Reklama

sobota 8. září 2018

Budoucí senátor Drahoš chce dát lidi dohromady. Napadáním Zemana…Opět nemá co říct!....

Josef Nožička
8.9. 2018   Rukojmí
V podzimních volbách do Horní parlamentní komory se bude rozdělovat 27 senátorských mandátů. O jeden z nich bude na Praze 4 usilovat i profesor Jiří Drahoš. 

Je další agrese USA proti Sýrii již naplánována?

The Saker
8.9.2018 překlad Zvědavec
Věci, které nás těší, jsou ty, které vyžadujeme pořád znovu a znovu. Horatius
Bombardujte, bombardujte, bombardujte, bombardujte, bombardujte Írán. John McCain
Prezident Putin, Rusko a Írán jsou zodpovědní za podporu zvířete Assada. Zaplatí velkou cenu... Donald Trump
Je těžké vést dialog s lidmi, kteří si pletou Rakousko (Austria) s Austrálii (Australia). Vladimir Putin


Drahoš a Poche: Pat a Mat na politické scéně

Jiří Baťa 8. 9. 2018
Pan profesor Jiří Drahoš byl možná dobrým předsedou AV, možná byl dokonce dobrý jako vědec v některém odvětví vědeckého bádání, ale co rozhodně není a ani nebude, dobrý politik. Na to, za jakou osobnost je jistými lidmi považován, jsou jeho současné činy hluboko pod úrovní politika, kterým by se rád stal. Je opravdu velkým štěstím pro ČR, že se pan Drahoš nestal prezidentem republiky, což nijak nesouvisí s tím, že se jím stal Miloš Zeman. 


Ranní kávička Terezy Spencerové

Radim Valenčík a Tereza Spencerová
8. 9. 2018 blog autora
Na žádost několika svých kamarádů, kteří nejsou Facebooku a nechtějí na něm být (mají pro to prý své důvody), přetahuji vynikající "ranní kávičky" Terezy Spencerové na svůj blog, který čtou pravidelně.
"Ranní kávičky" se na FB kaskádově replikují formou sdílení a potvrzují tak teorii memplexů. Počet jejich přečtení je nyní již větší než nejčtenějšího mediálního mainstreamu:


Novičok - už je máme


vlk -
7.9.2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Byl bych si přál, abyste tenhle článek mohli číst včera, ale nebylo mých silách ve středu večer zareagovat na onu bombastickou zprávu, která na ČT dominovala všem večerním zpravodajským blokům -Británie zná pachatele atentátu novičokem na Skripalovi!
A přirozeně, žádné překvapení – jde o dva Rusy, jakéhosi alias Alexandra Petrova a jakéhosi alias Ruslana Boširova. Nejen to – jde jistojistě o důstojníky GRU! Nejsou žádné pochybnosti! Máme důkazy!Časový snímek jejich pobytu  v  Británii, známe  místo kde přenocovali, tam dokonce zanechali po sobě  stopové prvky  novičoku, máme  i voňavkový  flakón, v kterém ten superjed převáželi, a  vůbec  – víme úplně  všechno!

pátek 7. září 2018

Záznam divadelní hry Lenky Procházkové "Rozhovor v Moskvě" (Jazzová sekce, Praha 23. 8. 2018)

8. 9. 2018
Dramatizace záznamu rozhovoru sovětských představitelů s unesenými československými představiteli ze dne 23. 8. 1968 (podle odtajněných dokumentů ze sovětských archivů)

Stále znovu nastavovaný novičok

Jan Schneider
7. 9. 2018     ČeskáPozice 


Velká Británie zveřejnila jména dvou Rusů, které podezřívá z útoku na Skripalovy. Podle britské premiérky Theresy Mayové se jedná o agenty GRU. Jan Schneider se ve svém komentáři pozastavuje nad některými nejasnostmi v posledních tvrzeních britské strany, obšírněji se ale vrací i k pozadí celé kauzy. Britské úřady oznámily, že dosáhly vydání evropského zatykače na (zřejmě krycí) jména Alexandr Petrov a Ruslan Boširov, což jsou příslušníci ruské vojenské rozvědky GRU, kteří jsou zodpovědní za útok na otce a dceru Skripalovy v Salisbury 4. března látkou zvanou novičok.

Skripal, po biliónosmé aneb Trapnosti politických „elit“ není nikdy dost: Nad mozkem poslušnost a nad rozumem víra

Michal Brand
7. 9. 2018
Tak tu máme další kolo trapností z britské reality show „Skripal, morče a idiokracie“.
Britská „vláda“ – o tom spolku už nemohu psát vláda bez uvozovek – tak tedy britská „vláda“ přišla s dalšími „nezvratnými důkazy“. Mají fotografie dvou Rusů, kteří jistojistě otrávili Skripala a jeho morče. Důkazem je, že oba ruští zabijáčtí agenti přiletěli do Británie. Letadlem! A v tom letadle jistojistě podstrčili Skripalově neteři otrávenou pohanku. Zřejmě schovanou ve flakonu padělaného parfému Nina Ricci. Když pak Skripalova neteř přišla domů, nastříkala si z flakonu Nina Ricci otrávenou pohanku na talíř a společně se samotným Skripalem ji snědli. 


Revoluce Jarka Nohavici

Zdeněk Hrabica
7. 9. 2018
Od počátku letošního roku 2018 vychází „Zábavný měsíčník o vážných věcech „MY“ z Čech, Moravy, Slezska a Slovenska“. Snad jediný obrázkový časopis v češtině i ve slovenštině. Provází jej i Česká galerie zpěváka a textaře, básníka Jarka Nohavici, který se obrátil k umělci Josefu Váchalovi. Jeho obraz „Revoluce“ inspiroval Jaromíra k básnické kreaci nyní probíhajících „osmičkových“ výročí. Posledních sto let nás různé revoluce, převraty, okupace, osvobození a zase revoluce a kontrarevoluce pronásledují vpravdě systematicky.

Co vše mluví pro válku (1)

Jan Campbell
7. 9. 2018      VašeVěc

Příspěvek ve dvou částech je napsán v duchu téze: byli jsme, doposud jsme, a pokud přežijeme, budeme i nadále mimořádně schopní v získávání moci a současně mimořádně neschopní v transformaci získané moci do spokojenosti rovné pocitu štěstí. Důkazem pravdivosti téze je mimo jiné skutečnost, že výsledkem srovnání minulosti s přítomností je zjištění, že prakticky žijeme v ráji, ale necítíme se vůbec jako v ráji. Je tomu tak proto, že lidstvo nechápe podstatu svého bytí, vše zakládá na (sebou vymyšlených) příbězích a víře v konec života.

Vzdělání je společenským statkem

Vladimíra Vítová
7. 9. 2018
Vzdělání je dominantně SPOLEČENSKÝM STATKEM. Jako takové má být v rozhodující míře financováno z veřejných prostředků. Měřítkem efektivity jejich vynakládání pak musí být hlavně uplatnitelnost. Smyslem vzdělávání nejsou certifikáty, ale praktická využitelnost. Vzhledem ke své podstatě nemůže být vzdělání chápáno jako klasické ZBOŽÍ. Tržní přístup zde vede k vytváření dědičné chudoby, neúměrnému růstu sociálních nákladů (včetně bezpečnostních rizik), stagnaci národního hospodářství a rozpadu společenské soudržnosti jako celku.

Co vše mluví pro válku (2)

Jan Campbell
7. 9. 2018 VašeVěc
Další zostření a rozšíření hospodářské války mimo pole USA – ČLR indikuje citát An Gang, výzkumníka Pangoal Institutu v Pekingu, ve kterém pracují někteří bývalí vládní úředníci: The trade war has prompted thinking in China on whether a new cold war has begun. The dispute now has military and strategic implications .

Co vše mluví pro válku (3)

Jan Campbell
7.9.2018 VašeVěc

Za předpokladu, že NYT (New York Times) ve spojení s anonymním příspěvkem nazvaném I Am Part of the Resistance Inside the Trump Administration, zveřejněném 5.9.2018 nehospodaří s pravdou, co se týče identity autora článku, lze si dobře představit úroveň morálky a zbabělství jak v tomto prestižním deníku, tak i v aparátu prezidenta Trumpa. Za normálních okolností by každý profesionál nesouhlasící s politikou a vedením prezidentského úřadu dal výpověď, nehrál by si na spasitele USA s pomocí sabotáže (trestního činu) a vyšel by ze stínu na výsluní veřejnosti.

Público: Kult války v USA učinil z válečného zločince McCaina „hrdinu"!

Nazanín Armanian a - kou -
7. 9. 2018 ElPúblico a PrvníZprávy
„Reakční sentimentalismus“ a chvalozpěvy zněly médii po smrti senátora Johna McCaina, ale ta měla by přiznat něco jiného, napsalo Público.
Spíše se mělo otevřeně přiznat, že tento „jeden z nejzlejších amerických politiků“ ukázal, že se válka v Americe změnila na kult, poukázal časopis. Nyní je úspěch prezidentů hodnocených počtem ozbrojených napadení, a takový propagátor vojenských tažení a převratů, jako je McCain, je považován za „hrdinu“, zdůraznil článek španělské publikace.

Svět ruskýma očima 470

Zajoch
7. 9. 2018    Outsidermedia
Evropané žádají vrátit Evropské unii nezávislost na USA  * * *  Spojené státy se chovají jako škrtič a Evropa před nimi nemá sedět jako králík  * * *  Ve Štětíně rozprášili piknik gayů určený pro děti  * * *  Situace kolem Sýrie se začala vyostřovat po bezvýsledné schůzce Patruševa s Boltonem

Nastal čas pro levicový populismus

Petar Volgin
7. 9. 2018   blog autora
"Kdysi silné socialistické a sociálně-demokratické strany, které vládly svým zemím po desetiletí, dnes mají problém dostat se do parlamentu", píše bulharský publicista Petar Volgin ve svém pamfletu věnovanému současné levici. "Úkolem levicového populismu je vrátit důvěru této většiny, kterou klasická levice prošustrovala."

Po vraždě v Chemnitz toho mají dost i dřívější přistěhovalci. Otázka migrační politiky už způsobuje štěpení i v levicových stranách v Německu.

Jana Maříková
7. 9. 2018
Po vraždě německého občana kubánského původu v Chemnitz dochází k názorovému štěpení nejen mezi komunitou dlouhodbě usazených cizinců žijících a pracujících v Německu. Představitel Kurdské obce v Německu Ali Ertan Toprak kritizuje levici za to, že jí nevadí představitelé náboženských obcí v Německu, proslulí svou nenávistnou rétorikou vůči německému obyvatelstvu. V roce 2011 opustil stranu Zelených na protest proti politice legitimizace islamistů vedením strany. 


čtvrtek 6. září 2018

Milliyet: Západ podcenil Putina ...

Grigorij Pavlodubov
6. 9. 2018       politexpert
Ministr zahraničí Francie Jean-Yves Le Drian v rozhovoru s francouzským rozhlasem řekl, proč Evropa zbytečně podceňovala prezidenta Ruska Vladimíra Putina. Právě jeho protimanévr přinesl vítězství Ruské federace v Sýrii nad radikály a zachránil hlavu SAR Bašára Asada.

21. 8. 1968

Zdeněk Hrabica
6. 9. 2018
Čeho je moc, toho je někdy až příliš! Nejsme toho svědky až nyní, je to český dávný zvyk; už se mi ale z letošních osmiček skoro točí hlava. To jich bylo, kteří se k letošnímu 50.výročí 21.srpna 1968 přihlásili. Mnohá připomenutí, jakoby měla být alarmem, bubnováním na naše svědomí. Vůči každému, kdo i pamatujeme. Měla nás hlasitě burcovat. Avšak vyzněla, podle mého, zcela dutě, jakoby z dutých palic. Chvílemi mi to připomínalo psí zvyk, očůrat každý patník. 


Více než podivné argumenty britské policie v "případu Skripal"!

Dva údajní důstojníci GRU Londýně
- kou -
6. 9. 2018 Zvězda a PrvníZprávy
Britská policie nemohla najít typ víz pro podezřelé Alexandra Petrova a Ruslana Boširova v otravě Skripala, ale pro premiérku Theresu Mayovou to na obvinění stačilo. Ruská média, a nejen ona, vyjádřila silné pochybnosti nad tvrzením jak britské policie, tak postojem premiérky Mayové.

Na rovinu - jak se zhroutí starý světový řád

Andrej Děvjatov
6. 9. 2018 blog autora, překlad Ousidermadie
Pozn.překl.: Nevylučuji, že tento materiál vyvolá u někoho při jeho čtení „výkřiky nevole i vole“ na moji hlavu. Nicméně, doporučuji jej k přečtení a zamyšlení. Pokud „abstrouháte“ specifickou pojmologii autorovu (a to ještě neslyšíte jeho výrazný rétorický projev), lze tam nalézt řadu docela zajímavých informací. Takže příjemný počtení (ačkoli, co na tom může být příjemnýho…)!

V Idlíbu to brzy bouchne, Britové vytáhli znovu Skripalovy

Jiří Vyvadil
6.9.2018 VašeVěc
Všichni víme, jak nás – speciálně nás - Britové zradili při podpisu Mnichovské dohody s poukazem na to, že československý stát nikdo nezná. No hodili nás v plen Adolfu Hitlerovi a asi jim to ani tak nevadilo. Bylo všeobecnou módou širokých britských elit sympatizovat s nacistickým Německem, snad jen s výjimkou Churchilla. A nejde jen o krále, který musel abdikovat, tuším před rokem unikl desítky let starý záznam, jak i mladičká princeznička Alzběta hajluje. Svůj k svému.

Proč budou Spojené státy už brzy přinuceny opustit Sýrii. Kurdové se probouzejí

Američané ilegálně v Sýrii
Elijah J. Magnier
6.9.2018 RussiaInsider, překlad E-republika
Zbytky okupované Sýrie ovládají dvě země, jedná se o území držená Spojenými státy a Tureckem na severu. Tato okupace se však nejeví jako dlouhodobě udržitelná, zvláště poté, co se Kurdové, kteří mají pod kontrolou 23 % Sýrie, rozhodli pozitivně zareagovat na výzvu syrského prezidenta, aby se buď přidali k dialogu nebo čelili válce.

Šéf ukrajinského parlamanentu nazval Hitlera „největším" demokratem!

6. 9. 2018    První Zprávy
Předseda ukrajinské Nejvyšší rady Andrej Parubij ve vysílání televize ICTV označil Adolfa Hitlera za „největšího“ demokrata. „Sám jsem velkým zastáncem přímé demokracie... Mimochodem, řeknu vám, že největší člověk, který praktikoval přímou demokracii, byl Adolf Aloizovič v 30. letech,“ řekl šéf ukrajinského parlamentu. Politik dodal, že studoval přímou demokracii „na vědecké úrovni“, a vyzval nezapomenout na přínos führera v jejím vývoji.

Ruští vojáci odrazili útok na leteckou základnu v Sýrii. Ministerstvo obrany objasnilo "velké" bombardování syrského Idlibu


6. 9. 2018     Lenta a Lenta
Ruská armáda zničila dva drony, které vypustili teroristé v oblasti letecké základny Hmímím v Sýrii. Ve středu 5. září o tom informovala agentura RIA Novosti s odkazem na Ministerstvo obrany Ruska. Jak bylo upřesněno na ministerstvu, bojovníci se pokusili zaútočit v úterý v noci 4. září. "Za tmy byly běžnými zenitovými prostředky 

letecké základny Hmímím mimo letiště zničeny dva úderné drony teroristů", oznámilo ministerstvo.

středa 5. září 2018

Šíleně bohatí Asiati a jejich čeští nápadníci

Erik Best
5. 9. 2018      EB
Předseda představenstva CITIC Group Čchang Čen-ming minulý týden během brífinku s médii prohlásil, že cena za český majetek CEFC ještě nebyla finalizována a že „je třeba ujít ještě dlouhou cestu.“ Možná toto prohlášení konečně utne falešné zprávy v českých médiích o tom, že dohoda už je hotová. 


Tah USA v Gibraltaru je odsouzen k fiasku: Rusko odvrátilo opětovný úder západní koalice v Sýrii ...

Ilja Alexandrov
5. 9. 2018    politpuzzle
Rusko zareagovalo na vplutí jaderné ponorky Spojených států do Gibraltaru a vyslalo k pobřeží Sýrie protiponorková letadla. List Gli Occhi Della Guerra dospěl k závěru, že samotná skutečnost, že Rusko má protiponorková letadla, neumožňuje Státům, aby otevřeně obešly oblasti cvičení a neočekávaně z ponorek udeřily. Musí buď podniknout jiné kroky k dosažení svého cíle, nebo bude Moskva považovat příkrý útok na arabskou republiku jako vojenskou hrozbu pro Rusko ...

Lavrov: Roste napětí a riziko konfrontace mezi Ruskem a USA!

- kou -
5. 9. 2018  RIARu a PrvníZprávy
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov uvedl, že riziko konfrontace mezi Ruskem a Spojenými státy roste, o čemž svědčí i rozšiřování vojenské infrastruktury NATO na hranicích s Ruskem.
Tyto kroky zvyšují riziko, včetně vojenské konfrontace, což je pro Rusko nepřijatelné, před čímž byli partneři z USA varováni, řekl ruský diplomat.

Od srpna 69 k listopadu 89 a volby v říjnu / 4


Radim Valenčík
5.9.2018  blog autora
Dříve publikovaný článek zařazuji do seriálu o letočníh volbách. Hamáčkovo vedení ČSSD je mimo i proto, že nepochopilo historickou zkušenost, kterou jsem popsal v prvním dílu tohoto seriálu,
viz:
http://radimvalencik.pise.cz/6054-od-srpna-69-k-listopadu-89-a-volby-v-rijnu-1.html

USA potřebují doktrínu Muhammada Aliho

Staphan Martin Walt
5.9.2018 Foreign Policy, překlad Liteárky (Milan Raduševič)
Jestliže má Washington pochybnosti o své zahraniční politice, měl by se chovat jako Muhammad Ali s jeho taktikou: „Létat jako motýl a bodat jako včela.“
Mezinárodní vztahy stále dobrodružnější

Jiří Paroubek
5. 9. 2018  VašeVěc
Americký prezident Trump se v mnoha směrech přestává kontrolovat. Včera umístil na svůj twitterový účet vzkaz syrskému prezidentovi Asádovi. Vzkaz je vlastně výhružkou, že pokud bude při potírání teroristů v jejich poslední baště na syrském území v městě Idlibu spolupracovat s Rusy a íránskými gardami nenechají to Spojené státy jenom tak.


Naši drazí teroristé v Idlíbu


Václav Umlauf 
5. 9. 2018 E-republika
Rusové se dali dohromady s legální syrskou vládou a vyhráli. Západ se dal dohromady s teroristy a prohrál. Pokud mám parafrázovat Napoleonova hlavního vnitráka Josepha Fouchého, tak postoj Západu v Sýrii je ještě horší než zločin, protože je to kardinální chyba.


Lavrov nazval normandská jednání po zavraždění Zacharčenka výsměchem

5. 9. 2018     Lenta
Svolávat normandský formát jednání k vyřešení konfliktu na Donbasu po vraždě hlavy DLR Alexandra Zacharčenka je výsměch. Toto uvedl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov, informovala agentura RIA Novosti. ... v současné situaci bude Moskva jednat na základě principu "deset roků vyjednávání je lepší než jeden den války" a zdrží se tvrdých reakcí, přičemž bude i nadále trvat na plnění Minských dohod.

úterý 4. září 2018

Proč je Su-35 noční můrou pro vzdušné síly USA

5. 9. 2018      pravda
Americký vojenský a analytický list The National Interest zveřejnil článek, v němž je ruská stíhačka C nazývána "skutečnou noční můrou" a "bolehlavem" pro vzdušné síly Spojených států amerických.

Učit se, učit se, učit se...

Luděk Ševčík 4. 9. 2018
Tak nám začal školní rok. A hned nás média, některá se zjevnou radostí, informovala o incidentu z jakési pražské školy. Část rodičů, při návštěvě školy prezidentem, projevila svou občanskou angažovanost symbolem červených trenýrek. Tedy alespoň oni se domnívali, že se jedná o občanskou angažovanost. Nějaká dáma dokonce hrdinně na prezidenta vzkřikla „Fuj, táhni!“. Tedy alespoň ona se domnívala, že je hrdinkou a že je dáma. 


Idlib: Nejen chemické zbraně, ale také děti opět jako „oběti“

- rp -
4.9.2018 PrvníZprávy
Alexander Šulgin, stálý zástupce Ruska v Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW), uvedl, že militanti mohou použít děti spolu s provokacemi s chemickými zbraněmi.


Podle Alexandera Šulgina bývalí syrští teroristé ukradli až 50 dětí, aby je použili pro své vlastní účely.

Uprchlíci - Chemnitz

Chemnitz - proti kriminalitě migrantů
- vlk -
4.9.2018 KosaZostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com
Samotného mne zaskočilo, jak dlouho mi trvalo, než vydám článek k tomu, co se už přes týden vaří těsně za našimi hranicemi v Chemnitz. Zcela jistě nemusím dodávat žádné základní informace, neb vás určitě už dávno dostihly. Takže pro pořádek jen to opravdu nejnutnější v kostce:

Rudolf Hegenbart o vývoji po srpnu 68

Radim Valenčík
Radim Valenčík
4.9.2018  blog autora
Do série na téma "Od srpna 69 k listopadu 89 a volby v říjnu" zařazuji zajímavý příspěvek Rudolfa Hegenbarta, kterým reagoval na výše uvedený seriál, viz první díl zde:

Hrdinství smutné a radostné

Patrick Ungermann
4. 9. 2018
Nedávno padli v Afghánistánu tři naši vojáci. Pohřbu se všemi poctami předcházel televizní rozhovor s vojenským hodnostářem. Bohužel jsem si jeho jméno a hodnost nezapamatoval. Důstojník přesvědčivě vylíčil, že každá smrt vojáka zasáhne širokou řadu jeho blízkých. Tomu se dá jednoznačně rozumět a jen bych dodal, že čím méně válek, tím méně zármutku v širokých řadách blízkých. Důstojník vyjádřil pohoršení nad, cituji: „patologickou sedlinou nenávisti“ v lidech, kteří hrdinství našich žoldnéřů zpochybňují, nebo jim závidí výhody a plat. Hrdinství tří padlých má podtrhnout i to, že jednomu z nich se narodil syn, kterého otec ani neviděl.

Strach z nástroje bail-in

Erik Best 4. 9. 2018 EB
Největším úkolem centrálních bankéřů po finanční krizi v letech 2007-2009 je přesvědčit veřejnost, že banky jsou v lepší kondici než tehdy díky vyšším kapitálovým požadavkům. Ve skutečnosti příliš nezáleží na tom, že protipovodňové bariéry dosahují během sucha tří metrů, když v okamžiku záplav voda dosáhne čtyř metrů. Guvernér České národní banky Jiří Rusnok v sobotním Právu podpořil iluzi bezpečí, když prohlásil, že „bát se není důvod, je zbytečné lidi strašit.” 


pondělí 3. září 2018

Novodobá vysoká šlechta, pro kterou jsme všichni úplně stejný póvl aneb Nevolník jako nevolník, čili malá úvaha nad skutečným významem multikulti ideologie

Michal Brand
4. 9. 2018
Prezident "Francie" Macron se nelichotivě vyjádřil o "svých spoluobčanech", jak píší mainstreamová média. V Dánsku při oficiální státní návštěvě prohlásil: „Tento luteránský národ, který tyto změny zažil v uplynulých letech, není jako vzpurní Galové, již se změnám brání“, řekl Macron v Kodani za přítomnosti královny Margrethe II. (Zdroj)
Co tato Macronova úvaha vyjadřuje? Co je na ní klíčové?

Moskva 2018

Martin Koller
3. 9. 2018
V letošním roce jsem navštívil vojenské veletrhy Eurosatory 2018 v Paříži a Army 2018 v Moskvě. Bylo to opravdu zajímavé, zvláště z hlediska srovnání obou měst i veletrhů a samozřejmě naší republičky. V Rusku jsem nebyl tři roky a dost se tam změnilo. Reálná situace se dost odlišuje od protiruské propagandy v evropských médiích. Je faktem, že Moskva je výkladní skříní státu. Nicméně totéž platí o více evropských městech z hlediska jak vzhledu, tak životní úrovně obyvatel ve srovnání s jinými destinacemi státu. Stačí porovnat Prahu a severní Čechy.

Bruselští bohové musejí být šílení!

Jaroslav Čejka
3. 9. 2018   NovéSlovo
Pokud tedy opravdu trestají státy visegrádské čtyřky za jejich odmítání migračních kvót letošním suchem! Což se zdá být docela pravděpodobné, když skoro všechna voda z mraků, přicházejících k nám z Atlantiku či Severního moře, vyprší už nad Německem!

Tahle šeptanda se po českých zemích šíří stejně rychle jako zprávy o katastrofálních následcích onoho sucha, mezi něž bude patřit i zdražování!

Druhá světová nezačala v září 1939

Vidlák
3. 9. 2018  blog autora
Tímto článkem bych chtěl vyhovět Targusově povzdechu, že si samozřejmě všichni vzpomněli na srpen 68 a nadělalo se kolem toho humbuku až běda, ale když došlo na přepadení vysílače v Gliwici, kterým Němci začali bez dalších schovávaček obsazovat Evropu, tak bylo ticho po pěšině a vzpomněl si jen ten prokremelský Sputnik. Tak abych to trochu napravil...

ČT poprvé vysílala v přímém přenosu pohřeb amerického senátora

Petr Štěpánek
- ps -
3. 9. 2018  PrvníZprávy
"Všechno je jednou poprvé. A tak i propagandistická Česká televize dává poprvé v přímém přenosu pohřeb amerického senátora," všiml si na svém facebookovém profilu komentátor současného dění Petr Štěpánek.

Svět ruskýma očima 469

Zajoch 
3. 9. 2018  Outsidermedia
Švédové patří mezi pět nejvíce protiruských zemí * * * Vladimir Putin vyměnil velvyslance Ruské federace v Minsku * * * Penzijní reforma podle Putina * * * Jak přivodit krach Íránu

Putinova výzva k občanům z hlediska globálních projektů

Michail Chazin
Michail Chazin
3. 9. 2018  Outsidermedia
Putinovo oslovení občanů ve věci penzijní reformy bylo mnohem složitější událostí, než si mnozí představovali. A popisovat je můžeme jen, pokud si uvědomíme okolnosti toho momentu. Především je třeba říci, že Putin objektivně i subjektivně vystupuje ve dvou protikladných funkcích. První taková funkce je role nájemného manažera jmenovaného elitou – právě v této roli byl do úřadu nominován, právě tuto roli hrál prakticky po první dvě funkční období. Přičemž v první kadenci (před případem oligarchy Chodorkovského), byl pod kontrolou – stačí si připomenout tehdejšího šéfa jeho administrace Vološina. Ve druhém období už měl podstatně větší volnost, ale sám sebe cítil jako manažera. Teprve ve svém třetím prezidentském období (po Medveděvovi) se definitivně vpravil do druhé role – funkce cara, imperátora.


Vražda Zacharčenka v Doněcku: Nenávist poražených fašistů a mlčení západních demokratů

Václav Umlauf 
3.9.2018 E-republika
Pokud se nějaká vláda v Evropě rozhodne za aktivní podpory globálních korporací, tichého mlčení EU a aktivní podpory NATO systematicky vraždit etnickou skupinu na svém území, pak jsme se opravdu dostali na cestu, odkud není návratu. A řetěz vražd v Doněcku a nezávislých novinářů na Ukrajině to jen potvrzuje.neděle 2. září 2018

Hybatel Poche

Ivan David
2. 9. 2018
Šachy kolem pana Poche nasvědčují tomu, že za nominací pana Poche stojí pan Poche sám. Nikdo také nepotřebuje tak naléhavě, aby byl pan Poche ministrem zahraničních věcí, jako právě Poche. Nejenom vyšší důstojník, ale i vyšší politik dobře ví, že si nemůže dovolit jít do prohrané bitvy, neboť by ho oslabila, ne-li odstavila. Určitě to ví i pan Hamáček.

Babišova pecka: Poche z kola ven!

2. 9. 2018       RadimValenčíkPíše
Zásadní informace dle Novinek (kurzívou):
"Působení pana Pocheho je velice negativní, je jasné, že on nebude ministrem,” uvedl Babiš s tím, že je nepřijatelné, aby se Poche někdy na ministerstvu choval, jako by ministrem byl...
"Je potřeba mít plnohodnotného ministra zahraničí, ale takového, který se ztotožňuje s našimi názory, naší politikou," prohlásil Babiš. Osoba nominanta Miroslava Pocheho to podle jeho názoru není...