Reklama

sobota 15. září 2018

Už zase kdo z koho?

Patrick Ungermann
15. 9. 2018
Začetl jsem se ve vlaku do časopisu. Jistě se jmenoval Ona… dál to nevím, vytěsnil jsem to. Jedna paní (nechci se obouvat do jejího jména) vystřihla na dvojstránce fejeton o ženách, dýchajících mužským borcům na záda. Trochu jsem se s tím článkem pohádal. Začal tvrzením, že ženy už nejsou křehké pohlaví. Kmitlo mi hlavou, jestli je to vůbec ke chlubení. Představte si, že bych měl obdivovat větu: My už jsme taky křupani.

K bouřlivé diskusi nad 21.srpnem aneb Trapně nemoderní, na faktech založený příspěvek do post-faktické debaty


Michal Brand
15. 9. 2018
Multikulturalismus a neomarxismus ve všech svých projevech přinesly do jakýchkoli debat nový fenomén – namísto vědecké, věcné, racionální, argumenty a fakty podložené debaty přináší multikulturalismus/neomarxismus „vědecké“ „diskuse“ na základě pocitů, dojmů, wishfull thinking (neznám český ekvivalent, snad lze použít neobratné přání otcem myšlenky). 


Sýrie - USA oznámily absurdní plán na neomezenou okupaci

15. 9. 2018    Moon Of Alabama, překlad Zvědavec
Fáze 1: hromadit pánské spodky; Fáze 2: ?; Fáze 3: zisk
Nový americký plán je tento: 1. okupovat severovýchodní Sýrii po neomezenou dobu, 2. ???, 3. Írán odejde ze Sýrie a „režim“ v Damašku padne: Prezident Trump, který před pouhými pěti měsíci řekl, že chce „odejít“ ze Sýrie a brzy přivést americké jednotky domů, souhlasil s novou strategií, která na neurčitou dobu podpoří vojenské úsilí a zahájí větší diplomatický tlak, který má vést k dosažení cílů USA, jak uvedli vysocí představitelé Ministerstva zahraničí.

Nabídněme návrat do vlasti Čechům z Ukrajiny

Jan Urbach
15. 9. 2018  VašeVěc
Česko se po státním převratu na Ukrajině v roce 2014 velmi nehezky zachovalo k etnickým Čechům, kteří projevovali vůli vrátit se do své domoviny. Návrhy na širší repatriaci byly fakticky odmítnuty. Zřejmě někdo nechtěl takovým krokem přiznat, že situace na Ukrajině děsivá.


Změna je život aneb Ten den co pršelo

Aleš Macháček
15. 9. 2018    E-republika
Zastavit vodu, která zbůhdarma odtéká z krajiny není vůbec jednoduché. Ale je to naprostá nutnost. Můj odhad proudu kolem mého zápraží byl 200 l za minutu a za 30 minut deště je to 6 kubíků vody, které utekly do Slabeckého potoka a posléze do Berounky, na níž není přehrada.

pátek 14. září 2018

Pomocná stráž ideologické policie, aktivisté ministerstva pravdy a lásky, free hate a co na to psychiatr

Ivan David
15. 9. 2018
Co si tak člověk může pomyslet při pohledu na tváře amatérských cenzorů a udavačů? Obrázky mi poslal přítel. Dříve se této poruše osobnosti říkalo "bažící po sebeuplatnění"
Současně je jejich osobnostním rysem konformismus. Udavači všech dob a fanatici všech vyznání si jsou podobní. Tito udavači nemusejí myslet, přijímají normy diktované médii a šířené ideologickými fanatiky. Jak se vyhnout nenávisti?

Výzva Národních socialistů v Praze k volbám senátorů

14. 9. 2018
Krajská rada strany Národní socialisté se seznámila se všemi kandidáty, kteří se v Praze dne 5. – 6. října 2018 zúčastní voleb do Senátu Parlamentu České republiky a vyzývá členy strany a voliče v Praze, aby těchto volbách hlasovali pro tyto kandidáty:


volební obvod č. 7 – Praha 12: Ivan David (SPD)

volební obvod č. 20 – Praha 4: Benjamin Miroslav Kuras (REAL)

volební obvod č. 23 – Praha 8: Petr Hannig (Rozumní)

volební obvod č. 26 – Praha 2: Ladislav Jakl (SPD)

I když u těchto kandidátů nejde vždy o totožnost nebo blízkost s našimi programovými zásadami, jde ve všech případech o osobnosti, kterých si vážíme, neboť vyznávají hodnoty, jako jsou láska k vlasti a starost o její bezpečnost, svoboda a demokracie pro všechny.

V Praze 10. září 2018


 Jiří P o n d ě l í č e k , v. r.
předseda KR Praha

Šídlo nešije. Boudník pomáhal a teď fabuluje. Návod jak vyvrátit konspirační teorie o 11. září.

Leoš Převrátil
14. 9. 2018 911zaoknem
K letošnímu výročí 11. září si Jindřich Šídlo na Zprávách seznamu přizval Jiřího Boudníka, naši hlavní celebritu ohledně vyprávění o 11. září. Videozáznam zde. (Vysvětlení pádu WTC 7 je až cca od 15. minuty) Pořad je nazván VÝZVA: : „Konspirační teorie jsou nesmysl, dám ruku do ohně,” říká český architekt. Sám pomáhal v New Yorku po 11. září.

CPAP bylo řečeno, že v Idlibu byly natočeny záběry inscenovaného "chemického útoku"

14. 9. 2018      russian
Centrum pro usmíření znesvářených stran (CPAP) v Sýrii informovalo o inscenovaných záběrech údajného používání chemických zbraní proti civilnímu obyvatelstvu syrskými vojáky, které připravily skupiny filmařů. Podle údajů CPAP bylo natočeno za účelem provokace devět scén, z nichž dvě byly schváleny pro předání OSN a OPCW. "V obci Džisr aš-Šugúr v provincii Idlib bylo skupinami filmařů řady blízkovýchodních kanálů a regionální pobočkou amerického zpravodajského televizního kanálu natočeno devět zinscenovaných scén o údajném použití "chemických zbraní" syrskými vojáky proti civilistům", je uvedeno ve zprávě CPAP, kterou disponuje RT.

Čtyři vraždy stačí, drahoušku

Sandra Wain
14. 9. 2018   Outsidermedia
Je s podivením, že ještě dnes, po téměř třicetiletých tvrdých zkušenostech naší občanské společnosti s drogami, dokáže někdo v médiích nebo na ulici vypustit z úst takový upocený ubohý blábol, že za narkomanii dětí a mládeže prý mohou zejména rodiče, neboť své děti špatně vychovali. Divím se, že takovému idiotovi nešťastní rodiče fetujících potomků neutrhnou nohu a že jej s ní neumlátí.

José Alberto „Pepe“ Mujica: Proč je tolik lidí nemocných na hlavu?

José Alberto „Pepe“Mujica
Gonzalo Arias
13. 9. 2018 PÁGINA 12, překlad Literárky (Tereza Spencerová)
Bývalý uruguayský partyzán, posléze senátor, ministr a prezident José Alberto „Pepe“ Mujica (vlevo na fotografii) o potratech, levici, korupci a lidské přirozenosti.


V Německu vstoupila revoluce do fáze výbuchu

Z demonstrace v Chemnitz
- rp -
14. 9. 2018  ObserwatorPoliticzny a PrvníZprávy

Vraždy Němců, které pravděpodobně provedli přistěhovalci, daly do pohybu společnost.

Nevíme jestli je pravda to, co se píše v médiích. Lidé mají dost multikulturalismu, což často znamená namísto úsměvu ránu nožem nebo vloupání. Jen bezpečnostní průmysl je šťastný. Takové tučné roky tady nikdy nebyly. Dříve měli Němci skutečný odpor vůči monitorování, což se dnes dramaticky změnilo. Brány, alarmy, kamery a všudypřítomná ochranka. To je velmi zajímavý jev.

Prezident Zeman účtoval: Neobjektivnost ČT je smrtící koktejl, který zahrnuje další ingredienci, a to je neznalost. A ti europoslanci, kteří hlasovali proti Maďarsku...

14. 9. 2018   ParlamentníListy
Jako každý čtvrtek i dnes v hlavním vysílacím čase na TV Barrandov debatoval generální ředitel TV Barrandov Jaromír Soukup s prezidentem republiky Milošem Zemanem o ožehavých tématech minulého týdne. A tentokrát došlo i na známkování. Výbornou by prezident udělil vládě za státní rozpočet, kladně ohodnotil i resort dopravy. Pětku by si vysloužilo naopak Ministerstvo průmyslu a obchodu.


Patologie manipulativní role politických totalizátorů

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
14.9.2018  VašeVěc
Předseda Ústavního soudu ČR Pavel Rychetský nedávno prohlásil, že nejrůznější sociální sítě nyní hrají patologickou manipulativní roli, a to prý obdobně, jako se to dělo ve třicátých letech minulého století v Německu. Rozdíl od působení současných sociálních sítí je prý pouze v tom, že při nástupu nacismu v Německu šlo o hrubé fyzické násilí.

Jan Keller: Nikdo mi už nemůže vytýkat, že politiku znám jenom z učebnic

Rozhovor vedl Milan Mundier
14.9.2018  Literárky
Rozhovor o EU, o tom, kdo tahá za nitky evropské politiky, kdo se v EU chová normálně, o migraci, o desátku nadnárodním koncernům a také o propastném rozdílu mezi třídami Západu a Východu. Nakonec o lavičce v parku, které se jednou třeba bude říkat lavička Jana Kellera…

čtvrtek 13. září 2018

Obvinit Marka Zuckerberga?

Erik Best 
12. 9. 2018 EB
Klíčovou otázkou v případu extradice údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina bylo, jestli má Česká republika i nadále uznávat právo Spojených států uplatňovat extrateritoriální jurisdikci. Nikulin byl obžalován z porušení amerických zákonů, aniž by se takového protiprávního chování dopustil v USA nebo ČR. V době eskalující obchodní války mezi Evropou a Donaldem Trumpem se nastoluje otázka reciprocity ve věci extrateritoriální jurisdikce. Když ji mohou uplatňovat Spojené státy, tak proč ne Evropa?


Vzkaz nám občanům spoza velké louže

Jiří Baťa
13. 9. 2018
V Lošanech na Kolínsku byla uskutečněna tradiční vzpomínková akce pořádaná k 122. výročí narození generála, pana Josefa Mašína, který patřil k těm nejvýznamnějším českým protinacistickým odbojářům. K přítomným , prostřednictvím vnučky Sandry, z USA promluvil, resp. poslal vzkaz také generálův syn Josef který, jak známo, spolu s bratrem a společníkem Paumerem se v 50. letech prostřílel do západního Berlína.

Už je to 17 roku, co dvě letadla narazila do dvou baraku a tři z nich spadly

Ladislav Větvička
13. 9. 2018 blog autora
Byl to silny zažitek, bo každy, kdo tu udalost tenkrat zažil, si do dneška pamatuje, kde ten den byl, co robil a jaky blby pocit měl, když se dival na ty padajici baraky.


Co se děje ve Venezuele

13.9.2018   Tribun
Na svůj dotaz jsem dostal jedinou kloudnou odpověď od Morybunda, a protože napsal něco, co si jinde nepřečtete, ale napsal to doprostřed flamu, rozhodl jsem se to vytáhnout:

Dobrý den,
na twitteru jste položil do pléna otázku „Co se dnes děje ve Venezuele?“. Omlouvám se, že se na ni pokusím odpovědět zde, poněvadž twitterový účet nevlastním a myslím, že tam je snad i nějak omezen počet znaků, takže se příliš rozepisovat nelze. SKANDÁLNÍ FACEBOOK: Sáhla na mě cenzura na FB. Poprvé a BEZDŮVODNĚ! s pokračováním FB nechce sdělit, proč mě bloknul

Radim Valenčík
13. 9. 2018 blog autora

Sáhla na mě cenzura na FB. Poprvé a BEZDŮVODNĚ!
Na Facebooku mě blokli. Poprvé. Nejsem první ani poslední, ale přesto je zde něco hodně divného. Nenapsal jsem ani nesdílel nic, co by porušovalo zásady Facebooku. Za tím si stojím. (napsáno včera 12. 9.)

Výročí, které nám vůbec nikdo nepřipomenul - 80 let od sudetoněmeckého povstání

PB a vlk
13. 9. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Sudetoněmecké povstání se nepřipomíná, ale zapomínat by se na něj nemělo. Už jen kvůli desítkám lidí, kteří položili život při obraně Československa. Povstání nelze vykreslit ve stručnosti, neboť by to vydalo na knihu, přesto jsem se pokusil přiblížit to nejpodstatnější v přijatelně únosné formě.

Čína investuje desítky miliard do Afriky, kontinent najednou ekonomicky roste

mbi13. 9. 2018  colonelcassad.livejournal.com a Eurasia24
Co nešlo celá desetiletí, najednou jde. Jak Západ přichází o svoji globální dominanci, začíná se ekonomicky dařit i Africe. Tahounem růstu černého kontinentu je Čína a její investice.

Libanonci napadli v Essenu policisty, policistka skončila v neschopnosti

- rp -  
13. 9. 2018 jungefreiheit a PrvníZprávy
Po útoku na policisty před shisha barem v Essenu policie hledá svědky. Dva policisté v pátek večer v "Buddy Baru" v centru města kontrolovali, zda jsou v hospodě mladí lidé. To vedlo k slovní konfrontaci mezi mladým návštěvníkem a policií.

Izraelská armáda se přiznala k podpoře islamistů

Michail Děljagin13. 9. 2018   Blog autora, překlad Outsidermedia
Izraelská cenzura donutila „The Jerusalem Post“ smazat přiznání ze stránek a z webchache firmy Google.

středa 12. září 2018

Zajatý terorista DAEŠ zradil USA

12. 9. 2018   novostionline
Informace o situaci v Sýrii z médií. Připomeňme si, že v posledních dnech v SAR zesílily boje mezi teroristy a vládní armádou, podporovanou VKS Ruska. Útočí se na Idlib, který je považován za poslední velkou baštu teroristů v Syrské arabské republice. Boje pokračují i mezi tzv. opozicí a v Rusku zakázanou organizací DAEŠ. Navíc byly nedávno potvrzeny zprávy o stycích DAEŠ s USA.

Vostok 2018

Jaroslav Loudil
12. 9. 2018
Včera začalo v Rusku obří vojenské cvičení Vostok 2018. Největší co do počtu nasazených vojáků v dějnách Ruska. 297 000 vojáků, 36 000 tanků a obrněných transportérů, přes 1000 letadel, vrtulníků a dronů, 80 lodí. Cvičení se účastní i spojenci Ruska, Čína s Mongolskem. Čína vyslala do Ruska 3200 vojáků, tanky, letouny a vrtulníky. Jak obří je cvičení ukazuje jedno srovnání. V říjnu začne v Norsku největší cvičení NATO od jeho vzniku. Účastní se ho 40 000 vojáků. Ruské cvičení je tedy skoro osmkrát větší.

Stane se zdanění církevních restitucí volebním trhákem?

Jaromír Petřík
12. 9. 2018     jaromirpetrik
Čím více se blíží volby, tím více se politické strany snaží získat co nejvíce voličů. Vzhledem k tomu, jakým způsobem a k jaké výši u církevních restitucí došlo, hraje toto téma u našich voličů významnou roli. Cituji: „Pro zdanění náhrad je ve Sněmovně více než 130 poslanců – z KSČM, ANO, ČSSD, SPD a také část Pirátů. A je možné, že poslanci prosadí i zkrácení lhůty mezi druhým a třetím čtením, aby byl zákon schválen ještě před volbami.“novinky

Lex Bakala

Stanislav Novotný
12. 9. 2018
Jak je možné, že doposud český stát neparalyzoval zemského škůdce č. 1 – Zdeňka Bakalu? Jak je možné, že všichni, kdož mu umožnili podnikatelsky, mediálně a politicky řádit v našich zemích, pobíhají bezstarostně po pastvinách jako kůzlat stádo? Jak je možné, že jsme mu nevykroutili české suroviny z rukou? Kdo vůbec zavinil, že se zprivatizovalo nerostné bohatství, jež musí kontrolovat stát a jedině stát? Bakala přece dřevo nezkameněl. A kdo prodal horníkům střechu nad hlavou? A kdo mu to umožnil?

Heimat Sudetenland s podporou Jihomoravského kraje a dotací z EU! Reprint mapy z roku 1936, která podporovala požadavky Konrada Henleina na československou vládu ve 30. letech minulého století, visí za peníze EU v hospodě u Znojma!

JZK
13. 9. 2018
Redakce byla upozorněna jedním z našich čtenářů, že při cestě s přítelkyní po Jižní Moravě narazil na neuvěřitelnou propagaci tzv. „sudetské otázky“ v místech, kde by to čekal úplně nejméně. V zařízení, které je v provozu díky dotacím Jihomoravského kraje. Napsal nám k tomu následující:

Uplynulo 17 let od 11. září 2001, kdy teroristé Al-Káidy zaútočili na WTC v New Yorku a na Pentagon ve Washingtonu. Zahynulo 2996 lidí včetně 19 teroristů, identifikováno bylo pouze 1642 obětí...

Břetislav Olšer
12.9. 2018   Rukojmí
V těchto dnech si ve Spojených státech připomínají 17 let od útoků z 11. září 2001, kdy teroristé Al-Káidy zaútočili na Světové obchodní centrum WTC v New Yorku a na budovu Pentagonu ve Washingtonu.

Jaký je postoj české vlády ke globálnímu paktu k migraci? NEVÍME!

Vladimíra Vítová
12. 9. 2018
Naši politici nečiní vůbec žádné kroky, aby nedošlo k podepsání dvou dohod: Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci a o Globální pakt o uprchlících, které se souhrnně nazývají Globální pakt o migraci. Jsou tak vinni likvidací našeho státu a kultury. Maďarsko odmítlo tuto smlouvu podepsat, ale ČR ne! Oficiálním odstoupením Maďarska by měla skončit snaha podepsat Globální kompakt jménem EU. K takovému kroku je totiž nutný jednomyslný souhlas všech členských států. To ale znamená, že ji může podepsat ČR sama za sebe!

Zázračná investice JUDr. Marvanové

JUDr. Hana Marvanová
- pas -
11. září 2018  PrvníZprávy
Také marně přemýšlíte, jak dobře a bezpečně investovat? Poraďte se s odborníky! Asi primát drží paní JUDr. Hana Marvanová.
JUDr. Hana Marvanová dokázala za deset měsíců zhodnotit svoji investici stokrát! Konkrétně svůj podíl (15%) ve firmě AK Veverka § Marvanová s.r.o. dokázala od února 2008 do listopadu 2008 zhodnotit z částky 30.000,-Kč na 3.250.000,-Kč.

Putin ke kauze "ruských travičů z GRU". (VIDEO)

- vd -
12. 9. 2018 RusNexRu, překlad NR
"Víme, kdo jsou. Našli jsme je a jsou nám známi" řekl včera Putin novinářům o údajných "travičích Skripalů" na společné tiskové konferenci s čínským prezidentem Si na Východním ekonomickém fóru.

Velké manévry


- vlk -
12. 9. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
... Když píši v titulku velké manévry, mám doslova do písmene na mysli velké, či spíše obří válečné cvičení. Které na nejbližší zářijové dny chystá Rusko. Ve spolupráci s armádními jednotkami Číny a Mongolska pod názvem Vostok 2018.

Jde o pravdu o krajně nezvyklé vojenské cvičení v mírových dobách. Největší za posledních 37 let. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu upřesnil, že se přímo zúčastní tři sta tisíc vojáků, 36 tisíc tanků, obrněných transportérů a dalších vozidel, více než tisícovka vrtulníků a letadel.

Našu spoločnosť má utvárať verejný záujem, nie súkromný

Eduard Chmelár
Eduard Chmelár
12. 9. 2018 blog autora a NovéSlovoSk
Z výroku Richarda Sulíka – čo je zadarmo, to treba zrušiť – ma doslova mrazí. Nie preto, že by ma prekvapovalo toto dlhodobé presvedčenie predsedu SaS. Ale preto, že ma znepokojuje, koľko ľudí považuje túto životnú filozofiu za prirodzenú a nedokáže si uvedomiť jej dôsledky v živote.

Zviditelňování nul na Praze 6

Miroslav Pořízek
12.9.2018   VašeVěc
Žijeme v časech, kdy mediální manipulace všeho druhu mají na všech frontách zelenou a kdy se novinářem ve významném deníku klidně může stát i osoba, která nejen řádně neovládá češtinu, ale má zásadní mezery i ve všeobecných znalostech. Žijeme ovšem také v době, kdy probíhá cílená deformace historických událostí dle zadání současných držitelů moci a jejich vždy aktivních poskoků. 

Skripalovský komediální seriál pokračuje

Jan Urbach
12.9.2018  VašeVěc

Britský list „The Mirror“ píše s odvoláním na informace z kruhů britských tajných služeb, že v případu Sergeje Skripala, bývalého pracovníka GRU a agenta britské tajné služby, a jeho dcery se vyskytují další čtyři podezřelí Rusové.

Kverulant zastavil nákup předražených vysílaček pro celníky

Vojtěch Razima
12. 9. 2018 Outsidermedia

Generální ředitelství cel vypsalo soutěž na nákup vysílaček za téměř 35 milionů korun. O žádnou soutěž však nešlo, zadávací podmínky byly totiž ušity na míru jen jedinému dodavateli, firmě KonekTel. Navíc cena chystaného obchodu byla nejméně dvojnásobně předražena. Cílem Kverulanta bylo zrušení fingované soutěže a to se mu podařilo. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže na základě jeho podání nyní soutěž zrušil. Podrobnosti naleznete v kauze Předražené vysílačky pro celníky.

Francie přiznala, proč se Západ obává porážky militantů v Idlibu

Jean-Yves Le Drian
- rp -
12. 9. 2018 bfmtv a  PrvníZprávy

Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian řekl na BFMTV, že syrsko-ruské útoky na teroristy v Idlibu ohrožují západní země.

„Desítky francouzských teroristů z Al-Káidy a Islámského státu jsou nyní v Idlibu," uvedl Le Drian.

úterý 11. září 2018

P.C.Roberts: Důsledky 11. září jsou stále citelnější

Paul C. Roberts
11. 9. 2018 blog autora
Máme dnes 17. výročí 11. září 2001. V uplynulých 17 letech už mnoho a mnoho expertů prokázalo, že oficiální vládní výklad této události nemá s pravdou nic společného. A tak, jak roky jdou, ubývá i počet lidí, kteří jsou ochotni věřit tomu, že hrstka Saúdů, vyzbrojená jen noži na otevírání balíků, dokázala přechytračit všechny bezpečnostní služby USA a unesenými letadly zaútočila na Světové obchodní centrum (WTC) a Pentagon.

Sněmovna secvičuje žebráckou operu

Zbyněk Fiala
11.9.2018  VašeVěc
Sněmovna se konečně pustila do novely insolvenčního zákona, jejíž potřebu charakterizoval bývalý ministr spravedlnosti Robert Pelikán slovy, že u nás je tolerována strašná lichva, a to i ze strany veřejných organizací.

O tohle bychom měli mít starost

Lubomír Man
11. 9. 2018
Seděl jsem včera v restauraci obchodu Ikea, popíjel pepsikolu, přikusoval k ní suchar a pozoroval cvrkot. U stolu přes uličku seděli tři mládenci ve věku 16 až 18 let, podle obsahu hovoru studenti, všichni tři v letních tričkách, opatřených anglickými nápisy, z nichž bych dva rád vypíchl. Jeden hlásal KISS MY ASS a druhý FUG AS YOU CAN. První tedy česky POLIB MI ZADEK a druhý SOULOŽ, CO TO DÁ. Což ovšem překládám do češtiny nejslušnější, poctivý a autentický překlad si každý jistě pořídí sám.

Dva neuralgické body: Idlíb a Kosovo

Tereza Spencerová a Mirko Raduševič

11. 9. 2018  Literárky
Lídři Ruska, Turecka a Íránu po jednáních v Teheránu přijali společnou deklaraci a shodli se na uspořádání mezinárodní konference o problému syrských migrantů. Už jen skutečnost, že hodlají organizovat právě takovou akci, nasvědčuje, že jsou zúčastnění už blízko vojenskému vítězství, nicméně na příměří v severosyrské provincii Idlíb u tureckých hranic se nedohodli.


(Vlevo snímek srbského prezidenta během návštěvy severního Kosova, elektrárny Gazivode, která je jedním z klíčových bodů v jednání o urovnání Kosova a Srbska. Věnovaná je tomu druhá část článku.)

Komentář, za který jsem dostala ban

Janika
11. 9. 2018  OstrovJaniky
Váš účet byl zablokován. : Závadný příspěvek: Dá se čekat leccos. Odstranění prorokovali i Obamovi, většina v něj naopak skládala naděje. Naděje zklamal a zachránil si tím život. Je otázka, jestli takový život za něco stojí. Osobně se divím, že ještě neodpráskli Zemana :4: . Konec banu:

NATO se cpe do Černého moře. Jak je připravena Černomořská flotila?

mbi
11. 9. 2018 Politikus, překlad Eurasia24
Zatímco média informují o rostoucím napětí ve východní části Středozemního moře v souvislosti s děním v Sýrii, situace není zdaleka klidná ani v Černém moři. Jak je na případné další vyhrocení napětí v oblasti připravená ruská Černomořská flotila?


Bývalý štátny tajomník nemeckého ministra obrany o Skripaľových: Washington a Londýn pilne pracujú na ďalšej veľkej vojne

Willy Wimmer
11. 9. 2018   HlavnéSprávy
Z dôvodu túžby po vojne zo strany Washingtonu a Londýna visí mier len na vlásku. Kauza Skripaľ a Sýria majú zaistiť zámienky, hovorí Willy Wimmer, bývalý štátny tajomník nemeckého spolkového ministra obrany.

Poučení z polistopadového vývoje

Karel Sýs
11. 9. 2018
Zdůrazňování a přikrášlování místa nějakého člověka v dějinách strany byl způsob, jak ospravedlnit nároky na vůdcovství v současnosti, a znevažování místa protivníka bylo jednou z metod sloužících k odmítnutí jeho nároků. 

Vývoj volebních preferencí. Pozor na manipulace!


Radim Valenčík
11.9.2018 VašeVěc
To by mohlo být vítané zpestření informačního servisu. Pokud by ovšem ČT či mediální mainstrem který tuto obsáhlou informaci přežvýkal, napověděl neprofesionálovi, jak tuto informaci číst. Nenapověděl. V jiných případech informaci příslušným PŠMŽ ("politickým školením mužstva a ženstva") nalejvárnou doprovází.

Konspirační teorie versus spiklenecká praxe

Stanislav Blaha
11. 9. 2018     E-republika
Termín “konspirační teorie” je zavádějící. Ale zavedl se a získal hanlivý smysl. To jej handicapuje a znemožňuje použít jej pro výklad výsledků, které jsou podloženy důkazy a nestranným rozborem. Historie zná spousty skutečných spiknutí, především těch, které vedly k různým převratům, revolucím a válkám.