Reklama

sobota 14. dubna 2018

Stavba století má v české mapě název "Pracovní most - Ukrajina"

transport mostního oblouku
 Krymského mostu

14. 4. 2018, P. Ďoubalík, Krymský most v mapách. Kalendář (Almanach) stavby ke stažení.


Víte, že silniční část Krymského mostu bude možná otevřena již 9. května?
Víte, že název "Krymský most" byl vybrán lidovým hlasováním a je tedy již oficiální?
Víte, že byl právě zakreslen a nazván "Krymským mostem" v mapě prohlížeče Yandex?
Víte, že v mapách Seznam.cz je už také zakreslen, ale nese název "Pracovní most - Ukrajina"?

Američané, Britové, Francouzi: Čtěte! Češi - bděte! A pamatujte si.

14. 4. 2018, P. Ďoubalík

Zástupce Sýrie v RB OSN přinesl na dnešní mimořádné zasedání, svolané Ruskou federací, tři výtisky Charty OSN. Dva v angličtině, jeden ve francouzštině. Reakce V. Putina na útok USA proti Sýrii

Alexandr Jakovenko
14. 4. 2018, P. Ďoubalík

Reakce V. Putina na útok USA a spojenců proti Sýrii. Velvyslanec RF ve Velké Británii Alexandr Jakovenko tlumočí postoj ruského prezidenta. Video - titulky


VIDEO: Donald Trump nařídil raketové údery na Sýrii, připojila se Francie a Velká Británie. Vystřeleno bylo více jak 100 raket, ani jedna nemířila do oblastí v dosahu ruských radarů. Syrská armáda sestřelila desítky raket. Trumpův projev vyděsil jeho voliče, mluvil jako nejtvrdší neocon, to musíte slyšet! [CZ Titulky]

- VK -
14. 4. 2018    AE News
Donald Trump včera večer amerického času svolal do Bílého domu mimořádnou tiskovou konferenci. Na ní oznámil, že právě před malou chvílí nařídil zahájení raketových úderů na objekty ve východní části Damašku a objekty v Homsu v Sýrii [1]. K úderům se připojila Francie a Velká Británie. Křídlaté americké rakety Tomahawk a britské Storm Shadow mířily na údajné sklady a výrobní závody tzv. prekurzorů pro výrobu chemických zbraní. 


Operetní útok na Sýrii: Válka opět o krok blíž. Dvouhlavá saň neví kudy kam. Trump tahal kaštany z ohně za Mayovou. Bude přesto utracen? Rusko zařadilo vyšší rychlost. NATO a EU nás táhnou do pekel

Petr Hájek
14. 4. 2018 ProtiProud
Petr Hájek hodnotí nezdařenou „dvojitou chemickou záminku k válce“ jako operaci, která znamená, že studená válka se už nemůže přestat ohřívat, až dříve či později dojde ke kritické hranici, za níž je jen tma.


Jak Rusové vytáhli Trumpa z kaše, kterou navařil

Radim Valenčík
14. 4. 2018     RadimValenčíkPíše
Vlk se nažral a koza zůstala celá. Jsme svědky dvojnásobné blamáže. První a nebezpečná spojená s provokací, která mohla vést ke zničující globální válce. Druhá, úsměvná, ve které se Rusové snažili zachránit image amerického prezidenta, když se dostal do kaše, kterou si sám svou neuvážeností navařil.
Vymyslet zničující útok, který nenapáchá žádné škody, je zrovna tak těžké, jako rozbombardovat skladiště chcemických zbraní, aniž by byl kdokoli ohrožen.

Jako by je pohnojil

Jiří Jírovec
14. 4. 2018
Titulek je převzat ze hry Husaři, kterou hrál Werich s Horníčkem. Zázvorková tak mluví o několika vojácích, kteří "vyrostou" díky dopisu, kterým je Napoleon povýšil. Teď máme tři státníky, kteří si konečně "práskli". Jako by jim sám bůh požehnal. Trump, Macron a Mayová se semkli jako vládci světa. Koalice ochotných vypadá lépe než individuální zásah. Utvořil ji Bush s Blairem a dalšími před válkou v Iráku v roce 2003. Vznikla na základě lží o ZHN. Bush tehdy řekl, že má informace od Blaira (tedy britských tajných služeb).

Váleční zločinci – Trump, Mayová, Macron

Michal Brand
14. 4. 2018
Koalice ke všemu ochotných – USA, Británie a Francie zahájily útok proti Sýrii. Prý odvetný. Za údajný útok údajně chemickými zbraněmi. Údajný útok chemickými zbraněmi v Dumá se přitom zřejmě vůbec nestal. Videa natočená Bílými přilbami, propagandistickou složkou Islámského státu ukazují údajné oběti - ale nic nesedí, tvůrci záminky k válečnému zločinu NATO naplánovanému jako přímá vojenská pomoc NATO ve prospěch islámských teroristů v Sýrii ukazuje, že si teroristé špatně nastudovali informace o příznacích útoku chlórem a namaskovali údajné oběti takového útoku jen nedbale. (Detailní a fundovaná analýza zde.)

Tisková zpráva iniciativy Ne základnám

14. 4. 2018
K dnešnímu dni byla potvrzena skutečnost, mezinárodní právo je mrtvé.
Rada bezpečnosti OSN je bezbranná a v pohledu dohody ,,ochotných" zcela zbytečná. Opakuje se scénář Jugoslávie, Libye a Iráku. Kromě natočených videozáznamů ,,bílých přileb" nebyly předloženy žádné důkazy. Jako v případu ,,Novičok", byl označen viník a okamžitě popraven. V jedné větě jsou agresoři schopni tvrdit, že to není namířeno proti syrskému režimu a následuje specifikování jednoho bombardovaného cíle. Jedná se o místo syrských ozbrojených sil a účel vybombardování je snížení jejich bojeschopnosti, zničení munice, vojenského materiálu používaného k boji proti rebelům, ISIL.

Stanovisko ANS k aktuální situaci ve světě

14. 4. 2018
ANS vyjadřuje hluboké rozhořčení nad tím, že USA, Francie, Velká Británie, Německo a další členové nové „koalice ochotných“, kam bohužel patří i vládou podporovaná účast ČR, osočují a vojensky ohrožují způsobem známým z dob nejhlubšího kolonializmu Syrskou arabskou republiku a Ruskou federaci, tedy ty státy, které proti mezinárodnímu terorizmu na území Sýrie bojují. Rozhodně protestujeme proti západní parodii na tzv. boj s terorizmem, který není nic jiného než mýtickou legitimací vojenských intervencí za účelem změny nepohodlných režimů po celém světě a odbourávání demokratických práv a svobod na vlastní půdě. ANS zásadně odmítá snahy české vlády, senátorů a poslanců PS PČR a parlamentních politických stran – stát se součástí protiruského vojenského tažení.

Fenomén dnešní účelově informační doby aneb Co dnes (nejen) televize vysílá?

PPK
14. 4. 2018 Outsidermedia
Politicko-výchovné nalejvárny o tom, kdo je nepřítel a kdo tzv. demokratický spojenec, obracení nebo alespoň křivení dějin, indoktrinaci náboženství a zároveň propagaci multikulti, sugerování katastrofických ideologií útočících na pud sebezáchovy lidí, oslavování sexuálních deviantů a jejich úchylek, horory, bulvární drby, skutečné i vymyšlené vraždy a skutečný i vymyšlený teror (ovšem bez analýzy motivů), debilně zduřelé mezilidské problémy (opět bez analýzy motivů) … a pochopitelně – blazeované sportovní disciplíny elit typu golf, importované z USA nebo Británie.


Útok Ameryky na druhu stranu světa je opravněny

Ladislav Větvička
14. 4. 2018    blog autora
Vlastně ani nechapu, jak to može někomu přijit nelegalni. My, ostravšti synci, moc dobře vime už z druhe světove, že preventyvni valka je nejlepši, bo ten, kdo da temu druhemu po pysku prvni, obvykle vyhrava.

USA se spojenci Spojeného království a s Francií udeřily na Sýrii

- ps -

14. 4. 2018   PrvníZprávy
Všechny světové zpravodajské televizní programy nad ránem v sobotu 14. dubna 2018 přerušily pravidelné pořady, protože prezident Donald Trump oznámil, že ve spolupráci s Velkou Británií a Francií schválil americké vojenské zásahy na některé cíle v Sýrii. 

Zdeněk Jemelík, Kauza Zadeh: Konečně svědci! – Část 10.

Zdeněk Jemelík
14. 4. 2018  Chamurapii
Ve dnech 11.-13. dubna 2018 pokračovalo u Krajského soudu v Brně před senátem Aleše Novotného hlavní líčení ve věci Shahrama Abdullaha Zadeha (dále jen SAZ) a jeho čtrnácti spoluobžalovaných. Na lavici obžalovaných seděli tentokrát pouze obžalovaní č.1-5, z nich SAZ jako obvykle pod ochranou eskorty samopalníků, která jej spolehlivě chrání před napadením nejspíš ze strany ostatních přítomných.

Pohľad odborníka na použitie chemických látok v Sýrii a vzorky otravných látok v krvi a moči: Efektné, ale nezmyselné

Video předstírající chemický útok v Ghoutě (Sýrie)
Peter Holub
14. 4. 2018   HlavnéSprávy
Nedá mi, aby som aspoň v krátkosti nereagoval na posledné udalosti v Sýrii. Opäť sa nebudeme zaoberať tým, že kto a prečo, ale pozrieme sa kriticky na predkladané fakty. Budeme sa opierať o to, čo píšu a zverejňujú média tzv. hlavného prúdu a porovnáme to s tým, čo o daných látkach vieme, alebo si vieme ľahko zistiť. Skôr narodení si spomenú, že niekedy bolo zvykom prizvať si k natáčaniu filmov odborných poradcov. V tomto prípade sa niekto asi rozhodol šetriť a výsledok potom podľa toho vyzerá. Efektne, ale nezmyselne.

Rusko: Máme důkaz o účasti Británie na provokaci v Ghutě! aneb Takhle si nechávají administrativ y USA a GB vyrobit fake-news, jako ospravedlnění agrese.


Igor Konašenkov, zástupce ruského MO
- kou -
14. 4. 2018 zdroj
Velká Británie se podílela na organizaci provokace s údajným chemickým útokem v syrském městě Dúmě, prohlásil mluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov.

 

pátek 13. dubna 2018

Máme důkazy! Rusko oficiálně obvinilo Londýn v provokaci proti Sýrii

I. Konašenkov

13. 4. 2018, P. Ďoubalík, video z projevu generálmajora Igora Konašenkova - titulky


Záznam dnešního brífinku MO RF, ve kterém I. Konašenkov vysvětluje, jak byla zinscenována provokace s chemickým útokem v Sýrii a kdo v tom má prsty. Titulky jsou od času 3:15


Neuvěřitelné - jaká "trapárna" může rozpoutat velký válečný konflikt!

Putin-Netanjahu: "Nenuťte mě, abych učinil dramatická rozhodnutí"

Sergej Babičev
13. 4. 2018     zdroj
Ellinotourkika: Mimořádný telefonický rozhovor Putin-Netanjahu o nadcházejícím útoku na Sýrii. Putin v telefonické rozhovoru upozornil izraelského premiéra Netanyahua, aby se vyhnul akcím, které by destabilizovaly suverenitu Sýrie a vládu Asada. ...ruský prezident zdůraznil: "neprovádějte už žádné kroky, které by nás donutily činit dramatická rozhodnutí".

Prezident Zeman v rozhovoru se Soukupem uvedl:,,Četl jsem jednu spekulaci, pane Soukupe, a protože pro mě bylo překvapivé, že sedmiprocentní strana dostane exkluzivní nabídku pěti ministerských křesel, a odmítne ji, tak jsem hledal nějaké racionální vysvětlení, if any. A ta spekulace, kterou jsem četl, zněla, že současné vedení sociální demokracie se údajně obávalo toho, že ta nabídka bude odmítnuta, i když v této velmi lákavé formě, a protože nechtěli riskovat potupnou porážku ať už na sjezdu nebo v referendu, tak to radši odpískali sami."

13.4. 2018  Hrad
Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“
,,Na sjezd ČSSD nepřijelo téměř sto delegátů... Druhý fakt, i ti, kdo přijeli, tak často odjeli dřív, z čehož vyplývá, že ten sjezd už v závěru nebyl usnášeníschopný."(přepis rozhovoru)

Američtí vojáci odmítají bojovat s Ruskem kvůli provokacím v Sýrii


Alena Bažová
13. 4. 2018     zdroj
Eskalace intervence kolem Sýrie, kterou Trump uspořádal v reakci na chemickou provokaci ve Východní Gutě, má jednoznačně zrežírovaný charakter. Podivný útok Izraele na syrskou leteckou základnu T-4 poblíž Palmýry se stal v dobrodružství USA "trumfem" s tím, že Rusko se nebude Izraeli mstít. S tímto senzačním prohlášením vystoupil šéfredaktor Veterans Today Gordon Duff, zastupující americkou komunitu rozvědčíků a vojáků ve výslužbě.

To jako musíme zemřít kvůli podvodníkům Trumpovi, Macronovi a Mayové?

Jiří Vyvadil
13. 4. 2018
Za těch bezmála třicet let od pádu rozdělení světa na Západ a Východ, dominantní Západ nestřádal mnoho lží a mnoho nešťastných válek, jež způsobily rozvrat kdysi tak relativně úspěšné Jugoslávie stejně jako na arabské poměry mimořádně úspěšných sekulárních režimů v Iráku, Libyi i pokusu o rozvrat v Sýrii. Podobný charakter mělo i svržení legálního prezidenta Ukrajiny podporou euromajdanu či svržením egyptského prezidenta Mubaraka v rámci arabského jara.

Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat!

Ruská flotila vyplula z Tartusu vstříc americké
- VK -
13.45.2018 AE News
Valerij Gerasimov pohrozil Trumpovi potopením amerických lodí ve Středozemním moři a nastal obrat! Američané se stahují, USS Donald Cook míří pryč od syrských břehů. Bývalý šéf izraelské rozvědky Nativ prohlásil, že USA nepůjdou do války s rovnocenným soupeřem. A v syrské Dúmě ruští chemici nic nenašli, ani stopy po chemickém útoku!

Staronová Drahošova vláda

Erik Best
13. 4. 2018          EB
Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek přišel tento týden s tím, že by se na vyřešení vládní krize mohlo podílet šest opozičních stran. Menšinová vláda ODS, Pirátů, ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN by měla 85 hlasů a mohla tak získat toleranci ANO tím, že by akcentovala programové body Babišova hnutí. Krátce předtím navrhl šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery, že by předseda ODS Petr Fiala mohl dostat příležitost sestavit vládu, pokud Babiš hned nepřijde s nějakým východiskem.

Deset dní před koncem světa: Každý je, jak se zdá, s vyhlídkou na konec světa spokojen..

Paul Craig Roberts
12. 4. 2018        PaulCraigRoberts 

Kriminálně chromyslné vlády USA, Britanie a Francie vysílají flotilu lodí s raketami, ponorek s raketami a jednu mateřskou letadlovou loď k břehům Sýrie s cílem tuto zemi napadnout - a to vzdor ruskému varování. Jaké jsou pravděpodobné důsledky této skandální agrese, která je znepokojivější a nebezpečnější, než cokoliv spáchané nacistickým režimem v Německu?
Z evropských vlád se ale žádný protest neozývá. Na ulicích evropských a amerických měst se žádní protestující nesrocují. Americký Kongres Trumpovi nepřipomenul, že mu k útoku na suverénní zemi, který může vznítit 3. světovou válku, žádné pověření neposkytl. Každý je, jak se zdá, s vyhlídkou na konec světa spokojen.. A imbecilní americké presstitutky tuto amorfní náladu přiživují.


P.C.Roberts: Představitelé USA ze sebe dál a s chutí dělají pitomce

P. C. Roberts
P. C. Roberts
13. 4. 2018   blog autora
Zde máte tzv. "vzteklého psa" Mattise, amerického ministra obrany, prohlašujícího, že nemá žádné důkazy o chemickém útoku v Sýrii z minulého týdne, ale že věří, že k tomu útoku došlo.

Nechoď Andreji s pány na led... aneb protisankce RF zabolí i lokaje USA

13. 4. 2018, P. Ďoubalík

Dnešní polední vydání ruského diskusního pořadu "60 minut" bylo poměrně monotématické: řešily se protisankce RF, jako odpověď na nepřátelské chování USA a jejich "spojenců" (těch, co se neodváží Spojeným státům říci "ne!"). Potvrdila se tak slova jednoho z diskutujících na NR:


Důkazy na objednávku: To jsou aktivity Bílých přileb v Sýrii (VIDEO)

- rp -
13. 4. 2018 zdrojzdroj
Syrský prezident Asad je opět považován za monstrum, USA, Izrael a Velká Británie chrastí zbraněmi, konfrontace s Ruskem vede svět do války - a vše je založeno na informacích propagandistické organizace „první pomoci“ nazvané "Bílé přilby".

Jak Američané reagovali na Trumpovu raketovou hrozbu vůči Rusku


13. 4. 2018  Sputnik
Prezident USA Donald Trump uveřejnil tweet, v němž pohrozil Rusku novými a chytrými raketami v Sýrii. Reakce na to byla tak bouřlivá, že Trumpovo jméno se okamžitě dostalo do světových trendů této sociální sítě. Přičemž reagovali ani ne tak Rusové, jako Američané.

 

Tráva u domu - tip kulturního referenta k Mezinárodnímu dni kosmonautiky

Jurij Gagarin na JBK
 (jižním břehu Krymu)

13. 4. 2018, Petr Ďoubalík, oficiální hymna ruské kosmonautiky- píseň "Tráva u domu", videa - překlad textu


Opožděný tip kulturního referenta k Mezinárodnímu dni kosmonautiky (12. 4.)


Opouštěl jsem dětský kočárek, když lidstvo opouštělo svoji kolébku - Zemi. 12. duben, den, kdy Jurij Gagarin vyletěl do vesmíru (1961), je od roku 1962 slaven jako Den kosmonautiky (v SSSR, RF) a od roku 2011 jako Mezinárodní den kosmonautiky.

Jaderná apokalypsa za dveřmi – aktuální stav

Michal Brand
13. 4. 2018    Zvědavec
Donald Trump vyhrožuje Rusku. O údajném útoku údajnými chemickými zbraněmi s údajně desítkami údajných mrtvých prohlásil:

Jaroslav Bašta: Zmatená Babišova vláda se v duchu lokajských tradic jednoznačně postavila na stranu ženoucí Západ do velké války s Ruskem


rozhovor s Jaroslavem Baštou
13. 4. 2018   ParlementníListy
„Naše vláda se v duchu lokajských tradic české politiky jednoznačně postavila na stranu ženoucí Západ do válečného konfliktu s Ruskou federací a Čínou. To, že se při té příležitosti postavili ve vnitropolitickém boji na stranu odpůrců Donalda Trumpa, jen dokresluje zmatení jejich myslí,“ říká exministr Jaroslav Bašta.Nejčistší řešení? Nové volby. Kdo se bojí?

Radim Valenčík
13.4.2018 blog autora


Stručně – důvody pro nové volby:

Válka v Iráku: Na začátku byla lež

Matthias von Hein, DW
13.4.2018  Messin 


Na pokraji apokalyptické jaderné války, ke které se nebezpečně blížíme v syrském konfliktu, připomíná Messin překladem německého publicisty jak obdobnými provokacemi, lhaním a fake news byla připravena agrese proti Iráku, a co z toho vzešlo.


Moskva stanovila Američanom „červenú čiaru“ v Sýrii

Gabriel Gačko
13. 4. 2018    HlavnéSprávy
Americké rinčanie zbraní na adresu Sýrie je síce otravné a pre svetový mier aj mimoriadne nebezpečné, logika ruskej odpovede je však neúprosná. Američania vo svojej propagande veľmi radi používajú termín „červená čiara“, takže Moskva im jednu takúto „červenú čiaru“ vytýčila v Sýrii. 


Business Insider: Čína chystá manévry u Tchaj-wanu, chce tak podpořit Rusko

Start bitevníku z čínské letadlové lodi

Geo
13. 4. 2018  Eurasia24
Čína připravuje rozsáhlé námořní cvičení v Tchajwanském průlivu. Podle pozorovatelů tím vedení ČLR vyjadřuje podporu Rusku v současné napjaté situaci okolo plánované agrese západních zemí v čele s USA v Sýrii. 

 

CNN: Rusko zvyšuje sázky, aby varovalo USA před útokem na Sýrii!

Ruský velvyslanec varuje Spojené státy
- kou -
13. 4. 2018 PrvníZprávy

Ruské úřady dělají vše pro to, aby odradily Washington od raketového útoku na území Sýrie, řekla analytičk CNN Jill Doghertyová.
Podle jejího názoru Moskva chápe, že se situace může snadno rozvinout do jaderného konfliktu.

Ruský tisk: Ruská flotila vyjela navstříc americké flotile!

- kou -
13. 4. 2018 PrvníZprávy
Ruské vojenské lodě Sýrii opustily přístav Tartus. Důvodem přemístění na moře se stala hrozba raketového útoku, kterou připravuje západní koalice, uvedl deník pravda.ru. 

Nejčistší řešení? Nové volby. Kdo se bojí?

Radim Valenčík
13. 4. 2018         RadimValenčíkPíše
Stručně – důvody pro nové volby:
1. Tzv. "demokratické strany selhaly" – daly do podmínek vyjednávání požadavek, který porušoval výsledek demokratických voleb. Vše o Babišovi bylo známo.
2. Následně selhal Babiš. Pod tlakem se vyjádřil v kauze SKRIPAL tak, že podle jeho "praecox" by on sám byl už politickou mrtvolou.
3. Dokonce selhává i skutečná přímá demokracie (myslím studenty a spol. ve veřejném prostranství) – ta by měla požadovat předčasné volby, tam končí její mandát, nikoli selektivní kádrování (pak totiž vzniká otázka, kdo to financuje a kdo je kádrovák).

Hlava Pentagonu: Úder na Sýrii je obranou našich sil v této zemi

13. 4. 2018     zdroj
Přítomnost americké armády v Sýrii je porušením Charty OSN a norem mezinárodního práva. Dostatečným důvodem pro použití vojenské síly proti Damašku je přání ochránit americké vojáky, kteří jsou přítomni v Sýrii, řekl 12. dubna v Kongresu USA ministr obrany USA James Mattis. Podle jeho vyjádření může být důvodem útoku na Sýrii přání ochránit americké vojáky před chemickým útokem.

Bramboračka…


Ladislav Žák
13. 4. 2018   VašeVěc

Před dávnými a dávnými lety jsem si přečetl v jakémsi žurnálu, že na kdesi na Západě vysoudila jakási dáma velké peníze za to, že v návodu k mikrovlnné trouby nebylo explicitně uvedeno, že se v ní nedá sušit pes. Z toho jsem odvodil, že mazlíček dotyčné dámy zcela v souladu s fyzikálními zákony pobyt v mikrovlnce nepřežil, ale právní odpovědnost není v konečné podobě na té hloupé bábě, ale na firmě, která před podobným jednáním nevarovala.

Jak začít a (ne)vyhrát 3. světovou válku? (Metoda Overtonova okna aneb jak prosadit neprosaditelné)

Jaromír Bradávka
13. 4. 2018   Rukojmí
Svět před 3. světovou válkou: „Bůh svět stvořil, Mojžíš mu dal zákony, Ježíš svědomí, Marx vědomí a Einstein zjistil, že vše je relativní.“ Svět po 3. světové válce: „Je tu někdo?


Existuje postup (metoda, technika, technologie) manipulace s informacemi a s veřejným míněním, který dokáže prosadit a realizovat jevy a skutečnosti, které lidé (společnost) nechtějí, odmítají, považují za nepřípustné nebo nereálné. Jmenuje se metoda Overtonova okna (podle amerického sociologa Josepha Overtona, který ji definoval a podrobně popsal) a v minulosti již byla několikrát úspěšně použita. V současné době se objevují signály, že s její pomocí se začíná vytvářet informační pole pro změnu vnímání společnosti ohledně přípustnosti omezené jaderné války, případně vítězné 3. světové války

čtvrtek 12. dubna 2018

Polní tažení v Ghůtě u konce!

Jaroslav Loudil
12. 4. 2018
Polní tažení syrské a ruské armády v oblasti Východní Ghůty je u konce. Nad největším městem, které nejdéle vzdorovalo , nad Dúmou, dnes opět zavlál prapor Syrské arabské republiky. Neúnavná a těžká práce syrských  a ruských jednotek  byla korunována velkým polním vítězstvím ! Je to další a velmi  významný krok ke znovusjednocení státu Sýrie pod jednou vlajkou. Teroristé z Al Kajdy  a jejích různých odnoží byl poraženi na hlavu.

Syrská armáda zcela obsadila ​​Východní Gutu. Do "otrávené" Dumy vstoupila ruská vojenská policie

12. 2018 lenta a pravda
Syrské vládní síly nastolily kontrolu nad městem Duma, která byla dříve pod kontrolou teroristů skupiny Jaysh al-Islam. Oznámil to velitel Centra pro usmíření znepřátelených stran Jurij Jevtušenko. Sdělila to RIA Novosti. "Dnes se stala významná událost v historii Syrské arabské republiky. Vztyčená státní vlajka nad budovou města Dumy znamená kontrolu nad tímto městem a tudíž nad celou Východní Gutou", řekl. Dodal, že ve městě osvobozeném od teroristů začínají pracovat jednotky ruské vojenské policie. "Ruské ozbrojené síly jsou garantem dodržování práva a pořádku ve městě", uvedlo Ministerstvo obrany RF.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová
 
 

Jaderná apokalypsa za dveřmi – jste naplánováni jako vedlejší ztráta

Michal Brand
12. 4. 2018
Donald Trump vyhrožuje Rusku. O údajném útoku údajnými chemickými zbraněmi s údajně desítkami údajných mrtvých prohlásil: „Rusko slibuje, že sestřelí jakoukoli raketu vypálenou na Sýrii. Tak se, Rusko, připrav, protože přiletí, budou krásné, nové a sofistikované. Nemělo by ses paktovat s plynovým zabijáckým zvířetem.”
Mimo pozornost médií ale možná Trump vyzradil hlavní důvod eskalace – USA potřebují lacino, v novém jelcinovském dumpingovém výprodeji skoupit ruské národní bohatství: „Naše vztahy jsou horší, než kdy byly, a to včetně studené války. Není k tomu důvod. Rusko nás potřebuje, abychom mu pomohli s ekonomikou, což by šlo velmi snadno. Potřebujeme, aby všechny národy pracovaly společně. Zastavíme závody ve zbrojení?“

Idiocie přnáší světu zánik

Paul Craig Roberts
12. 4. 2018    PaulCraigRoberts
Zde je Jason Ditz o probíhajícím konci Světa: antiwar.com  A A zde Vladimir Solovjev o neúspěchu Putinovy politiky appeasementu:  russia-insider.com. Kdybyste byli francouzským prezidentem nebo britskou premiérkou nechali byste se kriminálně choromyslným Washingtonem vléct do konfliktu s Ruskem? Myslím si, že ne. Takže co je to s Macronem a Mayovou. A co je to s francouzskou a britskou vládou? A co je to s francouzskými a britskými médií?

Napichuje Bašár Asad hlavy na kůl?

Radim Valnečník
12. 4. 2018 blog autora
Včera (středa 11. 4.) zazněla v pořadu Události, komentáře na ČT 24úplná hloupost od jinak moudrého člověka. Zrcadlo šílené doby. Na konci diskuse k zostřené situaci kolem Sýrie položil moderátor Daniel Takáč otázku, proč by měl Bašár Asad použit chemické zbraně, když vítězí a Dúma je vlastně už dobyta. Do té doby logicky vystupující zástupce Pirátů Mikuláš Peksa řekl, že to je z důvodů zastrašení protivníků, něco jako napichování hlav na kůly, viz ZDE.
 

Jaká bude odpověď Moskvy na americkou agresi proti Damašku?

Selfí amerického vojáka na základně Qayyara (Sýrie)
Andrej Arešev
12. 4. 2018 Fondsk.ru, překlad Outsidermedia


Část ruské armády v Sýrii má bojovou pohotovost
Rozvířená informační a politická kampaň USA a jejich spojenců s absurdním důvodem „chemického útoku“ v Dumě ve Východní Gutě přivedla Washington a Moskvu na pokraj válečného konfliktu. Trump řval proti Rusku a Íránu s obviněním, že podporují údajný rozkaz Bašara Asada provést chemický útok a slíbil rozhodnout se během dvou dní na odvetných opatřeních.

Zeman hodil záchranný kruh stranám KSČM a SPD II (polemika)

Jiří Jírovec
12. 4. 2018
1) Nepřišel jsem z Kanady abych "hned" hodnotil. O české společnosti píši od roku 1997. Od roku 2014 žiji takměř trvale v Praze.
2) S MUDr Davidem se občas rozcházím. To je ale dáno rozdílnou životní zkušeností. On má za sebou členství v ČSSD a ministerskou pozici, takže zná politiku zevnitř. Já, jako stranicky nezúčastněný pozorovatel, vidím věci zvenčí.


Chaosem k válce

Martin Koller
12. 4. 2018
Jsme na krok od války. Neustále se zhoršující bezpečnostní situace v Evropě a přilehlých regionech má jeden základní společný faktor, a to chaos. Především se jedná o chaos z hlediska myšlení většiny občanů ovládaných médii. Důvodem chaosu je nestabilita prakticky ve všech základních faktorech ovlivňujících život. Přitom se nelze zbavit dojmu, že chaos je vytvářen dlouhodobě a cíleně. Konec konců, už naše babičky, či prababičky pamatující císaře pána říkaly, že v chaosu a nepořádku se nejlépe krade a ve špinavé vodě nejlépe loví.

Tak prý je už ve vzduchu letadlo "soudného dne"

Jiří Babača
12. 4. 2018
Osobně si však myslím, že běh událostí nebude tak překotný, jak by se na první dojem mohlo zdát. Zítřejšího rána asi ještě dožijeme. Domnívám se totiž, že trumpeta z bílé chatrče v tuto chvíli posílá pár vysloužilých kocábek a starých leteckých vehyklů na sebevražednou misi, jejíž hlavním smyslem je spektakulární divadlo Hollywoodského střihu s velkým množstvím mrtvých, ale pozor amerických vojáků! Prostě cílem podle mě je vytvořit vhodnou atmosféru, společenské klima, pro opravdové východní tažení na "krvelačného Rusa".
Podle Sputníku je prý už ve vzduchu letadlo "soudného dne". ZDE