Reklama

sobota 4. srpna 2018

"Není možné bojovat sám proti sobě": Evropský parlament je znepokojen absencí úsilí o "deoligarchizaci" Ukrajiny

Dmitrij Bulgaru
4. 8. 2018      russian
Evropští poslanci vyjádřili obavy ohledně absence úsilí ukrajinských orgánů o "deoligarchizaci" země. Je to uvedeno v návrhu zprávy výboru Evropského parlamentu pro mezinárodní vztahy, s nímž se sezámila agentura RT. Experti poznamenávají, že všechny politické procesy na Ukrajině zůstávají pod vlivem různých klanů. Přičemž Petr Porošenko vyhlásil boj proti oligarchům už v roce 2014. Podle názoru politologů však úsilí ukrajinského prezidenta směřuje pouze k boji proti konkurentům.

Turecko: Hra je dohrána

Yekta Uzunoglu
4. 8. 2018
Již delší dobu píšu, že USA je ve vztazích s Tureckem na rozcestí, ale jelikož jsem Kurd a to ještě z Turecka, je pravděpodobné, že moje články týkající se tohoto tématu, byly vnímány jako zaujaté.
Ale nyní už můžeme říct, že USA na rozcestí s Tureckem či proti Turecku, jsou již rozhodnuty. Důvody, proč došlo k časovým prodlevám při rozhodování, mají co do činění se zpožděním ve stabilizačním procesu Trumpovy administrativy.
Ano, hra je už dohrána, spadla klec.

Samospasitelnost rekodifikace procesních předpisů


Zdeněk Jemelík
4. 8. 2018     JemelikZdenek a Chamurappi
Poprask kolem rozhodnutí Nejvyššího soudu CR o vystěhování členů SBD Pokrok z jejich domů rozvířil širší diskusi o stavu justice. Strhla se kritika na zdlouhavost soudního řízení a mnoho lidí si začalo myslet, že to je jeho hlavní nectnost. Do vřavy zasáhl předseda Nejvyššího soudu ČR prof. Pavel Šámal názorem, že „politici se diví rychlosti řízení, ale od roku 1989 nevytvořili procesní předpisy“, uplatněným např. v článku na "České justici". 


Exšéf kontrarozviedky o únose Vietnamca: Je to predovšetkým zlyhanie nemeckých orgánov

Peter Tóth
Artur Bekmatov
4. 8. 2018 HlavnéSprávy
Ďalšie zverejnené súvislosti v kauze únosu vietnamského podnikateľa z Nemecka späť do vlasti vyvolali v slovenskej politike turbulencie. Peter Tóth, exšéf kontrarozviedky SIS a v súčasnosti šéfredaktor portálu ďatel.sk, však upozorňuje, že zlyhanie je predovšetkým na nemeckej strane a slovenská vláda v tom mohla byť nevinne.


Genocida Jezídů nesmí být zapomenuta

Jana Maříková
4. 8. 2018    zdroj
3. srpna je již čtvrté výročí genocidy Kurdů Jezídů*) v Shingalu. V létě roku 2014 IS dobyl oblast Shingal a vyhnal stovky tisíc jezídů z jejich domovů v severozápadním Iráku. Cílem radikálních islamistů bylo zničení jezídského náboženství a kultury. 


*) Jezídové  jsou etnicko-náboženská komunita (asi 900 000 především Kurdů ze severního Iráku) v jejímž náboženství se mísí řada prvků hinduismu, mazdaismu (zoroastrismus), manicheismu, šamanismu, judaismu, křesťanství a islámu

Popravčí sekera multikulturalismu: Zánik na dosah. Co je skutečným cílem našich katů? Není na "vzpouru davů" pozdě? Únava, nebo kulturní Alzheimer? Skončí děti a vnuci v otroctví? Válka je zde. Pád Říma č. 2

Andrej Fursov
4.8.2018  Zavtra, překlad ParlamentíListy
ANDREJ FURSOV šokujícím způsobem analyzuje, co je skutečným záměrem vznešeného "multi-kulti", kdo a proč za ním stojí, a proč chce migrantskou invazí svtořit Evropu bez Evropanů: stojí za to dočíst do konce!

Roček: Proč nás čeká velká studená ledová válka - 1.část

- rp -
4.8.2018  zdroj
Trumpova administrativa (podobně jako třeba hypotetická administrativa nějaké Clintonové) potřebuje další posílení domácí ekonomiky silovou hrou na globálních trzích, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz 

Nemecká vláda prekazila v príkaze CIA zatknutie teroristu IS Anisa Amriho, ktorý zabil v Berlíne 12 ľudí

Tunisan Anis Amri
Roman Bednár
4.8.2018  HlavnéSprávy
Krvavé stopy vraždiaceho islamistického teroristu Anisa Amriho vedú priamo do Vládneho úradu kancelárky Merkelovej. Ide o obrovský štátno-politický škandál Nemecka, aký nemá obdoby. Je o tom presvedčený bývalý príslušník nemeckej polície Stefan Schubert, ktorý je o.i. aj expertom na kriminalitu gangov a islamistických teroristov. Istý čas bol aj osobným strážcom niekdajšieho kancelára Helmuta Kohla.

Rusko zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%

4.8.2018 RussVesna
Rusko během pouhých pěti měsíců roku 2018 zvýšilo vývoz zemědělských produktů o téměř 30%.
Ve srovnání se stejným obdobím minulého roku vzrostl objem vývozu těchto produktů o 29,2% a dosáhl 9,5 miliardy USD.

Exekuce - "to by se mně stát nikdy nemohlo"

Luděk Štípal
4.8.2018 VašeVěc
Pokaždé, když se na webu objeví článek týkající se exekucí, mezi prvními reakcemi v diskuzi najdete alespoň jednoho “pana chytrého” - a můžete se vsadit, že tam napíše něco ve smyslu - “to by se mi stát nikdy nemohlo, dobře jim tak, jen ať platí, chudáci věřitelé…” Rád bych Vám dnes ukázal, že nic není černobílé, a v exekuci se velmi jednoduše může ocitnout i takový “pan chytrý” - i když nikomu nedluží ani korunu.

Zbořil: Některá média zveřejňují jenom to, co se jim líbí! (VIDEO)

Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz
- rp -
4. srpna 2018 PrvníZprávy
Některá média se snaží ovlivnit veřejné mínění , a to takovým způsobem, že propouštějí přes ta svoje síta pravdivosti jenom to co se jim líbí, uvedl v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.


Ivo Možný: Lhát ďáblu není hřích

Profesor PhDr. Ivo Možný, CSc.
Pavel Taněv
4.8.2018 LiterárníNoviny
Tento rozhovor vznikl před deseti lety, ke 40. výročí srpna 1968. Měl být součástí přílohy týdeníku Reflex, avšak publikován nebyl. V době, kdy ke zveřejnění interview mělo dojít, byl do redakce dosazen nový šéfredaktor Pavel Šafr, jenž po přečtení textu prohlásil, že něco takového se na stránkách pravicového týdeníku nesmí objevit. Za pár dnů svůj odsudek zmírnil s tím, že po vypuštění pasáží o sociálním státu by snad otištění možné bylo. Prof. Možný i autor tento návrh kategoricky odmítli a text byl uložen k ledu. Autor si jej po deseti letech přečetl a dospěl k názoru, že čas mu neubral na naléhavosti, protože je brilantní sociologicko-historickou analýzou, vymykající se konvenčnímu historicko-politickému diskurzu. Proto jej, beze změn a jakýchkoli aktualizací, nabídl Literárním novinám.


pátek 3. srpna 2018

Jak snadné, Watsone! Zde je řešení, neboť není pochyb, že s tím máme něco společného!

Jiří Baťa
3. 8. 2018
Do emailové pošty mi přišel tento nevyžádaný, ale velmi podnětný a zajímavý email. Je to sice jen malý obrázek Afriky a několik řádků, ale domnívám se, že ve stále probíhající hře o imigranty a jejich osudech to jasně vypovídá, či lépe řečeno napovídá, jak by měla slavná EU v záležitosti imigrace dále postupovat. Jak píše autor emailu pan Marcel Šejvl, je to jednoduchý klíč na rozdělování imigrantů z Afriky s tím, že podobné je to i s některými asijskými zeměmi. 


USA jsou největším vězeňským státem světa

Paul Craig Roberts
3. 8. 2018    
Paul Craig Roberts
 Spojené státy drží v počtu svých vězněných obyvatel světový primát. Nejen tedy že zaznamenávají nejvyšší procento svých lidí, kteří právě tzv. sedí, ale jsou vězeňskými šampiony i v absolutních číslech vězněných, kterých je zde mnohem víc než ve státech tzv. "autoritářských". I např. Čína, která má čtyřikrát víc obyvatel než USA, za Amerikou v počtu vězněných lidí zaostává.

Bělehrad tvrdě reagoval: Cože, jaké hranice Kosova a Albánie?!

- kou -
3.8.2018 PrvníZprávy
Prohlášení ministra pro diaspory Albánie, Pandeli Majka, že ho premiér samozvaného Kosova informoval o rozhodnutí Prištiny zavést volný pohyb osob a zboží mezi Albánií a Kosovem, vyvolalo ostrou odpověď srbského vedení.

Steigerwald: Prý případ pro psychiatra

Jiří Paroubek
3.8.2018 VašeVěc
Když jsem se kdysi sešel s Karlem Steigerwaldem při nějaké příležitosti u skleničky vína, pochopil jsem, že mám před sebou naprostého exota. To, že byl oblečen pestrobarevně jako papoušek, mě nijak zvlášť nerušilo. Ale tento muž ke svému životu prostě potřebuje vždy obraz nějakého nepřítele, proti kterému táhne do svaté války.

Nenávist a zášť zbavila Hutku soudnosti. Pěvci odpovídá kardinál Duka: „Svým vystupováním popřel svou vlastní lidskou důstojnost a integritu.“

3.8. 2018   Rukojmí
Nenávist je nemoc pošetilých!
K textu písničky „Miloš a zubatá“, kterou složil skladatel a písničkář Jaroslav Hutka a v níž zpívá o smrti prezidenta Miloše Zemana, se kriticky vyjádřil  kardinál Dominik Duka.
Jiří Ovčáček mu vzkázal: „Jaroslav Hutka si svou písní sám podepsal svůj ortel. Je to neúprosné pravidlo. Co zlého přeji druhým, samotného mne dostihne.“

Ve Francii imigranti napadají policisty, hasiče a záchranáře. Hoří auta, obchody i školy. Obchodní válka USA proti EU, Číně a Rusku se stala realitou, globalizace končí.

Jaroslav Bašta
3.8.2018  Rukojmí
ROZHOVOR „Proč se namáhat a opouštět něco, co se samo stejně v dohledné době rozpadne? Obávám se, že EU nepřežije ve stávající podobě důsledky migrační krize ani pomalu přicházející krizi ekonomickou,“ říká exministr Jaroslav Bašta.

Důležité zprávy ukrývejte pečlivě

3.8.2018  Tribun
Sobotní Lidové noviny. Na první straně vývar z tygrů a uprchlíci. Na druhé straně vývar z tygrů a tygří produkty, na třetí straně vývar z tygrů a jak je to možné. Hlavní rozhovor čísla na předposlední straně je na téma – vývar z tygrů. Nic proti tygrům, jednou jsou to zvířata chráněná, nikoliv jateční, takže je to téma, ale ten prostor je zcela neadekvátní významu, jaký tato kauza má, jakkoliv je emocionálně nosná, protože kočičky. 

Malí zaslepenci a zmatek v jejich hlavách

Ivan David
3. 8. 2018
Nedávno jsem napsal panu Jiřímu Baťovi, který na Nové republice publikuje, že se mu divím, že se vážně zabývá a je rozčilen výroky různých herců, sportovců, novinářů a aktivistů, naposledy panem Halíkem. Napsal jsem mu, že nestojí za to, věnovat čas bezvýznamným výrokům v podstatě bezvýznamných lidí, byť to jsou tzv. „celebrity“. Vytýká jim to, co naposledy Halíkovi, že se se svými názory „cpou“ do politiky (J.B. mi vytkl, že jsem mu „zcenzuroval“ jeho výraz „serou do politiky“). Ale to je nedorozumění. Každý má právo se cpát do věcí veřejných, tedy politiky a zesměšnit se, nebo, zcela ojediněle - dobýt slávy na tomto poli. Napsal jsem, že se máme zabývat vážnými problémy a ne žabomyšími „událostmi“. Takže, když se teď zmíním o článku pana Karla Dolejšího o mé osobě ZDE, nečiním tak z pocitu vlastní významnosti a už vůbec ne významnosti pana Dolejšího.

Upocené sazby a hrozící katastrofa

Zbyněk Fiala
3.8.2018  VašeVěc

České úrokové sazby jdou optimisticky nahoru, ale svět se řítí někam, pro co je marno hledat slušné jméno.


Historická otočka pokračuje. Turecko míří k nelibosti USA za Ruskem a Čínou do „BRICST“

- mbi -
3.8.2018  Eurasia24
Turecko coby donedávna zdánlivě nezpochybnitelný „spojenec“ USA dává stále více najevo neochotu pokračovat v roli vazala Spojených států. Nyní ústy svého prezidenta vyjádřilo zájem stát po boku hlavních geostrategických soupeřů USA – Ruska a Číny – v organizaci BRICS.


Jaderné katastrofy: Jsme připraveni poučit se z černobylské a fukušimské zkušenosti?


Elektrárna v Tihange  (Belgie)
Grete Mautnerová
3.8.2018 GlobalResearch,  překlad Zvědavec
V poslední době je dobře patrný vzorec v evropských sdělovacích prostředcích, vyjadřujících stále rostoucí obavy ze závad a všech možných druhů havárií, k nimž dochází v jaderných elektrárnách.

To si vůči nám ani Hitler nedovolil. Stát finančně odírá rodiny s dětmi a vyhlásil jim válku. Důchodový systém je dvojitý finanční tunel.

3.8.2018  Rukojmí
ROZHOVOR Ivo Patta, který se dlouhodobě zabývá otázkou důchodové reformy a vlivu ekonomického systému na demografii, upozorňuje, že stát do roku 1992 refundoval rodičům 50 procent nákladů na výchovu dětí v rodině. Od 1. 1. 1993 zohlednění nákladů na výchovu dětí ze strany státu kleslo na 12,5 procenta, čili stát refunduje rodičům pouze osminu nákladů. „Místo aby Ministerstvo financí odečetlo 50 % nákladů na výchovu dítěte, tedy 40 000 Kč za rok, odečte aktuálně jen částku 24 204 Kč za rok,“ říká.

čtvrtek 2. srpna 2018

Chodorkovského pátrání: Jaký kompromitující materiál na Putina lze nalézt v SAR?

Ljubov Stěpušová
2. 8. 2018     pravda
Odvážíme se předpokládat, že skupina Orchana Džemala odjela na schůzku s nějakým informátorem, který slíbil, že jí poskytne kompromitující materiály o působení ruského státu v SAR. Pravděpodobně tento informátor také slíbil novinářům bezpečnost, ale něco se vyvinulo nějak jinak. V zemi, která je kontrolována 14 bandami, se to děje často.

Chodorkovský se pokusil se ospravedlnit za smrt novinářů v SAR. Viník z vraždy novinářů v SAR Chodorkovský hodil vinu na jiné: sami museli vědět, že je to tam nebezpečné

2. 8. 2018     ria a politpuzzle (kráceno)
Michail Chodorkovský se pokusil se ospravedlnit za smrt ruských novinářů ve Středoafrické republice a přesunul odpovědnost za organizaci cesty na šéfredaktora Centra investigativní žurnalistiky Andreje Koňachina.


Jak být za západní politologickou kapacitu, jakou je Igor Lukeš

Lubomír Man
2. 8. 2018
Je to jednoduché. Musíte být minimálně polovičním, raději tříčvrtečním a nejideálněji přímo stoprocentním fašistou. Tzn. člověkem, který nesnese jiný názor, než ten, který máte vy. A pokud uslyšíte názor jiný, od toho vašeho odlišný či dokonce protichůdný, rozžhavíte se do běla, a kdyby se reakce lidí ještě i dnes zachycovaly na celuloidový film, ten film by od žáru vašeho vzteku shořel, jak by to plálo ve studiu ČT 19. července, když si redaktor ČT Kubal pozval za besedníky o současné Trumpově politice někdejšího Klausova poradce Jakla a právě už zmíněného Igora Lukeše, jinak to profesora historie na bostonské univerzitě se zaměřením na historii a politiku střední a východní Evropy a současného Ruska.

Alena Vitásková: Rada ERÚ – došlo k porušení zákona. Vyzýváme NSZ Pavla Zemana a státního zástupce Špeldu, aby konali a nebyli nečinní.

Alena Vitásková
2.8.2018  Rukojmí
Prvního srpna 2018 vláda doplnila staronovou pětičlennou radu ERÚ. Zmiňuji se staronovou, protože členu Rady panu Košťálovi vypršel mandát a bylo nutné jmenovat nového člena. Do jisté míry jsem rozpohybovala MPO a vládu svými otevřenými dopisy, kdy se zodpovědné instituce neměly k tomu, aby zahájily výběrové řízení. V kuloárech se hovořilo, že je to zbytečné, protože místo má „přislíbené“ stávající člen Rady dr. Košťál a to bez výběrového řízení.


Petr Michek: Je potřeba v ČR zavést sektorovou daň?

Petr Michek
2.8.2018  VašeVěc
Dne 28. března 2018 uveřejnila analytička Lenka Zlámalová na serveru Echo24.cz článek pod názvem „Z Česka se stal krmelec Evropy“. Cituje tu názory francouzského ekonoma Thomase Pikettyho, který na základě veřejně dostupných údajů z Eurostatu došel k jednoznačnému závěru, že společná Evropa je dobrá jen pro některé a jiným, například České republice, přímo škodí!!!


Fico: Kdo se nelíbí médiím, třetímu sektoru a kavárně, ten je ohrožením demokracie

Jan Urbach
2.8.2018 VašeVěc
Předseda strany Směr a bývalý slovenský premiér Robert Fico po několika letech publikoval na stránkách „sme.sk“ svůj komentář. Zabývá se otázkou, kdo má vládnout a vyjadřuje názor, že konflikt se sdělovacími prostředky není škodlivý.

Ukrajina žádá ČR, aby na hrobě českých vojáků ve Zborově nahradili slovo „slovanský"

© Foto: Public domain/Dezidor
2.8.2018  Sputnik
Ukrajinská státní komise ve spolupráci s Českou republikou požádala české úřady, aby poupravily text na pamětní desce umístěné na hrobě československých legionářů v ukrajinském městě Zborov v Ternopilské oblasti. O události informoval český server Aktualne.cz.

České ministerstvo obrany minulý rok provedlo rekonstrukci pamětního komplexu na místě, na němž v roce 1917 zahynulo celkem 173 Čechů v bitvě u Zborova.

Rakousko přistoupilo ke smlouvě o zákazu jaderných zbraní

2. 8. 2018
Rakousko přistoupilo ke smlouvě o zákazu jaderných zbraní a k uložení ratifikačních listin u generálního tajemníka OSN. Smlouva se týká dosažení úplného zákazu používání jaderných zbraní a jiných zbraní hromadného ničení a předcházení ozbrojeným konfliktům.

Válka začala

Michail Chazin
1. 8. 2018 Outsidermedia

Jejím prvním cílem je kontrola nad politikou Fedu*)

Téma sazby Fedu USA připadá jako neaktuální snad jen zpozdilému člověku. Žijeme v Bretton-Woodském (B-W) finančně-ekonomickém systému, kde dolar je jednotnou mírou hodnoty v současné ekonomice a s ním je spojeno veškeré naše živobytí. Stačí jen říci, že je možné dostat bankovní úvěr (samosebou, že nejde o krátkodobou půjčku před výplatou), pouze pokud předložíte podnikatelský záměr (přinejmenším pečlivě propracovaný byznysplán), který musí být založen na ekonomické prognóze MMF**). Právě onoho MMF, který je dosud hlavním strategickým koordinačním orgánem B-W systému.

Vyhnat Rusy z Arménie: Pašinjanovo okolí odhalilo karty

2. 8. 2018    zdroj
Poté, co v Arménii došlo poměrně rychle ke změně moci, která ani neměla čas se plně zformovat jako barevná revoluce, buduje nová vláda země urychleným tempem západně orientovaný vektor zahraniční politiky. V informačním poli země se objevila výzva ke stažení ruské 102. vojenské základny z Arménie. ... Samozřejmě, pro Jerevan to může skončit špatně, ale je zcela pravděpodobné, že Pašinjana a jeho okolí to sotva bude znepokojovat, moc přece získali - je třeba to odpracovávat.


středa 1. srpna 2018

Rezignace, strach nebo hloupost?

Petr Kania
1. 8. 2018
Za 35 let pracovního procesu jsem prošel řadou rozdílných zaměstnání. Nejdéle jsem působil v účtárně, ale osud mě zavál i k lopatě, dělal jsem topiče v uhelných kotelnách, skladníka ve smutně proslaveném Amazonu, pracovníka u bezpečnostní agentury a na vedlejšák jsem i uklízel. Začal jsem pracovat po vojně v roce 1985, tak mohu posoudit, kdo a jak musel pracovat za socialismu a nyní.

Umanutý „profesor“ Halík se zlobí

Jiří Baťa
1. 8. 2018
Teolog, ale také prý profesor Tomáš Halík se zlobí na Čechy, kteří trvale odmítají přijmout byť jen jediného uprchlíka. Pokolikáté už znovu a znovu spílá těm, kteří se protiví biblické výzvě: „Nepřidáš se k většině, páchá-li zlo“. Tím má na mysli nás, kteří odmítáme přijímat imigranty a podle jeho slov pácháme zlo! Tímto však apeluje především na menší část Čechů, tedy občany věřící, kteří by neměli podléhat názorům většiny, která odmítá imigranty přijímat. Marné, nikdo jej „chudáka“ neslyší a pokud ano, trestuhodně jej nerespektuje! To jej zlobí a Čechům to pěkně od plic dává najevo. Přijímat imigranty nám prý káže „naše křesťanská víra“, na kterou se dnes tolik lidí odvolává. 


Za socialismu byla práce, méně kriminality, lepší jídlo, lepší školství a lidé se měli rádi, řekli občané. A je zle

1.8. 2018   Rukojmí
Protikorupční aktivista a středoškolský učitel Juraj Smatana, o němž se hovoří také jako o samozvaném odborníkovi na konspirace, se na svém facebookovém profilu vyjádřil k průzkumu ohledně míry souhlasu s tvrzeními o socialismu.

Proč nejsme jako Švédi? Tamní premiér Lofven má pouze svářečské zkoušky, Václav Havel měl jen maturitu a my dnes po každém vládním politikovi chceme hned vysokoškolský diplom…

Břetislav Olšer
1.8. 2018   Rukojmí
Češi možná nejsou až příliš emočně založený národ, ale jednu skutečnou posedlost jim nejde upřít; jde o zbožňování vysokoškolských titulů. Spíše titulů než vzdělání. Částečně jde o vynucenou náklonnost. Zákony vyžadují „VŠ“ pro téměř všechny pracovní pozice ve veřejné správě...

Erik Best: Blízcí přátelé mají pojistku

1.8. 2018  EB
Rozhodnutí Ústavního soudu změnit definici „osoby blízké” tak, aby nezahrnovala jen rodinné příslušníky, ale i velmi blízké přátele, má příchuť absurdity. V případu obvinění ze znásilnění ženy jejím odloučeným manželem stál soud před otázkou, jestli blízká přítelkyně obou manželů musí svědčit (nemusí). Rozhodnutí soudu má ale dalekosáhlejší význam, byť termín „osoba blízká” se objevuje v mnoha českých předpisech.

Tomio Okamura: Armáda je našimi politiky dlouhodobě deformovaná v cizím zájmu. Má dlouhodobě zpožděné akvizice za 90 miliard Kč zejména za působení předchozího ministra Stropnického, které ještě dále zpochybnila a odsunula bývalá ministryně Karla Šlechtová (ANO).

1.8. 2018   Rukojmí
Hnutí SPD považuje za lživé tvrzení veřejnoprávní České televize o postoji SPD k výdajům na obranu. Hnutí SPD má dlouhodobě výhrady ke stávající koncepci armády, která má za hlavní cíl účast v zahraničních operacích a neřeší základní úkol daný Ústavou ČR – tedy obranu území našeho státu.
  Armáda a Ministerstvo obrany nejsou schopni ani organizačně zvládnout a pojmout akvizice s ročním nárůstem 10 – 15 miliard Kč.

BRICS: sdílená prosperita

Oskar Krejčí
1.8.2018 NovéSlovo
Politolog Oskar Krejčí ukazuje, jak jubilejní summit BRICS nastartoval „druhou zlatou dekádu“ tohoto uskupení. Klade důraz na odlišnost této organizace od Evropské unie – absenci ideologických cílů a byrokracie, ale akcent BRICS na konsens při rozhodování.

Roček: Kiska propaguje preventivní fašismus


Andrej Kiska, slovenský prezident
- rp -
1.8.2018  PrvníZprávy
Překvapilo mne, že hloupost podnikatele, který je dočasně slovenským prezidentem, a jmenuje se Andrej Kiska, je stále parádnější, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Mohu si myslet, co chci, ale říkat nepokrytě tendenčně primitivní řeči je pod důstojnost prezidenta republiky.úterý 31. července 2018

Liberálové v Evropě promluvili jako patrioti v Rusku

Ljubov Stěpušová
31. 7. 2018      Pravda
Emmanuel Macron byl skeptický vůči dialogu Bruselu s Washingtonem. A toto ochladilo proud nadšených komentářů o setkání Donalda Trumpa s Jean-Claude Junckerem. Ve skutečnosti Trump sklonil Evropu ve dvou velmi citlivých otázkách. A jako odpověď navrhl obnovení dohody, kterou Evropská unie dříve odmítla.

Před 24.00: H-Systém/Drama a zvraty

Radim Valenčík
31.7.2018 blog autora
Prezident se prý do toho nemá plést. 
Ale:
"Česká justice má v některých kauzách problémy – a jsou to systémové problémy,” řekl po jednání u prezidenta Rychetský a dodal, že se obecně s prezidentem bavili o problémech v délce řízení, nikoli jen o kauze H-System. - "Délkou a neefektivitou nejvíce trpí insolvenční případy – a H-System je příkladem selhání nejen české justice, ale českého státu v kritických 90. letech,” dodal Rychetský."

USA jsou jedinou zbývající koloniální mocností

Paul Craig Roberts
31. 7. 2018     
PaulCraigRoberts
  Spojené státy existenci nezávislých vlád v Latinské Americe nikdy nepovolily. Pokaždé, co lidé zvolili vládu, která reprezentovala je a nikoli ekonomické zájmy USA, Washington takovou vládu svrhl. Popovídal nám o tom nejen námořní generál Smedley Buttler, ale i mnoho informovaných lidí dalších. Takže v tomto ohledu žádné pochybnosti nejsou.

Čermák: Naše školství? Jsme v těch sračkách až po uši!

Vladimír Čermák
Vladimír Čermák
31. 7.2018  PrvníZprávy 

V Česku žije a pracuje dost pracovitých a schopných lidí, aby tato země prosperovala více než dnes, píše v komentáři pro PrvniZpravy.cz Vladimír Čermák.

K prehistorii peněžní reformy v Československu 1953 - II

ceske penize

Jiří Řezník
31.7.2018 VašeVěc
Nutnost klást důraz na orientaci ekonomiky na těžký průmysl a s tím souvisejícím přechodem z pseudotržní ekonomiky na ekonomiku administrativně direktivně řízenou vyplynula jednotlivcům [plánovatelům] z dat, které tehdy měli k dispozici.

K prehistorii peněžní reformy v Československu 1953 - I

ceske penize

Jiří Řezník
31.7.2018 VašeVěc
Úvodem:
1) Neblahým politicko-ekonomickým dědictvím po peněžní reformě, provedené v r. 1945, se staly vázané vklady,
2) K nákupní panice došlo už v r. 1947, kdy jednotlivci pociťovali, že ty jejich peněžní zůstatky, kterými disponují, nejsou nějak zasloužené,
3) Předseda vlády Zápotocký nutnost provedení peněžní reformy ohlásil už v r. 1948 ve svém inauguračním projevu v parlamentu. V téže době kilogram uherského salámu byl k mání za 500, - Kčs, dnes si na něm pochutnáme cca za 550,- Kč. Jinak řečeno, jsme tam, kde jsme byli. Jenom s tím rozdílem, že tehdy si kvalifikovaný dělník vydělal 2000, - Kčs, dnes 20 000,- Kč.

Šíbr Pokorný žaluje Erica Besta

erik best

Petr Meduna
31.7.2018 VašeVěc 
Pražský advokát a politický šíbr Radek Pokorný žaluje v Praze žijícího amerického novináře Erica Besta. U soudu se mají sejít již zítra ve středu.


Rusko se připravuje na „dokonalou bouři“ v globální ekonomice

Aleksandr Rodgers
31.7.2018  GlobalResearch, překlad Zvědavec
V posledních měsících se Rusko, jak tvrdí někteří, „usilovně připravovalo na setkání Putina s Trumpem“. Co to znamená?