Reklama

sobota 12. května 2018

Lidovým domem otřásá skandál místopředsedy Jaroslava Foldyny, který si dovolil uctít památku Rudé armády spolu s Nočními vlky, aktivistu Peszynského překřtil na Pičinského, dobytkům se prý omlouvat nebude a vyzval k navrácení Kosova Srbsku! Uvnitř ČSSD to vře, Foldyna prý svými výroky přiklání stranu k Zemanovi a SPD. Předseda Hamáček je slabý, Foldyna ho do roka může nahradit v pozici předsedy strany!

J. Foldyna a Martin Uhlíř s americkou vlajkou okolo krku.
12.5.2018     AE News
Lidovým domem otřásá skandál místopředsedy Jaroslava Foldyny, který si dovolil uctít památku Rudé armády spolu s Nočními vlky, aktivistu Peszynského překřtil na Pičinského, dobytkům se prý omlouvat nebude a vyzval k navrácení Kosova Srbsku! Uvnitř ČSSD to vře, Foldyna prý svými výroky přiklání stranu k Zemanovi a SPD. Předseda Hamáček je slabý, Foldyna ho do roka může nahradit v pozici předsedy strany!

Skripalovým nejpravděpodobněji nebude dovoleno už nikdy promluvit

The Saker 
12. 5, 2018
Chtěl bych se znovu zmínit o kauze Skripalových. Jedna věc, jež se jich týká, vyvolává totiž znepokojení. A to ta, že Britové zřejmě drží otce Sergeje a jeho dceru Julii Skripalovy mimo dosah médií. Řečeno jinak – že byli uneseni. To, že nemohou mluvit, jak by chtěli, čili svobodně, prokázal jediný telefonní rozhovor mezi Julii Skripalovou a její sestrou Viktorií. Když se totiž Viktoria, žijící v Rusku, vyslovila v tom smyslu, že by ráda Julii v Anglii navštívila, odpověděla jí Julie takto: „Nikdo ti nedá britské vízum,“ po kterýchžto slovech nastala dlouhá chvíle ticha.

Kampak na nás, rusožrouti!


Zdeněk Hrabica
12. 5. 2018
V roce 1943 uspořádala Liga proti bolševismu v jihlavském městském protektorátním, německém muzeu, v samé blízkosti tehdejší německé střední školy, posléze změněné na vojenský lazaret, honosnou výstavu - o tom, jak bolševici v Rusku plundrují zemi a její obyvatele. Po posledním hladomoru měli němečtí a čeští portektorátní kolaboranti, pořadatelé výstavy, dostatek materiálů, dokonce o tom, jak bolševici požírají své vlastní děti.

Kauza Novičok aneb škola Dr. Plzáka: zatloukat, zatloukat, zatloukat!

Jiří Baťa
12. 5. 2018
Členové sněmovní komise pro kontrolu Vojenského zpravodajství vyzvali ve čtvrtek prezidenta Miloše Zemana, aby se v případě nejasností po četbě zpravodajských informací raději poradil s vládou či tajnými službami. Reagovali tím na jeho slova o údajné výrobě jedu novičok v Česku. Šéfové rozvědek i ministryně obrany to přitom vyvrátili, Zeman ale na svých slovech trvá (novinky) .


pátek 11. května 2018

Fašisté Ozbrojených sil Ukrajiny záměrně stříleli na školu v Dokučajevsku

11. 5. 2018     zdroj
Dnes zahájily ukrajinské represivní jednotky střelbu na školu v Dokučajevsku. Oznámilo to zastoupení DLR ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci (SCKK) příměří na Donbasu. Podle informací orgánu zahájili ukrajinští okupanti ve směru Novotrojické palbu z BMP-2 na internátní školu na ulici Lenina, č. 40.

Noční vlci Putinovo vojsko? Nepotřebuje madam Němcová pomoc psychiatra?

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
11.5.2018  ČeskéNárodníListy
Madam Němcová v rozhovoru pro Parlamentní listy (10.5.2018) se vyslovila, že prý Noční vlci a jejich jízdy do České republiky jsou "Putinovým vojskem" obsazujícím naše území. Viděl jsem několikráte Noční vlky, ale nikdy jsem neshledal žádnou jejich okupaci našeho území. Jediné, co jsem shledal, byly jejich důstojné pietní akty a prohlášení o padlých hrdinech Rudé armády. O padlých hrdinech, díky nimž my všichni tu žijeme, a dokonce i taková madam Němcová, která by jinak nemohla veřejně hlásat své kvaky o tomto motorkářském svazu.

Marxův odkaz a konec biedermeieru

Pavel P. Kopecký
11.5.2018     Literárky
Rozličnými režimy nesčetněkrát zneužitý Svátek práce se letos v máji potkává s dvoustým výročím Karla Marxe (1818-1883). Výročím narození nesčetněkrát (re)interpretovaného, ba zneužitého myslitele.
Nejvýznamnější rodák západoněmeckého Trevíru, jenž se k němu (jistě i z komerčních pohnutek) hrdě hlásí, byl připomenut, jak se patří. Zeširoka.

Osmičkový rok: Politický vývoj na jaře 1968

Prezident L. Svoboda a šéf KSČ A. Dubček
Oldřich Tůma
11.5.2018  Literárky
Po lednovém zasedání ÚV KSČ Antonín Novotný zůstal prezidentem republiky, ale musel opustit nejdůležitější mocenskou pozici – ve funkci prvního tajemníka ÚV jej nahradil Alexander Dubček. Součástí řešení byla jakási nepsaná dohoda o příměří mezi soupeřícími tábory a také závazek, že veřejnost nebude o rozporech ve vedení strany informována. Polednové příměří se ukázalo být velmi vratké a do pokračujícího konfliktu už byla veřejnost vtažena naplno.

Opětovné jmenování Medveděva: Nevypadá to dobře

Premiér Dmitrij Medveděv a prezident Vladimir Putin
The Saker
11.5.2018 blogg autora
Jen krátká poznámka (protože jsem v této souvislosti zaplaven e-maily): není možné, abych pozitivně komentoval fakt, že Putin opětovně jmenoval Medveděva premiérem. Osobně jsem hořce rozčarován a stejně tak mnoho jiných. Jeden komentář na chatu YouTube byl pregnantní a přesný: „Путин кинул народ – мы не за Медведева голосовали“, či „Putin zradil národ – pro Medveděva jsme nehlasovali“. Obávám se, že to bude široce sdílený názor.

Péče USA o mediální gramotnost

Dmitrij Bulgaru
11. 5. 2018      russian
Spojené státy vyčlenily 15 milionů dolarů na to, aby vyvinuly "nezávislá" média ve Střední Asii, kde podle Američanů mají ruské mediální zdroje obrovský vliv na veřejné mínění. Je to uvedeno ve smlouvě Agentury pro mezinárodní rozvoj USA, s níž se seznámila RT. Současně dokument uvádí, že Washington nemá v úmyslu přímo bojovat proti ruským médiím. Místo toho bude ministerstvo zahraničí USA podporovat místní novináře a zvyšovat "mediální gramotnost" obyvatelstva, aby "lépe chápalo úlohu informací v demokratickém systému".

Dva příběhy

Patrick Ungermann
11. 5. 2018
V nelehké době, kdy by pro nás, kteří s jistou pravidelností sledujeme televizi a pročítáme deníky, nemělo být těžké představit si možné válečné útrapy, jsem si připomenul dva příběhy, které se odehrály na ukrajinské Volyni za účasti mých předků v čase válečného napětí. Vlastenecké nadšení a neohroženost zůstaly jaksi samozřejmě při tom, o čem se chystám vyprávět. Jako by tvořily pevný rám výmluvného a ne vždy líbivého obrazu lidských nálad a skutků. 


Lee Camp na Truthdig: Vím, kdo bude dalším terčem americké invaze!

Lee Camp a - kou -
11.5.2018 Truthdig a PrvníZprávy
Všechny války, na nichž se podílejí USA v posledních letech, mají jedno společné - v zemi, která se stala cílem invaze, se pokoušeli opustit dolar, napsal satirický autor a moderátor na RT America Lee Camp ve svém sloupku pro Truthdig.

Pokorný versus Kellner

Erik Best
11. 5. 2018      EB
Protože nás právník Radek Pokorný žaluje za poškození dobrého jména, musíme si dávat pozor, jak píšeme o tendru na mýtné. Vezměte to prosím v potaz a čtěte mezi řádky. Podmínky tendru na mýtné stanovila vláda Bohuslava Sobotky. V prostředí byznysu i politiky se obecně má za to, že Pokorný měl na Sobotku značný vliv. Podle dopravního experta Václava Jirovského bylo rozhodnutí Sobotkovy vlády rozšířit výběr mýtného o dalších 850 – 3000 km nástrojem, díky kterému zůstala ve hře jediná technologie – ta satelitní. 


Zeman jako bystrý chlapec v Andersenově pohádce

J. K. Novák
11. 5. 2018
Dámy Marvanová a Němcová chtějí odvolat prezidenta, který řekl, že se u nás Novičok A230 vyrobil. Zeman se zachoval jako bystrý chlapec v Andersenově pohádce "Císařovy nové šaty", který zvolal, že král je nahý. OPCW totiž nezná "mikrosyntézu" či "laboratorní přípravu", ale jen "výrobu" (production). Výroba je, podle konvence OPCW, zakázaná až na výjimky – mezi ně spadá i výroba pro ochranu proti toxickým chemikáliím a pro vojenské účely - ale ne ve vztahu k použití toxických chemikálií jako zbraní. "Vyrobit" si pár miligramů či gramů od každého ze čtyř novičoků uváděných v literatuře i na internetu pro potřeby detekce, identifikace a vývoj antidot je plně v souladu s konvenci OPCW a web Univerzity Obrany v Brně může klidně nabízet studium protichemické obrany zahrnující i problém novičoků.

Prohlášení ANS k deklaraci přijaté na 5. Euro-africké ministerské konferenci o migraci a rozvoji v Marrákeši dne 2. 5. 2018


Jaroslav Tichý a Vladimíra Vítová
11. 5. 2018
Dne 2. května 2018 se uskutečnila v Marrákeši 5. Euro-africká ministerská konference o migraci a rozvoji. Na její závěr byla přijata „Marrákešská politická deklarace“ a Marrákešský akční plán 2020. Tím, že byla za Českou republiku podepsána tato deklarace, je ohrožena další existence našeho státu, národa, jazyka, kultury. Stačí se podívat na detailnější zprávu o konferenci v Marakéši, která navazuje na námi již také podepsanou Agendu 2030, podle které má být do r. 2030 v Evropě 56 miliónů migrantů. Do ČR jich tedy legálně přijdou statisíce.

Google a Amazon pomáhají autoritativním režimům blokovat zašifrované zprávy

Will Morrow 11.5.2018  WSWS a E-republika
V uplynulém období se společnost Google a další technologičtí giganti plně zapojili do kampaně zaměřené na cenzuru internetu a na dohled ze strany amerických zpravodajských agentur.

Jiří Paroubek: Proboha, zastavte tu sebedestrukci

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD) na pietě za padlé vojáky
Jiří Paroubek
10.5.2018 VašeVěc
Největším hitem posledních dnů, kdy dobíhalo jednání o programu a struktuře budoucí koaliční vlády hnutí ANO a ČSSD, nejsou programové otázky, či nějaké jiné pozitivní téma, ale Jaroslav Foldyna, který se odvážil k účasti na každoročně se opakující akci ruských Nočních vlků aneb, jak je označují česká pravicová média, „Putinových motorkářů“.

Česká televize odmítla pustit do vysílání amerického 4-hvězdičkového generála, protože mluvil tak, jak píše zpravodajská alternativa. Přednáška generála o tom, jak USA plánovaly rozvrat Blízkého východu, je třeskutým svědectvím dezertéra z řad amerických neoconů, ze kterého doslova mrazí! Ředitel ČT odmítl svědectví gen. Wesleyho Clarka odvysílat!

Bývalý velitel vojsk NATO v Evropě je v ČT cenzurován
Jana Karásková
11.5.2018 AE News
Redakce AE News přináší článek naší čtenářky a aktivistky ing. Jany Karáskové o tom, jak se snažila přimět Českou televize k poctivému zpravodajství a objektivnímu informování, a jak se jí to nepovedlo, protože v České televizi pracuje mohutná autocenzura, která nedovolí publikovat a odvysílat jakýkoliv materiál, který by poškozoval obraz americké státní moci v očích českých občanů a diváků ČT. Česká televize reagovala na podněty Jany Karáskové svým typick
ým způsobem a právě o tom výživně informuje tento článek.

čtvrtek 10. května 2018

Šokující odhalení: Agenti Kremlu kam oko pohlédne. Proč Trump vypověděl smlouvu s Íránem? Blízká setkání čtvrtého druhu. Foldyna na Hrad? Kim je pašák! Celý svět hledí s napětím na Prahu

Petr Hájek 
10. 5. 2018 ProtiProud
PETR HÁJEK vysvětluje zdánlivě nevysvětlitelné děje u nás doma i ve světě a přináší několik zásadních odhalení, z nichž jedno by bylo téměř neuvěřitelné – kdyby takové slovo ještě existovalo.


Žijeme v čase zázraků. Je to zvláštní, protože oficiální doktrína materialistické a darwinistické státní moci v naší zemi zázrak jako reálný fakt vylučuje. Přesto se třeba mohlo stát, že v našich vojenských laboratořích se jed novičok nevyráběl ani neskladoval, nikdo ho tam nedovezl – a přece tam byl.

Pan Foldyna se nemá co omlouvat - Pan Hamáček vyvolává dojem nepřítele Slovanů


Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
10.5.2018  ČeskéNárodníListy
Tak to tu máme opět. Po plivancích mainstreamu na Noční vlky, kteří se neprovinili ničím menším, než svým vlastenectvím a pietním postojem k padlým hrdinům Velké vlastenecké války anobrž Osvobozovací evropské války národů porobených fašismem čili II. světové války v Evropě, se pan Hamáček, coby Nachfolger pana Sobotky pustil do stranického kolegy pana Foldyny. 


V americké armádě bude zvýšen počet rusky mluvících důstojníků

Andrej Jušin
10. 5. 2018       360tv
Ozbrojené síly USA postrádají odborníky, kteří by znali ruský jazyk. Kromě toho potřebují vojska důstojníky, kteří mluví čínsky a korejsky. Jak oznámil TASS, bylo to uvedeno v pozměňovacích návrzích k zákonu o financování a politice Pentagonu pro rok 2019.

Slovo Ameriky je bezcenné

Paul Craig Roberts
10. 5. 2018     PaulCraigRoberts
Můžeme už tedy definitivně dát sbohem naději, že by se Trumpovy sliby z jeho prezidentské kampaně o tom, že se USA stáhnou ze Sýrie, že znormalizují své vztahy s Ruskem a že zastaví vyvážení svých pracovních příležitostí za moře, mohly ještě kdy uskutečnit. Tím, že zneuctil slovo americké vlády a stáhl její podpis z iránské smlouvy o nešíření jaderných zbraní, to je smlouvy dřive podepsané Amerikou, Britanií, Francií, Německem, Ruskem a Iránem, dal prezident Trump najevo, že jeho vláda spočívá pevně v rukou sionistických válečných štváčů.

Co netušíte o migrační vlně, která stojí přede dveřmi….

- vlk -
10.5.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Problém migrace a migrantů ani zdaleka není vyřešen. A je příliš vážný na to, aby se kolem něj a těch, kdo na straně prosazování oprávněných zájmů České republiky jednají a já potvrzuji, že jde o zájem ultimativní, mlčelo nebo jen šermovalo jalovými pojmy. Platí jen notoricky známé biblické – říkej ano ano, ne ne a v konci – po ovoci poznáte je.

Erdogan oznámil, co ztratí USA odstoupením od jaderné dohody s Íránem

10.5.2018  AC24 
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan okomentoval rozhodnutí USA odstoupit od jaderné dohody s Íránem. O tom informuje Anadolu.

„Poraženou stranou budou USA, které odmítají dodržovat dohody," uvedla hlava Turecka.

Netanjahu vs. Foldyna

Moskva, 9.5.2018 - prezidenti Putin, Netanjehu a Vičić.
Stan a Fajt
10.5.2018 Outsidermedia
Izraelský premiér Netanjahu se v rámci své návštěvy Ruské federace zúčastnil oficiálních oslav Dne vítězství.

Děkan Miroslav Ševčík: Zrušte sankce proti Rusku. Rusů se nedotkly. Havlova hloupost, že jsme odešli. Čekají nás problémy

docent Ing. Miroslav Ševčík
- rozhovor -
10.5.2018 ParlamentníListy
Evropská unie sešla ze své původní cesty. Je přeregulovaná a plná sociálního inženýrství. Ke stáru si to uvědomuje i Miloš Zeman. Eurozóna je špatný politický projekt a je těžké z ní vystoupit. Francie je již patnáct let v neustálém deficitu, v Evropě může selhat bankovní sektor. Zastánci EU, jako je Tomáš Prouza, se dlouhodobě mýlí. Nafukuje se bublina, pro chudší a střední třídu Čechů je těžké sehnat vlastní bydlení. Naši výrobci mohou najít nové příležitosti v Číně, Indii nebo v Rusku. Když jsme v devadesátých letech z ruského trhu odešli na základě Havlových tvrzení, hned naše místa zabrali Němci a Francouzi. To vše v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz komentuje Miroslav Ševčík, ekonom a děkan Národohospodářské fakulty VŠE v Praze.

Brutální Štěpán Kotrba: Co chce ten americkej slouha Hamáček s Foldynou řešit? Zato Lukáš Jelínek předsedu hájil

Poslanec Jaroslav Foldyna ve střetu s rusofobem Martinem Křížem

10.5.2018 ParlamentníListy
Zatěžkávací zkouška pro sociální demokracii, nakolik dokáže unést tak výrazný názorový rozptyl dvou čelních představitelů. Tak hodnotí politický analytik Lukáš Jelínek střet předsedy ČSSD Jana Hamáčka, který vyzývá místopředsedu Jaroslava Foldynu, aby se omluvil za incident, jehož byl v souvislosti s příjezdem Nočních vlků účastníkem. Štěpán Kotrba je zvědav, zda si druhý ze jmenovaných zachová pevné nervy a vydrží stát za svým názorem. Foldynou následně natočené video považuje Jelínek za ukázku originálního politického marketingu, ale obává se, že sociální demokracii tím voliče spíše odradí.


Vandalské gesto neznámého blbce je vlastně dobrá zpráva


Ivan David
10. 5. 2018
Můžete být obecně oblíbeni a přesto (možná právě proto) vás někdo zastřelí na ulici. Činy některých jedinců nelze předvídat, neboť se vymykají obecné představě, "jak člověk uvažuje". Nelze prostě zabránit činu psychopata s myšlenkami a motivy obecně pokládanými za zvrácené, vyloučit že neléčený psychotik někoho probodne a zfanatizovaný blb někam hodí zápalnou láhev. To jsou činy z hlediska všeobecného proudu lidského konání výjimečné. Jejich vykonavatelé jsou také výjimeční - statisticky i funkčně.

Nápoj zapomnění proměňuje mozky lidí v centrálně řízené počítače.


Lenka Procházková
10. 5. 2018 (Projev 9. 5. 2018 u pomníku „Sbratření“ v parku u Hlavního nádraží v Praze)
Zlé kouzlo, o kterém chci mluvit, známe už z pohádek a bájí, kde působilo v podobě čarodějného lektvaru. Z člověka, který jej vypil, se stala nevědomá bytost bez vzpomínek na to, kým byla včera, odkud přišla a kam směřovala. Taková bytost, postižená ztrátou paměti, přestala cítit, že je součástí společenství, přestala vnímat, že život je cesta odněkud někam a zmateně přešlapovala v bezčasí, dokud zlé kouzlo nějaký jiný člověk nezlomil. 

Mluvím o starých bájích, které popisují náhlou a cílenou ztrátu paměti u jedinců, kteří svou odvahou, charakterem anebo jenom pozicí někomu v něčem překáželi, a proto byli proměněni na bytosti bez cíle a bez vůle.

Junckerův antikomunistický manifest a Dublin IV

Martin Koller
10. 5. 2018
Odhalení pomníku Karla Marxe v Bruselu leckým zatřáslo, hlavně skalními pravičáky. Především takovými, kteří moc nepřemýšlejí a chytají se emotivně pouze symbolů po vzoru jednoduchých primitivů z pouští a pralesů, pro eurokomisaře a většinu europoslanců příkladných vzorů rozmanitosti. Nicméně při zvážení situace by námi všemi měl otřásat nanejvýš pohrdavý smích nad další komedií euromarxistů. Mutikulturalismus, inkluze, novičok, chemické útoky v Sýrii jak film v Hollywodu, Marxova socha před velitelstvím eurokoncentráku. Samé lži, podvody a komedie.

středa 9. května 2018

Vzkaz Jaroslava Foldyny Janu Hamáčkovi rozpoutal emoce

9.5.2018 PrvníZprávy a Youtube
"Tak jsem si přečetl, že Honza Hamáček říká, že já jsem se choval nedůstojně jako místopředseda ČSSD, že jsem se hádal s aktivisty. S jakými aktivisty? S těmi, co organizují Majdan? Co jsou přisátí na neziskovky a na státní prachy?" ptá se na nahrávce poslanec Jaroslav Foldyna.

Když revitalizace působí jako amortizace

Patrick Ungermann
9. 5. 2018
Nejsem zas tak nadšený ze slova humánní – lidské. Pokouším se studentům vštípit poznatek, že lidskost je to lepší a to horší v nás. Mladší kolegové říkají, že jsem pesimista. Já na to odpovídám, že pesimismus bych si nikdy nedovolil, ale že zůstávám realistou. A oni krčí rameny… Zahrádkář, co mi hodí trochu klestí přes plot, nebo opilec, když mi pod oknem za tmy vystřihne árii, anebo zpovykaný dorost ve vlaku, nic z toho mě doopravdy nevyvede z míry. Ale zlostný smutek se projeví, když novopečená „matka“ utluče novorozence paličkou na maso. Když si surová surovinová válka klestí cestu k naftě. Anebo, jak jsme to uviděli v Sýrii, když už jen samotná válečná agrese je „dobrý“ obchod. A proto nemám v úctě humánní – lidské prevíty, a těm, kteří z lidskosti vybudovali oltář spásy, nezbývá, než krčit rameny.

Den vítězství

Vlk a Leo K.
9.5.2018  KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Včera nás svět slavil den podepsání německé kapitulace. Mnohý by mohl říci – konec největší války lidských dějin v Evropě.
Mnohý není synonymem slova každý. O tom vás nemusím nijak přesvědčovat. Pro ty, co tvoří v tomto konkrétním případě rozdíl mezi výrazy Každý mínus Mnohý, připadá den konce té II. světové šílenosti až na dnešek.

František Ferdinand, Šmeral, Masaryk ...........?

Josef Mikovec
9. 5. 2018
„Zde jest zkušební kámen, na němž se dokáže, zdali jsme opravdu v dost zralí, dost socialističtí, abychom opravdu stali se v Rakousku jediní výrazem nutnosti dějin, stvořiteli nového Rakouska svobodných, rovnoprávných národů Za nejúčelnější podmínku vývoje národů střední Evropy a jejich proletariátu, včetně národa a proletariátu českého, je potřebné posilovat vše, co přispívá k udržení velkého, státně organizovaného hospodářského prostoru, jehož dějinným výrazem je Rakousko-Uhersko.“
Bohumír Šmeral

Zásadní slova Vladimira Putina. Hodlá odpoutat Rusko od dolaru

Geo
9.5.2018  Eurasia24
Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že považuje za správný kurs k odpoutání ruské ekonomiky od dolaru.

Můžete se pousmát?

9. 5. 2018, Ďouba a Ondra Ž., video (2:57) - překlad

Všichni odešli do války

8. a 9. května slavíme konec války v roce 1945. Aby mohla válka skončit, musel se jí někdo postavit. Krátké video nás vrací právě do toho času.


Květnová vojenská slavnostní přehlídka a Nesmrtelný pluk

9. 5. 2018
Svátek se slzami v očích
Aktualizace 14:27 - Nesmrtelný pluk, živě:
https://cz.sputniknews.com/video/201805097312246-pruvod-moskva-pluk/
nebo zde:
nebo zde:

Probíhají přípravy, v přímém přenosu je lze sledovat. Přehlídka začíná v 9 hodin našeho času. Po přehlídce vyjde do ulic Moskvy Nesmrtelný pluk - v 13:30 našeho času.
Aktualizace 11:53 - přidán záznam dnešní přehlídky v Doněcku, viz dole (zpestřením doněcké přehlídky je ukázka bezpilotního psa místní výroby, vidět je v začátku záznamu, přibližně do osmé minuty. Doprovází vozidlo velitele přehlídky.)

Tiskové prohlášení redakce AE News ke lživým informacím v pořadu Reportéři ČT

- VK -
9.5.2018 AENews
Redakce zpravodajského serveru AE News se cítí poškozena lživými informacemi odvysílanými v pořadu Reportéři ČT dne 7. května 2018 ve 21:35 na ČT 1 a jako šéfredaktor serveru musím zaujmout kategorické stanovisko proti uveřejněným dezinformacím a pomluvám. Za naprosto nehoráznou lež považuji zejména uveřejněnou informaci o tom, že prý náš server “vydělává” 2 miliony korun za rok. Tato informace navíc zazněla v pořadu několikrát, asi s cílem, aby si to divák zapamatoval, že? Přestože bychom byli moc rádi, kdybychom měli tak štědré donátory, není to pravda a jedná se o lživou informaci, jejímž účelem je vykreslit server AE News jako nějaký ziskový projekt někoho, kdo má dluhy.

Šest kroků k třetí světové válce podle Macrona

Ljubov Stěpušová
9. 5. 2018     zdroj
Emmanuel Macron varoval před možným začátkem třetí světové války, pokud USA odstoupí od jaderné dohody s Íránem. Představme si, jak se budou události vyvíjet, pokud Donald Trump tuto dohodu 12. května odstřelí. Jaký je motiv pro toto rozhodnutí? Skutečně to je jen "osobní nepřízeň" vůči Íránu? A na co je vlastně třeba se připravit?

Chtějí Američané zemřít pro Izrael?

Paul Craig Roberts
9. 5. 2018    PaulCraigRoberts
Už jen pár dní zbývá do Trumpova oznámení, zda stáhne USA z multinárodní dohody o Iránu. Irán tuto dohodu až do dnešního dne přísně dodržuje a dokonce i washingtonští vazalové – Britanie, Francie a Německo – oznámili, že se jí nechtějí vzdát. Odkud se tedy bere tlak na Trumpa, aby tuto pracně dosaženou dohodu, jíž se Irán dobrovolně vzdal výroby a vývoje nukleárních zbraní, zrušil? Ten tlak vychází z Izraele a z jeho Páté kolony v USA – neokonzervativců.

Někdo někdy a vlastně nikdy nic!

Zdeněk Hrabica
9. 5. 2018
Někdo někdy pomaloval smíchovský tank růžovou barvou – a do práce pak na úplném zničení tanku se dali i poslanci někdejšího Federálního shromáždění ČSFR. Případ byl odložen.
Někdo někdy strhl prezidentskou vlajku z Pražského hradu a zavěsil nad hradem králů červené trenýrky. Pak to trvalo tak dlouho jako v Nikdášově, aby se při šetření nepřišlo vůbec na nic. Pára nad hrncem.
Pak zahřměl doma i do světa europoslanec: pryč se symboly komunismu. V Nové Hradečné vybrousili bruskou na kámen pěticípou hvězdu a místo po zbylé hvězdě zamatlali maltou.

úterý 8. května 2018

Kdyby

8. 5. 2018, Petr Ďoubalík

Odhalení sochy maršála SSSR G. K. Žukova v německém Karlshorstu


Napadla vás někdy čistě hypotetická otázka, jak by asi vypadala dnešní Evropa, kdyby 2. světová válka nebyla, ale naopak, místo ní by došlo k rozvoji všestranné spolupráce mezi Německem (a ostatními evropskými státy) a SSSR?


A je vymalováno! Alespoň podle dr. Honzáka.


Jiří Baťa
8. 5. 2018
Nemám v úmyslu hanit pana Dr. Radkina Honzáka. Je to člověk vzdělaný, přesněji psychiatr, zabývající se a zde pozor: psychosomatickým myšlením, tedy bio-psycho-socio-spirituální koncepcí. Pan doktor je už také v letech, což mu sice nemusí být nutně k tíži, nicméně jeho celoživotní dráha a praxe v psychiatrii, mohou zanechat jisté stopy (neříkám následky) profesionální deformace. Pana dr. Honzáka neznám blíže ani jinak, byť je jeho jméno v mé paměti nějakým způsobem zafixováno. Protože ho ale neznám, mohu nebo chci soudit jeho pohled, resp. vyhodnocení postoje prezidenta Zemana v případu „Novičok“ jen podle toho, jak se ve svém článku Vrchní velitel armády, která vyrábí Novičok pozoruhodným způsobem vyjádřil k problematice kauzy Novičok.(ZDE) Netušil jsem, že pan dr. Honzák může být tak hrubě netaktní, neurvale sarkastický a nedůstojně pomlouvačný. Možná to vychází z jeho osobní praxe, když se mimo jiné zabývá také spirituálními koncepcemi. Ale k článku samotnému.

Pozvánka na 9. 5. 2018

4. 5. 2018

Generace nenarozená a generace nevděčná

8. 5. 2018, Petr Ďoubalík

Nenarozená generace - video k 9. 5. - titulky


Kratičké video má název "Nenarozená generace", protože chce připomenout, že válka nejen odnesla životy milionů lidí, ale tím i miliony dětí, které by se jim určitě narodily - celou jednu generaci.Zbyněk Fiala: Novičok na talíři

Zbyněk Fiala
8.5.2018  VašeVěc
Teprve experiment s použitím novičoku na politické zpravodajství ukázal, že jde o tak účinnou látku, že k tomu, aby působila, ani nemusí být použita. Dokonce zabere, i když nebyla ani vyrobena!

Zombie se vrací: Zkrachovalý Westinghouse opět ve hře o Temelín. Výbavou budou i američtí vojáci. Peklo na dosah. Nečase to stálo krk. Co udělá Babiš? Trumpův King již hrozí. Zvítězíme?

Petr Hájek
8.5.2018 ProtiProud
PETR HÁJEK upozorňuje na šokující slova nového US ambasadora, který chce z Temelína učinit americkou vojenskou základnu a z dosud bezpečné elektrárny jadernou bombu „dočasně“ umístěnou na našem území.

Svět, kde se smíchali přátelé a nepřátelé, zachrání jen slepá láska

8. 5. 2018, Ďouba

Viktorija Čerencova - Ach, Rossija (Виктория Черенцова - Ах, Россия), hudba - video - text - překlad

Tip kulturního referenta k 9. 5.

Fiasko bombardování Sýrie

Thierry Meyssan
8.5.2018  Zvědavec
Čím více času uplyne od útoku „spojenců“ na Sýrii 14. dubna 2018, tím více jsou dostupné informace odhalující rozsah katastrofy. Zatímco Spojené státy stále dokážou bránit únikům ze svých ozbrojených sil, úniky z Francie jsou nevyvratitelné. Washington, Paříž a Londýn jasně demonstrovaly, že stále mají v úmyslu vládnout světu, ale ukázaly rovněž, že k tomu již nemají prostředky.

Triky novinářů, kterými s Vámi manipulují: Dejte si pozor, ať nenaletíte!

8.5.2018  Brightside a LepšíJá
V dnešním světě jsme často zatěžováni falešnými zprávami. Čára dělící pravdu a řeči jedna paní povídala je pro novináře často rozmazaná a nedůležitá. Abychom nebyli oklamáni propagandou a manipulováni nekalými praktikami médii, je důležité pochopit principy klamu.


“Putin není náš car!” Až 160 000 lidí protestuje, ulice hoří, zasahuje 2000 policistů a vodní děla, zatýká se. Protestující si vymohli pád vlády

- pozorovatelka -
7.5.2018   AE News
K tomuto tématu jsem se původně vůbec nechtěla vyjadřovat, protože jsem si říkala, jak přišlo, tak odezní a čas i energii si nechám na článek o tom, jestli Trump vypoví či nevypoví jadernou smlouvu s Íránem, ale protože to, co včera v českých médiích začalo, nadále pokračuje, tak musím alespoň stručně reagovat.