Reklama

sobota 29. září 2018

Zhodnocení Trumpa: A že by nakonec Trump Veliký?

Paul Craig Roberts
29. 9. 2018      PaulCraigRoberts
Podporoval jsem zvolení Trumpa prezidentem ze tří důvodů. Byl jediným kandidátem, který uznával potřebu normalizovat vztahy s Ruskem a skoncovat s rozdmycháváním konfliktu s ním. Byl jediným kandidátem, který uznával potřebu obnovit vysokou produktivitu americké výroby a návrat pracovních přležitostí ze zámoří zpět do USA. Byl jediným kandidátem, který mluvil přímo k americkým lidem a ne k zájmovým skupinám vládnoucí elity. Bál jsem se však toho, že Trump, s poměry ve Washingtonu neobeznámený, nebude dost dobře vědět, koho má jmenovat do vlády tak, aby svých cílů dosáhl.

MUDr. Ivan David o budoucnosti naší národní komunity

29.9.2018  Redakce Nové republiky


V čem je rozdíl? Nepíši na něčí objednávku…

Ivan David
29. 9. 2018
Jeden statečný Anonym napsal komentář ZDE (23.32), klade v něm otázku, zda se cítím být něco víc, než „obyčejní pisálkové“, a co mě opravňuje k takovému pocitu, a zda jsem tedy „neobyčejný pisálek“. Ano, cítím se být svobodným občanem (jak to jen jde), a to vždycky bylo víc než nájemný sluha. Někteří sluhové slouží dobrovolně a rádi, ale nic to nemění na podstatě jejich postavení. Někteří pisálci píší skvěle, promyšleně a obratně, ale vedle stylu a obsahu je dobré hledět na to, čemu a komu slouží. Skuteční novináři byli vytlačeni na okraj nebo mimo profesi. Jsou znevýhodněni tím, že nejsou ochotni ke všemu. To je ten rozdíl, který Anonym 23.32 nepostřehl.

Volební vzkaz pro voliče z Prahy 12 od docenta Radima Valenčíka

Redakce Nové republiky
29. 9. 2018


Volební vzkaz voličům z Prahy 12 od spisovatelky Lenky Procházkové

Redakce Nové republiky
29. 9. 2018Volební vzkaz voličům z Prahy 12 od bezpečnostního analytika Jana Schneidera

Redakce Nové republiky
29. 9. 2018Volební vzkaz voličům z Prahy 12 od bývalého policejního ředitele a předsedy Asociace nezávislých médií Stanislava Novotného

Redakce Nové republiky
29. 9. 2018Vystoupení na Litoměřickém semináři "100 let od vzniku Československa" 22. 9. 2018


Ivan David
29. 9. 2018
Dovolte mi na tomto místě, abych i já připomněl nedožité sté narozeniny Československa. Ještě k tomu máme příležitost. Vážení pozůstalí, možná napříště už budeme povinně oslavovat jen nedožité narozeniny Rakouského mocnářství, časem bude povinná i slza v oku. Kdysi se říkalo, že druhá světová válka byla jen nepatrnou epizodou ve Slovenském národním povstání. Až tak bylo připomínáno. Dnes v projevech mainstreamové propagandy bledne fašistická okupace a její zvěrstva před okupací sovětskou.

USA a Izrael varují Rusko, aby Sýrii nedodávalo protiletadlové systémy S-300

Stephen Lendman
28.9.2018  Zvědavec
V pondělí Putin informoval telefonicky Asada o svém záměru dodat syrské armádě do dvou týdnů sofistikované systémy protivzdušné obrany S-300. Ty jsou schopny zachytit a zničit četné nepřátelské letouny a balistické a jiné rakety na vzdálenost 250 km a více. Zprovoznění elektronických protiopatření podél syrského pobřeží, kde budou rušit satelitní navigaci, vzdušné radarové systémy a komunikaci nepřátelských letadel, rovněž významně podpoří syrské obranné složky.

Studie: Čechy ohrožuje jedovatá rtuť

Elektrárna Vřesová
Hnutí Duha
28. 9. 2018  Hnutí DUHA  a  Outsidermedia
Pomohlo by splnění nových limitů pro uhelné elektrárny
Společná tisková zpráva
Výroba energie spalováním hnědého uhlí řadí Českou republiku mezi důležité znečišťovatele jedovatou rtutí. V oblasti emisí rtuti z výroby energie zaujímáme 4. místo v EU. Výrazně více však znečišťuje Německo a Polsko. Ukázala to nová vědecká studie Evropské agentury pro životní prostředí.[1]

Rušenie ruských škôl a likvidácia právneho štátu v Lotyšsku

Lotyšská oslava oddílů SS
Branislav Fábry
29. 9. 2018  NovéSlovoSk
Dňa 6. októbra 2018 budú v Lotyšsku parlamentné voľby a ako býva v tejto krajine zvykom, pred voľbami sa politici snažia prezentovať na úkor ruskej menšiny v krajine. Keďže veľká časť ruskej menšiny stále ešte nemá občianstvo a volebné právo (asi 300 000), má menšiu váhu vo voľbách.


pátek 28. září 2018

Český rozhlas Plus a jeho připomenutí výročí Mnichova

vlkp -
28. 9. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
V nedělním vydání Kosy, konkrétně v článku Výstava o které nás nikdo informovat nebude a zejména ne Míra Karas jste mohli, také, číst následující věty:

Zatím jako by ani snad žádný Mnichov nebyl.. A ti, co včera do nejmenšího detailu popisovali /právem/ komunistickou proradnost/, jsou, v lepším případě, strůjci toho márničního klidu, co zažíváme… V tom horším… no počkejte si na středu. To budete valit oči, co je v době tragického výročí zlomení národní páteře, v současné České republice nejen možné, ale nejspíš i žádoucí neboť to podporuje slovutná domácí instituce. Dokonce ta, jež se těší největší důvěře veřejnosti mezi sobě rovnými… Ale na to opravdu budete muset ještě pár dnů počkat a já sebrat dost sil, abych ten hnus, na který jsem v rešerši narazil, sepsal dohromady. Zatím se mi u toho příliš zvedá žaludek. Ale do středy to nějak zvládnu.

Svoboda slova není pro každého?


Ivan David
28. 9. 2018      (text vystoupení na semináři "Svoboda projevu a právo občana na pravdu" v Poslanecké sněmovně P ČR 10. 9. 2018 ZDE)
Americký matematik Norbert Wiener, který je pokládán za zakladatele kybernetiky je autorem výroku: „Aktivně žít znamená žít s přiměřenými informacemi.“ Kybernetika je věda o přenosu informací v živých organismech, strojích a společnosti. Je zajímavé, že slovo kybernetika použil jej již v roce 1834 fyzik André Marie Ampére pro označení vědy o řízení lidské společnosti. Kybernétes (,,χυβερνήτης") je starořecky kormidelník, tedy ten, kdo určuje směr.
Ten, kdo ovládá přenos informací může řídit společnost.

Pouhá epizoda?


Lenka Procházková
28. 9. 2018    (předneseno na Litoměřickém semináři 22. 9. 18 ZDE)
„V historii našeho národa bude socialismus pouhou epizodou.“
Slova, která jsem objevila v pozůstalosti mého otce spisovatele Jana Procházky, napsal v létě roku 1970. Tedy v době, kdy normalizace už šlapala do pedálů a on sám byl vystaven mediálnímu lynči. Jeho knihy už zmizely z veřejných knihoven a tři desítky filmů, natočených podle jeho scénářů, byly vyřazeny z distribuce. O sedm měsíců později zemřel, ale tehdy v létě o své nemoci ještě nevěděl. Udeřila tak náhle, že předstihla i zatýkací komando. A tak se připravený politický proces proti zrádcům socialismu musel obejít bez hlavního protagonisty.

Připomenutí Mnichova

28. 9. 2018


Nikým nevolení drzí pisálkové mohou stále beztrestně urážet demokraticky zvolené politiky

Ivan David
28. 9. 2018
Bakaloviny Hospodářské noviny přinesly 26. 9. článek Jana Štětky "Komunista Ondráček vítězí i bez pendreku". Ohrazuje se proti tomu, že Mandátový a imunitní výbor PS "se postavil za poslance KSČM Zdeňka Ondráčka" a doporučil sněmovně, aby ho nevydala k trestnímu stíhání. Soudí, že: "...opět zafungovala „alternativní“ sněmovní koalice, protože předlistopadovou „esenbáckou mlátičku“ podrželi poslanci za ANO, SPD a KSČM. Plus bývalý disident Marek Benda z ODS, což se dá pochopit snad jen jako pozdní výtrysk sametové velkorysosti." Dodává, že: "Většina členů výboru si prostě opravdu myslí, že poslanec dnes klidně může během prezidentské kampaně dehonestovat jednoho z kandidátů těmi nejhoršími nálepkami, aniž by mu za to měla hrozit sankce.... ...mohl být ovlivněn výsledek prezidentských voleb." Nějak zapomíná, kterak kde kdo dehonestoval nejhoršími nadávkami prezidenta a prezidentského kandidáta Miloše Zemana právě, aby ovlivnil výsledek prezidentských voleb. A činí tak dodnes v přesvědčení, že výsledek demokratické volby je irelevantní.

Obrovské závazky z „nezávazných paktů o migraci“ stále nikde, ani ve sněmovně, nedebatovány

Robert Miller
28. 9. 2018     BlogRobertMiller
Globálně vedený útok s cílem likvidovat jakýkoliv odpor vůči masové, permanentní migraci (zejména imigraci do prosperujících zemí) ne už desítek, ale stovek milionů, teď dostává oficiální rámec. Předními nástroji v jejím prosazování jsou dva „pakty“, „Globální pakt o bezpečné, řízené a legální migraci“ a „Globální pakt o uprchlících“. Na stránkách OSN jsou tyto uvedeny jako Global Compact for Migration a Global Compact on Refugees.  Bohužel nikdo, počínaje veřejnoprávními médii a ve Sněmovně pak o „postojích České republiky” k nim poslance informujícím místopředsedou vlády/ministrem vnitra/ministrem zahraničních věcí za ČSSD, Janem Hamáčkem, ani slovem to podstatné veřejnosti nesdělil. Hamáček, v krátkém projevu, ani jeden z paktů nijak nepopsal, zato celkem 9krát opakoval „právně nezávazné”, „nezávazné” nebo „žádné nové závazky”.

Otec polského premiéra proti Fort Trump

28. 9. 2018   VašeVěc
Maršálek senior polského Sejmu Kornel Morawiecki se nes v rozhovoru s rozhlasovou stanicí „RMF FM“ kritizoval úmysl postavit v Polsku americkou vojenskou základnu, tzv. Fort Trump. Z různých důvodů jsem kritický k tomuto záměru, uvedl. Morawiecki by si mimo jiné přál, aby polské peníze byly vydávány na polskou armádu, na polské vojáky, než na americké.

Zadržanie podozrivých z vraždy Kuciaka a Kušnírovej: Vyšetrovateľom pri identifikácii podozrivých pomohli informácie z analýzy IP adries počítačov

Príslušník protizločineckej jednotky NAKA
28. 9. 2018   HlavnéSprávySk
Protizločinecká jednotka NAKA zadržala vo štvrtok ráno osoby podozrivé z násilnej trestnej činnosti. Podľa informácii TASR akcia súvisí s vraždou novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej

Aktuálne informácie: Podľa zdroja TV JOJ vyšetrovateľom pri identifikácii podozrivých pomohli informácie z analýzy IP adries počítačov, ktoré použili pri vyhľadávaní domu Jána Kuciaka službu

"Ukrajina nekontroluje část svého území": čím ohrožuje Kyjev "latentní separatismus" regionů

Alevtina Pisarenková
28. 9. 2018    russian
Na území Ukrajiny je rozšířen "latentní separatismus". Ve vysílání televizního kanálu ICTV to prohlásil poradce ministra vnitra Zorjan Škirjak. Podle názoru ukrajinských expertů kyjevské orgány nekontrolují situaci v Oděse, Melitopolu, Chersonu, Nikolajevu, na jihu a na západě země a také na severu Rovenské, Žitomirské a Volyňské oblasti. Vedení Ukrajiny se spoléhá na loajalitu místních vůdců výměnou za nezasahování do vnitřní politiky města nebo regionu. Analytici však předpovídají, že v předvečer voleb, kdy se Kyjev snaží radikalizovat situaci ve společnosti, se může situace v regionech dostat mimo kontrolu. 

čtvrtek 27. září 2018

To vláda rozpočtové odpovědnosti rozdala církvím desítky miliard korun

Bůh je láska
- ps -
23. 9. 2018 PrvníZprávy
"Premiér Andrej Babiš se odkázal ve věci ocenění církevních restitucí na můj projev v PSP v roce 2012," pochvaloval si bývalý poslanec Michal Hašek a jen tak pro všechny zájemce jej znovu na svém facebookovém profilu uvedl.

Proč FDR nespáchal atentát na Hitlera

Erik Best
27. 9. 2018  EB
Mnoho nadšenců do historie už ví, že americký prezident Franklin Delano Roosevelt vyjádřil v dopise kanadskému premiérovi Mackenzie Kingovi radost amerického lidu nad tím, že se uzavřením Mnichovské dohody mezi 29. a 30. zářím 1938 podařilo odvrátit válku. FDR Kingovi 11. října napsal, že bylo privilegiem sehrát roli ve „zmírnění evropské krize.“ 


Kdo je fašista?

Ivan David
27. 9. 2018
Označení "fašista" nebo "nácek" je oblíbenou nálepkou používanou s úmyslem někoho poškodit. Této nálepky většinou užívají lidé jimž je blízká ideologie tzv. neomarxismu a používají jí proti svým názorovým oponentům, například lidem pochybujícím o užitečnosti legalizace marihuany, nutnosti označení registrovného partnerství osob stejného pohlaví jako manželství, o vhodnosti inkluze mentálně retardovaných do standardní školy, o vhodnosti vítání imigrantů, odmítajícím německé stížnosti na vyhánění soukmenovců, zatímco předcházející vyhánění Čechů jaksi nevadí, atd., atd.

Podle Badwina to Trump už odpískal

Paul Craig Roberts
27. 9. 2018     PaulCraigRoberts
Úterní Trumpův projev v OSN považuji za další důkaz pravdivosti slov Chucka Baldwina z titulku tohoto článku. Za řečnickým pultem stál americký prezident a pochvalně plácal rámě Washingtonu za jeho bohulibé činy a lidský zájem o jiné země, kterážto chvála jistě zahrnovala i washingtonské částečné či úplné zničení osmi zemí v posledních 20 letech, zanechávající ruiny tam, kde dříve kvetla společenství dobře zorganizovaná a fungující. A z celého jeho projevu nejlidštěji pak vyčníval jeho soucit s iránským a venezuelským lidem, který vyslovoval téměř současně se seznamem dalších amerických sankcí, které USA na občany těchto zemí uvalují.

Je Rusko zrazováno svou vlastní inteligencí?

Paul Craig Roberts
27. 9. 2018       PaulCraigRoberts 
Ruská armáda Putinovu omluvu izraelského zavraždění 15 příslušníků leteckého personálu za svou nepřijala. Armáda ví přesně, co se stalo, a neváhala zradu, které se Izrael dopustil, když zneužil naivní a lehkověrné důvěry ruské vlády v izraelské dobré úmysly, věrně popsat. Člověk se nemůže nekompetenci Putinových nevojenských poradců ve věcech zahraniční politiky dost vynadivit. Zřejmě se mezi nimi nenachází nikdo, kdo by si byl vědom faktu, že JEDINÝM důvodem falešné washingtonské „války proti teroru“ je vyčistit Střední východ od všech vlád, které stojí v cestě izraelské expanzi. 

USA hodlají udělat z Číny stejného strašáka, jako z Ruska. Trump obvinil Čínu z úmyslu ovlivnit americké volby

27. 9. 2018    pravda a russian
USA se chystají zahájit mohutný útok proti Číně na úrovni administrativy. Nástroje útoku jsou dobře známé: obvinění Číny z nepřátelské činnosti vůči americkým společnostem, odcizení duševního vlastnictví, kybernetických útoků a zasahování do voleb, oznámil portál Axios s odkazem na své zdroje v Bílém domě. "Bílý dům plánuje zveřejnění nových informací o nepřátelských aktivitách Číny proti státnímu a soukromému sektoru Ameriky a podle toho se chystá jednat".

Lípa (fejeton o tom, co se s námi nesmí dít)

Patrick Ungermann
27. 9. 2018
Přečetl jsem si na kelímku od kávy, že slavíme sto let republiky. Raději říkám, sto let od založení a prosazení naší novodobé státnosti. Víte, povídá se, že Japonci ovládají umění, jak z velkých věcí dělat malé. Říkají tomu bonsaj. Můj bývalý přítel je na zámku v Hořovicích zahradníkem. Mezi barokním a prvorepublikovým křídlem komnat až k zadní brance se železným sluncem ve mřížích šumí a kvete dílo jeho rukou, zámecký park. 


Teroristé DAEŠ se chystají vytvořit "chalífát" ve Střední Asii

27. 9. 2018       lenta  (video) 
Teroristická organizace DAEŠ (v Rusku zakázaná) se chystá vytvořit chalífát ve Střední Asii a aktivovat již vytvořené spící buňky - "džamaaty". Oznámil to ředitel protiteroristického centra SNS Andrej Novikov při zahájení druhé etapy cvičení Issyk-Kul - Antiteror 2018, informoval TASS. ... "Zvláštní znepokojení vyvolává skutečnost, že členové teroristických organizací se nevzdávají pokusů o proniknutí ze severu Afghánistánu na území středoasijského regionu za účelem destabilizace situace"...

Srandovní válka v Sýrii

Jiří Baťa
27. 9. 2018
Se zájmem jsem si přečetl pozoruhodnou „reportáž“ s protagonistkou „Přemluv bábu...“ s paní herečkou Marthou Issovou, když byla hostem pořadu Události, komentáře na ČT24 (ZDE). Jak je všeobecně známo, tato osůbka má syrské kořeny a také proto může o Sýrii více zasvěceně glosovat. A myslí, že stojí za pozornost některé její názory, které se dotýkají jak Sýrie, tak současného téma č. 1 – syrských „sirotků“. Především stojí za pozornost konstatování M. Issové, že její příbuzní kteří (asi ne zrovna špatně) žijí v Sýrii, si paradoxně dělají z války srandu. „Což je asi takový nejzdravější způsob,“ dodala Issová.

středa 26. září 2018

Mladí, vzdělaní Pražané a nevzdělaní, hloupí, staří venkované

Petr Sak
27. 9. 2018
V poslední době se v českém, ale i v evropském veřejném prostoru objevil nový fenomén dělení společnosti, kdy na jedné straně je "mladá vzdělaná“ městská populace a na druhé straně „stará nevzdělaná“ venkovská populace. Toto nálepkování voličů se objevuje po volbách, které dopadnou jinak, než očekávali nositelé tohoto nálepkování. Zvláště intenzivně bylo využíváno v mediální propagandě po prezidentských a parlamentních volbách, ale mezinárodní přesah této nálepky byl vidět i ve Velké Británii po brexitu, kdy politici a novináři tvrdili, že mladí vzdělaní voliči hlasovali pro Evropskou unii a staří nevzdělaní hlasovali pro brexit. 


Sporná osobnost sv. Václava

Jaroslav Král
27. 9. 2018
Také letos si dne 28. září si připomeneme nový státní svátek, označený jako Den české státnosti a s ním také spornou osobnost knížete Václava. Spor můžeme vést o to, jakou českou státnost vlastně máme slavit? Nesporné je naproti tomu, že bratrovražda nebyla motivována mezi panovnickými rody tehdy obvyklou touhou po vladařském stolci, ale odlišnou politickou koncepcí. 


Pravda mizí před našima očima

Paul Craig Roberts
26. 9. 2018   
PaulCraigRoberts
 Před časem jsem zveřejnil článek „Důkaz už na Západě žádnou hodnotu nemá“, a jako důkaz této teze jsem uvedl západní obvinění Ruska ze sestřelení malasijského letadla. Samozřejmě, že pro toto obvinění neexisoval jediný důkaz, zato však byl snesen bezpočet důkazů o tom, že letadlo sestřelili neonacisté, kteří se po Washingtonem zorganizovaném puči chopili moci na Ukrajině.

Rusko nedovolí biologické experimenty USA u svých hranic!

- kou -
26.9.2018 RiaRu a PrvníZprávy
Rusko neumožní Američanům provádět biologické experimenty na svých hranicích. Oznámil to v úterý ředitel odboru nešíření jaderných zbraní a zbraní ruského Ministerstva pro kontrolu zahraničních věcí Ruské federace Vladimir Jermakov.

Izrael sa sám vyfauloval z pozície samozvaného policajta Blízkeho východu

Letoun radiologického průzkumu Il-20
Gabriel Gačko
26. 9. 2018  HlavnéSprávySk
V súvislosti s dislokáciou ruského raketového systému S-300 v Sýrii položil ruský webový portál „politikus.ru“ otázku, či bolo naozaj nutné čakať dlhých päť rokov pokým ústretový postoj Ruska voči Izraelu zaplatilo svojimi životmi 15 ruských vojakov na palube lietadla IL-20

Jádro globální moci se zviditelňuje -1

Doc. Radim Valenčík, CSc.
Radim Valenčík
26. 9. 2018   blog autora
Uveřejňuji v rámci seriálu o vizi dva navazující články ze svého blogu ke kauze sestřeleného ruského letadla. Umožňují nahlédnout do pozadí mocenského boje, který se odehrává nikoli (jen) mezi jednotlivými zeměmi, ale (a především) uvnitř mocenských struktur v nich. Doba je nesmírně nebezpečná. Přináší však zviditelnění procesu rozpadu (a současně i nebezpečných důsledků tohoto rozpadu) jádra současné globální moci. První článek (opětovně zveřejněný dnes) zaznamenal rekordní počet přečtení. Druhý opětovně zveřejním zítra.


Zemřel Libor Vojkůvka; u nebeské brány ho jistě čekal jím zbožňovaný Rubens s čistým malířským plátnem pro jejich věčné nebeské malování…

Břetislav Olšer
26.9. 2018   Rukojmí
V pátek 21. září zemřel jeden z nejvýznamnějších současných českých malířů Libor Vojkůvka. Bylo mu 71 let. Byl hradní zahradník ve Šternberku, samouk, který maloval pracnou a originální metodou, kdy na plátně překrýval několik vrstev barev. Námětem jeho obrazů byly zdánlivě fantaskní výjevy často ze života hmyzu..

úterý 25. září 2018

Další fejk **** generála

gen. Petr Pavel
Vladimír Pelc
25. 9. 2018 VašeVěc
Fake news, které do veřejného prostoru posílá gen. Petr Pavel, jsou mimořádně nebezpečné. Na některé občany může jeho uniforma, hodnost a minulé působení v NATO a hejno nerez cingrlátek zavěšených na prsou účinkovat autoritativně. Proto jsou jeho fejky silně společensky nebezpečné.

Zveřejněno video „Bílých přileb" s inscenací „chemického útoku“ v Idlibu!

Údajné oběti "chemického" útoku
- kou -
25. 9. 2018  PrvníZprávy

Syrská agentura SANA zveřejnila videa dramatizace údajného chemického útoku v syrské provincii Idlib, které připravily „Bílé přilby“, aby mohly z něj obvinit vládní síly.

Problém zvaný Německo


Oskar Krejčí
25. 9. 2018 NovéSlovoSk
Politolog Oskar Krejčí ve svém komentáři varuje, že požadované i plánované navýšení vojenských výdajů Německa povede k tomu, že tento stát bude mít největší výdaje na obranu v Evropě a třetí největší na světě.


Krutý konec "syrotků"

Stanislav Blaha
25. 9. 2018   E-republika


Myčeši jsme lidé krutí, nechcem uprchlíky, sirotky, jsou neobutí, nemaj na dudlíky.Sto let montážních prací na budování republiky

Pavel Letko
25. 9. 2018  E-republika
Máme konečně, co jsme chtěli, svobodný stát, věrni zůstaneme. Král Karel I. se vrací prostřednictvím svých relikvií a veřejné úcty do Čech, na Moravu a do Slezska jako blahoslavený českého národa.

- - -
Bude tomu 100 let od vzniku Československé republiky. Podívejme se letem světem, jak běžel čas. Před 100 lety většina mladých Čechů sloužila blahoslavenému Karlovi z rodu Habsburků v c. k. armádě do roztrhání svých těl. Nicméně netruchleme, jak píší ZDE.

Vznikne blok proti EU z jejích členů Česka, Slovenska, Maďarska, Polska, Itálie, Rakouska, Bulharska a zatím jen čekatele Izraele…?


Břetislav Olšer
25.9. 2018   Rukojmí
V Evropské unii to zkrátka vře, na paškál přišlo tentokrát Maďarsko a to se český premiér Andrej Babiš a jeho maďarský protějšek Viktor Orbán setkali s představiteli dalších států visegrádské skupiny (V4) ještě před zářijovým neformálním summitem zmíněného evropského molochu.

Vojenský expert: Rusko rozšiřuje bezpečnostní zóny v Sýrii oprávněně

25. 9. 2018      zdroj a zdroj
Profesor Akademie vojenských věd sdělil Národní zpravodajské službě, co znamenají systémy radioelektronického potlačení, které se v SAR po incidentu s Il-20 posilují. Ministr obrany RF Sergej Šojgu hovořil o bezpečnostních opatřeních, která ruská armáda v Sýrii učiní v souvislosti s incidentem s Il-20. Podle jeho vyjádření budou provedena ve třech krocích...

Zneužívání psychiatrie jako další „evropská hodnota“: Stále ještě demokracie?

Ivan David
25. 9. 2018
Před více než třiceti lety byla sovětská psychiatrická společnost vyloučena ze Světové psychiatrické asociace na základě obvinění ze zneužívání psychiatrie v SSSR. Jednak byli mnozí odpůrci režimu nedobrovolně „léčeni“ v psychiatrických nemocnicích, jednak byl „vymyšlen“ zvláštní druh schizofrenie, který se projevoval odmítáním sovětského systému. Nyní francouzský soud nařídil psychiatrické vyšetření vůdkyni opozice Marine Le Pen… Hrozí jí tři roky vězení za šíření „násilných zpráv, které podněcují terorismus nebo pornografii či vážně poškozují lidskou důstojnost”.

pondělí 24. září 2018

K otázkám Václava Moravce 23.9.2018

Zdeněk Jemelík
24. 9. 2018  blog autora a Chamurappi
V Otázkách Václava Moravce ze dne 23.září 2018 připadla celá polovina časového prostoru na problematiku činnosti Policie České republiky a trestního řízení. V podstatné části šla řeč o kyberzločinu a způsobu, jakým se s ním naše policie pustila do křížku. Debatovali policejní prezident Tomáš Tuhý, nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman a chvíli i eurokomisařka Věra Jourová. Po větší část pořadu vládla ve studiu až selanková pohoda.

Rusko předá Sýrii do čtrnácti dnů S-300. Šojgu: odvetná opatření Ruska po zkáze Il-20 zchladí "horké hlavy". Kreml vysvětlil rozhodnutí o dodávce S-300 do Sýrie


24. 9. 2018     zde a zde a zde
Ministr obrany Sergej Šojgu oznámil, že Rusko předá Sýrii do dvou týdnů moderní komplex vzdušné obrany S-300, který je schopný zachytit prostředky vzdušného útoku v dálce více než 250 km a který může také zasáhnout několik vzdušných cílů.

Cochcárna

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta a rp
24. 9. 2018 PrvníZprávy
Toto pozapomenuté zdánlivě vulgární slovo vychází z věty: „Každý si dělá, co sám chce.“ , píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Husákovy pomsty

TARAS2
24.9.2018 TarasovaTerasa
Nebyla to příliš šťastná léta, ta sedmdesátá. Senilní stalinističtí geronti na čele sovětského státu a politbyra vedli Velkou zemi neomylně do záhuby, užívajíce si nezasloužených prebend. Na konci desetiletí přepadli Afghánistán, ale Bush se o čtvrt století později z jejich hlouposti stejně nepoučil.


Jak si Izrael a jeho sponzoři nadělali do vlastního hnízda

Geo
24. 9.  2018    Eurasia24
Tragický sestřel ruského letounu Il-20 (pravděpodobně) syrskou protivzdušnou obranou jistě vyvolal nejednu cynicky radostnou reakci ve Washingtonu, Londýně, Tel Avivu nebo Rijádu. „Několik much jednou ranou“ nemohlo věčné agresory nepotěšit. Ale nebudou to oni, kdo se bude nakonec smát.
Od začátku až do svého smutného konce byla akce důkladně naplánována a koordinována přinejmenším dvěma z uvedených čtyř hráčů. Cílem mělo být ničení a zabíjení – Syřanů, Íránců a (nejspíš) i Rusů.


Syrsko-ruské vítězství je jediný způsob, jak pomstít izraelsko-francouzské údery

Letoun radiolokačního průzkumu Il-20
Tony Cartalucci
24. 9. 2018  GlobalReasearche, překlad Zvědavec
Západní a ruské mediální zdroje oznámily, že 17. září došlo k údajnému společnému útoku izraelsko-francouzských sil na Sýrii. Tohoto útoku se zúčastnily izraelské válečné letouny a francouzské fregaty, operující ve Středozemním moři u pobřeží Sýrie. Během útoku zmizel z radarů ruský průzkumný letoun Il-20 se 14 členy posádky na palubě.

Putin a jestřábi: Rodí se koalice zodpovědnosti?

Radim Valenčík
24. 9. 2018 blog autora
V článku "Hodně silná káva Terezy Spencerové: SRAB PUTIN" z 19. září 2018, který zaznamenal rekordní počet přečtení, jsem v závěru napsal:
"Putin hraje o čas, a pokud mu jeho hra vyjde, můžeme se ze současné situace dostat se zdravou kůží. Ale to, kam až je schopna zajít současná globální moc, je zarážející. (Ke skutečným motivům jádra současné globální moci se doufám dostanu v nejbližší době.)"  (ZDE)

neděle 23. září 2018

Mobilizace před 80 lety a slova prezidenta Beneše: Budeme se bránit do posledního dechu. Já zůstanu se svou vojenskou družinou stále u vojska; nesmíme území už dál opouštět, bít se až k smrti a padnu s nimi

Břetislav Olšer

23. 9. 2018   Rukojmí
Před osmdesáti lety začala předzvěst tragédie 2. sv. války; večer 23. září 1938 vyhlásilo Československo v reakci na Hitlerovy stupňující se požadavky všeobecnou mobilizaci. Obrovské mravní odhodlání našeho národa bránit ohroženou republiku dodnes vzbuzuje zasloužený obdiv a úctu.Svobodo, kam jsi odešla?

Paul Craig Roberts
23. 9. 2018  
paulcraigroberts  
Moje generace je poslední, která ještě znala soukromí a prožila většinu svého života ve svobodě. Vzpomínám např. na dobu, kdy na řidičských průkazech nemusely být fotografie a už vůbec ne otisky prstů, a jediným dokumentem potřebným k získání řidičského oprávnění byl rodný list. Byli jste prostě tím, čím jste řekli, že jste. Otravné otázky, kterými vás dnes zahrnou, když děláte cosi tak jednoduchého, jako někomu oznamujete, že vám nefunguje telefon či internet, či ptáte se na výši poplatku za držení kreditní karty, byly nepřípustné.

Ve Zprávičkách: D na dětském kanále ČT slyšíme lži: Pásmo Gazy okupují „zlí Izraelci“; zatímco pořad “Průkopníci zítřka”, oficiální palestinské televize Hamásu, učí pravdu o “světové vládě islámu”

Břetislav Olšer
23. 9. 2018      Rukojmí
O co v napůl lživé reportáži ve Zprávičkách: D na dětském kanále ČT přesně šlo? „Teď se podíváme do dnešních škol na Izraelem okupovaném území Palestiny. Jejich žáci se obávají, že je nebude mít kdo učit. Peníze na školství dosud darovaly bohatší západní země a rozdělovala je OSN. Spojené státy americké ale letos žádné peníze neposlaly. a ty teď palestinskému školství chybějí,“ říká moderátor - presstitut.

Americká koalice evakuovala „vedení" IS ze syrské provincie!
- kou - 
23. 9. 2018 PrvníZprávy

Mezinárodní koalice pod vedením Spojených států vyvezla militanty teroristické skupiny „Islámský stát" ze syrské provincie Deir az Zour, uvedla RIA Novosti s odkazem na zprávu SANA citující místní zdroje.