Reklama

.

.

sobota 1. září 2018

Moskva obvinila Kyjev z vraždy hlavy DLR a krvavého masakru

1. 9. 2018   lenta a lenta.ru/news a nsn a nsn.fm
Ministerstvo zahraničí Ruska nazvalo vraždu hlavy samozvané Doněcké lidové republiky (DLR) Alexandra Zacharčenka teroristickým útokem a uvedlo, že za tímto incidentem jsou ukrajinské úřady. Jak uvedla agentura RIA Novosti, toto prohlášení učinila oficiální zástupkyně ministerstva zahraničí Marie Zacharová.

Příspěvek novináře Norkina o zemřelém Zacharčenkovi, odstraněný administrací Facebooku

1. 9. 2018    news-front
Mně, stejně jako Julce, je už 50 let. Je to věk, kdy se už nesluší věřit na zázraky a pohádky. Víme, že nejsou čarodějové; neexistuje plnění přání; neexistuje žádná kouzelná hůlka ani překvapivě ohleduplná k vašim potřebám Zlatá rybka. Jsou pouze lidé, kteří žijí vedle vás a Hospodin - moudrý, milosrdný a spravedlivý. Ale je o něco dál, než bychom si přáli ... Saša odešel tak, jak mohl odejít jen opravdový muž, skutečný voják, viking: s mečem v ruce, který kráčel ke svým spolubojovníkům do světlého paláce Valhally ... 


Pravice, levice a babylonské matení pojmů

Taras
1.9.2018 TarasovaTerasa
V debatách okolo srpna na Ostrově Janiky se objevily i úvahy o zmatení pojmů v zařazení stran do politického spektra v současných podmínkách. Nejprve se vyjádřili Kamil s embéčkem:

Ministerstvo obrany RF: teroristé z Východních lvů, vycvičení USA, napadli Palmýru


1. 9. 2018 mk.ru
Ministerstvo obrany Ruska oznámilo ve své tiskové zprávě, že v sobotu v 5 hodin ráno skupina teroristů Východní lvi, jejichž výcviku se účastnili instruktoři USA, zahájila útok na pozice syrské armády s cílem obsazení Palmýry. Střet syrských vládních jednotek s teroristy se uskutečnil 36 kilometrů jihovýchodně od Palmýry. 


Zkurvená generace Zkušal sem jiny nazev. Blba. Divna. Zkažena. Ale nic nevystihovalo podstatu přesněji, než to co sem napsal, tuž se omluvam.

Laďa Větvička
1.9.2018 SvobodnýSvět
Ja fakt netušim, kaj zme my, synci narozeni v Československu, kerym je přes štyrycet, mohli zrobit chybu. Že zme zblbnuli nekonečnym omilanim mantry o internacyjonalni pomoci a zkompromitovali se nechutnym členstvim v Pionyru a eSeSeM, to nam snad hystoryja odpusti. Ale kaj zme zrobili chybu, že se z tych dnešnich mladych duši, nepoznamenanych bolševickym ohybanim hřbetu, stala zkurvena generace?

USA uvedly druhy ukrajinských vojsk, která obdrží smrtící zbraně

1. 9. 2018     rusdialog
USA uvedly, že jsou připraveny zvýšit dodávky smrtících zbraní, aby Ukrajina posílila své letecké a námořní síly. Toto prohlášení učinil zvláštní zástupce USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Poskytl rozhovor britskému listu The Guardian. Volker zdůraznil, že situace na Donbasu zůstává napjatá. "Když vezmeme v úvahu situaci, která je nyní, je pro Ukrajinu přirozené vytvoření vlastních ozbrojených sil. Musí se zabývat sebeobranou", řekl Volker.

Trampoty soudkyně OLO

Zdeněk Jemelík
1. 9. 2018     ZdenekJemelik a chamurappi
Pojem „soudkyně OLO“ nemusí být pro mé čtenáře neznámý, protože jsem se již dříve věnoval jí a obžalovaným „Rošťákům“ a „Slušňákům“ v článcích „Lidský odpad čeká na rozsudek“ a „Spravedlnostpodle soudkyně OLO“. Dnes, tedy dne 29.srpna 2018, je již mohu označit plnými jmény, protože jejich příběhu se již od časného rána věnovala Česká televize a následně vyhlásil Ústavní soud nález, jímž rozhodl o ústavní stížnosti proti usnesení Vrchního soudu v Olomouci, jenž rozhodl, že ve věci stěžovatelů paní soudkyně není podjatá a hlasový záznam jejího pohoršlivého monologu, který použili jako důkaz podjatosti, nelze připustit, protože byl pořízen nelegálně. 

Lékařství není byznys ale poslání

Bohdan Babinec
1.9.2018  VašeVěc
Nevšimli jste si, že na nemocném člověku se snaží vydělávat jak zdravotnická zařízení, tak farmaceutické firmy? Během jeho nemoci dosti často využívají jeho nepříznivého psychického stavu a snaží se z něj dostat co nejvíce finančních prostředků. Možná jste si při jízdě MHD povšimli prudkého nárůstu lidí s neupraveným chrupem, malých dětí s poškozenými zuby a v médiích často slyšíme, že narůstá počet infekčních nemocí, které již byly za pomoci vakcín téměř vymýceny (např. TBC, spalničky…).

Zločinný masakr za účasti USA? Hrůza a hanba, zní z Ameriky

Destrukce Jemenu
1.9.2018  EuroZprávy
Vrchní velitel amerických vzdušných sil na Blízkém východě dal o minulém víkendu najevo svou frustraci z vražedné a neefektivní saúdské letecké kampaně v Jemenu, připomíná editorial serveru New York Times. Vlivný deník jeho názor vítá, avšak považuje ho za příliš mírný, jelikož nevyjadřuje zděšení a hanbu ohledně americké účasti ve válce, kterou poslední zpráva OSN označuje za "zločinný masakr".

Vůdce DLR Alexander Zacharčenko byl zabit při teroristickém útoku!

Alexander Zacharčenko, zavražděná hlava DLR
- kou -
1.9.2018 PravníZprávy
Hlava DLR Alexander Zacharčenko byl zabit při výbuchu v centru Doněcka, sdělil RIA Novosti náměstek Lidové rady DNR Vladislav Berdičevskij.
Alexander Zacharčenko, zavražděná hlava DLR


S anglosasy se domluvit nelze

John Bolton - karikatura
Alexandr Rodžers
1.9.2018
Poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost John Bolton se stal dalším důkazem toho, co už po léta neustále opakuji – my se nedomluvíme. Domluvit se s anglosasy není možné.

Vyzobáno z webů za srpen 2018


Jan Kadubec  
*Úplná inflace pravdy! Co je to Pravda? Neodhalená lež. V tomto případě skrytá v kouřové cloně, umně rozdmýchané.
*Jeffersonův citát: Ničemu, co vidíme v novinách, nelze věřit. V tomto ušpiněném vozidle se sama pravda stala podezřelá.
*Roberts: Účelem médií už není najít pravdu, ale chránit oficiální lži.
*Demokracie prohrává od té doby, co má voliče.

pátek 31. srpna 2018

Liberální světový řád je mýtus


Stacy Little
31.8.2018 Katehon, překlad Zvědavec
Francouzský server Atlantico zveřejnil rozhovor s odborníkem na mezinárodní vztahy Benjaminem Addadem. Ten v rozhovoru prohlásil, že liberální světový řád, o němž se v poslední době tolik mluví, je ve skutečnosti fikce, která vychází výlučně z ambicí zahraniční politiky USA. Jsou Addadova slova pravdivá? Jak se změnil systém světového managementu? 


Šojgu informoval o hrozbě konfliktů v Arktidě

31. 8. 2018     russian
Ministr obrany Ruské federace Sergej Šojgu oznámil, že potenciál konfliktu v Arktidě roste v souvislosti s tím, že se tento region stal předmětem územních, zdrojových a vojensko-strategických zájmů řady států.

Filozof Francis Bacon: „Jdeš-li nahoru, uctivě zdrav ty, co jdou dolů!“


Zdeněk Hrabica
31. 8. 2018
Doba prezidentu republiky suverénního státu umožňuje, aby pronášel jakékoliv názory v televizi, sice ne ve veřejnoprávním médiu, ale v TV Barrandov. Doba mi umožňuje, abych své názory vyjadřoval na veřejnosti, nikoliv ve veřejných svobodných a demokratických médiích; ale v úplně jiných. Bez nároků na honorář, vymezeného výkladem tiskového zákona, i já mohu reagovat. Být si vědom, že mne vnímatelé roznesou na kopytech. Čemuž se často nevyhýbají.
Politik ani já to nemusíme unést. Můžeme mít pravdu nebo se můžeme mýlit.

Jak je to se skutečnými oběťmi válek v hypertolerantním Německu?

Jana  Maříková
31. 8. 2018
Nejen dramatické události v Saské Kamenici - Chemnitz ukazují na příkladu horečně smazávaného facebookového zveřejnění zatykačů na dva pachatele vraždy, jak zoufale se Německo snaží zamaskovat naprosté selhání migrační politiky. Nikdo neví, kolik militantů IS a dalších vycvičených bojovníků je mezi "Syřany", které tak velkoryse pozvala Mutti Merkel. Jsou tu i další důkazy.

Pentagon přiznal: Území USA nebude moci uniknout ruským zbraním!

Mig31 s raketou "Kinžal"
  a - kou -

31.8.2018 MilitaryTime a PrvníZprávy
V případě války se území USA nebude moci ochránit před ruskými a čínskými zbraněmi, uvedl velitel severního velitelství amerických ozbrojených sil a Severoamerické vzdušné a kosmické obrany, generál Terence O'Shaughnessy.
Jeho slova citoval časopis Military Times.

Tito lidé jsou černí pasažéři. Když to tak půjde dál, společnost zkolabuje. Do toho masová imigrace a neštěstí je dokonáno... Profesor Keller nejen o tom, jak nás vykořisťují a likvidují západní firmy

Profesor Jan Keller
31.8.2018 ParlamentníListy
ROZHOVOR „Podstatné je, že pokud není daňově zohledněno, že bezdětní lidé se chovají jako černí pasažéři, a to nejen z hlediska penzijního systému, pak společnost dříve nebo později začne kolabovat. V té chvíli se vynoří zvláštní lidé a celé organizace, jež budou tvrdit, že jedinou záchranou je masová imigrace… A neštěstí je dokonáno,“ varuje europoslanec a profesor sociologie Jan Keller. 


Nálepkování a více pravd

- JO -
31.8.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

Na Kose se několikrát objevilo tvrzení, že pravd může být daleko více než jedna. Uvědomil jsem si to článků o válce v Afganistanu, kde mne navíc silně zaujala myšlenka o tom, že když chce někdo popsat situaci reálně, tak je nezřídka olepen různými nálepkami, včetně zrádce našich spojenců a přitom se kritici nezabývají podstatou problému. 

Za Johnem McCainem a o tom, co se o něm normálně nedozvíte

- vlk -
31.8.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Inu čeští pravověrní mají mediální žně! Zemřel dlouholetý americký senátor John McCain. Opět se roztrhl pytel s adorujícími příspěvky, jak velkého a zásadového muže náš svět ztrácí a jaká je to škoda pro vesmír.

Další obvinění za válečný zločin během operace Bouře

messin
31.8.2018 Messin
Úřad srbského prokurátora pro válečné zločiny potvrdil podání obžaloby za další zločin během nechvalně známé operace Bouře, kterou v srpnu 1995 provedla chorvatská armáda.

Rusko varovalo Západ: „Nehrajte si s ohněm v Idlibu!


- kou -
31. 8. 2018 PrvníZprávy
Moskva varovala Západ, aby si nehrál s ohněm pokusy organizovat provokace v oblasti syrského Idlibu, sdělil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.


Afghánistán: Raději Rusko než NATO? Za Sovětů prý bylo líp. Drogový kartel už se zajídá. Je Tálibán legitimním národně osvobozeneckým hnutím? Každým dnem posiluje – a chce jednat v Moskvě o budoucnosti

Israel Shamir
31. 8. 2018 RussVesna, překlad ProtiProud
Israel Shamir hodnotí současnou situaci v třaskavém Afghánistánu a vkládá jisté naděje do nadcházející konference v Moskvě za účasti všech významných frakcí země


Ztratila americká rozvědka klíčové informátory v RF?

St. Hroch
31.8.2018  Outsidermedia
Klíčoví tajní informátoři amerických tajných služeb, kteří předávali z Moskvy Washingtonu tajné informace o krocích a záměrech ruské státní moci, poslední dobou přerušili spojení s CIA. Oznámily to New York Times (NYT).

čtvrtek 30. srpna 2018

V Arktidě byla zahájena výstavba základny protivzdušné obrany

30. 8. 2018 Lenta
V arktickém námořním přístavu Tiksi v Jakutsku začala výstavba vojenského městečka pro vojáky formace PVO Severní flotily, informuje agentura Interfax s odkazem na tiskovou službu flotily. "Dnes se během pracovní cesty do posádky Tiksi (Jakutsko) velitel Severní flotily admirál Nikolaj Jevmenov zúčastnil obřadu uložení první piloty moderního blokového modulového městečka pro vojáky formace vzdušných sil a PVO Severní flotily", uvedla tisková služba.

Pump, dump, blame Trump

Erik Best
30. 8. 2018   EB
Svět bojuje na více frontách než kdykoli jindy za posledních 70 let. Obchodní války ohrožují široká pásma planety. Globální finanční oligopol se snaží dostat Írán, Rusko a Turecko do kolen. Akciové trhy však závratně letí nahoru. „Rekordy trhající americké akcie ignorují varování výnosové křivky,” oznámily včera Financial Times. Čechy obvykle takové věci nechávají klidnými, částečně proto, že jejich vlastní akciový trh byl dávno pokřiven insidery. 

Penze: Putinova korekce a nevyužité možnosti

Radim Valenčík
30. 8. 2018      RadimValenčíkPíše
Dostal se mi do pošty odkaz na Novou republiku s podrobnou informací o tom, jakou modifikaci reformy penzijního systému v Rusku Putin navrhl. Zatím jsem jinde obdobnou informaci nezaznamenal a je to škoda. Udržitelnost (z hlediska demografického vývoje), stabilita (z hlediska očekávaných turbulencí na finančních trzích) a dostatečnost (z hlediska sociálního) penzijního systému trápí prakticky všechny vyspělejší země na světě. Pochopitelně i u nás, například nedávný článek L. Kovandy a moje rakce na něj, viz: zde


Jaroslav Loudil
30. 8. 2018

Konečně jsem si i v našich médiích mohl přečíst celkem objektivní hodnocení Paktu Molotov - Ribbentrop z 23.8.1939. Až dosud naše veřejnoprávní média z propagandistických důvodů zamlčovala první polovinu pravdy , tedy období 16.3.1939 - 19.8.1939. Sovětský ministr zahraničí Litvinov se totiž od okupace Prahy 15.března 1939 zoufale snažil přimět Londýn a Paříž ke společné obraně proti Hitlerovi. 

Už zítra vyhrajeme milión - hold devadesátým letům

Patrick Ungermann
30. 8. 2018
Pročítali jsme doma reklamní leták. Rodičům, kteří už mají pohybové obtíže, se líbil takový vozíček na nákupy. Dá se připřáhnout za kolo, dlouhý je metr třicet a stojí ke dvěma tisícům. K tomu byl obrázek vozíku za kolem. Kárka se na obrázku zdála menší než přední kolo. Znamenalo to, že přední kolo muselo mít průměr větší než metr třicet! Znáte ta malá písmenka, která nám napoví, kolik zrovna potřebujeme dioptrií… Byla i na konci letáku: „Obrázky jsou pouze ilustrační a za tiskové chyby firma nezodpovídá.


Požár a „Sbohem a šáteček“!

Jiří Baťa
30. 8. 2018
Před několika dny jsme si, poněkud zbytečně emotivně, připomněli 50. výročí „okupace“, vstupu, pro některé vpádu, vojsk Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Byla to iniciativa ze strany SSSR, který tak chtěl zabránit změně režimu a pronikání „kapitalistických“ tendencí do ČSSR. V této souvislosti je rovněž vhodné připomenout pietu na desítky lidských životů, které se staly obětí této okupace.

středa 29. srpna 2018

"Čestný rozhovor": co Putin navrhl pro upgrade důchodového systému

Maxim Kolomijec
30. 8. 2018     ridus
Prezident Ruské federace Vladimír Putin vystoupil s televizním proslovem k Rusům: hlava státu oznámila vlastní návrhy k vládnímu návrhu zákona o změnách v důchodovém systému a vysvětlila hlavní úkol navržených opatření - zajištění odolnosti a finanční stability důchodového systému Ruska po mnoho dalších let.
Putin uvedl šest hlavních opatření ke zmírnění procesu modernizace důchodového systému:


Podle New York Times vládne Americe nejspíš Putin

Paul Craig Roberts
29. 8. 2018     PaulCraigRoberts
Když jsem to četl poprvé, měl jsem za to, žde jde o satiru na fake news, čili na vymyšlenou a falešnou informaci. Pak jsem si ale uvědomil, že to držím v ruce deník New York Times (NYT), který by si přece nedělal legraci sám ze sebe – a že tedy tento článek J. Barnese a M.Rosenberga je míněn naprosto vážně. A že dokonce nesmyslu, který společně stvořili, oba tihle novináři snad i věří.

Ministerstvo obrany Ruska: Bílé přilby dopravily do syrského Sarakíbu jedovaté látky

29. 8. 2018    russian
Vedoucí ruského Centra pro usmíření bojujících stran v SAR generálmajor Alexej Cygankov oznámil, že zástupci organizace Bílé přilby dopravili jedovaté látky do skladiště teroristů v syrském Sarakíbu. Je to uvedeno ve zprávě, kterou RT disponuje.

Pane exministře Hermane,

Jiří Baťa
29. 8. 2018
              tímto reaguji na Vaše vyjádření, které jste učinil v ParlamentíchListech na dotazy občanů a ve kterém správně tušíte, že svými odpověďmi nezískáte u většiny veřejnosti moc politických bodů. Také sdělujete, že trváte i na svých názorech na migrační krizi. Vaší do značné míry kontroverzní (nebo také profláknutou) osobností se zabývám již delší dobu. 


V Rusku proběhne největší vojenské cvičení od dob Brežněva

29. 8. 2018    lenta
Ministr obrany Ruska Sergej Šojgu oznámil, že se uskuteční největší vojenské cvičení od dob Leonida Brežněva, jehož se zúčastní asi 300 000 vojáků a asi 36 000 jednotek pozemní techniky. Uvedla to v úterý 28. srpna agentura RIA Novosti. "Něčím opakuje Západ 81, ale v něčem je možná ještě rozsáhlejší", řekl Šojgu.

Lavrov: Spojené státy dosud nezlikvidovaly své chemické zbraně!

Ilustrační foto

- rp -
29. 8. 2018 PrvníZprávy
Požadavek ujistit Spojené státy, aby Rusko nepoužívalo chemické zbraně je neseriózní - Moskva, na rozdíl od Washingtonu, odstranila svůj chemické arzenál, řekl ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov.Schneider: Negramotný nebo prolhaný generál?

Jan SchneiderJan Schneider 29. 8. 2018 PrvníZprávy
Vysloužilý čtyřhvězdičkový generál Petr Pavel, který byl donedávna v čele Vojenského výboru NATO, odchází do důchodu. Při této příležitosti dal rozhovor, který zavdal příčinu k dohadům, zda je negramotný, anebo dokonale prolhaný.Kvůli jedné z této eventualit radši začneme polopaticky. Vojenský výbor NATO je jeho vrcholnou řídící součástí, takže by soulad jeho činnosti se základním dokumentem NATO měl být vzorový, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jan Schneider.

úterý 28. srpna 2018

Porošenko se rozhodl dát Donbas na prodej cizincům

28. 8. 2018      lenta
Prezident Ukrajiny Petr Porošenko vyzval zahraniční státy, aby si vzaly patronát nad obcemi Donbasu. O této iniciativě, jak uvedla agentura RIA Novosti, hovořila hlava státu v Avdějevce (Doněcká oblast) při rozhovoru s vojáky a diplomaty.

Alena Vitásková obětí štvavých Reportérů ČT

Zdeněk Jemelík  
28. 8. 2018 jemelikzdenekchamurappi
Ve večerním zpravodajství České televize dne 8. ledna 2018, tedy v době, kdy u Vrchního soudu v Olomouci probíhalo odvolací řízení ve věci devíti obžalovaných, mezi nimiž byla bývalá předsedkyně Energetického regulačního úřadu (dále jen ERÚ) Alena Vitásková, Jakub Železný sdělil urbi et orbi, že paní obžalovaná „měla připustit přidělení licencí elektrárnám, které ale neměly nárok na vyšší výkupní ceny elektřiny“. Byla to lež, protože v době vydání licencí Alena Vitásková ještě nevěděla, že bude v ERÚ působit.

Nehorázná lež Daniela Hermana, když na svém twitteru napsal: „Komunisté a nacisté si rozdělili Evropu 23. srpna 1939 pakterm Ribbentrop-Molotov. Hitler a Stalin pak napadli Polsko a začala 2. světová válka.“

Břetislav Olšer
28.8. 2018   Rukojmí
Hermani Žídkové a Hanákové zapomněli, že Evropa byla rozdělena již v rámci Mnichovské dohody z 29. září 1938. Nebýt však dávno předtím podbízivé iniciativy ze strany Polska k nacistickému Německu, nebyl by ani pakt Ribbentrop – Molotov. Ten byl podepsán 23. srpna 1939, co však měl Stalin dělat, když viděl, jak se proti němu celý svět spikl, především bezprostřední soused Polsko.

Hrozí zničení národa. Spisovatel Kuras přišel s vážnou výzvou a svědectvím

28.8.2018 ParlementníListy
Konzervativní spisovatel Benjamin Kuras, který kandiduje do Senátu Parlamentu ČR v obvodu Praha 4 jako nezávislý kandidát s podporou Realistů, se pro server Neviditelný pes.cz rozepsal o pomalé sebevraždě západní civilizace. Spisovatel připomněl slova ruského spisovatele Solženicyna: „Chcete-li národ zničit, odeberte mu historickou paměť.“ A takovou ztrátu historické paměti podle Kurase můžeme dnes sledovat na každém kroku v každé západní zemi. „Válka iluzí proti realitě by se dala nazvat tato současná západní psychická porucha,“ říká Kuras.

Ĺubomír Huďo: Presstitúti verzus konšpirátori

Petr Žantovský
28.8.2018  Literárky
Psal jsem již o knize slovenského publicisty a mediálního kritika Ĺubomíra Huďa Držte hubu a krok. Tento autor u slovenského mediálního mainstreamu rozhodně nemá na růžích ustláno, a dokonce i čeští třídní bojovníci za jedinou správnou pravdu už v něm odhalili nepřátelského exponenta, jehož nebezpečnost tkví v tom, že si dovoluje mít vlastní názor a někdy i pěkně peprně a nahlas jej vyslovovat.

Sousedé se dělí o poklady Kaspického moře

- ZP -
28.8.2018 podle Le Figaro VašeVěc
Před dvěma týdny byla podepsána historická dohoda mezi pěti přímořskými zeměmi týkající se největšího uzavřeného moře bohatého na ropu, zemní plyn a kaviár. Bylo zapotřebí dvaceti let vyjednávání, aby země okolo Kaspického moře došly k historické shodě o statutu tohoto uzavřeného moře, vlastně největšího jezera na světě, vyhledávaného pro své bohatství.

Čínsko-ruské vazby sníží závislost obou zemí na USA a dolaru

mbi
28.8.2018 Mixednews a Eurasia24
Velmi zajímavý rozhovor poskytl na nedávné čtvrté konferenci Rusko-čínského ekonomického dialogu v Pekingu čínskému deníku Global Times poradce ruského prezidenta Sergej Glazjev. Hovořil mimo jiné o prohlubující se spolupráci dvou eurasijských obrů – Ruska a Číny – a jejich reakci na zvyšující se americkou agresivitu nejen v ekonomické oblasti.

Bagdád mezi USA a Íránem (a jejich válkou)

Tereza Spencerová
28. 8.2018  Literárky
Irák stojí před volbou, v níž se politicky motivované nepokoje a případná občanská válka vyrovnávají vyhlídkou na ekonomicky motivované nepokoje, případnou sociální vzpouru a rozpad státu.

Výpověď holandské političky před sebevraždou, nikdo jí nepomohl.

28. 8. 2018

Tři týdny v Rusku

Pavel Letko
28.8.2018 E-republika
Rusko udělalo obrovský kus cesty vpřed, buduje svůj stát jako pospolitost národní, občanskou i státní. Řečeno s klasikem “můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat”.


Nevěřím, že vláda hájí zájmy lidu


Jiří Oberreiter
28. 8. 2018
Věřím, že premiér Andrej Babiš šel do politiky s úmyslem narovnat zřícený stav naší země. Věřím, že Andrej Babiš je skvělý podnikatel. Věřím, že je nejlepším naším ministrem financí po roce 1989. Věřím, že má obrovské zahraniční vyjednávací zkušenosti. Věřím, že má pevnou vůli a silné nervy. Věřím, že je pod všemožnými silnými tlaky doma i v zahraničí. Věřím, že většina obvinění proti němu je vykonstruovaných, nepravdivých a účelových.

Ukrajina je nezávislá na zdravém rozumu

Rostislav Iščenko
28. 9. 2018       ukraina.ru
Prezident Centra pro systémovou analýzu a prognózu Rostislav Iščenko o tom, v jakém stavu přišla Ukrajina k 27. výročí nezávislosti. Politolog je přesvědčen, že dnešní Ukrajina se nemá čím chlubit: průmysl je téměř úplně zničen, armáda prakticky chybí, vnitřní ekonomika je zcela závislá na Spojených státech a v zemi je občanská válka.

pondělí 27. srpna 2018

DR. Polreich, v roce 1968 tajemník naší mise při OSN: na zasedání RB OSN o srpnové okupaci nás, obhájce Pražského jara, překřikovali lidé z tamní ukrajinské a běloruské mise. Média nás překřikují dodnes.Tomáš Koloc

27.8.2018  KulturníNoviny
Pane doktore, už nějakých dvacet let mám pocit, že se naše média snaží příběhem srpnové okupace přehlušit příběh celého roku 1968, tedy období, kdy u nás sice zůstala plná zaměstnanost a štědrá státní podpora kultury a sportu – ale zároveň byla zrušena cenzura, probíhaly rehabilitace, byly znovupovoleny živnosti i všechny dříve zakázané společenské organizace a církve, a na naší politické scéně se objevily první zárodky svobodné soutěže. Shrnul jsem to před časem v textu Omluva.