Reklama

sobota 7. července 2018

Turecko v roce 1

Jana Maříková
7. 7. 2018
"Dosavadní boj proti teroru byla jen předehra. Odteď uvidíte, jak to půjde doopravdy." Kdo si myslí, že to řekl někdo, kdo bojuje s islámským státem, je vedle. To turecký ministr vnitra Soylu uvedl na svém twitteru, jak zatočí s "teroristy", tedy všemi, kdo se budou protivit novým pořádkům. Symbolický úvod k článku, jak si vede Turecko necelé dva týdny po volbách. Bohužel se ukázalo, že kdo očekával, že Erdogan se po vítězství uklidní, mýlil se. Zprávy o zatčeních, které sleduji celou dobu od invaze do Afrínu, chodí stále.

Lež, stejně jako před útokem na Irák

Jaroslav Loudil
7. 7. 2018
Mezinárodní chemičtí experti organizace OPCW  dnes zveřejnili výsledek svého šetření o možném použití chemických zbraní při letošním útoku v Důmě. Závěr ?? Organizace NATO  a její členové lhali opět celému světu. Žádné nervově paralytické zbraně typu Sarin nebyly v Důmě použity, nalezly se jen zbytky chloru, což  je ovšem látka, kterou doslova na koleně vyrobí kdejaký ušmudlaný  prosťáček, který s odřenýma ušima absolvoval základní školu.  Chlor tedy mohl v Důmě vypustit doslova kdokoliv! 

Britové lhali v případu Litvinenko a v případu Skripal a budou lhát i dál. Putinův problém: hodní anglosasové z USA a zlí anglosasové z GB.

J.K. Novák
7. 7. 2018
Litvinenko byl otráven α-zářičem poloniem Po210 r. 2006.
Oficiální verze: Po210 vyrábí a mají v množství použitelném k vraždě jen Rusové, vraždu spáchali Lugovoj-bývalý zaměstnanec FSB a Kovtun. Lugovoj se údajně pokusil o vraždu týden před Kovtunovým vpravením polonia do čaje, který Litvinenko vypil. Mělo jít o Putinem iniciované umlčení jeho odpůrce a kritika a zběha. Vyšetřování policíí r.2006-7 bylo stvrzeno soudním šetřením r.2014-2015 ZDE
Fakta: Většinu produkce Polonia Rusové exportovali. Po210 je užíváno v průmyslu - výroba textilu a umělohmotných folií; eliminátory elektrostatické elektřiny obsahovaly polonium v množství, které by otrávilo několik lidí.

pátek 6. července 2018

Někdo (zase) dělá z vánku větrnou bouři

Jiří Baťa
6. 7. 2018
Na stránkách portálu Novinky.cz stojí velký nadpis Sokolové na svém sletu vypískali premiéra Andreje Babiše a pod ním úvodní slova: Mohutným pískáním reagovali diváci stadiónu v pražském Edenu, když moderátor po zaznění státní hymny na začátku XVI. všesokolského sletu přivítal ve čtvrtek večer hosty, mezi kterými byl i premiér Andrej Babiš. Článek také doprovází video a protože jsem byl zvědav na autencititu prostředí, neodolal jsem a pustil jsem jej. 


Moskva uzavřela Kaspické moře pro USA

6. 7. 2018     zdroj
Po pádu SSSR se kaspické státy Rusko, Írán, Ázerbájdžán, Kazachstán a Turkmenistán více než 20 let nemohly domluvit na právním statusu Kaspického moře. Nyní se však záležitost pohnula z mrtvého bodu - v srpnu letošního roku by měla být na 5. Kaspickém summitu podepsána konvence o právním statusu Kaspického moře. Úmluva zakáže přítomnost zahraničních vojáků u Kaspického moře. Signatářským státům bude zakázáno poskytovat své území k úderům proti jakékoli jiné signatářské zemi.

Jaroslav Loudil
6. 7. 2018
to co přichází z Británie ohledně obou případů použití Novičoku proti lidem je naprosto absurdní . Novičok má vždy smrtící účinek a zabíjí okamžitě ! Skripalovovi byli ovšem vyléčeni a přežili. I současný druhý případ nabízí samá idiotská britská vysvětlení. Oba zasažení prý byli v Salisbury nakupovat a jejich zdravotní potíže se objevily až druhý den !!! po zasažení ??? To je nemožné ! 


Proč se bát Taťany Malé a proč ji chránit

Zdeněk Jemelík
6. 7. 2018        ZdenekJemelik a Chamurappi
Dámám, jejichž nástup do úřadu ministryně spravedlnosti jsem mohl sledovat, snad s výjimkou Marie Benešové věnovali novináři zvláštní, převážně nepřátelskou pozornost. Psychologové nechť posoudí, zda se jedná o projev vnímání světa, označený španělským výrazem „el machismo“. Nyní se jejich „lovnou zvěří“ stala Taťana Malá. Její výrok o možnosti odročení trestního stíhání Andreje Babiše má účinek roznětky, překonávající vyznání Daniely Kovářové ze záliby v sexu „před jídlem i po jídle“. Obviňují ji z plagiátorství a pomáhají opozičním politikům tlačit na ni, aby se vzdala funkce. Nemylme se: cílem není Taťana Malá, ale Andrej Babiš a jeho záměr konečně dát zemi vládu s důvěrou. 


Neuvěřitelné pokrytectví českých medií a politiků.

Jiří Jírovec
6. 7. 2018
Kampaň proti Taťáně Malé je naprosto směšná. Mediím a politikům se naskytla příležitost zaútočit na vznikající Babišovu vládu, tak ji využívají... Je příznačné, že se v mediích neobjevila analýza problému. Nabízím tedy svůj pohled:
Každý, kdo kdy psal diplomovou nebo magisterskou práci, ví, že jde o soubor několika částí:
(1) Úvod se zdůvodněním vybraného tématu;
(2) Souhrn (rešerše) toho, co je o daném problému známé;

Americký zbrojařský strach ze schůzky Putin-Trump

Paul Craig Roberts
6. 7. 2018
Mezi vládnoucími zájmy v USA je jeden ještě mocnější než je izraelská lobby. Je to tzv. Hluboký stát vojenskobezpečnostního komplexu, který se v těchto dnech třese strachem z toho, aby nadcházející Summit Putin-Trump nepřivedl na svět dohodu obou velmocí. A to dohodu takovou, která by znamenala konec démonizace Ruska, sloužící až dosud coby argument pro enormní rozpočet a neméně enormní moc amerického vojenskobezpečnostního komplexu. Ten strach cítíte i z úvodníků, které Hluboký stát předal svým dvěma nejhlasitějším megafónům, kterými jsou deníky Washington Post (WP) a New York Times (NYT). 


Červenec v českých dějinách


Croix
6. 7. 2018
1.7. 1991 – Na konferenci zástupců vlád členských států byl v Praze podepsán protokol o rozpuštění Varšavské smlouvy.
2.7. 1917 – Bitva u Zborova. Bylo to první samostatné vystoupení československé brigády v Rusku. Legionáři prolomili všechny tři linie obrany nepřítele (centrálních mocností). Bez zajímavosti není přehled jmen velících důstojníků, kteří potom sehráli významné role v politickém životě Československa. Vyznamenal se zde především Radola Gajda, ale též Jan Syrový (v této bitvě přišel o oko), Stanislav Čeček, Zdeněk Fierlinger, Emanuel Moravec, Rudolf Medek a také Ludvík Svoboda.

Opět šaškárna s novičokem!

Jaroslav Loudil
6. 7. 2018
Angličané si parádně naběhli ! 3.července oznámili, že atentátníci na Skripalovi už druhý den po provedeném útoku uprchli do Ruska, kde jsou nyní pod ochranou Putina. Ale světe div se, již následující den, tedy 4.července, tedy v době kdy jsou prý - "první atentátníci někde v Rusku pod ochranou Putina", tak byl novičkem na území Anglie znovu napaden další manželský pár a opět leží v kritickém stavu  v nemocnici. Nejde přitom o žádné - "bývalé ruské agenty", ale zatím blíže neurčené osoby.

Proč ta zášť?

Ladislav Petráš
6. 7. 2018
Dne 3. 7. 2018 vyšel na webu Nová republika článek od M. Kollera, „Vláda velkého podrazu“. Musím přiznat, že články M. Kollera rád čtu. Ne pro jejich někdy agresivní tón, ale pro jejich upřímnost, a pokud se jedná o vojenskou problematiku, tak také pro jejich fundovanost. Ve výše uvedeném článku jsou však pomíchána jablka s hruškami a je z toho tak trochu „koktejl“ nedefinovatelné chuti. I to se někdy stává.

Proč je doma nejlíp, když všude jinde je dobře

Patrick Ungermann
6. 7. 2018
Prožitek krajiny je pro mě rozhodující. Fotografování (snímání) krajiny mi přináší silné zážitky. Nebo stavba krajiny v akváriu. Anebo běžnodenní práce v krajině. Vůně krajiny, nasycení krajinou… V pátém čísle časopisu Protestant z letošního roku píše evangelický kněz o tom, jak světí studánku. A také o ohromném posunu vědomí od starořeckého Narcise (který se ve vodě jen shlížel, až došel k sebevraždě) k Ježíšovi (který se o vodu – o cestu k Bohu s námi dělí). A následuje věta: „Nemusíme se odrážet na zrcadlech vod sebezahledění, jak to prezentují národovci…“ Jsem český národovec.

Penze - staří překážejí?

Radim Valenčík
6.7.2018 blog autora
Mnohem důležitější, než by se na první pohled mohlo zdát:
Jedna z částých připomínek, které jsem dostal k minisérii o reformě penzijního systému, zněla: "K čemu prodlužovat dobu zaměstnání starých lidí, když pak zabírají místo mladým?!"

James Petras: Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

James Petras  
6.7.2018 GlobalResearch
Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti – bojovat, nebo utíkat.

Staré dobré evropské hodnoty: dnes uplynulo přesně 603 let od potrestání "šiřitele fake-news" a "desinformátora" Jana Husa

Soud ve Štrasburku zamítl stížnost rodiny po zavražděném českém kuchaři v Londýně, protože gastarbeiteři z východu jsou v Británii nenáviděni a soudy se jich nezastanou! Obrátili jsme se na právníka a ten řekl, že útočník na Zdeňka Makara může být souzen v České republice, ale ta zatím nevydala ani evropský zatykač, ani nevznesla žalobu! České právo přitom není právem teritoriálním a vraždu občana ČR v jiné zemi mohou české soudy bez problému soudit!

- VK -
6.7.2018  AENews
Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku podle očekávání zamítl stížnost pozůstalé rodiny po Zdeňku Makarovi, který byl v roce 2016 v londýnském East Endu brutálně umlácen k smrti řetězem na kolo [1]. Britský občan Raymond Sculley, běloch, napadl Zdeňka Makara poté, co se Zdeněk ohradil proti nevhodnému chování skupiny mladíků nedaleko restaurace, kde Zdeněk pracoval jako kuchař. 

čtvrtek 5. července 2018

Další krok k totalitě. Okamura varuje před umlčením kritických hlasů proti EU a migraci

Další krok k totalitě. Okamura varuje před umlčením kritických hlasů proti EU a migraci

© Sputnik / Eduard Erben
5.7.2018  Sputnik
EU prosazuje totální cenzuru internetu. Správné zprávy budou jen ty, které schválí v Bruselu, varuje předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura.

Maďarský ministr Péter Szijjártó v BBC (VIDEO)

5.7.2018 BBC a Ousidermedia
Debata se vyostřila poté, co moderátorka obvinila Orbánovu vládu z xenofobie, což Szijjártó přijal jako urážku a popsal BBC jako předpojatou televizi.

Poučení z krizového vývoje 2.0: Kdy je sestřelení dopravního letadla skvělým činem? Držme palce Trumpovi. Vývoz demokracie se prodražuje. Po brzkém summitu v Helsinkách budeme vědět víc. Kdyby 10.000 Jandů s klarinety...

Petr Trombik
5. 7. 2018 ProtiProud
PETR TROMBIK připomíná jednu poučnou epizodu z dob, kdy sestřelovat civilní letadla bylo hrdinství a ptá se, zda toto jsou skutečně ty báječné západní hodnoty, k nimž se modlíme


Domobranci DLR našli způsob, jak přinutit OSU k zastavení útoků na Donbas


5. 7. 2018     zdroj
Armáda DLR našla způsob, jak přinutit ukrajinské silové struktury, aby zastavily ozbrojené provokace na Donbasu. Obránci samozvaného státu nainstalovali na linii dotyku videokamery. V  DLR byly také vytvořeny mobilní skupiny rychlého nasazení, jejichž členy jsou i novináři.

Bylo lépe za komunistů před rokem 1989, nebo je lépe za současné demokracie?

Jaromír Petřík
5. 7. 2018      JaromirPetrik
Někteří blogeři vidí svoje životní poslání v neustálém „boji“ s komunisty. Zvláště nepříčetní jsou z toho, že má vzniknout vláda podporovaná komunisty a tak píší emotivní články, za které by se nemuseli stydět ani staří bolševici.

Cituji z jednoho blogu: „Nešťastný člověk, člověk neschopný a rovněž líný vymění vlastní svobodu za plný ešus erární šlichty s dobrým pocitem, že časem bude stejný ešus i pro bližního, který se pokoušel prožít si svůj život po svém a kterému to bylo znemožněno.
Proto je třeba neustále vést onu "starou" válku. Bojovat za to, aby komunistická ideologie byla pravdivě vykládána se všemi historickými atributy. Aby zejména mladí nepodléhali sladkým příslibům o sociální spravedlnosti." Zdroj


Exministr Ukrajiny: „Seznam obětí" v případu Babčenko byl „vyroben“ v Kyjevě

Anatolij Grycenko při vystoupení v TV
- kou -5.7. 2018 newsone.ua a PrvníZprávy
Bývalý ukrajinský ministr obrany Anatolij Grycenko se domnívá, že seznam 47 osob údajně plánovaných k zabití zákazníky atentátu na novináře Arkadije Babčenka byl vypracován v Kyjevě.
Uvedl to na zpravodajském kanálu NewsOne.

Tohle je konec. Potrestat západní politiky, napadá Terezu Spencerovou: Opět vývoj v Sýrii, na Ukrajině či mezi Ruskem a USA, o kterém se nepíše

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ
5.7.2018 ParlamentníListy
Stahování Spojených států ze Sýrie jde tak daleko, že vláda Bašára Asada a Kurdové, dříve američtí spojenci, se již dohadují o uspořádání společné budoucí armády, sděluje čtenářům ParlamentníchListů.cz editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. Ta se v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí zamýšlí i nad vývojem v Evropské unii. 

Dopingová mafie WADA už jede hop, nebo trop? Zdrogovaný Chris Frome vítěz Tour de France je čistý jak lilium!

5.7.2018 SkrytáPravda
Máte astma? Jste pravděpodobně vítězi Wimbledonu, Tour de France či biatlonu za pomoci salbutamolu. Froome neporušil dopingová pravidla. Na Tour de France by tak měl startovat...


středa 4. července 2018

„Prý“ je podle Angličanů něco jako definice jistoty

Jiří Baťa
4. 7. 2018
Parlamentní listy.cz informují o tom, že Britský „The Sun“ přišel s novou senzační informací, týkající se kauzy otravy Sergeje a Julie Skripalových. Scotland Yard, který případ vyšetřuje, má „prý“ za to, že útok měla spáchat konkrétní dvojice mužů, kteří opustili zemi den po útoku. K tomu list dodává, že policisté „prý“ strávili týdny pátráním, shromáždili „prý“ na 2 300 doličných předmětů a zhlédli čtyři tisíce hodin záznamů z bezpečnostních kamer. Díky tomuto usilovnému (nejspíše virtuálnímu) vyšetřování se nyní pátrání zúžilo na dva podezřelé muže. Z uvedeného vyplývá, že policisté a Scotland Yard sice ví o dvou konkrétních mužích, ale nejsou je schopni blíže identifikovat, přesto o nich prohlašují, že „určitě“ mají vazby na Rusko. Přesto tomuto tvrzení chybí maličkost – důkazy. Zopakujme si dané fakta:

Selektivní pieta?

Rekonstrukce ubikace  v Letech u Písku
napsal PB
4.7.2018  Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Na památník v Letech se má vydat z peněz daňových poplatníků takřka 600 milionů korun českých (viz https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/veprin-pamatnik-lety-pisek-daniel-herman-miliony_1711231233_sam). Troufnu si odhadnout, že se nejedná o konečnou cifru a budou důvody pro další zvýšení nákladů. 

Uprchlickou krizi si na sebe Západ upletl sám

James Petras
4. 7. 2018
Americké války v Afghánistánu a Iráku vyhnaly z domovů miliony lidí, zničily jejich životy a zbavily je jejich normálního a bezpečného života. Oběti těchto válek měly dvě možnosti: buď bojovat, nebo utíkat. Miliony se rozhodly pro útěk na západ, hnány myšlenkou, že země NATO nebudou přece bombardovat své vlastní země. Další miliony se uchýlily do sousedních zemí Středního východu, kde však byli buď persekvování, nebo našli útočiště v oblastech příliš zaostalých na to, aby v nich našly práci či možnosti k přežití. Někteří Afghánci zamířili do Pakistánu či na Střední východ, ale západní války je později dohnaly i zde.

Novičok v2.0: Nedaleko od Salisbury našli na lavičce další dva lidi v bezvědomí, celá oblast v blízkosti kultovního Stonehenge je uzavřena! Chemická laboratoř Porton Down vyhlásila pohotovostní stupeň, v oblasti jsou rozmisťovány chemické jednotky, policie a armáda. Místní lidé jsou v šoku, někdo roznáší po oblasti chemickou látku? Snaha o zmaření summitu Putin-Trump v Helsinkách? Neoconům teče do bot!


- VK -
4.7.2018 AE News
Poslední kroky Londýna ukazují, že kauza Skripal není ještě zcela mediálně vyčerpána a Londýn spolu s americkými neocony chtějí vykolejit proces vrcholného summitu v Helsinkách.


Štěpán Kotrba: Střílení migrantů jednou přijde. Češi chlastaj, žerou prasata, chovaj psy a zabavují Korán, bojí se muslimové. Musíme ale nejdříve oznámit Bruselu, že vypovídáme migrační dohody

Štěpán Kotrba
ROZHOVOR
4. 7. 2018 ParlamentníListy
Jak je na tom Evropa i Česko tři roky po největším migračním náporu? Kompletní rozbor situace přinášíme v interview s politickým a mediálním analytikem Štěpánem Kotrbou.

Slavoj Žižek: Využije levice nabízený prostor nebo bude vymazána z politické mapy?

Slavoj Žižek
Slavoj Žižek
4.7.2018  The Idenpendent a LiterárníNoviny
Americký podnikatel a politik, známý svými ultrapravicovými názory Steve Bannon nedávno uvedl, že jeho politickým ideálem bude jednota pravicového i levicového populismu proti starému politickému establishmentu. Měli bychom si uvědomit, že skutečný nepřítelem je globální kapitalistický establishment a nikoli noví pravicoví populisté.

Otevřený dopis Michala Semína členům rady České televize ve věci dezinformačně-denunciačního pořadu Newsroom

4.7.2018 D.O.S.T.

Vážení členové Rady ČT,

normalizační Československá televize měla několik pořadů a „moderátorů“, které sledovali jen kovaní bolševici nebo političtí masochisté. Jejich „veřejnoprávní“ hodnota však byla nesporná – připomínali nám, v jak absurdním režimu žijeme. Úplně stejný pocit jsem měl, když jsem si v neděli pozdě večer pustil pořad Luboše Rosího Newsroom. V současnosti bych určitě tzv. "elitou národa" být nechtěl

Drahoš - jestli si ještě pamatujete?
Libor Čermák 
4.7.2018 blog autora 
Ne teda proto, že bych nechtěl být slavný a úspěšný. Ale proto, že tato fráze je bohužel v poslední době často politicky zneužívána. A tak ji považuji za současný "soudruhismus". A být něčím po vzoru Drahoše fakt netoužím.

Jiří Paroubek: Never ending story

Miroslav Poche, o kterém je řeč
Jiří Paroubek
4.7.2018 VašeVěc

První místopředseda ČSSD Jiří Zimola se snaží rozumně ukončit kauzu Poche, která přechází ze surrealismu do trapnosti. Miroslav Poche ve svých vyjádřeních stále ujišťuje veřejnost, že bude ministrem.

Vladimír Pelc: Paní Šustrová – lžete!

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
4.7.2018 VašeVěc 

Petruška Šustrová publikovala na webu Neviditelný pes * hromadu nehorázných lží. Opakovala neonaci-sudetské lži o odsunu aktivních podporovatelů nacismu z našeho pohraničí po porážce nacismu v roce 1945.
Uvedené lži jsou stále stejné, jejich kritický rozbor byl udělán mnohokrát. **

Ve čtvrtek se rozhodne o budoucnosti svobodného internetu v Evropě

4.7.2018   PirátiCz
Ve čtvrtek 5. července bude Evropský parlament hlasovat o směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu. Články 11 a 13 směrnice obsahují prvky cenzury jako je zavedení licencí za citaci krátkého textu a automatické filtry nahraného obsahu. Naše budoucnost: Babylonská věž liberálně policejního typu? Fenomén migrace v příčinách a důsledcích. Sociální džihád a naivní humanismus? Řízený chaos oslabuje soupeře. Bude svět vězením pro všechny?

Sergej Latyšev
Sergej Latyšev
4.7.2018  Cargrad, překlad ProtiProud
Sergej Latyšev nazývá pravými jmény skutečnou podstatu současné migrační krize a z jejího rozpoutání obviňuje nadnárodní globalistické síly.

8,5 roku pro Ratha, kolik pro zbytek republiky? A jedna spiklenecká terorie nakonec.


- vlk - 
4.7.2018 Kosa zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Ve středu byla nejen instalována vláda, ale také znovu padl prvoinstanční verdikt v kauze Davida Ratha. Po více než 6-ti létech od jeho zatčenou se sedmičkou v krabici od vína. Sedmičkou v českých na dřevo, jak pravý klasik, nikoliv sedminkou ve skle. Snad si to ještě trochu pamatujete.


úterý 3. července 2018

Vláda velkého podrazu

Martin Koller
3. 7. 2018
Poslední článek se zabýval Babišovým vítězným únorem. Dnešní bychom mohli nazvat Filipův prohraný únor, nebo vláda velkého podrazu. Tím je samozřejmě v nadsázce zmíněna především KSČM, bez jejíž pomoci by vláda Babiš-Hamáček s podporou Allbrightové a Bakaly nevznikla. Filip se svojí partou vedoucích nomenklaturních kádrů určitě na podpoře komplotu Babiš – Hamáček neprodělají na rozdíl od řadových členů strany a voličů. Klasičtí věřící komunisté by se asi divili, že takzvaná Komunistická strana Čech a Moravy podporuje největšího oligarchu v zemi.

Bezbolestná a efektivní reforma penzí - 3

Radim Valenčík
3.7.2018 blogg autora
Následující navrhovaná reforma penzijního systému prostřednictvím plně uzavřené a plně zásluhové postgraduální nadstavby současného průběžného systému penzijního pojištění je klíčovým článkem odstartování komplexu reforem směřujících k naplnění vize společnosti založené na produktivních službách.

A co vy, co jste kradli? Opilec, pane Kalousku? To je hampejz. Zdeněk Zbořil k politice i k větě „Češi jsou debilní“

Politolog Zdeněk Zbořil
ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA 
3.7.2018 ParlamentníListy  
„Doufám, že mezi těmi, kteří se dnes hrdinně bijí do svých vypjatých antikomunistických hrudníčků, nejsou členové ODS a ODA, kteří se jimi stali po odhození svých rudých knížek, ani bratři a sestry ze strany bývalé Národní fronty, kteří sloužili minulému režimu až do svého procitnutí v listopadu 1989,“ komentuje reakce na jmenování Babišovy vlády politolog Zdeněk Zbořil.

Problém penzí lze řešit bezbolestně a efektivně - 4

Radim Valenčík

Radim Valenčík
3.7.2018 blogg autora
V předcházejících částech jsem stručně prezentoval grafické výstupy modelu, resp. "kalkulačky", která ukazuje výplaty, které by měl člověk z námi navrhované plně zásluhové a plně uzavřené postgraduální nadstavby současného průběžného systému penzijního pojištění, viz (i s konkrétními příklady) ZDE, ZDE a ZDE.

A je to tu. Česká televize je dezinformačním médiem, úmyslně šíří fake news, zuří expert

-lka-
3.7.2018 EuroZprávy.cz
Publicista, bezpečnostní analytik a někdejší ředitel Kanceláře Rady vlády ČR pro zpravodajskou činnost Jan Schneider s neskrývanou kritikou zhodnotil vysílání České televize. Tvrdí, že se "šířením fejku zařadila mezi dezinformační média".


Slušné Slovensko zošokovalo opozíciu, ktorá sa preberá z ilúzie. Galko hovorí o chybách a hlúposti, Remišová o neférovosti. Prebudia sa z kómy aj dezorientovaní občania, ktorí chodili na námestia?

Mnozí před nedávnem protestující se dnes asi chytají za nos
3.7.2018 HlavnéSprávy
Slovenskí politici najmä z radov opozície ostro kritizujú včerajšie vystúpenie hlavných predstaviteľov hnutia Za slušné Slovensko, ktorí konečne zhodili masku nestrannosti a oznámili podporu niektorým kandidátom v komunálnych voľbách. Takisto vyslovili myšlienku, že na súčasnej politickej scéne je akútny nedostatok slušných politických strán, čo mnohých naštvalo. Miláčikovia opozície sa tak odrazu stali nepriateľmi a títo nositelia značky “slušnosti” sú u mnohých odrazu neslušní. 


Trump napsal varovné dopisy vůdcům čtyř zemí NATO!

Trump Merkelové: Jsme z vás frustrováni!
Julie Hirschfeld Davis a - kou -
3.7.2018 NYT a PrvníZprávy
Prezident Spojených států Donald Trump napsal minulý měsíc dopisy vedoucím představitelům Německa, Belgie, Norska a Kanady s výzvou na zvýšení výdajů na obranu, uvedly The New York Times.


Times: Anglické školy zakazují sukně, aby uspokojily transsexuály!

Odzvonilo v Anglii školním sukním?
Sian Griffiths, Julie Henry a - kou -
3.7.2018 Times a PrvníZprávy


O tom, že když se vychází vstříc určitému společenskému pseudopožadavku v jakési genderové rovnosti svědčí nynější anglická situace. Mnohé jistě napadne, zda přitom není někdo těžce psychicky nemocen.Neptat se, nemyslet!

Petr Žantovský
3.7.2018
Heslo z titulku jsem si vypůjčil z jedné repliky amerického filmu Alf. Tento chlupatý mimozemšťan se táže svých (vojenských) průvodců oním pro něj tak často nepochopitelným labyrintem světa, co přesně ve vojenské řeči znamená povel „Neptat se, nemyslet!“


Média uvedla důvody, proč USA nebudou s to zastavit výstavbu Severního proudu 2


Alexandra Lomejková
3. 7. 2018     zdroj
Washington bude sotva moci zabránit výstavbě Severního proudu 2, nehledě na sankce vůči evropským partnerům projektu plynovodu mezi Ruskem a Německem. K těmto závěrům dospěl německý list Die Welt. Na světové konferenci o plynárenství, která se konala minulý týden v americkém hlavním městě, vznikla otázka, co může prezident Donald Trump udělat, aby zabránil výstavbě Severního proudu 2.

Zúfalý mainstream: BILLA potrebuje pomoc na sociálnych sieťach

Ľudová tvorivosť na tému BILLA
Samuel Gdovin
3.7.2018  HlavnéSprávySk
Mainstreamove médiá nedokážu rozdýchať to, že po tom ako Billa stiahla z predaja ich konkurečný časopis Zem a Vek, sa voči tejto obchodnej spoločnosti strhla vlna kritiky. Hospodárske noviny napísali článok, v ktorom nepriamo vyzývajú ľudí, aby písali pochvalné komentáre. 

Hľadanie ľavicových alternatív

Roman Michelko
3.7.2018 NovéSlovo
Letmý pohľad na volebnú mapu v krajinách Európskej únie jasne signalizuje, že štandardná európska ľavica je v ťažkej kríze. Vo francúzskych prezidentských voľbách dostal oficiálny kandidát socialistov Benoît Hamon marginálnych šesť percent, v Nemecku zaznamenala Sociálnodemokratická strana Nemecka (SPD) volebný výsledok na úrovni sotva dvadsiatich percent, čo je jej najhorší výsledok v povojnovej histórii.