Reklama

sobota 13. října 2018

Ukrajina se stala nejchudší zemí Evropy

13. 10. 2018       lenta
Podle údajů Mezinárodního měnového fondu (MMF) se Ukrajina stala nejchudší zemí Evropy. Na své stránce na Facebooku to uvedl správce soukromého investičního fondu na americkém akciovém trhu Vladimír Kompanijec, který zveřejnil příslušnou infografiku. "V nové zprávě MMF o HDP na obyvatele nás obešlo Moldavsko a my jsme předstihli Papua-Novou Guineu", napsal.

Pozorovatelé OBSE napočítali na Donbasu 12 ukrajinských Buků


Světlana Stěpanová
13. 10. 2018     360tv
Alexandr Lukaševič, stálý zástupce Ruska v OBSE, uvedl, že na Ukrajině v Konstantinovce bylo zaregistrováno 12 protiletadlových raketových systémů Buk. Sčítání provedli pozorovatelé Speciální monitorovací mise OBSE (SMM). Oznámila to agentura RIA Novosti.

pátek 12. října 2018

Srdcař a obnovitel ČSSD Karel Šplíchal: Odejdětě

Karel Šplíchal
Karel Šplíchal, uvedl Radim Valenčík
12. 10. 2018 blog autora
Názor Karla Šplíchala, jedné z nejvýznamnějších osobností ČSSD, která zůstala věrná tradici této strany, viz: https://cs.wikipedia.org/wiki/Karel_%C5%A0pl%C3%ADchal
Z Vyšehradu Vás vyzývám: Odejděte!
(Slova sociálního demokrata od roku 1989)

Krym o krachu kyjevskej koncepcie „ruskej okupácie“

Krym, pláž Sudak

12. 10. 2018 HlavnéSprávy
Veľký počet ukrajinských turistov na Kryme je svedectvom krachu koncepcie Kyjeva o „okupačnom režime“ na polostrove, vyhlásil vicepremiér vlády a stály predstaviteľ Republiky Krym pri prezidentovi Ruska Georgij Muradov

Čermák: Filmaři a jejich falsifikace českých dějin- aneb filmaři a Církev

- rp -
12. 10. 2018  PrvníZprávy
Vybrat si pro dnešní komentář téma spojené s názvem v titulu, to chce trochu odvahy. Zvlášť kdy nejste filmový fanda, který často chodí do kin, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Vladimír Čermák.

Proč nebyli Rusíni pozváni na oslavy 100 výročí založení Československa?

Jan Korál a A. Gegalczij
12. 10. 2018
Česká republika se připravuje na oslavy 100. výročí založení Československa. Jak známo, při založení byla součástí ČSR také Podkarpatská Rus. České státní orgány se však chovají, jako by to tak nebylo a na výroční akce nezvou nikoho, kdo by Rusíny – potomky našich bývalých spoluobčanů, oficiálně reprezentoval. Položili jsme několik otázek našim Rusínům a zeptali se jich, co si o tom myslí?


Německo III. - Jak němečtí političtí kverulanti přispěli k udržení míru v Evropě a proti politice NATO, co představovaly mírové demonstrace posledních let a kdo za nimi stál?

Německo III - Kverulanté
- OP -
12. 10. 2018
Nemohu si pomoci, ale jako pracovní název by se pro tuto část spíše hodilo…“Jak nám skopčáci v roce 2014 zachránili mír v Evropě“ (pozn. doufám, že mi to pan editor nesmaže). Mnozí u nás jim nemohou přijít na jméno, je to dáno historicky. Jak se věci mají, jsem Vám trochu přiblížila v minulé části prostřednictvím slov profesora Mausfelda. Samozřejmě, že to není zdaleka vše, co by bylo nutné popsat. V této části se vracím trochu do minulosti, protože to považuji za významný kámen v mozaice pochopení vývoje po puči na Ukrajině. 

Levicové téma světa – objektivní nutnost

Miroslav Polreich
12. 10. 2018
Je po volbách a nejenom v Čechách má výsledek dosti jednoznačnou tendenci. Tradiční levicové strany se propadají až do nenávratna. Tendenční politologové mají jednoznačný pohled. Svět a tím i elektorát se změnil. Přesto si myslím, že věc a svět není tak jednoduchý, pokud zvážíme příčiny hlubším pohledem.

USA chtějí zaplatit zřeknutí se Evropy ruského plynu


Arťom Košelenko
12. 10. 2018 mk.ru/politics
Americké úřady se chystají vyčlenit 1 miliardu dolarů na financování evropských energetických projektů. Senátor za Republikánskou stranu Spojených států Ron Johnson a demokrat Chris Murphy vypracovali návrh zákona, který Washingtonu pomůže "zmařit kontrolu" Ruské federace nad Evropou. Podle dokumentu by americká vláda měla vyčlenit 1 miliardu dolarů na financování energetických projektů v Evropě.

čtvrtek 11. října 2018

EU – TO PRÝ JSME MY

Jiří Payne
11. 10. 2018   PravýProstor
Od milovníků EU slýcháme, že Evropská unie, to prý jsme my. Je to dost hloupý argument. Asi jako kdyby někdo tvrdil, že severokorejský režim není totalitní, protože přece president Kim Čong-un je Korejec. O charakteru jakékoli politické instituce nerozhoduje, odkud pochází lidé, kteří v ni působí, ale rovnováha a kontrola moci.

Velký mýtus na Slovensku se rozbíjí

Slovenský prezident Kiska v podání slovenského karikaturisty
Jiří Paroubek
11. 10. 2018   VašeVěc
Není to tak dlouho, co slovenský prezident Kiska, zřejmě za pomoci některých zahraničních zpravodajských služeb, provedl na Slovensku málem státní převrat. Po vraždě novináře Kuciaka a jeho snoubenky se podařilo zmanipulovat slovenské střední vrstvy, které dlouhá léta od roku 2006 musely strpět politickou dominanci strany Smer Roberta Fica na Slovensku, k pouličním kraválům.

Steven Seagal k protiruské hysterii: Fantazie a propaganda!

Steven Segal, americký herec
- kou -
11. 10. 2018 PrvníZprávy
Proti Rusku se vede proud propagandy, ve kterém je většina z výpovědí vymyšlená, a situace sama o sobě je důsledkem nesoudného a nemorálního politického boje ve Spojených státech.

Uvedl to herec a zvláštní zástupce ruského ministerstva zahraničí pro rusko-americké humanitární vztahy Steven Seagal.

Pesticidy se vyskytují ve více než polovině vod v Česku - (Tak na co máme normy?)

Radek Novotný
11. 10. 2018   Outsidermedia
Chcete vědět, jak je to s pesticidy ve vodě? Co se měří? Jak se „řeší limity“? Zda je prioritou správy vody zdraví lidí nebo zisky soukromých firem?
Zde je VIDEO a odpověď na vaše otázky:
Čestní občané a neuvěřitelná česká hloupost!

- vlk -
11. 10. 2018    KosaZostra čili  vlkovobloguje.wordpress.com
Je mi jasné, že jestliže ještě dneska jednou zavadím o věci, související nějak s Mnichovem, spousta z návštěvníků, přejede jen tuhle první větu a článek ani neotevře a půjde o dům dál. Viděl jsem to plasticky ve čtvrtek, kdy na Kose článek vyšel článek , dokumentující postoj tehdejší vlády USA, včetně prezidenta Roosevelta v době Mnichova. Věci v tuzemsku nepublikované, zásadní pro pochopení celé mnichovské konstrukce. Očekával jsem daleko větší návštěvnost. Ale projevila se únava materiálem, respektive tématem.


Šedá zóna pokrytectví aliance NATO

Finian Cunningham
11.10. 2018   Zvědavec

 Tento týden byl skutečně povedený! Bylo třeba snažit se tolerovat pokrytectví a hysterii Spojených států a jejich partnerů v NATO. Nactiutrhačná obvinění proti Rusku a zejména Číně mohou být sotva absurdnější, nebo nepříčetnější.

Brutální facebooková cenzura – Řídí jí přímo CTHH MV ČR?

Eva Hrindová
11.10. 2018   Rukojmí
Podmínky na této sociální síti se dost přitvrzují. Příspěvky a stránky se ruší a lidé se blokují za komentáře, u kterých jen těžko poznáte, v čem porušují pravidla…

Kam kráčí levice

Zbyněk Fiala
11.10.2018 VašeVěc 
Nejsme sami, kdo si klade tuto otázku po volbách, ve kterých tradiční levicové strany prakticky vymizely ze scény. Francouzský levicový digitální týdeník l´Obs (dříve Nouvel Observateur) se pokusil vytáhnou šest hlavních ohnisek současných bojů progresivců. Předkládám to s pár doplňujícími poznámkami.

https://www.nouvelobs.com/politique/20181003.OBS3337/revenu-de-base-cause-animale-decroissance-les-6-chantiers-de-la-gauche.html

Retro připomenutí: Rozhodnutí soudu o Peroutkovi... O tom média mlčí…

Antisemita Ferdinand Peroutka se svou ženou Slávkou
ve studiu Svobodné Evropy, kterou řídil
Jaromír Petřík
11. 10. 2018     jaromirpetrik
Tak se dívám, jak si „Pražská kavárna“ zase jednou naběhla ve svém nenávistném tažení proti prezidentovi Zemanovi, kdy soudce výroky Ferdinanda Peroutky označil za antisemitské. Jistě si naši občané pamatují, jak vyváděli představitelé „Pražské kavárny, když prezident Zeman o Ferdinandovi Peroutkovi řekl, že četl jeho článek, v němž údajně napsal, že „Hitler je gentleman“. Toto Peroutkovo údajné prohlášení se sice nikde nepodařilo dohledat, ale zato se dostaly na světlo světa jiné Peroutkovy výroky jako:

středa 10. října 2018

Polsko počítá, že rozhodnutí o rozmístění americké vojenské základny bude přijato na jaře

10. 10. 2018     zelv.ru
Polské orgány očekávají, že Amerika rozhodne o otázce dislokace své základny v republice do jara roku 2019. Bylo to řečeno hlavou polského ministerstva zahraničí Jacka Čaputoviče. V rozhovoru s novinami Kommersant ministr poznamenal, že vojáci NATO jsou v Polsku na rotačním základě a že jich "jsou jen asi 3000", zatímco Varšava chce, aby američtí vojáci byli v zemi trvale a aby jich bylo co možná nejvíce.

Kyjev nepustí pozorovatele ze zemí SNS k prezidentským volbám

10. 10. 2018     antifashist
Ukrajina se odhodlaně mění na cizorodý prvek vůči svým bývalým spoluobčanům. V případě Ruska to je možné ještě nějak vysvětlit. Vysvětlit distancování se od SNS je však poněkud obtížnější. Přesto se Kyjev rozhodl, že není nutné zvát pozorovatele z této organizace na nadcházející prezidentské volby v zemi. Ukrajinské úřady oficiálně odmítly účast pozorovatelů Společenství nezávislých států při monitorování nadcházejících prezidentských voleb na Ukrajině 31. března 2019, uvedl Sergej Lebeděv, hlava výkonného výboru SNS.

Novinář pilkou rozřezán na saudském konzulátu

Jaroslav Loudil
10. 10. 2018
Pan Trump si jako cíl své první zahraniční cesty ve funkci prezidenta vybral Saúdskou Arábii. Nyní byl na území Turecka /NATO/ v Istanbulu na saúdském konzulátu, na přímý pokyn vládnoucí saúdské rodiny, zavražděn a patologem rozřezán nepohodlný investigativní novinář, který si šel na konzulát vybavit papíry ke své svatbě.

EU: CENZURA INTERNETU

Judith Bergmanová
10. 10. 2018  PravýProstor
Web Pravý prostor si všímá cesty k cenzuře, kterou nastoupila Evropská unie v mnoha svých členských zemích. Text se týká bohužel i nás v Česku.

Kdy se opět stalo Rusko nepřítelem USA? Když Putin zabránil dokončení rozparcelování.

10. 10. 2018 SkrytáPravda
Tomu Putin zabránil a USA rozzuřil! A dnes již známe další kroky a pravý důvod.
Málokdo asi věděl o scénáři, který byl připraven na Rusko v období Jelcinovy vlády. Sice to zní šíleně, ale scénář na rozpad Ruska byl připraven.


Popis mapy:
Federální okruhy Ruské federace: Centrální federální okruh Severozápadní federální okruh Povolžský federální okruh Jižní federální okruh Severokavkazský federální okruh Uralský federální okruh Sibiřský federální okruh Dálněvýchodní federální okruh

Herečka Silvana Heißenberg píše Merkelové

Silvana Heißenberg
10. 10. 2018 Zvědavec
Jste nejopovrženíhodnější a nejkriminálnější spolková kancléřka, kterou kdy německý lid musel strpět. Importovala jste německému lidu záměrně a protizákonně teror, válku, chudobu a smrt prostřednictvím ilegálních azylových parazitů, statisíců žoldnéřů, IS teroristů a dalších těžkých zločinců do naší země. 

Pochopte ČSSD skrze Škodu Transportation

Erik Best 10. 10. 2018 EB
Když Josef Bernard počátkem roku 2015 skončil jako generální ředitel Škody Transportation, aby se mohl věnovat v dresu ČSSD politice, byla sociální demokracie starším koaličním partnerem a ovládala či zásadně ovlivňovala široké oblasti na národní úrovni včetně policie, veřejnoprávních médií, ČEZu a Úřadu pro zahraniční styky a informace. ČSSD měla ve výzkumech veřejného mínění 19-23 %. Škoda Transportation, zářný příklad privatizací éry Bohuslava Sobotky, měla proklamovanou hodnotu 40-50 miliard Kč. O tři roky později byla Škoda Transportation prodána PPF za 7,4 miliardy Kč, tedy s 80-85% slevou oproti deklarované ceně. 


Německo II. - současná realita týkající se uprchlíků - tak trochu drbylink a něco o psychologii mlčících davů a demokracii podle elit z rozhovoru se známým německým profesorem psychologie Rainerem Mausfeldem.

- OP -
10. 10. 2018
Jak hluboko jsi Německo kleslo! Proč o něm na Nové republice informuji?
(pozn. část II. z celkových VI., část I., kterou jsem nazvala teoretická, byla zveřejněna již dříve, viz ZDE)úterý 9. října 2018

Condoleezza Riceová - vzteklý šakal protiruské politiky


Ivan Golubničij
9. 10. 2018      webkamerton
Existují protivníci, kteří mohou být při vší své nesmiřitelnosti alespoň respektováni. V každém případě tomu tak bylo dříve. Dokonce ani v letech obrovských rozporů mezi SSSR a kapitalistickým světem nepovažovaly některé významné osobnosti z řad vůdců velkých kapitalistických zemí za hanebné vzdávat hold sovětskému lidu. Churchill se vyslovoval s respektem o Stalinovi. Samozřejmě že v reálném boji si ne vždy tyto osoby vybíraly přiměřené prostředky, ale slušnost dodržovaly. Dřívější vůdci byli skuteční politici a chápali důstojnost této hodnosti. V poslední době to je problém...


Svět ruskýma očima 474

Zajoch 
9. 10. 2018  Outsidermedia
Mnichovská smlouva – jeden z nejhanebnějších aktů v historii světové diplomacie  * * *  Ani nové vedení Gruzie po odchodu Saakašviliho nemá velké sympatie k Rusku, ale přesto v poměru k němu vede rozumnější politiku  * * *  Jak rozumět slovům prezidenta, že penzijní reforma v Rusku přinesla rozpočtu ztráty.

Voda je život aneb Nemelem nemelem

Aleš Macháček 
9.10.2018 E-republika
My prostě nemáme rádi přírodu. Proto milujeme auta, rádi umíráme smogem ve velkých městech, proto je nám dobře v přeplněném metru. Milujeme anonymitu měst, kde můžeme překračovat ležící těla a nevzbudíme tím všeobecné pobouření.


S Mercurym nazpívali píseň „Barcelona“, jež zazněla na zahájení LOH v Barceloně v roce 1992; zemřela Maria de Montserrat Viviana Concepción Caballé i Folch, alias Montserrat

Břetislav Olšer
9.10. 2018   Rukojmí
Úžasná španělská operní pěvkyně Montserrat Caballé odešla po dlouhé nemoci ve věku 85 let; skonala v nemocnici Hospital de la Santa Creu i Sant Pau ve své tolik milované katalánské metropoli Barcelona…

P. C. Roberts: Všechno je podvod


Paul Craig Roberts
Paul Craig Roberts 
9. 10. 2018  blog autora, překlad Lubomír Man
Izraelský agent na terorismus a skryté vraždy vysvětluje, že domnělý útok na Skripalovy s údajným nervovým plynem je pro každého, kdo má o věci pojem, naprosto zřejmým podfukem: „Je to jedna stupidita přikládaná na stupiditu přecházející.“ říká izraelský expert.


pondělí 8. října 2018

Jiří Dolejš ke komunálním volbám

Jiří Jírovec
8. 10. 2018

Je příznačné, že Jiří Dolejš publikoval svůj názor na volby a budoucnost KSČM v Bakalově aktuálně.cz. KSČM totiž media nevlastní, když pomineme téměř neviditelné Haló noviny.To, co napsal je snůška nesmyslů opřená o představu, že lidé touží po minulosti. Dolejš varuje: "Vztyčením praporů stalinismu a nacionalismu by byla překročena hranice, za kterou už nelze být s takto znehodnoceným politickým vehiklem loajální."

Generální tajemník NATO vysvětlil Srbům, proč bylo třeba je bombardovat a vyzval je, aby se dívali dopředu

8. 10. 2018     lenta
Bombardování Jugoslávie v roce 1999 bylo provedeno kvůli ochraně obyvatelstva a svržení prezidenta země Slobodana Miloševiče. Na setkání se srbskými studenty v Bělehradě o tom hovořil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, sdělil televizní kanál RTS.

Opona padá!


Zdeněk Hrabica
8. 10. 2018
Když čas oponou trhnul, když se lidé ocitli po různých politických vánicích a po jiných agentomániích v situacích, z houfu se rozutekli. Rychlostí, jako když do vrabců střelí, si začali bránit své soukromí. Co jiného měli dělat, namítají mnozí. Cožpak je vůbec někomu zapotřebí, nechat si donekonečna nadávat do zlodějů, do zločinců, do vyžírků, do estebáků, do komoušů a do komančů? Lepší je zatloukat a být jiným.

USA takovou odpověď neočekávaly. Rusko končí s ničením plutonia pro vojenské účely

8. 10. 2018     yandex
Už na začátku tohoto století byla mezi USA a Ruskem podepsána dohoda o zničení plutonia pro vojenské účely, aby obě země mohly klidně spát. Mělo se ničit výrobní metodou, v Rusku byl postaven závod, který z něj vyrábí plutonium pro palivo pro jaderné reaktory atomových elektráren, ale Spojené státy se rozhodly to tak nedělat.

Výsledek voleb může znamenat pád vlády

Mirko Raduševič
8. 10. 2018  Literárky
Zdá se to někomu nereálné? Pochopitelně je to jen úvaha nad výsledkem komunálních a senátních voleb, který lze jednoznačně označit – porážka levice. Každopádně výsledek ovlivní chování hnutí Ano vůči levicovým stranám.


Jů bude prezident, Hele premiérem

Taras
8. 10. 2018 TarasovaTerasa
Před časem vzbudila pozornost aféra okolo německého novináře Uda Ulfkotta (loni zemřel), který otevřeně přiznal, že za dobu jeho působení v listu Frankfurter Allgemeine Zeitung byla řada jeho článků sepsána na objednávku CIA či přímo touto dobročinnou organizací. (ZDE) Náš mainstream si toho moc nevšímal, bodejť by si sral do vlastního hnízda. Že však obdobné charaktery působí i v našich novinách, o tom není sporu. Jeden z nich se jmenuje Vojtěch Berger.


Komunální horor: V Praze zvítězili koně amerických neoconů, na krajích zvítězili Babišovi globalčiky a na okresech v polovině republiky vyhráli koně česko-německého landsmančaftu a Sudeťáků! To nevymyslíš! Totální krach tradiční levice v podobě ČSSD a KSČM, SPD skončila se 155 mandáty dokonce daleko za ČSSD! Konceptuální válka o Čechy a Moravu je spuštěna, Novum Ordo a tři hlavy hydry! Národ chce více NATO, více Bruselu a více Sudet. Víme, proč je výsledek takový, jaký nastal!- VK -
8. 10. 2018 AENews
Mnohé teze autora následujícího textu redakce Nové republiky nesdílí, přesto text uveřejňujeme v plném rozsahu. Autor má mnoho výstižných postřehů a hodnocení, které doplní mozaiku povolebních hodnocení a úvah. Je kritický především k subjektům vystupujícím na české politické scéně jako reálné alternativy k dnešním držitelům moci, a které, žel bohu, v posledních volbách katastrofálně pohořely.

Volby mezi debaklem a (možná) vítězstvím

Petr Hampl
8. 10. 2018 PravýProstor
770 nebezpečných slov o senátních a komunálních volbách 2018
Varování: Následující text obsahuje narativy, které dohání pražskou a brněnskou kavárnu k zuřivosti

neděle 7. října 2018

Volby 2018: Miliardář Babiš nahradil levici a upevnil korporátní fašismus

Václav Umlauf 
7. 10. 2018 E-republika
Demokracii jsme už ztratili dávno, ale tu nikdo nepostrádá. Voliči začali dělat rozdíl mezi skupinou politických žoldnéřů prodanou nadnárodním korporacím (tzv. deep state) a mezi normálními korporátními fašisty nacionálního ražení, kteří chtějí klid na práci ve vlastních feudálních lénech.


Britská kybernetická vojska se rozhodla nechat Kreml bez elektřiny

6. 10. 2018     lenta
Vojenské velení Velké Británie prohlásilo, že je připraveno provést kybernetický útok na Rusko a ponechat Moskvu bez elektřiny. Tento scénář bude uskutečněn v případě útoku na jednu ze západních zemí. Informoval o tom list The Sunday Times s odkazem na vysoce postavený zdroj v bezpečnostních službách království.

Jasný volební vzkaz: Praha už k Česku nepatří! Hlavní město dobyli bruselští kolaboranti. Absolutní vítěz udělal první chybu. ODS jako pravé křídlo ČSSD? Piráti místo KSČM. Okamura nemusí zoufat. Boj o všechno teprve začíná

Petr Hájek
7. 10. 2018 ProtiProud
Petr Hájek komentuje první dojmy ze skončených voleb a překvapivě dochází k nadějeplným závěrům

ČSSD - skokan roku (do propasti), levice prohrát nemohla

Ivan David
7. 10. 2018
Dočítám se takové věci, jako že "levice utrpěla debakl". Je to nesmysl, protože tu dávno žádná levice není. Vojtěch Filip se dlouhodobě stará především o to, aby se udržel ve funkci. Zvolil pro to obvyklou metodu, podporuje ty, kteří ho podporují a naopak. Jelikož je to nejen priorita, ale současně 90% zájmu, nedá se počítat s tím, že by voliči nadšeně jeho prioritu sdíleli. Vedení KSČM za jakési mlhavé přísliby podpořilo vládu ANO s ČSSD, jejíž vedení postupuje stejně jako Vojtěch Filip, stará se o dosazování vlivných milců do tučných úřadů.

Hrst nekorektních postřehů k včerejším volbám

Jiří Vyvadil
7.10. 2018   Vaše věc
…Výrokem dosahujícím úrovně vtipu roku je prohlášení předsedy ČSSD, že se soc.dem. odrazila ode dna. To fakt nemá chybu. Když se uváží, že poprvé od roku 1990 nebude mít ČSSD zastoupení ani jednoho zastupitele v Praze a kdy vypadla z celé řady krajských měst, bude možná tento vtip uváděn na Silvestra tohoto roku…