Reklama

sobota 16. června 2018

O dvou osobnostech, o dvou knihách a o mnoha pohledech, hlavně o katalogu: Zdeněk Nejedlý – známý – neznámý?


Zdeněk Hrabica
16. 6. 2018
Kolik šmoků se již opakovaně pokusilo v posledních desetiletích zcela zašlápnout prof. Zdeňka Nejedlého. Čím vším byl užitečný a čím byl především ostudný. Kolik dobra - avšak hlavně kolik zla se dopustil.
Skoro se to podařilo – nejenom v jeho případě.
Až se zjevila zčista jasna svým obsahem a rozsahem skvělá kniha Jiřího Křesťana se zcela příznačným titulem:
„Zdeněk Nejedlý politik a vědec v osamění“ (Paseka 2012).

Vliv státních zástupců na politické dění

Zdeněk Jemelík
16. 6. 2018    ZdenekJemelík a Chamurappi Nadpis je zdánlivě nesmyslný, neboť státní zastupitelství stojí ze zákona mimo politickou hru, je nadstranické, profesionální a nestranné. Ale Česká televize mi připomněla, že všecko může být jinak, když do pořadu Události, komentáře dne 13.června 2018 přizvala bývalého ředitele Útvaru pro boj proti organizovanému zločinu PČR Roberta Šlachtu. Chtěla oživit vzpomínky na historickou noc z 12. na 13. června 2013, kdy jím řízení policisté vpadli na Úřad vlády ČR a „přilehlá loviště“ a spustili řetěz dějů, který skončil pádem Nečasovy vlády a zásadním přepsáním vnitropolitických poměrů naší vlasti. Soukromě si myslím, že následky jejich vystoupení měly účinky nekrvavého puče a jejich vliv dosud nedozněl.

"Konečně se dovíte, že prezidentská standarta není osobní majetek jakéhokoli prezidenta republiky, ale státní symbol. Přeji našim novinářům hodně informovanosti, loučím se s Vámi a s pocitem dobře vykonané práce, odjíždím do Lán"

Jiřina Holotová
16.6. 2018   Rukojmí
To je ten největší vzkaz pana prezidenta všem jeho odpůrcům ze včerejšího "trenýrkového happeningu". Novináři byli po spálení červených trenýrek pozváni zdarma na výstavu "Doteky státnosti" do Jízdárny Pražského hradu.
Odkaz: Výstava "Doteky státnosti" https://www.hrad.cz/cs/kultura-na-hrade/program/doteky-statnosti-10927

Svět ruskýma očima 457

Zajoch
16.8.2018  Outsidermadia
Zajoch vybral/a a přeložil/a zajímavé články z ruských webů. Jsou zajímavé jako pohled do uvažování současných ruských elit, ale i pro zveřejňovaná fakta, kterým se český zaprděný mainstream a uboze jednostranná média "veřejné služby" snaží vyhnout nebo je interpretačně překroutit.Doteky státnosti Výstava z projektu „Založeno 1918“ ke 100. výročí vzniku ČSR

16.6. 2018   Hrad
Výstavní projekt Založeno 1918 pokračuje výstavou Doteky státnosti, kterou v Jízdárně Pražského hradu připravil Vojenský historický ústav ve spolupráci s dalšími spolupořadateli. V kontextu dalších výstav připravovaných k výročí založení našeho státu je tato zcela výjimečná, a to nejen soustředěním zcela unikátních exponátů na jedno místo, ale i svým architektonickým pojetím.

Bilderberg: Stínová vláda, nebo elitní klub založený Polákem?

Bilderberg: Stínová vláda, nebo elitní klub založený Polákem?

CC BY 2.0 / Mark Taylor / Bilderberg protest
16. 6. 2018  Sputnik

V italském Turíně se 7. - 10. června konal každoroční summit skupiny Bilderberg. Místo setkání nejmocnějších lidí planety je tajné, a prozrazuje se účastníkům až na poslední chvíli, aby mohli ve volné diskusi rozhodovat o osudech světa.
Guevara probudil Latinskou Ameriku

Přemysl Votava
16.6.2018 VašeVěc
Ernesto Che Guevara - 14. 6. 1928 až 9. 10. 1967
Jeho jméno i dnes vyvolává u jedněch naději, u druhých strach, až hrůzu. Je dějinnou skutečností, že Che Guevara, se stal symbolem revolty národů třetího světa proti politice USA. Měl svůj sen, proto chtěl zásadně změnit svět. Na rozdíl od jiných viděl skutečný život v latinské Americe. Viděl bídu a nespravedlnost.

Němci znovu volají po vůdčí roli v Evropě a ve světě

Merkelové s vůdci sudetů z Hessenska, Bavorska a Saska
J. Skalský
16.6.2018 ČeskéNárodníListy
I.
Počátkem června r. 2016 vystoupil v Berlínském Institutu pro evropskou politiku Michael Roth, německý Staatsminister, náměstek ministra zahraničí SRN pro Evropu, který v části svého vystoupení, jež se jmenuje „Je třeba nově definovat roli Německa v Evropě“, zcela otevřeně, bez jakýchkoliv rozpaků mírně či více překvapeným Evropanům sděluje, že „jako největšímu členskému státu EU náleží Německu vůdčí role“. 

Retro: Kdo rozkradl Českou republiku

Jiří Havel
16. 6. 2011 blog autora

Zesnulý europoslanec za ČSSD Jiří Havel na svém blogu svého času jmenoval některé korupční případy, které se odehrály na nejvyšších místech české politiky. 

Ve válce nervů mezi západními lídry nechce nikdo ustupovat aneb Tak kdo se chystá „ukrást Evropu“ – Rusko nebo USA?

Dmitrij Minin
16. 6. 2018   FondStratěgičeskojKultury, překlad  Outsidermedia

Rozpory mezi USA a evropskými spojenci stále zesilují. Naposled se to výrazně ukázalo na nedávném zasedání G7 v Kanadě. Americký prezident dokonce informoval partnery, že USA nepodpoří závěrečné komuniké ze summitu, když označil výroky kanadského premiéra Trudeaua týkající se tarifů za lživé. Válka nervů mezi západními vůdci, v níž se zdá, že nikdo nechce ustoupit, je stále méně skrytá a nelítostnější.

Ukrajina je před Mistrovstvím světa 2018 v agónii

Rostislav Iščenko
16. 6. 2018       RostislavIshhenko
Mistrovství světa ve fotbale začne již zítra (článek byl napsán 13.6.), ale ukrajinské orgány i nadále naléhají na zúčastněné země, aby ho bojkotovaly: konkrétně učinil příslušné prohlášení ukrajinský ministr sportu Igor Ždanov. Jaké provokace lze očekávat od ukrajinských úřadů na šampionátu, na to jsme se zeptali prezidenta Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislava Iščenka.

pátek 15. června 2018

Lepší hradní autodafé než v kavárně špatné kafe!

Jaroslav Čejka
16. 6. 2018   JaroslavČejka
Už druhý den se docela dobře bavím hradním autodafé, při kterém se ovšem neupalovali kacíři, nýbrž jen obří rudé trenýrky, a následnými alergickými reakcemi všech těch, které Miloš Zeman obmyslil přezdívkou "pražská kavárna". Ne že by mi ta metafora připadala nějak zvlášť povedená. Ale nikdo není dokonalý, ani pan prezident Zeman ne. A jeho smysl pro humor je dosti osobitý - ne vždy se jeho bonmotům a ironickým invektivám od srdce směju. Zato hráč je dokonalý!

67 % balíků do 22 Euro přichází do ČR z Číny

Jaroslav Loudil
15. 6. 2018
ideologické bezduché žvanění, jak to dnes dovedou třeba figury typu Kalouska či Bursíka, nemá už v tomto světě žádné místo. Vítězit musí vždy jen realita a fakta, nikoli blekotání předpojatých ideologických nesmyslů. Svět už míří jinam , než nám dnes a denně  podsouvá také naše ČT či ČRo. Zmíním proto jednu zajímavost, která možná může části veřejnosti unikat. V prvním pololetí 2018 si občané naší republiky nechali poslat z Lidové Číny 67 % !! všech balíkových zásilek  v hodnotě do 22 Euro. 

Tak vo co vlastně de?!


Zdeněk Hrabica
15. 6. 2018
Trump čelí kritice v USA, že salutoval severokorejskému čtyřhvězdičkovému generálovi. Vojenští páni se mu to chystají pěkně spočítat. Panovník se v bývalém Divadle E.F. Buriana producíroval v černém tričku s červeným nápisem „Fuck of KSCM“, neonové Srdce na sídle českých panovníků vítaly na náplavce Vltavy milióny rozjivených, mužské přirození ak.soch. Davida Černého na Vltavě plulo na pohyblivém pontonu v ústrety Pražskému hradu a čůrající kinečtí muži jakoby očůrávají den a noc na Kampě obrysy mapy České republiky. A obdivuje je celý široširý svět. Co na tom? 


Blíží se nám dvě velmi zajímavá červnová výročí. Považuji za vhodné si je připomenout.

Jaroslav Štefec
15. 6. 2018   (text nebyl autorem výslovně poskytnut k publikaci na NR, nebyl dosud publikován na internetu)
24. června 1812. Armáda, čítající na svou dobu nevídaných 675.000 mužů a 1370 děl, se začíná přepravovat přes řeku Němen a zahajuje tak Napoleonovo ruské tažení. Navzdory všeobecně rozšířenému povědomí jsou Francouzi v tomto vojsku v menšině. Jádro Grande Armée tvoří 337.700 Němců a Nizozemců, 95.000 Poláků, 35.000 Rakušanů (ti mají dokonce vlastního velitele, podmaršálka Karla Filipa Schwarzenberga, příbuzného to oblíbeného člena TOP 09, Karla Schwarzenberga), 30.000 Italů, 20.000 Prusů, 15.000 Švýcarů, 9.800 Dánů a Norů, 4.000 Portugalců, 3.500 Chorvatů. Francouzů je sice „pouhých“ 125.000, ale jedná se o vojáky s bohatými válečnými zkušenostmi. Proti této síle stojí podstatně slabší ruská armáda, s přibližně 200.000 vojáky a 1.600 děly.

Klub "Nová republika" - červen

15. 6. 2018

Otevřený dopis paní premiérce Therese May

The Rt. Honourable Theresa May, MP
Prime Minister
Office of the Prime Minister
10 Downing Street
London
SW1A 2AA


Vážená paní premiérko,
Váš občan, Tommy Robinson, výrazně pomohl při odhalení činnosti nebezpečného násilnického gangu. Svou občanskou žurnalistikou upozornil na problém, před kterým odpovědné orgány dlouhá léta zavíraly oči. Suploval i práci profesionálních novinářů, kteří svojí nečinnost a zbabělost dlouhodobě omlouvali tzv. politickou korektností. Odměněn byl vězením a mediální kampaní, jež akcentuje jeho osobní problémy, které nijak nesouvisejí s jeho angažmá v boji proti vysoce nebezpečné chobotnici organizovaného zločinu.

Tajemství úspěchu je, umět mlčet o tom, co s určitostí nevíte!

Jiří Baťa
15. 6. 2018
Dostal jsem tento nevyžádaný email s textem, který je nejen mě, ale mnohým velmi dobře znám. Nechci se tím nějak chlubit, v několika případech jsem se o tom na různých web portálech dokonce zmínil. Sdělení, které jsem obdržel není autorizované, takže jej mohu dále „exportovat“ třeba jen proto,aby to více lidí přimělo k přemýšlení, jak to s naší účastí v EU opravdu je. Naše členství v EU vyvolává celou řadu polemik a diskuzí, a protože jsou z velké části pravdivé, tak snad právě proto se jimi nikdo seriozně nezabývá. Také ví, proč! Tím mám na mysli politiky, kteří jsou sice evidentně rozděleni na dva protichůdné, všeobecně politicky zaměřené tábory, nicméně ani ta pozitivní část politického spektra není ochotna vyvolat seriózní, možno to nazvat protirežimní debatu na téma vystoupení z EU. Přesto, že je k tomu minimálně 100 + 1 důvodů.

Restituce, arcibiskup Graubner – reakce

Biskupové-sekretáři Byzantského katolického patriarchátu
15. 6. 2018      vkpatriarhat.org
V článku v LN pod názvem „Je třeba odvahy předat žezlo mladším“ arcibiskup Graubner odpovídá na několik otázek. Jedna z nich se týká církevních restitucí, v jejichž prosazování byl Graubner hlavním aktérem.
Otázka LN: Komunisté žádají o zdanění peněžních náhrad za majetek nevydaný v restitucích. Je právně v pořádku něco takového žádat? A co morální stránka věci?
Komentář: Požadavek o zdanění je pochopitelný. Každý, kdo má ve státě určitý příjem, odvádí daň. Po morální stránce je to spravedlivé.
Jak reaguje Graubner?
Graubner: Po právní stránce je to nesmysl a já se toho nebojím. Udivuje mě jen, že politickým představitelům nejde o právní stát a potřebné jistoty.

Měli jsme Laufera – a s ním i krásnou řeč

Lubomír Man
15. 6. 2018
Rozšířím to. Měli jsme i Procházku, Mašlonku, Zelenaye, Malinu, Poláka a Holubce,
Škorpila, Sigmunda, Bakaláře a všechny reportéry, kteří mimo znalosti sportovní matérie, jež byla jejich chlebem nejvezdejším, ovládali skvěle i své mateřské jazyky, nekoktali, nezadrhovali se v řeči, nemluvili zbytečně, vyjadřovali se téměř vybraně, takže řecká zásada kalokagathie, to je spojení krásy těla (a sportu) a krásy ducha (a jazyka) se v přeneseném smyslu slova uplatňovala i ve sportovním reportérství.

čtvrtek 14. června 2018

V MAAE byl uveden termín denuklearizace KLDR


Leonid Plotnikov
14. 6. 2018      zdroj
Vyčištění Korejského poloostrova od jaderných zbraní nebude trvat méně než 15 až 20 let. "Trojice" USA - Rusko - Čína je slibnější než tradiční formát "šestice" v této záležitosti, řekl Tariq Rauf, vedoucí oddělení kontroly a koordinace bezpečnostní politiky MAAE na Lucemburském fóru. Oznámila to agentura RIA Novosti.

Půjčky, které si nikdo nemůže dovolit

Erik Best
14. 6. 2018 EB
V hlavním vysílacím čase mezi reklamou na vládní program Nová zelená úsporám a upoutávkou na krém k léčbě plísní Canespor od firmy Bayer běží lákavá nabídka od společnosti Provident. Pokud zaplatíte včas první tři měsíční splátky, bude vám za odměnu jedna vrácena. 


Projev prezidenta republiky při dnešním tiskovém brífinku...,, A já si myslím, že čas spodního prádla v politice skončil''.

14.6. 2018 Hrad, k vidění na aktuálně
Dámy a pánové,
děkuji, že jste v tak hojném počtu přišli.

Kdo se omluví pozůstalým obětí Lidic za ztřeštěnou akci Anthropoid, když 27. května 1942 v Praze provedli atentát na Reinharda Heydricha dva parašutisté vyslaní z Velké Británie – Jozef Gabčík a Jan Kubiš. Roučka vše postavil na hlavu... Plete si hrušky s jablky...


Břetislav Olšer
14.62018   Rukojmí
Je snad rouháním českému odboji organizovanému z Londýna otázka, kdo se tedy omluví pozůstalým obětí Lidic či Ležák za neprozřetelnou akci Anthropoid, když 27. května 1942 v Praze provedli atentát na Reinharda Heydricha dva parašutisté vyslaní z Velké Británie – Jozef Gabčík a Jan Kubiš...?  

Půjčky, které si nikdo nemůže dovolit... Vemte si lupu a pozorně přečtěte podmínky půjčky!


Erik Best
14.06. 2018   fw
V hlavním vysílacím čase mezi reklamou na vládní program Nová zelená úsporám a upoutávkou na krém k léčbě plísní Canespor od firmy Bayer běží lákavá nabídka od společnosti Provident. Pokud zaplatíte včas první tři měsíční splátky, bude vám za odměnu jedna vrácena. Zatímco se Provident loučí jako „společnost licencovaná Českou národní bankou“, v dolní části obrazovky se objeví podmínky půjčky tak malým písmem, že to skoro nikdo nepřečte.

Kiska nie je Slovensko. Je len jeho najväčšou hanbou

Ľuboš Blaha
14. 6. 2018    NovéSlovo
Kiska v Poľsku opäť potvrdil, že je len americký pudlík a obyčajný agresívny vojnový štváč. Vraj sa bojí Ruska za to, čo robí na Ukrajine. A Ukrajincov, ktorí začali krutú občiansku vojnu proti vlastným ľuďom na východe krajiny, tých sa nebojí? Nebojí sa fašistov, ktorí oslavujú Banderu a organizujú vojenské milície za peniaze oligarchov? Nebojí sa tých, čo páchali zverstvá v Odese? Tých, čo zorganizovali Majdan? Nie, tých sa Kiska nebojí, pretože je taký istý ako oni - rusofób a oligarcha s nulovou morálkou.

Jak to vidí Ivan David: Politická scéna a migrace

http://svobodne-radio.cz/2018-06-13-studio-beta-ivan-david-jak-to-vidi-on/14. 6. 2018   Svobodné radio
klikněte na obrázek

středa 13. června 2018

Nové zbraně proti Rusku: co vymyslel Pentagon

Michail Chodarjonok
13. 6. 2018       zdroj
USA chtějí vyvinout vysoce přesné zbraně pro dělostřelectvo. Analytici Pentagonu nadále rozvíjejí myšlenku o rostoucí hrozbě z východu, v souvislosti s čímž opět mluví o nutnosti vyvíjení nových zbraní pro Ozbrojené síly USA a jeji spojence kvůli zadržování Ruska. Jakými zbraněmi se Američané chystají zadržovat Rusko, o tom v novinách Gazeta.Ru.

Nelze najít výstižnější a kratší varování: Lidé bděte!

13. 6. 2018
NATO a EU vojensky propojené všemožnými programy a smlouvami včetně oficiálně neutrálních států mají nad Ruskem takovou ekonomickou a vojenskou převahu, že pravděpodobnost útoku Ruska na tento blok je logicky naprostý nesmysl či účelová lež. Kdyby Rusko nedisponovalo jadernými zbraněmi, už by jako suverénní stát neexistovalo. Od zničení mnohonásobně silnějším protivníkem je dělí pouze jaderné hlavice, takže lze předpokládat, že je použije.

Jak si ČNB kryje záda


Erik Best
13.6. 2018   fw
Cizojazyčné cestovní průvodce roky důrazně varují turisty před nebankovními směnárnami v Praze i dalších městech. „Nalákají vás na výhodně vypadající sazby, ze kterých se ale vyklubou sazby pro nákup,“ píše Lonely Planet. Po téměř 29 letech takových podvodů teď ČNB přitvrzuje.

Karel Gott zpíval po 4 letech v O2 aréně v Praze.12 000 diváků mu ještě než zazpíval úvodní píseň Noční král tleskalo ve stoje.

13.6. 2018 i rozhlas
Hlas diváka přejdi na instagram
baraort1Neskutecny zazitek, neuveritelny po tom vsem, jak to tam rozjel👏🍾 Smekam klobouk🔝 je to opravdu MISTR🤴 Skvela atmosfera v narvany O2 arene, kdy vsichni zpivali jeho pisnicky, husina vsude 😂👏❤️Gott zazpíval své hity i novou píseň Ta pravá, kterou mu napsal Marek Ztracený, jeden z hostů koncertu.

Je tu cenzura. Žijeme v informační epoše, a taková bude i její totalita – rovněž informační. Akademik neúprosně o dnešním Česku, zejména Praze

13.6. 2018   Rukojmí
ROZHOVOR „Do doby, kdy si musíme dávat pozor na pusu, se nevracíme. Už v ní nějaký čas jsme. Je s podivem, jak je vůbec možné ve státě, který má nepřípustnost cenzury zakotvenou přímo v Ústavě, tyto praktiky zavádět a tolerovat,“ komentuje nejen internetové dění Pavel Cimbál, programátor a pedagog Českého vysokého učení technického v Praze.

úterý 12. června 2018

EU: zoufalství ohledně migrace

Jaroslav Loudil
12. 6. 2018
EU už dva roky zcela bezvýsledně řeší nový azylový zákon. Dublin IV zřejmě neprojde, chtěl by totiž znovu přerozdělovat. Krásnou ukázkou trapnosti a totální neschopnosti EU cokoli vyřešit je nynější problém lodi neziskové organizace Aquarius ,která u Lybie - "zachránila" - dalších 600 černých ekonomických běženců z Afriky. Tito nelegálové vyrazili z Afriky, aby ilegálně překročili hranice Evropy a začali u nás pobírat tučné sociální dávky. Jak to s touto lodí dopadlo ?? Komicky !


Spiegel: Merkelová je v oslabené pozici doma i v zahraničí

12.6.   Argument,Vsa
část článku

Merkelová versus Trump?
Trump vidí Merkelovou jako hlavního protivníka na světové scéně. Sledoval její úspěchy v mužském světě vrcholné politiky a chce s nimi skončit. Nechce už poskytovat bezpečnostní pomoc Německu a chce zpomalit německou exportní mašinérii a diktovat Německu odkud by si mělo kupovat plyn.

Hledá se: Gang ruských fotbalových chuligánů

12. 6. 2018, Ďouba, zdroj: RT, video - titulky

Nesplnitelná mise (Mission Impossible): Australští studenti nedokázali najít gang ruských fotbalových chuligánů (hooligans)


Patrně jako veselá reakce na strašení západních médií vzniklo toto video.

Pravda - trochu jsem si počkal, ale důvody jsou prosté. Nechci být za propagandistu a rusofila.

Oldřich Rambousek
12. 6. 2018   Rukojmí
Možná Vás to překvapí, když nyní přicházím s článkem ohledně osvobození, odboje a Českého národa v přímém kontextu s naším vzdělávacím systémem. Samozřejmě toto přímo souvisí i se Sovětským svazem, ale především mi jde o to, abych zde na jasném příkladu deklaroval naší Českou tupost, ubohost a předposranost vzdělávacího systému. Úvodem Vás chci milí čtenáři také poprosit, aby jste i vy-třeba anonymně, sdělili svůj názor, či osobní zkušenost. Jde přeci o to, jaký odkaz zanecháváme našim mladým a jaký názor na věc si utvoří.

Kalousek pirátobijcem

Erik Best
12.6. 2018   fw
Čeští politici zjišťují, že nejhorší nepřítel je ten, na kterého nemůžete zaútočit. ANO je se svými 30% preferencemi dost těžkým soupeřem, alespoň se ale do něj díky minulosti a střetu zájmů Andreje Babiše snadno strefuje. Mnohem horším protivníkem jsou tak Piráti, protože jsou v kurzu a jejich popularita stoupá tím víc, čím usilovněji se jejich rivalové snaží potopit jim loď.

Kim Trump a zmatek v hlavě

Jaroslav Loudil
12. 6. 2018
I když je pokus o jaderné odzbrojení na korejském poloostrově jistě pozitivním činem , přesto musí pro českého občana mnohé věci ve vztahu Kim -Trump nyní vypadat velmi podivně a musí mít jenom zmatek v hlavě !! Jak popisovala naše média režim v Koreji dirigovaný Kimem ještě před pár měsíci ??

Generál Pavel a jeho blá, blá, blá

Jiří Baťa
12. 6. 2018
Pan generál Petr Pavel, předseda vojenského výboru NATO, se v krátkém VIDEU vyjádřil k činnosti, související s Think-tankem „Evropské hodnoty“ v čele s „chlapcem pro všechno“ Jakubem Jandou, kterému se dostalo od NATO „uznání“ za „obětavou práci při odhalování ruských podvratných aktivit v Česku“. ZDE Jak se vyjádřil nejmenovaný zástupce Evropských hodnot „s programem Kremlin Watch jsme jediným nevládním centrem v Česku, které systematicky odhaluje ruské vlivové a dezinformační kampaně.

pondělí 11. června 2018

Co dělat? Jak dál? (poznámky k diskuzi NR na Marsu 15. 5 18)

Vladislav Černík
11. 6. 2018
Obecně zcela podepisuji, že pro politický úspěch je potřeba něco jako ony 3 pruty Svatoplukovy:
1) Skutečná vůdčí osobnost
2) Atraktivní cíle (politický program)
3) Vykonání velkého objemu práce (zde dodávám a nemalé finanční prostředky)
Jsou to podmínky nutné, nikoliv však postačující.

Červen v českých dějinách


Croix
11. 6. 2018
Červen 880 – Zřízení arcidiecéze na Moravě v čele s arcibiskupem Metodějem. Zároveň bylo papežem Janem VIII. opětovně povoleno užívání slovanského jazyka v liturgii.
1. 6. 1811 – Vyhlášení Všeobecného občanského zákoníku v rakouském císařství pro „německé dědičné země.“ Bylo tak zavedeno jednotné občanské právo pro příslušníky všech stavů a to i na území českých zemí. Šlo o jeden z kroků k vytvoření moderního uspořádání společnosti, jak ji známe dnes. Zákoník vstoupil v platnost s počátkem následujícího roku.

Střípek ze "života" na jihovýchodě Ukrajiny

transport "200" = transport padlých
11. 6. 2018, Ďouba, zdroj: News-Front, video - titulky

Těla mrtvých diverzantů padlých pod Pisky (Doněck, SZ okraj) předána ukrajinské straně, 18+


Ostřelování Donbasu pokračuje, zesílilo po otevření Krymského mostu a jsou obavy, že v době fotbalového MS může dojít k širokému útoku na samozvané republiky DLR a LLR. V nedávné "Přímé lince s V. Putinem" byla tato obava obsahem jedné z otázek. V. Putin odpověděl, cit.:

Případ Juliana Assange

Paul Craig Roberts
11. 6. 2018     
PaulCraigRoberts
 Julian Assange je žurnalista, nikoli špión. Protože publikoval uniklý materiál, prokazujíxcí kriminalitu americké vlády, drží ho Washington už od r. 2012 v izolaci na ekvadorském vyslanectví v Londýně a v současných dnech jedná s novým prezidentem Ekvadoru o jeho vydání Spojeným státům: http://www.informationclearinghouse.info/49590.htm

300 bezprizorných duší

Jiří Jírovec
11. 6. 2018
Toto číslo souvisí s uzavřením dvou ubytoven v Ústí. (ZDE) Poslanci, senátoři a nakonec president ve své neskonalé moudrosti schválili zákon 98/2017 Sb. Proti nehlasoval ani jeden poslanec! Ve velké většině se zdrželi poslanci Top 09 a KSČM. Všichni ostatní byli horlivě pro. (ZDE) Velikost nápadu měla spočívat na třech pilířích:

Ministerstvo obrany RF informovalo o další připravované provokaci s "chemickým útokem" v Sýrii

Olga Česnoková
11. 6. 2018    ru/news/mir
Mluvčí Ministerstva obrany Ruska Igor Konašenkov uvedl, že Syrská svobodná armáda (SSA) a jednotky speciálních operací USA připravují provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur. Jeho slova citovala agentura RIA Novosti. "Podle informací potvrzených třemi nezávislými kanály v Sýrii připravuje velení tzv. Syrské svobodné armády v součinnosti s americkými silami speciálních operací vážnou provokaci s použitím otravných látek v provincii Dajr az-Zaur", řekl Konašenkov.

Nenechme si namluvit nesmysl

Patrick Ungermann
11. 6. 2018
Kde je té svobody konec: Před dvaceti lety jsem na vysoké škole způsobil poprask, když jsem na známou definici míru: „Má svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého člověka,“ namítl, že by to celé mohlo znamenat, že čím víc různých svobod, tím méně mé vlastní svobody. A v situaci přelidněných svobod by se dalo říct, že čím méně jiných svobod, o to víc té mé. Ledaskoho z akademické obce jsem šokoval, nicméně mi nikdo nedokázal poznané stanovisko vyvrátit. Opatření druhu: abychom na vás, studente, nezavolali kárnou komisi, samozřejmě nepovažuji za argument hodný akademické obce.

neděle 10. června 2018

"Tým" - píseň fotbalového MS 2018, tip sportovně - hudebního referenta NR

10. 6. 2018, Ďouba, videa - titulky

Koho baví fotbal, zpívání nebo nejlépe obojí, tomu je určen následující příspěvek. 


Polina Gagarina a Jegor Krid zpívají oficiální písničku fotbalového MS 2018 s názvem "Tým". Maskot MS - vlk Zabivaka.


Všechno má své důsledky

Michal Brand
10. 6. 2018
Z multikulturní výspy, ze země, která na rozdíl například od České republiky není zaprděným buranským xenofobním venkovem, z vyspělé „západní“ multikulturní Velké Británie přišla zajímavá zpráva. Agresivní zastánkyně totalitárního, destruktivního, anti-civilizačního feminismu, hlasitá propagandistka otevřených hranic a neomezené migrace byla napadena agresivním mužem „asijského původu“. Agresívní muž „asijského původu“ ale podle ní za nic nemůže, byl očividně nešťastný a potřeboval pomoc. 

Divadelní scéna na hraní, na hraně a za hranou

Jiří Baťa
10. 6. 2018
Značně diskutabilní a diskutovaná je v Divadle Husa na provázku provedená hra „Naše násilí a vaše násilí“, která vzbudila mezi veřejnosti obapolný rozruch. Nejsem moralista, ani prudérní člověk, nicméně s různými názory, které hru morálně ospravedlňují, ne tak zcela souhlasím. Ponechám stranou kritizovanou nahotu, která může-li být v hraném filmu, proč by nemohla být rovněž na divadelní scéně, pokud není předváděna nevkusně, amorálně a provokativně, přesto bych ke hře několik seriózních poznámek měl.

Čutálisté všech zemí, vítejte!

zdroj: budaev.ru
10. 6. 2018, Ďouba, zdroj RT, video - titulky

Videopozdrav V. Putina při příležitosti zahájení fotbalového MS 2018


Fotbalové MS v Ruské federaci se pomalu rozebíhá. 12 stadionů je připraveno a sta tisíce fanoušků se těší na honičky za magickou kuličkou. Občas si dovolím sportovněji založeným čtenářům NR něco ze světové čutané vmezeřit, aby si osvěžili mysl. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!