Reklama

sobota 28. dubna 2018

Rostislav Iščenko: Ruská ruleta

Rostislav Iščenko
28. 4. 2018         zdroj
Existuje takový způsob hraní rulety, kdy poražený hráč zdvojnásobí sázku, aby následné vítězství pokrylo všechny předchozí výdaje a dokonce přineslo určitý zisk. Obvykle tato hra vede k prohře. Člověk buď nemá dost peněz na následné třetí nebo čtvrté dvojnásobné zvýšení sázky, nebo má opravdu štěstí, vyhraje, ale hru nemůže opustit, snaží se zopakovat svůj úspěch, ale ztrácí všechno. Dnes (USA) spalují to (ne vždy, mimochodem, úspěšně), co zítra může přejít pod kontrolu jejich geopolitických protivníků. ... majdanové schéma vlivu je USA používáno nejen vůči protivníkům, ale i vůči spojencům a také v mezinárodních organizacích, a proniká všemi patry současné mezinárodní politiky. 

9. květen 1945 - Verše českých básníků – A jak to bylo v Plzni?

Stanislava Kučerová
28. 4. 2018
Je tomu již 73 let a není mnoho těch, kteří zažili a pamatují tu závratnou radost, pocity štěstí a vděčnosti, s kterými jsme my, pamětníci, stáli 9. května 1945 na chodnících našich měst a obcí a vítali slavné Rudoarmějce – své osvoboditele. Přijížděli na bojových vozidlech, na obrněných vozech a tancích, na nákladních autech i v koňských povozech, zaprášeni a unaveni po těžkých frontových bojích. Za nimi léta strádání, těžkých obětí a ztrát (jen v boji proti okupantům na našem území padlo na 144.000 sovětských vojáků), ale teď se smáli, byli šťastně udiveni jásotem a ovacemi, kterých se jim dostávalo od zástupů na chodnících, hlasitým provoláváním slávy a zasypáváním náručemi květin. 

Neprivilegovaní se musí přestat bát jmen Marx a socialismus

Časopis !Argument priniesol rozhovor s politológom Oskarom Krejčím o ľavicovej podpore vlády A. Babiša a obavách z predčasných volieb, ale aj o situácii ľavice, o tom, že ľavica bola vždy spájaná s radikálnou zmenou a s určitým politickým romantizmom.

Fakta proti eurohujerství Prouzy a Špidly. Ilona Švihlíková sepsala brutální analýzu fungování eurozóny

doc. Ilona Švihlíková
rozhovor s doc. Ing. Ilonou Švihlíkovou, Ph.D.
28.4.2018  ParlamentníListy
Bývalý předseda vlády Vladimír Špidla se ve svém horování pro společnou evropskou měnu nechal unést k tvrzení, že bez eura hrozí Evropě chaos nebo dokonce občanské války. Podle Ilony Švihlíkové jde o pozoruhodný výrok, který ukazuje, že ideologické brýle jasně převládají nad makroekonomickou analýzou.


KSČM a ČSSD bez programu? Konečná - 2

Radim Valenčík
28.4.2018 blog autora
Přesně před 11 dny, 17. dubna jsem byl požádán o stanovisko k "Postkladenskému programu" KSČM. Zpracoval jsem ho, bylo dost kritické a rozpoutala se k němu diskuse. "Prokomunikování" nosného programu je vždy dřina. Pak se stalo něco mnohem horšího. 


KSČM a ČSSD bez programu? Konečná - 1

Autor Radim Valenčík
Radim Valenčík
28. duben 2018  blog autora
Přesně před 10 dny, 17. dubna jsem byl požádán o stanovisko k "Postkladenskému programu" KSČM. Zpracoval jsem ho, bylo dost kritické a rozpoutala se k němu diskuse. "Prokomunikování" nosného programu je vždy dřina. Pak se stalo něco mnohem horšího.

Fenol, Macron a fake news

- vlk -
28.4.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Když jsem před třemi dny publikoval článek

Velkovýroba fake news

zdaleka mne nenapadlo, jak rychle se k této tématice zase vrátím a z jakého pohledu.


Rodčenkov se distancoval od dopingových obvinění proti Rusku!

Grigorij Rodčenkov, informátor WADA
- kou -
28.4.2018 CAS/TAS, RIA, PrvníZprávy
Bývalý šéf moskevské antidopingové laboratoře a informátor Světové antidopingové agentury (WADA) Grigorij Rodčenkov nepotvrdil část svých obvinění o dopingovém systému v Rusku.

Velkovýroba fake news

- vlk -
28.4.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Žijeme v naprosto podivné době. Ještě nikdy nebyl tak snadný přístup k informacím jako je tomu v současnosti. Nemusíme čekat, až ráno vyjdou noviny nebo na večerní zprávy rozhlasu či televize, abychom se dověděli, co se ve světě nebo na domácím rybníčku odehrálo a co je nového. Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale ...

- VK -
28.4.2018 AE News
Severní a Jižní Koreu nedělí na cestě ke sjednocení demilitarizovaná zóna, ale americká armáda, její základny a strach Pentagonu ze ztráty strategických pozic v Jihovýchodní Asii. Hrobové mlčení Pentagonu na právě probíhající mírový proces bez asistence USA. Trumpovi zůstane nevděčná role, buď posvětí Kimův triumf cesty míru, nebo Pentagon proces zmaří a USA se spolu s Trumpem stanou vyvrhelem, jako po blamáži v Sýrii!

Německo: Nástup další totality a policejního státu? Útok na svobodu, jaký tu dlouho nebyl. Stasi je zpět - a ještě nekompromisnější. Umíme si vzít poučení? Hýčkaní migranti si zatím vesele znásilňují

Autorka Judith Bergman
Judith Bergman
28. 4. 2018 GatestoneInstitut, překlad ProtiProud
 

Judith Bergman popisuje současný návrat totality k našim západním sousedům, jenž jde ruku v ruce nárůstem migrantského násilí představujícího čím dál větší hrozbu i pro nás 

 

Rada bezpečnosti: Jsme k ničemu. Studená válka je zpět. Má OSN vůbec budoucnost? Apokalypsa opět nezačala, díky Bohu. Kdo zneužívá právo veta? Nelze tajit, co je zřejmé

Sergej Latyšev
28. 4. 2018 CargradTV, překlad ProtiProud
Sergej Latyšev referuje o smyslu prohlášení Generálního tajemníka OSN, jímž vyzývá k reformě Rady bezpečnosti této dávno nefunkční světové organizace a ke zrušení práva veta jejích stálých členů


Vybralo si Rusko do čela Sýrie „Tygra“ Hasana?

Tereza Spencerová
28.4.2018 Literárky
„Chemický útok v Dúmě“ (a události kolem něj) není ani zdaleka tím nejdůležitějším, co z osvobození Východní Ghúty od džihádu vyplývá.Roček: O neexistující studené válce v čase studené války

František Roček
František Roček 
28.4.2018 PravníZprávy
U občanky Jílkové ve čtvrtek večer pořádali televizní diskusní mejdan na téma zda začala nová studená válka. Keců bylo více než v zimě sněhu.


Bývalý ministr zahraničí občan Svoboda, a bývalý velvyslanec na širé Rusi a na nervózní Ukrajině občan Bašta, se shodli, že je třeba si vzít teplé ponožky, protože již máme v povětří studenou válku. Mediální diskuze na toto téma je v posledních týdnech velmi frekventovaná, uvedl v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Zrovna když jste si mysleli, že „Russiagate“ už nemůže být pitomější…

Thomas L. Knapp
28.4.2018 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
20. duben je v marihuanové kultuře velkým svátkem a Demokratický národní výbor (DNV) jej letos oslavoval s vervou: Rozzuřte se, zblbněte, vzneste bizarní obžalobu a obviňte ruskou vládu; patří sem i prezidentská kampaň Donalda Trumpa 2016 a konspirace aktivistické skupiny WikiLeaks s cílem ukrást volby.

Zbyněk Fiala: Korejci se sešli, chtějí pokračovat


Zbyněk Fiala
28.4.2018 VašeVěc 
Setkání prezidentů severní a jižní Koreje v demilitarizovaném pásmu v Pchanmundžomu potvrdilo to, co se ohlašovalo už předtím – KLDR a Korejská republika ukončí válečný stav, který se táhne od 50. let minulého století, budou usilovat o úplnou denuklearizaci Korejského poloostrova a zahájí kroky ke znovusjednocení. Americký prezident Donald Trump to přivítal radostným tweetem, zato reprezentanti „hlubokého státu“ na stránkách Foreign Affairs přetékají podezřením a doporučují zvýšit zbrojení.

Národ? Národ!

Stanislav Novotný
28. 4. 2018
Rodina - náruč matčina. A s ní pak otcův štít i meč. A dohromady nezištná láska. To byla vždy poslední skutečná a hmatatelná lidská jistota zde na zemi. Dokonalost prověřená tisíci generací. Rozbíjení rodiny předznamenává zmar a rozklad. Bez rodiny ztrácejí osamocení poslední úběžiště a často pak nejsou schopni konat skutky dobra. Zmírají často v beznaději a šíří tuto beznaděj do svého okolí.

Každou příležitost k západní lži je třeba využít

Lubomír Man
27. 4. 2018
Soukromé televize jsou pro mě pro svou grobiánskou komerčnost tabu, takže mi, chudákovi, zbyla už jen ČT. Ale teď už ani to neplatí, protože lháře dokážete poslouchat měsíc, rok, možná i pět let, s největším vypětím vůle a trpělivosti to natáhnete možná i na let deset, ale pak přijde okamžik, když váš žaludek odmítne tuhle jedovatou stravu přijímat, a sedmá hodina, kdy na ČT začínají UDÁLOSTI, se pro vás stane hodinou jako je každá jiná. Čili nikoli už onou hodinou téměř slavnostní, kdy se rodina sesedala před televizorem, aby si vyslechla, co je doma a v cizině nového.

pátek 27. dubna 2018

Chceme jakožít v Krumlově?

Karel Sýs
30. 4. 2015

Český Krumlov je na tom stejně jako Benátky, Paříž, Řím…
Pro cizince všech ras a národů tu nenajdeš českého živáčka. Je to město duchů, kteří se marně prodírají semknutými šiky Japonců.

Každou příležitost k západní lži je třeba využít


Lubomír Man
27.4.2018
Soukromé televize jsou pro mě pro svou grobiánskou komerčnost tabu, takže mi, chudákovi, zbyla už jen ČT. Ale teď už ani to neplatí, protože lháře dokážete poslouchat měsíc, rok, možná i pět let, s největším vypětím vůle a trpělivosti to natáhnete možná i na let deset, ale pak přijde okamžik, když váš žaludek odmítne tuhle jedovatou stravu přijímat, a sedmá hodina, kdy na ČT začínají UDÁLOSTI, se pro vás stane hodinou jako je každá jiná. Čili nikoli už onou hodinou téměř slavnostní, kdy se rodina sesedala před televizorem, aby si vyslechla, co je doma a v cizině nového.

Retro, ale stále platné: Jan Petránek o Rusku (video) - aneb Už chápete, proč "naše" ČT už Jana Petránka nezve do svých pořadů?

27.4.2018   Youtube
Částečná pravda o částečném osvobození Československa a boj o víru blbce

Ivan David
27. 4. 2018
Zpravodajství ČT: "Dnes Prahou projedou historická vojenská vozidla připomínající částečné osvobození Československa". 

Jde samozřejmě o historická vojenská vozidla US Army...
Válka končila a velmoci si dělily svět. Ve válce byl napaden hlavně Sovětský svaz. Šlo stejně jako dnes o ukradení nerostného bohatství na jeho území a zničení síly snažící se (doposud úspěšně) vzdorovat dobyvatelům.
Ostatní země měly dočasně sloužit zásobování německých "nadlidí". Hitlerovské Německo chtělo svůj "životní prostor" na západě Ruska. USA čekaly za bukem na maximální vykrvácení Sovětského svazu. Jenže krvácející "Rus" stačil obsadit východní Evropu. USA okupují Německo dodnes a v dalších zemích mají své vazaly. Churchill neuspěl ve snaze pokračovat novou válkou a Rusko dobít (dobýt). Prohrál volby. Anglický lid měl války dost. Nad Spojeným královstvím začalo slunce zapadat.

Skutečný plán neokonů pro Sýrii se noří z nedostatku trosek

Tom Luongo
27.4.2018  Zvědavec
Ve svém víkendovém materiálu jsem napsal, že Trumpovo prezidentství je u konce. Prakticky to tak je. To, jak se v každé otázce zahraniční politiky podřizuje svým „poradcům“, jasně ukazuje, že nemůže nebo nedokáže odolat soustavnému tlaku natolik, aby dělal to, co mu napovídají jeho instinkty.

Inštruktori NATO, ktorí cvičia príslušníkov ukrajinskej armády, sa po prvý raz zúčastnili na ostreľovaní pozícií doneckej domobrany

Ilustrační foto: us dělostřelecký lokátor
Eugen Rusnák
27.4.2018 HlavnéSprávy
Zástupca veliteľa operatívneho veliteľstva Doneckej ľudovej republiky Eduard Basurin na tlačovej konferencii v Donecku vyhlásil, že inštruktori NATO, ktorí cvičia príslušníkov ukrajinskej armády, sa po prvý raz v histórii konfliktu na Donbase zúčastnili na ostreľovaní pozícií doneckej domobrany.


NYT: Spojené státy musí uznat limity svých schopností a sdílet moc!

- kou -
27.4.2018   zdroj
Pro Spojené státy je stále obtížnější udržovat si své postavení a zajistit bezpečnost tím, že se účastní konfliktů ve vzdálených částech světa.
Proto, jak napsaly The New York Times, by měly přestat se chovat ke svým spojencům „jako k puberťákům“ a dát nejzralejším pravomoci a odpovědnost.

Řešme příčiny lesní krize, ne jen harvestory, feromonové lapače a vagóny na odvoz klád. - Tisková zpráva Hnutí DUHA

Hnutí Duha
27.4.2018  Outsidermedia
Stav jehličnatých lesů v ČR je dlouhodobě nejhorší v celé Evropě, trojnásobně nad evropským průměrem.

 
Zdravotní stav českých jehličnatých lesů je dlouhodobě výrazně nejhorší v Evropě, upozorňuje mezinárodní inventarizace ICP Forest. Ta ukazuje, že 60 % všech českých jehličnatých porostů trpí závažnou ztrátou jehličí. Výzva Zachraňme lesy (www.zachranmelesy.cz) upozorňuje, že nakoupením harvestorů a feromonových lapačů se příčiny krize smrkových lesů celé republiky nevyřeší.

VIDEO - Zbořil o fake news a svobodě internetu


27.4.2018  PrvníZprávyPetr Žantovský: Jak jsem potkal knihy – 21.díl. Unie blízká i vzdálená

Petr Žantovský
27.4.2018  zdroj
Tomáš Břicháček je právník, pracuje na Ministerstvu spravedlnosti v sekci mezinárodních vztahů. Zastupuje Českou republiku v expertních pracovních skupinách Rady Evropské unie v oblasti justiční spolupráce, a tudíž má velice blízko k tomu, co se stalo nejen předmětem jeho profesního zájmu, ale i dnes představované knihy – Evropská unie blízká i vzdálená."Bílé přilby" vykrmuje Británie. Jejich provokace v Sýrii se podobá té, která rozpoutala 2. světovou válku

Alexandr Šulgin, OPCW RF
27. 4. 2018, P. Ďoubalík

Docela drsná závěrečná řeč A. Šulgina na včerejší tiskové konferenci v Haagu, video - titulky


Včera proběhla v nizozemském Haagu tisková konference OPCW s účastí svědků událostí, které se měly stát ("highly likely") v syrském městě Dúmá. Tiskovku raději ignorovali zástupci OPCW z USA, VB a FRA a státy - nohsledové. Mám obavu, že naše vyvážená, objektivní a pouze pravdu rozšiřující masmédia tuto ZÁSADNÍ událost přehlédnou.


Rozhovor s Assadom: USA a tajné služby západu, spolu s teroristami zahrali toto divadlo, aby mali podnet zaútočiť na Sýriu

27. 4. 2018  HlavnéSprávy
Prinášame vám rozhovor s prezidentom Sýrie Bašarom Asadom, v ktorom reaguje na situáciu po raketovom útoku USA a ich spojencov

P. C. Roberts: Kdyby se Rusko a Čína spojily

Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts
27. 4. 2018   blog autora

Kdyby se Rusko a Čína spojily v navzájem spolupracující ekonomický celek, od Evropy a USA oddělený, zaznamenalo by Rusko na Východě nesmírný růst moci, zatímco pro moc západní by to představovalo totální kolaps. Bylo by to cosi jako světová revoluce a byla by to též poslední věc, po které by toužily západní banky, jejichž hlavní funkcí je expandovat západní finanční hegemonii do celého světa.

Rádio Jerevan a padlá vláda v Arménii

Vidlák 27. 4. 2018        zdroj
V Arménii padla vláda, začaly demonstrace, je u toho i několik mrtvých a tak se začalo spekulovat, kdo, proč a jak, zda v tom není zase nějaký americký pokus o změnu režimu v blízkosti Ruska a tak. Některé znaky by tomu odpovídaly. Já si to ale protentokrát nemyslím a zatím jsem nenašel důvody, proč by to tak mělo být. Arménie je specifický stát mezi civilizacemi. Je křesťanská, ale má svoji vlastní Arménskou církev, která je jedna z nejstarších. Je skoro o tisíc let starší než ta pravoslavná. V Arménii má církev větší slovo než třeba v Polsku. Arménie je na hranicích s muslimským světem a má své bohaté zkušenosti se střetem civilizací. 


Kazachstán otevřel dokořán dveře do Kaspiku pro USA, ale narazí na nás

27. 4. 2018      zdroj
Kazašský senát schválil dokument, který otevře dokořán dveře do Kaspického moře pro USA. Je pochopitelné, že Rusko nemůže na tuto výzvu nereagovat. Experti se domnívají, že přístavy se nakonec stanou americkými vojenskými základnami v Kaspickém moři. Takže je mohou používat Amerika a spojenci, včetně útoku na své potenciální nepřátele - Rusko a Čínu, hraničící s Kazachstánem.

Branislav Fábry: Kauza Skripal a úpadok „civilizovaného Západu“

Branislav Fábry
27. 4. 2018 LiterárnyTýždenník
V mesiacoch marec a apríl dominovalo v medzinárodných vzťahoch neustále zvyšovanie napätia medzi Ruskom a Západom. Hlavnou príčinou tohto napätia sa stali kauzy údajného použitia chemických zbraní, jednak v Sýrii, ale najmä vo Veľkej Británii, kde sa mal uskutočniť ruský chemický útok na bývalého agenta Sergeja Skripala a jeho dcéru.
(Na snímke bývalý ruský špión Sergej Skripaľ.)

Zbyněk Fiala: Nepomohl ani novičok


Zbyněk Fiala
27.4.2018 VašeVěc
Ani veselé kousky se smrtelným ohrožením novičokem, při kterém se nikomu nic nestane, nezvýšilo důvěru britské veřejnosti ve schopnost vlády konat zázraky. A že by byly třeba! Narůstá obava, že pokud nebude po Brexitu ponechána celní unie s EU, přestane být Spojené království spojené.

Režisér Oliver Stone
27. 4. 2018 HlavnéSprávy
Americký režisér Oliver Stone: USA sú globálnym “naničhodníkom”, ktorý narobil neporiadok na Blízkom východe. 

Generál Pentagonu: "Rusové nás vyřazují z provozu svými novými prostředky REB"

26. 4. 2018      zdroj
Američtí vojáci rozhořčeně oznámili, že jsou v Sýrii stále více podrobováni útokům ruskými a syrskými prostředky radioelektronického boje (REB). Ruská armáda nepopírá, že syrští odborníci používali proti útokům řízených střel a řízených leteckých bomb ruské zbraně, jejichž činnost je založena na nových fyzikálních principech. Zejména jsou jimi vybaveny jednotky radioelektronického boje (REB). ... oficiálně jsou REB definovány jako" strukturální jednotka zvláštních jednotek Ozbrojených sil Ruské federace, zabývající se ochranou systémů velení vojsk a zbraní proti záměrnému rušení nepřítelem, a také k rušení fungování systémů velení vojsk nepřítele a ke snižování účinnosti jeho bojových prostředků".

čtvrtek 26. dubna 2018

Tipy pro česká media


Jiří Jírovec
26. 4. 2018
Kde se někdo ptá, tam nikdo neodpovídá a kde by někdo odpověděl, tam se nikdo neptá. Edward Albee
V Česku je prý ohrožena nezávislost novinářů. Klesli jsme v jakémsi žebříčku, ale jen o několik míst, takže situace stále ještě není zoufalá a naši stateční a neovlivní(telní) mohou prokázat, že jsou schopni odhalovat nepravosti bez ohledu na tom komu padne.
Nabízejí jim tři obrovská témata.

Politika se mění v hnojiště. A co dál?

Radim Valenčík
26. 4. 2018     RadimValenčíkPíše
Staré se rozkládá a nepříjemně smrdí. Rozkládající se zbytky starého však dříve nebo později (ale nebude to asi tak dlouho trvat) poslouží jaká živná půda pro růst nového. To, kam zabředla jednání o vládním slepenci, nemá smysl ani komentovat. Otázka zní, co dál, co dělat? Především je nutno identifikovat příčinu toho, v co se změnila politika. Tou je BEZPROGRAMOVOST jednajících aktérů. Zde bych rád hned na začátku upozornil na nedorozumění, se kterým se v této souvislosti setkávám:
- Na jedné straně názor, že o programy stran nikdo nemá zájem, a proto to, zda bude program lepší nebo horší, vlastně není důležité.
- Na druhé straně názor, že v současném složitém světě vlastně vůbec nevíme, co a proč se děje, co je příčinou hromadících se problémů.

Svědci chemického NEÚTOKU vypovídají v Haagu - přímý přenos

26. 4. 2018, P. Ďoubalík

RF přivezla do Haagu svědky ze Sýrie, kteří byli v nemocnici a na záběrech videa "Bílých přileb", všichni vypovídají, že to byl podvod "Bílých přileb" a chemický útok žádný nebyl
živě:
v angličtině na Sputniku zde:
https://cz.sputniknews.com/video/201804267231089-tisk-konference-rusko-predstavitel/

v ruštině na RT - včetně pokračování tiskovky, dotazy z publika:

Bourat či nebourat, to je oč tu běží


Karel Sýs
26. 4. 2018


Plátkové Metro referuje o Libeňském mostu:
„V období československé normalizace se počítalo s tím, že Libeňský most bude stržen a postaví se nový a širší most podle sovětského vzoru. Ten měl pojmout větší množství automobilů.“ 


Ruské Su-30 zničilo u syrských břehů válečnou loď (VIDEO)

- rp -
26. 4.2018 RusVesna a PrvníZprávy
Ruské Su-30 zničilo ve Středozemním moři válečnou loď a varovalo tak flotilu USA a NATO.
Vojenské cvičení leteckých sil a ruského námořnictva se konalo 15.dubna u pobřeží Sýrie v době zhoršování vztahů mezi Ruskem a USA.

Husí kůže po těle

Aleš Macháček
26.4.2018  E-republika
Proč raději neudělat něco prospěšného, něco co spíš dělá pšch pšch, a ne bum bum. 
středa 25. dubna 2018

Čína mostem spojí Chorvatsko

Jaroslav Loudil
25. 4. 2018
Chorvatsko na tom dosud bylo třeba jako USA či Británie , tedy jeho území se skládalo ze dvou navzájem nesouvisejících částí /USA + Aljaška, Británie + Severní Irsko/. Také Rusko a Krym. Obě části Chorvatska nyní spojí čínská stavební firma, která spojí obě části Chorvatska pomocí 2,5 km dlouhého a 55 metrů vysokého mořského mostu za více jak 300 mil. Euro.

Západ se rozhodl obejít veto Ruska v OSN

25. 4. 2018        zdroj
Západní země se rozhodly použít mechanismus, který by umožnil obejít veto Ruska v Radě bezpečnosti OSN. A to znamená, že již v blízké budoucnosti může být ve zpravodajských pořadech státních kanálů velmi horko. Jedná se o rezoluci OSN, která umožní předání řešení problému o vyšetřování údajného chemického útoku v Sýrii Valnému shromáždění, uvádí The Guardian. Situaci v Sýrii již projednávali stálí představitelé OSN ve Švédsku a bude se o ní diskutovat i na setkáních tohoto týdne.

Proč tu není Bakala? Poslanci řešili kauzu blokace „nevhodných” webů. Redaktorům PL zakázali vstup. Do věci se vložil policejní exprezident

25. 4. 2018        ParlamentníListy
Sněmovní podvýbor pro svobodu slova a média se v úterý zabýval případem, kdy soukromí provozovatelé bezplatných e-mailů blokovali odesílání zpráv údajně nevhodným obsahem. Tím měly být odkazy na články některých serverů včetně ParlamentníchListů.cz. Předseda Asociace nezávislých médií a policejní exprezident Stanislav Novotný se schůze účastnil a nyní vypráví, jak vše probíhalo.

Čím Rusku hrozí rezoluce PACE o Donbasu

25. 4. 2018     zdroj
Evropa uznala Rusko za okupanta Donbasu. PACE
(Parliament Assembly of Council of Europe) schválilo pozměňovací návrh k rezoluci, v níž je uvedeno, že části Doněcké a Luganské oblasti jsou pod kontrolou naší země. Co teď máme čekat a co se bude dít? Na tuto otázku Pravdě.Ru odpověděl politolog a mediální technolog Konstantin Dolgov.
"Budou jenom zesilovat sankce. Nic jiného nemá cenu očekávat."

Cenzura prosazovaná předsedou Ústavního soudu?!

Stanislav A. Hošek
25. 4. 2018
V hospodářských novinách byl dvacátého dubna publikován zajímavý rozhovor. Tázaný v něm, mimo jiné prohlásil, cituji: „V našem rozhovoru jsme úplně pominuli neobyčejně zhoubné působení sociálních sítí. To je patologická oblast, která získává dominanci nad normální civilizovanou komunikací, ať už mezi jednotlivci, nebo mezi partnery na politické scéně. Jsem šokován, že i zahraniční politika na nejvyšší úrovni, myslím třeba Donalda Trumpa, se odehrává na Twitteru…“, Konec citace. Na dotaz redaktora Tomáše Perglera“ „Jsou sociální sítě nepřítelem ústavního řádu?“ tázaný odpovídá, cituji: „Jejich nezanedbatelný obsah nepochybně takovým nepřítelem je. Pro mě bylo příjemné překvapení, že Spolková republika přijala zákon, který umožňuje bezprostřední cenzuru a zásahy do obsahu sociálních sítí. 


O Evropské unii, NATO a "extremismu"

Jaroslav Tichý
25. 4. 2018
Stále častěji jsme svědky toho, jak s rostoucími problémy v EU a s nesouhlasem mnohých obyvatel členských zemí EU s počínáním jejího vedení v Bruselu, roste i snaha o nálepkování kritiků EU či příznivců vystoupení z EU, kteří jsou obvykle (kdoví proč) označováni za extrémisty.
Již samotné označení tohoto druhu má vzbudit ve společnosti dojem, že naše účast v EU, přestože se v ní po našem vstupu zásadním způsobem zhoršily podmínky a její vedení prosazuje stále více postupy směřující k likvidaci členských zemí EU, jejich národů, jazyků, kultury, zvyklostí, náboženství atd., je něco normálního, zatímco snaha obyvatel členských zemí bránit se vlastní zkáze (když to nedělají ti, které si tito obyvatelé ve volbách k tomu zvolili), je něco extrémního.

Investiční firma manžela Theresy May se napakovala na bombardování Sýrie

Střely JASSM
Tom D. Rodgers
25.4.2018 Evolve Politics Zvědavec
Je všeobecně známo, že manžel Theresy May, Philip, působí v podstatě jako neoficiální poradce premiérky – což je fakt, dokázaný bývalým konzervativním poslancem za Chichester, Andrew Tyriem, který během Newsnight Profile o manželovi premiérky řekl, že: „Philip evidentně působí, neformálně, jako poradce Theresy. Pravděpodobně stejně, jako působil Denis za Margaret Thatcher.“

Buď lásce zdar a práci čest

Patrick Ungermann
25. 4. 2018
Přečetl jsem si stanovisko, že ilegální migrace započala v roce 1492. Z pohledu indiánských kultur i civilizací je to pravda. Shodou okolností v napínavém dokumentárním pořadu ze středoamerického pralesa ukazovali vědci pravděpodobnou rozlohu mayského města. Za pomoci satelitních záběrů podávala obrazovka počítače snímek sídliště, jak rostlo do desítek kilometrů dnešní tropické džungle. Pole se zavlažovací soustavou a pastviny, které by náročnou aglomeraci uživily, svíraly kolem ztraceného města další stovky kilometrů čtverečních. Město se stavělo dál a dál, jako by bylo slepé, až už se nedařilo ho nasytit.