Reklama

sobota 30. června 2018

"Uvidíme": Trump připustil možnost zrušení sankcí a uznání Krymu ruským

Anton Pljuščenko
30. 6. 2018  mk.ru/politics
Pohovoříme o tom, co připustil Obama. Prezident USA Donald Trump si v pátek popovídal se zástupci médií prezidentské "skupiny". Americký vůdce odpověděl na otázku novinářů o možnosti zrušení protiruských sankcí a uznání statusu Krymu. Prezident Spojených států komunikoval s novináři na palubě letadla během letu do New Jersey. Nejvíce se diskutující s Donaldem Trumpem novináři zajímali o témata nadcházející schůzky vůdců USA a RF. 


Lidé zvláštního ražení

Jiří Jírovec
30. 6. 2018
Komunisté o sobě říkali, že jsou lidmi zvláštního ražení. Teď se objevila nová sorta takových lidí: žurnalisté, kteří si říkají investigativní. Ti rovněž bojují proti svému třídnímu nepříteli a dokonce i zlým kapitalistům, například proti politikovi Babišovi, italské mafii (na našem a slovenském území) a Putinovu Rusku všude. Zkoumají a rozkrývají prý vazby mezi politiky a zlobyznisem. To vypadá na první pohled takměř záslužně, ale má to háček. Není totiž známo, že by taková činnost k něčemu vedla, že by na policie konala, státní zástupci zastupovali, zloduchové se dostali k soudu a šli do tepláků.

Česko volí komouše

podpis_cejka_180.jpg
Jaroslav Čejka
30.6.2018  NovéSlovoSk
V uplynulých dnech jsem si na jednom dosti populárním českém serveru přečetl, že Češi jsou dnes nejšťastnější ve své historii a že Moravané jsou ještě šťastnější než Češi. Tvrdí to alespoň průzkum Masarykovy univerzity v Brně. A proč jsem si zvolil dnešní titulek? To laskavý čtenář pochopí až u mé obligátní chvilky „poezie“. Pokud ovšem dočte až tam.


Petr Hájek: Osudový summit o migraci podle tradice: Všechno. Nic. Dort jako z pohádky.Co všechno se do něj vešlo?

30.6.2018   Protiproud
Komentuje výsledky „osudového summitu o migraci“, jenž skutečný fatální problém jen posunul do ještě větší břečky – a migrantská invaze se povalí dál...
Papaláši jsou nadšeni. Kočárem černým se řítíme dál. Výsměch ovládaným. Strach z voleb narůstá. Je čas vypadnout...

Tato vláda je zmetek. Nutno začít znovu

valenčík radim 11

Radim Valenčík
30.6.2018  blog autora
Pochybnosti o vzniku druhé Babišovy vlády jsem měl od počátku. Nikoli jen z Babišovy viny, ale v důsledku řady okolností příznačných pro hlavní aktéry současné politické scény, vznikala za podmínek velmi nepříznivých k tomu, aby se zrodilo něco životaschopného. Připomeňme si:

Lekce té správné žurnalistiky – podle ČT a Reuters

- vlk -
30.6.2018 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Ačkoli bych už dávno měl mít vypěstovanou hroší kůži na permanentní nálepkování těch jedině správných na adresu alternativních médií – doznávám, že pořád ještě nemám.
Stále ještě mne ty věčné mentorské posudky o tom, jak ty různé alternativní zdroje vypouštějí hoaxy, jak zákeřně manipulují s pravdou s cílem zmást chudáka čtenáře nebo posluchače, jak podvrací naši demokracii – pardon LIBERALNÍ demokracii, s cílem zaprodat nás ďáblu.
 

Libye – z doby kamenné zpět do civilizace


Petr Vavruška
30. 6. 2018
Apel k politikům širokého politického spektra, jak vrátit vyspělou Libyi, barbarsky vybombardovanou do doby kamenné, zpět k civilizaci, a smysluplně tak omezit příliv milionů imigrantů do bezradné EU.

Barbarský nájezd 12 zemí, dokonce bez vyhlášení války, z nichž 8 bylo z EU, po němž Libye jako stát přestala existovat, otevřel cestu masivní imigraci do Evropy. Je burcující, jak dnes evropští a tudíž i čeští politici a média řeší jen její důsledky a zbaběle ignorují základní příčinu, kterou jasně definoval těsně před svou sadistickou smrtí v r. 2011 expředseda Africké unie Muammar Kaddáfí: “A nyní poslouchejte, vy lidé z NATO. Bombardujete zeď, která nepropouští migranty z celé Afriky do Evropy. Bombardujete zeď, která zadržuje teroristy AL-Kajdy. Tou zdí bývala Libye“.

Svoboda slova: 26. 6. 1968 byla zrušena cenzura

Stanislav Novotný
30. 6. 2018
Nečtěte, nepište, neposlouchejte, mlčte! Pokolikáté již!
Ach jo.
Slova jsou a je s nimi potíž. Protože mohou být svatá, ale taky všední, laciná a planá. Mohou být vzácná, ale i tuctová, nudná či prázdná. A mohou být plná a taky dutá. Nabubřelá a skromná. Noblesní či buranská. Dobrá a zlá. A přetékavá, chamtivá, pitomá, primitivní, špinavá, úzká, kulatá, hranatá, burleskní, hubená, hrbatá, placatá, odporná, démonická, podezřelá, temná, zrádná, úlisná, jedovatá, hořká, křivá, měkká, tvrdá, závistivá, lstivá. Ale taky důstojná, přímá, pravdivá, čistá, nadějná, povzbudivá, průzračná, upřímná, rovná, veselá, srdečná, laskavá, přející.

Červnové ozvěny z internetu... Běloch musí mít doklady pro cestování všude, barevným stačí jen barva pleti. Je to normální ?

Jaromír Bradávka
30.6. 2018   Rukojmí
Inu není lid jako lid. Vzpomeňme na Slovensko po vraždě novináře J. Kuciaka. Na referendum (například o EU) mají lidé IQ tykve, ale na emotivní "svržení" legitimní demokraticky zvolené vlády má "pár" tisíc demonstrantů na náměstích, opírajících se o konspiraci bez jakýchkoli výsledků vyšetřování, doktorát. Něco mi uniká?

KSČM bude tolerovat menšinovou vládu ANO a ČSSD

30.6.2018   ČTK (video přenos)
Pro podporu vlády se vyslovilo podle vedení strany 54 členů ústředního výboru, proti bylo 23 z nich a jeden se zdržel. Filip označil diskusi za odpovídající významu situace. "Ti, kteří to usnesení nevyhráli, usnesení respektují. Víte, že pokud komunisté na něco dají slovo, tak platí," dodal.

pátek 29. června 2018

Jak na imigranty: Lidská pseudopráva versus zdravý rozum. Proč je Evropa dokonale impotentní? Epizoda z americké historie. Mimořádné prostředky pro mimořádnou situaci. Uvidíme, zda jsme ještě suverénní

Lubomír Vylíčil
29. 6. 2018
Lubomír Vylíčil na historickém i současném příkladu dokazuje, že se s imigranty lze vypořádat, jestliže si národ a jeho politická reprezentace zachová pud sebezáchovy a zdravý rozum.
Před pár dny přinesly světové agentury dvě zprávy ze světa migrace. Dvě naprosto rozdílné zprávy. Kontrast mezi nimi už nemůže být větší.

Novinár denníka SME odkazuje ľuďom: “Je našou povinnosťou postaviť sa vám. Nemáte právo veriť hocičomu a nemáte právo hlásať hocičo.” Blaha: Chýba už len “heil”

Samuel Gdovin
29.6.2018 HlavnéSprávy
Novinár denníka SME odkazuje ľuďom: “Je našou povinnosťou postaviť sa vám. Nemáte právo veriť hocičomu a nemáte právo hlásať hocičo.” Blaha: Chýba už len “heil”
(vlevo foto Tomáše Prokopčáka z deníku SME, který na Slovensku razí nacistické názory na svobodu slova)

Německo a Sýrie

Thierry Meyssan
29.6.2018  překlad Zvědavec
Historicky udržovalo Německo vynikající vztahy s Osmanskou říší, na počátku 20. století. Císař Wilhelm II, který byl fascinován islámem, prováděl archeologické výzkumy, především v Baalbeku, a účastnil se výstavby prvních železnic, včetně trasy Damašek-Medina. Říše a osmanská vláda stály po boku proti Britům, když ti v r. 1915 organizovali „velké arabské povstání“. Pak prohráli první světovou válku a v důsledku byli z regionu vyhnáni (dohody Sykes-Pikot-Sazovov).

Washington terorizuje Sýrii prostřednictvím „války v zastoupení“

Američané cvičí syrské militanty na svých základnách v Sýrii
Vladimir Kozin
29.6.2018  OrientalReview, překlad Zvědavec
Zprávy ze Sýrie naznačují, že Washington má i nadále v úmyslu poskytovat rozsáhlou vojenskou podporu, i jiné druhy pomoci, teroristickým skupinám, které ještě zůstávají v jižní části této země. Zřejmě je chtějí využít k dosažení stejného cíle, který si USA vytyčily před sedmi lety: zpomalit proces dosažení politického urovnání, svrhnout legitimní vládu v této arabské zemi a dosadit vlastní loutkový režim.

Konec lhaní: Ukrajina se sama nerozpadne

Všude kolem jsou nepřátelé …
Valentin Filippov
29.6.2018
Ukrajinský bolák na mapě Evropy mokvá a nejspíš ještě dlouho mokvat bude. Její naprosto šílené vedení státu ukazuje na viníky všude kolem sebe. Názory na řešení se různí a ani ta radikální nejsou vůbec vzácností. Pro vaši informaci uvádím jeden z nich… (pozn.překl.)čtvrtek 28. června 2018

Kterou to polistopadovou naši politiku má Witowská na mysli

Lubomír Man
28. 6. 2018
Koutkem oka jsem včera k večeru zahlédl na ČT jakýsi pořad moderátorky Witowské, ve kterém za lidovce účinkoval jeden z našich nejnelítostnějších rusobijců a komunistobijců Bartošek, hned vedle něj bušil do stejných nepřátel a zel člověk mi zatím neznámý, Witowská se v roli moderátorky k probíhajícím nájezdům na hrůzostrašného nepřítele ochotně přidávala, takže lavině nenávisti, tentokrát upozorńující na naprosto nemožnou vyhlídku na možnost, že by do politiky naší země mohli svou tolerancí nebo netolerancí vládní politiky zasahovat i představitelé KSČM, vzdorovala za stranu sociálně demokratickou jen zcela osamocená Kateřina Valachovská.

Otevřený dopis herečce Hrzánové

Jiří Baťa
28. 6. 2018
Paní Hrzánová,
dovoluji si tímto reagovat na Vaše „lidsky+demokratické“ rozhořčení, které jste vyjádřila v rozhovoru pro server Fórum 24 a které zveřejnily Parlamentní listy.cz, zde.
Upřímně, nejsem ani trochu překvapen, dokonce s Vámi mohu částečně souhlasit pokud jde o Vaši reakci na současné společenské a politické dění, které opravdu není to nejlepší. Co mě však opravdu překvapuje, je Vaše naprostá demagogičnost a neobjektivnost. Jakkoli chápu Vaše osobní ideologické zaměření, obhajobu polistopadového vývoje společnosti a jako aktivní příslušnici pražské kavárny, nechápu Vaše obavy, jak se v tomto smyslu pro Fórum24 vyjadřujete. Říkáte, že se Vám nelíbí současné poměry, bojíte se návratu normalizace, Babiš se Zemanem Vás rozčilují.

John V. Walsh: Tři kroky Trumpa směrem k míru

28. 6. 2018     Antiwar
V rozmezí pouhých pěti dnů, to je od 8. do 12. června t.r., učinil prezident Trump tři kroky, které rozvrátily dosavadní globální pořádek, uspořádaný po 2. světové válce, a popostrčil nás směrem ke světu mírovému. Dva z těchto kroků jsou nepopíratelné, třetí už není tak zřejmý.
Summit v Singapuru
Ten je právem na místě prvém, protože doslova pohnul světem. Prezident Trump a předseda Korejské lidově-demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-un vydláždili cestu k uvolnění napětí, jehož cílem je zbavit Korejský poloostrov nukleárních zbraní.

Senátor ODS Jaroslav Zeman: Byl jsem v zemi, kde to s uprchlíky vyřešili!

28.6. 2013   PL, část rozhovoru
Tím vzorem je Maďarsko. Podobně premiér Kurz. V Itálii a Řecku to proudilo vesele jako s cestovními kancelářemi. Konečně musí dát někdo těm sluníčkářským organizacím – které z toho mají akorát živnost, imigranty ponoukají, aby šli do Evropy, a vyhledávají je – najevo, že takhle to dál nebude. Každý si musí chránit svou vlastní zemi, své hranice. Zaplať pánbůh, že Itálie s Rakouskem se k tomu teď takto postavily.

Chvilka mediální hysterie

Lubomír Vylíčil
28.6. 2018   Rukojmí
Tak se nám ta kampaň hezky rozjíždí. Sotva president Zeman jmenoval druhou Babišovu vládu, propukla v médiích očekávaná bouře. Publicisté, celebrity, mediální hvězdy a neúspěšní politici se hlasitě otřásají hnusem a křičí pohoršením. Koordinovaně, jako podle jedněch not.
Linka hlavní melodie, tohohle koncertu nenávisti, je jasná. Jmenování vlády podporované komunisty na den popravy Milady Horákové. A někteří, v historii zběhlí profesoři polititologie dodávají, že je to, prosím pěkně, i na výročí slučovacího sjezdu KSČ a Sociální demokracie.

Víme první: Lidé s napojením na Zdeňka Bakalu, Karla Janečka a George Sorose chystají spuštění největšího pro-amerického serveru v ČR! Redakce bude složena z bývalých zaměstnanců Bakalovy Economie a České televize, v pozadí stojí lidé a firmy napojené na cínovecké lithium. Zmapovali jsme největší maskírovku na poli informační války tohoto roku!


- VK -
28.6.2018 AENews


Redakce AE News přináší exkluzivní informace o chystaném projektu a bombě na mediální scéně v České republice. Slovenský fiat-alternativní Denník N, který sehrál ústřední mediální roli v neúspěšném pokusu o státní převrat na Slovensku a svržení vlády Roberta Fica v pozadí zjevně zmanipulované, tragické a dosud nevyřešené kauzy vraždy novináře Jána Kuciaka, se chystá expandovat na český mediální trh [1].

Bezbolestná a efektivní reforma penzí - 1

Radim Valenčík

Radim Valenčík
28.6.2018 blog autora
Následující navrhovaná reforma penzijního systému prostřednictvím plně uzavřené a plně zásluhové postgraduální nadstavby současného průběžného systému penzijního pojištění je klíčovým článkem odstartování komplexu reforem směřujících k naplnění vize společnosti založené na produktivních službách.


V Bruselu plánují, že nám migranty bude přidělovat OSN. Tedy nejspíš všechny.

Jitka Přikrylová
28.6. 2018   Rukojmí
V Bruselu se dnes sešli šéfové států EU, na pořadu dne je prý řešení migrace. Mám pocit, že to, co nakonec schválí jako řešení, bude všechno jen ne řešení přijatelné pro původního Evropana. No a co, že.

V předvečer změn: Proč je Itálie proti automatickému prodloužení protiruských sankcí EU

Roman Šimajev, Anna Lušniková
28. 6. 2018       zdroj
Sankce EU proti Rusku by neměly být automaticky prodlužovány. Prohlásil to předseda vlády Itálie Giuseppe Conte. Podle něj mají být finanční omezení nástrojem, nikoli konečným cílem. Očekává se, že vedoucí představitelé Evropské unie ve dnech 28.-29. června rozhodnou na summitu v Bruselu o prolongaci hospodářských odvětvových opatření proti Ruské federaci. Podle expertů zaznívají i v ostatních evropských zemích hlasy o nutnosti přehodnocení současného kurzu sankcí. Experti poznamenávají, že důvodem této rétoriky jsou ztráty a absence rozvoje bilaterální spolupráce.

"Obrovský plivanec do tváře obětem zrůdného komunistického režimu"

Jaromír Petřík
28. 6. 2018       JaromirPetrik
Těmito slovy okomentovala Alexandra Udženija z ODS jmenování nové vlády Andreje Babiše s podporou komunistů. Problém však je, že více než Andrej Babiš si s komunisty "zadal" např. prezident Václav Havel.ZDE
Alexandře Udženiji vadí, že se vláda ANO a ČSSD s Andrejem Babišem v čele bude opírat o podporu komunistů ve Sněmovně.
Zajímavé, že komunisté nevadili prezidentovi Václavu Havlovi, kdy komunista Marián Čalfa za Václava Havla prakticky vládl, protože Václav Havel byl povoláním dramatik a neměl o vykonávání funkce prezidenta státu ani ponětí: ZDE

Kováci protestovali před branami plzeňského Zodiacu

Kolem tří stovek protestujících se 25. června shromáždilo před branami podniku francouzského koncernu Zodiac Aerospace v Plzni. Odboráři a zaměstnanci manifestovali za jednotnou pracovní dobu, příplatek za práci v odpolední směně, příspěvek na penzijní připojištění pro všechny a další sociální výhody, které u jejich kolegů v zemi galského kohouta jsou již řadu let naprosto běžné. 
 

Problém penzí lze řešit bezbolestně a efektivně/3

Radim Valenčík
Radim Valenčík
28.6.2018 blog autora
Předevčírem (26.6.) jsem uveřejnil první část seriálu, který považuji za velmi důležitý. Proto na ni dávám odkaz ZDE. (
Pokračování pak vyšlo ZDE, na Nové republice první díl ZDE a pokračování ZDE - pozn.red.NR - vd)

Estonsko: Pamětní deska plukovníkovi SS

27.6.2018 PrvníZprávy

Alfons Vilhelm Robert Rebane, plukovník Waffen SS, má od 22. června v Estonsku pamětní desku. Odhalena byla v souvislosti s jeho nedožitými 110. narozeninami (narodil se 24. června 1908).

Pár slov k Ukrajině

Kyevský majdan
- vlk - s přispěním Ernesta
28.6.2018 Kosa zostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
Opravdu jen pár. Dlouho jsem se tamní situaci nevěnoval a ani dnes to nebude žádný trhák a navíc docela krátký textík. Vlastně jen tři, navzájem vlastně související poznámky. Které jsou ovšem podle mne naprosto charakteristické.


Exinstruktor Azova: Na Ukrajině vytvářejí „eskadry smrti“ proti oponentům!

Sergej Sanovskij, ještě jako instrukor "Azova"
- kou -
28.6.2018 RIA a  PrvníZprávy
Oddělení zpravodajské Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) vytváří ilegální skupiny k vraždám a k zastrašování těch, kteří nesouhlasí s režimem.
V rozhovoru pro RIA Novosti to řekl bývalý vojenský instruktor a bývalý zástupce šéfa výcvikového tábora nacionalistického praporu „Azov“ Sergej Sanovskij.

Proč nas ma reprezentovat uřezana hlava kury s hermelinem v hubě?


Ladislav Větvička 
Ladislav Větvička 
28.6.2018  blog autora
Šefove hokeja si mysli, že zme uplni idyjoti. Bo jinak by nemohli použivat argumenty typu „novy dyzajn pusobi dynamičtěji“; „nabizi novy marketyngovy potencial“; „možeme lepe dohližat na vyrobu padělku“.


Zdeněk Jemelík : Spravedlnost podle soudkyně OLO

Zdeněk Jemelík
28.6.2018 ChamurappiCz
V článku „Lidský odpad čeká na rozsudek“ z 6. června t.r., který je stále zaparkovaný na mém bloggu, na webu spolku Chamurappi z.s. a patrně i leckde jinde, jsem pojednával o zajímavé trestní kauze, vedené u nejmenovaného soudu svérázným způsobem předsedkyní senátu Odklízečkou Lidského Odpadu (dále jen OLO).

středa 27. června 2018

VEŘEJNÉ VYHLÁŠENÍ ROZSUDKU UKRAJINSKÉHO LIDOVÉHO TRIBUNÁLU

27.6.2018  NWOO
Na Divadelním náměstí v centru Lugansku se 22.6.2018, v den 77.výročí napadení Sovětského svazu hitlerovským Německem, konalo lidové shromáždění, na kterém byl vyhlášen rozsudek Ukrajinského lidového tribunálu (ULT), který vyšetřoval válečné zločiny režimu Petra Porošenka proti občanům Ukrajiny. ULT vznikl 15.3.2018 z iniciativy občanů Ukrajiny, žijících v Doněcku a Lugansku. ULT pracuje v souladu s ukrajinskými zákony i s normami mezinárodního práva. Členy ULT jsou tři soudci, lidový žalobce, lidový obhájce a dvanáct přísedících.


Rozhovor prezidenta republiky pro internetové vysílání webu Blesk.cz „S prezidentem v Lánech”

27.6. 2018   Hrad
,,Ale, pane Vaníčku, vraťme se k tomu základnímu. Podívejte se, celá Evropa teď řeší migrační krizi. Bylo by dobře, aby ministrem zahraničí byl člověk, který bude zastávat postoj České republiky a nikoli například postoj pana prezidenta Macrona, který nám vyhrožuje, jak víte, sankcemi, když na své území neumístíme migranty."

MW: „Smrtící" Su-34 je zřejmě nejlepší stíhací bombardér na světě!

Ruský stíhací bombardér Su-34
- kou -
27.6.2019 MilitaryWatch a  PrvníZprávy
Ruský Su-34 je patrně nejmodernější a nejlepší údernou stíhačkou na světě, napsalo vydání vojenského časopisu Military Watch.
Su-34 byl navržen na základě Su-27 a vstoupil do služby v roce 2014. Po modernizaci se bitevnik stal pokročilou ruskou stíhací zbraní. Jeho nejbližšími soupeři v současnosti jsou J-16 a F-15, které byly přijaty v Číně a USA.


Dosud nejtvrdší odveta proti ČT, podpořená drtivým argumentem na závěr...Osazenstvo na Kavčích horách žije v bludu, že vlastní pravdu

27.6. 2018   Rukojmí
Česká televize svým posledním vydáním pořadu Newsroom ČT24 posunula laťku propagandy a nenávisti na úroveň, která by se dala stroze okomentovat jako svinstvo.Tvrdí to člen Rady Českého rozhlasu Tomáš Kňourek, podle něhož jde o jakousi permanentní vendetu vůči alternativnímu spektru, které na rozdíl od spřízněných redakcí a odborníků poukazuje jednak na přešlapy České televize ve vysílání....Samozřejmě i na kejkle v jejím hospodaření. Kňourek se věnuje způsobu, jakým pořad ČT napadl TV Prima za způsob referování o Kramériových cenách. Ptá se: Proč ČT v reportáži o Novinářské ceně od nadace George Sorose nepřipomněla, kdo je George Soros?

Ekonomická migrace pomáhá stagnaci a zaostávání

Michal Brand
27. 6. 2018
Podle expertů a odborníků na slovo vzatých z různých think-tanků prý ekonomická migrace napomáhá hospodářskému růstu. Tvrdí to studie. Chybí už jen zaručená studie nějakého think-tanku potvrzující, že negramotní nelegální migranti ze subsaharské Afriky jsou všichni do jednoho vysokoškolsky vzdělaní Syřané, přičemž podle této studie budou jistě téměř všichni z těch mladých mužů ve vojenském věku navíc vlastně nezletilé dívky.

Nový Drang nach ... kam?

Jaroslav Štefec
27. 6. 2018       JaroslavŠtefecFB
Můj dojem ze slavnostního vyhlášení vojenské šaškárny, nazvané Evropská armáda "starými" zeměmi EU, doplněnými lehce zfašizovaným Estonskem? Stará dobrá západní Evropa oprášila pod hlavičkou nového EUhrmachtu starý dobrý západní Drang nach Osten, a vzpurné kolonie, navíc úspěšně odzbrojené, do tohoto plánu nějak nezapadají. Naši "pacifikaci" proto přenechají NATO, kde už si nás Američané srovnají do kočáru.

Založme Visegrádskou konfederaci a žijme své vlastní životy!!!

Ladislav Kašuka
27.6. 2018(posláno redakci NR autorem)
Totální „odevropštění“ a naprostá demoralizace a destrukce tradičních hodnot, na kterých naše civilizace po celá staletí stála, v zemích EU neustále pokračuje a nabírá na vyšších a vyšších obrátkách. Řečičky „neziskovkami“ dotovaných ekonomů, že musíme v EU zůstat, jinak bude ještě hůř, jsou obyčejné lži. Bez evropských zákazů, kvót a nesmyslných sankcí můžeme obchodovat s kýmkoli s čímkoli, co dokážeme vyrobit, nebo vytěžit a nebudeme se muset nikomu zodpovídat za to, s kterou zemí obchodujeme!

VIDEO: Na chorvatskou hranici dorazilo čelo nové migrační vlny, o víkendu vypukly první střety s policií, migranti skandují, ať je pustí, že nechtějí do Chorvatska, ale do Německa! Na prázdniny urychleně vyjeďte už v pátek, v neděli zřejmě uzavře Německo a Rakousko hranice, konec Schengenu se přiblížil!

- VK -
27.6.2018 AENews
Chorvatská média už koncem minulého týdne přinesla obrazové záběry z událostí z hraničního přechodu Maljevac, kde ozbrojené bosenské složky policie zastavily skupinu několika stovek migrantů [1], kteří se pokoušeli vstoupit na území Chorvatska z území Bosny, aby mohli dále pokračovat ve své cestě do Rakouska a odtamtud až do Německa. Podle chorvatské policie se jedná o první předvoj a de facto čelo tzv. letní migrační vlny, která se právě teď formuje v prostoru Řecka a balkánských zemí a na hranice Schengenu by měla dorazit během první dekády v červenci. 

V pozoru a s čepicí v ruce…

Přemysl Votava
27.6.2018  VašeVěc
V roce 2004 Česká republika vstoupila do EU s velkými nadějemi. Hudba hrála, politici se předháněli ve slibech, z Bruselu nám klepali na ramena a říkali nám, že nám, jací jsme pašáci, že brzo si budeme rovni.… Všude zněly chvalozpěvy o naší šťastné budoucnosti, sliby o naditých peněženkách, o rychlém srovnání výdělků…. Nečekali jsme zázrak, přesto jsme dnes zklamáni.

Stojíme zase v pozoru před vrchností, zase žmouláme čepici, abychom si něco vyprosili. I ten drobeček, který spadne z jejich stolu, nám udělá radost. Před staletími to byla Vídeň, dnes je to EU která nám diktuje.

Když se někde něco nějak stane

PPK 
27.6.2018
Když se někde něco nějak stane, tak velká část lidí jen zívne a řekne: No a co má být?
Pochopitelně to ale řeknou jenom tehdy, pokud se jich to ani špetkou netýká. Lidi zkrátka něco zkonstatují a dál už na to nemyslí. Dejte mi s tím pokoj, vždyť zítra ráno už zas brzy vstávám do práce, tak co bych se něčím zalamoval, že.

Proč USA hodily přes palubu „své“ džihádisty na jihu Sýrie?


Tereza Spencerová
27.6.2018  Literárky
Nelze vyloučit, že se v příštích dnech či týdnech nezopakuje výsledek bojů z Východní Ghúty, tedy kapitulace džihádistů, jejich „usmíření s režimem“ nebo evakuace do Idlíbu, přičemž nově se nabízí i útěk do Jordánska.

Problém penzí lze řešit bezbolestně a efektivně - 2

Radim Valenčík
27.6.2018 bolg autora
Včera jsem uveřejnil první část seriálu, který považuji za velmi důležitý. Proto dávám odkaz na včerejší příspěvek (ZDE, na Nové republice ZDE).
Protože dnes se budu věnovat interpretaci naší kalkulačky výplat z postgraduální nadstavby penzijního systému, uvedu ještě jeden výpočet v rámci ní v případě, který odpovídá mým parametrům:

Dva kroky od vítězství: v Sýrii byla zahájena klíčová operace

Ruslan Chubijev
27. 6. 2018        Regnum
Ruská koalice je připravena osvobodit Dar'á: čím odpoví USA?
Jak je známo, v Sýrii zůstaly po dobytí Východní Guty jen dvě klíčové bašty teroristů, jejichž osvobozením může být považována "vojenská" část války v Sýrii za ukončenou. Jsou to provincie Idlib na severu Sýrie a Dar'á na jihozápadě země. Obě tyto zóny byly díky politickému a diplomatickému úsilí Ruska "zmrazeny" po dobu operace ve Východní Gutě a dalších ohniscích lokálního odporu uzavřením smluv o zónách deeskalace. 


úterý 26. června 2018

Problém penzí lze řešit bezbolestně a efektivně/1

Radim Valenčík
26. 6. 2018     RadimValenčíkPíše
Právě v den, kdy jsem od naší univerzity dostával stříbrnou medaili za zásluhy v oblasti tvůrčí činnosti, se nám s kolegy podařilo dopracovat funkční model kalkulačky výplat z námi navrhované plně zásluhové a plně uzavřené postgraduální nadstavby systému průběžného penzijního pojištění. A tak jsem mohl v projevu, který jsem měl k této příležitosti částečně připraven, tuto skutečnost sdělit i v širším kontextu, viz: ZDE.

Sociální bydlení, současnost a minulost

Jiří Baťa
26. 6. 2018
Společenské super dilema: sociální bydlení. Je to záležitost, týkající se bydlení nemalého počtu občanů, zvláště osob a rodin sociálně slabých, domácností, které si nedokáží zajistit bydlení svépomocí. To ale není problémem dne, ale problémem příštích několika desítek let. Není proto od věci zrekapitulovat si situaci a charakter sociálního bydlení v ČR: V České repoublice se na zákon o sociálním bydlení dlouho čekalo. Koncepce zákona o sociálním bydlení byla schválena vládou 12. října 2015, samotný zákon pak vládou prošel 8. března 2017, ale poslanecká sněmovna ho ve svém volebním období nestihla projednat. Systém je rozdělen na tři stupně a ke každému náleží specifické podmínky:

Demografi upozornili na prudké zníženie počtu obyvateľov východnej Európy

26.6.2018 HlavnéSprávy
Počet obyvateľov strednej a východnej Európy po roku 1990 podstatne klesol v dôsledku emigrácie, uvádza sa v prieskume rakúskych demografov.
V západnej Európe existuje opačný trend: od roku 1990 do 2017 sa počet obyvateľov zvýšil v dôsledku imigrácie.

Vražda Juliana Assange

Kurt Nimmo
26.6.2018  ICH,  překlad Zvědavec
Byl to úkol pro pošetilce.
V den, kdy byl Donald Trump zvolen prezidentem, ho jeho stoupenci žádali, aby udělil milost Julianu Assangeovi, zakladateli a čelnímu představiteli WikiLeaks. Uživatelé sociálních sítí hromadně požadovali, aby bylo Assangeovi umožněno opustit ekvádorské velvyslanectví v Londýně, aniž by byl zatčen a vydán do Spojených států.

pondělí 25. června 2018

Jaromír Petřík
26. 6. 2018     JaromirPetrik
Je možné, že pašování imigrantů do Evropy je produktem ruské hybridní války?
Říká se, že hloupost a Vesmír jsou nekonečné. Nádhernou ukázkou, čemu jsou někteří rusofobové ochotni věřit je, že pašování imigrantů neziskovými organizacemi do Evropy je produktem ruské hybridní války. V diskusi pod článkem: „Kdy se začnou trestat neziskovky spolupracující s pašeráky lidí?“ zdechovsky.blog.idnes.cz/diskuse napsal diskutující Bohumír Šimek tento příspěvek – cituji: „Je možné, že toto je produkt ruské hybridní války? Proruské servery v celé Evropě obviňují Merkelovou a další politiky z toho, že touto cestou chtějí zlikvidovat Evropu.


Vlastní a nevlastní příběh

Patrick Ungermann
25. 5. 2018
Slovo vytváří jména. Podle evangelisty Jana začal příběh našeho světa slovem. Jména souvisí s pamětí. Věci i osoby si pamatujeme především podle jmen: Toto je pekáč, louka, Jan, tatínek, láska… Všechno jsou to jména, dokonce i jména krajiny a vztahů, nebo jména toho, co je různým lidem společné: Jsou to Čechové, Slováci, učitelé, žáci, je to rodina, a podobně. V devadesátých letech se pejsci a kočičky přestali jmenovat Alík, Brok, Míca, Čekanka. Začali se rodit Rickové, Dustyové, Lucyndy a Paddingtonové. V nultých letech jsem docházel do sdružení YMCA jako příležitostný dobrovolník a postřehl jsem, že cikánské děti se také jmenují Brenda, Santiágo, Sebastián, Lorna…