Reklama

sobota 20. října 2018

Iščenko o havárii Su-27: Američané se cvičí na boj s Ruskem

21. 10. 2018      ukraina
V novém vydání programu "Iščenko o nejdůležitějším" politolog Rostislav Iščenko okomentoval zprávy o tom, že na Ukrajině během cvičení Čisté nebe havaroval letoun Su-27 s ukrajinskými a americkými piloty. Upřesnil, že stroj byl vyroben ještě v dobách SSSR a je zastaralým modelem současného Su-35, který je ve výzbroji ruské armády.

Istanbulská úmluva - předmět nedůstojných blamáží?

Jiří Baťa
21. 10. 2018
V poslední době se veřejnosti dostali poněkud irelevantní informace, nebo spíše konspirace, týkající se tzv. Istanbulské úmluvy. Prohlášení kněze, prof. Piťhy, který tento dokument odsoudil ve svém svatováclavském kázání ve svatovítské katedrále na Pražském hradě, kde mj. mluvil i o nebezpečí Istanbulské úmluvy, jejíž ratifikaci by měl český parlament projednávat. Podle profesora Piťhy jde o nebezpečný dokument, a ve svém kázání načtrtl děsivou vizi, jak bude za čas naše společnost a civilizace fungovat.

Die Welt: Evropa praská ve švech kvůli hromadě problémů!

20.10. 2018   první zprávy
Evropa je ohrožena nejen brexitem, ale i velkým množstvím dalších nakupených problémů, napsal Die Welt.Hospodářská krize v Itálii, migrace, nárůst populismu - to všechno vede k finančním ztrátám a podkopává důvěru občanů Unie svým vládám, uvedl autor článku Christoph Schiltz.

Sto let republiky

 Břetislav Olšer
20.10. 2018 v rozhovoru pro PL
 Alena Vitásková by měla dostat vyznamenání rovněž za uplynulých 1 831 probdělých nocích, když setnula jednu z bezpočtu hlav bestie zvané česká justiční mafie… Napsala o tom ve svých třech knihách o solárních baronech. Vyznamenání má dostat i Michal David, který byl hvězdou během bezkonkurenčních československých spartakiád, jejichž cvičební skladby doprovázely jeho písně. S tímto nemám žádný problém.

"Americká sabotáž": Rusko reagovalo na zprávy o možných sankcích USA za účast na obnově Sýrie


Roman Šimajev, Polina Poletajevová
20. 10. 2018     russian
Prohlášení USA o záměru pracovat na vyřešení konfliktu a obnovení Sýrie "nejsou nic jiného než výmluvy", zdůraznil náměstek ministra zahraničí RF Sergej Rjabkov. Domnívá se, že Washington se zaměřil na odmítání nutnosti pomáhat Damašku. Takto diplomat okomentoval publikace, podle nichž Bílý dům připravuje strategii k uložení finančních omezení vůči ruským a iránským firmám, zapojeným do obnovy SAR. Jak bylo řečeno ve Státní dumě, Amerika má zájem na udržení napětí v regionu. Rada federace je zároveň přesvědčena, že Spojené státy se snaží používat finanční páky k vyvíjení tlaku na další země.

pátek 19. října 2018

Nepoučitelní neználkové

Onlooker
19. 10. 2018  Outsidermedia
Už poručík Goodbody věděl, že Afghánci jsou lstiví. Naše armádní špičky a někteří takynovináři to zřejmě netuší.

čtvrtek 18. října 2018

Rusko požádalo USA o objasnění možného přesunu DAEŠ do Afghánistánu

18. 10. 2018     russian
Rusko požádalo Spojené státy o objasnění možné přepravy bojovníků teroristické skupiny DAEŠ ze Sýrie do Iráku a Afghánistánu. V rozhovoru s RT France, Le Figaro a Paris Match to řekl ministr zahraničí Ruska Sergej Lavrov.

Lavrov odepřel Ukrajině právo provádět s NATO společná cvičení v Azovském moři

18. 10. 2018     https://lenta.ru/news/2018/10/18/no_maneuvers/
Ukrajina nebude moci provést společné cvičení s NATO v Azovském moři, protože to vyžaduje souhlas Ruska. Uvedl to ministr zahraničí RF Sergej Lavrov v rozhovoru s RT France, Paris Match a Figaro. Stenogram rozhovoru je vystaven na internetové stránce Ministerstva zahraničních věcí Ruské federace.

Pomóóóc, vždyť se z té přemíry svobody udusíme!

Lubomír Man
18. 10. 2018
Čeho je moc, toho je příliš, říká se mezi lidem, a já bych k tomu rád dodal, že momentálně je u nás zvlášť naddimenzovaná svoboda. Ano svoboda ve všem, na co si vzpomenete, od tisku, k televizi, k názorům lidí i k projevům státníků, všude je svobody tolik, že to začíná ohrožovat zdraví jednotlivce i národa jako celku. Každý si prostě píše a plká, co ho zrovna napadne, vznešeně se tomu říká souboj idejí, který je prý nutný proto, aby duševní zdraví jednotlivců i národa nezcepenělo, a jako štítu téhle národní roztříštěnosti se využívá Masarykův výrok, že demokracie je diskuze a že diskutovat je prostě potřeba, jen když se prý diskutuje slušně.

Kosovský parlament odhlasoval vytvoření armády

18. 120. 2018      russian
Kosovský parlament odhlasoval transformaci bezpečnostních jednotek republiky v plnohodnotnou armádu. Jak uvádí Gazeta Express, pro zřízení ministerstva obrany republiky hlasovalo 101 ze 102 přítomných poslanců. Přičemž poslanci Srbského seznamu opustili před hlasováním sál. Utváření kosovských ozbrojených sil bude vyžadovat změny v ústavě. Dříve srbský prezident Alexandr Vučič uvedl, že Srbsko neuznává nezávislost Kosova , přestože Západ to od Bělehradu požaduje.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Německo IV. – demonstrace související s vraždami provedenými uprchlíky - Kandel a Chemnitz a jak politický establishment a média vytváří chaos. Kdy bude další demonstrace, která konečně probudí davy? Na závěr v drbylinku – jak policistka skončila v řece Mohanu.

-OP-
19. 10. 2018
V této části IV. navazuji na část předchozí o demonstracích mírového hnutí. Jak jsem již dříve zmínila je mou snahou přiblížit dění v celém kontextu událostí tak, jak to v našich médiích moc nezaznívá. Také poukázat na to, jakým způsobem se němečtí politici, a to i na místní úrovni usilovně snaží nepříjemnou pravdu zamlčovat, jak využívají všechny prostředky k tomu, aby mnohdy již neúnosný stav a páchané nepravosti byly uvrženy do zcela nesrozumitelného a chaotického kontextu. Krátce jak politici i média zcela manipulují se skutečností. 

Místopředseda výboru pro obranu Radovan Vích: ,,Evropská unie se podle mne vydala na sestupnou trajektorii svých úspěchů a přínosů pro její obyvatele zejména přijetím dvou smluv, Maastrichtské a Lisabonské. Přesunem z jednomyslného hlasování na většinové se drasticky snížila možnost menších nebo méně osídlených států cokoli ovlivnit na evropské úrovni".

18.10. 2018   PL, část rozhovoru
EU se snaží smazat identitu jednotlivých států, které se snaží vykořenit a místo nich vytvořit jeden velký nadnárodní superstát. Představte si, že ani všechny bývalé státy RVHP, které jsou členy EU, dohromady nemohou prosadit žádné rozhodnutí, a dokonce ani nedosáhnou na takzvanou blokační menšinu. O čem nemůžou rozhodovat, to však musí ve striktně daných lhůtách plnit.

LA LLUM NEGRA: Předseda Pirátské strany Ivan Bartoš spolu s manželkou Lydií pózovali pro fotografa v Barceloně před zednářskými symboly!


18.10. 2018   Aeronet
Výstava Černého světla, sepjetí rukou do formace vidoucího oka, symbol vah a bohyně Kálí! Fotografie si teď mezi sebou posílají členové Pirátské strany, Bartošova manželka v ČR dokonce kandidovala do komunálu jako “Kněžka chaosu”!

středa 17. října 2018

Velká „daňová“ kauza - 1: Soudy drží rekordní kauci i obviněného za mřížemi

Zdeněk Jemelík
17. 10. 2018     ZdenekJemelik a www.chamurappi.eu
Tímto článkem navazuji na řadu „Kauza Zadeh – konečně svědci !“ jejíž 13. díl vyšel 22. června 2010. Protože řada je hodně dlouhá a od posledního článku uplynulo hodně času, považuji za vhodné stručně zopakovat, o co se v případu jedná.  V procesu, vedeném u Krajského soudu v Brně před senátem předsedy Aleše Novotného pod sp.zn. 46 T 5/2015 stojí před soudem 15 obžalovaných, kterým žalobce klade za vinu, že krácením daně z přidané hodnoty při obchodování s pohonnými hmotami poškodili stát o 2,5 miliardy Kč. 


Obžaloba Václava Havla za schvalování masakru Srbů kvůli základně Camp Bondsteel v Kosovu proti Rusku

Václav Havel a Madeleine Albrightová
     
17. 10. 2018 SkrytáPravda
Udělal Bill Clinton a McCain s dcerou pražských židovských předků Albrightovou z věčně opilého Havla stejně jako ze závislého na alkoholu Jelcina hlupáka, nebo Havel o důvodu masakrů věděl, protože je schvaloval?
Masakry civilistů v Jugoslávii, především v Bělehradu byly zahájeny v březnu. Tím si začala armáda USA čistit prostor pro další základnu směrem k Ukrajině a Moskvě. Po 78 dnech zvěrstva kolem Kosova skončily, místo bylo vyčištěné a...


Ad Tereza Spencerová

Miroslav Pavel
Miroslav Pavel
17. 10. 2018  Literárky
Původně jsem nechtěl k odchodu Terezy Spencerové z Literárních novin psát nic dalšího, než co jsme s Petrem Bílkem už napsali. Diskuze pod tímto naším stanoviskem ale ve mně vyvolala značné rozpaky. A tak jsem si řekl, že přece jen něco ke všemu dodám. Tak především: 

Nakupte americké zbraně, staňte se zranitelnými

Erik Best
17. 10. 2018  EB
Až americký ministr obrany James Mattis navštíví 28. října na několik hodin Prahu, aby se zúčastnil vojenské přehlídky ke stému výročí vzniku Československa, bude nabádat české představitele, aby nakoupili americké vrtulníky, obrněná vozidla a další vojenskou techniku. Zároveň ale bude Mattis nepřímo nabádat české představitele, aby vydali svou armádu všanc „poklesu amerického zbrojního průmyslu,“ jak o tom mluví nejnovější zpráva Mattisova vlastního ministerstva


Syrský uprchlík: většina migrantů chce ovládnout Evropu a zničit křesťanství

MIKE/VOE
17. 10. 2018 PravýProstor
V rozhovoru pro německý časopis syrský uprchlík hovoří o skutečných záměrech uprchlíků, kteří přišli do Německa. Německý redaktor změnil jeho jméno na “Paul” pro jeho vlastní ochranu.

Joseph E. Stiglitz: Lidé versus peníze v amerických volbách

Joseph E. Stiglitz
Joseph E. Stiglitz
17 10. 2018  ProjectSyndicate
Brzo zjistíme, zda Američané dají přednost budoucnosti Ameriky nebo tomu, že peníze poplynou do republikánské kasy. Politická a ekonomická prosperita USA, do velké míry také mír a prosperita celého světa závisí na odpovědnosti Američanů…Stopa zrůdností západní demokracie, která se neztratila

Jaromír Petřík
17. 10. 2018     jaromirpetrik
Na blogu IDnes jsou autoři, kteří se zabývají zločiny komunismu. Určitě je vhodné si tyto zločiny připomínat, aby se již neopakovaly, ale ještě potřebnější je, připomínat si zločiny západní demokracie. Ty se totiž dějí dodnes.K napsání tohoto blogu mne inspiroval článek pana Trizuljaka "Stopa komunistických zrůdností, která se neztratila" trizuljak. Jeho problém ovšem je, že ve svojí diskusi připouští pouze souhlasné a obdivné příspěvky. 

Ranní kávička Terezy Spencerové 17.10.


Tereza Spencerová
Tereza Spencerová, úvod Radim Valenčík
17.10.2018  blog R. Valenčíka
Na žádost několika svých kamarádů, kteří nejsou Facebooku a nechtějí na něm být (mají pro to prý své důvody), přetahuji vynikající "ranní kávičky" Terezy Spencerové na svůj blog, který čtou pravidelně.

"Ranní kávičky" se na FB kaskádově replikují formou sdílení a potvrzují tak teorii memplexů. Počet jejich přečtení je nyní již větší než nejčtennějšího mediálního mainstreamu.

Co ti Amíci, už se nám definitivně pomátli?

St.Hroch 
17. 10. 2018
K rozdmýchávání sporů uvnitř Pravoslavné církve…
Jestliže o církevním sporu musí jednat bezpečnostní rada jaderné mocnosti, je to nejspíš vážné. Podle agenturní informace prezident Ruské federace (RF) Vladimír Putin jednal na mimořádné schůzce se členy Bezpečnostní rady RF o rozhodnutí „Vesmírného patriarchátu“ navrátit ukrajinských pravoslavným církvím kanonický statut a zrušit rozhodnutí (z roku 1686) o předání ukrajinské církve Moskevskému patriarchátu…

Rozřezaný novinář a západní ticho po pěšině

Jamal Khashoggi
Václav Umlauf 
17.10.2018  E-republika
Noviny na Západě umně manipulují vraždu svého zaměstnance. Tuto vraždu naopak do detailů odkrývá ruské médium, které Washington Post systematicky obžalovává z manipulace. To je svět, ve kterém žijeme.

úterý 16. října 2018

Zahraniční politika jsem já, sakra už!

Erik Best
16. 10. 2018 EB
Když si předseda hnutí ANO Andrej Babiš v únoru roku 2016 ještě jako ministr financí v rozhovoru s Financial Times hrál na Ludvíka XIV. („Strana je spojená s mojí osobou. Strana jsem já.”), mluvilo se o tom ještě několik dní. Přiznat takovou míru kontroly jednoho člověka nad důležitou politickou stranou v demokratické zemi bylo něco mimořádného. 


Humboldtova univerzita v Berlíně zřizuje Šaríja institut. Za státní peníze bude pro mešity připravovat imámy.

Jana Maříková
16. 10. 2018 hu-berlin.de/inst-islam-theol
Nejstarší berlínká vysoká škola - Huboldtova univerzita - otevírá Islámský institut. Má jít o muslimskou obodbu teologické fakulty, na níž studují budoucí křesťanští kněží. Do vzniku instituce, která bude připravovat budoucí imámy a učitele islámského náboženství, investuje jen město Berlín minimálně 13,8 milionu Eur. Ve vedení institutu zasedli představitelé extrémně konzervativní formy islámu. "V německém tisku je nová universitní složka ironicky označována jako Šárija institut".

Moudrost a cit chodí postranními ulicemi

Josef Jan Novák
16. 10. 2018
Jedna kamarádka z Brna, která se mě ptala, koho jsem volil. Napsal jsem ji, že nikoho, neboť senátor se u nás nevolil. Naštěstí.... Moje přítelkyně volila na Praze 12 kandidáta SPD. Jistě víte, koho myslím. Její hlas však přišel vniveč, stejně jako ve druhém kole hlas pro paní Tylovou. Bezbarvý muž s rybím pohledem, bez názoru, který se vyznačuje tím, že dokáže hodiny mluvit o ničem a spolehlivě dokáže najít v zadní části těla ten pravý a správný otvor do kterého se dokáže zavrtat. Momentálně je to otvor zvaný EU.

Mezinárodní vztahy: Klid před bouří?

Thierry Meyssan
Thierry Meyssan
16.10.2018  Zvědavec
Současná situace - počínaje reakcí Ruska na zničení jejich letounu Il-20 až po volby v USA, které se konají 6. listopadu - je nejistá. Všichni protagonisté války v Sýrii čekají na to, zda Bílý dům bude moci pokračovat v politice, vyznačující se tím, že se USA odtrhávají od současného mezinárodního řádu, nebo zda se Kongres stane opozicí a okamžitě zahájí proces, vedoucí k tomu, že zbaví Trumpa moci.

Ranní kávička Terezy Spencerové 16.10.

Tereza Spencerová
Tereza Spencerová s předmluvou Radima Valenčíka
16.10.20185 blog Radima Valenčíka
Na žádost několika svých kamarádů, kteří nejsou Facebooku a nechtějí na něm být (mají pro to prý své důvody), přetahuji vynikající "ranní kávičky" Terezy Spencerové na svůj blog, který čtou pravidelně.

"Ranní kávičky" se na FB kaskádově replikují formou sdílení a potvrzují tak teorii memplexů. Počet jejich přečtení je nyní již větší než nejčtennějšího mediálního mainstreamu.

Pochod údajně neexistujících ukrajinských nacistů

Ivan David
16. 10. 2018   (video poskytl Vít Hassan, který pořídil mnoho exkluzivních fotografií)

Bubny a pochodně v nejlepších tradicích pochodů německých nacistů a italských fašistů. A heslo "Ukrajinu Ukrajincům!" Samozřejmě těmto "správným" Ukrajincům a v hranicích v nichž existovala v Sovětském svazu, zvláště po tom, kdy Ukrajinec soudruh Nikita Sergjejevič Chruščov "daroval" Ukrajině Krym. Od převratu barevné revoluce "Majdan" ukrajinský oligarchát dosáhl samého dna mezi nejchudšími státy Evropy. Oligarchové v čele s prezidentem Porošenkem rozkradli bohatství země, beznadějně ji zadlužili a nyní ji ženou do války. Majdan podpořili na místě Karel Schwarzenberg, Michael Kocáb, Ivan Gabal, Jan Urban, Fedor Gál a další clovekvtisni, USA podle vlastního doznání do barevné revoluce investovaly nejméně 5mld$.


Čína jako megatrend

Oskar Krejčí
16.10.2018  NovéSlovoSK
Politolog Oskar Krejčí ukazuje, jak se mění Čína poté, kdy před čtyřmi dekádami zahájila politiku reforem a otvírání se světu. Charakterizuje jak povahu jejího ekonomického růstu, tak i jeho vliv na budoucí podobu globalizace.

Novinárka Spencerová končí v Literárnich novinách. Ministerstvo kultúry odmietlo portál podporiť, vraj ich platí Putin

Tereza Spencerová
16. 10. 2018  HlavnéSprávy
Jedna z najfundovanejších odborníčok na medzinárodné vzťahy v regióne Blízkeho východu, česká novinárka Tereza Spencerová, ktorá pravidelne prinášala analýzy aktuálneho diania na stránkach Literárnich novin odchádza z tejto redakcie. Nedávno šéfredaktor portálu priznal, že sa neúspešne uchádzali o grant, pričom dôvodom neudelenia dotácie vraj bol proruský podtón článkov

Petr Žantovský: Času je málo a voda stoupá

Petr Žantovský
16.10.2018 Literárky
Některá témata se do veřejného diskursu neustále vracejí jako neodbytná, a jak se zdá, skoro i neléčitelná infekce. Například debata o veřejné službě v médiích.


Alarm v USA: Rusko sklidilo rekordní úrodu

mbi
16. 10. 2018  Eurasia24  
politikus.ru
 Washington se může donekonečna snažit dusit Rusko sankcemi, ale je řada klíčových oblastí, kde se jakékoliv obdobné snahy nejenže míjejí účinkem, ale současně stimulují ruskou ekonomiku k maximální soběstačnosti a uplatnění produkce na světových trzích.

Osmičky Alexandra Solženicyna

Alexandr Solženicyn
Mirko Raduševič
16. 10.2018  Literárky
22.září roku 1967 byl ze Sovětského svazu vyhnán jeden z největších ruských spisovatelů Alexandr Solženicyn. Byl to akt, kdy se vrcholní političtí představitelé snažili jej vymazat z vědomí občanů, co se mohlo jen těžko podařit u národa, který rád čte a navíc se spisovatel svým odchodem stal ještě slavnějším. Bylo to období Studené války, kdy literatura byla důležitější než je dnes.


pondělí 15. října 2018

Poštveme je proti sobě. Je to cynické, nemorální, ale funguje to.

15. 10. 2018
George Friedman (* 1. února 1949 Budapešť, Maďarsko) je americký zpravodajský expert a odborník na národní bezpečnost. Je zakladatelem a šéfem přední americké soukromé konzultační zpravodajské agentury Stratfor (Strategic Forecasting), kterou založil v roce 1996. Vydal sám nebo se spoluautory několik knih, které se staly bestsellery. Více ZDE.

Kdo a proč zvítězil ve volbách

Martin Koller
15. 10. 2018
K letošním volbám se již vyjádřili mnozí a určitě i další nás potěší, či nepotěší svými názory. Nic moc objevného se proto nedá napsat. Důležité jsou především mezinárodní souvislosti, které mnozí voliči přehlížejí v ohlušení volebním cirkusem, záplavou nedůležitých a nesmyslných informací a mediální propagandou kombinovanou s cenzurou, případně její rodnou sestrou autocenzurou, která se tváří, jakoby cenzurou nebyla. Přitom právě zákeřná a zbabělá autocenzura redaktorů, šéfredaktorů a majitelů médií je horší a morálně ubožejší, než byla kdysi režimní ideologická cenzura. Ta se ostatně vrací. 

(Pozn. red I.D.: téma článku je jako vždy zpracováno výstižně s vojenskou přímočarostí, avšak popisu některých jevů zjednodušení  nesluší)

Rusko se Pobalťanům „strašně pomstilo“: Jejich hlavní zboží je bezcenné

Volební Lotyšsko
Viktor Marachovskij
15. 10. 2018   Outsidermedia
Západní masmédia nedávno znepokojila své čtenáře zprávou, že „ve volbách v Lotyšsku zvítězila proruská strana“. Odrazem tato zvěst přiletěla i k nám – a dokonce vyprodukovala tak trochu vítězné „pop-analytiky“.

10 faktů o sestřeleném Il-20 v Sýrii, definitivně určujících viníka

Ruslan Chubijev
15. 10. 2018     actuallno
Chronologie, důsledky a málo známé detaily
Pád letounu radioelektronické rozvědky Il-20 VKS Ruska, na rozdíl od mnoha dalších incidentů tohoto druhu, nebyl zahalen závojem tajemství.
Naopak, u této situace se okamžitě objevily dva protichůdné názory: verze události ze strany izraelských vzdušných sil a argumenty, vyložené ruskou stranou.

Jaroslav Bašta: Jak se množí agenti

Ruští agenti, kteří neměli čas Skripala s dcerou otrávit
-rp- a Jaroslav Bašta
14. října 2018 PrvníZprávy
Ve středu pozdě večer jsem byl pozván do vysílání České televize do pořadu Události komentáře s tím, že se bude mluvit o nejnovějších odhaleních v kauze otrávení Skripalových Novičokem a o výrazném poklesu popularity prezidenta Ruské federace Vladimíra Putina.
Pro jistotu jsem prolétl ruské servery, zda nepřinášejí k oběma otázkám nějaké nové zásadní informace. Nezklamaly mé očekávání, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Jak porozumíme Marxovi, když chceme porozumět/1

Radim Valenčík
15. 10. 2018     RadimValenčíkPíše
Marxem se dnes v pozitivním či negativním smyslu ohání kde kdo. A pojem "neomarxismus" se stal nejčastější ideologickou nálepkou. Z vlastní zkušenosti však mohu dosvědčit a potvrdit, že je jen velmi velmi málo lidí, kteří Marxovi skutečně porozuměli. A co hůř. Velká většina těch, kteří v nejrůznějších kontextech Marxe zmiňují, nejenže Marxovi nerozumí, nepochopili jeho dílo, dokonce ho v řadě případů nestudovali, ale ani mu nechce porozumět. Jsou přitom mezi nimi jak ideoví odpůrci Marxe, tak – a dokonce povětšinou – i jeho horliví příznivci.

Budoucnost už začala

Patrick Ungermann
15. 10. 2018
Ve vzácném úseku volnosti krátce po listopadu 89 jsem obcházel plochy s vylepenými programy politických stran. Bylo to svěží a do té doby nevídané čtení. Většinou jsme nabývali dojmu, že teď naše dění řídí skutečná pracující inteligence. Ať už jste volili kohokoli, mohl ve vás zahnízdit jistý dobrý pocit. Jistě to způsoboval i duch plurality, který nám 41 let ve veřejném životě chyběl.
Postupem času inzerovaly politické strany a hnutí méně programu. Zvětšila se velikost písma a portréty vůdců. 


Alternativa pro Česko

Erik Best
15. 10. 2018     EB
Hlasy v druhém kole senátních voleb ještě nebyly ani sečtené a Andrej Babiš už si v sobotním Deníku připravoval pozici pro volby příští. Členské státy EU by podle něj měly mít samostatnost při formulování své energetické politiky. Tím přidal energetiku a emise na seznam euroskeptických témat, který začal psát v červenci, když pasoval migraci na nejdůležitější téma pro nadcházející volby do Evropského parlamentu v květnu 2019. 


Co týden dal a Hampl napsal: KORPORACE

Petr Hampl
15.10.2018   PravýProstor
Konzervativní ekonom a vášnivý obhájce kapitalismu Joseph Schumpeter už před 80 lety napsal, že pokud v ekonomice začnou hrát klíčovou roli korporace (používal označení „velké podniky“), přestane se jednat o kapitalismus. Mohou být nadále udržovány některé formální znaky, nicméně chování ekonomiky ztratí ty základní rysy, které byly pro kapitalismus typické. To nejdůležitější je, že zmizí postava podnikatele (s tím psychologické charakteristiky), a bude nahrazena korporátním úředníkem. 

Bavorská CSU ztratila většinu a SPD skončila v propadlišti

Richard Seemann
15.10.2018  VašeVěc
Nedělní zemské volby v Bavorsku doslova přeoraly tamní politické pole. Podle předběžných výsledků dosavadně absolutně vládnoucí křesťanští sociálové CSU ztratili většinu v zemském sněmu když klesli na 37,3 procent. Sociální demokracie z druhého místa propadla na páté, když získala 9,5 procenta hlasů a ztratila polovinu svých poslanců. 

Svět ruskýma očima 475

Zajoch  
15. 10. 2018 Outsidermedia
Uvěřili jsme Indii na slovo?  * * *  Trump označil peníze USA určené na obnovu Sýrie za zbytečné  * * *  Libye: Putin nepoužívá metodu policajta, ale usmiřovatele  * * *  K jakému kroku přistoupí „sorosovci“, aby vykopli nenáviděného Trumpa

Soudci hrají pingpong a daňoví poplatníci tu zábavu zaplatí

Zdeněk Jemelík
15. 10. 2018    jemelikzdenek
V pátek dne 12.října 2018 zahájil Obvodní soud pro Prahu 1 hlavní líčení ve věci, v které obvinění převzali sdělení o zahájení úkonů trestního stíhání v březnu r. 2011 a k soudu pak napadla již 21.prosince 2011. První stání hlavního líčení proběhlo 14.června 2012, ale po více než sedmi letech od sdělení obvinění je ukončení řízení zatím ještě dosti vzdálené. Přitom z hlediska povahy skutkové podstaty a domněle způsobené škody jde o bagatelní kauzu.

neděle 14. října 2018

Čínští odborníci: Rusko nemůže být poraženo ani válkou, ani sankcemi

14. 10. 2018     politobzor
V těchto dnech čínští experti vysvětlili, proč považují Rusko za silnější než Spojené státy a proč Rusové nemohou být poraženi ani vojenskými metodami, ani ekonomickými sankcemi. Uvedli dostatečně přesvědčivé argumenty na podporu svých závěrů, které si skutečně zaslouží pozornost, protože se od základu liší od názoru západních analytiků. Takže.


Dobojováno, sečteno – za 2.kolem senátních voleb

- vlk -
14. 10. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Na rozdíl od minulého víkendu to tentokráte šlo hladce. Za hodinku po uzavřených volebních místností bylo jasno, kdo bude získá některé z 25-ti senátorských křesel a kdo skončil na štítě ve finálové rovince.

Krychtálek, Lažnovský a jejich současné klony aneb může mít Hlídací pes blechy?

Taras
14. 10. 2018   TarasovaTerasa 
Minulý můj článek o Jů a Hele v nejvyšších ústavních funkcích přetiskla Nová republika a vyvolala tím nevoli u redakčního kolektivu Hlídacího psa, jehož redaktora Bergera se týkal. (ZDE)


CM: Trump ukázal pravou a věčnou tvář Washingtonu!


- kou -
14. 10. 2018   PrvníZprávy
Šéf Bílého domu Donald Trump nepřinesl pro americkou zahraniční politiku nic nového, napsal Contra Magazin.
Jednoduše se chová otevřeně a nediplomaticky, strhává masku Spojených států, jejíž pravá tvář se po věky nezměnila. A na pozadí takové politiky se transatlantický rozkol mezi Amerikou a Evropou pouze prohloubí, věří autor článku.