Reklama

sobota 9. června 2018

Další setkání Kim Čong-una, tentokrát v Rusku

9. 6. 2018      Lenta
Předseda vlády Japonska Šinzó Abe by se poprvé mohl osobně setkat se severokorejským vůdcem Kim Čong-unem v Rusku. Píšou o tom 9. června noviny The Mainichi. Mohlo by to proběhnout na okraj Východního ekonomického fóra ve Vladivostoku, které se bude konat v září tohoto roku. Je třeba poznamenat, že Abe i Kim jsou pozváni, ale zatím není známo, zda pozvánky přijmou.

Antisýs

Emil Hruška
9. 6. 2018
„Ještě jednou vás upozorňuji, že čím méně se ukazujete, tím jsem šťastnější. Nejraději bych byl, kdybych vás vůbec neviděl, a buďte ubezpečen, že se o to postarám. Neukazujte se mně vůbec na oči. Ztraťte se mně z dohledu, vy dobytku, pitomče.“ Tato slova adresoval nadporučík Lukáš Josefu Švejkovi ve vlaku z Prahy do Českých Budějovic. A něco podobného vzkázal Karlu Sýsovi svým pamfletem „Lízat, šu…, čučet do výstřihů. Ferdinand Poseroutka kadí za každého režimu. Ukázky z tvorby básníka Sýse navrženého na medaili“ redaktor Parlamentních listů Jaroslav Šťastný.

National Interest: USA musí dislokovat loďstvo v zemích Baltského moře. Tak bude možné zadržovat Rusko

9. 6. 2018       zdroj
USA musí poslat své námořní síly do Pobaltí, aby posílily alianci NATO a partnerství s dalšími zeměmi, zdokonalily své dovednosti a také zadržovaly "křísící se" Rusko navýšením svých operací, píše Matthew Krull v článku pro The National Interest.

pátek 8. června 2018

Německo přiznalo obtíže ve vztazích s USA

8. 6. 2018      Lenta
Německý ministr zahraničí Heiko Maas v rozhovoru s novinami Süddeutsche Zeitung uvedl, že Německo už dál nemůže zamlčovat rozpory s USA. Podle jeho vyjádření se dříve Berlín mohl "spoléhat na existující dohody". "To se však zásadním způsobem změnilo", vysvětlil.

To by se v Brně stát nemohlo

Ivan David
8. 6. 2018
V bulharských horách jsem před více než čtyřiceti lety potkal docenta fyziologie rostlin z brněnské přírodovědné fakulty, pohovořili jsme, já jako amatérský entomolog, on jako profesionální botanik. Byl to veselý člověk, z jeho oblíbené písničky si pamatuji slova:"Potůček zurčí v trávě, by zalíbil se krávě,...". Rozhovor se z hodnocení místního biotopu brzo stočil na Prahu. Poučil mě, že Praha je plná bezcharakterních lidí. Dokládal to ochotou Pražanů nadšeně vítat kohokoli, například Hitlera a provolávat slávu třeba takové kreatůrám jako byl Hácha nebo Moravec. Opáčil jsem, že se tomu nelze divit, neboť se do Prahy stahují vedle slušných lidí také darebáci z celé republiky, a že se nedá věřit všemu co takoví lidé píší do novin a hlásali ve filmových týdenících. Trval na svém: "To by se v Brně stát nemohlo!".

Říkat pravdu je dražší než ferrari


Paul Craig Roberts
8. 6. 2018        PaulCraigRoberts
Už čtyřkrát jsem byl pozván na petrohradské Mezinárodní ekonomické fórum a čtyřikrát jsem to pozvání nepřijal. A to nikoliv proto, že bych o ně neměl zájem, či si myslel, že bych na něm neměl co říct, ale proto, že démonizace Ruska oklestila moji svobodu cestovat a mluvit. Kdybych si totiž nezaplatil všechny cestovní a ubytovací výlohy ze svého, byl bych obviněn z toho, že ti, co mi je zaplatili, si mě koupili. A kdybych si naopak cestu do Ruska až do posledního centu zaplatil sám, jak učinila kandidátka na americkou prezidentku Jill Steinová, když byla hostem 10. výročí RT v Moskvě, byl bych stejně jako ona předvolán před vyšetřovací komisi „aféry Russiagate“, abych se za svou návštěvu zodpovídal.

čtvrtek 7. června 2018

Švédsko schválilo výstavbu Severního proudu 2 ve své části Baltského moře


Jevgenij Černěnko
7. 6. 2018       zdroj
Dříve byl projekt budování nového plynovodu z Ruska do Evropy schválen vládami Německa a Finska. Společnost Nord Stream, která se zabývá výstavbou a uvedením do provozu plynovodu Severní proud 2 z Ruska do Evropy, dostala souhlas od švédské vlády pro realizaci projektu ve výlučné ekonomické zóně království v Baltském moři.

Jaroslav Loudil
7. 6. 2018
Válka USA v Afganistánu trvá už 17 let a je tak nejdelší válkou v historii USA. USA zahájily roku 2001 válku proti hnutí Talibán po vypršení ultimata ,kde vyzývaly Talibán k chycení Bin Ládina a jeho předání Američanům. Talibán Bin Ládina nechytil ani nepředal a tak žoldáci USA Afganistán vojensky napadli. Zůstává velkou otázkou, zda byl požadavek USA na chycení a předání Ládina vůbec pro Talibán tehdá splnitelný. Dle mého soudu nebyl, i kdyby ho Talibán splnit chtěl.

Gen.ředitel TV Barrandov ve včerejších kauzách: ,,Gaunere budeš potrestán!" Soukup zažaloval Bakalovu! Podívejte se na záznam pořadu...

7. 6. 2018  TV Barrandov video
Barrandov získal těžko přístupné dokumenty. Dočkají se nájemci bytů OKD odškodného?
Havíři a daňový poplatníci zbystřete...

Lidský odpad čeká na rozsudek

Zdeněk Jemelík
7. 6. 2018     ZdeněkJemelík
 
U nejmenovaného soudu před senátem předsedkyně Odklízečky Lidského Odpadu (dále jen OLO) dozněly před nedávnem závěrečné řeči ve velmi zajímavé trestní kauze. Paní předsedkyně proslula neuctivým postojem k obhájcům a názorem, že obžalovaní obecně jsou lidský odpad, takže nadpis článku je přiměřený poměrům. Případ je zajímavý mnoha nezvyklými záležitostmi. Hned první je obžaloba, kterou dodalo místně nepříslušné státní zastupitelství, které si jinak činí nárok na vysoké mínění o úrovni práce svých státních zástupců. Prošly mi rukama desítky obžalob, ale něco tak nedbale zpracovaného jsem dosud neviděl.

Americký spisovatel o rozsahu rasismu v USA: Hlava to nebere!

7.6. 2018   první zprávy
Spojené státy jsou oficiálně zemí, ve kterých jsou všechny druhy nenávisti, včetně proti Židům, muslimům a černochům, poukazuje spisovatel Howard Lisnoff ve svém článku v CounterPunch.
„Ano, čtenáři, je to oficiální: nyní jsou USA zemí, v níž existují všechny typy nesnášenlivosti a nenávisti. V Den obětí války („Memorial Day“) jsem otevřel internet s myšlenkami na svého tchána, Billa Solomona, který mi řekl, že bojoval ve druhé světové válce a zastavil Hitlera. Byl dvakrát zraněn: v bitvě o severní Afriku a během vylodění v Normandii, ale po válce nechtěl mít s vládou nic společného.

Křest knihy Aleny Vitáskové Solární baroni III - Vrazi v taláru (video)

7.6. 2018   Rukojmí

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=6pJoO-EIVLA
Jaroslav Loudil
7. 6. 2018
velvyslanec USA v Německu  Grenell vyvolal svými výroky takové pobouření, že je zvažováno jeho vypovězení ze země. Martin Schulz ho nazval - "koloniálním důstojníkem". Grenell totiž doporučuje občanům zemí EU, koho mají volit ve volbách  a  na koho se vykašlat. Pro dosavadní politickou garnituru Evropy má v podstatě jen opovržení. "Svěží vítr" - do světové politiky prý přináší jen USA se svým Donaldem Trumpem.

Generál Šedivý odhalil svůj „nadupaný“ protiruský bojový arzenál

Jiří Baťa
7. 6. 2018
Pan armádní generál Jiří Šedivý je sice již na zaslouženém odpočinku, tedy v.v. (ve výslužbě), ale jako odborník na slovo vzatý je i nadále činný v oblasti páchnoucí střelným prachem, radioaktivitou, krví a mrtvolami, přesněji v činnosti „spásné severoatlantické aliance“, přesněji NATO, kde přes svoji dlouholetou komunistickou minulost (nebo právě proto) působí jako „mírumilovný“ velvyslanec ČR. Z politicky globálního pohledu je jeho činnost (s patřičnou nadsázkou) záslužná, neboť „hájí bezpečnost a mírovou budoucnost “ Česka a jejich občanů. Pozoruhodně ušlechtilá mise!

středa 6. června 2018

Som ľavicový kandidát

Eduard Chmelár
6. 6. 2018    NovéSlovo

(Hodnotové východiská kandidáta na prezidenta) 6. 6. 2018
Zvyčajne sa vyhýbam pojmom ľavičiar a pravičiar. Nie preto, že by na rozdieloch medzi ľavicou a pravicou už nezáležalo – ako znie priehľadný trik liberálnej pravice, ktorý v našich pomeroch sporadicky zaznieval od Mikuláša Dzurindu až po Andreja Kisku, od SDKÚ až po Progresívne Slovensko. Ale preto, že väčšina ľudí obsahu týchto pojmov nerozumie a používa ho pejoratívne – ako nálepku či nadávku. A tiež preto, že politická identita človeka je dnes oveľa komplikovanejšia a neodohráva sa len na jednorozmernej ekonomickej osi ľavica – pravica. Túžba po oživení „štandardných strán“, ktorú občas oživí nejaký politický fantasta, je nepochopením reality 21. storočia, ktorá už nefunguje na princípe klasických masových politických subjektov. 


Macron srovnal rozhovor s Trumpem s obsahem párků

Darja Ivaškinová
6. 6. 2018           zdroj
Francouzský vůdce připomněl citát, který je připisovaný Bismarckovi. ..."Nikdy nevyzrazuji, co se děje za zavřenými dveřmi. Protože, jak řekl Bismarck, když odhalíte lidem recepturu párků, nejsem si jist, že je budou i nadále jíst"... Francouzský prezident Emmanuel Macron, když reagoval na žádost novinářů o komentování výsledků telefonického rozhovoru s americkým vůdcem Donaldem Trumpem, připomněl citát, připisovaný prvnímu kancléři Německého císařství Otto von Bismarckovi, o obsahu párků.

Washington izoluje absence diplomacie

Paul Craig Roberts
6. 6. 2018       PaulCraigRobers
Současně s pádem Sovětského svazu padla i poslední překážka pro americké dychtění být jedinou supervelmocí světa. Neokonzervativci, kteří se právě v době pádu SSSR dostali ve Washingtonu k moci, využili danou jim příležitost a nahradili diplomacii hrozbami a nátlakem. Neslavný příklad této změny pochází z času režimu Bushe ml., kdy náměstek ministra zahraničí Armitage vzkázal Pakistánu: „Dělejte, co se vám říká, nebo vás zbomabardujeme zpět do doby kamenné“. A Pakistán tehdy skutečně udělal, co mu bylo nařízeno.

O pokrytectví a hlouposti (některých) spisovatelů

Jiří Jírovec
6. 6. 2018
Nominace Karla Sýse na státní vyznamenání rozbouřila zatuchlé vody spisovatelského rybníku. Tedy toho, v němž plavou ti, kteří považují svůj názor za jediný správný. Protože jsou hloupí, nepostavili se za spisovatele, který má v české literatuře svoje pevné místo. Zmíněná vlastnost jim brání, aby chránili právo mít vlastní názor. Troufá si podporovat KSČM, zmetek jeden. Jenže to je politická strana, která je, podle rozhodnutí MV, přijatelná pro ústavní hru zvané volná soutěž politických stran. Karel Sýs nemá žádné zásluhy na budování demokratické společnosti. Tak pravila ČT ve svém pomlouvačném programu. (ZDE)

Historie představuje společnou paměť. Bez historie neexistujeme. Historie je královnou mezi humanitními obory. Musíme ji znát a umět ji vykládat.


Stanislav Novotný,rozhovor(část)
6.6. 2018   literárky
Musíme se jí umět zabývat. Hlavně se u toho nesmíme dopustit fůry zvěrstev díky neadekvátní interpretaci a díky zlým politickým touhám. Bohužel je historie zneužitelná. Dnes se potlačuje výuka dějepisu ve školách. Opět se klade důraz na momentální politicko-stranické „ideje“ Jako by toho bylo za těch 50 let stranického výkladu málo.

Pokorný versus Kellner, poslední jednání


Erik Best
6.6. 2018   fw
Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže Petr Rafaj před měsícem zrušil z pochybných důvodů tendr na výběr mýtného. Udělal to, protože mohl. Na druhé funkční období Rafaje v květnu roku 2015 nominoval tehdejší předseda vlády Bohuslav Sobotka, na kterého měl mít velký vliv pražský manipulátor Radek Pokorný. Podle současného ministra dopravy za ANO Dana Ťoka pro Rafaje nikdo z ministrů za ANO nehlasoval.

Mají jít za mříže ti, kteří schválili předražení církevních restitucí o 54 miliard?

Jaromír Petřík
6. 6. 2018      JaromirPetrik
Andrej Babiš se vyjádřil, že církevní restituce jsou předražené o 54 miliard Kč, což je 1.000x více než částka jeho dotace na Čapí hnízdo, za které mu politikové zařídili trestní stíhání. Ironií je, že právě ti politikové, kteří hystericky křičí po odsouzení Andreje Babiše, nejvíce prosazují tyto extremně vysoké majetkové požadavky církví. Kdo je tedy "lepší"? Andrej Babiš, kde sice oprávněnost dotace Čapího hnízda budí pochybnosti, ale co církevní restituce, kde 1m2 orné půdy ocenili církevní „experti“ na 44,-Kč/m2 a u lesů 27,-Kč/m2, když je všeobecně známo, že skutečná tržná cena není ani poloviční?

"Obsah knihy se neslučuje s názory zastávanými knihovnou"

Tomáš Holek
6. 6. 2018
Takovým způsobem se nestyděla zdůvodnit soudružka Blanka Konvalinková ředitelka Krajské vědecké knihovny v Liberci, proč zakázala resp. zrušila plánovanou veřejnou besedu nad knihou pana Petra Hampla Prolomení hradeb. Pro demokracii a svobodu slova v naší zemi je vysoce alarmující, že ředitelka veřejné instituce, jako je vědecká knihovna se ani nerozpakovala uvést, že důvodem zrušení akce je cenzura určitých názorů.

Velké volby dopadnou jinak, než dle modelu CVVM

Radim Valenčík
6. 6. 2018     RadimValenčíkPíše
Do "velkých voleb" je ještě hodně daleko. Nejméně rok, resp. květnový termín plus minus měsíc příštího roku. Nejdříve se budou konat volby do Senátu Parlamentu České republiky 5. a 6. října 2018 společně s volbami do zastupitelstev obcí. Tentokrát ovšem budou mít trochu jinou logiku, k čemuž se dostanu v dalším pokračování. I v případě, že se nepodaří Babišův pokus o sestavení vlády, začne příprava případných mimořádných voleb až po nich, a tudíž velké volby se nestihnout dřív než na přelomu jara a léta, i když tento termín není příliš pravděpodobný.

Rakouská Realpolitik

Jaroslav Loudil
6. 6. 2018
Zdá se , že Rakousko s novou vládou nabralo pozitivní směr ve své politice. Z posledního období je možné ocenit podstatné přitvrzení vztahu k migrantům, mimořádně rozsáhlou návštěvu Číny /prezident, kancléř, ministři atd./, kde bylo uzavřeno strategické partnerství Čína - Rakousko a nyní pobývá ve Vídni zase ruský prezident Putin. Neutrální Rakousko zdá se převezme pozici - "mostu" - Východ - Západ , který chtěl budovat už náš Zeman , za což byl hustě kritizován Sluníčkáři a Pražskou kavárnou. 


úterý 5. června 2018

Slovenský prezident nazval Severní proud 2 velmi nebezpečným projektem

5. 6. 2018      zdroj
Diskuse o výstavbě plynovodu Severní proud 2 musí vzít v úvahu nejen ekonomické zájmy jednotlivých států, prohlásil slovenský prezident Andrej Kiska na tiskové konferenci s norskou premiérou Ernou Solbergovou v Oslo. "Sdělil jsem (Solbergové) naše stanovisko k Severnímu proudu 2 a vysvětlil, proč ho považujeme za velmi nebezpečný projekt, který lze použít k vydírání Ukrajiny. Energie je velmi silná zbraň, kterou lze snadno použít proti Ukrajině v obtížné situaci", cituje Kisku TASS.

V. Putina dnes přivítali v Rakousku

V. Putin a S. Kurz před novináři, dnes
5. 6. 2018, Ďouba, video - titulky

První zahraniční cesta V. Putina po inauguraci vede do RakouskaUž mě nebaví pořád dokola psát, že na Tchien-an-men nikdy nebyl žádný masakr tisíců studentů, rozježděných pásy čínských tanků; jak to bylo doopravdy jsem už popsal mnohokrát, že lež má krátké nohy, ale je stonožka…


Břetislav Olšer
5.6. 2018   Rukojmí
 Pravda je jen jedna, proto se může, vlastně musí opakovat donekonečna. Doprčic, tak si to přečtěte, sinoložky z ČT24, co znáte Čínu jen z ponorky a ještě přes kalnou vodu. Když mohou nýmandi obemílat jako kolovrátek své nenávistné lži a výmysly, proč bych nemohl také já opakovat pravdu, kterou přiznala i americká média...? Jak to tedy bylo, presstitutská pohádko?

Wagenknechtová: Omezte zájmy USA, vraťte Rusko do G7!

5.6. 2018   prvnizpravy
Sahra Wagenknechtová, předsedkyně německé parlamentní strany Die Linke, vyzývá státy G7, aby vrátili Rusko do kruhu nejdůležitějších průmyslových zemí.
Tak by bylo možné vytvořit protiváhu vůči americkým zájmům na budoucích summitech, řekla předsedkyně Die Linke v rozhovoru pro Deutschlandfunk.

Mzdové peklo pro exportéry

5.6. 2018   EB
Velká devalvace české koruny ze 7. listopadu 2013 zafixovala hodnotu koruny na 27 Kč za euro a umožnila exportérům a dalším zaměstnavatelům neobyčejně přesně předpovídat měnový kurz. Zároveň jim poskytla neobvyklou mzdovou stabilitu zafixováním rozdílu vůči Německu. Mzdy v korunách v Česku během 3,5 let devalvace nadále rostly, v eurech ale vzhledem k Německu klesaly.Nedocházelo ke konvergenci, ale k jejímu opaku (jak ukazuje graf v HN).

pondělí 4. června 2018

Výročí událostí na Tchien An-men

Jaroslav Loudil
4. 6. 2018
4.června 1989 zemřelo v Pekingu při demonstracích za změnu režimu několik set lidí. Změnit režim se nepovedlo a v následujících letech vláda jedné strany vyrvala z bídy miliardu lidí a v ekonomické a sociální oblasti se vláda v Pekingu ukázala jako nejúspěšnější na světě. Vláda v sousední miliardové Indii sice demokratická je, ovšem stále tam v absolutních číslech roste počet negramotných, obří množství lidí nemá přístup k elektřině a dle statistik UNICEF tam ročně zemře díky bídě, špíně a nakažlivým nemocem o 1 000 000 malých dětí do jednoho roku věku více, jak u komunistů v Číně.

"Vyslechl jsem vaše "tvrzení" a teď poslouchejte vy mě", stálý zástupce Ruska v OSN to řádně vytmavil USA za situaci na Ukrajině

Ruslan Chubijev
4. 6. 2018       Yandex
Během zasedání Rady bezpečnosti OSN, které se konalo na přelomu května a června, a také brífingu při příležitosti předání předsednictví organizace Rusku, stálý představitel naší země Vasilij Nebenzja doopravdy pokáral západní delegáty v souvislosti s palčivým ​​problém s námi sousedíci Ukrajiny ... schizofrenie není nadávka. Jedná se o psychiatrický syndrom rozdvojení osobnosti. A Ukrajina díky úsilí jejích současných orgánů a těch z vás, kteří ji podporujete, žije právě ve dvou paralelních světech zároveň: ve stavu imaginární hybridní války s Ruskem a v reálném světě, kde není ruská invaze. Ale to není jediný případ takové poruchy, když vezmeme v úvahu současnou politiku Velké Británie a USA ... ".

Demonstrace "proti Babišovi a dalším komunistům"

Zdeněk Hrabica
4. 6. 2018
Máme svobodu, můžeme se radovat! Tato svoboda nám nespadla sama od sebe do klína. Není to svoboda mladá – v červený květ rozkvetlá. Je to jiná svoboda, od základu je to jiná svoboda. Zdaleka není pro všechny. Je založena na nejhlubší nenávisti, na odporu k jinak smýšlejícím hlavám, než jaké si vysnil Mesiáš. Jak před několika dny zdůraznil poslanec z podstaty Marek Benda, kdyby ten byl jakoliv a kýmkoliv zesměšněn, je po svobodě.

Smíření?

Stanislava Kučerová
4. 6. 2018
Němci, kteří žili jako menšina v Československu (podobně jako v Polsku i jinde), byli z rozhodnutí vítězných mocností po druhé světové válce od nás (i z jiných zemí) odsunuti do své mateřské, německé říše. Hlavním důvodem odsunu bylo vyloučit pro budoucnost zneužití menšin pro rozbíječské válečné cíle. Někteří odsunutí však odmítli spoluzodpovědnost za rozbití Československa v letech 1938-39 i za válečné útrapy jeho obyvatel po celou dobu války až do osvobození v květnu 1945.

Duševní lidožrouti, obrana národa a tři v jednom

Patrick Ungermann
4. 6. 2018
Moudří učitelé dětem zdůrazňují, že nejhorší na bělohorské porážce nebyla krutost poprav, ani zabavování šlechtických statků. Nejhorší byl Habsburkův plán, který se shodoval s míněním jeho katolických poradců: Vyhnat naši elitu, pevnou ve víře a v přesvědčení, za hranice země. Lidé se státnickým nadáním, umělci, vědci a pedagogové, stateční a neoblomní, nechtěli odejít, ale museli. Dvacátá a sedmdesátá léta 19. století nám zase odebrala spoustu zdatných hospodářů. Možná ne movitých, ale houževnatých. Odcestovali kolonizovat nepřístupné oblasti Banátu a neobdělané rozlohy carské Volyně. Nebo odpluli za oceán do Spojených států amerických i do Kanady. Roky 1938, 1948 a 1968 nás odloučily od dalších desetitisíců.

neděle 3. června 2018

Přichází čas změn


Jaroslav Tichý
3. 6. 2018
Ač se zpožděním vyvolaným zarputilým odporem stávajících mocenských establishmentů a onoho 1% občanů v jednotlivých zemích přichází postupně, leč nezvratně, čas změn vyvolaných příchodem průmyslové revoluce 4.0 a tlakem na úspornější hospodaření se zdroji všeho druhu na této planetě. Ta, stejně jako ty předchozí, přináší s sebou i změny v oblasti společenských vztahů a především na poli politickém. Stávající mocenské struktury v posledních letech brání své vydobyté posty, které jsou těmito (fakticky objektivními) změnami ohroženy. Průběh těchto změn je však subjektivního charakteru, v minulosti býval spojen dokonce s válkami.


Novinářka RIA Novostí informovala o pokusech SBU ji naverbovat. Ministerstvo zahraničí RF vyzvalo světové společenství, aby reagovalo na pokus o verbování korespondentky RIA Novostí

3. 6. 2018      zdroj a zdroj
Ministerstvo zahraničí Ruska vyzývá mezinárodní struktury a světovou komunitu, aby reagovaly na pokus Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) o naverbování korespondentky RIA Novostí Iriny Vysokovičové, která přicestovala do Chersonu, aby informovala o procesu s hlavou portálu RIA Novosti Ukraina Kirilem Vyšinským. "Tento incident je dalším potvrzením skutečnosti, že svoboda projevu na Ukrajině přestala existovat. Přímý tlak, hrozby, provokace speciálních služeb, fyzické násilí a politické procesy jsou formy součinnosti ukrajinského režimu s novinářskou komunitou", uvádí prohlášení ministerstva zahraničí RF.

Teď už máme důkazy. Rusko musí přijmout odpovědnost za sestřelení letadla, říká šéf NATO!

Jiří Baťa
3. 6. 2018
Pro osvěžení paměti: Generální tajemník Severoatlantickéaliance (NATO), předseda Severoatlantické rady, nejvyššího rozhodovacího orgánu obranné aliance odpovídá za její řízení. Současně předsedá Výboru pro obranné plánovaní plánování a Skupině pro jaderné plánování. Také zodpovídá za činnost Mezinárodního sekretariátu. Generální tajemník je nejvýše postavený civilista v NATO, reprezentuje alianci navenek. Nemá však žádnou či skutečnou rozhodovací pravomoc, slouží jako prostředník (slouha svých amerických pánů).
Tak tento člověk na plnou hubu říká, že „už mají důkazy“. Možná i tolik, že se jim už ani nevejdou do skříně. Nicméně by bylo dobré znát, kdo jsou ti, kteří mají dostatek důkazů, protože pokud je známo, vyšetřování případu sestřelení Boeingu 777 letu MH-17 nevyšetřuje NATO, ale „Mezinárodní vyšetřovací tým JIT“, složený hlavně ze zemí, jejichž občané se staly oběťmi této katastrofy.

S Kim Čong-Unem se chce setkat další prezident

3. 6. 2018 Lenta
Syrský prezident Bašár Asad oznámil záměr navštívit KLDR a setkat se s vůdcem země Kim Čong-Unem, píše TASS s odkazem na centrální severokorejské noviny Nodon Synmun. Podle jejich informací to oznámil Asad během slavnostního předání pověřovacích listin nového velvyslance KLDR v Sýrii, které se konalo 30. května. Syrský vůdce dodal, že Damašek hodlá podporovat politický kurz Severní Koreje a poukázal na pozitivní změny na Korejském poloostrově.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra GrulichováJak dál v Koreji

Jaroslav Loudil
3. 6. 2018
Summit  Trump - Kim dne 12.června  nakonec bude. Trump se už ovšem dopředu chvástá jak - "vyřešil silou korejský problém". Uvidíme, co bude po 12.červnu. Možná jsou pohnutky Kima zcela jiné ! Je třeba si zde připomenout, že dřívější spolupracovník Mao Ce-tunga  - Teng Siao-Pching zahájil roku 1978 v Číně reformy , jež se dnes jeví jako neúspěšnější reforma  v celé lidské historii !!

Amerika se stala synonymem krutosti a Kolumbie v NATO

Paul Craig Roberts
3. 6. 2018 PaulCraigRoberts
Americké ministerstvo spravedlnosti (sic) přijalo praxi oddělovat dětí přistěhovalců od svých rodičů a pak je přidělovat do tzv. „pěstounských domů“. Jak uvádí web Interceps oznámilo „ministerstvo zdraví a humánních služeb Kongresu, že ztratilo stopu po 1475 dětí, takto od svých přistěhovatelských rodičů odloučených. Má se za to, že byly nejspíše prodány bohatým pedofilům.

Hlasování v Radě bezpečnosti OSN: USA zůstaly samy

3. 6. 2018          zdroj
Návrh rezoluce OSN o odsouzení ostřelování Izraele palestinskými bojovníky, který předložily USA, byl zamítnut. Kromě USA nehlasoval pro rezoluci žádný člen Rady bezpečnosti OSN. Rusko, Bolívie a Kuvajt hlasovaly proti. Dalších 11 zemí, včetně Velké Británie, Číny, Nizozemska, Polska, Švédska a Francie, se zdrželo hlasování. Předseda Rady bezpečnosti, kterým je v červnu stálý zástupce Ruska v OSN Vasilij Nebenzja, shrnul výsledky hlasování: "Návrh rezoluce není přijat, protože se pro něj nevyslovil požadovaný počet hlasů".