Reklama

sobota 21. dubna 2018

Proč zapomněli na Beranův boj za Husa?

Radim Valenčík
21. 4. 2018       

Tak jsem narazil na jedinou zmínku o zásadní roli Berana ve změně názoru Vatikánu na odkaz Mistra Jana Husa: "V proslovu ke svobodě svědomí řekl Beran mimo jiné toto: Tak se zdá, že i v mé vlasti katolická církev stále trpí pro to, co bylo v minulosti jejím jménem vykonáno proti svobodě svědomí, jako bylo v 15. století upálení kněze Jana Husa nebo v 17. století vnější donucení velké části českého národa, aby zase přijal katolickou víru."

Velvyslanec Ruska oznámil, že experti OPCW nepracovali na případu Skripaljových podle postupů organizace

21. 4. 2018    zdroj
Velvyslanec Ruska v Londýně Alexandr Jakovenko uvedl, že experti Organizace pro zákaz chemických zbraní nepracovali ve věci Skripaljových v souladu s Úmluvou o zákazu chemických zbraní, ale na dvoustranném základě.

Arabista Pelikán: Spojencům věřit musíme – i když lžou

Lubomír Man
21. 4. 2018
No, přesně takhle to na Novinkách CZ pan Pelikán neřekl, ale přesně takový význam to mělo. Řekl to totiž takto: „Spojencům věřit musíme, i když Sýrie a Rusko mají pravdu“. A spojenci lžou, až se jim od huby práší, doplní si už každý, kdo v posledních dnech sledoval nepředstavitelnou západní blamáž, ty neuvěřitelné lží, jdoucí rychle za sebou a doprovázené mamutími tresty lživě obiněných a vzápětí též nespravedlivě odsouzených. 


"Ve jménu syrských dětí": byly zveřejněny dopisy, v nichž se Bílé přilby snaží "zverbovat" spoluzakladatele Pink Floyd

Polina Duchanová
21. 4. 2018 zdroj
Novinář Max Blumenthal zveřejnil dopisy zástupce Bílých přileb spoluzakladateli společnosti Pink Floyd Rogeru Watersovi s návrhem na podporu organizace. Podle vyjádření novináře dostal tuto korespondenci od samotného hudebníka, který předtím vystoupil s obviněním na adresu pseudosyrské organizace. Waters sdělil, že Bílé přilby mu nejednou nabízely spolupráci, ale na všechny jejich pokusy hudebník odpovídal mlčením, protože považuje organizaci za nástroj propagandy teroristů. Jak uvedl Blumenthal, Bílé přilby mají v západních a arabských státech velmi mocné patrony, kteří nelitují prostředků na financování organizace. Přičemž byly "přilby" nejednou usvědčeny ze spolupráce s Al-Káidou a jejími spojenci.

pátek 20. dubna 2018

Tajemství se provalilo: chemické zbraně Západu byly objeveny v Gutě

Ilja Novický
20. 4. 2018      zdroj
Sýrské vládní síly nalezly ve Východní Gutě sudy s chlórem z Německa a dýmovnice, které byly vyrobeny v Salisbury. Oznámila to zástupkyně ministerstva zahraničí RF Marie Zacharová. Zacharová zdůraznila, že chlór je nejstrašnějším druhem chemických zbraní, a také uvedla, že nálezy ve Východní Gutě podkopávají víru v humánnost západních politiků a vůdců. Takže USA uskutečnily svým raketovým útokem na Sýrii krycí operaci. "Nové, chytré" Trumpovy střely měly skrýt stopy starých Obamových sudů s chemickými zbraněmi.

Co dá ruské armádě prozkoumání "trofejních" amerických raket

Igor Serebrjanyj
20. 4. 2018 ridus
USA, aniž by si to přály, poskytly ruské straně tajné informace o svých řízených raketách. Nalezení dvou amerických řízených střel, které zasáhly své cíle na území Sýrie, ale nevybuchly, pomůže ruským vojenským inženýrům zjistit nejnovější konstrukce na Západě a zdokonalit svůj systém protiraketové obrany a radioelektronického boje. Dříve bylo Ministerstvem obrany Sýrie oznámeno, že dvě nevybuchlé americké řízené střely, které byly vypuštěny 14. dubna, byly předány ruské armádě. Ve středu byly přepraveny do Ruska.

Asad vmetl Francii do tváře její Řád čestné legie

20. 4. 2018 zdroj Syrský prezident nečekal na to, až to udělá Paříž. Prezident Bašár Asad vrátil Francii Řád čestné legie. Dříve bylo oznámeno, že Francie informovala o tom, že zahájila proceduru odebrání Řádu čestné legie prezidentovi Sýrie. Připomeňme, že řád byl Asadovi udělen v roce 2001 prezidentem země Jacquesem Chiracem.
Syrský vůdce však nečekal, až Paříž provede oznámenou proceduru, kterou ho měla oficiálně vyznamenání zbavit. Ve výsledku syrští diplomaté předali řád zpět prostřednictvím velvyslanectví Rumunska v Sýrii, které oficiálně zastupuje zájmy Paříže v arabské republice.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Syrský prezident Asad: „Francie jako otrok USA“

Jaromír Petřík
20. 4. 2018             JaromirPetrik
Syrské úřady oznámily, že Asad nepovažuje za čest nosit vyznamenání „otroka Spojených států” Řád čestné legie a oficiálně jej vrátil Francii prostřednictvím rumunského velvyslanectví v Damašku, které zastupuje Francii v Sýrii. „Věrohodný“ zdroj zde: Novinky 

Cituji: „Prezident Asad nepovažuje za čest nosit vyznamenání udělené režimem, jenž je otrokem Spojených států, které podporují teroristy,“ zdůvodnila vrácení řádu prezidentská kancelář.

"Malá holčička" aneb něco pozitivního z Ukrajiny - hudební tip kulturního referenta NR

Varvara Koševaja, Eva Aš, Tali Kuper
20. 4. 2018, Petr Ďoubalík

Dětské pěvecké soutěže jsou krásné po celém světě, protože po celém světě jsou děti krásné. Jejich zpěv nám dá na chvilku zapomenout na politiku (dnes například ve Lvově slavili narozeniny Hitlera...). 

Pravda zvítězí za 30 let, před tváří Boha, na prahu Alzheimera a senilní psychózy!

Margarita Simoňjan
20. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroj: pořad "60 minut", video - titulky

Vystoupení Margarity Simoňjan (1980, vedoucí RT a Sputnik) v diskusním pořadu "60 minut". O Sýrii, Skripalových, pravdě...

Video: M. Simoňjan o nesmyslech a bezuzdné lži Západu a jeho kapesních organizacích ("Bílých přilbách"...)

VIDEO: Ruský reportér natočil rozhovor s chlapcem, který účinkoval ve videu Bílých přileb v nemocnici v Dúmě po zinscenovaném chemickém útoku! Bílé přilby polévaly děcka vodou a rozdávaly jim datle a koláčky! Česká vláda, Babiš, Kalousek i Stropnický naletěli už druhému hoaxu z americko-britské produkce! Plejáda užitečných idiotů autorizovala raketový úder proti svrchované zemi na základě zpovykaného videa! [CZ Titulky]

- VK -
20. 4. 2018 AE News
Ruskému válečnému zpravodaji Jevegeniji Poddubnému se v Sýrii povedl opravdu husarský kousek. Podařilo se mu najít a natočit rozhovor s 11-letým chlapcem Hassanem Diabem, který účinkoval ve zinscenovaném videu Bílých příleb, které bylo natočeno v nemocnici v syrském Dúmá po údajném chemickém útoku. Na základě tohoto videa provedly USA, Velká Británie a Francie raketový útok proti základnám syrské armády.

20.04.2018  Sputnik
Látka označovaná na Západě jako „Novičok“ byla ve výzbroji, anebo se užívala v USA, její výroba je velmi jednoduchá, prohlásil ministr zahraničních věcí RF Sergej Lavrov v interview pro Sputnik.


"Ruský nepřítel" a my

Matěj Kouba
20. 4. 2018  blog autora
Nejspíš se tu dočkám nálepky rusofila, či dokonce ruského agenta, ale mě to nedá. Vadí mi, co sleduji už málem třicet let. Jak se tu systematicky buduje obraz ruského nepřítele. A moc to nesouvisí s Putinem, ten to už jen dovršil.
Ten všeobecný, v podstatě rasistický, obraz bezduchých východních zlounů vznikl ve skutečnosti z politických důvodu hned pár let po sametce a přejala ho nejen média a ale i umělci, spisovatele a filmaři. 

Nová hvězda Hollywoodu je ze Sýrie

Hassan Diab
20. 4. 2018, P. Ďoubalík, zdroje: RT, Sputnik, Rossija1, video - titulky

Hassan Diab (11 let) zatím dostal jen malou roli v krátkometrážním filmu, ale hned se stal hvězdou.  Jeho první honorář: fíky a sušenky. Jeho první tvůrčí filmová skupina: "Bílé přilby".


Krátký film, ve kterém hraje Hassan, zapůsobil na svět nebývalou silou. Dostal podporu "novinářů" v žoldu zla (a že jich je!) a výsledkem tohoto "důkazu" byla agrese v podobě raketového útoku tří států na jiný suverénní stát - Sýrii. 


P.C.Roberts:Jak nám naše vláda lže


Paul C. Roberts
20. 4. 2018  blog autora
Chlapec, který na videu o domnělém chemickém útoku v syrském městě Duma účinkoval jako oběť, řekl ruskému televiznímu štábu, že ho jacísi lidé požádali, aby šel do nemocnice. Když vešel do nemocniční budovy, jacísi lidé ho popadli a začali mu hlavu polévat vodou.

Chudoba mezi lidmi je mnohem horší, než tvrdí statistiky. Dohledali jsme pravdu a ptali se

20.4.2018 ParlamentníListy
Čechů, kteří si nemohou dovolit maso ani každý druhý den, není zrovna málo. Mateřských škol a družin se stále nedostává. I tohle vyplynulo z šetření o příjmové chudobě, o kterém minulý týden média informovala vesměs vlažně. Opravdová nouze je u nás větší, než vyznělo. 


čtvrtek 19. dubna 2018

Izrael pokračuje v blokování a sabotáži mírové dohody v Sýrii


Golanské výšiny okupované Izraelem od roku 1967
Sophie Mangalová
19.4.2018  Inside Syria Media Center
Je dobře známo, že Izrael podporuje tzv. opozici operující v Sýrii od samého počátku syrské krize v roce 2011 se záměrem svrhnou legitimní vládu Bašara Asada. Dalším cílem Tel Avivu je získat plnou kontrolu nad Golanskými výšinami, které předseda vlády B. Netanjahu v současné době využívá k tomu, aby zajistil militantům ze Sýrie zásobování zbraněmi.

Média: Sýrie předala Rusku dvě nevybuchlé rakety

19. 4. 2018     zdroj
Dvě nevybuchlé rakety během útoku USA 14. dubna byly předány syrskými vojáky ruským kolegům. Informace o této skutečnosti zveřejnila agentura TASS s odkazem na zdroj na Ministerstvu obrany Syrské arabské republiky. "Dvě řízené rakety [...] byly nalezeny syrskou armádou. "Obě řízené střely jsou v dost dobrém stavu [...] a byly předány ruské armádě. Tyto rakety byly včera odeslány letadlem do Ruska", oznámil zdroj agentury. Dodejme, že TASS nemá oficiální potvrzení ruské strany o informaci, kterou zdroj poskytl.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

"Krok za krokem": Ukrajina a USA projednaly plán návratu Krymu a Donbasu

19. 4. 2018       zdroj
Ministr vnitra Ukrajiny Arsen Avakov jednal s náměstkem ministra zahraničí USA Wessem Mitchellem. Strany diskutovaly o plánu návratu Krymu a Donbasu pod kontrolu Ukrajiny. Informoval o tom list Izvestia s odkazem na oznámení Avakova na Twitteru. Předtím Avakov prohlásil, že není možné plně reintegrovat uvedená území, v souvislostí s čímž je nutná "taktika drobných kroků, které všichni tleskají".

Co dělat, když je vaše náboženství nejpronásledovanější na světě

Patrick Ungermann
19. 4. 2018
Nechte si, prosím, vyprávět můj sen: Bylo to na venkově ve chlévě, který jsem si předělal na modlitebnu. Krásné fresky se u jedné zdi potkaly s oltářem. Hořela i svíce. Všude musely být zamčené dveře a v místnosti jsem musel být sám. I tak by se napětí dalo krájet. Úzkost se nedala vystát. Pak se mi nějací lidé vlámali do domu. Cítil jsem, že mě odvlečou a že se z toho odvlečení, řečeno lidově, nevylížu. Bylo to kvůli mé snové křesťanské modlitebně. Ráno jsem měl na strachuplný sen rychlou odpověď: 


Sýrie je klíčem ke Kavkazu a jihu Ruska

Igor Matvejev
19. 4. 2018        naspravdi
Události v této blízkovýchodní zemi, a ostatně i v celém regionu, nutí některé velmi povrchně uvažující osoby liberálního zaměření, aby hlasitě vykřikovali: "A nač to Rusko potřebuje?" Putin už nemá možnost cokoli dělat a chce odvést pozornost Rusů od jejich neodkladných životních problémů. A peníze vynakládané na operace v Sýrii, musí být urychleně přesměrovány na zdravotní péči, vzdělání atd. Nevím, čeho je více v tomto názoru: buď naprosté absence přirozeného rozumu a vzdělání, nebo přání záměrně uvést společnost v omyl ...

Projev Lenky Procházkové na protiválečné demonstraci 18. 4. 2018 na Václavském náměstí


Lenka Procházková
19. 4. 2018
Po vojenském útoku USA, Velké Británie a Francie proti Sýrii svolal Martin Stropnický tiskovou konferenci. Někteří se naivně domnívali, že ministr uvede důkazy proti pachatelům údajného chemického útoku na civilisty v oblasti Dúmy. Jeho vystoupení před mikrofonem však zřejmě mělo pracovní název: Braňme naši cenzuru!

Foldyna, Skála, Lenka Procházková a další se bouřili na Václaváku kvůli bombardování Sýrie: Zločin nelze trestat zločinem. ČT ukazuje fake news, manipuluje!

Místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna (18.4.2018)
REPORTÁŽ
19.4.2018 ParlametníListy
Na Václavském náměstí se ve středu sešlo asi 250 demonstrantů, aby odsoudili nedávný útok našich západních spojenců v Sýrii. Jeden z nejplamennějších projevů pronesl místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, který burácel na celé náměstí. Svá velmi tvrdá slova namířil i proti České televizi. Nemlčela ani spisovatelka Lenka Procházková, která pálila do ministra zahraničí Martina Stropnického. Prý je to Maršálek, který žene novináře – mopslíky do útoku proti pravdě. Zločinec vždy usvědčí sám sebe lhaním – jako nyní USA, Francie a Británie

Teď už mluvím fakt pravdu
Michal Brand
19. 4. 2018  Zvědavec
Čím dál více vše nasvědčuje tomu, že v Dumá se žádný útok chemickými zbraněmi nestal.
Očití svědci, obyvatelé Dumá, lékaři z nemocnice a další potvrzují, že žádné oběti žádného útoku chemickými zbraněmi v nemocnici nejsou a nikdy nebyli. Desítky lékařů přímo na místě potvrzují, že nenalezli žádné oběti ani žádné stopy po údajném útoku chemickými zbraněmi.