Reklama

sobota 25. srpna 2018

To je zvláštní, Německo je dočasně okupováno již 73 let a nějak se to neřeší. Když různí dělají totéž, je to totéž.

Ivan David
26. 8. 2018
Po skončení druhé světové války bylo Německo rozděleno na okupační zóny, britskou na severu, francouzskou na jihozápadě, americkou na jihu a sovětskou na severovýchodě. Sovětská skončila v devadesátých letech, ale americké, britské a francouzské vojenské základny jsou v Německu stále. O "okupačních zónách" se už nemluví, ale fakticky je Německo stále okupováno. Tímto konstatováním nechci bagatelizovat sovětskou okupaci, jen poukazuji na prapagandou všeobecně oblíbený dvojí metr. 

Seminář: "Svoboda projevu a právo občana na pravdu"

25. 8. 2018
 Zvukový záznam celého semináře: https://www.youtube.com/watch?v=yMTf61eVry4
                                                           (vystoupení Ivana Davida 2:13:30, text vystoupení je ZDE)
                                                           VIDEO (v prvních 2 minutách jsou poruchy zvuku)
Záznam vystoupení Ladislava Jakla: https://www.youtube.com/watch?v=jkemjuylL4k 


Podrobnosti o akci a přihláška k účasti- viz dále:

Bush ml. v roce 2003 pateticky řekl o vylhané válce: V Iráku nyní zabíjíme teroristy, kteří by mohli jinak přijít do Ameriky a zabíjet nás. USA v srpnu 2018 tam ale chtějí svoji armádu posilnit a náklady na zbrojení zvýší na cca 710 miliard USD

Břetislav Olšer
25.8. 2018   Rukojmí
A máme tady oficiální zvěst; po patnácti letech od zahájení vylhané války USA v Iráku v roce 2003 se americká armáda v roce 2018 rozhodla, že i nadále zůstane v Iráku tak dlouho, jak bude potřeba, aby stabilizovala situaci v regionu. Podle agentury Reuters to uvedl mluvčí koaličních vojsk plukovník Sean Ryan. Spojené státy mají v současnosti v Iráku zhruba 5200 vojáků.

Tomio Okamura:Invaze vetřelců z Afriky

25.8. 2018    Rukojmí
Další stovky agresivních nezákonných migrantů z islámských zemí včera násilně proniklo přímo na území EU do španělské enklávy Ceuta na severu Afriky.

Američtí informátoři v Kremlu zmlkli

25. 8. 2018     lenta
Američtí informátoři v Kremlu přestali posílat speciálním službám tajné informace o plánech ruské vlády. Informoval o tom list The New York Times s odkazem na zdroje blízké rozvědce USA. Podle sdělení listu je možné, že informátoři jsou ohroženi, zdroje si ale nemyslí, že informátoři byli zabiti nebo kompromitováni. 


Expert vysvětlil Porošenkovo rozhodnutí o zahájení vojenské přehlídky citátem z "Pochodu ukrajinských nacionalistů"

Mariana Čursinová
25. 8. 2018      russian
Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko komentoval RT rozhodnutí ukrajinského prezidenta Petra Porošenka o zahájení vojenské přehlídky v Kyjevě na počest Dne nezávislosti slovy z "Pochodu ukrajinských nacionalistů". "Porošenko se v posledních měsících zcela zjevně polohuje jako zastánce radikálních nacionalistů. Ve snaze zůstat u moci sází na pravicové síly na Ukrajině. 


Pláč ano, jen je nad jiným hrobem

Jiří Baťa
25. 8. 2018
Zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček se kromě událostí kolem výročí 21. srpna 1968 zmiňuje o bědování nějaké paní učitelky, že TV seriál Chalupáři „kazí“ její výuku a prý vznesla požadavek, aby z tohoto seriálu byly odstraněny některé scény, neboť ona ve škole učí, jak se za normalizace na venkově špatně žilo, ale děti v televizi vidí, že se jim žilo kupodivu celkem dobře, že měli také svá auta, jezdili do divadel atd., což by si, mimochodem, dnes již (prý) dovolit nemohli.

pátek 24. srpna 2018

Západ to prošvihl: pod nosem NATO se formuje mocná vojenská pěst

24. 8. 2018     yandex
Zatímco na Západě bylo Rusko obviňováno ze všech možných hříchů, zatímco NATO systematicky stahovalo vojáky k jeho hranicím, vystoupily nepozorovaně pro všechny analytiky a experty siluety nové vojenské mezinárodní formy. Ne, není to obdoba NATO, a dokonce to není ani jeho analogie. Je to cosi většího, to, ​​co možná bude v nepříliš vzdálené budoucnosti reagovat na mezinárodní hrozby na úrovni vojenské síly.

Začíná se vyjasňovat – 3 díl Kdo to ví, odpoví mi na otázku, co je migrace …….

Jaroslav Tichý
24. 8. 2018
Ve třetí a poslední části tohoto 3-článkového souboru na téma snahy amerických neoconů (deep state) o zachování dosavadní statusu quo ve světové politice založeného na světovém dolarovém systému chci upozornit ještě na další pokus amerických neoconů, jak svoji dosavadní světovou hegemonii udržet či alespoň prodloužit.

Krvavé ztráty ukrajinská armády při pokusu prolomit pozice LLR!

- kou -
24.8.2018 tass.ru a PrvníZprávy
Ukrajinská armáda utrpěla těžké ztráty při neúspěšném pokusu prolomit pozice Luhanské lidové republiky (LLR) v obci Želobok v Slavjanoserbské oblasti.


Ukrajina dělá vojenský byznys s Čínou, Američané cítí zradu

mbi
24.8.2018 Eurasia24
V době, kdy se stupňuje napětí mezi USA a Čínou, Ukrajina všemožně podporovaná Spojenými státy dodá Číně motory pro bojové letouny. Američané to označují za zradu.

Ze zrady americké armády obvinil Ukrajinu s odkazem na vojenského analytika Pentagonu Williama Tripletta deník The Washington Times: zatímco ukrajinský stát prostřednictvím státních půjček bohatě využívá peníze amerických daňových poplatníků, ukrajinští podnikatelé v leteckém průmyslu prodávají Číně motory pro její bojové letouny.


Význam Pražského jara a jeho mezinárodní důsledky

Miroslav Polreich
Miroslav Polreich
24.8.2018     VašeVěc

Je tomu právě padesát let, kdy Československá republika svým vlastním vývojem symbolizujícím způsobem zasáhla do mezinárodního dění s důsledky, které teprve v pozdější době se staly podstatnými pro společenské změny s velkým mezinárodním dosahem. Nebuďme skromnými, byl to počátek vývoje, který nakonec vedl k rozpadu bipolárního světa.

Zdeněk Jemelík: Co nám zanechaly tanky v justici

Zdeněk Jemelík
Zdeněk Jemelík
23.8.2018 blog autora a ChamurappiCz
Vpád vojsk Varšavské smlouvy do Československa dne 21.srpna 1968 je tak strašná událost, že nestačí pronést pár slavnostních projevů ve výroční den, a pak už ji vytěsnit z myslí. Naopak vědomí o ní by mělo být trvalým mementem, k němuž bychom se měli stále vracet.

Radim Valenčík: KSČM před ČSSD. Ani jedna z těchto stran 5 % nepřekročí

Radim Valenčík
Radim Valenčík
24.8.2018 Literárky
Zaujal mě článek na Novinkách z 18, srpna "Předseda ČSSD Jan Hamáček velké změny neočekává", viz ZDE
Už perex článku je příznačný:
"Velké ambice donedávna nejsilnější politické strany v zemi vzaly za své. Do komunálních voleb jdou sociální demokraté s cílem uhájit alespoň sedmiprocentní zisk a v Senátu jedno až dvě křesla ze 13 obhajovaných. Po minulých volbách měla soc. dem. jako nejsilnější senátní frakce 25 křesel."

„Veřejnoprávně nezisková“ připomínka 21.8.1968

Radim Valenčík
Radim Valenčík
21. 8. 2018 blog autora
Výročí okupace si připomínám od 21. srpna 1968 každý rok. Se smutkem. Jako výročí zmařené šance na lepší budoucnost nejen pro naši zemi.
Půl století po té se "veřejnoprávní" připomínka podpořená tou "neziskovou" - dle mého subjektivního pocitu – jaksi nepovedla.


čtvrtek 23. srpna 2018

Spiknutí proti Rusku: kdo je za tím?

Ilja Polonský
24. 8. 2018         topcor
Mnoho politických událostí současného světa prostě nemůže nevést k myšlence, že za nimi je jakési globální spiknutí sil, které mají zájem na maximálním oslabení naší země. Dokonce i nyní, na počátku 21. století, věří více než 60% ruských občanů v existenci protiruského spiknutí. Obviňovat jen "kremelský" tisk z toho, že údajně kultivuje teorii spiknutí u obyvatelstva své země, by nebylo příliš správným řešením. Vždyť samotná linie západních zemí a ruské liberální opozice, která s nimi spolupracuje, spočívá v usilování ne-li o úplnou likvidaci ruského státu, pak přinejmenším o jeho navrácení na úroveň devadesátých let minulého století. Jak je tedy možné nevěřit v teorii spiknutí?

Kam tenhle protinárodní exot až dojde?

Lubomír Man
24. 8. 2018
Bleskla vám při četbě titulku v mysli obrýlená tvář poslance Kalouska? Ano? Pak je shoda jména osoby mého námětu a jeho vašeho okamžitého odhalení cosi jako výnos pomyslného retribučního soudu.
Zaletím teď 79 let zpět do léta roku 1939. Pár měsíců už nemáme Republiku československou, ale Protektorát Čechy a Morava. Koupu se s otcem v rybníku Skalka poblíž obce Budišov u Třebíče a vedle nás se ve vodě máchá menší obrýlený muž, s kterým se dá otec do debaty o tom, jak na tom jako národ momentálně jsme. 


Stanislav Křeček: Seriál Chalupáři kazí děti. Jak je mám učit, že za normalizace bylo zle? píše mi učitelka. Učitelka, které seriál Chalupáři „kazí“ její výuku, je symbolickou ukázkou toho, co provádí informační hluk a jak si přestáváme rozumět…

23. 8. 2018   PL,rozhovor
„Někdo nás obsadit může, ale souvislost s Babišem nevidím…“ říká padesát let od okupace zástupce ombudsmanky Stanislav Křeček, který tehdy mimochodem kvůli svým článkům přišel o práci v justici. Letošní křiklouni na pietním aktu ke vzpomínce 21. srpna 1968 podle něj vědí o tehdejší době pramálo. A také o respektu: „Na premiéra je možné pískat a pokřikovat pro cokoliv, ale ne proto, že je řádně zvoleným premiérem.“ Diví se, proč se mnohem více pozornosti nevěnuje rokům 1938 nebo 1939, kdy šlo skutečně o existenci českého národa, kvůli nacistům.

Uvedomili si Česi po prejave, že je lepší mlčiaci Zeman ako hovoriaci Kiska?

Prezident ČR Miloš Zeman a prezident SR Andrej Kiska
23.8.2018  HlavéSprávySk
V Českej republike sa začala pomerne široká diskusia o tom, či nebol silnejším gestom postoj prezidenta Miloša Zemana, že k 50. výročiu Augusta 1968 žiadny zásadný prejav neprednesie, pretože svoj postoj k okupácii už vyjadril práve po invázii a počas začiatku normalizácie, za čo bol v tom čase potrestaný. Na rozdiel od neho prezident Andrej Kiska sa na prejav pripravoval dlho, prednahral si ho, aby sa neskôr tváril, že je vysielaný naživo. Navyše, české médiá po prejave slovenského prezidenta začali rozoberať aj jeho minulosť, ktorá mnohých prekvapila.Na snímke český prezident Miloš Zeman (vľavo) a prezident SR Andrej Kiska

Dubček – persona non grata!

Zdeněk Hrabica
22.8.2018 NovéSlovoSk
„Dubček byl kovaný komunista. Nejvíce směšný byl v okamžiku, kdy si myslel, že se stane po revoluci československým prezidentem, a ve své prostoduchosti nemohl stále pochopit, že doba už si nežádá dalšího komunistu na Hradě.“
Martin Lukeš, Magazín DNES, 16. 8. 2018


Není mi známo, kdo byl hlavním kormidelníkem nedávné silné a hlučné propagandistické kampaně kolem smutného 50. výročí 21. srpna 1968. Bůh suď, není to už jistě příliš důležité. Z trubadůrů, vzpomínajících na smutné dny, mne potěšila jenom ekonomka docentka Ylona Švihlíková. Připomněla, že namísto hluboké analýzy, co se u nás dělo v šedesátých letech, se vše soustředilo na vojenský zásah Brežněvova Sovětského svazu a výstřely šly nyní plnou palbou na současné Rusko.

Fašistický pozdrav se stává oficiálním pozdravem v ukrajinské armádě

Stepan Bandera a Petro Porošenko
- rp -
23.8.2018 Heute a PrvníZprávy
„Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“, pozdrav ukrajinské fašistické Organizace ukrajinských nacionalistů (OUN) z roku 1930 a 1940 se stal oficiálním vojenským pozdravem na Ukrajině.
Při oficiální slavnosti na Den nezávislosti 24. srpna, ukrajinská armáda poprvé představí nový vojenský pozdrav „Sláva Ukrajině - sláva hrdinům“. Nový pozdrav byl zaveden prezidentským dekretem Petra Porošenka.

Jsou myšlenky, které vadily, vadí a budou vadit.

Leo K.
23.8.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Jsme zajatci stereotypů. Je tady 50. výročí významné události, Když se zeptáte jaké, drtivá většina vám odpoví, „že nás obsadili hnusní Rusáci…“ Závěr padesátých a většina šedesátých let se proměnila na stereotypní konstatování okupace vojsky armád Varšavské smlouvy. Málokdo už dnes ví, že Rumunsko se proti zásahu postavilo a akce se nezúčastnilo. Byl vytvořen stereotyp o Rusku. Slyšíme a čteme: „Co může člověk od Ruska čekat? Okupovali nás, začali válku v Gruzii, anektovali Krym.“ Co na tom, že válku v Gruzii nezačali Rusové, ale Gruzínci. Stereotyp se vyfabrikoval na obecný souhlas, přesně tak jak to předpokládal už klasik Pepíček Goebbels.


středa 22. srpna 2018

1968: iluze o reformním komunismu

Jaroslav Král
22. 8. 2018
Přiznám se, že mi vadí některé současné pořady ČT o tzv. Pražském jaru, protože jako tehdejší student gymnázia si je prostě pamatuji trochu jinak. Pokus o „socialismus s lidskou tváří“ byl v roce 1968 podle mého názoru od počátku spjat s mnoha iluzemi a nadějemi, které KSČ nechtěla ani nemohla splnit. 


80 let od liptaňské tragédie. Připomínka zločinů páchaných Němci v českém pohraničí před zradou Československa spojenci v Mnichově 29. září 1938

Aleš Uhlíř
22. 8. 2018
Vzhledem k tomu, jak dlouho se česká veřejnoprávní televize spolu s českým veřejnoprávním rozhlasem věnovala 50. výročí událostí z 21. srpna 1968 a jakým způsobem byla s tímto výročím související historie interpretována, lze očekávat něco obdobného u blížícího se 80. výročí Mnichovské dohody. Jak čas běží, fakta se sice nemění, avšak jejich interpretace někdy ano. Při 75. výročí Mnichova Česká televize připustila zradu velmocí, ale jejich jednání v Mnichově prý mělo smysl. 


Genocida řeckého národa

Paul Craig Roberts
22. 8. 2014 
PaulCraigRoberts
 Politické a mediální dovršení genocidy řeckého národa začalo včera (20. srpna), kdy Evropská unie oznámila, že řecká krize skončila. To znamená, že skončilo Řecko, je mrtvé. Bylo zcela vyrabováno a mršina předhozena psům. 350 000 Řeků, v převážné většině mladí odborníci Řecko opustili. Index porodnosti je zde dnes mnohem nižší, než je potřebné k tomu, aby obyvatelstvo v delším časovém horizontu přežilo. Tvrdá omezující opatření, jež byla na Řeky uvalena, způsobila pokles řecké ekonomily o 25 %.

Žalují nás (zase)

Erik Best
22. 8. 2018 EB
Deník Referendum v červenci roku 2016 prezentoval jako fakt tvrzení, že podklady pro Evropskou komisi připravovala v případu OKD advokátní kancelář Pokorný Wagner, která pracovala pro ministerstvo financí řízené Bohuslavem Sobotkou a zároveň pro Zdeňka Bakalu, tedy pro kupujícího. Podle Deníku Referendum to ale není neobvyklá praxe. To je dost laskavé tvrzení. 


Kiskův príhovor

Dušan Vaňo
22. 8. 2018
Práve som si vypočul v telke príhovor prezidenta Kisku k udalosti spred 50 rokov. Keďže v ňom poprosil pamätníkov tých dní, aby sa podelili o svoje poznatky a skúsenosti, činím tak. Ja som bol totiž v tom čase dospelý 25-ročný občan so záujmom o politiku, ktorá sa vtedy po rokoch javila zaujímavá a mám preto osobné zážitky na rozdiel od pána prezidenta, ktorý bol v tom čase ešte malé decko, a nemohol nič chápať. Mám taký pocit, že mnohé nechápe ani dnes, keď nás presviedča, že potrebujeme spojencov a partnerov, akých máme v súčasnosti.

Britové ukončí podporu teroristů v Sýrii

Americký troll na výrobu propagandy v Sýrii v Bílé přilbě 
-heh-
22. 8. 2018 VlasteneckéNoviny
LONDÝN | Britská vláda považuje pokračování podpory syrské opozice (teroristické organizace IS, Front an-Nusrá, Bílé přilby a další teroristické organizace, pozn. ed.) za příliš riskantní a má v plánu zachovat pouze humanitární pomoc. Informoval o tom list The Guardian.

Kusturica dnes koncertuje na Krymu, ten je podle něho ruský

kusturica

Jan Urbach
22.8.2018 VašeVěc
Nebojím se jezdit na Krym kvůli sankcím, protože jsem zvyklý jednat tak, jak to považuji za vhodné, řekl srbský režisér a hudebník světového jména Emir Kusturica. Se svou skupinou The No Smoking Orchestra uspořádá dnes 22. srpna v Jaltě koncert.

Klimatologové zjistili, proč se deště a vedra staly „nekonečnými"

- kou -
22.8.2018   nature.com PrvníZprávy
Deště a vedra mají v posledních letech neobvykle dlouhé epizody v důsledku drastických změn v pohybu větrů celé Ameriky, Evropy a Asie, spojených s oteplováním Arktidy.
Klimatologové to uvedli v časopise Nature Communications.

Socialismus s lidskou tváří okupace jen pozastavila, definitivně ji zadusil listopad

vyvadil jiří nový

Jiří Vyvadil
22.8.2018  VašeVěc
Žádná okupace není dobrá. Jen některá může být horší a jiná mírnější. Proti okupaci ze strany vojsk Varšavské smlouvy ze srpna 1968 byl vášnivě snad každý Čechoslovák. Kromě ojedinělých vlastizrádců. Ovšem v každém případě byla tato okupace tisíckrát méně agresivní a měla tisíckrát méně negativních důsledků než předchozí německá okupace v letech 1938 – 1939.

Retro: Tak se na obra musí

Poslední News of the World
Tribun
22.8.2018
V jinak zmatené stati Rupert Murdoch a Anders Breivik: Co mají společného?píše K. Hvížďala: 
„Mediální baron Rupert Murdoch nemusel ve Velké Británii zastavit nejprodávanější nedělní bulvár News of the World kvůli tomu, že měl velkou moc a manipuloval s politiky, ale jak ukázaly poslední analýzy: Krach jeho bulváru zavinili obyčejní lidé. 

úterý 21. srpna 2018

Pozor! I o Íránu vám lžou

Andre Vltchek
21. 8. 2018
Uvažovali jste někdy o možnosti, že téměř všechno, co vám o světě říkají západní média, je lež a výmysl? Jsem si jist, že ano - a zvláště v poslední době - kdy se pomatenost západní propagandy stává stále očividnější. Jestliže žijete v Evropě či Severní Americe, jste otravováni lžemi o Kubě, Venezuele, Rusku, Číně, Severní Koreji - a ano, také o Iránu. Právě jsem se vrátil z Teheránu, města se slavnou historií i kulturou. Města, přeplněného muzei, divadly, neuvěřitelně skvěle udržovanými parky, které jsou vyzdobeny moderními sochařskými díly. Je to město s moderní a státem financovanou veřejnou dopravou, kombinující high tech metro, ekologickou dopravu autobusovou a předměstské vlaky. I město vysokých stromů a tichých náměstí, elegantních kaváren a nesmírně vzdělaných a laskavých lidí.


Čím větší humbuk, tím větší prachy, aneb „Koho chleba jíš, toho píseň zpívej!“

Jiří Baťa
21. 8. 2018
Konečně, to zas bude mazec. Je tu 21. srpen a s ním 50. významné výročí okupace - vstupu spojeneckých (a sovětských) vojsk Varšavské smlouvy do Československa! Prezentuje se množství ideologických, protiruských tanečků a také provokací, nicméně vzpomínkové akce budou zřejmě ve všech větších městech ČR. Nic proti tomu, je tu však přece jen jedna taková velká „maličkost“.

Ať dře Rusko samo: OSN tajně zakázalo obnovu Sýrie

21. 8. 2018       pravda
Ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov uvedl, že politické oddělení OSN nařídilo členským zemím organizace, aby se nepodílely na obnově Sýrie, informuje Interfax. "Politické oddělení sekretariátu OSN vydalo a rozšířilo již v říjnu loňského roku v celém systému OSN tajnou směrnici, která zakazuje organizacím, jež patří do tohoto systému, aby se účastnily jakýchkoli projektů na obnovu syrské ekonomiky. Pouze humanitární pomoc, nic víc", oznámil diplomat.

21. srpen – zničené naděje

J.K. Novák
21. 8. 2018
Vojáci, tanky, letadla. Velký stadion v centru města byl proměněn v koncentrační tábor, kterým prošlo 100 tisíc vězňů. V malé zemi s 10 miliony obyvatel tajná policie zatýkala bez zatykače, mučila a vraždila. Bylo zavražděno 15 000 lidí, další tisíce jsou nezvěstné, emigrovalo 200 000 lidí. To nebylo v Československu 1968, ale v Chile 1973. V té době už bylo v Československu „znormalizováno“.

Úder do amerického podbřišku: Rusko vybuduje konkurenta Panamského průplavu

Ilja Novický
21. 8. 2018       politikus
Zatímco se USA zmítaly v hysterii a oznamovaly další sankce, Rusko systematicky rozvíjelo vztahy s mnoha zeměmi po celém světě, včetně Latinské Ameriky. A tak je nyní naše země připravena realizovat "na zadním dvorku" USA projekt, který velmi bolestivě zasahuje americké ekonomické zájmy.


Vojna proti Európe

21. 8. 2018
https://gloria.tv/video/oxNZQcPuAJ2447cv3p4TvFTXW

A jaké morální odměny se dočkaly Albánie, Rumunsko a Jugoslávie, co byly proti okupaci ČSSR; státního bankrotu s fondy Madoffa, zastřelení bez soudu Ceaucesca a humanitárního bombardování Srbska a Černé Hory

Břetislav Olšer
21.8. 2018 Rukojmí
Úmysly států Varšavské smlouvy nebyly při obsazení Československa jednotné; zúčastnila se ho vojska SSSR, Polska, NDR, Maďarska a Bulharska, invazi odsoudila Albánie a Rumunsko, ze zemí východního bloku ji nepodpořila Jugoslávie, byť nebyla členem RVHP ani Varšavské smlouvy.

Těším se na výročí Mníchova, na spílání Anglii a Francii

Jaroslav Loudil
21. 8. 2018

Dnes a zítra nebudu vůbec zapínat veřejnoprávní sdělovací prostředky České republiky ,tedy ČT a ČRo. Komentátoři těchto lživých stanic budou totiž masírovat celých 48 hodin občany ČR událostmi starými 50 let a to takovým způsobem, že bývalé komunistické Rudé Právo by muselo doslova puknout vzteky. Komentáře, filmy, šoty, obrazy, vzpomínky pamětníků, seriály, rozhlasové pořady ,knihy,...atd. atd., bude to doslova - "jarmark žvanilů" - v přímém přenosu.

Jiří Paroubek: Političtí kraválisté


Jiří Paroubek
21.8.2018  VašeVěc
Výročí 21. srpna 1968 samozřejmě umožňuje velmi rozdílné interpretace. A to i když jsou historické reálie více nebo méně jasné. Kromě hrstky starokomunistů není nikoho, kdo by se dnes v české společnosti odvážil vystupovat ve prospěch tzv. internacionální pomoci spřátelených komunistických stran a zemí v srpnu 1968.

Rok 1968 verzus slovenské zločiny v zahraničí

Branislav Fábry
Branislav Fábry
21.8.2018  NovéSlovo
Uváděný článek doktora Fábryho se sice zabývá slovenskou politikou, ale naši milí čtenáři rychle pochopí, že nejde jen o Slovensko. 

Dňa 21. augusta si pripomíname smutné 50-te výročie okupácie Československa vojskami Varšavskej zmluvy. Pri tejto príležitosti sa v médiách objavuje veľké množstvo článkov a programov, ktoré sa tejto téme venujú a priamo 21. augusta vystúpi v RTVS s prejavom aj prezident A. Kiska. Lenže hoci je kritika okupácie z roku 1968 oprávnená, veľká časť kritiky sa účelovo zneužíva na podporu zbrojenia a na šírenie nenávisti proti súčasnému Rusku.

Padesát let

Vladimír Stwora
Vladimír Stwora
21.8.2018   Zvědavec
Od 21. srpna 1968 uplynulo 50 let. Strašně se za tu dobu změnil svět, vyrostly dvě nové generace, kterým srpen už nic neříká. Byly popsány stohy papírů o tom, co se vlastně tehdy stalo, vše podstatné už bylo řečeno a zdá se, že nic nového už k tomu dodat nelze. Sám jsem původně o tom tématu psát nechtěl, ale nakonec proč ne? Další kulaté výročí bude až za dalších 50 let a to už asi nic nenapíši.

Týden zostřené nenávisti: Srpnová invaze 68 – "osvětimská lež" v podání ČT. Rusko nás neokupovalo. Brání lidovci Adama Bartoše? Bacha na žehličky a lednice! Kalousek jako Kapek. Kdy další srpen?

Petr Hájek
Petr Hájek
21.8.2018   ProtiProusd
PETR HÁJEK soudí, že „brutální oslavy“ srpna 1968 nejsou jen tupohlavým pokusem o další protiruskou mystifikaci, ale nechtěně i „vzpomínkou na budoucnost“

21. srpen 68 jinak


Vladimír Balhar
21. 8. 2018
Dovoluji si váženým čtenářům NR předložit svůj pohled na srpen 68 jako pohled pamětníka, a proto jiný, než má dnešní ideologické a informační soustrojí. Buchary propagandy vykovaly naše povědomí do nesmyslna. Vše je jinak, jak kdysi řekl moudrý rabín na smrtelné posteli. K roku 68 patří hlavně rok 67, a to nejen číselně. Začněme proto rokem 67. Marta Kubišová pěla své songy, a krásně, a Alexandr Dubček skákal střemhlav z vysokého skokanského můstku. Jan Werich vyprávěl své židovské anekdoty a se Škutinou řešil otázku, kam s tím vápnem. Knihy dříve nevydatelné množily se o překot, a zlí komunisté byli s lidem, a slibovali, že konečně vytvoříme ten správný socializmus. A rozvinutý československý průmysl začal pokukovat směrem na západ, na obrovské odbytiště.

Podnětná diskuse v ČRo Plus: Spiknutí komunistů, SPD a Václava Klause odhaleno. Hlídací pes půjde odhodlaně SPD po krku."Vyklidit planetu pro Vladimíra Putina"

Ivan David
21. 8. 2018
Rád bych čtenářům zpřístupnil některé myšlenky z pořadu ČRo Plus, který se v přehledu médií firmy Newton media objevil pod titulkem: "Roste podpora naší účasti v bojových misích NATO". ČRo Plus do pořadu "Názory a argumenty" pozvala nikoli snad k diskusi, ale k vyjadřování správných názorů Václava Žáka, šéfredaktora Listů (který redakci zklamal), Ondřeje Neumanna šéfredaktora "Hlídací pes" (který nezklamal), publicistu Karla Hvížďalu a Jana Grubera z Deníku referendum. Moderoval Jan Vávra. V pořadu přítomní opakovaně komentovali, co si myslí a o co usilují "komunisté, SPD a Václav Klaus mladší". Pravidelně byly jmenovány tyto tři subjekty současně. Jistě není náhodou, že Klaus, Okamura ani žádný komunista nebyli do pořadu přizváni. Co kdyby v přímém přenosu nesouhlasili se svými názory, které nejlépe znají pozvaní hosté?

pondělí 20. srpna 2018

Ján Čarnogurský: Za hrsť spomienok na August 1968

Ján Čarnogurský
20. 8. 2018  HlavnéSprávy
V auguste 1968 som mal 24 rokov a vstupoval som do záverečného ročníka štúdia práva na Karlovej univerzite v Prahe. Boli sme práve na vojenskom sústredení pri Mariánskych Lázňach (v bývalom kláštore).Na snímke Ján Čarnogurský

Afganistan není… třeba Vietnam, vymyká se čemukoliv

Vladislav Černík
20. 8. 2018
Operace v Afganistanu se vymyká všemu, co dosud bylo o válkách napsáno a začíná se ujímat názor, že afgánské dobrodružství nemá řešení. V Afganistanu dosud nikdo neuspěl, počínaje svého času největší koloniální armádou v 19st.,tedy britskou přes „internacionální“ pomoc Sovětského svazu až po současnou anabázi americké armády s účastí dalších států NATO, včetně kontingentu Armády České republiky.
Nešťastná smrt tří českých vojáků 5. 8. 2018 mohla a hlavně MĚLA být silným signálem pro důkladné zamyšlení nad touto afgánskou anabází. Nestalo se tak! Místo toho zazněly utilitaristicky přitroublé řeči o našich, málem svatých, spojeneckých závazcích.


Odkaz pro budoucí kacíře aneb Ohlédnutí za pražským jarem

Lenka Procházková
20.8.2018
Koncem března 1968 jsem oslavila sedmnácté narozeniny. To už byl obrodný proces v rozběhu a já jsem litovala, že nejsem alespoň o dva roky starší a nemohu tu převratnou dobu plnou nadějí prožívat jako vysokoškolačka. Nicméně jsem měla štěstí v tom, že můj táta – spisovatel a filmový scénárista Jan Procházka – patřil k protagonistům pražského jara, a tak jsem měla o průběhu i zádrhelích „obroďáku“ rychlejší zprávy než moji spolužáci na gymnáziu. 


Srpen 68: Zeman a Kiska. Pozdní statečnost?

Radim Valenčík
20.8.2018¨ blog autora
Zeman se dopustil strašného hříchu – odmítá se vyjádřit ke smutnému výročí 21. srpna 1968. Měl by být ztrestán červenými trenýrkami, které vyvěsí všichni uvědomělí a stateční v tento den, v České televizi by jej měl nahradit Kiska.