Reklama

sobota 6. října 2018

Utečenec má pre české mimovládne organizácie cenu zlata

5. 10. 2018      Hlavné správy
Známa novinárka zverejnila sumy, ktoré české mimovládne organizácie dostávajú za neexistujúcich utečencov. Sputnik cenu utečencov tiež pozná. Budete sa diviť
Zverejnila pravdu o utečencoch a dostala sa na čierny zoznam. Bývalá poslankyňa a známa novinárka Jana Lorencová odhalila, čo stojí za hystériou okolo utečencov. Peniaze. Hromada peňazí. Lorencová na svojom Facebooku uviedla sumy, ktoré dostávajú mimovládne organizácie za to, že pomáhajú utečencom, aj keď žiadni utečenci v Českej republike nie sú.

Kwaśniewski: „Fort Trump“ bude pro Polsko spíše hrozbou než obranou

6.10. 2018  Rzeczpospolita, překlad PrvníZprávy 
Pokud se Donald Trump rozhodne restartovat vztahy s Ruskem, pak v Polsku rozhodně nebudou trvalé americké základny, řekl bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski.
Pokud však nedojde k dohodě mezi Ruskem a USA a Fort Trump se objeví na polském území, tak riziko pro Polsko bude vysoké, protože se stane účastníkem probíhajícího konfliktu ve vztazích mezi oběma velmocemi.

Nedovážejme jablka! Ta jsme schopni vypěstovat v nadstandardní kvalitě

Miroslav Toman na Žofínském foru
6. 10. 2018  PrvníZprávy
Aktuální situaci v potravinářském průmyslu bylo věnováno Žofínské fórum v Praze, na kterém první říjnový čtvrtek vystoupil ministr zemědělství Miroslav Toman na něm hovořil například o českých potravinách, soběstačnosti, dovozu potravin.

V této souvislosti ministr také o plošném monitoringu dovozů vepřového masa i tepelně neopracovaných výrobků z nich. Věnoval se rovněž obchodním řetězcům a slevovým akcím.

Paňáca show

6.10.2018  Tribun
Včerejší (4.10.) poslední předvolební debata na ČT mne utvrdila v názoru, že politici již zcela rezignovali na práci s voličem a spoléhají na všechno možné, jen na program a agitaci. Ti paňácové, co tam včera stáli, byli k nerozeznání. 
Všichni za se sebou podle všeho měli kurz herce Donutila „Zeptejte se, na co chcete, já na co chci odpovím“, premiér Babiš pak ještě nástavbu „Vy lžete“. Sem tam nějaká osobní urážka, ale programové jiskření žádné. Vizuálně jeden jako druhý, oblek a kravata, vymykal se jedině Pirát Bartoš, ale ne svými dready, nýbrž tím, jak pohublý a unavený vypadal. 

Vrací se zpět bolševické metody likvidace disidentů: Le Penová je prý šílená. Totalitní cirkus jede! Trest za zveřejnění pravdy o muslimských vrazích. Inspirace útokem našich "lékařů" na prezidenta Klause?

6. 10. 2018 ProtiProud
REDAKCE PROTIPROUD se pozastavuje nad špinavými metodami mocenských elit tzv. liberální demokracie, kteří jako dědici stalinismu neváhají zneužít psychiatrii za účelem likvidace svých oponentů

Francie byla zvyklá vydávat se téměř za maják svobody a demokracie. A hle: francouzský soud poslal vůdkyni jediné skutečné opoziční strany „Národní sdružení“ Marine Le Penovou na psychiatrické vyšetření.

Noční vlak veze americké tanky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu

Noční vlak veze americké tanky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu

6.10.2018 zdroj
Slovensko


Chmurný článek na AE News upozorňuje na skutečnost, že Američané vykládají v Hamburku vojenskou techniku a vezou ji nočními vlaky přes ČR a Slovensko na Ukrajinu. Všímá si také nedávné výzvy českého ministerstva obrany, že máme zpevnit mosty kvůli technice NATO.
Tohle nevypadá vůbec dobře. Přečtěte si celý článek - viz odkaz.

Washington jako stroj na sankce

Philip Giraldi
6.10.2018 ICH, překlad Zvědavec
Možná, že právě podnikatelské prostředí, odkud Trump pochází, ho vede k domněnce, že když někomu způsobíte dostatečně velké ekonomické potíže, tak se nakonec vzdá a bude souhlasit se vším, co budete chtít. Ačkoli tento přístup možná dobře funguje v oblasti nemovitostí v New Yorku, není to zaručeně cesta k úspěchu v rámci mezinárodních vztahů, protože země nejsou tak zranitelné vůči tlaku, jako jednotliví investoři nebo developeři.

pátek 5. října 2018

Pokorní, tišší a vděční

Michal Brand
5. 10. 2018
Pokorní, tišší a vděční uprchlíci. Většina z nich má univerzitní vzdělání. Inženýři, lékaři a doktoři věd. Poté, co povznesli svoje domovské země, chtějí na vysoký africký standard povznést i doposud zcela zaostalou Evropu. Již se nemohou dočkat, až budou radostně multikulturně a tolerantně žít v Evropě.
Vidíte? Už se těší, až budou do úmoru dřít, aby vydělali na důchody Evropanům a přinesli zaostalé Evropě ekonomický růst a technologický a vědecký progres.

Fico: Je čas hovoriť pravdu. Vyzývam Sulíka na duel v RTVS. Sulík: Dobre, ale až o týždeň

5. 10. 2018   Hlavné správy
Po dramatických a každodenne meniacich sa informáciách v kauze vraždy Kuciaka nastal podľa bývalého premiéra čas hovoriť pravdu. Predseda koaličnej strany Smer-SD Robert Fico vyzval lídra strany Sloboda a Solidarita Richarda Sulíka na televízny súboj. Ten by sa mal uskutočniť v RTVS už túto nedeľu v relácii O 5 minút 12, ak to verejnoprávna televízia umožní.

Sanep: V průzkumu nejdůvěryhodnější z kandidátů Pospíšil a Čunek

5. 10. 2018     První zprávy
Jiří Pospíšil a Jiří Čunek patří mezi nejdůvěryhodnější osobnosti kandidující v nadcházejících komunálních a senátních volbách. Na opačném konci je David Rath. Exkluzivní průzkum společnosti SANEP byl proveden ve dnech 14.– 21. září 2018 na vybrané skupině 1.975 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18+ let. Ze sedmnácti vybraných osobností kandidujících v nadcházejících komunálních a senátních volbách je nejdůvěryhodnější osobností bývalý ministr spravedlnosti, stávající předseda TOP 09 kandidující na pražského primátora Jiří Pospíšil. Ten má důvěru v souhrnu 37,5% obyvatel ČR.

Mezinárodní soudní dvůr: Sankce USA proti Iránu jsou nezákonné

Paul Craig Roberts
5. 10. 2018       PaulCraigRoberts
Mezinárodní soudní dvů v Haagu, který nejvyšším soudním orgánem OSN, nařídil v úterý Spojeným státům, aby své sankce proti Iránu, nepříznivě ovlivňující jak dovoz humanitární pomoci do této země, tak bezpečnost zdejšího civilního leteckého provozu, odvolaly.

Glivice, téměř každý den znovu a znovu

Michal Brand
5. 10. 2018
Západní hysterická válečnická propaganda je opravdu neúnavná. Když už nejsou k mání přitroublé „informace“ alá „Skripal psal zprávy tajným inkoustem“, tak se pachatelé zločinů proti míru a pachatelé zločinu plánování agresívní války proti Rusku vytasí s dalším příběhem pro protiruské nemyslící blby. Dnes nás oblažilo Holandsko. Tamní režim dnes oznámil „horkou novinku“ – „Rozkryli jsme kyberútok Rusů, tvrdí Nizozemci. Agenty prý zajímaly počítače OPCW i let MH17“, hlásá titulek. Podle „informací“ v článku se celý případ udál v dubnu. Skripal si 14 let nemohl vzpomenout na ruské agenty v Evropě a proto je „odhaloval“ až v době, kdy byl dávno mimo službu a měl odsezeno 6 let v base a pak ještě dalších 8 let na zadku v Salisbury.

Senátní kandidát Ivan David v barvách SPD: Chceme řešit problémy, které ostatní nechtějí vnímat

Ivan David
5. 10. 2018     Parlamentní listy (rozhovor)

„Váhal jsem ne proto, že mě oslovila SPD. Volil jsem ji, protože v dnešní nabídce jediná dává jakousi naději, že se vyhneme špatným koncům, ke kterým naše země směřuje. SPD je protestní strana s pokračující diskusí o programových otázkách, která má ve svých řadách bývalé členy pravicových i levicových stran, kteří byli zklamáni jejich vývojem,“ prozradil Ivan David, který se bude ucházet o místo v Senátu za SPD.

Pologramotný americký ministr vnitra chce blokádou zabránit Rusku ve vývozu ropy do Sýrie a Iráku


Boris Džerelijevský
5. 10. 2018   topwar (Americká odpověď lstivému Putinovi. Diverze a námořní blokáda)
Významný vojenský teoretik Karl von Clausewitz už v devatenáctém století vyznačil axiom, který si později všichni oblíbili: válka je pokračováním politiky jinými prostředky. Dnes se ale Američané, kteří již dávno dali politiku do služby ekonomice, snaží změnit výrok pruského generála a přeměnit válku na pokračování ekonomiky jinými prostředky. Bez jakékoli politické vsuvky.

To Babiš štval Hamáčkovými ústy v OSN proti Rusku

Lubomír Man
5. 10. 2018
„Ne všechny země, včetně těch ve východní Evropě, si mohou zvolit vlastní orientaci v zahraniční politice, aniž by ohrozily svou svrchovanost a územní celistvost“, řekl Hamáček coby zastupující ministr zahraničí České republiky před pěti dny v OSN, a ať už posluchačům jeho projevu či pozdějším jeho čtenářům v novinách či internetu, okamžitě vytanuly na mysli ty organizace či státy, které by onu svrchovanost a územní celistvost zemí, pocítivších chuť mít konečně svou vlastní zahraniční politiku, mohly asi tak ohrozit. 


Mělká sonda do hlubin voličovy duše

Vladimír Pelc
Vladimír Pelc
5. 10. 2018 VašeVěc
Prý je před volbami nejvhodnější osobní kontakt s potencionálními voliči. Osobní propagace. Nejlépe na ulici. Zkusil jsem to. A tak mi dovolte pár řádek o dílčích zkušenostech z takového osobního setkávání.

CM: S příchodem C-300 do Sýrie čeká na F-35 „PR katastrofa"!

Americká "stealth" stíhačka F-35
- kou -
5. 10. 2018  ContraMagazin a  PrvníZrpávy
Ruské raketové systémy S-300 v Sýrii přiměly Izrael ke zúžení vzdušného prostoru, napsal Contra Magazin. Ale Tel Aviv může udělat zoufalý krok a za pomoci amerických F-35 zaútočit na ruský systém. Bitevníci budou sestřeleni a způsobí to nenapravitelné škody na americkém vojensko-průmyslovému komplexu, je přesvědčen autor článku.

Na zaplacení reparací od Německa máme nárok

Ogňan Tuleškov
5. 10. 2018
Před nedávnou dobou jsme mohli číst názor jednoho „našeho odborníka“ na reparace. V podstatě prohlásil, že od našich reparačních nároků musíme odečíst hodnotu majetku, který jsme konfiskovali německému obyvatelstvu. Ovšem toto tvrzení je v rozporu s textem Pařížské reparační úmluvy. Jeden z jeho paragrafů nás zbavuje povinnosti hodnotu konfiskovaného majetku odečíst z našeho reparačního účtu. Cesta, kterou by rádoby odborník na reparace nám vytýčil, by vedla zřejmě k nulovému řešení. Prostě na reparacích bychom nic nebo téměř nic nedostali.

Hledání spasitele v organizovaném zmatku

Martin Koller
5. 10. 2018
Tři spasitelé v cizím zájmu
Historicky se v české, historii objevili tři spasitelé. První byl Ježíš, kterého využívala křesťanská církev k ovládnutí věřících i států. U nás nakonec sloužil především ke germanizaci a podpoře vlády cizácké šlechty po bitvě na Bílé hoře. Druhý byl Václav Havel, kterého vytvořily nadnárodní zájmové skupiny s cílem kolonizovat naši zemi, především v zájmu pangermánských sudeťáků a podpoře katolické církve s nimi spjaté. Úspěšně to spojili s komedií o pravdě a lásce.  


čtvrtek 4. října 2018

NATO není naše bezpečí, NATO ohrožuje naši existenci! - referát Mgr. Václav Dvořáka, autora filmu "Uloupené Kosovo" na Komořanském semináři. (VIDEO)

4. 10. 2018 Nová republika a Nezávislá médiaVystoupení Ivana Davida na předvolebním shromážění v Praze 4 u Obchodního centra Arkády

4. 10. 2018
Vážení přítomní, jsem kandidát do Senátu ve volebním obvodu 17 od Petrovic přes Lhotku a Modřany až po Zbraslav. Začnu aforismem polského spisovatele Stanislava Jerzy Lece: „Některé chyby jsou už chybami, některé ještě zásluhami.“ 

Žijeme v době, kdy ti bystřejší vidí, jakými cestami nás chtějí vést a k jakým koncům s nimi směřujeme. Většina mých protikandidátů jsou vášniví obhájci současného směřování. Nedivíme se, nesou za něj spoluodpovědnost.

Zhodnocení Trumpa: A že by nakonec Trump Veliký?

Paul Craig Roberts
4. 10. 2018  blog autora
Podporoval jsem zvolení Trumpa presidentem ze tří důvodů.
  1. Byl jediným kandidátem, který uznával potřebu normalizovat vztahy s Ruskem a skoncovat s rozdmycháváním konfliktu s ním.
  2. Byl jediným kandidátem, který uznával potřebu obnovit vysokou produktivitu americké výroby a návrat pracovních příležitostí ze zámoří zpět do USA.
  3. Byl jediným kandidátem, který mluvil přímo k americkým lidem, a ne k zájmovým skupinám vládnoucí elity.
Bál jsem se však toho, že Trump, s poměry ve Washingtonu neobeznámený, nebude dost dobře vědět, koho má jmenovat do vlády tak, aby svých cílů dosáhl.

Hrozí nevratný proces islamizace naší společnosti - sociolog Petr Hampl varuje na Komořanském semináři (VIDEO)

4.10.2018 Nová republika a Nezávislá médiaPanelová diskuse Budoucnost České republiky: hrozby a naděje (v Modřanském biografu)

4. 10. 2018
 Ivan David  VIDEO 
Jaroslav Bašta VIDEO
Václav Dvořák VIDEO 
Stanislav Novotný VIDEO 
Petr Hampl VIDEO
Jana Maříková VIDEO 
Lenka Procházková VIDEO
Martin Kunštek VIDEO

Příchod S-300 do Sýrie máme na videu. Šojgu: práce na instalaci jednotného systému řízení PVO v Sýrii budou dokončeny do 20. října


4. 10. 2018  lenta (+ minutové video) a russian
Ministerstvo obrany
Ruska zveřejnilo záběry o vykládce protiletadlových raketových systémů S-300 v Sýrii. Video opublikoval televizní kanál "Zvezda". Na záběrech, pořízených v nočních hodinách, jsou vidět odpalovací rampy, které vyjíždějí z plošiny nákladního letadla An-124-100 Ruslan.

středa 3. října 2018

Senátní kandidát Ivan David: Že jsme úžasně prosperující zemí? Projděte se a počítejte bezdomovce. Statisíce lidí v exekuci, děti bez školních obědů. A SPD na to má program, skutečně

3. 10. 2018    Parlamentní listy
„Lidé by měli být vyděšení z toho, co se děje v zemích, kde muslimské komunity nabírají na síle. Lidé, kteří neodmítají informace a nebagatelizují je, také vyděšeni jsou,” říká pro ParlamentníListy.cz exministr a kandidát do Senátu Ivan David. Lidi, které podle něj nepřesvědčí terorismus, sekání hlav, střílení zajatců, kamenování znásilněných žen, dopadnou stejně jako ti, kteří toto za okrajový jev považovali před staletími, tedy s uťatými hlavami.

Černý říjen

Ne Jelcinovu fašizmu
St. Hroch 
2. října 2018 Outsidermedia
V těchto dnech před čtvrtstoletím vyvrcholil spor mezi tehdejším ruským prezidentem Jelcinem a parlamentem země doslova krvavou lázní
.
Události probíhající v Moskvě od 24. září do 6. října 1993 byly našimi politiky i médii tehdy označovány jako vítězství demokracie nad komunismem…

Hamáček to (eventuálně) zařídí

Jiří Baťa 3. 10. 2018
Kontroverzní 1. místopředseda vlády, ministr vnitra a zahraničních věcí pan Hamáček (ČSSD) naprosto nedemokraticky neuznává názor, hlas a právo většiny. Názory a stanoviska široké veřejnosti v otázce přijetí 50 syrských „sirotků“, jasně deklarují, že jsou proti přijetí. Pan ministr Hamáček však navzdory těmto skutečnostem jejich většinový názor neuznává. Prý proto, že cituji: „Většina přispěvatelů je proti pomoci, ale sociální demokracie je strana, která stojí na nějakých principech solidarity a nemůže ty principy opustit,“ uvedl doslova pan Hamáček. 


Byl Skripal otráven Brity, protože se pokusil uprchnout zpět do Ruska?


Michal Brand
3. 10. 2018
V britské podřadné estrádě „Skripal, morče a nejedovatý jed“ nemine týden, aby nás britští šaškové neoblažili dalším pokračováním. Nejprve jsme byli v prvních dílech této mexické telenovely „informováni“ o tom, že Skripal se otrávil nejjedovatější bojovou otravnou látkou na světě, když ji snědl s pohankou, když se na něj vyvalila z kufru jeho neteře, když sáhl na jedem namazanou kliku u auta, pak jed vdechl z klimatizace auta, pak mu jed někdo stříkl do obličeje v parku a pak ještě se otrávil jedem z kliky u dveří svého bytu. Pak jsem se „dozvěděli“, že poplenice ve Velké Británii se nevyváží častěji než jednou za čtyři měsíce, protože flakon s jedem Novičok ležel na vrchu popelnice více než tři měsíce, než ho našli dva houmlesáci. 


Sergej Skripal odmítl věřit, že Rusko provedlo otravu

3. 10. 2018     tv.ru/news
Bývalý plukovník Hlavní výzvědné správy Ruska Sergej Skripal se nedomnívá, že Rusko je odpovědné za jeho otravu v březnu 2018. Ve své knize to napsal novinář BBC Mark Urban, který hovořil s poškozeným poté, co se probral z kómatu. Fragment práce vydal list The Guardian. V knize "The Skripal Files" (Věc Skripala) Urban popisuje osobní komunikaci se Skripalem. Když se probral z kómatu, odmítl přijmout verzi o účasti Ruska na pokusu o vraždu sebe a své dcery Julie.

Položení života za národ

Jiří Jírovec
3. 10. 2018
Co mi to říkáte? Že šel bych zas? Rád? Odpověď čekáte? Nasrat, jo, nasrat!! Karel Kryl, Píseň neznámého vojína. Představa položení života za vlast či národ je populární v dobách, kdy nehrozí proměňování slov v činy. Doby, kdy se král rubal v čele svých vojsk, byť poloslepý, jsou dávno pryč. Když se ve Vietnamu bojovalo o Ameriku (tuhle pitomost možná nikdo neřekl, ale když se může v Kábulu bojovat o Prahu, tak proč ne...), tak se budoucí president J.W. Bush ukryl do bezpečí domácí letecké základny.

Liga proti hanobení jako cenzor internetu

Richard Enos
3. 10. 2018   lewrockwell
Jestliže stále ještě máte možnost tyhle řádky číst, pak aktivity kritizující Ligu proti hanobení neprošly dosud nadřízeným procesem jejich automatického vymazávání, a zatím tedy ještě žijí.
Zatím...
S tušenými znameními, že svobodné vyjadřování na internetu je příliš velkou hrozbou pro mocnou elitu naší společnosti, vede Liga proti hanobení útok, který má její vlastní subjektivní názor na tzv. nenávistné projevy povýšit až do podoby internetového zákona.

Modřanský seminář: vystoupení Stanislava Novotného s kritikou české mediální scény a pokusů o cenzurování internetu (VIDEO)

3. 10. 2018  Nová republika a Nezávislá média
Na Modřanském semináři vystoupil bývalý policejní ředitel a předseda Asociace nezávislých médií JUDr. Stanislav Novotný s kritikou české mediální scény a pokusů o cenzuru internetu.Modřanský seminář 26.9.2018: vystoupení Jany Maříkové, kritizující dnešní stav českého školství a upadlé vlastenecké cítění nastupující mladé generace

3. 10. 2018  Nová republika a Nezávislá médiaModřanský seminář: vystoupení ekonoma Martina Kunšteka s úvahou na téma "Zničí nás globalizace nebo migranti?"

3. 10. 2018 Nová republika a Nezávislá médiaPostavili jsme pro vás... Ale už neříkáme, že za vaše peníze

Ivan David
3. 10. 2018
Obrací se mi žaludek ze záplavy billboardů a malých či obřích plakátů hlásících, co všechno "jsme postavili". Činí tak strany, které jsou u moci a tedy u peněz daňových poplatníků. Strany, které se k moci a penězům derou, prohlašují, co všechno postaví nebo zajistí, aby bylo zdarma (zase za peníze poplatníků). Pro to bych měl ještě jakés takés pochopení. Čím by měli zaujmout...? Jen se obávám (na hranici jistoty), že ony skvělé stavby nestavěly firmy vybrané korektně podle pravidel, ale podle ochoty financovat příští volební kampaň tak, ba dostaly příští zakázky s tím, že budou financovat další kampaň. A tak dále...

Lži piráta Ivana Bartoše šířícího nenávist

Ivan David
3. 10. 2018
Ivan Bartoš vyfocený před českou vlajkou bagatelizuje svoje fotky s vlajkou Antifašistické akce nebo nápisem Good Night White Pride (dobrou noc bílá hrdosti, pýcho) jako nahodilé, hlásí se k liberalismu (to mu lze věřit, když Piráti hlasují s TOP09, ODS, STAN) piratskelisty. Naproti tomu v témže úvodníku píše: "V momentě, kdy pan Konvička, lidé z hnutí Úsvit, pan Okamura, antisemita Adam B. Bartoš a další výtečníci české rádoby národovecké vlny v Praze exhibovali do té míry, že na náměstích stavěli šibenice, cítil jsem jako svou morální povinnost, říci tomuto způsobu prezentace jasné ne." Samozřejmě, že lže, protože ani jeden z uvedených "nestavěl šibenice". 

Uprchlík o integraci: "Od začátku odsouzeno k nezdaru"


Majd Abboud
3. 10. 2018   cicero
Náš autor přišel jako uprchlík ze Sýrie do Saarbrückenu před třemi lety. Tam zažil, jak se Německo při příležitosti zacházení s uprchlíky dopouštělo jedné chyby za druhou. Dnes píše: Aby integrace uspěla, je důležité ukončit dobře míněný "zakázaný způsob myšlení". Bitva o naše mínění

Patrick Lawrence
3.10.2018   Zvědavec
V Sýrii, na Ukrajině, v Jemenu a na jiných místech jsou bojiště, ale vzhledem ke stavu korporátních médií je možná nejdůležitější bitva, která se nyní bojuje, o naše mínění, tvrdí Patrick Lawrence.

úterý 2. října 2018

Skutečný extrémismus. SPD jiné národy respektuje, Piráti ani svůj vlastní. Anarchie ve vyhulených hlavách. O pakáži pracující pro Piráty.

Ivan David 
2. 10. 2018
Dnes jsem šel na předvolební shromáždění SPD na Náměstí míru v Praze, a už z dálky bylo patrno, že se děje cosi jiného. Na celém náměstí byl slyšet řev, za velkými reproduktory poskakovali kulturní pracovníci, mlátili do hudebních nástrojů a řvali v rytmu něco v jazyce připomínajícím angličtinu. Na pravé straně známý transparent vítající utečence. Zavolal jsem tedy volebnímu zmocněnci a dozvěděl jsem se, že předvolební shromáždění bylo zrušeno. Místo bylo řádně v srpnu pronajato od OÚ Praha 2  a ještě včera dopoledne potvrzeno, že pronájem schválený radou OÚ Praha 2 platí. 
Včera v 17 hodin pak bylo oznámeno mailem, že pronájem se ruší a to proto, že skupina "Kolektiv 115" ohlásila na Magistrátu hl.m Prahy shromáždění na Náměstí míru na tutéž dobu. Vedení SPD dospělo k závěru, že se nemohou nechat vyprovokovat k přímé konfrontaci. Takže ústup. Chápu, že by "kolektiv 115" vyprovokoval potyčky z nichž by samozřejmě bylo obviněno SPD.

Vyzobáno z webů za září 2018

Jan Kadubec
2. 10. 2018    Outsidermedia
*Bohužel vidíme, že se Čína snaží zasahovat do nadcházejících voleb v listopadu 2018 v USA proti mé administrativě. Nechtějí, abychom vyhráli, protože jsem první prezident, který šel do sporu s Čínou v otázkách obchodu. Vyhráváme v tomto sporu ve všech rovinách, prohlásil Trump na zasedání Rady bezpečnosti OSN. Čína si nepřeje, aby se Republikánské straně ve volbách dařilo. 


Od srpna 69 k listopadu 89 a volby v říjnu 2018

Radim Valenčík
2. 10. 2018  blog autora
Uveřejnil jsem před několika dny, v logice věci zařazuji do seriálu do volbách:
Poměrně velký rozruch způsobilo zveřejnění průzkumu CVVM (což je celkem renomovaná agentura), který proběhl od 8. do 20. září a zapojilo se do něj 1037 respondentů. Zde jsou jeho výsledky:

Na túto dobu sa raz bude pozerať ako na obrovský omyl

Eduard Chmelár
2.10.2018 blog autora
Som presvedčený, že na obdobie po roku 1989 sa raz bude pozerať ako na obrovský omyl. Nie pre nadobudnuté slobody, ale pre zničenie fungujúcich základov spoločenských potrieb, ktoré boli nahradené devastujúcim súkromným ziskom.

Vystoupení spisovatelky Lenky Procházkové na Modřanském semináři na podporu kandidáta Ivana Davida v senátních volbách (VIDEO)

2. 10. 2018  Nová republika a Nezávislá média

Lenka Procházková, spisovatelka, občanské aktivistka a signatářka Charty 77 podpořila kandidaturu MUDr. Ivana Davida v senátních volbách v okrsku 17 - Praha 12.
Hovořila o potřebě národního vzdoru proti prosazování cizích zájmů v naší zemi a o potřebě nového národního obrození.Jaroslav Bašta podpořil kandidáta do Senátu ČR za Prahu 12 - pana MUDr. Ivana Davida, CSc.

2.10.2018
MUDr. Ivana Davida - našeho kandidáta do Senátu ČR za Prahu 12 podpořil jeho kolega ze Zemanovy vlády Jaroslav Bašta, bývalý ministr bez portfej, později náš velvyslanec v Ruské federaci a posléze i velvyslanec ČR na Ukrajině.


Vystúpenie Ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Sergeja Lavrova na 73. zasadnutí VZ OSN

2. 10. 2018
Vážená pani predsedníčka, dámy a páni,
Vystúpenia počas všeobecnej diskusie na súčasnom zasadnutí Valného zhromaždenia OSN potvrdzujú, že medzinárodné vzťahy prechádzajú veľmi zložitou a protichodnou historickou etapou. Dnes sme všetci svedkami zrážky dvoch odlišne orientovaných trendov. Na jednej strane je to posilňovanie polycentrických princípov svetového poriadku, sebaisté otváranie nových centier hospodárskeho rastu, úsilie národov zachovať si suverenitu, zvoliť si tie rozvojové modely, ktoré spĺňajú ich národnú, kultúrnu, konfesionálnu identitu. Na druhej strane je to želanie celého radu západných štátov zachovať si samozvaný štatút „svetových lídrov“, spomaliť nezvratnosť objektívnych procesov tvorby multipolarity. Aby toto dosiahli, využívajú všetko, vrátane politického vydierania, ekonomického nátlaku a hrubej sily. Zakarpatí může následovat příklad Krymu

Rostislav Iščenko
2. 10. 2018     ukraina

 Politolog Rostislav Iščenko v rozhovoru s Ukrajina.ru hovořil o tom, jaké důsledky bude mít diplomatický konflikt v Zakarpatí mezi Maďarskem a Ukrajinou. Podle názoru experta Kyjev v posledních letech zavíral oči nad vydáváním pasů Maďarskem, Rumunskem a Polskem, protože mu tyto země zajišťovaly podporu při konfrontaci s Ruskem. Ale pak ukrajinské úřady začaly přijímat jazykové zákony namířené proti Rusku, které zároveň postihly všechny národy země, včetně etnických Maďarů.

Otevřený dopis panu Petru Fialovi, předsedovi ODS

Miroslav Polreich
2. 10.2018
Obracím se na Vás s žádostí o vysvětlení závažných okolností, týkajících se zneužití fingovaných dokumentů StB kandidátem na poslance navrhnutým Vaší stranou, který byl navíc i na tomto základě „vykroužkován“ stoupenci ODS a uspěl. Jedná se o závažný politický postoj schvalování agrese států Varšavské smlouvy proti Československu (dokonce po padesáti letech). Útoky proti mě nebyly a ani nemohly být osobní. Vašeho poslance, pana Žáčka neznám a nikdy jsem s ním nemluvil. Jedná se tudíž jen o záminku s mnohem závažnější tendencí o jejímž pozadí mám právo být Vámi informován.

Jsou před námi další volby. Poučili jsme se z předchozích? Volme ty, kteří nás nezklamou!

Bohumil Svoboda
2. 10. 2018
Letošní komunální volby vybočují z dosavadních předvolebních praktik zejména nebývale vysokou rafinovanou a lživou předvolební propagandou. „Naše“ sdělovací prostředky jsou pod přímým vlivem cizích vlastníků a tak jako vždy jim vychází vstříc. Pro svou špinavou a zrádcovskou práci jsou dokonale školeny západními, především americkými profesionály. Jejich propaganda se sice stále širšímu počtu občanů hnusí, ale přesto je stále velmi výkonná a účinná.

Myšlenkové „vývrtky“ Nejvyššího státního zastupitelství

Zdeněk Jemelík
2.10.2018  Security
Od 13. června 2013, kdy Nejvyšší státní zastupitelství připustilo nebo možná přímo vyvolalo nasazení státních zástupců Vrchního státního zastupitelství v Olomouci mimo obvod jejich místní příslušnosti při přepadení proti Úřadu vlády ČR, Jany Nečasové dr.Nagyové a tří poslanců Šlachtovými muži, jsem si myslel, že mě tento úřad pod vedením nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana již nemá čím překvapit. Ale mýlil jsem se.

Zbyněk Fiala: Dvě zprávy o koruně

Zbyněk Fiala
2. 10. 2018  VašeVěc
ČNB zvyšuje úrokové sazby, aby zvýšila kurz koruny, ale naráží při tom na odpor svých čtyřikrát přerostlých devizových rezerv.

Proč máme léta nejdražší cenu vody v kraji? (VIDEO)

Radek Novotný 
2. 10. 2018  Outsidermedia
Kvůli komu máme léta nejdražší cenu vody v kraji?


pondělí 1. října 2018

Ivan David na Svobodném rádiu

1. 10. 2018

ZDE

Prezident Srbska uvedl kvůli Kosovu armádu do bojové pohotovosti. Vučič požádá Putina o podporu v souvislosti se situací v Kosovu. Společné cvičení Srbska a Ruska začne 1. října

1. 10. 2018      lenta a russian a news/mir
Srbský prezident Alexandr Vučič uvedl armádu země do stavu bojové pohotovosti. Souvisí to se situací na severu Kosova, informoval televizní kanál RTS. Daný rozkaz byl zaslán Generálnímu štábu Ozbrojených sil země. Na rozkaz hlavy ministerstva vnitra Nebojši Stefanoviče byly také do stavu plné bojové pohotovosti uvedeny všechny síly speciálních jednotek srbské policie.

Krajně nebezpečná hra: USA připustily možnost námořní blokády Ruska!

1.10. 2018   První zprávy
Spojené státy mohou v případě potřeby uspořádat námořní blokádu Ruska, aby zabránily dodávkám energií do zemí Středního východu. Podle Moskvy by to však bylo vyhlášením války.
Toto prohlášení učinil americký ministr vnitra Ryan Zinke během vystoupení v Pittsburghu, uvedl list Washington Examiner.

Co mě nejvíce zaujalo na semináři v Litoměřicích

- OP -
1. 10. 2018
Co mě nejvíce zaujalo na semináři v Litoměřicích? Bylo to téma očekávané ekonomické a finanční krize a již dávno připravené plány na celosvětovou migraci, která významně zasáhne Evropu. Jak na tato témata nahlíží v Německu?


Ušlechtilé a upadlé světoobčanství, kultura a multikultura

Patrick Ungermann
1. 10. 2018
Hodně jsem přemýšlel o všem, co bych zahrnul mezi projevy ušlechtilého světoobčanství: To, že žiji s představou světa jako jediného místa svého pobytu a jako pozemšťan, bratr všech lidí, zvířat, hub, rostlin a nerostů, mohu, ba musím co nejpozorněji vnímat sebevzácnější a sebenepatrnější vzájemné vazby všeho vezdejšího. Světoobčan ví, že je jeho životní radost se ve svých vazbách k pozemšťanům pohybovat s citem a pokorně, s rozmyslem a odhodlaně, s vědomím toho, co smím, mohu a musím očekávat, a právě proto důvěřivě. Zároveň je nutné si uvědomovat, na jaký způsob jsem na světě doma. 


Evropské paradoxy... Článek, který odmítl odvysílat Český rozhlas.

1.10. 2018   část článku z PL
Dnes měl být na Českém rozhlasu Plus uveřejněn můj komentář z minulého týdne. Leč odvysílán nebyl. A nebude. Oficiálně s odůvodněním, že je prý "slabý".
Jen tak mezi námi - já ani jiné než slabé příspěvky psát neumím - o čemž svědčí i to, že ten minulý se několik dní držel na pozici nejčtenějšího komentáře...
Každopádně vám tu slabotu slabou dávám níže k dispozici k přečtení. Picture si udělejte sami..

Tolik Karolina Stonjaková na facebooku

Osmdesáté výročí: Až nápadné analogie s naší dnešní situací

Jaroslav Bašta
1. 10. 2018
V letošním roce, v němž oslavíme zanedlouho sté výročí vzniku nezávislého Československa, dnes vzpomínáme na jednu z nejtragičtějších kapitol moderní české historie, osmdesáté výročí mnichovské schůzky čtyř představitelů tehdejších evropských velmocí – Francie, Velké Británie, Itálie a Německa. Jak oni sami tehdy deklarovali, sešli se proto, aby jednali o míru pro celou příští generaci. A libovali si, jak nízkou cenu za tak bohulibý skutek musí zaplatit – Československo odstoupí svá pohraniční území Německu.