Reklama

sobota 28. července 2018

Sýrie vysvětlila účel 40-ti leté přítomnosti ruských vojsk

28. 7. 2018       Lenta
Syrský prezident Bašár Asad uvedl, jaké jsou cíle přítomnosti ruských vojsk na území jeho země. Agentura TASS uvedla, že to řekl v rozhovoru s ruskými médii. Asad vysvětlil, že Rusko má závazky vůči celému světu, včetně "politické a vojenské přítomnosti v různých regionech".

Žádný sen, ale holá realita, paní Jansová

Jiří Baťa
28. 7. 2018
Není překvapující, že redaktoři Aktuálně.cz píší v poněkud jiném odstínu reality, než jaká je či byla skutečnost. Na Aktuálně.cz redaktorka paní Petra Jansová nostalgicky, zato s nepostradatelným „zpochybněním“ prezentuje socialistickou minulost JZD Slušovice. Reportáž je však více než slovy vyvedena ve fotografiích zlínského fotografa Honzy Regála, doprovázena velmi strohým komentářem paní Jansové. V podstatě by asi měly více „hovořit“ fotografie, protože ten komentář neříká nic, co by mělo něco společného s tématem socialistického snu JZD Slušovice podle paní Jansové.

Zrádná Demokratická strana

Paul Craig Roberts
28. 7. 2018     PaulCraigRoberts
Kdyby Amerika měla víc tak čestných, mravných a fakta respektujících žurnalistů, jakým je Tucker Carlsson, nebyla by Amerika tím, čím je: to je zemí, která se pomalu rozpouští.
V tomto televizním pořadu: youtube/TGlj2T1tITg– Carlsson dokazuje, že jsme už dávno překročili hranici obyčejného nestoudného politického lhaní a posunuli jsme se až k duševně vyšinuté nenávisti jak proti prezidentu Trumpovi, tak i proti těm americkým lidem, kteří Trumpa prezidentem zvolili.
Tato choromyslná nenávist vůči "Trumpovým odrbancům" spojila demokraty s korupčnickým vojenskobezpečnostním komplexem v jednotu, směřující k jedinému cíli: Zbavit Trumpa jeho prezidentského úřadu.Kauza H-Systém: Cenné stanovisko doktora Křečka

Radim Valenčík
28. 7. 2018      RadimValencikPise
To nejcennější ke kauze H-Systém řekl Zástupce Veřejného ochránce práv Stanislav Křeček v rozhovoru pro Parlamentní listy 26. 07. 2018. Patrně mimoděk. Ale dostalo se to do názvu rozhovoru: "Vystěhováni nebudou!"Ale proč nebudou? Podívejme se, co k tomu S. Křeček říká (cituji proloženě a pro jistotu ještě barevně odlišuji příslušnou část rozhovoru, to nejdůležitější podtrhuji):


Asad oznámil, že členové Bílých přileb, kteří odmítli složit své zbraně, budou zlikvidováni

28. 7. 2018     zdroj
Syrský prezident Bašár Asad prohlásil, že pokud členové organizace Bílé přilby odmítnou složit zbraně a využít amnestii, budou zlikvidováni stejně jako ostatní teroristé. Asad také upřesnil, že jako taková organizace Bílé přilby neexistuje - je to jen krytí pro teroristy. "Je to jen maska. Je to maska ​​an-Nusry", uvedl.

Finsko a Švédsko chtějí do NATO - u Šojgu je na to už vše připraveno!

28. 7. 2018      zdroj
Ministr obrany RF neponechal bez povšimnutí otázku rozšíření NATO. Již nyní je známo, že aliance všemi možnými způsoby přitahuje Finsko a Švédsko k užší spolupráci. Mezi těmito zeměmi a NATO existuje dohoda, že Finové a Švédové se mohou účastnit vojenských cvičení bloku, na oplátku Finsko a Švédsko umožňují neomezený přístup na svá území armádám NATO.

Kdo z českých politiků nejvíc cestoval v posledních letech za státní peníze do ciziny? Daniel Herman navštívil devatenáctkrát Německo, což je skoro třetina ze všech jeho 66 služebních cest.Úřad zaplatil v letech 2014 až 2017 celkem 1,46 miliónu korun.

Břetislav Olšer
28.7. 2018   Rukojmí
Letenky z toho představují 543 571 korun, ubytování hrazené kartou stálo 301 809 korun. Jako první člen české vlády se oficiálně zúčastnil sjezdu Sudetoněmeckého landsmanšaftu.A jsou zde další stovky milionů ze státní kasy na vrub právě ministra Hermana;další najdete v článku...

pátek 27. července 2018

Černý Bundeswehr s českými vojáky?

Martin Koller
27. 7. 2018
Bezpečnostní situace EU, která se stává stále více eurokoncentrákem pracujících bílých křesťanů, především východ od německých hranic je stále horší. Je to dáno především kvalitou, či spíše nekvalitrou politické reprezentace. Největší rozvrat je vidět tam, kde zapouští kořeny takzvaný multikulturalismus, v praxi protibělošský a protikřesťanský rasismus, dále militantní bezdětný lesbický feminismus a různé úchylky sexuálního charakteru transformované do podoby rádoby pozitivistických ideologií pravdy a lásky. 


Litujme bohy

Jiří Jírovec
27. 7. 2018
Na jejich bedrech je tolik naloženo. Křižují se boxeři, aby jim dali sílu přizabít toho bastarda naproti, dělají to fotbalisté, kteří na znamení díku, když se jim náhodou podaří vstřelit branku, vztyčují ruce k nebi. Kdyby nějaký bůh existoval, musel by je obratem skolit bleskem.
Bozi jsou neustále obtěžováni modlitbami za pozůstalé. Co s tím má zatraceně bůh dělat, když za tím stojí jeho vůle.

OKD bez Paroubka?

Erik Best
27. 7. 2018 EB
Chce vyšetřovací komise k privatizaci OKD skutečně něco odhalit, nebo je to všechno jen na oko? Je zvláštní, že komise k výslechu nepřizvala Jiřího Paroubka. V lednu 2006, když Bohuslav Sobotka odeslal na vlastním hlavičkovém papíře do Bruselu dopis ujišťující Evropskou komisi, že privatizace byla zcela legální, byl Paroubek premiérem. 


Spiknutí CIA, FBI a ministerstva spravedlnosti (DOJ), cílicí ke svržení prezidenta USA

Paul Craig Roberts
27. 7. 2018     PaulCraigRoberts
V červenci 21. jsem na svůj web umístil zprávu o tom, že aféra Russiagate byla a dosud je krycí operací, jejímž cílem bylo zatemnit zneužití protišpionážních kapacit k provádění špionáže proti Trumpově prezidentské kampani a později i k sabotování jeho prezidentství (tento článek jsme pod titulkem: Bomba – Lisa Pageová odkrývá spiknutí proti Trumpovi, zveřejnili i my - pozn. překl.)

A co trojky z chování ?

Zdeněk Jemelík
27. 7. 2018      jemelikzdenek a chamurappi
Když sociální demokraté překonali odpor k vládnutí s trestně stíhaným předsedou vlády, političtí pidižvíci, kteří stále ještě nedokáží unést volební neúspěch, přišli o potěšení z překážení ustavení koaliční vlády. Museli si najít jinou hračku, a tou se stalo zkoumání diplomových prací členů vlády. Jejich záměr je jasný: když už vláda vznikla, ať se aspoň nedaří její konzolidace. To zde ještě nebylo, aby pár dní po ustavení vlády museli dva ministři opustit svá křesla a třetímu by to hrozilo.

Hlas T. Kluse, hlas Boží!

Jiří Baťa
27. 7. 2018
V poslední době nám nějak často „osvícený“ Tomáš Klus naznačuje, pokud nás přímo nepoučuje, jak bychom měli žít, co bychom měli a naopak neměli dělat, čemu naslouchat, čemu věřit , jak to hodnotit a jaké závěry si z toho činit. Domnívám se, že to už nejsou jen vyslovené standardní názory, ale spíše psychoanalytické (případně psychopatické) poučky, rady a doporučení. Pana Kluse neznám, jen vím, že je údajně oblíbený zpěvák, nicméně svým častým zviditelňováním a vyzývavým vystupováním na veřejnosti je svým způsobem extrovert, či lépe společensko-politický rozumbrada. 


Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý francouzský ekonom Piketty

27.7. 2018   Rukojmí
Zamýšlí se nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.

H-System

Jiří Jírovec
27. 7. 2018
There are things we know that we know. There are known unknowns. That is to say there are things that we now know we don't know. But there are also unknown unknowns. There are things we do not know we don't know. Donald Rumsfeld
Převedeno do češtiny:
known knowns - se týkají situací, o kterých víme, že je víme (že existují);
known unknowns - znamená, že víme, že jsou nepředvídatelné situace; kdežto
unknowns unknowns - jsou situace, o kterých zatím nevíme, že existují.
Tento přístup může být užitečný při posuzování případu H-System.

Co vysvětlil v Berlíně Gerasimov Merkelové

Ljubov Stěpušová
27. 7. 2018 zdroj
Nikdy dříve se ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník Generálního štábu Valerij Gerasimov nevydali na společnou cestu po světě. Zjevně jsou to "kurýři", kteří upřesňují rozhodnutí ze setkání mezi Putinem a Trumpem. Ale proč byla nutná přítomnost Gerasimova na setkáních v Berlíně a Paříži, pokud hrají druhořadou vojenskou roli v Sýrii? Je to něco na způsob vzkazu Putina Merkelové a Makronovi: "Promluvte si s Gerasimovem, když Lavrov není přesvědčivý".

Návrh, který přeškrtl Ukrajinu

Rostislav Iščenko
27. 7. 2018     russnov
Návrh Vladimíra Putina k vyřešení konfliktu na Donbasu s pomocí referenda, učiněný americkému protějšku v Helsinkách, byl na Ukrajině posouzen jako špatný signál pro Porošenka. Ve skutečnosti Porošenkovi byly již dávno všechny signály vyslány. Už mu nikdo odnikud nic nesignalizuje. V Helsinkách vlastně nastalo odhalení pozic ohledně Ukrajiny. A ukázalo se, že je pro Kyjev velmi nepříznivé. Ukrajinu nikdo nepotřebuje do té míry, aby za ni bojoval. Prezidenti Ruska a USA se snaží navázat vztahy mezi svými dvěma státy. Co není možné okamžitě řešit, je prostě přesunuto do závorek, dokud nebude nalezen vhodný mechanismus.

čtvrtek 26. července 2018

Knihu ničím nepřebiješ


Básník Karel Sýs
S Karlem Sýsem hovořila Alena Novotná
26.7.2018  Sputnik
Ve Spojených státech se rozproudila bouřlivá debata o smyslu veřejných knihoven. Někteří aktivisté tvrdí, že jsou příliš nákladné a měly by se zrušit. Všechny knihy by se měly převést do virtuální podoby, protože to je praktičtější. Co si o tom myslíte?

Zbyněk Fiala: Co přivezl Juncker z Washingtonu

Zbyněk Fiala
26.7.2018 VašeVěc
Do listopadových amerických voleb v mezidobí se EU míchat nebude, ale sóju, která o nich může rozhodnout ve farmářských státech s klíčovou podporou pro Trumpa, předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker důrazně doporučuje nakoupit.

Ekvádor zřejmě „v příštích týdnech nebo dnech“ vydá Assangeho Velké Británii

26.7.2018  Zvědavec
Ekvádor je připraven vydat zakladatele WikiLeaks Velké Británii v „příštích týdnech nebo dokonce dnech“, uvedla šéfredaktorka RT Margarita Simoňjanová, která citovala své vlastní zdroje. Zároveň se v médiích opět objevily zprávy o vyhlídkách na jeho vystěhování z velvyslanectví.

Za socialismu byla práce, méně kriminality, lepší jídlo, lepší školství a lidé se měli rádi, řekli občané. A je zle

26.7.2018 VDParlametníListy
Protikorupční aktivista a středoškolský učitel Juraj Smatana, o němž se hovoří také jako o samozvaném odborníkovi na konspirace, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k průzkumu ohledně míry souhlasu s tvrzeními o socialismu.

Rozsudek v kauze H-System oživil vzpomínky na divoká 90. léta, Česko vezme poctivým lidem “fšecko” a jako náplast přes hubu dostanou 50 tisíc Kč a nájemní garsonku nebo Unimo buňku! Někteří uvažují o sebevraždě a můžou za to prý i lidé z okolí Miloše Zemana! Jenže, co ty stovky lidí, kteří za domy zaplatili, ale mají je jenom nakreslené na papírech? Ty nikdo nelituje? Výzva Aeronetu české vládě!

- VK -
26.7.2018 AE News
Českou republikou otřásá už od včerejšího dne skandální rozsudek Nejvyššího soudu ČR, který v pondělí padl v projednávané kauze likvidace konkurzní podstaty po zkrachovalém projektu H-System. Téměř 60 rodin musí do 30 dnů vyklidit domky, které si sami postavili a zaplatili [1]. Nejprve si krátce připomeňme celou kauzu, na kterou mnozí už zapomněli a mladší čtenáři možná vůbec netuší, o co se jedná.

středa 25. července 2018

Díky za názor, paní Jazairiová, ale fakt není zájem.

Jiří Baťa
25. 7. 2018
Cestovatelka a novinářka paní Pavla Jazairiová se nechala na DVTV slyšet, že by nám prospěla nová krev, ale Češi se bojí mísení kultur. Na čele prý máme napsáno „Radši ne!“
Vážená paní Jazairiová,
dovolte mi vyjádřit svůj subjektivně-objektivní názor na ten Váš, který jste prezentovala v rozhovoru s pí. Drtinovou v DVTV. Předně Vás chci ujistit, že ctím slova F. M. Aroueta, alias Voltaira a nemám nic proti Vašemu názoru, na druhé straně si ovšem rovněž osobuji právo se k Vašemu názoru vyjádřit. Především co se týká té „nové“ krve nevím přesně, jakou novou krev máte na mysli, ale protože se řeč točí kolem imigrantů a imigrace, nepochybně máte na mysli krev afro-asijskou. To ostatně také potvrzujete konstatováním, že se my Češi bojíme mísení kultur.


Všepronikající vojenskobezpečnostní komplex


Paul Craig Roberts
25. 7. 2018 PaulCraigRoberts
Článek profesorky Joan Roelofsové na dané téma se objevil na webu Counter Punch a je celý dostupný ZDE: Jde o článek rozsáhlý, ale velmi důležitý. Dokazuje, že vojenskobezpečnostní komplex je do americké sociální, hospodářské a politické struktury vetkán tak pevně, že je nedotknutelný. A prezident Trump prokázal extrémní a snad až ztřeštěnou statečnost, když se se snahou normalizovat vztahy s Ruskem se pokusil této nejmocnější a též nejvíce všudypřítomné instituci postavit. Vojenskobezpečnostní komplex si totiž Rusko, coby nejvhodnějšího nepřítele pro ospravedlnění svého obrovského rozpočtu, sám a po pečlivé úvaze vybral. Jaroslav Bašta, Stanislav Novotný: Summit Trump - Putin 2018

25. 7. 2018


Přestaňme skrývat, že došlo ke změně politického režimu

Petr Hampl
Petr Hampl
25.7.2018 VlasteneckéNoviny
Ráz politických systémů není dán jen jimi samotnými, ale také institucemi, zákony a zvyklostmi zděděnými po systémech předchozích. Třeba husákovský post-normalizační režim byl z podstatné části ovlivňován tím, co přežívalo ze starších fází marxistického socialismu.

Kauza Zemci: Všecko je jinak

Zdeněk Jemelík
25.7.2018       ZdenekJemelik a Chamurappi
U Krajského soudu v Brně práchniví hromada dovolání odsouzených z kauzy sp.zn. 46 T 7/2013, veřejnosti známé jako „kauza Vitásková“. Dovolatelé jsou ve vězení a upínají naděje k Nejvyššímu soudu ČR, že napraví rozsudek Vrchního soudu v Olomouci ze 17.ledna 2018, nebo jim možná přeruší výkon trestu do svého meritorního rozhodnutí. S napětím čeká na jednání Nejvyššího soudu ČR také Alena Vitásková, jediná ze všech obviněných zproštěná obžaloby : zprošťující rozsudek napadl nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman, který si přeje, aby ji soud odsoudil aspoň k podmíněnému trestu.

úterý 24. července 2018

Justiční fake news České televize

Zdeněk Jemelík
24.7.2018       ZdenekJemelik
V článku „Rozsudek jménem České televize“ z 20.července 2018 jsem se mimo jiné zmínil o očernění obž. Aleny Vitáskové moderátorem Jakubem Železným, který ji dne 8.ledna 2018 v hlavním večerním zpravodajství nařkl, že jako předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“. Byla to kolosální lež, neboť v době vydání předmětných licencí jeho oběť ještě netušila, že bude pracovat v ERÚ. 


Noční vlci, mediálna hystéria a boj o charakter štátu

Branislav Fábry
24.7.2018 NovéSlovoSk
V druhej polovici júla 2018 sa na Slovensku rozbehla intenzívna mediálna kampaň proti motorkárskemu klubu Noční vlci kvôli tomu, že niektorí jeho členovia si chceli na Slovensku vytvoriť občianske združenie s názvom Noční vlci Európa. Viacerí politici a mainstreamové médiá sa intenzívne pokúšali vyvolať zákaz činnosti občianskeho združenia. Podobnú aktivitu médií treba vnímať veľmi pozorne, pretože ak začneme slobodu združovania určitých ľudí rušiť iba preto, že ich iná skupina ľudí vyhlási za hrozbu, odstraňujeme základné ústavné práva občanov SR. Faktom tiež je, že majitelia médií svojimi kampaňami čoraz častejšie zasahujú do slobody združovania a ich konanie už predstavuje aj ohrozenie demokratického systému základných práv a slobôd, zaručených slovenskou ústavou.


Bývalý stalinistický komunista a člen ÚV ČSM Pavel Kohout se dožil 90 let; snad si vzpomene na lásku k herečce Aleně Vránové, s níž se na vlastní přání oženil v den Stalinových narozenin

Břetislav Olšer
24.7. 2018   Rukojmí
Tak jsem se kdesi dočetl, že spisovatel a kdysi jeden z nejvášnivějších českých komunistů, se právě dožívá devadesáti let. Prý "mnohdy je oslavován jak hrdina, mnohdy zatracován jako pachatel; nikdy však údajně nebyl náhodnou obětí a nikdy se prý ani nebál přímé konfrontace s dějinami…"
Jeden z mála dostupných společných snímků Aleny Vránové s Pavlem Kohoutem…

Zbyněk Fiala: V USA se probouzí demokratická levice

Zbyněk Fiala
24.7.2018 VašeVěc
Naděje Demokratické strany chce garanci práce, republikánský protest volá po obnově morálky v ekonomii. Něco se děje, co třese řadou washingtonských židlí.

Z historie: Svoboda v omezeném doušku

Lev Rubinštejn
Lev Rubinštejn
24.7.2018  INLIBERTY a Literárky
Jsem starý, ale paměť mi zatím slouží. V těchto horkých letních dnech centrum našeho hlavního města mi výrazně připomíná léto jiného roku - léto před více než šedesáti lety.


pondělí 23. července 2018

Proč Rusko prodalo skoro celý svůj podíl na státním dluhu USA?

Ivan Tkačov, Anton Fejnberg
23.7.2018  RIA a Outsidermedia
Rusko rozprodalo skoro všechny americké státní obligace: Dnes jeho investice do amerických dluhopisů představují 15 mld. USD, zatímco počátkem roku to bylo více než 100 mld. USD. Experti se domnívají, že je to volba politická a je spojena se sankčními riziky.

Německý politik: "NATO vynakládá 900 miliard dolarů na války a invaze, ale špatní jsou Rusové?"

Ruslan Chubijev
22. 7. 2018       Yandex.ru
Oskar Lafontaine je německý politik, bývalý předseda strany SPD (Sociálně demokratické strany Německa). V současné době, podobně jako ostatní uznávaní politici, kteří se osvobodili od pout politické korektnosti, zůstal soukromým hostem ústředních televizních kanálů, ale zároveň získal jedinečnou příležitost - aniž by se obával o svou funkci, může se otevřeně vyjadřovat. "...všechny ty báchorky, které poslouchám již dlouhá léta, jsou holé nesmysly. Kdo zničil Irák? Čí to byly bomby? Americké! Spojené státy způsobily stovky tisíc úmrtí na celém Blízkém východě a tvrdily, že je to kvůli boji proti terorismu, ale ironií je, že teroristé zabili řádově méně lidí, než oni! Dovolte mi dokončit myšlenku, nepřerušujte mě, vidím, že se Vám to nelíbí a je Vám to nepříjemné. ... 


Je to tak těžké pochopit? Jak pro koho!

Jiří Baťa
22. 7. 2018
Evropa, resp. představitelé EU, se stále bezvýsledně dohadují, jak (vy)řešit otázku imigrace. Stanovisko vlády ČR je zaplaťpánbůh, známé, a sice, že odmítá přijmout jen jediného imigranta. Je proto s podivem jednání brněnských sluníčkářů Hnutí Žít Brno, kteří se nejen chtějí ukázat, jak jsou „multikulti“ uvědomělí, ale také, jak jsou naivní a žel i hloupí. V emailu, který mi poslal přítel napsal, že Hnutí Žít Brno (prý) nabízí italské vládě převzít pár desítek uprchlíků z Itálie do ČR.

Přehled zpráv – RusVesna 19.7.2018


23.7.2018  NWOO
1; Mission: Impossible. Na Ukrajině vymysleli plán, jak zastavit „Severní proud – 2“: Není jiné cesty než urovnat vztahy s Ruskem.

2; Trump vyhrožuje, že bude největším nepřítelem Putina. Podle jeho slov provozuje vůči Rusku velmi tvrdou politiku.

3; V Kyjevě prohlásili, že Rusko má v úmyslu osídlit Krym Afrikánci. Búrové mají určité problémy s místním obyvatelstvem a s úřady Jihoafrické republiky.


Češi jsou poraženým národem. Na členství v EU prodělali nejvíc, říká jasně světoznámý ekonom Piketty

Thomas Piketty
Thomas Piketty
23.07.2018 bloga autoraParlamentníListy
Francouzský ekonom Thomas Piketty se zamýšlí nad tím, kam odtékají peníze z Česka. Vzal si k ruce data z Eurostatu i z jiných renomovaných zdrojů a došel k jednoznačným závěrům. Nyní varuje před tím, že společná Evropa je dobrá jen pro některé. Jiným, například Česku, prý přímo škodí. Článek publikoval uznávaný ekonom Piketty už v lednu, nyní nicméně v Česku jeho překlad začal obíhat po sociálních sítích.


Pravidelný přehled významných událostí ve světě práva za uplynulý týden...Komise k OKD chce vyslechnout čtyři miliardáře i bývalé politické špičky...

23.7. 2018  epravo
Jednání komise bude neveřejné. Podle informací Práva jsou mezi pozvanými například bývalý expremiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), miliardáři Zdeněk Bakala, Marek Dospiva, Radovan Vítek a Patrik Tkáč, europoslanec za ANO Pavel Telička či tehdejší moravskoslezský hejtman za ODS Evžen Tošenovský.

Následky summitu v Helsinkách: Americká „demokracie“ v akci

Finian Cunnigham
23.7.2018 ICH,  překlad Zvědavec
Po vrcholném summitu s ruským lídrem Vladimirem Putinem v Helsinkách byl americký prezident Donald Trump zjevně dotlačen k trapnému obratu ohledně vměšování Ruska do amerických voleb.

Roček: Občan Vondra vyrobil parádní fake news

František Roček
- rp -
22. července 2018  PrvníZprávy
V Týdeníku Echo (19.7.2018) tří lidé klábosili o summitu Severoatlantické aliance v Bruselu. Jedním z diskutujících byl člověk zvaný Alexandr Vondra (exministr obrany a zahraničí), píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Už posloužili? Izrael evakuoval ze Sýrie 800 členů „Bílých přileb"!

Zinscenované scéna "Bílých přileb"
- kou -
23. 7. 2018  twitter.com a PrvníZprávy
Izrael evakuoval ze Sýrie příslušníky „Bílých přileb" spolu se jejich rodinami, řekl tiskový tajemník izraelského ministerstva zahraničí Emmanuel Nachshon. Jejich provokativní úkol v Sýrii zřejmě končí.


Svět ruskýma očima 463

Zajoch
23. července 2018
USA zabraly s pomocí majdanu Ukrajinu, aby mohly na Krym umístit vojenskou základnu NATO * * * Politika znamená byznysmeny pracující pro ještě větší byznysmeny * * *  Zájmy Berlína a Washingtonu v otázce dodávek plynu do EU se budou rozcházet stále více ...

Trump vystoupil proti umístění vojsk NATO na hranicích Ruska

23. 7. 2018¨    zdroj
V předvečer dal americký prezident Donald Trump zcela jednoznačně mezinárodnímu společenství najevo, že vůbec nemá zájem o další postup NATO k hranicím Ruska. Během vystoupení v televizi Fox News byla hlavě Bílého domu položena konkrétní otázka, proč by američtí vojáci měli jít bojovat například do Černé Hory a umírat tam neznámo za co. Na to Trump odpověděl, že on sám vůbec nevítá a nepodporuje takové kroky.

Bomba - Lisa Pageová odhaluje spiknutí proti Trumpovi

Paul Craig Roberts23. 7. 2018    PaulCraigRoberts
  Původní účastnice spiknutí FBI proti Trumpovi gospelová zpěvačka a agentka FBI Lisa Pageová při právě probíhajícím kongresovém slyšení pod přísahou potvrdila, že pro Muellerovo jmenování vedoucím rady pro šetření aféry Watergate nejsou žádné důvody. Jak totiž na webu American Thinker uvádí Thomas Lifson, byla tato rada ustavena proto, aby prověřila oprávněnost výroku FBI, že šetření proti ruskému ovlivnění amerických voleb je bezdůvodné, což bylo vzhledem k uznávané a zákonné autoritě výroků FBI nezákonné. Lisa Pageová tak svým svědectvím potvrdila už dřive panující domněnku, že Muellerovo vyšetřování bylo ve skutečnosti operací, jíž se mělo zatemnit zločinné využití americké kontrašpionáže ke špehování konkurenční, to je Trumpovy prezidentské kampaně, a poté i k k sabotování jeho prezidentství, kdyby volby vyhrál.

neděle 22. července 2018

Nepřítel "hlubokého státu": proč vypukla na Trumpa štvanice po setkání s Putinem


Alexej Jesod
22. 7. 2018 360tv.ru
Proti Donaldu Trumpovi vypukla ve Washingtonu politická bouře, v níž je k útoku používán dokonce i ten nejtitěrnější důvod. Jde, jako obvykle, o "zlé Rusy" nebo jsou jiné důvody? Odpověď může být neočekávaná. Dotkom je dalek od Trumpova přesvědčení a jeho příznivců, ale hlasování na jeho Twitteru mluví samo za sebe. Na otázku "Jaké je hlavní nebezpečí pro USA: Rusko, terorismus nebo hluboký stát?" odpovědělo 91% ze 40 000 respondentů, že "hluboký stát".

Dá sa opraviť Európska únia?

Rastislav Tóth
22. 7.2018 NovéSlovoSk
Opravovať sa dá všetko, no opraviť iba niečo. Presvedčili sme sa o tom niekoľkokrát na vlastných osudoch. Spomeňme si na rok 1968 – pokus o opravu socializmu formou socializmu s ľudskou tvárou. Mal to byť akýsi humanistický socializmus, no nemal definovanú podstatu. Agresia iba ukončila pokus, ktorý by sa musel redefinovať. Neskôr išlo o Gorbačovovu prestavbu komunizmu. Skončila sa absolútnym nezdarom, nielen že sa premenil dovtedajší režim (neznámo na čo), ale dokonca sa aj rozpadol štát, ktorý dovtedy mal atribút superveľmoci. No a pokus o akúsi autentickú federáciu v Československu bol úplne laickým príkladom organizačných hlúpostí mocných.

Literární stereotyp Ruska aneb oj, Rusko, oj, oj…

Mirko Radučevič, Jindřiška Ptáčková 
22.7.2018  Literárky

V úterý 17.července si tisíce Rusů v Jekatěrinburgu připomnělo sto let od zavraždění členů carské rodiny Romanovců. Zdejší uralský sovět v ten den rozhodl o popravě cara Mikuláše II. a jeho rodiny
(vlevo na snímku).

Merkelová, rasismus a Šedí vlci

Jana Maříková
22. 7. 2018
Německá kancléřka Angela Merkelová (CDU) si na summitu NATO podala ruku se šéfem turecké organizace Šedí vlci. Německá kontrarozvědka BfV tuto organizaci považuje za extrémistickou a teroristickou. Hlavně když jdou "kšefty".
Minulý článek jsem věnovala "Osmanům Germánie" - motorkářskému spolku "rockerů", jejichž mládežnické volnočasové aktivity byly vskutku svérázné - obchod s drogami a zbraněmi, kuplířství a násilnosti. Kvůli tomu jich osm - z toho tři nejvyšší šéfové - stojí v současné době před soudem ve Stuttgartu.

Trumpova cla nezaberou

Jaroslav Loudil
22. 7. 2018
pan Trump nedávno pohrozil Číně, že nakonec zavede 10 % clo na čínské zboží za 500 mld. USD!! Jak se s tím Čína vyrovnala?? Od začátku roku nechala svou měnu Juan nejprve posilovat z 6,50 na 6,30, ale když Trump začal zavádět na čínské zboží cla, tak čínský Juan rychle obrátil a z 6,30 oslabil už skoro na 6,80, tedy o 8 %. Tím Čína pro své exportéry Trumpovo clo 10 % rychle a elegantně sprovodila ze světa!

Krystlíkova „převyprávěná“ historie o odsunu Němců z Československa

Jiří Baťa
22. 7. 2018
Dříve, než se budu zabývat zavrženíhodným obsahem pojednání pana Krystlíka, (ZDE) není od věci si připomenout, že pan Tomáš Krystlík je česko-německý (více německý) spisovatel a žurnalista, autor množství článků a esejí, zaměřených na otázky československých dějin, česko-německých vztahů o vysídlení německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce. To všechno může být, ale pana Krystlíka to rozhodně nestaví do role pozitivního a objektivně píšícího autora. Pan Krystlík totiž je, objektivně řečeno kontroverzním, tendenčně oponentujícím individuem především v otázce „vysídlení“ německého obyvatelstva ze Sudet po druhé světové válce.