Reklama

sobota 2. června 2018

Proč válka? Vůdce to tak chce!

Jiří Jírovec
2. 6. 2018
A řeknu vám proč. Hříčka přírody na malém kanadském městě, kde jsem žil, způsobila blackout. Nepadaly bomby, jen mrznoucí déšť. Na vedení se nabalila námraza a přetrhalo se. Dva dny nefungovalo vůbec nic. Byla to krátkodobá výstraha, že bez elektrické energie neumíme přežít. Válku mi připomíná zkouška sirén. V Praze kvílí každou první středu v měsíci, přesně v poledne. Ale co dál? Kam půjdeme, když to bude doopravdy? Válka vykukovala i z demagogie sněmovního jednání 1.6. 2018. Dvě blonďaté poslankyně, které o válce vědí s odpuštěním velké kulové, se napadaly. Tedy naoko, protože si obě pochvalují, že mise do Afghanistánu je pro české vojáky požehnanou možností, jak si zatrénovat.

Za všechno můžou Rusové aneb Kdo tedy nařezal anglickým fanouškům v Kyjevě? aneb O tom, kterak anglická masmédia před finále Ligy mistrů našla „ruské chuligány“

Andrej Babickij
Andrej Babickij
3.6.2018  Outsidermadia
Nedávná aféra kolem anglických fotbalových fanoušků, zbitých kyjevskými fandy v ukrajinském hlavním městě měla nečekané pokračování. Na této epizodě vlastně není nic zvlášť dramatického, protože je typickým incidentem života kolem fotbalu, anebo ani ne života, jako živočišného aktivismu, který předepisuje fanklubům a skupinám dokazovat svoji brutalitu v nejrůznějších rozmíškách a bombardování hostů předměty zvýšené tvrdosti. Protože Britové jsou považováni za nejotrlejší a nejnežádanější poddruh fanouška, tak to zpravidla schytávají jako první. A tady není nikdo lepší – ani útočníci, ani jejich oběti, protože za jiných okolností si lehce vyměňují místo.

Západní státy okrádají střadatele stejně jako měnová reforma z roku 1953, jen postupně a ne skokově

Adam Mikulášek
2.6. 2018   Rukojmí
Teď pořád narážím na články o komunistické měnové reformě z roku 1953. Západ ovšem lidi okrádá podobně, a to politikou trvalé inflace, kdy úspory každým rokem ztrácejí na hodnotě.

Kdo je izolován – Rusko nebo USA?

Stephen Cohen
2. 6. 2018    zdroj
The Economist a New York Times nedávno napsaly, že ruský prezident Putin je „páriou“ a že jeho země se nalézá v izolaci od ostatního světa. K čemuž britské Timesy dodaly, že Rusko je izolováno stále víc a víc. Jsou to tvrzení, která ovšem nemají s geopolitickými skutečnostni nic společného. Všimněme si např. petrohradského Mezinárodního fóra z minulého týdne. Podle zpráv médií, a to nejen ruských, šlo o nejhojněji navštívenou světovou konferenci od roku 2014, kdy Západ začal na Rusko uvalovat své hospodářské sankce. Byli zde vůdcové Francie, Japonska, Číny, Indie, Saudské Arábie a řady dalších zemí spolu s představiteli nejdůležitějších obchodních a průmyslových společností celého světa. 


pátek 1. června 2018

Vyzobáno z webů za květen 2018


Jan Kadubec 
1.6.2018 Outsidermedia                                      
*Trump se musí naučit, že nejdřív se dělají domácí úkoly a pak se přemýšlí o Nobelově ceně. Pěkně v tomto pořadí, a ne obráceně. Trump si ovšem myslel, že taková Nobelova cena je od něj vzdálena jen „jeden malý pokec“. Při otázce, zda si ji zaslouží, řekl, že „všichni si to myslí, ale já bych to nikdy neřekl“.

*O. Krejčí: Mezi námi, když mohli dostat Nobelovu cenu míru Theodore Roosevelt a Barack Obama, klidně ji může dostat i Donald Trump.

Saber Strike 2018

1. 6. 2018
(šavle k útoku, rána šavlí, napadení šavlí, vojenský úder šavlí atd, )
V rozporu s mírovým pojetím Ústavy České republiky vláda povolila další průjezd cizích vojenských sil přes naší republiku. Tyto cizí vojenské síly projíždějící přes Českou republiku se neúčastní žádné mírové operace, Jedná se o přeskupení vojenské techniky armády USA za účelem citujeme z materiálu United States Army Europe, Search U.S. Army Europe:
,,Vůle a schopnost sjednocené ,,aliance“ budou představeny s hostitelskými jednotkami, posilování bojových uskupení, multi-národní sbory severovýchodně (MNC-NE), multi-národní divize - severovýchod (MND-NE) (NFIU) a síly rotace USA, které poskytují skutečné provozní schopnosti pro odrazující účinek.“

Seminář: „Ekonomická filosofie pro 21. století“1. 6. 2018
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ
konaný pod záštitou poslance  
Mgr. Jiřího Kobzy
„Ekonomická filosofie pro 21. století“
Vážení kolegové a přátelé,
dovolte mi, abych Vás co nejsrdečněji pozval na seminář, který se bude zabývat teoretickou reflexí výrazných proměn světové i domácí ekonomiky a hospodářské politiky v posledním, zejména v souvislosti s expanzí globalizačních a integračních trendů.

Kdy: středa 13. června od 9 do 13 hodin
Kde: Poslanecká sněmovna, sál J 205, budova Sněmovní 1
Registrace účastníků: 8:30 - 9:00
Diskusní příspěvky a vystoupení:

Hanebný úprk: expert vyhodnotil debakl bojovníků OSU poblíž Mariupolu


Sergej Ignaťjev
1. 6. 2018       Politros
Zástupci operačního velení samozvané Doněcké lidové republiky informovali o neúspěšné operaci diverzní skupiny Ozbrojených sil Ukrajiny (OSU) pod Mariupolem. Informoval o tom informační portál Russkaja vesna. Podle zástupců armády DLR chtěla diverzní výzvědná skupina ukrajinských silových struktur provést řadu provokací ve směru Mariupolu. Právě sem dnes přijede německá delegace spolu s německým ministrem zahraničí Heiko Maasem. Organizátoři operace však nezohlednili úroveň "profesionality" svých bojovníků.

Podle Malajsie jsou obvinění Ruska ze sestřelení MH17 nepodložená!

1. 6. 2018          První Zprávy
Nečekanou a tvrdou ránu jednostranným vývodům Mezinárodního vyšetřovacího týmu JIT uštědřila Malajsie. Skupina minulý týden propagandisticky vystoupila s obviněním Ruska z pádu MH17. Podle malajského ministra dopravy Anthony Loke ve zprávě, kterou minulý týden vydala vyšetřovací skupina JIT, neexistují žádné přesvědčivé důkazy, které by ukazovaly na Rusko. Jak řekl ministr pro Channel News Asia, rozhodnutí o dalších krocích země bude vzato v úvahu v diplomatických vztazích a na základě vyčerpávajících důkazů.

McCain o Havlovi a Zemanovi

Erik Best 1. 6. 2018      EB
Ve své nové knize The Restless Wave (Neklidná vlna) John McCain chválí Václava Havla a zatracuje Miloše Zemana (aniž by ho přímo jmenoval):
"Strávil jsem celé odpoledne s Václavem Havlem, seděl s ním sám ve věži Pražského hradu, zatímco den ustupoval soumraku. Byl na tom zdravotně velmi špatně a již brzy měl opustit svůj úřad. Měl sdílnou, filosofickou náladu. Mluvil o tom, jak žít s vyšším cílem. Řekl jsem mu, že si získal místo v dějinách a nikdy nebude zapomenut. Mluvili jsme i o Rusech, ale spíše z historické perspektivy než o současných událostech. Mluvili jsme o tom, co Západ znamenal pro utlačované, a co by měl znamenat v této nové a dočasné době amerického prvenství. 


Hybridní hra tajné služby Ukrajiny kolem Babčenka

Jan Schneider
1. 6. 2018         Ceskapozice
Dostáváme se do informačního vakua, které je živným podhoubím hybridních válek. Tentokrát v neskrývané režii ukrajinských zpravodajců. Tvrdit, že zabránili útoku, který se nestal, je malou násobilkou všech zpravodajských služeb. Těžko to vyvrátit. Babčenko se na tiskové konferenci omlouval všem, nejprve své ženě. V průběhu necelých dvou dnů mělo ministerstvo vnitra, zejména jeho útvar pro boj s dezinformacemi, možnost nabýt neocenitelnou, protože vlastní zkušenost v boji s dezinformacemi a jejich důsledky. Nejprve bylo ohlášeno, že v Kyjevě byl zastřelen ruský opoziční novinář Arkadij Babčenko, který se údajně ve strachu před perzekucí uchýlil do České republiky, pak do Izraele, nakonec na Ukrajinu.

čtvrtek 31. května 2018

Chačaturjan by jásal aneb taková ztráta paměti


Rozhovor Haló novin s básníkem Karlem Sýsem vedl Radovan Rybák
31.5.2018
Byl jste nedávno Poslaneckou sněmovnou ČR navržen na státní vyznamenání. Poslanec Pirátů Vojtěch Pikal se následně omluvil za to, že mezi kandidáty na státní vyznamenání jste právě vy. Současnému establishmentu se nelíbí, že jste byl oceněn již bývalým prezidentem Gustávem Husákem, který vám udělil titul zasloužilého umělce. Jak to vnímáte?

Stalinistickým kurzem

Rostislav Iščenko
1. 6. 2018       actualcomment
Naši západní partneři jsou při svých pokusech o zkrocení ruské vlády, která se stala příliš nezávislou, vynalézaví, ale ne důslední. Ještě před několika lety bojovali proti Kremlu pod heslem "Putin je dnešní Stalin". Ale Obama ještě nebyl "chromou kachnou" a ani nejpokročilejší experti CIA a NSA netušili, že Trump se bude ucházet o post prezidenta, když se počátkem roku 2016 ukázalo, že Putin nejen že není "Stalinem dneška", ale je kritizován, že v domácí a zahraniční politice nepoužívá stalinistické metody. ...Po nástupu k moci v roce 2000 měl Putin horší výchozí situaci, než ji měl Stalin. Ekonomika byla také prakticky zničena. Ozbrojené síly se rozpadly a byly schopny odvrátit vnější hrozby dokonce v menší míře než Rudá armáda ve 20. a 30. letech minulého století.

Ukrajinská služba světu

Jiří Jírovec
1. 6. 2018

Díky jejím politikům mohl svět nahlédnout do kuchyně tajných služeb. Takměř v reálném čase. Zase zabili novináře! Česká i mezinárodní péra byla vytasena a Putin dostal přes držku. Stačí trocha kečupu na zemi a to, že "popravený" upřímně, ale opravdu upřímně nenáviděl Putinovo Rusko. Když divadlo, tak dokonalé. Ani Babčenkova žena se nic nedozvěděla. Třeba je drbna. Z čistě lidského hlediska je možné, že teď lituje, že to nebylo doopravdy. Důležité není jak a co stalo nebo nestalo. Jde o účel, který světí prostředky. Smyslem ukrajinské akce bylo ukázat, že Putin je všeho schopný a Babčenka by zabil, kdyby mu v tom Ukrajinci nezabránili.

Centrální bankovnictví a populistické povstání

Milan Rokytka
31. 5. 2018
Globální moc a její struktury založené na vzájemném krytí porušování společenských zásad produktivního soužití lidí a národů systematicky ponižují člověka v rámci centrálního bankovnictví, vlád partajních oligarchů a data centralizujícími koncerny - soukromými tyraniemi. Na vrcholu pyramidy stojí centrální bankéři z privátního bankovního kartelu FED, kteří pomocí řízených inflací a deflací získávají bonitní aktiva pod svou kontrolu, takže od podvodného vzniku FED a ustavení dolaru jako globální rezervní měny využívají už více jak 50% zdrojů, když populaci pomocí neurálního píár vsugerovali, že je pro všechny lepší, když zdroje planety a vesmíru patří a slouží jen někomu, nikoliv všem. Okupují veřejný prostor a kolonizují podvědomí lidí.

Ukrajinské zdravotnictví je ještě vyspělejší než britské

Michal Brand
31. 5. 2018
Kauza Skripal je snad nejtrapnější epizoda, kterou předvedla britská nomenklaturní „elita“ v celé poválečné historii Británie. Jako by toho nebylo dost, polo-pitomá britská nomenklatura pokračuje se svými prohlášeními. Když už si člověk myslí, že větší pitomost už britská nomenklatura nemůže předvést, znovu a znovu je překvapen – žádná hloupost není pro britskou vládu příliš velká, aby ji nedokázala trumfnout pitomostí ještě větší.

Stane se Saša Mitrofanov „hovniválem“ naší žurnalistiky?

Jaromír Petřík
31. 5. 2018     JaromirPetrik
V našem mainstreamu působí nemálo rusofobních fanatiků, kteří jsou doslova posedlí svojí nenávistí k Rusku a Putinovi. Jefim Fištejn, Luboš Palata či Saša Mitrofanov jsou asi ta nejznámější jména. (A co Libor Dvořák a Petra Procházková??? - pozn.red.NR)
Uvedení novináři si neodpustí sebemenší příležitost, aby rétorikou radikálních bolševiků z padesátých let psali nenávistné články proti současnému Rusku a hlavně prezidentu Putinovi. Kauzy jako Nikulin, otrava Skripalových, údajné použití chemických bojových látek v Sýrii Asadem, podpora ukrajinského totalitního režimu a naprosté mlčení o zločinech páchanými současnou západní „demokracií.“ Asi taková je „práce“ uvedených „novinářů.“

Sachs: Pokud se EU nebude bránit, USA ji vnutí svoji vůli – navždy!


Jeffrey Sachs, americký ekonom
- kou -
31.5.2018 DieWeld a PrvníZprávy
Agresivní politika Trumpa je pro EU skutečnou zkouškou a Evropa se musí americkému prezidentovi postavit. Jinak USA ji definitivně přestanou brát vážně a budou Evropanům neustále vnucovat svou vůli. 
 

Pokud se údajné dohody mezi Ruskem, Íránem a Izraelem naplní…

Útok izraelského letectva - pohled z okupovaných Golan
Tereza Spencerová
31.5.018 Literárky
 

Pokud předpokládané dohody mezi Ruskem, Izraelem a Íránem opravdu „ožijí“, přežijí odpor jestřábů z obou stran a přinesou kýžené výsledky, bude to další úspěch ruské diplomacie, ale současně i potvrzení, že se ruská vojenská operace v Sýrii blíží svému konci a důraz se přesouvá k politice.

Zbyněk Fiala: Je libo přesun, nebo katastrofa?


Zbyněk Fiala
31.5.2018  VašeVěc

Jak si poradíme s extrémní závislostí na automobilovém průmyslu, který se tak rychle mění, že s tím mohou mít problémy i země, které na něm závisí méně a jsou na změnu lépe kapitálově i technologicky vybaveny? Počkáme na katastrofu, která to vyřeší?

Babišova novičoková transakce

Erik Best
31. 5. 2018       EB
Během chvilky upřímnosti řekl v půlce května premiér Andrej Babiš Hospodářským novinám, že Česko nabídlo Evropě solidaritu v kauze Skripal a teď chce, aby byli ostatní solidární s námi ohledně kvót a migrace. Toto nezaobalené tvrzení redukuje případ otravy novičokem na jednoduchou transakci. Už není důležité odpovědět na otázku, kdo otrávil Sergeje a Juliji Skripalovy, pokud vůbec někdo, a jaký jed byl použit, pokud vůbec nějaký. 

Před druhou diskusí o programech v Marsu

Radim Valenčík
31. 5. 2018        RadimValenčíkPíše
Blíží se úterý 19. června, kdy DISKUZNĺ KLUB nezávislé platformy od 17 do 20 hodin v restauraci hotelu "Mars " (Praha 10-Vršovice, Kubánské náměstí 1333/6) naváže na diskusi "Nacházíme se na rozcestí! Co dál...?". Zde je informace o výsledcích předcházejícího setkání:

středa 30. května 2018

Něco, co prostě tak být „musí“, aneb zázraky britského léčení

Jiří Baťa
30. 5. 2018
Záhada „novičoku“ trvá, lépe řečeno, nebyla dosud zcela uspokojivě potvrzena. Redaktorka „Reflexu“ Nicole Martincová ve svém článku „Lékaři poprvé promluvili: nevěřili jsme, že Skripalovi přežijí“ (respekt.cz/denni-menu/lekari-poprve-promluvili) možno říct, že na první pohled relativně věrohodně popsala průběh léčení a událostí kolem případu otravy agenta Skripala a jeho dcery Julije, ale pořád je to jen relativní a značně nekonformní popis. Dovolím si poukázat na několik problematických pasáží.

Údajne mŕtvy ruský novinár Arkadij Babčenko žije, vystúpil na tlačovej konferencií

Arkadij Babčak - živý mrtvý
30.5.2018  HlavnéSprávy
Svetové médiá v utorok informovali, že novinára v utorok zabili.
Smrť ruského novinára Arkadija Babčenka zinscenovali v utorok ukrajinské tajné služby. Novinár žije a predstúpil v stredu pred novinárov na tlačovej konferencii v Kyjeve. Informovali o tom tlačová agentúra AP a spravodajská televízia Sky News. Na snímke Arkady Babchenko

Nomenklaturní aparátčíci a svoboda aneb Kdo je nepřítelem produktivní části společnosti

Michal Brand
30. 5. 2018
V návaznosti na předchozí článek „Počkáme, až esesákům dojdou náboje“ přidávám další – jistě opět kontroverzní – úvahu, jednu obzvláště kontroverzní tezi. Nepřítelem „spodních 95%“ není super-elita. Nepřítelem nejsou „vlastníci“ celé hry. Nepřítelem jsou parazité na systému, příslušníci „nomeklaturní“ vrstvy, příslušníci polo-feudální společenské vrstvy „aparátčiků“. A mnohem spíše jde o konflikt mezi středními 80% na straně jedné, a na straně druhé „společných jednotek“ destruktivních sil spodních 10-15% (negramotní imigranti, nepřizpůsobivé a parazitické menšiny atd.) a parazitické nomenklaturní třídy.
- VK -
30.5.2018 AE News
SPD je extrémistické hnutí s nálepkou jako kdysi Dělnická strana? Bakalův server v předstihu leaknul zprávu ministerstva vnitra o extrémismu. Okamurovo hnutí prý je radikálnější než krajně pravicoví aktivisté. Ministr vnitra tím zřejmě vrací úder SPD za Marakéšskou deklaraci. Budou následovat kroky až k soudnímu rozpuštění SPD?

O odkládání konce kapitalismu


PPK
30.5.2018  Outsidermedia
Je to sice k nevíře, ale zatímco inteligentní prokrastinaci někdy umí i dvouleté dítě, tak inteligentní reakci na ni často neumí ani dospělák s maturitou ve věku před důchodem. A jak se to projevuje? Například tak, že když batoleti při krmení polívčička nechutná, tak otočí hlavu stranou a ukáže prstíkem na prázdnou zeď a řekne „bubu“. Maminka hned pochopí, že tam asi zase leze pavouk, odloží misku s krmením a pavouka jde hledat. A děťátko má klid a pohodu.

Může Washington znemožnit mistrovství světa ve fotbale v Rusku?

Peter Zvolenský
30.5.2018 VašeVěc
Aby se vyhnul odvolání z funkce (impeachment), je prezident Donald Trump nucen doma stále víc dokazovat, že jeho politika je zásadně protiruská. V předvolební kampani sice jevil vůči Rusku a V. Putinovi nemalé sympatie, jenže okolnosti jej nutí po volbách postupovat jinak. Zatím to ovšem výsledky nepřináší, jeho nové a nové sankce proti Moskvě smyčku impeachmentu nijak neuvolňují. Proto soudí on i jeho okolí, že rusofobii musí dále prohlubovat.

„Nebudeme bojovat, počkáme, až to nepřátelé sami vzdají“ aneb „Čekáme, až esesákům dojdou náboje“

Michal Brand
30. 5. 2018
...nebo tak nějak bych parafrázoval strategii doporučenou Petrem Hamplem v jeho pravidelném komentáři.
Komentáře Petra Hampla čtu rád. Vážím si všeho, co dlouhodobě dělá proti multikulti totalitě. A upřímně – určitě toho udělal mnohonásobně víc než já.
A přesto – nebo právě proto, že si ho vážím – si dovolím s ním v jedné věci zcela zásadně nesouhlasit. Právě proto, že si ho vážím. Znáte to - bláznům se nemá odporovat. Diskuse a námitky mají smysl jen vůči inteligentnímu člověku - jako třeba vůči Petru Hamplovi.
Ve svém pravidelném komentáři zopakoval pan Hampl svoji tezi:

„Čas přináší růže“ je pitomost

Lubomír Man
30. 5. 2018
Ministr školství v demisi zbavil ředitele Cermatu funkce za to, že v úkolech pro maturanty jako běžné a užívané české úsloví uznal jen "Trpělivost růže přináší" a nikoliv též prý jeho možnou (a snad i užívanou) variantu "Čas růže přináší".

ND: Německá levice nevítá americké tanky - kde jsou, tam je válka!

Andreas Fritsche, - kou -
30.5.2018 ND a PrvníZprávy
Zástupci Levicové strany Německa uspořádali v Braniborsku protest v souvislosti s přesunem amerických vojsk na ruské hranice, uvedl deník Neues Deutschland.

Babiš spolu s lidovci a částí komunistů zařízli možnost zřízení kuřáren v hospodách

Martin Kunštek
30.5.2018
Ve čtvrtek 29. 8. 2018 projednávala Sněmovna poslanecký návrh novely protikuřáckého zákona. Předkladatelé chtěli návrhem zákona v hospodách umožnit zřízení oddělených kuřáren v nichž by se neobsluhovalo. Návrh zákona podepsalo původně i 16 poslanců zvolených za hnutí ANO. Na včerejším jednání poslaneckého klubu však předseda vlády v demisi Andrej Babiš (ANO) na žádost ministra zdravotnictví v demisi Vojtěcha Adama (ANO) nařídil svým poslancům závazné hlasování k zamítnutí návrhu. Nikdo z nich si nedovolil hlasovat jinak. Se zamítnutím návrhu vládě pomohli i opoziční lidovci a část komunistů.

Itálie a vláda. Takto funguje demokracie ??

Jaroslav Loudil
30. 5. 2018
při pohledu na  aktuální  politický vývoj v Itálii musí člověk nutně ztratit i tu poslední špetku zbytečných : "Iluzí  o existenci demokracie v zemích EU a NATO". Jak totiž vypadá dnešní : "Italská demokracie" ?? Takto : 1. V demokratických volbách zde zvítězily antisystémové stany : Hnutí 5 hvězd a Liga severu.
2. Mají dost poslanců na většinu  v parlamentu a oznámily prezidentovi záměr sestavit funkční vládu.
3. Vybrali nové ministry a oznámily jméno nového premiéra.
A  zde ovšem nastává konec demokracie !!

O co jde ODS

Jiří Jírovec
30. 5. 2018
Reakce na článek Lubomíra Mana "Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?"
Petr Fiala má jediný cíl, totiž nepřipustit, aby vznikla Babišova vláda. Samozřejmě hrozí nebezpečím, že se v Česku přiblíží nebo dostanou k moci "extrémistické strany". ODS mohla přijmout úvodní nabídku ANO na vytvoření koalice. Kdyby to byla udělala, pravděpodobně by se tím zbavila konkurence ČSSD, KSČM a SPD. Prý to nebylo možné, protože ODS cosi slíbila svým voličům. 


úterý 29. května 2018

To ticho z pocitu, že státní převrat řídil vrah Kuciaka

messin
29.5.2018 messin
Vysmátých, nepotrestaných kriminálníků je na Slovensku plno a přibyl další. Vrah partnerů Kuciaka a Kušnírové, který teď možná sedí v bratislavské kavárně, srká voňavé espresso a kouká na lidi, co připravují další páteční protest.


„Není nad Ameriku“ - Pán Bůh s námi!

Přemysl Votava
29.5.2018VašeVěc 

Kde jsou ty staré dobré časy, kdy jsme ji obdivovali? Naši předkové před staletími ji dokonce pomáhali budovat. I v pozdějších dobách jsme tleskali Americe. Dnes jsme vystřízlivěli.

Společnost je nemocná. Básník Sýs k státnímu vyznamenání

Básník Karel Sýs
Jan Polák
29.5.2018 Sputnik
Známý básník a předseda Unie českých spisovatelů Karel Sýs byl Poslaneckou sněmovnou nominován na státní vyznamenání. A strhla se mela. V exkluzivním rozhovoru pro Sputnik pan Sýs sdělil, co si o celé situaci myslí.

Od letu MH17 ke kauze "Novičok": Kdo a proč?

Radim Valenčík
29.5.2018 blog autora
Pádem malajsijského letadla (letu MH17) 17. července 2014 jsme vstoupili do období, které má výstižný název *-*-*doba postfaktická*-*-*. Název je velmi výstižný, protože k němu najdete hodně typicky "postfaktických" výkladů. Z mnoha, které jsem dohledal, jsem vybral tento: Brusel chce zkrotit visegrádské rebely a Východní Evropě nerozumí

Matthew Karnitschnig  
29.5.2018  PoliticoEu,  překlad LiterárníNoviny
Vyšší úředníci EU zahájili tvrdou bitvu. Brusel přistoupil na novou strategii vůči tvrdohlavým zemím střední Evropy způsobem: divide et impera. (vlevo v roce 2015 Lubomír Zaorálek představuje vítězné logo V4)

Rusko vybuduje vlastní celosvětovou internetovou síť

mbi
29.5.2018 Eurasia24
Ruská společnost Roskosmos připravuje ambiciózní projekt vybudování družicového internetu, propojujícího celou planetu.
Globální internetové sítě dnes provozuje několik amerických společností a zůstávat v této oblasti stranou není rozumné – vždyť ten, kdo otevírá lidem přístup do komunikační sítě, otevírá zároveň sám sobě přístup do jejich vědomí.


Ekvádor naznačuje, že možná vydá Assange

Julian Assange na Ecuadorské ambasádě v Londýně
James Cogan
29.5.2018  E-republika
Julian Assange je v ohromném nebezpečí. Poznámky, které tento týden na jeho adresu učinila ekvádorská ministryně zahraničí, naznačují, že se její vláda chystá zrušit politický azyl, který tomuto vydavateli Wikileaks v roce 2012 poskytla, a předat jej britským a americkým úřadům.

Focus: Putin přemění Krym na nedobytnou pevnost

Fregata-kalibronosec "Vyšnyj Voločok"
- rp -
29.5.2018 Fokus a PrvníZprávy
Vojáci, pobřežní dělostřelectvo, dvě divize S-400, fregaty a ponorky, Rusko zvyšuje svůj vojenský potenciál na Krymu, píše Focus.
Před několika dny ruská Černomořská flotila dostala nejnovější malé raketové lodě, vybavené řízenými střelami „Kalibr“. Na námořní základnu v Sevastopolu dorazila nejnovější malá raketová loď "Vyšnij Voločok".

Tvrzení Rodčenkova o ruském dopingu neobstála u soudu, západní média o tom mlčí

Stanislav Blaha
29.5.2018 E-republika
Jak splaskla jedna smradlavá mediální bublina. Mezinárodní sportovní arbitráž zvrátila doživotní zákaz 28 ruských sportovců a vrátila jim zpět jejich medaile, mnohým z nich i ty z OH 2014 v Soči.


Putinovy mírové snahy přichází vniveč

Ruská humanitární pomoc Sýrii

Paul Craig Roberts
29.5.2018 ICH, překlad Zvědavec
Trumpův režim sabotoval Putinovy mírové snahy v Sýrii, Íránu, na Ukrajině a v Severní Koreji.

V zájmu míru se Putin vyvaroval reakcí na americké a izraelské provokace v Sýrii. Putin dokonce zašel tak daleko, že pozval válečného zločince a genocidního maniaka Netanyahua do Ruska na oslavu ruského vítězství nad Německem ve druhé světové válce. Netanyahu pozvání přijal, ale ukázal Putinovi, kdo je pánem, tím, že těsně před svým odjezdem do Ruska nařídil útok izraelské armády na pozice syrské armády. Proč jsou Putinovy ​​metody lepší než Stalinovy

Rostislav Iščenko
29. 5. 2018        zdroj a zdroj
Pokud byl rok 1991 pro Rusko obdobou roku 1941, pak dnes je rok 1943. Ruský politolog, prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko se domnívá, že Rusko dnes zažívá přelomový moment ve své obnově po porážce v roce 1991. Pokud se důsledky kolapsu země v 90. letech 20. století srovnají s vojenskou katastrofou roku 1941, pak dnes nastává doba zásadního zlomu. Autor poukazuje na nepopiratelné úspěchy Ruska v obnově zemědělství a rozvoji infrastruktury, obnovení armády, úspěchy v zahraniční politice.

pondělí 28. května 2018

Jan Schneider: Skutečně originální brexit!

Jan Schneider
- rp -
28.5.2018 PrvníZprávy
Současná britská pozice není tuctová, a málokdo jí rozumí, včetně Britů samotných. Odchází sice z EU, ale celý ten dlouhý proces pouze ilustruje význam rčení, že to „nemá kraja konca“. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

Praskne další velká technologická bublina?

Michail Chazin
Michail Chazin
29. 5. 2018 blog autora
Technologická „bublina“ je dnes nafouknutá víc, než byla například v době tzv. dot-comů (ta bublina praskla v roce 2001), a její exploze může vyvolat obrovské ztráty pro „jednorožce“.*) Varoval před tím profesor „Villanova School Business“ (univerzita u Philadelphie) Keith Wright v článku pro CNBS.

Odmořování novičoku bylo jen divadlo, říká chemický expert


28.5.2018 NovinkyCz
Kauzu Skripal znovu oživilo vystoupení exagentovy dcery Julije, propuštěné po uzdravení z nemocnice v Salisbury. Kvůli celé kauze se v uplynulých týdnech naplno znovu vynořilo i téma chemických zbraní. V minulosti různé země včetně Ruska oznamovaly, že své zásoby těchto jedů zničily.

No konečně! Už je to tady!

Jiří Baťa
28. 5. 2018
Až ke mně domů se donesl duševní (doufám, že jen duševní a ne také střevní) projev úlevy pana Zieglera když mohl konečně naplno konstatovat, že je potvrzeno, že civilní letadlo nad Ukrajinou sestřelili Rusové. Jeho komentář: ZDE je projev až do morku kostí zažrané nenávisti ke všemu, co je ruské, resp. bylo sovětské. Podle pana Zieglera mu byla totiž ruská vina jasná od samého počátku. Jeho logika je stejná, jako u vypatlané britské premiérky T. Mayové. Ta do doby otravy Skripalových nevěděla, že nějaký Novičok typu A-234 existuje, ale to jí nebránilo od boku vypálit, že Skripalovi byli otráveni tímto bojovým plynem a že pachatelem je Rusko. Kdo a proč to dělal, je tajemstvím, či spíše to nikdo neumí vysvětlit. Stejně tak je to i s panem Zieglerem: všechno ví, všechno zná, co neví a nezná, si vymyslí.

Co by to „demokrat“ Petr Fiala vlastně chtěl?

Lubomír Man
28. 5. 2018
Jen pár minut jsem na ČT 24 v nedělním programu Týden v politice poslouchal předsedu občanských demokratů Petra Fialu v rozhovoru o naší současné vládní krizi a už v minutě první jsem pochopil, oč mu jde. Takže je to takhle: Podle něj jsou strany komunistická a SPD strany extrémistické, které by jako „extrémistické“ měly být z jakéhokoli rozhodování o budoucí vládě či její politice vyřazeny, nemělo by se s nimi vůbec počítat, měly by být v parlamentu jen „jako“, ale k ničemu by se neměly pouštět. 


Expert vyhodnotil zprávy médií o "nejhorší noční můře" NATO

28. 5. 2018       zdroj
Vojenský expert časopisu Arsenál vlasti Dmitrij Drozděnko v rozhovoru s RT okomentoval publikaci listu The National Interest, v níž je uvedeno, že nejhorší noční můrou NATO je "po zuby vyzbrojená" Kaliningradská oblast. "Kaliningrad je území naší země. A rozmísťujeme zde to, co považujeme za potřebné. Ale americké zbraně NATO se vůbec neumísťují tam, kde mají být. Nikoli ve státě Arizona nebo v San Diegu, ale na území Evropy", řekl. Drozděnko také dodal, že ruské zbraně, včetně komplexů Iskander, slouží především k obraně.