Reklama

sobota 18. srpna 2018

Jezídka utekla z otroctví DAEŠ a potkala svého trýznitele v Německu

Kateřina Fladungová
18. 89. 2018     ridus
Jezídská dívka jménem Ašwak, která utekla ze zajetí DAEŠ a která se usadila v Německu, vyprávěla o náhodném setkání se svým tyranem. Před několika lety byla Ašwak unesena v Iráku teroristy DAEŠ a prodána na trhu jako otrokyně. Tehdy se poprvé setkala s mužem, který z ní později udělal svou milenku a všelijak ji ponižoval. Po nějaké době se jí podařilo prchnout. Přijela do Německa jako uprchlice. Začala se učit německy a socializovat se ve společnosti.

21. srpen 68, okupace, okupanti a naši vojáci v Afghánistánu

Jiří Baťa
18. 8. 2018
Blíží se 21. srpen, 50. výročí okupace a do toho ještě pohřby tří vojáků AČR, padlých v Afghánistánu. Mainstreamové média, TV a pracovití (snaživí) novináři pracují na plné obrátky, aby důstojně, ale hlavně důrazně vyargumentovali a zdokumentovali toto neblahé výročí. Co je však už předem pozoruhodné, jak se veškerá pozornost a snaha stran událostí okolo 21. srpna 1968 zaměřuje na Rusko a její občany přesto, že dnešní Rusko není komunistický Sovětský svaz a s tzv. okupací má jen málo, jestli vůbec co společného.

Smutné dědictví 21. srpna 1968

Jiří Jírovec
18. 8. 2018
Tuto událost nelze vytrhnout z kontextu předcházejících deseti let a následujících dvaceti. Pražské jaro bylo českým vyvrcholením evropského rozvolnění šedesátých let. Evropa se vzpamatovala z války, zvedla se životní úroveň a hlavně: nastupující mladá generace se hlásila o svoje místo na slunci. Politicky i kulturně se distancovala od té předcházející, která dovedla svět k válce.

Korporace a svoboda

Petr Hampl
Petr Hampl
18.8.2018 VlasteneckéNoviny
Korporacím jde jenom a výhradně o zisk, říká jeden z oblíbených a velmi nebezpečných omylů. Chápe totiž korporace jako obrovské stroje, jejichž funkce spočívá v tom, že zjistí, co lidé chtějí, pak jim to dodává a vydělává na tom peníze. Z takové představy by vyplývalo, že nemůže způsobit nic horšího, než že vám pomocí masivní reklamy vnutí nějaký mizerný produkt nebo nějaké zbytečné zboží.


Jak by jim mohl přičíst cokoli k dobru?


Milan Blahynka
Milan Blahynka
18.8.2018
Redaktorka Lidových novin Jana Machalická, zaručeně nepodezřelá ze sympatií k čemukoli, co ohrožuje nebo mohlo by ohrozit panující poměry, nastolené po listopadu 1989, zastala se 8. srpna Karla Gotta, jehož označila čtveřice členů „celkem nedůležitého spolku“ Asociace spisovatelů (Kahuda, Borzič, Lipár a Hůlová) za celoživotního oportunistu, za „synonymum beznázorového prospěchářství a pokleslého masového vkusu“, za pěvce, jaký nesmí a nemůže reprezentovat českou kulturu, byť si ho – spolu s Dagmar Peckovou, Martou Jandovou – pozvali k vystoupení němečtí pořadatelé koncertu. 


Zahradník a jeho vrah: Monsanto dostalo pokutu. Jak chemická chobotnice požírá svět. Zneužití potravinového deficitu nebo jen pouhý kšeft? Cesta GMO vede na východ Evropy. Ukrajina je již dobyta

Michail Mělnikov
18. 8. 2018  Cargrad, překlad ProtiProud
Michail Mělnikov rozebírá souvislosti okolo soudní žaloby proti společnosti Mosanto vyrábějící nejen semena GMO potravin pro celý svět, ale také herbicidy a pesticidy. 

 

Ani Brežněv, ani Stalin nemohli. Ale Putin může.

Dmitrij Smirnov
18. 8. 2018      crimea
Cestou na rakouskou svatbu zabíjí ruský prezident hned několik much jednou ranou. Jak se říká, zaprvé, je to krásné. Celý "civilizovaný svět" cejchuje Putina "krvavým tyranem" a on se mimoděk objevuje v západoevropském zapadákově na svatbě rakouské ministryně zahraničí. "Vysvětlí mně někdo, co se děje?", vykřiknou svorně Trump, Mayová a Merkelová, když uvidí ve zprávách, jak Putin s kyticí bílých růží blahopřeje jedné z hlavních političek země evropské osy k osobnímu svátku.

pátek 17. srpna 2018

Je houslista Pavel Šporcl před rozvodem?

JK. Novák
17.8.2018
Pavel Šporcl oznámil městu i světu, že hymnu na koncertě nezahraje a nezahraje, protože předseda správní rady Nadačního fondu Má Vlast Michal Semín je spojen s hnutím D.O.S.T. a to je antisemitské hnutí, které odmítá multikulturnost, podporuje SPD a navazuje na názory Adama B. Bartoše. Čtenář má možnost přečíst si, s kterými „podobnými názory“ nechce mít P.Šporcl nic společného na tomto webu http://www.akce-dost.cz/manifest-dost/ a posoudit vlastní hlavou co je na Manifestu antisemitského a proti rozmanitosti lidských kultur.

Proč spojenci na Afghánistán zaútočili a proč tam jejich vojáci dosud jsou

Michal Brand
16.8.2018  Zvědavec
Na serveru Pravý prostor vyšel článek Víta Kučíka s výše uvedeným titulkem. Tento text se pokouší s tímto článkem polemizovat. Poznámka editora. Tak věcně:

12. srpna Putin "zablokoval" Kaspik pro USA a NATO

17. 8. 2018       yandex
Ve Washingtonu vládne neskrývaná panika. Všechny plány Američanů na Kaspik se přes noc zhroutily. Putin byl v Kazachstánu! Kam spěchá Rusko a proč je právě teď podepsána historická dohoda? ... Není žádným tajemstvím, že nyní v Afghánistánu začíná nové kolo boje proti terorismu - Amerika tam urychleně posílá své vojáky. Docela náhodou (chápete, že?) právě do Afghánistánu nyní prchají teroristé DAEŠ ze Sýrie a Iráku. Není těžké se dovtípit, s čím souvisí aktivizace vojáků ve Střední Asii. Podle našeho názoru jsou pokusy Američanů o otevření nové středoasijské fronty proti nám evidentní. 


Porošenko se bojí nového Majdanu a připravuje se na útěk z Ukrajiny

- rp -
17.8.2018 SvobodnajaPressaPrvníZprávy
Většina politologů se domnívá, že Petro Porošenko prohraje prezidentské volby na Ukrajině, které by se měly konat příští rok na jaře.


Kdo je mluvčím, svědomím národa a elitou

Havel moc bezmocných obálky
Mirko Raduševič
Dobu rozkladu feudalismu, nástup kapitalismu, osvícenecké reformy Josefa II. (zrušení nevolnictví a toleranční patent 1781) – to vše máme spojené s tím, čemu říkáme národní obrození.

Vnitro opět rozdávalo nálepky, ve čtvrtletní zprávě o extrémismu účinkuje Human Ex Machina z Aeronetu, Adam B. Bartoš, Klára Samková, Martin Konvička a dokonce i vepřová hlava! SPD byla ze zprávy nakonec vypuštěna, ale nadále zůstává záhadou, kdo na vnitru rozhoduje o tom, co je a co není extrémismus? Pro nás je extrémismem nová reklama Rakouských drah!

- VK -
17.8.2018 AENews
Ministerstvo vnitra ČR v pondělí publikovalo svoji další čtvrtletní zprávu o stavu extrémismu v ČR za II. čtvrtletí tohoto roku [1] a jak už se dalo očekávat, opět se v ní dočteme informace, které jsou doslova jako z jiného světa. Došlo ovšem k zásadní věci, kterou si musíme rozebrat. Ministerstvo vnitra změnilo newspeak a již neoznačuje ve zprávě pronárodní zpravodajské servery za alternativu, ale za “kvazi-mediální projekty”.

Erdogan míří do Berlína, ale měl by být v Haagu

Jana Maříková
17. 8. 2018
Včera jsem při zběžném prohlížení facebooku narazila na status jednoho z mých zdrojů z Kurdistánu a okolí - Hade S Shingaly. Doslova zněl: " Aktuální zprávy. Právě teď.
Turecké letecké údery proti PKK (vojenským srukturám Kurdské strany pracujících) na hoře Sindžár." Hora Sindžár a okolí je místo, kam uteklo asi 50 tisíc Jezídů poté, co na jejich hlavní sídlo Shengal v roce 2014 zaútočil Islámský stát (IS) a začal je masově vraždit a zotročovat. Nakonec je v jejich útočišti na hoře Sindžár obklíčil. Další tisíce jich tam zemřely. Tehdy je PKK a YPG ( Lidové obranné jednotky) s leteckou pomocí Američnů doslova vysekaly a umožnily jim útěk přes Sýrii do jižního Kurdistánu.

čtvrtek 16. srpna 2018

Kurz šetření EU a zřícení mostu


16 8. 2018    Taz.de
Nevinna, ale schizofrenní...
EU nenese vinu na zřícení mostu v Janově. Schizofrenní politiku Bruselu je však třeba podrobit kritice. Po zřícení mostu v Janově vyjádřil předseda EK Jean - Claude Juncker svou soustrast obětem. Jinak však v Bruselu panuje ticho. Kritiku, že svou politikou škrtů nese EU na katastrofě spoluvinu, nechávají dojít doztracena. Z dobrého důvodu: EU konečně vůbec není zodpovědná za údržbu silnic a mostů, to je úkol místních úřadů v Itálii. Brusel má však dlouhé prsty. Ale k mostu Morandiho v Janově nesahají.

Hospodářská válka USA s Tureckem

Yekta Uzunoglu
16. 8. 2018
Již dva roky píšu, že USA je na rozcestí s NATO, partnerem Turecka.
Erdogan předvedl za posledních šest let čeho je schopna turko-islamistická mentalita, od sestřelení ruského letadla až po vydírání Evropy uprchlíky, jejichž příčinou je on sám díky jeho úmyslnému rozbíjení Sýrie. Dál i od osočování z nacismu kancléřky Merkelové, až po veřejný útok na Simona Perese ve švýcarském Davosu.

Hrůzy okupací

Jaroslav Loudil
16. 8. 2018
Poslední dny a týdny je doslova celý český národ usilovně - "masírován" - veřejnoprávními sdělovacími prostředky při příležitosti výročí 21.srpna 1968. Není dne ani minuty abychom neslyšeli: "Ta hrůza už se nesmí opakovat !! Bylo to znásilnění národa. Poctiví utrpěli ztrátu. Zaknihujte výpovědi pamětníků. Rychle plivejte na viníky - "Směrem do Moskvy !!" Natočte o tom rozhlasové a televizní seriály ! O okupaci vydejte co nejvíce knih , brožur, časopisů i rodokapsů!"


Prohraná válka v Afghánistánu

Martin Koller
13. 8. 2018
Válka v Afghánistánu má řadu přídomků. Té bývalé, kde bojoval SSSR s teroristy, se říká ruský Vietnam. Jenže to je prolhaná propaganda. Pokud obě války srovnáme, tak Rusové bojovali podstatně lépe a efektivněji. Američané bojovali na zemi na zhruba polovině Vietnamu, což je cca 160 000 km², zatímco Afghánistán má rozlohu 647 500 km². V době největšího nasazení bojovalo v Afghánistánu 115 000 sovětských vojáků (na čtyřikrát větší ploše, než Vietnam), zatímco Američanů ve Vietnamu 500 000. Prakticky na celém území Vietnamu se dá v přírodě přežít několik dnů po celý rok. V Afghánistánu jsou mnohá území zcela bez vody a v horách takové horko, jinde mrazy, že se nedá přežít ani den. Rusové tedy navíc bojovali v podstatně horších podmínkách. Přesto, podle některých západních vojenských specialistů byli blízko k vítězství, kdyby nasadili víc vojáků a Gorbačov nezačal likvidaci státu.

Ako sa správať v multikultúrnom Švédsku

Ako sa správať v multikultúrnom Švédsku

16. 8. 2018    Slobodný Výber a Katerina Magasin
Známa, švédsky publikujúca spisovateľka a žurnalistka Katerina Janouch (Kateřina Janouchová), dcéra českého disidenta, jadrového fyzika a neskoršieho zakladateľa Nadácie Charty 77 Františka Janoucha, žije od svojich desiatich rokov v Štokholme, kde sa jej otec usadil po vypovedaní z Československa v roku 1974.
Na svojom blogu zverejnila rozhovor s policajným dôstojníkom v rámci prípravy svojej cesty a dáva čitateľom otázku: „Hádajte, kam idem – do brazílskeho Rio de Janeira, venezuelského Caracasu, sýrskej Rakka a alebo niekam inam?„

Paní Ma Keqing za sebou zanechala záhadu

Erik Best 16. 8. 2018 EB
New York Times měly tento týden na titulní straně článek o rizicích otevírání dveří Číně a zvládly v něm nepřijít vůbec s ničím novým o česko-čínských vztazích. Autoři měli šanci dát příběhu nové vyznění, tu ale nevyužili. Požádali Citic Group, kterou pevnou rukou ovládá Peking, o vyjádření k memorandu o nákupu téměř poloviny CEFC Europe, Citic ale nereagovala. 


Šimon Pánek neví, co je to politická neziskovka!


Aleš Merta
16.8. 2018   Rukojmí
Alespoň tak se vyjádřil v pondělí v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu a dodal, že podporu, Člověka v tísni, opozici v některých zemích, je potřeba brát jen jako příspěvek k rozvoji tamní občanské společnosti.

  vysvětlení je zde

Ruský vliv na Středním východu roste, vojenská policie obsadila Golany

Ruská vojenská policie v Sýrii
- rp -
16. 8. 2018 PrvníZprávy
Ruská vojenská policie začala hlídat demilitarizovanou zónu mezi Izraelem a Sýrií na Golanských výšinách a podtrhuje tak rostoucí vliv Moskvy jako nejdůležitějšího hráče na Středním východu.

Neúroda

Tribun a Stan
16.8.2018 Tribun a Outsidermedia
V novinách článek o tom, že úroda obilí je letos celosvětově o 10-15 % nižší, v některých oblastech ještě víc, a že proto obilí a produkty z něj (včetně masa, protože obilí se používá do krmných směsí, kterými bude zřejmě nutno kompenzovat rovněž nižší výnosy píce – v případě sena se dá v našich podmínkách hovořit až o 50% propadu) budou dražší. A to je vše, celý článek je jen o ceně, jako kdyby zemědělská produkce a na ní navázaná potravinářská výroba nebyly zcela zásadním faktorem pro přežití lidí.

Litoměřický seminářRodina

Leo K.

O rodině se mluví, píše, rozumuje, pro rodinu se demonstruje, protestuje, ale hlavně řeční. Ale ze všeho nejvíc se řeší, jestli svazek dvou jedinců komunity LGBT je rodinou, jestli je tento svazek také základem státu. Věčný poslanec Marek Benda například říká: „Rodina je tradičně součástí společnosti,“ proti mínění, že rodina je primární: „Nejstarší přirozenou společností je rodina.“ Velký sociologický slovník vymezuje rodinu jako „původní a nejdůležitější společenskou skupinu a instituci“ s hlavními funkcemi reprodukce, výchovy, socializace a přenosu kulturních vzorů.
à propos, proč se vůbec o rodině tvrdí, že je základem státu?

Apokalypsa práce: Hrozící sociální katastrofa

Timothy Bancroft-Hinchey
16.8.2018  PravdaRu, překlad  Zvědavec
Jak školní prázdniny končí v latinské Americe a začínají v Evropě, jak se rodiče zběsile snaží dostat své děti do nejlepších škol, jak svět zešílel a je plný sankcí a nenávisti a harašení zbraněmi, připomeňme si opět, že naší kolektivní budoucností je příští generace. To, spolu s destrukcí naší planety a jejích obyvatel, jsou palčivé otázky dneška, a na toto se musíme soustředit při hledání řešení. A je to důvod, proč píšu tento článek, ve snaze přimět lidi zamyslet se nad řešeními pro nás všechny.

Obavy z osmašedesátého

Lukáš Rychetský 
16. 8. 2018 A2larm
Motorem pražského jara, stejně jako souběžného obrodného procesu na Západě, bylo přesvědčení, že změna je možná. Stojí za to si je připomínat.Kdo je „osmašedesátník“? Slovo, které ještě na počátku devadesátých let v české společnosti často rezonovalo a budilo mnohé vášně, dnes už není na pořadu dne. Když jsem se na „osmašedesátnictví“ kdysi ptal doyena české publicistiky a literární i filmové kritiky A. J. Liehma, bylo vidět, jak je mu ten termín protivný. Vysvětlil mi tehdy, že v roce 1968 už bylo „všechno zadarmo“, že skutečné boje se odehrávaly dříve a zúžení na jediný rok je nemístné zobecnění. Když už, tak by bylo namístě „mluvit spíše o šedesátnících“.

Těchto 800 hollywoodských filmů tajně napsal Pentagon

- red ac24 -
16.8.2018  SpyCulture a AC24
Podle nově odtajněných dokumentů pracoval Pentagon v utajení za scénou na stovkách hollywoodských filmů.

Zatímco se americká veřejnost dme pýchou, jak žije ve společnosti svobody slova a nepřípustnosti cenzury, pravdou je, že média, která konzumuje, jsou předmětem daleko nebezpečnější domácí státem řízené propagandy, než mají ponětí.

Změna hranic mezi Srbskem a Kosovem může vyvolat novou válku

Most v Kosovské Mitrovici
- rp -
15.8.2018 LeMonde a PrvníZprávy
Mezi Bělehradem a Prištinou probíhají jednání o změně hranic, o výměně území, což může ale také spustit velké problémy na Balkáně.


Proč neprivatizovat nemocnice

David Rath
15.8.2018 VašeVěc
Klišé zastánců privatizace říká, že je přeci jedno komu nemocnice patří, důležité je, aby poskytovala kvalitní péči. Připomíná to tvrzení, že je jedno když je žena prostitutka, důležité je, aby sexovala jen s jedním mužem.

Proč spojenci na Afghánistán zaútočili a proč tam jejich vojáci dosud jsou


Michal Brand
16. 8. 2018     pravyprostor
Tak věcně:
ad 1) „Hlavním a jediným důvodem útoku na Afghánistán byla eliminace agresivního režimu Talibanu, který umožnil na afghánském území vznik základen Al-Kaidy, odkud tato osnovala, plánovala a prováděla vojenské útoky proti centrům moci USA (Pentagon, Bílý dům, finanční centra, apod.“
Talibán nebyl žádný agresívní režim - na rozdíl například od USA. Afghánistán za Talibánu nenapadl žádnou cizí zemi. Na rozdíl od např. USA. nebyl to´sympatický režim, nechtěl bych v té zemi žít. Ale jejich země, jejich vláda, jejich věc.

středa 15. srpna 2018

Srpen v českých dějinách

Croix 
15. 8. 2018
Jak se ukázalo, srpen byl v české historii opravdu horkým měsícem plným bojů a násilných událostí, které byly naší zemi často k velké újmě.
864 – Další z řady útoků franského krále Ludvíka Němce na Velkomoravskou říši. Kníže Rostislav byl přinucen podrobit se formálně franskému králi. Přeměnit Velkou Moravu v říšskou marku a připojit ji k franské říši se však Ludvíku Němcovi nepodařilo.

Výročí 21. srpna předmětem politického boje

Vlastimil Podracký
15. 8. 2018     vlastimilpodracky
Od okupace ČSSR vojsky Varšavské smlouvy uplyne letos v srpnu 50 let, což bývalo považováno za dvě generace (dnes při pozdním zakládání rodin to bude asi jinak). Dvě generace už je dost dlouho, aby se ledacos zapomnělo.

Výsledky primárek v USA ukazují novou epochu třídního boje

Václav Umlauf 
15.8.2018  E-republika
Primárky v USA jsou důležitým indikátorem pro stav země, protože jednoznačným způsobem ukazují náladu voličů. Výsledky ukazují, že v USA se rozběhlo nové kolo třídního boje.

Rusko, Čína, Turecko - strategická spolupráce

Jaroslav Loudil
15. 8. 2018
Člen NATO Turecko uzavřel včera strategické partnerství s Ruskem. Stát s druhou nejsilnější armádou  v NATO /Turecko/ se nyní chce místo na USA plně orientovat na přátelskou spolupráci s panem Putinem v Rusku. Projednává se také vzájemný obchod s vyloučením amerického dolaru , který by také Turecko rádo zavedlo do obchodu s Iránem a Čínou. Včera bylo také oznámeno, že třetí atomovou elektrárnu postaví  v Turecku právě Čína. 

Ladislav Větvička: Znám vojáky z misí. Hrdinové? Pozor na to slovo. Článek o Afghánistánu, který asi neznáte. Za Hutku se stydí i odpůrci Zemana. Řeknu vám, co vidím v dnešním Rusku

Ladislav Věštvička
rozhovor s Ladislavem Větvičkou
15.8.2018  ParlementníListy
„Politici se řečmi o hrdinství jen pokoušejí ospravedlnit svá rozhodnutí, aby se někdo snad nezeptal, co vlastně v tom Afghánistánu děláme. Poláci, Kanaďani i Francouzi už dávno své jednotky odvolali nebo silně omezili jejich počty,“ říká známý blogger, spisovatel a cestovatel Ladislav Větvička. Vyjádřil se například i k písni Jaroslava Hutky a připomenul slova Karla Kryla právě ohledně tohoto písničkáře. Vysvětlil také, proč podle něj řadě lidí vadí různé neziskové organizace. V rozhovoru se podělil i o zajímavosti ze svého cestování a prozradil, jak vnímá život lidí v dnešním Rusku.

Ředitelkou CIA je válečná zločinkyně

Tom Blanton (Národní bezpečnostní archiv)
15. 8. 2018
Grafickými znaky popsala současná ředitelka CIA Gina Haspelová podoby záměrného mučení (včetně waterboardingu), podezřelých příslušníků Ál Kajdy, kteří se nalézali pod jejím dohledem, když vykonávala funkci velitelky základny CIA na utajeném místě v Thajsku v r. 2002. Vyplývá to z čerstvě odtajněných kabelogramů CIA, které Haspelová buď sama psala, nebo jako velitelka základny autorizovala.

Formáty přátelství: Rusko vs. USA

Rostislav Iščenko
15. 8. 2018     zdroj
Spojené státy svévolně, navzdory názoru světové komunity, nejen vystoupily z jaderné dohody s Íránem, ale také proti němu zavedly nové sankce, o nichž se říká, že jsou mnohem rozsáhlejší a tvrdší než ty předchozí. ... Sankce USA jsou zajímavé tím, že se vztahují nejen na Írán, ale na celý svět. ... Politika USA je zbavuje jejich posledních dobrovolných a upřímných spojenců. Až zůstane sám, bude Washington jen velkou Severní Koreou s letadlovými loděmi a bez komunistů. Dokonce i ten nejsilnější, když hraje sám proti všem, dříve či později prohrává a padá z přetížení.

Štvanice na Alenu Vitáskovou pokračuje

Zdeněk Jemelík
15. 8. 2018    ZdenekJemelik a Chamurappi
Orgány činné v trestním řízení věnují Aleně Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ), „péči“, přiměřenou těžkým zločincům. Začaly ji stíhat v r.2013 na základě obžaloby, jejíž výroková věta má jednoznačně povahu křivého obvinění. Dne 22. února 2016 ji senát Aleše Novotného Krajského soudu v Brně odsoudil k osmi a půl letům vězení. V nejistotě a obavách pak čekala až do 17. ledna 2018 na rozhodnutí Vrchního soudu v Olomouci o jejím odvolání. 


Další skandál kolem Zdeňka Bakaly, ještě horší než OKD? Zapojen i jiný Havlův oblíbenec15. 8.  2018  ( celý článek na PL)
„Stejnou písničku hrají čeští politici už dvacet pět let. Na chvíli se zhasne, a když se rozsvítí, státu chybí majetek za miliardy korun,“ píše se v jednom z článků, zveřejněných na Facebooku skupiny Zastavme zloděje. Ta chce připomenout několik zlodějen od devadesátých let, které jsou pro mnohé překvapivě propojeny. A nehodlá zůstat jen ve virtuálním prostoru internetu – například ve čtvrtek chystá v Praze demonstraci před jedním bankovním domem.

Erik Best" Profík Bakala v zemi diletantů.... Předseda komise Lukáš Černohorský možná vyhrává na poli PR, Bakalovi vysoce placení právníci ale vyhrávají na poli práva.

15. 08. 2018  EB
Výhodou Zdeňka Bakaly v kauze OKD vždy bylo, že jako suverénní profesionál stojí proti bandě amatérů. Když jeho právníci připravovali dopis parlamentní vyšetřovací komisi k OKD odeslaný 2. srpna, začali konstatováním ústavních mezí činnosti komise a stanovili, že v určenou dobu bude Bakala mimo ČR kvůli dopředu plánovaným povinnostem. Dále pak deklarují, že nevypovídat je Bakalovo nezpochybnitelné právo. 

Tomio Okamura: Politickým neziskovkám ani korunu z veřejných peněz

15.8. 2018   Rukojmí
Jsem rád, že se SPD po několikaletém tlaku konečně podařilo prosadit na vládní úroveň diskuzi o ukončení veřejného financování tzv. neziskovým organizacím s politickým a ideologickým programem, tedy těm, co podporují migraci, pozitivní diskriminaci, multikulturalismus, propagují na školách islám, platí novináře a jejich štvavé články a tak podobně.(viz článek na NR)

Něco tady páchne

Martin Koller
15. 8. 2018
Vedro téměř africké neinspiruje k dlouhému psaní, ani čtení. Nicméně i v něm pokračuje historie přesunu od demokracie k vládě jednoho oligarchy a jeho poslušných poskoků, a zároveň afroislámský přesun do Evropy. V Praze, Brně i dalších městech to může přehlédnout pouze slepec. Nicméně to nikomu z českých politiků nevadí, stejně jako ilegální ubytovávání a ekonomické ztráty z něj. Naopak e o závod staví nové domy. Mladí Češi na předražené bydlení nemají, ale za migranty je bude platit stát z našich daní. Skvělý kšeft. Jen se u nás stále hraje komedie, že nejsou všichni parta z pražské havlérky, které jsou občané a voliči k smíchu, coby dojné ovce.

úterý 14. srpna 2018

Smrt pod falešnou vlajkou

Martin Koller
15. 8. 2018
Při hodnocení akce, při níž byli zabiti tři naši vojáci se nelze zbavit při hlubším zamyšlení zásadní otázky. Proč vlastně zemřeli a kdo z toho měl prospěch? Celá událost totiž zmizela ve velkém mediálním povyku kdekoho, kdo se chtěl přiživit před volbami na mrtvých. Přitom se v podstatě vyprofilovaly dvě skupiny. Jedna nadšeně obhajuje české vojenské koloniální intervence a druhá je neméně rázně zatracuje. Poslankyně Černochová se předvádí před volbami, přestože o vojenství stejně tolik, jako kdysi Parkanová. Pouze ji odborně pase její asistent, který byl šéfem kanceláře ministra obrany Vondry. 


Litoměřický seminář 2018

15. 8. 2018

Rom: Osobnosti regionu říkají zahraničním misím ano

Ivan David
14. 8. 2018
Mediální lži jsou všední každodenní praxí. Jsme na to tak zvyklí, že už nás ani nerozčílí. Jde o adaptační mechanismus, tzv. habituaci. Každý ví, že smrad po určité době přestaneme vnímat. Musíme opustit zasmraděný prostor a vrátit se, abychom ho opět cítili. Lži se v médiích vyskytují roztroušeně, někdy koncentrovaněji, jindy sporadicky. Jsou věci, které dobře známe, rozumíme jim. Tam lež odhalíme snadno. Odhalené lži nás musí vést k úsudku, že nemůžeme věřit ani ve věcech, které neznáme a nerozumíme jim. 

Jan Schneider o fejkňůs, Drtinové a Nové republice Jan Schneider
14. 8. 2018      PrvníZprávy
První publicistický videokanál DVTV, konkrétně jedna polovina z kmenové dvojice, Daniela Drtinová, si minulý týden pozvala nezávislého kandidáta za SPD Ivana Davida.
Grilování, opékání, ždímání a podobné mediální mučeníčko je potěšeníčko, zvláště u lidí, kteří dobrovolně vstoupí do veřejného prostoru a uplatňují svoje pasivní volební právo. O to by nešlo, to je naopak přímo jedna z nezbytností demokratického procesu – a kdyby Ivan David nesnesl pomyšlení na mediální barbecue, jistě by pozvání nepřijal. Potud vše v pořádku.


Otevřený dopis paní Černochové, ODS

Jiří Baťa
14. 8. 2018
Paní Černochová,
než mě vymažete jako jednoho z neupřesněného množství blbečků z FB (kde se nevyskytuji) a z Vašeho života, ve kterém na sto procent neexistuji, přečtěte si těchto několik řádků jako odpověď na Vaši reakci stran těch, kteří k Vaší nelibosti neuznávají hrdinství tří padlých vojáků AČR v Afghánistánu.
V první řadě se z bůhví jakých důvodů, zastáváte pana náčelníka Generálního štábu generála Opaty, který se populisticky vyjádřil, že se postará o to, aby smrt tří vojáků v Afghánistánu byla objasněna a pachatelé teroristického činu potrestání. 

Oni nás obětují. Petr Schnur drtivě o novém vývoji mezi USA a Evropou

Petr Schnur
ROZHOVOR s Petrem Schnurem
14.8.2017 ParlamentníListy
„Děsivé probuzení.“ „Ekonomické důsledky budou hrozivé, pokud se Evropa ze svého transatlantického vazalství konečně nevyvleče.“ Na rozhodnutí o amerických sankcích proti Rusku reaguje Petr Schnur, historik, sociální psycholog a publicista z Hannoveru. Cíle sankcí jsou podle něj jasné: rozbití energetického partnerství Evropy a Ruska. „O čem totiž naši transatlantičtí eurovůdci a fanoušci dua Clintonová-McCain mlčí je fakt, že americké sankce, de facto vedené proti Nord Streamu, postihnou více Evropu než Rusko. Pro evropské firmy a celkové hospodářství to může znamenat naprostou katastrofu.“ Jenže, u evropského kormidla jsou lidé spjatí právě s americkým „establišmentem“ a nyní mají proti němu táhnout do pole? „K tomu připočtěme východoevropské vlezdoprdelisty, kteří své státy uvrhli do nového vazalského poměru, tentokráte s USA,“ popisuje Schur.