Reklama

sobota 26. května 2018

Kádrování ad absurdum: Ohlas na 125. jubileum arm.gen. Karla Klapálka

Zdeněk Hrabica
26. 5. 2018
Oko za oko, zub za zub! Na dnešní 125. výročí narození generála Karla Klapálka jsem byl zavalen nesčetnými dotazy, zda bude hrdina od Zborova, Tobrúku a od Dukly vyznamenán při příležitosti 100.výročí vzniku Československé republiky. Na dotazy neumím odpovědět a psát do Kanceláře prezidenta republiky nemám moc chutí, neboť mám zkušenost, že s plebejcem se tam nebaví. Jednou jsem napsal tiskovému mluvčímu, neodpověděl mi a tak se již nikdy neptám.

Ještě jeden pohled na teroristy z Donbasu

zjevně "proruské separatistky"
26. 5. 2018, Ďouba

Den Republiky v Doněcku - video, titulky


Jeden pohled na samozvanou Doněckou lidovou republiku (DLR) známe. Předkládají nám ho již 4 roky.


pátek 25. května 2018

Včerejší zpráva, která zanikla ve windsorském svatebním amoku

Jiří Jírovec
25. 5. 2018
Není divu: Princeznička Charlotta se cestou na svatbu chovala jako spratek a vyplazovala jazyk na fotografy, vévodkyním prý cukaly koutky a Harry se při pořadu pousmál. Možná tomu, že jeho žena kývla, že s ním bude stát i v chudobě, kdyby udeřila. 
K tomu ještě doják: Harry zavolal Chelsy, co s ní taky chodil. „Byl to jejich poslední telefonát, telefon na rozloučenou, kde si oba uvědomili, že Harry už se posunul dál,“ uvedl pro Vanity Fair rodinný známý. Možná jí řekl po vojácku, tedy drsně, že je po piči. 

Krymský most je střežen důkladněji než Kreml a jaderné elektrárny

25. 5. 2018       zdroj
Otevření Krymského mostu bylo poznamenáno skutečnou hysterií na Ukrajině i u některých "západních partnerů". Například jeden z amerických "expertů na zahraniční politiku", novinář Tom Rogan navrhl otevřeně na stránkách oficiálního listu Washington Examiner, aby byl "most rozbombardován". Co píší ukrajinští patrioti je vcelku také jasné. A to všechno by mohlo být snad i komické, kdybychom si neuvědomovali, že Ukrajina už několik let používá teror jako skutečnou politickou metodu. Postačí připomenout potravinovou blokádu Krymu a výbuch sloupů elektrického vedení, aby byl poloostrov zbaven elektřiny, zadržení rukojmích posádky rybářské lodě Nord atd.

Agenti svobody řízení z Moskvy

Erik Best
25. 5. 2018  EB
Ve své nové knize From Cold War to Hot Peace (Ze studené války do horkého míru) bývalý americký velvyslanec v Moskvě Michael McFaul vysvětluje, jaké kroky podnikal v Rusku ve prospěch demokracie a jakou roli v tom hrála Praha:
"Poté, co nám Rusko nařídilo uzavřít pobočku agentury USAID do konce roku 2012], začali jsme hledat nové cesty, jak podporovat skupiny v rámci občanské společnosti. Udělili jsme vysoké jednorázové granty americkým nevládním organizacím sídlícím ve Washingtonu, které pak mohly pokračovat ve spolupráci s ruskými partnery, byť obvykle mimo Rusko. Vytvořili jsme program peer-to-peer dialogů řízený z ambasády, který zprostředkovával granty projektům zahrnujícím rusko-americkou spolupráci. 


Řídí současnou ČSSD Zdeněk Bakala a TOP09?

Jaromír Petřík
25. 5. 2018    JaromirPetrik
V současné době se objevují spekulace, zda ČSSD opravdu řídí Jan Hamáček, nebo ze zákulisí tahá za nitky Zdeněk Bakala s některými politiky z TOP09 prostřednictvím neziskovky ASPEN.
Co tomu nasvědčuje? Jednak členství Jana Hamáčka v této neziskovce, kterou spolufinancuje Zdeněk Bakala, ale hlavně překvapivé hlasování ČSSD společně s TOP09 a dalšími stranami „Demokratického bloku“ proti prezidentovi Miloši Zemanovi, že se má Sněmovna zabývat jeho výroky v kauze Novičok. Jediný, kdo z poslanců ČSSD odmítl hlasovat proti Miloši Zemanovi byl Jaroslav Foldyna.
Jan Hamáček v této kauze ANO kritizoval, že nehlasovali proti prezidentovi Zemanovi na návrh Petra Fialy z ODS. ZDE


Ke 125. výročí narození arm.gen. Karla Klapálka Muž, který velel mužům Narozen 26.května 1893 v Novém Městě nad Metují – zemřel 18. listopadu 1984 v Praze V předvečer výročí a s otázkou zda u nás v ČT a ČRo štěkne aspoň pes?

Zdeněk Hrabica
25. 5. 2018
Koncem sedmdesátých let jsem napsal dopis armádnímu generálovi Karlu Klapálkovi, hrdinovi od Zborova, Tobrúku a od Dukly, abych ho mohl navštívit. Brzy jsem od něj obdržel korespondeční lístek a hned při prvním setkání mi k mému údivu ještě z okna svého bytu řekl:
„Můžeme se pane redaktore dát do práce! Nechal jsem si vás prověřit, nemám námitek, abychom se spolu scházeli.“
Pak ještě dodal pár hřejivých slov. Vždy v sobotu jsme dávno předtím kupovali v kiosku Rudé právo. A teď jsme se o každé sobotě domluvili o promlouvání.

Dopis Veřejné ochránkyni práv

25. 5. 2018
Vážená paní Šabatová,
obracíme se na vás ve věci zrušení divadelní hry „Naše násilí a vaše násilí“ (zde a zde a zde), která má být uvedena 26. 5. 2018 v divadle Husa na provázku v Brně v rámci festivalu „Divadelní svět Brno“.
Tato divadelní hra v konkrétní scéně hrubě potupuje osobu Ježíše Krista a má charakter bezprecedentního rouhaní a znevažování. Ježíš Kristus, jak víte, je pro všechny věřící křesťany svatým Bohem, kterého uctíváme. On je pro nás tím nejposvátnějším. Hra znevažuje nejen jeho jméno, ale spolu s ním i věřící. Představení tak rozpaluje náboženskou nesnášenlivost, hanobí náboženství, kromě jiného relativizuje teroristické útoky a hanobí státní vlajku ČR.

Jaroslav Tichý: K obraně českých národních zájmů

Radim Valenčík
25. 5. 2018      RadimValenčíkPíše
Na článek L. Smýkala o národních zájmech, viz: zde v kontextu diskuse v Marsu o nezávislé programové platformě přišel podnětný ohlas od Jaroslava Tichého. Uveřejňuji jej na svém blogu s tím, že za nejvhodnější roli nezávislé programové platformy považuji tu, kterou vymezuje jako: "vytvářet spíše obecně sjednocující pohled většiny našich obyvatel na pojmenování aktuálních a nově přicházejících problémů pro náš stát a pro naše občany, včetně pojmenování jejich příčin a předkládání návrhů na způsob jejich řešení (s cílem přispívat ke sjednocování alternativních politických sil na tomto základě)". Před setkáním 19. června se k tomu pokusím ještě podrobněji vyjádřit.

„Jen“ diskuse?

Ivan David
25. 5. 2018
V posledních týdnech jsem se zúčastnil několika politických „sešlostí“, v nichž sešlí prezentovali svoje názory. Pozoruhodné je, že vystupujícím se dostávalo potlesku nejen zdvořilostního, ale i vyjadřujícího skutečné sympatie, a to i přesto, že teze prezentované vystupujícími si často vzájemně odporovaly. Chyběla jim oponentura kvalitní diskuse, v níž by se ukázalo, že tvrzení není čím doložit, že obecná vyjádření obecně neplatí, že v prioritách není shoda, že pojmům, které jsou užívány rozumí každý jinak, a že není jasno nejen proč, ale taky zda vůbec to či ono činit. Ukázalo by se, že cesty jsou směle vytyčovány, aniž plánovači tras měli dostatečnou představu o překážkách. Ale přesto už se mluví o činech s tendencí zakládat další a další politické platformy, hnutí a strany. Političtí mesiáši se ženou do vysokých hor v trenýrkách, pantoflích a bez mapy, ale za to s přesvědčením, že tentokrát dosáhnou vrcholu, protože chtějí, a jsou přesvědčeni, že velmi mnozí učedlníci je budou následovat.

„Kalibrovka." Proč se Rusko vrací do Středozemního moře

Vitalij Timkiv
25.5.2018 Sputnik
Ruské námořnictvo posiluje svoji přítomnost ve Středozemním moři. Již v nejbližší době lodě s okřídlenými raketami Kalibr zde budou provádět stálé hlídkování. Hlavním cílem je neutralizace hrozeb ze strany extrémistických organizací, které se nacházejí v tomto regionu.


Ta podoba! (Co na to Hamáček a Filip?)


Radim Valenčík
25.5.2018  blog autora

Touží Hamáček nadále v roli ministra vnitra podporovat naši tuzemskou absurditu?
Jak to, že Filip při vyjednávání o vládě tuto naši tuzemskou absurditu nezmínil?


Rozhovor Roberta Břešťana s Tomášem Kolocem o exekucích - pokračování

24.5.2018 HP

Hlasy pro Zemana

Jak si vysvětlujete, že téma exekucí nezvednou sami politici? Třeba sociální demokraté nebo komunisté? Vždyť v exekuci je 900 tisíc lidí, přičtěme rodinné příslušníky a máme tu obrovskou masu potenciálních voličů. Pokud by tedy tito lidé k volbám přišli…

Největší porevoluční kšeft jsou exekuce. Kam se hrabe Bakala nebo Kožený


Robert Břešťan rozmlouvá s novinářem Tomášem Kolocem
24.5.2018 HP
Tomáš Koloc je novinář z periferie. Muž, který se vedle psaní pro Kulturní noviny dlouhodobě věnuje sociální práci, a zná tvrdý život lidí na okraji z první ruky. Sám řadu let pracoval i v manuálních profesích, za minimální mzdu. Osobně zakusil i exekuci a tématu se poté začal důkladně věnovat. Nejen k exekucím v Česku nabízí pozoruhodné postřehy.

K diskusi v Marsu/1

Radim Valenčík
25.5.2018 blog autora
Do seriálu o hledání vize zařazuji sérii čtyř článků uveřejněných před několika dny, ve kterých analyzuji diskusi iniciovanou jednáním o programech politických stran v Marsu - ZDE

Bezbřehý úpadek mravů

Stanislava Kučerová
25.5.2018  ČeskéNárodníListy
Před 100 lety vznikla Československá republika. Čím více se blíží 28. říjen, tím více se zamýšlíme nad tím, co nám těch 100 let přineslo. Na počátku byly slavné historické okamžiky, naši rodiče a prarodiče prožívali nevyčerpatelnou radost z osvobození vlasti. Cizí nadvláda po 300 letech skončila, ustavení samostatného státu budilo všeobecné nadšení, důvěru v budoucnost, elán, odhodlání pracovat a usilovat o stálý pokrok.


Co se o tom dovídají současné generace?

O čem mlčí vyšetřování sestřelení MH17!

- kou -
25.5.2018


Mezinárodní vyšetřovací tým (JIT) vyšetřující havárii letu MH17 na východní Ukrajině uvedl, že protiletadlový raketový systém „Buk“, který sestřelil letadlo, měl patřit ruské armádě. 


Noam Chomsky: Jakými tvory jsme?

25.5.2018 Academia / Nagy
Nejnovější kniha Noama Chomského Jakými tvory jsme? se dotýká vybraných základních otázek studia přirozeného jazyka v nejširších souvislostech, a to z hlediska teoretické lingvistiky, filosofie vědy a jazyka, kognitivní vědy, evoluční biologie či metafyziky, a sleduje také jejich provázanost při studiu rozsahu i mezí lidských kognitivních schopností a jejich biologické podstaty.


Rusko dalo Izraeli v Sýrii za uši a Írán to vesele pozoruje


Elijah J. Magnier 
25.5.2018  zdroj, překlad E-republika
Je načase, aby byl Izrael upřímnější sám k sobě a nepřeceňoval se. Pravidla hry se změnila. Blízký východ již není jako dřív a rozhodčí si vyměnili strany.

Kapka po kapce i kámen provrtá: Jak se Maďarsko vměšovalo do vnitřních věcí Ukrajiny

Rostislav Iščenko
25.5.2018  Ukraina.ru  překlad Outsidermedia
Maďarsko je tím nejúpornějším a nejdůslednějším bojovníkem proti loni na Ukrajině schválenému zákonu o vzdělání, který utiskuje práva národnostních menšin. Zákon mj. výrazně omezuje možnost získání vzdělání v mateřském jazyce, samozřejmě pokud jím není ukrajinština.


čtvrtek 24. května 2018

Z projednávání Marrákešského protokolu v Poslanecké sněmovně P ČR

24. 5. 2018      zdroj
Místopředseda PSP Tomio Okamura: Vážené dámy a pánové, na úvod mi dovolte poděkovat, že jste hlasovali pro náš návrh zařadit na pořad jednání schůze Poslanecké sněmovny mimořádný bod s názvem Projednání důsledků závazků a migračních rizik, které vyplývají z Marrákešského protokolu, o kterém jednal ministr vnitra vlády České republiky Lubomír Metnar. A hned na úvod si dovolím navrhnout jménem SPD znění jednovětného jasného usnesení, o kterém budeme hlasovat, v tomto znění: Migrační a azylová politika České republiky musí zůstat v plné rozhodovací kompetenci České republiky...

Zaorálek dál boří i to, co z ČSSD ještě zbylo


Lubomír Man
24.5.2018
Že z velké a sebevědomé strany ČSSD udělali politováníhodnou žebračku zejména Sobotka a Zaorálek, není myslím sporu. Jeden z této dvojice (Sobotka), už svůj díl viny na tomto stavu věcí sebekriticky uznal a z politiky odešel, ale toho druhého zřejmě nic takového ani stínem myšlenky ještě nenapadlo.


Západobalkánské zápisky: Základna Bondsteel podmiňuje nezávislost Kosova?

Mirko Raduševič 
24.5.2018 LiterárníNoviny
Ví se, že Slovensko pro své vnitropolitické problémy s maďarskou menšinou neuznalo Kosovo a v této své politice podporující Srbsko nadále pokračuje.

Zpitomělá Česká televize a další média označují citované části Marakéšské deklarace za hoax!

Brífink SPD v Poslanecké sněmovně

Česká televize a další média označují citované části Marakéšské deklarace za hoax! Organizace s rozpočtem 7 miliard korun si neumí zaplatit překlad dokumentu, který leží na serveru Evropské komise! ČT přebírá informace od neziskovkářů a fiat alternativy! Redaktor z demonstrace proti Nočním vlkům na Olšanech se znovu rozjel, vítači migrace mají za úkol protlačit Marakéšskou deklaraci za každou cenu!

A co děti, budou mít co žrát?24.5.2018  Tribun
Když se v 80. letech probouzelo ekologické uvědomění, promítalo se i slov písní, tak jako v případě známého refrénu: „Co děti, mají si kde hrát?“ Tenhle problém nakonec až tolik neeskaloval a děti si mají kde hrát. Možná ale nebudou mít co žrát, protože se na nás valí problém větší – sucho. Problém umocněný tím, že je zatím stále nahlížen ekonomistickou optikou, takže se jeví více jako otázka nákladů, ztrát a účetních bilancí, než jako otázka fundamentálně-existenciální.

Ukrajinská armáda dostala úkol „utáhnout smyčku" okolo Doněcka!

Ukrajinské dělostřelectvo pálí po civilních cílech
- kou -
24.5.2018 PrvníZprávy
Zdroj ve štábu Operace spojených sil (OSS) řekl publikaci „Strana.ua" o cíli útoku ukrajinské armády na Gorlovku v oblasti Doněcka.

Dobrá zpráva pro světový mír

Jaroslav Loudil
24. 5. 2018
Ruská strategická jaderná ponorka třídy 955 Borey - Jurij Dolgorukij, odpálila včera v Bílém moři salvou čtyři mezikontinentální balistické střely R - 30 Bulava s vícenásobnými manévrujícími jadernými hlavicemi . Po úspěšném hromadném odpalu z ponořené ponorky, dolétly mezikontinentální střely na cílový polygon Kura na Kamčatce, který úspěšně zasáhly. Dobrá práce ruské ponorkové posádky i velení ruské podmořské flotily.

Iščenko: Ukrajina je schopna zvolit za prezidenta i ropuchu, ale její politika vůči Rusku zůstane nezměněna

Rostislav Iščenko
24. 5. 2018    antifashist
Na Ukrajině je možné zvolit za prezidenta dokonce i ropuchu. Dostatečnou míru nenáročnosti voličů zajistí speciální propaganda. Avšak ať se stane prezidentem Ukrajiny po Petru Porošenkovi kdokoli, dokonce i vůdce komunistů Petr Simoněnko, její bude politika vůči Rusku zůstane nezměněna. Maximem budou kosmetické úpravy kurzu zahraniční politiky, která zachová euroatlantickou orientaci. Takovou prognózu učinil portálu ukraina.ru politolog Rostislav Iščenko.

Církve – nejen církve - jako politické strany

Zdeněk Hrabica
24. 5. 2018
Svoboda vyznání, stejně jako svoboda myšlení mi vyhovují, pokud se necitlivě nedotýkají i mé vlastní osoby. Pokud nenadřazují svým učením cokoliv proti mým životním zásadám. Přijímám je – ale jenom do jisté míry. Jsou-li zvoleny s taktem, s uznáním lidského rozměru. Ale jsou-li šířeny s notnou dávkou vulgarity, urputnosti, požadavkem poslušnosti a končí-li jejich představa o svobodě s dubovým klackem nebo i s křížem či kopím a štítem v rukách, bráním se. Zažil jsem pohoršení z kazatelny, když nás děti otec v roce 1945 po návratu z nacistického vězení nechal vyškrtnout z církve. A panáček nás měsíc pro výstrahu jiným četl z kazatelny chrámu Jakuba Nejvyššího. 


středa 23. května 2018

Okamura na tiskovce setřel vykladačku pravdy z ČT, která obhajovala Marakéšskou deklaraci

Tomáš Vyoral
23.5. 2018   Rukojmí
Další "profesionální" výkon podala redaktorka ČT na tiskové konferenci SPD. Spolu s položením dotazů totiž začala, jak jsme u ČT zvyklí, narovnávat pravdu a obhajovat Marakéšskou deklaraci, o níž se šíří, světe div se, hoaxy. Včera redaktorka České televize (bohužel jsem nepochytil její jméno) opět předvedla, že naše (spíše jejich) nedotknutelná státní televize je spíše než zprostředkovatelem informací jejich vykladačem.

Antikonspirační weby: Nástroj k záchraně prolhaných médií a jejich prebend? Sekta zvaná Hlavní proud. Spílání těm, kteří s nimi nedrží. Totální selhání "elitních" novinářů

Peter Tóth
23. 5. 2018  Datel a ProtiProud
 

Peter Tóth se zabývá "antikonspirační" iniciativou na Slovensku - a i přes svůj odstup od obou stran barikády ji usvědčuje z toho, co do puntíku platí o nejmenovaných již dříve vzniklých webových portálech u nás.

Sdílím, sdílíš, sdílíme

Karel Sýs
23.5.2018
Doba nová nová chce mít slova.
Dříve se sdílel snad pouze žal. Anebo lože. Donedávna jsem si to myslel.
Dnes se sdílí i to, co sdíleti nelze. Dnes se dá sdílet i svačina.


Ne snad že vám někdo na ulici vytrhne z ruky nakousnutý krajíc.

Naopak, vše se děje korektně, genderově vyváženě. Na pražské Kotlasce, kde kdysi žil a psal Bohumil Hrabal, anebo u kavárny Na půl cesty v centrálním parku Pankrác, vznikly sdílené lednice.


Duch Brzezinského formuje eurasijskou geopolitiku Washingtonu

William Engdahl 23.5.2018 Katehon, překlad Zvědavec
Jednou z nejnápadnějších charakteristik skutečně skvělého Trumpova prezidentování do dnešního dne je to, jak dokonale se vývoj současné politiky, pomineme-li záměrné kouřové tweety a skandál, řídí základní strategií geopolitiky Washingtonu, datující se minimálně od r. 1992. Je tomu tak i v případě posledního nešťastného a silně ilegálního jednostranného rozhodnutí odstoupit od íránské jaderné dohody. 


Bez mediálního humbuku: Sýrie získává z Ruska nejnovější zbraňové systémy (FOTO, VIDEO)

23.5.2018  Eurasia24
Syrská armáda sílí nejen s vítěznými bitvami, ale i díky nejnovějším zbraňovým systémům z Ruska. Kromě pozemních vojsk a protivzdušné obrany posilují také syrské námořní síly.

Podle vojenských zdrojů zpravodajského portálu Al-Masdar News získala syrská armáda z Ruska prostředek, který jí umožňuje vést mimořádně efektivní boj s teroristickými skupinami, jejich živou sílou i technikou. Oním systémem je protitankový systém Kornet-D.


Historický okamžik: vláda Bašára Asada kontroluje celý Damašek, „epocha enkláv“ skončila

23.5.2018  Eurasia24
Poprvé od začátku syrské války kontroluje vláda v čele s prezidentem Bašárem Asadem celé hlavní město Sýrie.

Dlouhá epopej dobytí tábora Jarmúk v Sýrii je u konce. Zbývající ozbrojenci se vzdali, byli z tábora autobusy vyvezeni do pouštní oblasti na východě Sýrie a „černá enkláva“ jižně od Damašku přestala existovat.


Demokracie nesmí znamenat slabost!

Jaroslav Čejka
23.5.2018  NovéSlovoSk
Nikdy nikdo nebyl a není neomylný. Platilo to i v případě T. G. Masaryka, když se v roce 1935 postavil proti zákazu Sudetoněmecké vlastenecké fronty, která nedlouho nato – přejmenovaná už na Sudetoněmeckou stranu – vyhrála volby.

úterý 22. května 2018

Tomio Okamura:Marrakéšský protokol je faktickou legalizací migrace z afrických zemí a odmítá nucené deportace imigrantů zpět. Fakticky směřuje k přiznání práva migrace jako součásti lidských práv. Vyzývá ke zrušení postihu za nelegální vstup do země a předává řízení migrace na úroveň nadnárodních organizací.

22. 5. 2018   PSP
Místopředseda PSP Tomio Okamura: "Vážené dámy a pánové, navrhuji zařadit na pořad jednání schůze Poslanecké sněmovny mimořádný bod s názvem Projednání důsledků závazků a migrační krizi, které vyplývají z podpisu Marrákešského protokolu ministrem vnitra vlády České republiky. Navrhuji zařadit tento bod na čtvrtek 24. 5. po tom bodu, jak říkal pan předseda Faltýnek, to znamená po tom fiskálním kompaktu. Byl by to tedy druhý bod, pakliže by byl odsouhlasen návrh hnutí ANO. Dovolte mi vysvětlit zdůvodnění tohoto návrhu. Ministr vnitra České republiky Lubomír Metnar odsouhlasil 2. května jménem vlády protokol, který se zabývá otázkami migrace z afrických zemí do zemí Evropy. Tento protokol odmítl odsouhlasit ministr vnitra Maďarska, který ho označil za extrémně proimigrační. To je zásadně jiné hodnocení situace, než slyšíme od pana ministra Metnara a od premiéra Andreje Babiše.

Dvě krize mezi reklamou a plným talířem

Patrick Ungermann
22. 5. 2018
Když civilizace prožívá krizi, většinou jde o trampotu mnohočetnou. A řekl bych, že tři pořádné krize současně mohou šokovanou civilizaci rozlámat. Budu se věnovat dvěma krizím, řekněme, spotřebního rázu. První z nich bych nazval mravní selhání ve výrobě: Je jaro, venkované a chataři touží posekat trávník. Včelaři počkají do června, až bude po první snůšce nektaru, jiní zapnou křovinořezy o poznání dříve. 


Smrt oligarchy

Erik Best 22. 5. 2018 EB
Vladimir Potanin se Financial Times svěřil, že sedm měsíců, které v roce 1996 strávil na postu vicepremiéra Ruska, bylo očkováním proti moci. Pochopil, že „nikdy nemůžete přeměnit moc v byznysu na politickou moc.” Pokud to uděláte, zemřete, řekl Potanin. Právě on vymyslel systém půjček za akcie, díky kterému zůstalo jemu a dalším šesti oligarchům podle lehce nadnesených slov jednoho z nich, Borise Berezovského, v rukou až 50 % ruské ekonomiky. 


Obavy Trumpa kvůli setkání s Kim Čong-unem

22. 5. 2018       zdroj
Americký prezident Donald Trump se obává summitu se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem, plánovaným na 12. června. Oznámil to list New York Times s odkazem na vlastní zdroje. Hlavně se hlava státu obává, že se setkání může změnit na politickou ostudu, poznamenávají noviny. Pán Bílého domu si upřesňuje u asistentů, zda mu vůbec stojí za to si brát na sebe toto riziko.

Drama z jara roku 1942

Jiří Pondělíček 22.5.2018  VašeVěc
Ten příběh je známý na celém světě. Nenapsal ho žádný romanopisec ani dramatik. Ten příběh napsaly dějiny a prožít ho museli skuteční lidé. Žádní herci, žádné fiktivní postavy. Živí lidé, jejichž život byl právě tak opravdový, jak opravdová byla jejich odvaha, jejich statečnost, jejich strach, jejich bolest a také jejich smrt. Příběh těch, kteří odstranili z povrchu země netvora, který se jmenoval Reinhard Heydrich. Třetí muž hitlerovské Říše.

Bývalý ukrajinský voják: Kyjev používal chemické zbraně, pane Trumpe!

- kou -
2.5.2018 OpenUkraine a PrvníZprávy

Bývalý ukrajinský voják Alexander Medinskij, který se podílel na operaci ATO v Donbasu, nahrál video zprávu Donaldu Trumpovi, v níž promluvil o použití chemických zbraní Kyjevem v zóně konfliktu.


I já jsem Julian Assange

Války mohou nastat na základě lží, mír na základě pravdy
Raúl Ilargi Meijer
22.5.2018 IHC, překlad Zvědavec
Jak to tak vypadá, Julian Assange se nachází bolestně blízko chvíle, kdy bude bez cirátů vyhozen z ekvádorského velvyslanectví v Londýně. Pokud k tomu dojde, bude rázová vlna, která zasáhne svobodu projevu a tisku po celém světě, hodně dlouho doznívat. Od kohokoli, kdo si cení pravdy a svobody, by bylo velmi nemoudré podceňovat dopady této situace.


Damašek byl osvobozen od teroristů DAEŠ

22. 5. 2018     zdroj
Syrská vládní armáda začistila poslední baštu teroristů skupiny DAEŠ (skupina je v Rusku zakázaná) na jihu Damašku. V pondělí 21. května to uvedla agentura RIA Novosti s odkazem na syrský vojenský zdroj.

pondělí 21. května 2018

Pan generál Pavel je živ více z minulosti, než z přítomnosti!

Jiří Baťa
21. 5. 2018
„Nechci zacházet do politických detailů, abych se nestal politizujícím generálem.“ Pavel se od Moravce posmíval Zemanovi... Jak informují Parlamentní listy.cz o nedělním OVM (neděle 20. května) na besedě, které se zúčastnili kromě Václava Moravce jako hosté generál Petr Pavel, ředitel Ústavu mezinárodních vztahů Petr Kratochvíl a bývalý předseda Valného shromáždění OSN a exministr zahraničních věcí Jan Kavan. V besedě Václav Moravec zmínil, že komunisté dávají najevo svou nelibost, že by měly být posíleny mise v Afghánistánu i jinde. S tímto trendem proto komunisté nejsou spokojeni. Premiér Andrej Babiš partnery uklidňuje, prý jde jen o slovíčkaření, ale s tímto názorem nesouhlasí jak ředitel ÚMV Kratochvíl, tak exministr Kavan. Oba se shodně vyjádřili v tom smyslu, že komunisté mají na mysli především posilováním mise v Pobaltí.

My jsme ještě tady a nehodláme to měnit!

Jiří Kobza
21. 5. 2018
Nenápadně okrajovaná kolečka salámu našich svobod pomalu mizí v nenasytném chřtánu EU.
Pochybností o konspiračních teoriích mne zbavilo setkání s bustou Kalergiho ve foyeru Rady Evropy ve Strasburgu. Začal jsem se proto vážněji zamýšlet nad otázkou migrace, jak je cíleně připravovaná, řízená, podporovaná a motivovaná zejména orgány EU, ale i OSN. Rozšíření Dublinské smlouvy, označované pracovně jako Dublin IV, je dalším zářezem do naší národní svobody a nezávislosti rozhodovat o tom, koho v ČR necháme žít a koho ne. Dublin říká jasně, že účelem této smlouvy je přerozdělení migrantů, kteří již jsou v Evropě, do zemí, které dosud přijaly jejich nejmenší počet. Výslovně se tam píše o zemích Střední Evropy. 


Bez spekulací

Stanislava Kučerová
21.5.2018 ČeskéNárodníListy 
 
Hned začátek života Tomáše G. Masaryka je opřádán podivnými spekulacemi.Týkají se jeho rodičů.

Maire: Odmítáme, aby byly USA světovým ekonomickým četníkem!

Bruno Le Maire
- kou -
21.5.2018 Europe1PrvníZprávy
EU může převzít kompenzace za případné americké sankce proti evropským společnostem po odstoupení USA od íránské dohody, oznámil francouzský ministr hospodážství Bruno Le Maire ve vysílání Evropy1.


Oč jde v ČSSD?

Pavel Letko 
21.5.2018  E-republika
Naše ČSSD není svěží stranou pracujících, ale starou babiznou vařící lektvary pro omámení důvěřivých kolemjdoucích.


Občan Windsor se žení

21.5.2018  Tribun
To víte, že Henry Charles Albert David Windsor, známější jako princ Harry, se žení. Musíte to vědět, před tou informací není úniku. Na Nově nemluví už týden o něčem jiném a prý plánují i přímý přenos (sic!) a dnes se přidal dokonce i jinak celkem solidní Český rozhlas, o ostatních „seriózních“ médiích nemluvě. Pomalu už víme i to, jakou značku vložek bude jeho nastávající mít, pokud bude mít zrovna menstruaci, ale proč to víme, to se nedozvíme.