Reklama

sobota 19. května 2018

Hra na nervy USA: Geniálními kroky Putin ničí naděje Washingtonu

Anton Orlovský 19. 5. 2018      zdroj
Již více než dva roky se Rusko aktivně podílí na řešení situace v Sýrii. To v žádném případě neodpovídá plánům USA a jejich partnerů, kteří se snaží o destabilizaci v SAR. Velmistrovské tahy Vladimíra Putina však ničí všechna očekávání Západu. Nenechávají tento "krvavý stroj" na pokoji. ... Moskva nemá v úmyslu vystoupit ze hry a v této hře dostali Američané opět šach. V posledních měsících mohlo mezinárodní společenství pozorovat v Sýrii všechny možné druhy provokací. 


My pozůstalí po Češích, co vyletěli komíny koncentráků kontra páni Wollnerové

Jiří Jaroš Nickelli
Jiří Jaroš Nickelli
19.5.2018  

S hlubokým pochopením jsem si přečetl v ČNL stať váženého pana Lubomíra Mana na téma Nočních vlků a "hrdelního zločinu našeho poslance za ČSSD, pana Foldyny", pravého přítele Slovanů.(ZDE) Zcela výstižně napsal pan Man, že tu jde o chorál blbců proti panu Foldynovi.


Zažehnáváni Marxe dogmatickým pravítkem

Mojmír Grygar

Mojmír Grygar
19.5.2018
1. Pan kardinál Dominik Duka během rozhovoru s paní Senkovou v rozhlase Praha 2 (16/5) v jedné chvíli výrazně změnil měkký konejšivý tón svého melodického hlasu a zapojil jiné, varovné a kárající rejstříky hlasového fondu.

Tereza Spencerová: O politickém „minovém poli“

Tereza Spencerová
19.5.018 Literárky
Zavedení vlastní měny souběžné s eurem, odmazání dluhu a radikální ekonomické požadavky. To si zatím troufl požadovat po evropských institucích nově se rodící vládní kabinet Itálie, připomíná Tereza Spencerová jednu z důležitých událostí minulého týdne.

Die Welt: Itálie je pro Evropu šestou ranou a může být smrtící!

Beppe Grillo, zakladatel Hnutí pěti hvězd (M5S)

- kou -
19.5.2018 DieWelt a PrvníZprávy
Nová italská vláda se bude držet proruských názorů a bude mít kritický pohled na Evropu, píše Die Welt.

Podle propočtu německých novin, to je šestý útok na základy EU, a může být „fatální“, protože v Evropě zůstalo příliš málo opravdových „Evropanů“, a politické elity jsou příliš vzdáleny občanům

pátek 18. května 2018

Prezident USA se prořekl s libyjským scénářem pro KLDR. Pohrozil, že spálí KLDR jako Libyi s Kaddáfim

18. 5. 2018      zdroj a zdroj
Americký prezident Donald Trump se prořekl, že Washington zvažuje možnost "libyjského scénáře" jako jednoho ze způsobů tlaku na Severní Koreu. Tento názor vyjádřil první místopředseda výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti Dmitrij Novikov. Jeho vyjádření uvedla agentura RIA Novosti. Dříve Trump prohlásil, že "libyjský scénář" ve vztahu ke KLDR není možný. Po nějaké době však změnil názor a řekl, že je připraven udělat tento krok, pokud Washington a Pchjongjang nebudou s to se domluvit.

Pražské jaro není jen 21. srpen

Oskar Krejčí
18.5.2018 NovéSlovoSk


Uverejňujeme časť vystúpenia Oskara Krejčího na sympóziu o Pražskej jari a auguste 1968, ktoré v sobotu 12. mája usporiadal český Národný pamiatkový ústav v spolupráci s Jazzovou sekciou.


Přišel přivítat ruské motorkáře – no a co na tom, pane Wollnere?

Lubomír Man
18. 5. 2018
Bouře veliká, převeliká se už od začátku měsíce května, to je měsíce lásky, snáší na hlavu nebohého poslance českého parlamentu Jaroslava Foldyny, který si dovolil tu sprostou a neodpustitelnou hanebnost, že sám motorkář přišel na Olšanský hřbitov přivítat motorkáře ruské, kteří sem přijeli poklonit se památce 140 000 svých krajanů a někdejších vojáků Rudé armády, kteří na naší půdě při osvobozování Československa padli.

4% na "obranu"...

Jaroslav Loudil
18. 5. 2018
Prezident Trump požaduje po evropských členech NATO zvýšení jejich výdajů na přípravu světové války ze zhruba1,5 % HDP dnes, na 4 % už brzy, což je prakticky trojnásobek ! No to jsou opravdu nové desítky bilionů Korun, které prý máme v Evropě vrazit do útočných invazních žoldáků NATO, aby se jim lépe dařilo obsazovat tento svět (Vietnam, Afganistán, Irák, Lybie, Sýrie,...Irán ???...). 


České národní zájmy

Ludvík Smýkal
18. 5. 2018
Pojem, pod kterým si každý z nás představuje něco jiného… Těm „šťastnějším“ mezi námi, neznajícím historii českého národa a nemajícím hrdost a úctu k odkazu a práci našich předků zřejmě „nic neříká“.

Ke strategii prezidenta Putina na Středním východě

Paul Craig Roberts
18. 5. 2018      PaulCraigRoberts

Rusko už několik roků pomáhá syrské armádě čistit území Sýrie od teroristů, které do země vysílá Washington s cílem syrskou vládu svrhnout. A bez ohledu na rusko-syrské spojenectví podniká útoky na Sýrii i Izrael. S útoky tohoto druhu by se dalo skoncovat, kdyby Rusové poskytli Sýrii svůj obranný vzdušný systém S-300. Toto nechtějí ovšem připustit Spojené státy. Zaprvé proto, že jeho nejbližší spojenec Izrael hodlá ve svých útocích pokračovat, a zadruhé i ony samy baží po tom, aby Sýrie zůstávala pod tlakem. Kdyby tomu bylo jinak, nebyl by pro Washington problém Izrael z útoků na Sýrii odvolat.

Mělo by Rusko reagovat na výzvu k bombardování Krymského mostu?

Rostislav Iščenko
18. 5. 2018
Tom Rogan, autor amerického týdeníku Washington Examiner, může trpět akutní intelektuální nedostatečností nebo nekonvenční psychickou organizací, jednodušeji řečeno, může to být idiot nebo blázen. Jsou to jeho problémy. Ale skutečnost, že jeho materiál s výzvou k Ukrajině, aby rozbombardovala Krymský most, vydal oficiální americký list, se může stát problémem pro USA.

Exkluzivně: Český překlad plného znění Marakéšské deklarace! Dokument, ze kterého budete zvracet!

- VK -
18.5.2018 AE News 


Je to horší, než jsme si mysleli a pouze maďarský ministr zahraničí se pod tento skandální dokument nepodepsal! Manifest oslavující migraci je plánem na přesuny národů! V dokumentu se píše, jak usnadnit řádnou, bezpečnou, odpovědnou a hlavně pravidelnou migraci a mobilitu lidí mezi Afrikou a Evropou!


Od samého začátku

Patrick Ungermann
18. 5. 2018
Moudré ponaučení našeho kormidelníka Františka Palackého je: „Svůj k svému a vždy dle pravdy.“ Citát na jednu stranu vysvětluje, proč mě v dalekém zahraničí rozradostní přítomnost krajana nebo vůbec Slovana. Na druhou stranu myšlenka oznamuje, proč si vřele poklábosím s mužem z Malawi, jakmile se ukáže, že jsme oba zamilovaní do akvaristiky. Obojí naplňuje význam dvou cizích slov: identita – integrita, tedy: kdo jsem já a ke komu patřím. Rozhodnutí poznat své bližší kořeny od samého začátku ladí s jinou moudrou větou: „Kdo pozná staré, zesílí pro nové.“

Štefec: Odvolání Šafáře svědčí o tom, že jsme obyčejnou kolonií

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec a - rp -
18.5.2018 facebook autora a zdroj


Po zralé úvaze jsem dnes "šoupl" tento příspěvek na facebook. Psal jsem to pod dojmem faktu, že k současnému Vojenskému výzkumnému ústavu mám vztah téměř mateřský, protože mi od roku 1999 vděčí za existenci a d roku 2000 i za současné sídlo, píše Jaroslav Štefec. 
 

USA zaútočily na všechny, kdo neplatí ropu dolarem, jak dopadne EU?

- rp -
18.5.2018  AllesSchallUndRauch a PrvníZprávy
V posledních letech vidíme, že každá země, která přestala platit dolarem ropu, byla napadena americkou armádou, vždy jde o pokus o státní převrat v zemi, která má odvahu odtrhnout se od dolarového monopolu.

čtvrtek 17. května 2018

Zaměstnanci si konečně mohou vybrat aneb Nevídaný jev na trhu práce


Zaměstnavatelé si čím dál více u Hospodářské komory stěžují na to, že jim zaměstnanci bez ohledu na závazky a případné sankční důsledky nenastoupí na směnu a začnou mnohdy bez podání výpovědi pracovat jinde. Kvůli vyčerpanému trhu práce bude letos tento jev zesilovat.

Senátoři STAN dostali notičky od americké neziskovky Aspen Institute a Zdeňka Bakaly? Chystají totiž podat žalobu na prezidenta republiky za “velezradu” kvůli tomu, že Miloš Zeman informoval občany o tom, že čeští vojenští chemici testovali Novičok! Kauza Sergeje Skripala byla mezitím v Británii v tichosti zametena pod koberec, Sergej Skripal a jeho dcera Julia jsou drženi na neznámém místě!
- VK -
17.5.2018 AE News
Skupina extrémistických senátorů za Hnutí STAN dnes oznámila, že chystá podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana za velezradu, které se měl dopustit tím, že v pořadu Jaromíra Soukupa na TV Barrandov veřejně uvedl, že Vojenský výzkumný ústav v Brně vloni v listopadu vyrobil a testoval nervově paralytickou látku A-230, která patří do skupiny tzv. Novičoků [1]. Informaci získal od Vojenského zpravodajství v nechráněném režimu, dokument nebyl utajovaný a ani nebyl veden jako důvěrný.

David Rath: Likvidátoři ČSSD


David Rath
17.5.2018 VašeVěc
Sociální demokraté se rozhodnou, zda chtějí být ve vládě s Andrejem Babišem. Současně není vůbec jasné, zda tato vláda získá důvěru, protože třetí partner koalice - komunisté, nechtějí podpořit rozšíření vojenských misí. Je až neuvěřitelné jak ČSSD vrství jednu chybu za druhou. 

 

Ekonomka Švihlíková přednášela: Lidé se bouří proti řádu. Vládnoucí elita brání svá privilegia. Řítí se na nás dvě věci. Známka, jak se jim to hroutí

doc. Ilona Švihlíková
reportáž
17.05.2018 ParlementníListy
„Nelze hovořit o legitimitě systému, kdy jedna velká skupina – společenská většina – je nucena vydávat stále více za obsluhu něčeho, z čeho má stále méně. Zároveň se dívá, že to, co platí, jde jednomu privilegovanému procentu,“ konstatovala na akci v Jablonci ekonomka Ilona Švihlíková. 


Ukrajinci dostali radu, aby odpálili Krymský most

17. 5. 2018      zdroj
Americký novinář Tom Rogan vyzval Ukrajinu, aby zasadila letecký úder na Krymský most. Tento návrh byl uveden v autorské rubrice listu Washington Examiner. Podle jeho názoru je most "pobuřující urážkou" Ukrajiny jako národa a nyní Kyjev "musí zničit prvky mostu, nehledě na téměř jistá odvetná opatření Ruska". "Ukrajina má naštěstí prostředky k provedení leteckých úderů na most takovým způsobem, aby byl alespoň dočasně vyřazen z provozu. Kvůli značné délce mostu může ukrajinské letectvo ostřelovat objekt s minimálními ztrátami mezi těmi, kteří budou v té době na objektu", píše Rogan.

Vzkaz USA: Rusko umístí ve Středozemním moři rakety „Kalibr"!

17.5. 2018   První zprávy
Lodě s řízenými střelami „Kalibr" budou mít ve Středomoří stálou vojenskou hlídku, nařídil ruský prezident Vladimír Putin na vojenském setkání v Soči.. Dosah  „Kalibrů" je přibližně 2,5 tisíc kilometrů. Jsou jimi vyzbrojeny ponorky projektu 885 „Jasen“ a projektu 636, fregaty projektu 11356, další hladinové lodě.

Nakolik je účinná izraelská protiraketová obrana?

Alexandr Nikišin
17.5. 2018   Zvědavec
Izraelská protiraketová obrana není schopná účinně fungovat a vytváří pouhou iluzi bezpečnosti. Po oznámení amerického prezidenta Donalda Trumpa, že odstupuje od íránské jaderné dohody, a okamžité reakci Izraele v podobě raketových útoků na „íránské síly“ v Sýrii svět ztuhl v očekávání nové rozsáhlé války, která hrozí přerůst v jaderný konflikt.

Ne Evropě, ano Severoatlantické alianci

Erik Best
17.5. 2018   fw
 Programové prohlášení vznikající vlády ANO a ČSSD je plné euroskeptických deklarací. „Nechceme jen přikyvovat Bruselu, ale chceme jeho politiku měnit.“ „Evropská unie musí dělat méně, ale podstatně lépe.“ „Evropa musí zůstat spolupracující, integrující se na dobrovolné bázi a nediskriminující nečleny eurozóny.“ Když ale přijde řeč na NATO, tón se stává nekonfliktním.

Rusko ostře protestuje proti americké výzvě bombardovat Krymský most!

- kou -
17.5.2018 WashingtonExaminer a PrvníZprávy

Ruské velvyslanectví v USA ve středu označilo za provokativní článek v novinách Washington Examiner, v němž autor vyzývá vládu Ukrajiny, aby bombardovala právě otevřený Krymský most.

Plán neokonzervativců: Chystáme se rozebrat sedm zemí v pěti letechGen. Wesley Clark
Amy Goodmanová, Wesley Clark

17.5.2018  GlobalResearch
To je věta z memoranda amerického ministerstva obrany, kterou ve svém interview s webem Democracy Now citoval v březnu 2007 penzionovaný generál a nejvyšší velitel sil NATO z války v Jugoslávii Wesley Clark.

Babiš podpořil afrikanizaci EU, která nám přinese bídu, epidemie a zločinnost. Brzy budeme mít stejnou kriminalitu migrantů jako Německo. A podupávání paní Němcové…

17.5. 2018   Rukojmí
  „Evropa je nejmenším a zároveň nejhustěji osídleným světadílem, který nepotřebuje nové osídlence. Marrákešskou deklaraci vnímám jako výzvu k afrikanizaci Evropské unie. Afrika ve srovnání s EU má vyšší míru bídy, válek, epidemií, zločinnosti a kolabujících států. Migrace bude znamenat, že tyto negativní tendence na černém kontinentě umocníme a zároveň je importujeme k nám. Základní otázka zní: proč? Jediná odpověď, která mě napadá, je, že jde o snahu zničit západní civilizaci,“ říká exministr Jaroslav Bašta o deklaraci, kterou podpořil premiér Babiš i ministr vnitra Metnar.

Velvyslanectví RF v USA: Rusko nebude žádat o povolení na budování ve vlastní zemi

17. 5. 2018       zdroj
Velvyslanectví RF ve Washingtonu okomentovalo nespokojenost ministerstva zahraničí USA ohledně otevření Krymského mostu na své oficiální stránce na Facebooku. Mluvčí ministerstva zahraničí USA Heather Neuertová prohlásila, že otevření Krymského mostu bude mít negativní dopad na lidi na poloostrově.

středa 16. května 2018

Západobalkánské zápisky: Uprchlíci míří k Chorvatsku a španělská karta pro Kosovo

Dnešní Sarajevo - Bosna a Hercegovina
Mirko Raduševič
16.5.2018  Literárky
Čím začít psát o Balkánu, když je toho tolik? Jedním hlediskem je to, co se nás nejvíce dotýká. V současnosti je to zpráva, že směrem přes Bosnu se žene do EU nová uprchlická vlna.Kandidát ČSSD na ministra zahraničí podporuje kvóty na imigranty

Miroslav Poche
16.5.2018  ČeskéNárodníListy a zdroj
Neotáčejme se k uprchlíkům zády, měli bychom imigranty v ČR přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život. Musíme být solidární s EU

Kandidát ČSSD na ministra zahraničí Miroslav Poche podpořil kvóty EU na uprchlíky:

Jestliže jediný nástroj, který máte, je kladivo, pak vám každý problém připadá jako hřebík.

16. 5. 2018        GlobalResearch
Plán neokonzervativců: Chystáme se rozebrat sedm zemí v pěti letech
To je věta z memoranda amerického ministerstva obrany, kterou ve svém interview s webem Democracy Now citoval v březnu 2007 penzionovaný generál a nejvyšší velitel sil NATO z války v Jugoslávii Wesley Clark.
Z interview, který s ním za Democracy Now vedla novinářka Amy Goodmanová, vyjímáme jen část pro dnešní dny i situaci nejaktuálnější:

Je třeba mluvit o zabezpečení občanů ve stáří

Jiří Jírovec
16. 5. 2018
V angličtině existuje termín "out of the box thinking". Znamená oprostit se od omezení, která zabraňují najít řešení určitého problému.
V Česku se do nekonečna mluví o důchodové reformě. Máme komisi za komisí a výsledek je vždy stejný, protože se pohybují uvnitř stěn zvaných politické zadání. Přihlásil jsem se do pořadu "Máte slovo" (mate-slovo). Nedostal jsem se mezi panelisty a neměl jsem příležitost rozvířit zatuchlé vody diskusí o důchodech. "Máte slovo" není odborné fórum, ale může svému, poměrně početnému publiku dát určitou představu o šíři problému. Dramaturgyně pořadu mi předem poslala několik otázek, aby věděla kam mě zařadit. Zde je moje odpověď na jednu z nich:

Kruci, moste, to je bezva, že tě teď máme!

16. 5. 2018, Ďouba, zdroj: Alenka Bardovskaja

První Ukrajinec na Krymském mostu


Patřím k těm, kteří se radují z právě otevřeného Krymského mostu. Sledoval jsem jeho stavbu od prvního dne. Teď se musím začít krotit, aby na NR nebylo "přemostováno", ale na druhou stranu si říkám, že taková stavba se neotevírá každý den, že ne každý most má tak symbolický i praktický význam, a že už zítra tam poběží normální provoz, jakoby se nechumelilo...

Dva póly měnové politiky: totální dolarizace a totální odchod od amerického dolaru

Valentin Katasonov
16.5. 2018   Zvědavec

Od r. 2017 je americký dolar měnou nepřítele
V druhé polovině 20. století, obzvláště poté, co bylo v r. 1976 na Jamajské mezinárodní konferenci zrušeno krytí dolaru zlatem, započal ve světě bouřlivý proces dolarizace měnových vztahů mezi státy a finančními systémy. Produkce amerických Federálních rezerv (FED) zaměnila ostatní měny v devizových rezervách států, mezinárodních platbách a vypořádáních, ve vnitřním oběhu, ve vnitřním rozpočtování, v aktivech a závazcích společností a bank, a dokonce i v peněženkách občanů.

Mars: Zrod nezávislé programové platformy?

Radim Valenčík
16. 5. 2018   RadimValenčíkPíše
Setkání klubu Nové republiky v hotelu Mars se zúčastnilo přes 30 osob, z nichž některé jsou známé širší veřejnosti: Úvodní slovo na téma "Nacházíme se na rozcestí" přednesl organizátor akce Ludvík Smýkal, který mě požádal o to, abych diskusi moderoval. Soustředil jsem se na hlavní myšlenku, kterou L. Smýkal ve svém vystoupení uvedl: "Je reálné v současné době vytvořit nezávislou platformu, která by se zabývala tím, co vedení politických stran, které jsou ze své podstaty programové (z tradičních zejména ČSSD a KSČM), opustily, tj. vycházet při realizaci politiky z programu, který je založen na identifikování příčin současných problémů a navrhuje realistickou cestu jejich řešení?"


Konvička se stal vítězem "opičího procesu" a byl po několika letech justiční mafií Made in Czech Republic osvobozen; Alláhu akbar… Možná jde o princip, svobodu a demokracii, tedy o záležitosti, o nichž zatím nemají islámské země ani páru…

Břetislav Olšer
16.58. 2018   Rukojmí
Podnět ke stíhání Martina Konvičky, který je přírodovědcem a pedagogem Jihočeské univerzity, podala státní zástupkyně z Jablonce nad Nisou Věra Nováková jen proto, že se na ni obrátilo několik přátel s tím, jak se jim nelíbí, co Konvička na facebooku píše.

Nejvyšší čas začít přemýšlet o naší budoucnosti

Jaroslav Tichý
16. 5. 2018
Reaguji tímto na článek p. doc. Valenčíka pod názvem Hledáme „diskutovatelné paradigma“. Úvodem je třeba jasně říci, že pokud ve zdraví přežijeme pokusy o rozpoutání 3. sv. války útokem na Rusko, začne v krátké době docházet k větším technickým změnám, než si většina z nás dokáže představit. Tyto změ-ny souvisejí s příchodem průmyslové revoluce 4.0, která bude (tak jako všechny předchozí technické revoluce doprovázena zásadními změnami ve společnosti a v jejím řízení). Něco z toho bude obtížné ovlivnit, na něco naopak můžeme mít náš vliv.
V každém případě nastal již svrchovaný čas přemýšlet o naší budoucnosti.

O třech prutech naší doby... O třech prutech, veliké řepě a mzdě na vinici páně aneb o člověčenství nové doby…

Ladislav Žák
15. 5. 2018     Zaking
Ty tři příběhy, snad pohádky, snad mýty, snad podobenství, známe všichni. V různých podobách se vyskytují v různých časech a místech světa, jsou součástí něčeho, co můžeme nazvat kulturními univerzáliemi nebo skutečným světovým kulturním dědictvím. Zatímco ten první příběh o umírajícím otci a jeho třech synech vypráví o důležitosti sounáležitosti obecně a zároveň upozorňuje na smrtelné nebezpečí individualismu nejen pro společnost, ale v konečném důsledku pro každého z nás. Ten druhý příběh upozorňuje, ...

Přeformulovat soukromé a veřejné Matěj Metelec, Lukáš Rychetský

Eliška Černá
Matěj Metelec, Lukáš Rychetský
16. 5. 2018 A2arm
Přetiskujeme rozhovor se sociální pracovnicí, akademičkou a odbornicí na bydlení Eliškou Černou, který vyšel v aktuálním čísle A2 věnovaném krizi bydlení. To se stává nedostupným i pro střední třídu.

Žít lépe a radostněji aneb Žádný rozdíl v rakovině těla a v rakovině Systému

PPK
16.5.2018
Skutečnost, že štěstí je nestálé a pomíjivé a jen jako muška zlatá poletuje kolem nás, to už kdysi dávno popsal básník Heyduk v předminulém století. A myslel to vskutku velmi vážně, protože on sám tehdy vůbec šťastný nebyl (zemřela mu malá dceruška). Tutéž větu pak v dalším století ve známém filmu Škola základ života student Čuřil zesměšnil, protože on sám se právě cítil celkem spokojen. Co to pro nás znamená? Asi jenom to, že své vlastní štěstí nikdo nevnímá, pokud ho sám prožívá a řešení své budoucnosti hledá až teprve tehdy, když začne být dlouhodobě nešťastný.

Dnes za úsvitu byl Krymský most předán do užívání lidem

Ďouba
16.5.2018

S východem slunce byla dnes zprovozněna automobilová část Krymského mostu. 


Kolony nedočkavých automobilistů se rozjely z obou břehů. Mnoho aut bylo vyzdobeno vlajkami, balónky a bylo slyšet oslavné troubení klaksonů. Oslavnou jízdu vykonali i Noční vlci. Ze záplavy videí jsem vybral ta nejkratší.

Metnar (ANO) za našimi zády a v tichosti tvrdě maká! Ministerstvo vnitra otevře centra pro integraci uprchlíků ve středních Čechách

16.5. 2018   Zvědavec
V některých středočeských městech budou povinně působit centra pro integraci cizinců ze třetích zemí. Ministerstvo vnitra už ve druhé polovině dubna vyhlásilo výzvu k podávání žádostí o podporu projektů z Národního azylového, migračního a integračního fondu.Centrum bude povinně působit ve městech Benešov, Kladno, Kutná hora, Mladá Boleslav a Příbram,“ píše se ve výzvě.

úterý 15. května 2018

Evropská unie odsoudila otevření Krymského mostu

15. 5. 2018      zdroj
Zástupkyně služby zahraniční politiky Evropské unie Maja Kocijančičová nazvala otevření mostu přes Kerčský průliv porušením územní celistvosti a svrchovanosti Ukrajiny. Oznámila to agentura RIA Novosti.

Turecko odvolává své vyslance z USA a Izraele. MZV Turecka navrhlo, aby izraelský velvyslanec v Ankaře opustil zemi

15. 5. 2018    zdroj a zdroj
V souvislosti se vzniklou situací v pásmu Gazy, kde bylo zabito více než 50 Palestinců, odvolává Turecko své velvyslance ze Spojených států a Izraele. Oznámil to turecký vůdce Recep Tayyip Erdogan. "Ve jménu solidarity s našimi palestinskými bratry bude od zítřka v Turecku vyhlášen třídenní smutek za ty, kteří zahynuli při střetu s izraelskými vojáky v pásmu Gazy", cituje Erdogana agentura Anadolu.

V České republice byl odvolán z funkce ředitel výzkumného ústavu, ve kterém se také dělal "novičok"

15. 5. 2018        zdroj
Ředitel neopatrně prohlásil, že i v České republice se dělá "novičok". Ministryně obrany České republiky odvolala ředitele Vojenského výzkumného ústavu v Brně Bohuslava Šafáře, který jako první v zemi oznámil, že v jeho výzkumném ústavu se provádělo testování chemické látky A-230, která se na Západě také nazývá "novičkem". 14. května o tom informovala tisková služba Ministerstva obrany ČR.

Krymský most slavnostně otevřen, Ukrajina odpovídá zadržením novinářů

15. 5. 2018, Ďouba, RT a zde a zde

V. Putin dnes poděkoval stavitelům mostu, usedl za volant náklaďáku Kamaz, řekl okřídlené Gagarinovo "Tak jedeme!" a pak ujížděl nad Černým mořem do Krymu. Tam se pozdravil s ostatními budovateli a následoval koncert. 

Vyjádření Margarity Simoňjan k zadržení novinářů (video - titulky).


P.C.Roberts: Začíná Putinova strategie konečně fungovat?


Paul Craig Roberts
15.5.2018 blog autora
Pokoušel jsem se už vysvětlit, že Putinova křesťanská praxe nastavit políčku i druhou tvář, mohou jako důkaz velkorysosti a rozvinutějšího rozumu pochopit jen Evropané, ale nikdy ne Washington. A taktéž jsem tvrdil, že Rusko nepředstavuje pro evropské zájmy žádnou hrozbu, zatímco Washington ano. 


Otevření Krymského mostu - živě

15. 5. 2018, Ďouba, RT

Krátká info (aktualizováno 16:17):

Záznam (původně živého přenosu):
Aktualizováno (díky komentáři jednoho z našich čtenářů): Stavba mostu, 27 měsíců za 3 minuty

Projev prezidenta republiky při recepci u příležitosti státního svátku Ruské federace - Dne vítězství( trochu zpětně pro připomenutí)


15.5. 2018 hrad
Víte, přátelé, druhá světová válka byla válkou rasové nenávisti. A cílem nacistického Německa bylo vyhladit v prvé řadě Židy, v druhé řadě Slovany -  Poláky, Rusy, Srby a tak dále. A nyní se setkáváme s jiným způsobem boje. Jde o náboženskou nenávist, která se snaží vyhubit všechny nevěřící. Moji ruští přátelé vědí, že já nezapomínám na Beslan, na Volgograd a na další podobné události. Tato nenávist by nás měla sjednotit v boji proti islámskému fundamentalismu a islámskému terorismu.

Česká televize odmítla pustit do vysílání amerického 4-hvězdičkového generála, protože mluvil tak, jak píše zpravodajská alternativa.


15.5. 2018   Rukojmí,zdroj textu zde https://aeronet.cz/news/ceska-televize-odmitla-pustit-do-vysilani-americkeho-4-hvezdickoveho-generala-
Přednáška generála o tom, jak USA plánovaly rozvrat Blízkého východu, je třeskutým svědectvím dezertéra z řad amerických neoconů, ze kterého doslova mrazí! Ředitel ČT odmítl svědectví gen. Wesleyho Clarka odvysílat!