ty vaše věčné hrátky, sliby a kulišárny. Nám ten život neskutečně rychle utíká a po smrti je náprava pro nás k ničemu.

Břetislav Olšer
5. 4. 2018    Rukojmí 
To by byla jednou dobrá naše prezidentka...Volili by jste jí ?
Zprošťujícího rozsudku dosáhla 17. ledna 2018 u Vrchního soudu v Olomouci bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alena Vitásková. V kauze neoprávněně udělených licencí dvěma solárním elektrárnám na Chomutovsku naopak soud potrestal bývalou vedoucí odboru licencí Michaelu Schneidrovou a majitele elektráren, bratry Zemkovy. 

Osmašedesátý

Přemysl Janýr
5. 4. 2018         Janýr
První, kdo z nepřítomnosti Antonína Novotného na oslavách Říjnové revoluce v Moskvě 1964 správně odhadl budoucí vývoj, byla CIA. ČSSR se nalézá v procesu realistického vyhodnocení národních potřeb a přání, shrnují její analytici v memorandu z 16. prosince. Pražský režim prožívá periodu největší nestability od roku 1948. Hospodářské problémy již jaksi otevřely dveře pro západní myšlenky. Zaznamenala i kvas mezi intelektuály, připomínající roky 1955 a 1956 v Polsku a Maďarsku. Zdá se, že Československo věří, že Rusové proti prosazování vlastních národních zájmů nebudou chtít anebo moci zasáhnout.

Britské MZV odstranilo tweet o ruském původu „novičoka"!

Boris Johnson, britský ministr zahraničí

5. 4. 2018 PrvníZprávy

Ministerstvo zahraničí Spojeného království odstranilo ze své zprávy na mikroblogu Twitteru, že látka, kterou byl otráven Sergej Skripal, byla vyrobena v Rusku.

Tweet byl zveřejněn 22. března.

 

Čína chystá odvetný úder proti USA... Nejvíce pesimistická prognóza: obchodní válka může přerůst ve skutečnou.

Michail Kuvyrko
5.4. 2018   Zvědavec
Ministerstvo obchodu Číny slíbilo, že USA „spadnou do jámy, kterou vykopají pro jiné“, pokud budou pokračovat v obchodní válce s Čínou. Peking varuje, že „americká strana bude nucena zaplatit za své činy“ – má již připraven seznam odvetných opatření pro případ, že Washington bude své hroby realizovat.

středa 4. dubna 2018

Boris Johnson v úzkých...

Jaroslav Loudil
4. 4. 2018

Kauza Skripal už se začíná převracet k vítěztví lidí zdravého rozumu, nikoli politiků ze servilních a veskrze směšných 30 států, kteří bez jakéhokoli ověření faktů vypověděli - "jaksi pro jistotu" - asi 150 ruských diplomatů. Britský ministr zahraničí Boris Johnson se ukázal prvotřídním šaškem , když brzy po případu Skripal veřejně prohlásil, že jed Novičok pochází z Ruska. 

Jen tak mimochodem: britští experti prý nedokázali zjistit původ Novičoku, ale ani je o to prý nikdo nežádal.

Jiří Baťa
4. 4. 2018

Že by byli Angláni až takové trubky, aby když už zjistí, o jaký plyn jde, že by už nezjistili odkud pochází? Psal jsem na jiném místě, že v Ústavu laboratoří tzv. DSTL v Porton Down, jsou studovány různé vlivy chemických, biologických a jiných radiologických materiálů ve vztahu na bezpečnost a stav britské armády. Tam se mj. v posledních letech také testoval britský předchůdce „Novičoku“, což je de facto látka pod označením VX. Testování a pokusy byly prováděny na morčatech.

Britské důkazy

Vladimír Žinčík
4. 4. 2018       z diskuze novinky468105
Dnes v pořadu 60 minut (ruská televize, pozn. red.) vystoupil ruský chemik a vyjádřil hypotézu, že podle všech zatím známých faktů z bristkých médií je situace následující:
1) pokud byl užit plyn, tak by nikdy nemohli mít dostatek chemické látky na prozkoumání o jakou látku se jedná. Z krve to nelze zjistit!!!

Demokracie?

Jiří Jírovec
4. 4. 2018
Král Václav jedna parta je se šmělinářským šmejdem … Karel Kryl, Demokracie
Demokracie, tedy vláda lidu, je pojem s nímž politici s oblibou žonglují. Vyspělost demokracie se mylně měří její stabilitou. Čím stabilnější, tím lepší - tedy pro existující moc.
Každá moc (označující se ráda za elitu) hledá způsob, jak se co nejdokonaleji odisolovat od spodiny. Slouží k tomu peníze, vojenská nebo policejní síla, tradice a podvod zvaný volby.
Lid si zvolí své zástupce (poslance, senátory, presidenta) a dál už nemá do ničeho kecat.
V+W zpívali v Konšelské: Zvolili jsme ho, abychom ho měli, teď ho tu máme, zdalipak ho znáš…

Výroky v kauze Skripal


Radim Valenčík
4. 4. 2018   blog autora
Během tří uplynulých týdnů (na 21 pokračování)jsem uveřejňoval pracovní verzi monografie Odvětví produktivních služeb: Teorie a praxe, která je výsledkem naší týmové práce a nyní je připravována do tisku. Mezitím se leccos, co souvisí s potřebou realistické a perspektivní vize, odehrálo v reálném životě. To, k čemu jsem se průběžně vyjadřoval, uveřejňuji nyní na pokračování s datem původního zveřejnění. S mírným odstupem času je to dobrá výpověď o současné době a dynamice změn, jejichž jsme účastníky:

Babiš a mantra 2 % HDP

4. 4. 2018        EB
Andrej Babiš v rozhovoru pro Právo v zásadě připustil, že vyhoštění tří ruských diplomatů má více co do činění s udržováním dobrých vztahů v rámci EU než s nutností potrestat Rusko. Český premiér to vidí tak, že ČR bude potřebovat dobrou pozici pro vyjednávání o povinných kvótách, evropském rozpočtu a pro boj proti clům na ocel. Proč se tedy nepřidat, obzvlášť, když to Babiše ani zemi příliš nestojí? To samé se nedá říct o Babišově zjevné ochotě zdvojnásobit do roku 2024 výdaje na obranu. 


Ministerstvo zahraničných vecí Srbska priznalo, že Belehrad bol pod tlakom Británie, aby vyhostil ruských diplomatov. Srbi tlak ustáli.

4. 4. 2018  HlavnéSprávy
Spojené kráľovstvo požiadalo Srbsko, aby prejavilo solidaritu voči svojim európskym susedom a vyhostilo ruského diplomata z krajiny, kvôli prípadu Skripaľ. Balkánsky národ však odmietol vyhovieť. 


(Na snímke srbský minister zahraničných vecí Ivica Dačič.)Hluboký stát v Rusku je mýtus nebo realita?


Alexandr Chaldej
4. 4. 2018           zdroj
Existuje v Rusku "hluboký stát" a kde můžeme najít jeho stopy?
Termín "hluboký stát" dávno a pevně vstoupil do arzenálu naší publicistiky a analytiky. Všechny pokusy o přiřazení pojmu k teorii spiknutí ztroskotávají na zcela vědecké interpretaci tohoto termínu jako koncentraci řízení v rukou určitých skupin vládních zaměstnanců a členů expertních komunit, vytvářejících pro svou vzájemnou součinnost neformální instituty a působící v zákulisí veřejné politiky. Hluboký stát Ruska vstoupil do smrtelného neviditelného zápasu s hlubokým státem USA. Síly jsou jako obvykle nerovné, ale v Rusku se přece od dob Suvorova bojuje nikoliv počtem, ale umem. A soudě podle výsledků, nedaří se to špatně.

Našel sem ruske stopy v kauze agenta Skřípala

Ladislav Větvička
4. 4. 2018 blog autora
Kura, zase se čeka na mě, až všecko vyřešim. K čemu maju všecky staty tajne služby, když pak na všecko musim přijit ja? Až z Kuby mě kvuliva temu odvolali…

Nezávislé weby komentují sbírku ve prospěch bývalého ředitele FBI

Aleš Macháček 
4. 4. 2018 E-republika
Bývalý ředitel FBI Andrew McCabe s charitativním webem na získání peněz pro jeho advokáty získal 500 000 dolarů. Pro všechny ty, kteří pracují pro lidi poznamenané nezákonnými praktikami FBI, je sbírka peněz pro někoho, jako je McCabe, skutečně obscénní.


Chtějí USA diplomaticky vycouvat z kolosálního průšvihu "Skripal"?

- kou -
4. 4. 2018    PrvníZprávy
Americké ministerstvo zahraničí nabídlo Rusku, aby vyslalo nové diplomaty, kteří nahradí šedesát diplomatů předtím deportovaných z této země. Uvedla to internetová stránka Yahoo News.


Modrý ptáček pro Kemerovo

4. 4. 2018, Petr Ďoubalík

Po týdnu od tragédie v ruském Kemerovu byl vysílán speciální díl "Všeruského konkurzu mladých talentů Modrý ptáček". Mladí účastníci z předchozích ročníků přijeli, aby uctili památku obětí požáru. Výsledkem je koncert (80 minut) s osobitou atmosférou - velmi smutnou a krásnou současně. 


Možná to není zajímavé pro všechny čtenáře NR, publikuji koncert jako vyjádření soustrasti ze strany Nové republiky, a všech, kdo se chtějí mentálně připojit.


Přišli jsme vám vyhlásit stávku, čili první lekce demokracie


Patrick Ungermann
4. 4. 2018
Bylo mi na den přesně šestnáct let, když začaly sametové události. A v pondělí jsem vyhlašoval generální stávku. Neposlechl jsem tenkrát rodiče a pletl se do všeho. Probudilo se mé osobní svědomí, jako kdysi to husitské. Nechápal jsem tolik to, že vysokoškoláci chtějí svobodně číst Kanta a herci svobodně hrát evropská dramata. Samozřejmě jsme manifest vysokoškoláků četli. Bylo třeba ho získat, žádný internet neexistoval.

To je mimořádně nebezpečné pro NAŠI demokracii!

4. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroj: RT, video - titulky

Upozornění: shlédnutí videa může mít za následek změnu pohledu na některé naše "čelné" státní představitele a pracovníky masových sdělovadel!


úterý 3. dubna 2018

Vymývání mozků po americku. Ukážeme názorně!

Roman Romanov
3. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroj

"To je mimořádně nebezpečné pro naši demokracii!" - kde jsem to už jenom slyšel? No jasně, v poslední době ze všech našich masových sdělovadel. Z úst všech jediných zaručených demokratů, ano těch, co pro samou demokracii považují druhý názor za vlastizradu. Jsou řízeni z jednoho centra a v kapse nosí stejný metoďáček. Jak se ukazuje, tady i za mořem.


Americká útočná doktrína „Steel Rose“ je v Česku!

3. 4. 2018  AE News
Redakce AE News získala utajované informace od našeho zdroje v Bruselu, detailní podrobnosti ze zákulisí severoatlantické aliance ve věci schváleného návrhu novely branného zákona ČR, který tento týden schválila vláda [1]. A informace to jsou opravdu opravdu alarmující, které se musí občané ČR dozvědět. Nejde totiž o novelu, jak se ji média snaží interpretovat. Není určená k posílení obranyschopnosti České republiky, ale jde o novelu, ke které byla vláda ČR dotlačena vojenským tělesem při centrále NATO v Bruselu. Teď budu citovat náš zdroj: Konkrétně mělo jít o nespokojenost Severoatlantické aliance s právním nastavením branného zákona v ČR, který neumožňuje povolávat brance a aktivní zálohy k „obraně vlasti“ mimo rámec současné obranné doktríny vymezené uvnitř státních hranic České republiky. 


Na jihu Čech přibývá anonymních odborářů


Na jihu Čech roste počet firem, jejichž zaměstnanci vstupují anonymně do řad Odborového svazu KOVO prostřednictvím tzv. Seskupení členů, které umožňuje kolektivní vyjednávání, aniž by zaměstnavatel mohl odboráře identifikovat. Anonymita tak zaměstnance chrání před případnými represemi ze strany zaměstnavatele.

Nezmiňování

Ignatius de Loyola - patron bojovníků se "závadnými" názory
Tomáš Pecina
3. 4. 2018    Paragraphos
Ať se nám to jakkoli málo líbí, poté, co znalecká obec v této zemi přišla o velkou osobnost s vpravdě bobligovskými gesty a nesmlouvavou dikcí hodnou Ignatia z Loyoly – čímž přirozeně míněn alfa-znalec Ivo Svoboda – tento obor ztratil veškerou dynamiku, ba dá se říct, že skomírá, přičemž nyní, kdy se Štěpán Výborný, bezskrupulosní Svobodův žák a jeho presumptivní nástupce na prestolu, vydal jinou cestou a znaleckou kariéru pověsil na hřebík, není už ani naděje, že by nastoupilo dravé mládí. 

Chystají se drakonické poplatky na stará auta: Kterých modelů se bude týkat?

3. 4. 2018   AutoCz
Vláda zvažuje uvalení drastických daní na starší auta. Životnímu prostředí ovšem další poplatky nepomůžou. Místo toho jen zhorší dnešní stav, kdy motoristé platí na ostatní.Nahnilá evropská vejce 2

Karel Sýs se z výletu do Londýna už vrátil
Karel Sýs
3. 4. 2018

Nejprve bylo nutné pacifikovat „mizerný nárůdek“, jemuž nebyla svatá ani Neues Europa.
Hitler se svou hnědou smečkou se už v době námluv s Británií chystal s Československem rázně zatočit. Pro výraz nešel daleko: rozdělit československé „slepé střevo“ mezi Polsko, Maďarsko a Německo.
Při kávičce prohlásil, že Evropa je nyní pojem čistě zeměpisný a Říše bude brzy sahat až do Asie.


Příprava na válku? Asi vás to bude šokovat... Karel Köcher o akci Skripal a vyhánění ruských diplomatů

- rozhovor -
3.4.2018 ParlamentníListy
Když jsem působil v CIA, tak jsme na to identifikování rozvědčíků v ambasádách zemí sovětského bloku měli dokonce manuál. Ale k tomu, jak ta vyhoštění vnímám: Vnímám je jako cílenou snahu výrazně omezit zpravodajské možnosti ruské Služby vnější rozvědky. V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se jeden z nejúspěšnějších zpravodajců sovětského bloku Karel Köcher vyjadřuje k nejžhavějšímu tématu uplynulých dní. Kdo podle vás provedl útok na někdejšího dvojitého agenta Sergeje Skripala? 

Kauza Nikulin: Babiš pevně v rukou amerických tajných služeb. Mafie jedná v noci. Nebyl by i Sobotka lepší? Dvě Páté kolony bojující. Na tahu je Zeman. Tanec na okraji propasti. Stáhne nás AB s sebou?

Petr Hájek
3. 4. 2018  ProtiProud
Petr Hájek vidí v Babišově vypovězení ruských diplomatů a „vydání“ J. Nikulina do washingtonských bažin překročení bodu, z něhož není návratu – nejen pro premiéra v demisi .

 

Chceme být národem dobrého sousedství. Tento velkolepý slib byl pověšen na hřebík. Šílenství!

Albrecht Müller
3. 4. 2018        Nachdenkseiten
Pokud jste od počátku doprovázeli politiku uvolňování a pak ji i společně s ostatními uskutečňovali a pracovali pro ni, tak dnes upadáte do hluboké meditace. Vyměnili snad lidi? Je politická garda postavena na hlavu? Došlo k vymytí hlav a duší? Ze smíření se stalo nepřátelství. Ze spolupráce jsou sankce, ze vzájemné tolerance vzájemné urážení. Z budování důvěry zasívání nedůvěry. Je to šílené. A je to nebezpečné! Co se to stalo? Jsou možné dvě odpovědi. Zaprvé: Ony síly, které určovaly již studenou válku v padesátých letech a jejich duchovní následovníci jsou dnes vedoucími silami určujícími veřejné mínění a mají rozhodující pozice. Za druhé: duch určující naše soužití a vztahy k ostatním národům „byl otočen opačným směrem“. Mohli bychom to nazvat proměnou hodnot.