Reklama

sobota 21. července 2018

Na linii fronty na Donbasu byla zjištěna zvláštní jednotka NATO

21. 7. 2018      zdroj
Rozvědka LLR zjistila na okupovaném Stanično-Luganském území jednotku NATO. Oznámil to na briefingu v Lugansku v z. náčelníka správy Lidové milice LLR plukovník Michail Filiponěnko. Vojenský blok NATO je široce implementován do vojenských struktur Ukrajiny. Aliance působí především prostřednictvím svých poradců, různých programů a pěti svěřenských fondů, které jsou odpovědné za různé oblasti reformy. Konkrétně pracuje trvale 44 poradců ze 13 členských zemí NATO ve struktuře Ministerstva obrany a Generálního štábu Ozbrojených sil Ukrajiny.

Italský direkt Ukrajině: „Euromajdan“ byl pseudorevolucí placenou z vně!

Matteo Salvini, vicepremiér italské vlády
- kou -
21.7.2018 washingtonpost.com a PrvníZprávy
Pro ukrajinskou vládu se zřejmě stane místopředseda italské vlády Matteo Salvini nejnenáviděnějším nepřítelem, hned po Putinovi a Rusku.
Rozsudek jménem České televize

Zdeněk Jemelík
21. 7. 2018    jemelikzdenek   a    chamurappi
Omlouvám se České televizi, že si beru její jméno do úst, ačkoli v páchání nešvarů není osamocená: jistě by se stejné daly vytknout i jiným. Ale je nejmocnějším hromadným sdělovacím prostředkem v zemi: šíří zprávy, moudra i bludy obrazem, čímž působí na mysli a city diváků silněji než rozhlas či noviny. Vnucuje se do všech domácností, které za její nevyžádané služby musí platit, i když její vysílání nesledují. Za těchto okolností mají občané právo na slušné služby a zejména na přání, aby Česká televize svým vzorem kultivovala české mediální prostředí. ČT se ale raději občas předhání s jinými televizními společnostmi v bulvárnosti.

Zbyněk Fiala: Ukrajinská stopa

Zbyněk Fiala
21.7.2018 VašeVěc
Až doma Trump pocítil, jak si setkáním s Putinem zavařil. Všude se stále přemílá ruské vměšování do amerických prezidentských voleb, jako kdyby Spojené státy byly zcela bezmocné vůči zahraničním vlivům. Kdyby byly, asi by se tím nechlubily. Nicméně, nějaký ten vliv se najde, a stojí za pozornost, jak se přizpůsoboval domácím potřebám.

pátek 20. července 2018

Zamyšlení o migraci

redakce LN
20.7.2018 LiterárníNoviny
Letní měsíce bývaly kdysi pro svůj oddechový charakter nazývány „okurkovým obdobím“, ale realita globalizovaného světa, v němž neustále vyvstávají nové problémy, vše změnila. Jedním z takových aktuálních a především akutních problémů je migrace. Názory politiků jsou vesměs známé, například Andrej Babiš před několika dny rezolutně odmítl migranty přijmout. Oslovili některé osobnosti, jimž jsme položili záměrně volně formulovanou otázku: „Jaký je váš názor na migraci a její dopady na společnost z úhlu pohledu vaší odbornosti, profesních zájmů nebo životních zkušeností.“


Tlak na svržení prezidenta Trumpa – hon vrcholí. O koho se může opřít?

Paul Craig Roberts
20. 7. 2018
Roční rozpočet vojenskobezpečnostního komplexu činí tisíc miliard dolarů – čili jeden bilion. Tato obrovská suma peněz se pro komplex shromažďuje tak, že každému občanovi USA se z kapsy vytáhne určitá peněžní částka, kterou by on, samozřejmě, využil pro věc pro sebe potřebnou, na kterou mu ovšem po onom provětrání kapsy komplexem už peníze nezbudou.
Ale zpět k rozpočtu komplexu ve výši jednoho bilionu dolarů. K ospravedlnění tak fantastické sumy na zbrojní výdaje je třeba nepřítele. Nu a vojenskobezpečnostní komplex USA, média a politikové rozhodli, že tímto nepřítelem bude Rusko. A proto tento komplex a jeho političtí a mediální agenti nedovolí Trumpovi vztah s Ruskem normalizovat.

Mattea Salvini: Jediným řešením, jak ukončit obchod s lidmi a bojovat opravdu proti pašerákům lidí a proti pašerácké mafii, je dát vědět – tak, aby to všichni pochopili, že: „Do Itálie a do Evropy přijedeš pouze pokud máš povolení k tomu, aby jsi přijel, a jakákoliv loď, která bude na moři nalezena, dostane pomoc a bude vyprovozena zpět."

20.7. 2018   PL, rozhovor
Salvini nabídl plán, jak se zbavovat imigrantů. Do včerejška se tato myšlenka nedala v RaiNews24 vyjádřit – to bychom byli obvinění z rasismu, egoismu, fašismu a nacismu i zlovolnosti atd. Nyní mají v Evropě jasno, že Itálie už není imigračním táborem celého světa,“ zdůraznil Salvini.
Reakce Bruselu ho velmi rozčílila... Tak EU chce dále pomáhat špinavé práci pašeráků?

Komunisté Špidlovi nevadí, sám dal ale přednost pravici

Petr Meduna
20.7.2018 VašeVěc
Bývalý předseda soc.dem. Vladimír Špidla, jinak také bývalý předseda vlády a bývalý evropský komisař, se v rozhovoru pro Pavla Štrunce, video na info.cz, pustil do hodnocení současné politické situace v zemi. Je to vzhledem k předcházejícím neúspěchům ve vrcholných funkcích dosti odvážné. Obzvláště když k tomu připomeneme ještě jeho působení na postu šéfporadce Bohuslava Sobotky.


Neúprosná radikalizace Švédska

Judith BERGMAN
20.7.2018  CzechFreePress
Podle nové studie o salafismu ve Švédsku vypracované Švédskou univerzitou obrany švédská policie podala zprávu o tom, že muslimské děti vyhrožovaly svým spolužákům, že jim podříznou hrdla a ukazovaly jim přitom na mobilních telefonech záběry takových exekucí.

Vazalské státy NATO trpí Stockholmským syndromem

Robert Billyard
20.7.2018 InformationClearingHouse, překlad Zvědavec
Stockholmský syndrom se týká jednotlivců, držených jako rukojmí. Po určité době rezignují na své zajetí a vstoupí do spojenectví se svým věznitelem. Je to podobné, jako když vězni, kteří jsou dlouhou dobu uvězněni, nakonec nechtějí opustit vězení. Vězení se stává jejich „přirozeným“ domovem a oni si vytvářejí strach z opravdové svobody a vnějšího světa.

Přesně tak je to i se zeměmi, a týká se to i vazalských států NATO.

Jsme rasisti (podle ČT)

Radim Valenčík
20.7.2018 blog autora
ČT to hodně nevyšlo. Na ČT 24 v rámci Horizontu zařadila pořad "Češi nejvíce rasistický národ". Absurdní pořad, přesně dle Goebbelse. Orientovaný proti SPD a celé naší zemi. Asi bychom si měli sypat popel na hlavu.


Jenže smůla. Mezitím si pustil hubu na špacír ministr zahraničí Nizozemí:

Trump seřval média a chce další jednání s Putinem!

- kou -
20. července 2018 twitter.com a PrvníZprávy
Prezident USA Donald Trump uvedl, že některá média vysílající falešné zprávy chtějí vidět vážnou konfrontaci mezi Washingtonem a Moskvou, což by mohlo vést k válce mezi oběma zeměmi.

čtvrtek 19. července 2018

Amerika Trumpa odmítá – žádný mír s Ruskem

Paul Craig Roberts
20. 7. 2018
Vlády Ruska, Iránu, Číny a Severní Koreje - jestliže jejich země chtějí přežít – musí se vzdát klamných nadějí, že by se Spojenými státu mohly dosáhnout nějakých dohod pro ně, i s hodně zaťatýmii zuby, ještě přijatelných. Americká zahraniční politika spočívá totiž na hrozbách a nátlaku. Je vedena neokonzervativní doktrínou neslučitelnou s uznáním suverenity jiných zemí, takže jediný způsob, kterým by Rusko, Čína, Irán a Severní Korea mohly dosáhnout dohody s Washingtonem, je stát se stejně jako Britanie, Evropa, Kanada a Austrálie, jeho vazalem.

Šťastná plavba na Titaniku

Jaroslav Loudil
19. 7. 2018
Léto 2018 mi silně připomíná léto před 10 lety, tedy léto 2008. Není to však příjemným počasím, jde o stav ekonomiky našeho státu i celého světa. Statisíce Čechů se nyní nalézají  v horizontální poloze u moří a moříček všech kontinentů, získávají bronzovou pleť a pořizují miliony fotek z exotických destinací. Můžou si to dovolit! Dá se říci, že v ČR je dnes vlastně - "záporná nezaměstnanost" !! Počet volných pracovních míst totiž převyšuje o 60 000 počet hlášených nezaměstnaných, to známe naposledy za časů Dr. Gustáva Husáka a hlubokého socialismu! V časech kapitalismu něco neuvěřitelného!

Putin-Trump: Zamlčená dohoda. Pro Evropu je to katastrofa

Rostislav Iščenko
19. 7. 2018         ukraina.ru
Rozpory mezi Ruskem a USA jsou tak podstatné a styčných bodů je tak málo, že drtivá většina expertů, přestože uznala důležitost samotné skutečnosti setkání v Helsinkách, nicméně zdůrazňovala, že nemá smysl očekávat jakýkoli průlom v bilaterálních vztazích nebo alespoň dohodu o jediném druhořadém problému. ...Absolutní předvídatelnost výsledků setkání si zle s evropskými politiky zašpásovala. Jsou tak zvyklí na dvourozměrný svět, kde vše, co není vítězství, je porážka, že tak očekávali střet osobních ambicí Putina a Trumpa, že jednoduchý krok - zaznamenat rozpory, diskutovat o verzích řešení, navržených stranami, a bez předjímání výsledků se domluvit na pokračování jednání - se stal pro ně nepříjemným překvapením, horším, než kdyby Trump přímo v Helsinkách uznal Krym za ruský a odvedl USA z NATO. 


Historická skúsenosť alebo prečo východní Európania nechcú moslimov na svoje územie

19.7.2018 HlavnéSprávy
Prečo sú niektoré východo- a stredoeurópske národy obozretné a nechcú prijať moslimských migrantov, sa pokúsil pomocou histórie vysvetliť Raymond Ibrahim vo svojom príspevku na webe American Thinker

Německého novináře ohromilo, že Rusové jsou „taky lidé"!

- kou -
19. 7. 2018  Tageszeitung a PrvníZpávy
Novinář německých novin Tageszeitung po ukončení Světového poháru vyjádřil skutečné překvapení, že Rusové jsou „také lidé".
Rusové a Rusky jsou také lidé," napsal autor článku Andreas Ruttenauer.

Dozvuky Helsinek.

- vlk -
19.7.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Objevují se stále další a další střípky, vážící se k summitu v Helsinkách, jež by bylo škoda nepustit na sklo a zejména nemít v archivu Kosy. Zejména kvůli původním zdrojům. Proto jsem s e znovu vrátil k pondělnímu jednání Trump - Putin.

Trump : Odvolávám, co jsem slíbil a slibuji ...

Jaroslav Loudil 
19. 7. 2018
Americký prezident Trump vnesl do světové politiky nový fenomén. Jistě každý z nás viděl Pyšnou princeznu  a jejího zmateného starého tatíčka krále ovládaného zlými rádci , který se zapsal do dějin veleznámou větou : "Odvolávám co jsem slíbil a slibuji,co jsem odvolal". Ano, to je dnešní prezident USA Trump.  Popletený starý tatíček král plně ovládaný zlými rádci. V pondělí na tiskové konferenci  v Helsinkách Trump prohlásil, že Rusko neovlivňovalo volby  v USA a že nevidí žádný důvod, proč by to mělo dělat".

Zbořil: Pravdu nikdo nezmění, ale lhát, to je umění

19. července 2018  PrvníZprávy
Nechce se věřit, že by se letní provoz EU omezoval jen na monotónně se opakující setkávání se kde koho, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


středa 18. července 2018

Rusko se zbavilo další třetiny amerických dluhopisů!

- kou -
18. 7. 2018  RiaRuPrvníZprávy

Rusko vypadlo ze seznamu největších držitelů amerických státních dluhopisů, neboť se zbavilo další třetiny cenných papírů, vyplývá z květnových údajů amerického ministerstva financí.

Trump: Raději by šli do války, než mě viděli shodnout se s Putinem

Paul Craig Roberts
18. 7. 2018
Ve svém nejčerstvějším tweetu Trump píše, „že někteří lidé by raději pochodovali do války, než aby ho viděli shodnout se s Putinem“. A připsal: „Někteří nenávistníci chtějí pouze „boxerský mač“ a nic jiného“. Prodiskutovali jsme s Putinem mnoho důležitých věcí už dříve a docela jsme se shodli, což mnohé nenávistníky rozpálilo do běla. Spíš by chtěli sledovat boxerský mač. Velké výsledky přijdou!

Nepříčetné presstitutky USA ženou svět do nukleární války

Paul Craig Roberts
18. 7. 2018    Paul Craig Roberts
Už v mnoha případech se lidstvo jen o pověstný chlup vyhnulo Armagedonu. A pokaždé to byli armádní důstojníci američtí i sovětští, kterým v posledním kritickém okamžiku problesklo, že vztahy mezi USA a SSSR nejsou přece jen až tak napjaté, aby spustili na lidstvo zkázu.
Dnes, bohužel, se díky vlivu korupčnických amerických médií, Demokratické strany a vojenskobezpečnostního komplexu, jednajících výhradně ve prospěch politického zájmu Hillary Clintonové a v chamtivém zájmu amerického zbrojního průmyslu, situace podstatně změnila.

Když povolí nervy …

Michail Chazin

18.7.2018 KhazinRu, překlad PoznámkyPanaBavora
Proč dnešní situace v politickém životě vyvolává prakticky ve všech takovou nervozitu: – v politicích, v expertech a dokonce i v řadových obyvatelích? Proč kvůli probíhajícím událostem propadají nervozitě, proč pravidelně nazývají ty, či ony politiky „blázny“ nebo „cvoky“, a proč se politici dopouští skutků, s hlediska zdravého rozumu naprosto divokých (jako provokace se Skripaly, kterou zorganizovali Angličané)?


Václav Havel, tvůrce kulis a kolaterálních ztrát

František Kuba
18.7.2018 Literárky
O Václavu Havlovi toho bylo napsáno a diskutováno opravdu hodně. Tento diskurs má velké rozpětí: od neónového a srdíčkového formátu nad Prahou, až po transformaci celé jeho věci do komunálního odpadu současné historie; zde správce skládky Bohumil Hrabal.

Tady mi chybí slušná slova… Profesor Keller se vyjádřil k zásadnímu tématu, o kterém se příliš nemluví…

rozhovor s  profesorem Janem Kellerem
18.7.2018  ParlamentníListy
„Jsme ekonomickou kolonií velkých nadnárodních společností a silných bankovních ústavů, které mají sídlo nejen v Německu, ale také v Nizozemsku, Francii a jinde. Řadoví zaměstnanci v těchto zemích doplácejí na poměry také, i když zatím ne tak drasticky jako u nás. Evropská unie nás proti těmto dravcům nechrání zdaleka tak, jak by měla. Bez Evropské unie nebudeme chráněni vůbec. To je naše svobodná volba,“ řekl profesor sociologie Jan Keller.

Trump v nepřízni ideologů

Vlastimil Podracký
18. 7. 2018
Prezident Trump vyjel na svoji obchodní a zabezpečovací misi do Helsinek, kde se setkal s ruským prezidentem Putinem. Už samotná cesta byla jeho odpůrci kritizována a posléze její závěry zvedly vlnu odporu.
(redakce zcela nesdílí názory autora)

Jaroslav Foldyna se řízně vložil do křiku na Trumpa: Česká kavárna je zaskočena jako komunisti v roce 1987. Tihle Klvaňové, ČT, lidi, kteří hlásají jedinou svou pravdu o demokracii...

ROZHOVOR
18.7.2018 ParlamentníListy
„Myslím, že česká kavárna a její okolí se cítí zaskočena, jako byli naši komunisté v roce 1987, když Gorbačov vyhlásil perestrojku. Je to identické s koncem socialismu v Československu, že se něco mění, a oni to nestačí ti pohůnci – kteří hlásají jedinou pravdu o demokracii, a sice tu svoji – pochopit. Chápou to jako zradu na nich a zastavuje se jim z toho dech. O to více kolem sebe kopou,“ komentuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna některé výhrady k americkému prezidentu Donaldu Trumpovi, který se dle nich choval při setkání v Helsinkách k ruskému protějšku Vladimiru Putinovi příliš mírně, či dokonce jako jeho agent.

Minulé a současné souvislosti mezi globální politikou a českým údělem. Proč se Československo dostalo v roce 1948 na špatnou stranu železné opony?

Petr Trombik
18.7.2018  NWOO
V historii nemá smysl vyčítat si navzájem, jako malí kluci, kdo si začal. Ale velcí kluci se chovají často stejně, ne-li trapněji, mají však k tomu, bohužel, jiné prostředky než děti. Tak tomu bylo s mezinárodní politikou v minulém století, ať už byl mír, byť studený, nebo válka, byť vždy jen lokální. I v tomto novém tisíciletí tomu bude stejně, čehož jsme dennodenně svědky. Pokusme se tedy mezinárodní politiku pochopit s ohledem na náš český úděl, přestože nejsme ti velcí kluci, kteří ji hrají. Nikoliv kvůli tomu, abychom měli pro ty „velké kluky“ pochopeni!

Čtyři roky s MH17

PB a vlk
18.7.2018 Kosa zostra aneb vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Dostal jsem se pozdě ke svým mailům. Takže mi výročí tragedie MH17 propadla mezi rukama. Ale když budu poctivý, pak musím popravdě říci, že proti summitu v Helsinkách by stejně nemělo to výročí šanci. Chtěl jsem sic e zařadit pokračování k Helsinkám, nicméně pozdržím to. Ta tragedie nad Donbasem si opravdu připomenutí a zejména takové, jak udělal PB, zaslouží. Děkuji mu.

Prezident Miloš Zeman označil setkání amerického prezidenta Donalda Trumpa s ruským prezidentem Vladimirem Putinem za pozitivní. Doufá, že jejich spolupráce bude pokračovat. Zeman to dnes řekl v rozhovoru ČTK.

18.7. 2018   ČTK
Setkání obou státníků se uskutečnilo v pondělí v Helsinkách. Hovořili během něj o řadě témat včetně například údajného zasahování Ruska do amerických voleb. Schůzku označili za úspěšnou. Někteří komentátoři považují za jejího vítěze Putina.

Komu vadí, že MS ve fotbale bylo v Rusku?

Jiří Baťa
18. 7. 2018
MS ve fotbale skončilo a bez nadsázky lze objektivně konstatovat, že úspěšně. Ale jak praví staré přísloví „Nikdy se nezavděčíš všem“, tak není také možné se zavděčit i některým lidem, když Rusko dosáhlo úspěchu v pořádání MS ve fotbale. Těm totiž už jen zmínka o Rusku způsobuje infarktový stav. No a jsou i lidé (a u nás jich není zrovna málo) kterým vadí i úspěch v oblasti sportu, který se chtěj nechtěj prolíná s politikou.

Tržní jednání není rasismus

Vladimír Pelc
18.7.2018 VašeVěc 
V souvislosti s výroční zprávou o činnosti úřadu veřejného ochránce práv poskytla ombudsmanka Anna Šabatová rozhovor o práci úřadu. Rozhovor má titulek: „V Ústí seženete levný byt, když nejste Rom. Bydlení není dárek navíc, ale základní potřeba.“ *)

Ponoření do temnot (video)

Andrej Fursov
Deň TV
18.7.2018  Ousidermedia
Ruský historik Andrej Fursov se v dalším dílu cyklu o historických souvislostech na televizním kanálu „Deň TV“ věnuje multikulturalismu, jeho příčinám a následkům…

Historie cenzury a cenzura historie

Jiří Jírovec
18.7.2018 LUK
Cenzura je nástroj, potlačující myšlenky, které by mohly ohrožovat moc a zájmy různých skupin.
O cenzuře v demokratické první republice se příliš nemluví. Měli s ní svoji zkušenost V+W, zakazován byl například i Švejk.
Zcela paradoxně to bylo až komunistické Československo, které v roce 1968 zrušilo státem provozovanou cenzuru, tedy Úřad pro tiskový dozor.

P. C. Roberts: Je Trump zrádcem proto, že chce mír s Ruskem?

Paul Craig Roberts
18. 7. 2018  blog autora
Americká Demokratická strana je spíš rozhodnuta svrhnout svět do termonukleární války, než aby uznala, že Hillary Clintonová prohrála prezidentské volby ve férovém boji.. Demokratická strana byla totálně zkorumpována Clintonovým režimem a nyní je i totálně choromyslná. Vůdcové Demokratické strany jako Nancy Pelosiová či Chuck Schumer, můj někdejší spolupracovník v New York Timesech, zareagovali na skutečnost, že první krok Trumpa v Helsinkách směřoval ke snížení extrémně nebezpečného napětí mezi USA a Ruskem, zcela nedemokraticky.


úterý 17. července 2018

Západobalkánské zápisky: Fotbal a nacionalismus s ním…

Mirko Radušević
17.7.2018
Sleduji finále Francie – Chorvatsko a po jeho skončení řada telefonů a jeden z volajících mluví o tom, jak půlka Afriky vyhrála nad čistokrevnými Chorvaty. Tu máš, čerte, kropáč… Fotbalem často cloumá vášeň. Podívejme, jak je to v případě dnes ve světě oslavovaného chorvatského fotbalu… (vlevo chorvatský brankář Danijel Subašić)

Hanebné zpravodajství České televize


Jan Žižka
17. 7. 2018 Literárky
Pokud se celková vyspělost občanské společnosti měří kvalitou zpravodajství veřejnoprávních médií, jsme na tom asi jako některé rozvojové státy.

Porušení zákona v přímém přenosu aneb průzkum bojem: Jak křehkou pozici má v naší republice zákon...

Lenka Procházková
17. 7. 2018
Každý, kdo někdy v Praze organizoval veřejné shromáždění, dobře ví, že je marné pořádat tyto akce v blízkosti budov Parlamentu ČR, neboť to legislativa nedovoluje. V příloze zákona 252/2016 Sb. jsou adresně vypsána místa, kde jsou shromáždění nezákonná a jako první je uvedena Sněmovní ulice v Praze 1. Mohu dosvědčit, že i při pouhém sbírání podpisů na petici jsou aktivisté postávající u petičního stánku umístěném na protějším chodníku v dohledu budovy Sněmovny vždy legitimováni a policie průběžně monitoruje jejich pohyb.

Zrádní demokraté volají po svržení zvolené vlády USA

Paul Craig Roberts
17. 7. 2018   
PaulCraigRoberts
Prezident Trump usiluje o mír mezi nukleárními supervelmocemi, a poslanec americké Demokratické strany Steve Cohen žádá, aby byl za toto usilování zbaven úřadu. A dřívější a zneuctěný ředitel FBI James Comey, který zorganizoval falešnou kampaň Russiagate, aby tak zabránil Trumpovi dojednat mír s Ruskem, se vyjádřil stejně a společně s Cohenem volá po převratu, který by měl zvolenou vládu USA svrhnout.

Je Trump zrádcem proto, že chce mír s Ruskem?

Paul Craig Roberts
17. 7. 2018       
PaulCraigRoberts  (kráceno)
Americká Demokratická strana je spíš rozhodnuta svrhnout svět do thermonukleární války, než aby uznala, že Hillary Clintonová prohrála prezidentské volby ve férovém boji.. Demokratická strana byla totálně zkorumpována Clintonovým režimem a nyní je i totálně choromyslná. Vůdcové Demokratické strany jako Nancy Pelosiová či Chuch Schumer, můj někdejší spolupracovník v New York Timesech, zareagovali na skutečnost, že první krok Trumpa v Helsinkách směřoval ke snížení extrémně nebezpečného napětí mezi USA a Ruskem, zcela nedemokraticky.

Zbyněk Fiala: Trump a Putin konečně spolu

Zbyněk Fiala
17.7.2018 VašeVěc
První soustavnější jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimíra Putina přineslo zájem o obnovu pravidelných věcných kontaktů, nejen politiků, ale i odborných skupin. Je to pokus jak vrátit realitu do americko-ruských vztahů a vyprostit je ze zajetí pohádkářů.

Putin - Trump? Průzračná logika cesty z průšvihu aneb Co ukázala schůzka Putin-Trump?

Radim Valenčík
17.7.2018  blog autora
Jak číst průběh, výsledky, ale i způsob informování veřejnosti v případě schůzky Putin-Trump?

DiEM25: Evropské jaro

Aleš Macháček
17.7.2018  E-republika
Jako by realita pro některé lidi neexistovala. Evropská unie se hroutí či podle některých je již na hromadě. Šijou do ní ze všech stran, zleva, zprava, zespodu i s vrchu. Bodejť by to s ní nemávalo. A o záchraně se cudně mlčí. Pro mne jako starého paranoiu to je spiknutí, cenzura a ufácký dezinformace.

„Hoši z ČT jsou primitivové.“ Doktor Polreich se nestačí divit, co vyplulo z obrazovky k summitu Trumpa s Putinem

Miroslav Polreich
Miroslav Polreich
17.7.2018  ParlamentníListy
Jaký význam a dopady bude mít vrcholná ostře sledovaná schůzka Donalda Trumpa a Vladimira Putina? Situaci pro ParlamentníListy.cz rozebírá zkušený diplomat a někdejší rozvědčík Miroslav Polreich. Podle svých slov ho nejvíce nadzvedlo, jakým způsobem celou věc prezentuje veřejnoprávní Česká televize. “Hoši z ČT jsou primitivové,” uvádí naštvaný doktor Polreich.

Úplně jinak, než říká Jaromír Bosák, já to viděl. Novinářský kolega z Ruska předložil svědectví o mistrovství světa

17.7.2018  ParlamentníListy
Fotbalový šampionát se v Rusku neměl z mnoha důvodů konat. Touto větou vyšperkoval na závěr slavnostního ceremoniálu mistrovství světa svůj komentář v České televizi Jaromír Bosák. Ještě před odletem z dějiště turnaje však předseda Klubu sportovních novinářů Zdeněk Pavlis naopak vzkazuje, že je dobře, že ho právě Rusko organizovalo a že bylo uspořádané na nejvyšší úrovni ze všech mistrovství, kterých se od toho mexického v roce 1986 osobně zúčastnil. Zmíněné reakce nechápal v průběhu ruského šampionátu, tím spíš je nepochopil po jeho skončení. Z té skepse a výhrad čiší jen zaujatost, neobjektivita, neochota srovnávat.