Reklama

sobota 11. srpna 2018

Rozhovor v Moskvě přesně po 50 letech

10. 8. 2018
Pozn. red. I.D. Zpracováno na základě odtajněného záznamu jednání sovětských představitelů s Alexandrem Dubčekem. Viděl jsem čtenou zkoušku, je to velmi zajímavé.

V Chicagu zastřelili o víkendu členové gangů 12 lidí a 74 zranili, v roce 1933 tam chtěli zabít prezidenta Roosevelta, zemřel ale chicagský starosta Tony Cermak; než na zranění skonal, řekl: Jsem rád, že jsem to byl já a ne vy, pane prezidente

Břetislav Olšer
11.8. 2018   Rukojmí
Dne 8. listopadu 1932 se v USA konaly prezidentské volby, v nichž zvítězil demokratický kandidát Franklin Delano Roosevelt; s Antonínem Čermákem, chicagským starostou českého původu, ho pojilo dlouholeté přátelství, Čermák také Roosevelta podporoval ve volební kampani.

"Pomsta za mrtvé": Má český stát svou armádu skutečně pod kontrolou?

Jaroslav Štefec
11. 8. 2018
Aniž bych sebeméně zpochybňoval odvahu českých vojáků, kteří zemřeli v Afghánistánu při sebevražedném útoku bojovníka některého z tamních mocenských uskupení, tohle by se stávat nemělo. A čekám ostrou reakci českých politiků, především prezidenta republiky jako nejvyššího velitele ozbrojených sil, premiéra, nebo alespoň ministra obrany.

Ministrovy první kroky

Zdeněk Jemelík
11. 8. 2018      ZdenekJemelik a Chamurappi
Pro začátky nového ministra spravedlnosti Jana Kněžínka je příznačný překvapivý nezájem skandalistů. Netuším, zda Babišovo bleskové „vytažení z klobouku“ veřejnosti neznámého úředníka překvapilo natolik pochybné snaživce, že ani nerozcupovali jeho diplomovou práci, ani nenašli jinou záminku ke kamenování, či zda se za jeho zjevovou nenápadností skutečně skrývá trapný nedostatek slabin, použitelných k pohanění (tato alternativa by byla skvělá). Nebo má snad malou přitažlivost pro presstituty, nejsa žena ?

pátek 10. srpna 2018

Erdogan: "My máme Alláha!"

Yekta Uzunoglu
10. 8. 2018
"My máme Alláha!", tak zněl včera zoufalý výkřik Erdogana k davu jeho příznivců ve městě Güneysu. Novodobý turecký sultán ještě donedávna, když ho nějaký zahraniční politik naštval, křičel v návalu vzteku k davu: "Hej, ty Putine!","Hej, ty Obamo", "Hej, ty Netanyahu" a vzápětí od Erdogana následovaly nadávky, výhrůžky… ale nyní? 
 
Erdogan nyní křičí ze zoufalství: "Ať si mají svoje dolary – my máme svého Alláha“!
  Vývoj hodnoty turecké liry k US dolaru 

Mlčení ČSSD: Špatný začátek volební kampaně

Radim Valenčík
10. 8. 2018       RadimValenčíkPíše
Dostal jsem další zajímavé ohlasy na svoji snahu dozvědět se odpověď na můj dotaz směřující na lídra pražské kandidátky ČSSD do říjnových voleb Jakuba Landovského. Dostal jsem od něj totiž mailem (1. 8. 2018) dopis, kde mě informoval o svém volebním programu. Optal jsem se ho proto na následující:

Umění na místě války: umělci vysekávají basreliéfy v tunelech syrských teroristů

10. 8. 2018     russian - video
Na stěnách mnohakilometrových podzemních tunelů ve Východní Gutě se objevily basreliéfy se scénami bojů a symbolů vytrvalosti. Jsou zde vyobrazeni vojáci, připravení k boji a ženy, které čekají na jejich návrat. Syrští umělci vysekali basreliéfy na cestě, která spojovala polní nemocnice teroristů s jejich tajnými základnami.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Amatérská okénka profesionálního zpravodajství MS v atletice

Lubomír Man
10. 87. 2018
Je známou skutečností, že politici a vůbec všichni ostatní veřejní činitelé si za své zástupce nikdy nevyberou lidi chytřejší, schopnější a informovanější, než jsou oni sami. A to už z prostého pudu sebezáchovy. Ti chytřejší, schopnější a informovanější jejich zástupci by je totiž nejen zastínili, ale přirozeným během jevů a událostí by je po čase z jejich postavení i vystrnadili.
Docela jako by tohle platilo i u sportovních redaktorů


Vadí nebo nevadí?

Jiří Baťa
10. 8. 2018
Panu Matěji Rupertovi toto léto zřejmě nesvědčí, z horka má zřejmě přiliš přehřátý organismus (pokud to není stav trvalý), protože napsat, resp. kritizovat tuto naprosto nezávadnou, běžnou, lidskou a civilizovanou fotografii bývalého prezidenta Václava Klause, je naprostý kolaps úsudku a logiky. (ZDE)

Neziskovky v tísni...Zkuste nahlédnout do aktivit Člověků v tísni. S překvapením zjistíte, jaký prostor je tu věnován činnosti, která by se tak nějak souhrnně dala zařadit pod pojem propaganda.Nebo vymývání mozků, chcete-li. Oficiálně pak školící a vzdělávací aktivity.

Lubomír Vylíčil
8.8. 2018   Rukojmí
Ještě ani nedoznělo mediální vyjádření premiera ČR a jeho ministrině financí o záměru podívat se na financování neziskového sektoru a už se rozléhá mediální vřesk. Do protiútoku bleskově vyrazila ta nejmocnější z tuzemských neziskovek – Člověk v tísni. Podnik kterým jen za loňský rok proteklo 2,053 miliardy. Podle jeho vlastní výroční zprávy.

Po smutku za naše vojáky přichází Tereza Spencerová s tvrdým výkladem o Afghánistánu

10.8.2018  ParlamentníListy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ 
Boj proti terorismu? To se musíte podívat jinam, glosuje současnou diskusi kolem západních operací v Afghánistánu editorka Literárních novin a analytička Tereza Spencerová. V rámci pravidelného shrnutí týdenních událostí na ParlamentníchListech.cz, které přichází krátce po smrti českých vojáků na misi v Afghánistánu, se Spencerová detailně věnuje politické i vojenské situaci v této středoasijské zemi.

čtvrtek 9. srpna 2018

Evropa jako hlavní fronta hybridní války

Rostislav Iščenko
9. 8. 2018       news-front
Skutečnost globální hybridní konfrontace mezi Ruskem a Spojenými státy již dávno nikdo nepopírá. Spojenci se mohou měnit a přecházet na druhou stranu, ale problém může být vyřešen pouze porážkou jedné z těchto dvou mocností. Zatím ovšem politici a experti, na základě osobních preferencí nebo specializací, vyčleňují různé dílčí krize (které jsou v podstatě frontami globální konfrontace) jako základní s tím, že předpokládají varianty vítězství nebo porážky v závislosti na vývoji událostí v konkrétním směru. Bitva o Evropu bude nejtěžší a nepředvídatelnou bitvou 4. světové hybridní války (třetí je studená válka). Přičemž Rusko a Čína potřebují pouze vítězství, ale USA postačí i remíza. Remíza jim poskytne i remízu v geopolitické konfrontaci a také možnost přeorientovat se a začít vše od začátku.

Letošní volby: Strany, kandidáti a voliči

Radim Valenčík
9. 8. 2018     RadimValenčíkPíše
Letošní říjnové volby (obecní i senátní) budou v jedné věci dost odlišné od těch předcházejících. Alespoň pokud jde o něktré ze stran. Přesněji o ty strany, kterým dali voliči již dvakrát žlutou kartu (před rokem a před dvěma), které (přesněji jejichž vedení a administrativa) však toto varování nebraly vážně a nevyužily ani "nápravné sjezdy", které si neúspěch vynutil, k tomu, aby řešily vnitrostranickou situaci a otevřely si perspektivu vlastní existence. 


Maslák běžel pomaleji – ale prokázal charakter

Lubomír Man
9. 8. 2018
A to je, podle mě, víc, než kdyby běžel rychle. Po doběhu svého semifinálového běhu na 400 m, ve kterém skončil na pásce jako sedmý ( i když zaběhl lepší čas, než byl Harbigův devět let trvající světový rekord z let 1939-48) ), se ještě udýchaný dostavil k redaktorce ČT Peřinové, aby se s s ní – a skrze ní i s posluchači ČT - o své zklamání ze závodu podělil. A tady je nutno říct, že znamenitá redaktorka a jazykářka Peřinová prokázala vůči Maslákovi cit téměž až mateřský. Nabídla mu totiž uličku, kterou ze svého neúspěchu mohl před očima národa pohodlně prchnout. Řekla mu totiž zhruba toto: „Vylosovali vám nejméně výhodnou vnější dráhu. Nebyla to ona, která způsobila, že jste do finále nepostoupil?“

Tomu máme fakt věřit?


Jiří Baťa
9. 8. 2018
Haló noviny z 3. 8. 2018 uveřejnily malý, celkem nenápadný článek „Drahám přibývají cestující“. V něm člena představenstva podniku České dráhy Michal Štěpán sděluje, že ČD během prvního pololetí letošního roku přepravili 89,5 milionu cestujících, což je prý meziročně o 2,5 milionu cestujících více. Tato informace by měla mít zřejmě za cíl ukázat vzestupnou tendenci úspěšnosti a prosperity ČD a jejího managementu. Zkusme se však nad reálností této „informace“ a hlavně uvedených čísel, blíže zamyslet. Předně několik základních informačních čísel:

Jestřáb Kissinger je chameleon; v 70. letech navrhnul spolupráci USA s Čínou jako nástroje k zadržování a rozpadu SSSR, dnes radí, aby Putinova Moskva uviděla Peking jako svého největšího geopolitického nepřítele

Břetislav Olšer
9.8. 2018   Rukojmí
Bylo by na tomto místě zajímavé si tedy připomenout, kdo to byl Heinz Alfred Kissinger, zvaný Henry; šlo amerického diplomata německého původu a laureáta Nobelovy ceny míru, kterému už je dnes 95 let.

středa 8. srpna 2018

Vlastní hloupostí nás neporazíte, zkuste chytře přesvědčit hloupé lidi, ti by vám mohli věřit!

Ivan David
8. 8. 2018
Přítel mi poslal článek jakéhosi Janďourka z jakéhosi Svobodného fóra ZDE. O duševním obzoru tohoto think tanku svědčí už to, že na titulní stránce propagují zapšklou a žlučovitou Miroslavu Němcovou "for president". Má asi tolik šancí jako černokněžník Tomáš Halík. Úroveň vysokých škol asi opravdu hodně klesla, jinak si nedovedu vysvětlit, jak ji mnohl pan Janďourek absolvovat. Nevím, jestli je to hloupostí, zmateností, nebo také lže, ale připisuje mi tam výroky z článku, který jsem nanapsal. Snaží se přesvědčit přesvědčené, že jsem nebezpečný. Možná jsem. Pro někoho. Zato oni jsou neškodní. A čím dál víc je to žere.

Chcete vyřešit Afghánskou krizi? Pokud vůbec?

Jiří Kobza
8. 8. 2018
Tady je můj recept. Afghánce (respektive Baluče, Chazary, Paštuny a další mocné kmeny na území dnešního Afghanistánu) neporazil Alexandr, Římané, Peršané, Britové, Rusové, ba dokonce ani Afghánci sami v občanské válce. Já toto poselství chápu jako poselství zkušenosti o marnosti všech vojenských pokusů o ovládnutí této bohaté a zbídačené země.
Otázkou je, co je cílem současných nekonečných operací cizích armád na území Afghanistánu?

Turecko, Sýrie, Irák ve válce o vodu

8. 8. 2018    heise.de Sýrie a Irák jsou rukojmí Turecka. Protože Eufrat a Tigrid přivádějí stále méně vody a panuje trvající vlna veder a sucha, přibývá v Iráku protestů.
Horko a sucho není pouze v Evropě, ale i v Iráku. Horko a sucho bylo vedle nezaměstnanosti důvodem mnoha protestů v jižním Iráku, zejména v Basře mezi Irákem a státy Zálivu, kde již před týdny stoupaly teploty na téměř 50 stupňů a zásobování elektřinou a pitnou vodou fungovalo jen částečně. Irán zásobování elektřinou v pohraničním území s Irákem silně omezil kvůli trvajícím sankcím a rostoucímu zadlužení v důsledku vlny veder. 


DVTV: Místo věcných argumentů nálepky

8. 8. 2018

https://video.aktualne.cz/dvtv/kandidat-spd-david-rusove-krym-zabrali-spravne-bis-lze-a-min/r~d91f89d29a5811e895620cc47ab5f122/
A jak to shrnula Bakalova DVTV?

Rukojmí – 5: Andrew Brunson, americký rukojmí v tureckém zajetí

Yekta Uzunoglu
8. 8. 2018
Rukojmí - institut, který patrně začal existovat společně s lidskou civilizací. Ani božské, ale ani lidské zákony ho nedokázaly odstranit ze života naší jinak lidské společnosti. S vývojem naší civilizace přece k nějakému "pokroku" došlo. Když nějaká fyzická osoba v naší době někoho vezme jako rukojmí, tak je to trestné a s vysokou sazbou. A co když rukojmího vezme právnický subjekt jako je stát?! Stát dostane nálepku otrokáře, stát zločinu a dle mezinárodních zákonů by měly vůči takovému státu vstoupit v platnost mezinárodní sankce. 


Z Oděsy utíkají, odjíždějí navždy: Oděsan o „skvělém východisku“

Slavné oděské schodiště
Sergej Člijanc
8. 8. 2018 Ourtsidermedia
Ruský filmový režisér narozený v Oděse, scénárista a producent Sergej Člijanc vypráví o tom, jak nyní žije jeho malá vlast u „samotného Černého moře“. Povídání je zveřejněno na Sergejově stránce na sociální síti.


Na jedné straně Česko a s ním ombudsmanka Šabatová v hidžábu, proti ní soudné evropské státy, co nošení arabských pokrývek už zakázaly z bezpečnostních důvodů; vady běženeckého exodu a islámské pakultury

Břetislav Olšer
8.8. 2018   Rukojmí
Tak na jedné straně Evropy zůstalo Česko a s ním osamocená ombudsmanka Šabatová v hidžábu, proti ní soudné evropské státy, které nošení arabských pokrývek zakázaly. Snad se ale blýská na časy – Okamura s SPD a se souhlasem nejen premiéra Babiše chce také v Česku zavést zákazy nošení arabských pokrývek hlavy.

Smrt českých vojáků v Afghánistánu byla naprosto zbytečná

Vladimíra Vítová
8. 8. 2018
ANO, smrt vojáků byla zbytečná a ANO, Češi by měli z Afghánistánu okamžitě odejít.
Faktickým vlastníkem NATO jsou USA. USA chtějí ovládat svět a nikterak se tím netají – je to totiž oficiální doktrína. Jejich armáda však nestíhá všechno obsadit, tak zapojuje spojence v rámci NATO a říká tomu „mise“. A aby bylo dost zájemců o účast v misích, tak je jim nabízena především nadstandardní finanční odměna.

Kanada vs. Saudská Arábie

Jaroslav Loudil
8. 8. 2018
Kanada kritizovala zatčení lidskoprávních aktivistů v Saudské Arábii a reakce tohoto sunnitského "zatuchlého režimu" - na sebe nenechala dlouho čekat. Rijád okamžitě vyhostil kanadského velvyslance a stáhl toho svého z Kanady. Zároveň Rijád přerušil letecké spojení do Toronta i veškeré obchodní styky s Kanadou. Proč si toho všímám ?? 


Delegace Ruska v Organizaci spojených národů: fakta Ruska proti emocím a chucpe Anglosasů

Ruslan Chubijev
8. 8. 2018      zen.yandex a zde
Jak víte, válka je nesmírně netriviální pojem. Má mnoho forem, druhů a směrů. Diplomatická válka není výjimkou z pravidel. Vždyť jak říkali ve starověku: "armády jdou tam, kam směřují hlasy politiků". Ruská federace vetovala nejen návrh usnesení, ale návrh, v němž byly body, o nichž se "z roztržitosti" nezmínil žádný z dříve vystupujících "partnerů". Body o uložení sankcí proti Sýrii. Proto je tento nepatřičný a odiózní koncept, zvolený jejími známými autory, nepřijatelný a nebude přijat.

úterý 7. srpna 2018

Hvězdné války 2.0: Futuristické třeštění Pentagonu? Nová snaha uzbrojit Rusko. Sen jestřábů o absolutní dominanci. Závody bez cíle a Velitelství budoucnosti? Když jsme si hráli s… na teroristy, svět nespal

Boris Džerelijevskij
7.8.20189 TopWar, překlad ProtiProud
BORIS DŽERELIJEVSKIJ popisuje nové strategické vojenské plány armádních špiček USA a zamýšlí se nad jejich skutečným smyslem, pozadím a hlavně perspektivou


ČT: Skvělá zábava pro těžce nemocné. Rozdíl mezi ČT a veřejnými záchodky. Kalousek vyfoukl knížete komunistům. Nejen duchovní propojení Moravce s Jandou? Mozkomory v obýváku

Petr Trombik
7. 8. 2018  ProtiProud
PETR TROMBIK přemýšlí nad paradoxy našeho milovaného veřejnoprávního média, které zatím musíme jen povinně platit, nikoli povinně sledovat a tato nepochopitelná benevolence mu přijde - havlovsky paradoxní

Rusko-gruzínská válka po deseti letech

Cchinvali - gruzínský tank
Oskar Krejčí
7.8.2018  NovéSlovo
Ve středu 8. srpna uplyne deset let od začátku rusko-gruzínské války. Protože každé téma spojené s Ruskem se v mnoha západních mediích mění na součást propagandistické kampaně, lze to očekávat i v této souvislosti. Ve snaze udržet tuto otázku v mezích věcné diskuse přináší časopis !Argument pasáž z knihy politologa Oskara Krejčího Geopolitika Ruska věnovanou této válce.

Trump uvalil na Turecko sankce za zatčení a věznění tří amerických diplomatů a amerického pastora. Německo ani ČR se nezmohli ani na vyhoštění tureckého velvyslance, přestože Turci z politických důvodů vězní české i německé občany.


Jana Maříková
7. 8. 2013
Americký prezident Donald Trump opět předvedl v praxi plnění svého předvolebního hesla America first. Na uvěznění tří amerických diplomatů a jednoho amerického pastora z politických důvodů promptně zareagoval vyhlášením sancí proti Turecku. Obchodních i politických. Na dovozy tureckého zboží má být uvaleno clo. Dva ministři turecké vlády mají zakázán vstup do USA a jejich majetek byl zmražen. A to ještě Erdogan může být rád, že Donald Trump je na americké poměry v podstatě umírněným politikem. V roce 1979 po obsazení US ambasády i Iránu "chuligány" prezident Jimmy Carter nařídil vojenskou invazi do Iránu. Neúspěšnou. Vláda Německa a ČR se i po zatýkání svých občanů v Turecku chová jakoby obě země byly tureckou kolonií.

K prehistorii peněžní reformy v Československu 1953 - III

Jiří Řezník
7.8.2018  VašeVěc

Bratry Mašiny a jejich skupinu musela přímo vyděsit informace o „Snižování životní úrovně v USA“ (RP 21. 9. 1951) o poklesu spotřeby masa v USA na hlavu obyvatele v roce 1951 proti roku 1946 o 6,14% (v ČSR se zvýšila spotřeba masa v roce 1950 proti předválečné době o 14,04%). Spotřeba másla ve Spojených státech klesla z 4,67 kg v roce 1946 na 4, 36 kg v roce 1951. (Spotřeba másla v ČSR byla v r. 1950 4,85 kg, tj. o 14% vyšší než v předválečné době). Spotřeba margarinu v USA činí nyní 2,98 kg (v ČSR 4,10 kg) a spotřeba pšeničné ve Spojených státech klesla z 69,42 kg v roce 1946 na 60,52 kg v roce 1951 (V ČSR byla mouky spotřeba pšeničné mouky v r. 1950 137, 4 kg, což jest o 29,55 více než v předválečné době). Jak vyplývá z oficiálních statistik, klesla kupní síla dolaru v r. 1951 proti r. 1946 o 25%.

MMF navrhl Rusku kapitulaci

7.8.2018  RIA KaťušaOutsidermedia
Experti Mezinárodního měnového fondu neskrývají, že cílem jejich „doporučení“ je geopolitická kapitulace Ruska výměnou za sliby sladkého života.

Je hrdinou každý, kdo zemře při výkonu svého povolání?

Jaromír Petřík
7. 8. 2018      jaromirpetrik
V dnešním tisku nás na titulních stranách burcují slova: „Hrdinům se dostane nejvyšší pocty.“ Ano, jedná se o tři vojáky, které v Afghánistánu zabil sebevražedný útočník.
Hluboce bych před těmito vojáky jako hrdiny smeknul, kdybych věděl, že ztráta jejich životů měla nějaký smysl, že svojí činností skutečně chrání nejen naše životy, ale i životy někoho jiného.
Ale, jak je to v jejich případě?


pondělí 6. srpna 2018

Proč vojensky povyšují Hitlera?

Lubomír Man
6. 8. 2018
Též jste si toho všimli? No že téměř ve všech západních dokumentárních pořadech, ve kterých je zmíněna Hitlerova vojenská kariéra, je tento uváděn jako desátník? Třebaže desátníkem nikdy nebyl a za čtyři roky své vojenské služby to dotáhl jen na svobodníka. Naposledy ta chyba padla (a to nejen jednou), v prvním díle francouzského cyklu Hitler versus Churchill, uváděném na ČT2 včera, to je v pondělí večer.


Smrt tří vojáků je nepochybně velká lidská tragedie, ale...

Jiří Baťa
6. 8. 2018
Trojice vojáků AČR zahynula při běžné hlídce v okolí vojenské základny Bagrám v provincii Parván na východě Afghánistánu. Útok byl nenadálý, byla v podstatě spatřena pouze jedna osoba, která se odpálila v prostoru, který byl bohužel vybrán tak, že následky byly skutečně fatální,” přiblížil Verner situaci. K útoku se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán, které podniká podobné atentáty proti členům mise NATO či afghánským bezpečnostním silám.

NATO bylo poprvé v historii odmítnuto: Švédsko si zvolilo Rusko

6. 8. 2018      zen.yandex
Neobvyklé zprávy přicházejí z Evropy. Poprvé v historii bloku země, která prošla celým přípravným cyklem pro přistoupení, ho odmítla. Stav dnešní armády Ruské federace přivedl Švédy k závěru, že výhody NATO jsou zcela vyrovnány hrozbami. Je těžko možné nazvat Švédy loajálními vůči Ruské federaci, probíhá tam stejná protiruská propaganda jako v celé Evropě, nicméně vláda uvážlivě uviděla v bloku ohrožení.

Notování

Luděk Ševčík
6. 8. 2018
V časech minulých stávali proti sobě tvrdě dva nesmiřitelní sokové. Kapitáni průmyslu a nevládní neziskové organizace (NGO). Tvrdý, nelítostný boj. Snad neupadlo v zapomnění kupříkladu potopení Duhového válečníka (Rainbow Warrior).
Kde že ale tyhle sněhy jsou! Dnes si kapitáni průmyslu a NGO notují vesele na stejnou notu. Migrační. Pro kapitány průmyslu jsou migranti zdrojem růstu zisku. Každý nový žaludek je třeba nasytit, tělo obléci a zajistit mu bydlení, energie, mobilní data atd.

Nazarbajev je ve slepé uličce: Washington nedává Astaně na vybranou

Valentin Guljajev
6. 8. 2018      newinform
Proamerický kurz Kazachstánu není způsoben přáním po sblížení se se západní zemi, ale vnějším tlakem ...
Již dříve se USA nejednou vyznačovaly svým zájmem o "zavádění demokracie" do zemí, které jsou v rozporu s jejich zájmy. Toto zasahování do vnitřní politiky suverénních států se dálo jak cestou otevřené vojenské intervence, tak cestou státních převratů. Příklady Jugoslávie, Libye, Sýrie, Iráku, Íránu, Gruzie, Ukrajiny, Jižní Koreje, Guatemaly, Chile, Vietnamu a dalších zemí dokazují, že jsou ve svých projevech dosti smutné.

Špatně položená otázka

Jaroslav Tichý
6. 8. 2018
K našim hranicím se přiblížila islamizace se všemi jejími průvodními jevy a důsledky. Ty neustále narůstají, a to přes veškerá uklidňování ze strany našich vládních představitelů, zamlžování skutečného stavu a bez potřebné iniciativy našich zákonodárných sborů.
Na situaci nereagují ani naše silová ministerstva. Tomuto vývoji je třeba neprodleně čelit, nemá-li být definitivně pozdě, jak je tomu v některých zemích západní Evropy.

Afghanistán

Jiří Jírovec
6. 8. 2018
Znal jsem Marka Andrew Wilsona. Vrátil se z Afghanistánu v rakvi obalené kanadskou vlajkou.
Byl již čtyřicátou kanadskou obětí, a nebyl tedy hoden uvítání ministerským předsedou a televizními kamerami, jako těch prvních pět či deset. V roce 2006 již papaláše nebavilo jezdit na základnu v Trentonu, nasazovat smutné obličeje, setřít neviditelnou slzu a dokola vysvětlovat, že co Ottawa činí, dobře činí.


Panu „učiteli“ nikoli s láskou

Jiří Baťa
6. 8. 2018
Pane Mácho, v reakci na tragickou událost – utonutí dvou vitenamských chlapců na jezeře Lhota, jste se také vyjádřil, že cituji: „Miloš Zeman, Andrej Babiš a Tomio Okamura nemůžou za včerejší smrt dvou dětí na jezeře Lhota, ale nesou obří podíl na selhávání společnosti a hovadnost, která celou tragédii provází. Velká část veřejnosti považuje výroky a chování těchto politiků za argument, kterým ospravedlňují své neuvěřitelné chování u jezera Lhota. Je mi blivno, nepomoci dětem jen proto, že jsou Vietnamci. Jako učitel si dávám pozor na výrazy, ale ti, kteří jim nepomohli, jsou hovada blbá.“

Z hlediska vyššího principu mravního: Kandidovat za SPD není zločinem

Vladislav Černík
6. 8. 2018
Rozhodnutí Ivana Davida přijmout nabídku kandidatury do Senátu v senátním obvodu č. 17 (Praha 12, 16 a další obce viz: ZDE) za SPD ( vzbudilo dunivé, ba spíše dutoprázdné ohlasy?). Jak zevnitř ČSSD, tak i od těch, kteří se cítí povoláni tak nějak radit, jak by ČSSD měla vypadat.
A navíc to SPD je cosi, s kým slušný člověk, podle Bruselu, přece nemluví, že?
S KSČM sice také ne, ale zde se jaksi předpokládá, že její toleranční podpora oligarchovi jí pošle pod 5%, což u SPD t.č. nehrozí, Sorry jako.
Zkusme si k tomu něco říci, tady přece nejsme v mainsteamu…, ale ani v (Dolejšího) Blistech.

Tálibán zabil tři české vojáky v Afghánistánu ve dnech, kdy Spojené státy jednaly právě s tálibánskými teroristy o svém setrvání v jejich zemi? Kdo je tedy vinen smrtí našich bojovníků…?

Břetislav Olšer
6.8. 2018   Rukojmí
Armádní speciál dopraví 8. července 2018 do Prahy ostatky tří vojáků, kteří padli za oběť sebevražednému útočníkovi na východě Afghánistánu. Příletu se zúčastní prezident Miloš Zeman. A jména padlých vojáků? Byli to rotný Martin Marcin a desátníci Patrik Štěpánek a Kamil Beneš.

Proslulý nizozemský houmlesák a milovník jointů Hutka, kandidát na Blbce roku 2018, opět ve svém našňupaném oparu vyzvracel pamflet na prezidenta Zemana - Miloš a zubatá, na kterého přivolává smrt…

Břetislav Olšer
6.8. 2018   Rukojmí
Prý známý písničkář a skladatel, resp. proslulý nizozemský houmlesák, slangový výraz pro bezdomovce a tuláky, Jaroslav Hutka, jedna z tváří revolučního roku 1989, na sebe upozornil svou novou písní s názvem Miloš a zubatá. Jde o pamflet na prezidenta Miloše Zemana, na kterého autor písně přivolává „zubatou“.

Roček: Proč nás čeká velká studená ledová válka - 2.část

Ruská bugina v Arktidě
- rp -
6.8.2018 PrvníZprávy
Již po roce 2000 jednotlivé státy začaly zdůrazňovat svá práva, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Mediální harašení USA, strategická výhoda Íránu

Íránská karikatura
Václav Umlauf 
6.8.2018  E-republika
Mediální harašení obou zemí nemá velkého smyslu a je dobré pro novinářské letní kachny. USA není po všech prohraných válkách od Vietnamu v situaci, kdy může napadnout Írán, jemuž kryjí záda velmoci typu Ruska a Číny.

Svět ruskýma očima 465

Zajoch
6.8.2018 Outsidermedia
Společné humanitární akce Moskvy a Paříže v Sýrii *¨* * Armáda strážců islámské revoluce je připravena uzavřít Hormuz třeba zítra * * * Zavraždění ruských novinářů ve Středoafrické republice * * * Návrh Trumpa Íránu a rozporuplné reakce Teheránu.

Marek Obrtel: Proč musí čeští vojáci umírat v Afghánistánu?

pplk.v.v. MUDr. Marek  Obrtel
Marek Obrtel 
6.8.2018  Outsidermedia a ParlamentníListy
Byli jsme dnes konfrontováni s velmi smutnou událostí, která postihla náš kontingent AČR v Afghánistánu.

Za co jsem Jaroslavu Hutkovi vděčný

https://www.youtube.com/watch?time_continue=74&v=Oi198iCshicIvan David
6. 8. 2018
Spoustu informací o lidech získáváme už během prvních sekund. Odhadneme věk, sociální statut, inteligenci a většinou i pohlaví. Horší je to s charakterovými vlastnostmi. Všichni se snažíme působit příznivým dojmem. A tak ti druzí často byť s malou dávkou jistoty předpokládají , že bezděčně hodnocený je slušný člověk. K identifikaci formátu osobnosti, rozhledu, hodnotové orientace a charakterových vad je většinou třeba mnohem více času. Můžeme být svedeni prvním příznivým dojmem. Toho druhého většinou prověří až  náročné životní situace, které dají příležitost k selhání.

neděle 5. srpna 2018

Afghánská tragédie české politiky

Martin Koller
6. 8. 2018
Tři vojáci byli zabiti v Afghánistánu a politici se na tom pasou jako hyeny. Blíží se volby a možnost udržet si, případně získat přetékající koryta placená z našich daní. Takže ke třem mrtvolám, jako důsledku české zahraniční politiky se najednou vyjadřuje kdekdo, kdo má mezi půlkami otvor. Naštěstí to nedosahuje úrovně šaškárny, kterou české elity předvedly poté, co se při havárii v Rusku zabili tři naši hokejisté.