Reklama

sobota 5. května 2018

„My politici“, to zní sebevědomě


Jaroslav Tichý
5. 5. 2018
Poměrně často se setkáváme s některými dosti frekventovanými pojmy, mezi něž patří i označení „my, politici“. Mnoho lidí se nad tím již ani nepozastaví, neboť pokud jsou jim takové pojmy často vtloukány do hlav, v hlavách mnohých z nich se nakonec usídlí, aniž by tito lidé konfrontovali takové pojmy se skutečností.
Zastavme se tedy u jednoho z nich, tentokrát u sebevědomého sebeoznačení, „my politici“ a podívejme se při této příležitosti blíže na činnost, kterou ti dotyční sami vydávají (či dokonce snad i sami považují) za politiku.

Dersimský masakr a západní hodnoty

Jana Maříková
5. 5. 2018
Dnes je smutné osmdesáté výročí dersimského masakru. Jedné z hlavních etap turecké genocidy Kurdů. Takové generálky na holocaust, kde nacistické Německo Turkům dodalo k odzkoušení řadu technolgií, které pak samo používalo k vyvražďování. Stejně jako dnes dodává „spolkové“ Německo Turkům zbraně k dalšímu vržadění Kurdů v Afrinu. Ve válce o které se na západě nemluví, nebo se označuje falešným jménem protiteroristická operace. V tomto týdnu jsme měli i výročí Světového dne svobodného tisku. Generál Petr Pavel a skupina fanatických stoupenců NATO jej v Praze oslavili konferencí, kde probírali možnosti cenzury internetu. V rámci boje proti fake news.

Generál Petr Pavel vstoupil do KSČ v době války SSSR v Afghánistánu

Jaromír Petřík     
5. 5. 2018      jaromirpetrik
Generál Petr Pavel se nedávno vyjádřil, že Rusko není spokojené se současným uspořádáním světa, proto vede proti státům aliance konfrontační politiku a dezinformační kampaň. „Hybridní válka je nezpochybnitelný fakt." irozhlas.cz.petr-pavel-nato Jak věrohodná jsou slova člověka, který byl před rokem 1989 členem KSČ a přísahal věrnost komunistickému režimu jako komunista a voják Varšavské smlouvy? Jak věrohodný může být voják, který vstoupil do KSČ v době, kdy vrcholila válka SSSR v Afghánistánu a z KSČ vystoupil až v roce 1989, kdy kariéristé zahazovali stranické knížky a zakládali protikomunistické politické strany?

Oni žijí, dokud nepřepíšeme učebnice dějepisu

5. 5. 2018, Petr Ďoubalík, video - titulky

7. 5. 2017 jsem dal na NR čerstvě natočené video a doplňující komentář k němu ("Oni žijí, dokud si je pamatujeme"), video, které bylo věnováno veteránům Velké vlastenecké války. Vzniklo v rámci velmi zajímavého projektu "Žít". Nyní ho přikládám ještě jednou, důvodů je několik:


Momentáře o pravdomluvnosti

Onlooker 
5. 5.2018   Outsidermedia


Přečteno: Drábová: Naše inspekce ve vojenském ústavu novičok neobjevila.
Myslíme si: No když tam byli až po ukončení testu a zničení vzorků,není divu.
Přečteno: Jedna služba tvrdí to a další ono, je překvapen Babiš informacemi zpravodajců o  novičoku.
Myslíme si: Přece víme, že každou fake news je potřeba popřít. Ale ani Babiš už je od sebe nedovede rozeznat. Druhá možnost je, že BIS podávala omylem zprávu o artyčoku.Našli moji rádcové? Našli? Našli!

...prohlášení Ruska je zcela nepodložené
 a krajně spekulativní...
5. 5. 2018, Ďouba, zdroj: RT, video - titulky

Případ "Skripal - Novičok - Stropnický - Babiš - Zeman - Lavrov"


Ještě jeden příspěvek, tentokráte od RT, o "nečekanému" objevu výroby otravné látky v ČR a o neslýchané drzosti prezidenta ČR - oznámit pravdu, která se nekryje s "pravdami" vyvolených.KARL MARX (K dvestoročnici narodenia)

Ľuboš Blaha
5.5.2018   NovéSlovo
Základným stavebným kameňom moderného socializmu, respektíve komunizmu, je Marxovo dielo, ktoré sa stalo dominantnou filozofiou revolučného socializmu najmä v poslednej tretine 19. storočia a potom patrilo k najvplyvnejším politickým doktrínam 20. storočia. Karl Marx (1818 – 1883) sa narodil 5.mája presne pred dvesto rokmi v nemeckom Trevíre, v mladosti pôsobil ako radikálno-demokratický novinár a pre svoje podvratné myšlienky sa musel skrývať pred štátnou mocou po viacerých európskych krajinách, pôsobil v Belgicku, vo Francúzsku, až napokon zakotvil v anglickom Londýne, kde prežil väčšinu svojho života a kde je aj pochovaný. Bol zakladateľ a líder Prvej internacionály (1864 –1876), voľného medzinárodného združenia robotníckych strán a hnutí. Skôr ako politik sa však preslávil svojimi ekonomickými, filozofickými a politickými prácami.

PÁR SLOV K 200. VÝROČÍ NAROZENÍ VELKÉ OSOBNOSTI

Karel Marx
Xaver
5.5.2018 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Dnes je tomu přesně 200 let (5. května 1818 v Trevíru) co se narodil Karel Marx – velký vzdělanec, vědec, myslitel, autor, filosof – mnohými a kdysi zbožňovaný, jinými, stále, zavrhovaný až nenáviděný. Přes hory napsaných knih a statí lze jen stěží vyslovit jednoznačný soud o tak složité osobnosti a jeho díle. Pochopitelně nejsem k tomu povolán ani já jakožto trochu sečtělý a trochu „vystudovaný“ spoluautor Kosy. Ostatně je jen málo specialistů, kteří celého Marxe vůbec přečetli a mohou se prezentovat jako znalci jeho díla, jehož studium vyžaduje mimořádné a koncentrované úsilí a nikoli jen, více méně povrchní zájem.

Zemanův převratný čin: Český prezident vystoupil z řady lhářů. Politická galérka běsní. Je Skripal a jeho dcera již po smrti? O žádný novičok nikdy nešlo. Mužný protest bolševik neodpouští

Petr Hájek  5.5.2018 ProtiProud Petr Hájek s uznáním komentuje mimořádně odvážný krok prezidenta Zemana, který zveřejněním pravdy boří jeden „Dům z karet“ při výstavbě falešné válečné propagandy Západu proti Rusku

Bílé přilby nedostanou ani druhého Oscara ani americké dolary

Václav Umlauf
5.5.2018 E-republika

Poslední výkon Bílých přileb v Dúmě už nebyl na Oskara. Borci se nechali chytit při fejku za školácké chyby. Trump toto amatérské divadlo už platit nechce. Dalšího Oscara asi budou platit EU-poplatníci, tedy já a vy.


pátek 4. května 2018

Neočekávaně: kdo neumožní, aby se Brusel vypořádal s Českou republikou

4. 5. 2018       pravda
Proč Miloš Zeman rozvrátil solidaritu Západu prohlášením, že plyn novičok byl vyroben v České republice a proč se český prezident ničeho nebojí, sdělili Pravdě.Ru experti. ... Zemanova pozice je dávno všem známá: je proti migrační a protiruské politice Bruselu. "Proto to není senzace, ale prostě čin charakterního politika", konstatoval Igor Šatrov v rozhovoru s Pravdou.Ru. 3. května prezident České republiky Miloš Zeman při svém vystoupení na televizním kanálu Barrandov uvedl, že nervový plyn novičok byl v malém množství vyráběn a skladován v České republice. Zeman vysvětlil, že v listopadu 2017 byl jed A-230 testován ve Výzkumném ústavu Ministerstva obrany v Brně (na jihovýchodě České republiky), poté byl zcela zničen.

Když pravda zní blbě

Jiří Jírovec
4. 5. 2018

Řekl jste pravdu, ale zní to blbě. Werich udivenému Horníčkovi.
Stala se taková mrzutá věc: někdo zapomněl dát razítko "Důvěrné" nebo "Tajné" na zprávu o tom, jak na tom bylo Česko s Novičokem. Zeman tu zprávu dostal a řekl pravdu: Novičok byl v Česku připraven v malém množství, testován a pak zničen. 
Podle agentury Reuters řekl šéf britského armádního výzkumného střediska Gary Aitkenhead toto:
„Neurčili jsme přesný zdroj, nicméně jsme poskytli vědecké informace vládě, která pak využila řady zdrojů k sestavení závěrů, o nichž se hovoří." Zároveň potvrdil, že dotyčná otravná látka vyžaduje „ke své výrobě mimořádně složité metody, tedy něco, co je v možnostech hráče, za nímž je stát“.

Že by prezidentovi mohlo jít o pravdu? Tak tohle nikoho z téhle bandy nenapadlo

Lubomír Man
4. 5. 2018
Gazdík, Pospíšil, Fiala, Zdechový, Kalousek, Telička, Hampl - a další ctitelé západní pravdy, která je samozřejmě lží, jako jeden muž povstali s protestem proti tomu, co si to prezident Zeman ksakru zase dovolil. Namísto toho aby držel západní lajnu, vytyčenou britskou premiérkou Mayovou svým obviněním Ruska, že to ono, naprosto jistě a neomylně, stojí za pokusem otrávit britského špiona Skripala a jeho dceru jen v Rusku prý vyráběným jedem Novičokem, podpořil on verzi ruskou, podle níž je toto tvrzení nepravdivé, protože Novičok se vyráběl a zkoušel i v Česku, Slovensku, Britanii a Švédsku. Nu a prezident tuto verzi dokonce i specifikoval, když na televizi Barrandov řekl, že malé množství Novičoku se testovalo i ve Vojenském výzkumném ústavu v Brně.

Každý režim má své fanatiky, těch dnešních se nebojme!

Ivan David
4. 5. 2018
Opravdoví kacíři mohou být jenom tam, kde se opravdu věří. (Milan Růžička nebo Gabriel Laub, zapomněl jsem)
Vedle švejků, skromných úředníků, kteří jen dělají svoji práci, šplhounů, donašečů, bezpáteřních kariéristů a jiných figurek, najdeme za každého režimu fanatiky, kteří berou právě vládnoucí ideologii velmi vážně a opravdu bezvýhradně věří aktuální režimní propagandě. Ne nutně je taková neúčelová opravdová víra spojena se slabostí ducha, i když slabost ducha nekritickou víru usnadňuje. I někteří velmi inteligentní lidé odmítají "zkoumat premisy" a ke každé informaci přistupují předem rozhodnuti. Nemá cenu s nimi ztrácet čas a argumentací je utvrzovat v jejich víře. Tendence věřit je osobnostní rys u různých osob různě vyvinutý, na opačném konci této osobnostní dimenze "schopnosti věřit" je trvalá a všeobecná skepse, která ovšem svým nositelům nebrání víru účelově předstírat. Radim Valenčík popisuje svoji zkušenost s nositelem trička "STOP FAKE NEWS" ZDE.

Anatomie provokací (s cenzurou si poradíme)

Radim Valenčík
Radim Valenčík
4.5.2018 blogg autora
Nedávno jsem na jedné akci viděl mladíka, který měl na tričku nápis "STOP FAKE NEWS". Odpovídá to stejnojmenným webovým stránkám: https://www.stopfake.org/cz/domu/
Zajímavé bude sledovat, jak tomuto hochovi a dalším z jeho generace bude dlouho trvat, než jim dojde, kdo je skutečným nejen tvůrcem a hlasatelem těch nejnebezpečnějších FAKE NEWS, ale také tím, kdo si poměrně drastickými způsoby vynucuje jejich šíření a akceptování v reálné politice, dokonce i v takové politice, která se kousek po kousku snaží přiblížit svět globální válečné katastrofě. Jak dlouho jim bude trvat, než si uvědomí, že slouží zlu a současně jim hrozí, že se ve svém okolí na hodně dlouhou dobu ztrapní.


Titulky konečně fungují


Alexandr Šulgin, OPCW RF
4. 5. 2018, P. Ďoubalík, video - titulky

Když jsem přidal 27. 4. na web tento příspěvek, nefungovaly titulky. Zprovoznit se je podařilo až nyní, proto ještě jednou dávám na NR toto video a několik úvodních řádků. Celý původní příspěvek je k nalezení zde

"Bílé přilby" vykrmuje Británie. Jejich provokace v Sýrii se podobá té, která rozpoutala 2. světovou válku

Boj proti dezinformacím – další metla na nepohodlné názory

Tomáš Břicháček
Tomáš Břicháček
4.5.2018  blogg autora
Potlačování „nenávistných projevů“ už Bruselu nestačí. Svobodu slova na internetu je třeba ještě více usměrnit pod hlavičkou „boje proti dezinformacím“. Je třeba zakročit proti „zavádějícím“ zprávám o EU, migraci, klimatu apod.


Miloš Zeman není žádný novičok

4. 5. 2018, Ďouba, zdroj Rossija24, video - titulky

Český prezident Miloš Zeman si vyžádal informace o stavu chemických otravných látek na území republiky, protože v tom někteří neměli jasno. Informace dostal a jasno udělal.


Mohl obdržet zprávu, ve které by stálo: "novičok se na našem území nikdy nevyrobil, ani jediný gram, ani bychom ho vyrobit neuměli". Kdyby na základě této zprávy udělal jasno, nosili by ho (chvíli) i jeho nepřátelé na rukou.

Smrtí smrt přemohli

Oleg Gazmanov na pozadí Nesmrtelného pluku
4. 5. 2018, Petr Ďoubalík

Nesmrtelný pluk - Oleg Gazmanov, video, hudba, text - překlad


Blíží se událost, které se naše masmédia bojí jako čert kříže: pochod Nesmrtelného pluku (9. května). To už i ta slavnostní vojenská přehlídka na Rudém náměstí jim vadí méně.

Čínská rozvědka k situaci v Sýrii

Jevgenij Satanovskij
3.5.2018  Outsidermadia
Podívejme se na zajímavý pohled, který nám poskytl přední ruský expert na otázky Východu, ředitel nestátního Ústavu východních studií Jevgenij „Armagedonovič“ Satanovskij…čtvrtek 3. května 2018

Kedmi: ve snaze vytlačit Rusko z trhu, dostali Američané "smrtelnou ránu" ...

Arťom Kolčin
3. 5. 2018        politexpert
Rusko zasadilo USA smrtelnou ekonomickou ránu. Tento názor vyslovil známý izraelský politolog Jakov Kedmi v rozhovoru s BM24. Globální oteplování vedlo ke změně klimatických podmínek i v arktické oblasti Ruské federace, což umožnilo realizovat takové projekty, jako je Severní mořská cesta (SMC). Nyní se region Dálného východu, podobně jako Čína, stává podstatně bližší Evropě, což otevírá Pro Rusko další možnosti. 


Královna Británie nabídla Rusku hlavu Mayové na stříbrném talíři: Věc Skripaljů se rozpadá - Británie chce seskočit.

Jurij Barančik
3. 5. 2018       Zdroj
Nedávno vešlo ve známost, že Sněmovna lordů oznámila svou nespokojenost s průběhem jednání vlády Mayové s Evropskou unií o Brexitu, ačkoli zatím všechno probíhalo podle britského scénáře (daná otázka byla analyzována experty IA REX), ale brát tyto připomínky na lehkou váhu není možné. Co ale vyvolalo toto ultimátum předsedkyni vlády Británie z horní komory britského parlamentu, který je zcela pod kontrolou královského dvoru?

Strach do srdcí nevěřících a navrhovaná novela trestního zákoníku


Jiří Kobza
3. 5. 2018
„Zaseji strach do srdcí nevěřících“, prohlásil prý kdysi Mohamed a jeho následovníci se této teze drží zuby nehty dodnes. Proč také ne, když se jim toto poselství daří naplňovat! Konec konců stačí se jen někam vypravit letecky a absolvovat nekonečné bezpečnostní kontroly. Co jiného to je, než výraz strachu? Násilí v ulicích je pak dalším nástrojem, kterým je strach rozséván.

Lavrov: Odmítnutí schůzky se Skripalovými se dá pokládat za únos

3.5.2018 Sputnik
Londýnské neumožnění schůzky zaměstnanců konzulátu s bývalým příslušníkem GRU Sergejem Skripalem a jeho dcerou Julií se dá považovat za únos, prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v interview pro italský časopis Panorama.

„Chci zpět do vedení ERÚ“, rozhodla se bývalá předsedkyně úřadu Ing. Alena Vitásková.

3.5. 2018   Rukojmí
 „Nechci tiše přihlížet, co se na energetickém trhu děje. Energetická bezpečnost, ceny energií, energetická chudoba, to vše má fatální dopad především na občany naší země. Své rozhodnutí jsem okomentovala v otevřeném dopise ministru průmyslu a obchodu Tomáši Hunnerovi.“

Australský neonacista popsal, jak bojoval proti opolčencům v Donbasu


Ethan Tillig, australský neonacista na Donbasu
- kou -
3.5.2018 ABCNet a PrvníZprávy
Australská televize ABC vyprávěla příběh Ethana Tillinga, bývalého neonacisty, který zúčastnil konfliktu ve východní Ukrajině, kde bojoval proti opolčencům.

Podivné podnikání Amazonu aneb korporátní socialismus v praxi

Claire Brownová
3.5.2018  TheIntercept, překlad E-republika
Svátek práce potřebuje neoliberální tečku, či spíše vykřičník. Investigativní web The Intercept analyzuje podnikání firmy Amazon a budování socialismu pro jedno promile vyvolených typu Jeffa Bezose.


Česká zbrojovka dodá na Ukrajinu obrnené vozidlá a húfnice

3.5.2018       Slovenská Pravdask s odvoláním na ČTK 

Čtěte prosím pozorně - naše vláda schválila dodávku zbraní banderovským hrdlořezům, kteří masakrují vlastní spoluobčany!!! 


Jaderná katastrofa. Hrozné, v jakých jsme rukou. Profesor Krejčí má přesná fakta, co teď začíná hrozit

rozhovor s profesorem Oskarem Krejčím
3.5.2018     ParlementníListy
„Izrael vytváří vojenskou rovnováhu na Blízkém východě prostřednictvím jaderných zbraní a o tom se vůbec nemluví. Tedy, pardon, nemluví se o nich v západním světě.“ Profesor Oskar Krejčí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz analyzuje situaci v souvislosti s tvrzením izraelského premiéra o porušování dohody o omezení íránského výzkumu jádra. „Někdo intenzivně pracuje na tom, aby se nesmysly o konfliktu civilizací staly realitou. Představa o tom, že všechny donutíme silou dělat to, co chceme, je prostě naivní,“ říká také politolog.

Přehled zpráv – RusVesna 1.5.2018

3.5.2018 NWOO
Web NewWordOrderOposition uvádí přehled zpráv, otištěných na ruském informativním webu Ruské Jaro (Russkaja Vesna), který již několik let sleduje mj. i každodenní dění na Ukrajině.
Na snímku vlevo je americká protitanková raketa Javelin, aktuálně dodávaná na Ukrajinu, od které si ukrajinští náckové slibují "vítězství nad ruskými okupanty".

středa 2. května 2018

Kolik vrahů z Ukrajiny se pohybuje mezi námi? Je Babišovi masakr v Oděse k smíchu? Návrh na pamětní desku.


2.5.2018 SkrytáPravda
Upalování lidí, vraždy, ukrajinská mafie mezi námi, zatímco ministr vnitra Chovanec z ČSSD nechal zvláštním oddělením ideopolicie pronásledovat lidi, co proti masakrům protestovali za vydatné pomoci Štětiny z TOP 09.

A Česká televize masíruje veřejnost údajnými zločinci z řad důchodců, co přeposílají maily, přitom Bakalovo komando už prý dokonce blokuje zprávy, když nahlíží do obsahu.
Praha: V ulicích za dostupné bydlení a důstojnou mzdu

Valentýna Žišková 

2.5.2018  SocSol
1. května se na Svátek práce na Jungmannově náměstí po druhé hodině sešlo kolem dvou stovek lidí, aby demonstrovaly za levnější bydlení a tematicky, k tomuto datu, i za vyšší mzdy. Celou akci pořádaly Socialistická Solidarita (SocSol), Iniciativa za dostupné bydlení Bydlet – Žít! a Alternativa zdola.


Zločin bez trestu

Lenka Procházková
2. 5. 2018  Projev na pietním shromáždění na Václavském náměstí ke čtvrtému výročí masakru v Oděse
V mezinárodním právu patří zločiny proti lidskosti mezi nejzávažnější a jsou nepromlčitelné.
U medializovaného chemického útoku proti civilistům v Sýrii, který se zřejmě vůbec nestal, byl viník určen okamžitě, dohodou a bez přispění soudu, zatímco vymahatelnost trestního stíhání osob, které se jako přímí pachatelé nebo účastníci podílely na oděském masakru, je i po čtyřech letech nulová. Proč tento dvojí metr? Prostě proto, že představitelé ukrajinské státní moci nemají zájem na vyšetření zločinů proti lidskosti páchaných v jejich vlastní zemi. A proč je představitelé západních států, kteří mluví o lidských právech v každém projevu, neženou k odpovědnosti? Proč nevymáhají vyšetření a potrestání masakru?

Film Zer - recenze a úvaha

Anna Ak
2. 5. 2018
Z celého repertoáru Kazima Oze, jenž točí filmy od roku 1999, je tento film určitým způsobem výjimečný. Většina jeho starších filmu vypráví příběh Kurdů nejen jako typický příklad potlačeného národa, ale poukazuje i na hodně zvláštností a specifik, jež jsou přítomné jak ve vztazich Kurdů a Turků, tak v kulturním a společenském životě těchto dvou národů. Filmy obsahují hodně odkazů na historické události, kterých si všimne jen ten, koho toto téma hluboce zajimá.
Film se bude promítat 7. 5. 2018 od  18.30 v kině Lucerna v Praze

Zrůdný postoj českého fašisty – diplomata; upálit, za bít, pohřbít u silnice a máte klid… Když to neuděláte, tak máte válku. To je celé,” řekl ještě víc stupidněji v rozhovoru i.... Bartuška o Oděse...

Břetislav Olšer
2.5. 2018   Rukojmí
Je to zhůvěřilé, když se najdou lidské zrůdy, co i po čtyřech letech slaví masakr v Oděse jako "bleskovou protiteroristickou operaci“. Kromě majdanských fašistů se k nim možná přidá i Václav Bartuška, velvyslanec České republiky pro energetickou bezpečnost.
Jistě by byl uvítán místní zločineckou sebrankou ovacemi, odpověděl totiž takto na dotaz, jak se zbavit ruských vojáků v Pobaltí:“Toto, chcete-li konkrétní případ, je opravdu fašistický výrok,” prohlásil prezident Zeman v reakci na tento Bartuškův zvrhlý výrok a dodal, že pokud by byl na místě ministra zahraničí, Bartušku by za to okamžitě vyhodil.

KSČM a ČSSD bez programu? Konečná - 4

Radim Valenčík
2.5.2018  blog autora
Před několika dny, 17. dubna jsem byl požádán o stanovisko k "Postkladenskému programu" KSČM. Zpracoval jsem ho, bylo dost kritické a rozpoutala se k němu diskuse. "Prokomunikování" nosného programu je vždy dřina. Pak se stalo něco mnohem horšího. Proběhl mimořádný sjezd KSČM, který měl být sjezdem "nápravným". Místo toho však proběhl v sobotkovském stylu (podobně jako ten loňský v případě ČSSD). 


V květnu 1945 jsme byli aktivními vítězi, ne pasivními osvobozenými!


Jiří Pondělíček
2.5.2018   VašeVěc 

Bylo to osvobození, nebo vítězství ? I v letošním roce, kdy si opět budeme připomínat události května 1945 na tuto otázku jistě narazíme.V takovém případě bude nejlépe, když si znovu průběh událostí projdeme a pokusíme se i o stručné vyhodnocení těchto historických událostí.

Porošenko: Mírovou misi na Donbasu zavedeme pomocí těžkých zbraní

- rp -
2.5.2018  112UA a PrvníZprávy
Petro Porošenko ukončil na Donbasu protiteroristickou operaci a odstartoval vojenskou operaci pod společným vedením ukrajinských ozbrojených sil.


Brežněvovo obočí, Trumpova přehazovačka, Kalouskův mentální hrb

Stanislav Blaha
2.5.2018   E-republika
Invaze našich současných spojenců na správné straně plotu mají jiný charakter. Na zemi bojují speciální jednotky a najatí žoldáci z celého světa. Mediálně deklarovaným cílem je co nejrychleji nastolit “svobodu, demokracii a lidská práva”. Reálným výsledkem jsou vleklé konflikty s ohromnými ztrátami na civilním obyvatelstvu.


Válečný vichr zesílil v Sýrii po útocích ze 30. března

Arkady Savitski
2.5.2018  StrategicCulture, překlad E-republika
Rusko je jediným aktérem, který může zabránit válce mezi Izraelem a Íránem. USA už mluví o potenciálním konfliktu jako o nevyhnutelném střetu. Srovnání politik přijatých Washingtonem a Moskvou jasně ukazuje, kdo podněcuje napětí a kdo se ho snaží zmírnit.


Evropské peníze zachraňují demokracii

Erik Best 2. 5. 2018       EB
Předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský si před dvěma týdny v Hospodářských novinách postěžoval, že rostoucí moc nadnárodních ekonomických subjektů začíná omezovat kompetence národních státních orgánů. Nepřijal žádnou osobní zodpovědnost za svoji roli v otevření bran vnějším vlivům v podobě zavedení „sdílené suverenity“ do českého ústavního pořádku, aby zákony Evropské unie mohly vládnout v České republice. 


Faul proti Janu Nerudovi

Stanislava Kučerová
2. 5. 2018
Divná je doba transformace, evropeizace a globalizace. Nejdivnější je, že se smráká nad demokracií. Šíří se mnohočetná krize ekonomická, ekologická a etická. Globalizovaný svět se představuje jen jako ekonomicko-spotřebitelská struktura k dobývání maximalizovaného zisku.

Istanbulská úmluva a Gender ideologie do ní vložená. Zdegenerovaná výchova dětí?

Ivana Schneiderová
2. 5. 2018
Riziko je opravdu extrémně vysoké!
Jedním z dalších stěžejních a nepřijatelných bodů je oblast školství.
Istanbulská úmluva je přímým zásahem do školství a vzdělávání mládeže. Na základě této úmluvy mají být děti poučováni o „nestereotypních genderových rolích“, což je snaha o indoktrinaci dětí vedoucí k „genderové neutralitě“ a vzniku jakéhosi třetího pohlaví. Praxe západních zemí hovoří jasně. Tam si děti v raném věku vývoje „mohou vybrat“ vlastní pohlaví, což je naprosto společensky, morálně, kulturně a historicky nepřijatelné. Jasným důkazem tomu je například příručka pro pedagogy dětí předškolního věku schválená berlínským senátem "Murat hraje princeznu, Alex má dvě matky a Sophie se nyní jmenuje Ben"1.

Práva tzv. „Sudetoněmeckého landsmanšaftu“ vůči ČR

Ogňan Tuleškov
2. 5. 2018
Někdy na počátku roku 2015 se sešlo Spolkové shromáždění SL a schválilo novelizaci Stanov SL. Z nich vypustilo právo na vlast a právo na odškodnění. Programu Dvaceti bodů se ani netklo. Ve stručnosti musíme říci, že soudní jednání o nové úpravě stanov probíhají dodnes. Příslušný německý rejstříkový soud nové znění stanov dosud neregistroval, tudíž platí stanovy SL v původním znění.

úterý 1. května 2018

Pokus o popundeklovou revoluci (taškařici) na 1.máje 2018 v Praze


Zdeněk Hrabica
1. 5. 2018
Každoročně opakovaná blbost se stává všude na světě projevem vrcholným projevem debilizace společnosti. Spojování ubohé taškařice s nositelem pravdy a lásky - Václavem Havlem a s Dalajlámou je urážkou na cti. Těm i oněm, také vůči všem.

Následující fotografie mluví nahlas:

Co lze udělat?

Paul Craig Roberts
1. 5. 2018       PaulCraigRoberts
Je nyní plně na rozhodnutí Evropy, zda zemře či nezemře v Armagedonu. Je tragickou skutečností, že evropské vlády si svoji schopnost zachránit Svět před washingtonskou agresí neuvědomují. Možná je to proto, že Evropané západní si být americkými vazaly zvykli už od konce 2. světové války, zatímco lidé z Evropy střední a východní přijali své vazalství po pádu Sovětského svazu. Vazalství se ovšem vyplácí jen když nezapočítáte všechny náklady, které jsou s ním spojeny.

Oni to snad doopravdy stihnou!

Petr Ďoubalík
1. 5. 2018
Krymský most těsně před otevřením?
Šušká se, že by silniční část Krymského mostu měla být otevřena už 9. května. Nechce se tomu věřit, ale postup prací tomu nasvědčuje. Stavba století, v našich končinách víceméně utajovaná , vyrostla rekordní rychlostí. Jestli se chcete podívat, jak se tam dnes finišovalo, pak zde jsou pěkné záběry z kvadroptérky.

Nová studená válka? Ani náhodou. První globální!


Stanislav A. Hošek
1. 5. 2018
V žurnalistice hlavního proudu, ale i v těch různých alternativních se ujal názor, že nejpozději od připojení se Krymu k Rusku probíhá nová studená válka. Nevím, zda jde o záměrný omyl, nebo pouze o neschopnost analyzovat současný stav dění ve světě. O studenou válku nejde v žádném případě. Ta totiž měla příliš jasný a jednoznačný obsah. Šlo ve skutečnosti o všesvětový boj proti šíření komunismus ze Sovětského svazu. Vznikem SSSR se totiž na glóbu poprvé objevila reálná alternativa ke všem do té doby v dějinách lidstva uplatňovaným druhům mocenské nadvlády. 


"Symbol odporu proti Američanům": jak Západ zapomněl na válečný zločin USA ve Fallúdže


Anton Kuzněcov
1. 5. 2018      zdroj
Před 15 lety, 28. dubna 2003, v iráckém městě Fallúdža američtí vojáci stříleli na civilisty, kteří demonstrovali proti americké invazi. Zahynulo 17 osob, více než 70 bylo zraněno. Následně se město stalo jedním z hlavních center odporu proti armádě Spojených států. Při útoku na město Američané použili bílý fosfor - zakázanou zápalnou zbraň, nejsilnější jed. Mnoho Iráčanů, kteří masakr přežili, zůstalo na celý život mrzáky. ... to jsme se dozvěděli, že munice s ochuzeným uranem je velmi účinná v hustě osídlených oblastech. Účinky jeho použití byly srovnávány s Hirošimou. ... známky radioaktivního pekla. Rakoviny a mutace u dětí. ... útok zakázanou zbraní a trpící děti - to je celá skutečnost.

K našim reparačním nárokům vůči Německu


Ogňan Tuleškov
1. 5. 2018
Když W. Brandt byl v 70. letech v Praze, tak nám slíbil, že od Německa dostaneme reparace zaplacené. Uvedl však jednu podmínku. Nejdříve Německo musí být sjednocené a pak zaplatíme reparace. Západní Německo přece nebude platit reparace i za Východní Německo. Pak nám slibovali zaplacení reparací další němečtí státníci. Snad posledním z nich byl H.-D. Genscher, ministr zahraničních věcí. Když jsme s Německem chtěli jednat o reparacích, Genscher nám sliboval, jakmile dojde ke sjednocení Německa, sejdeme se a rychle se dohodneme.