Reklama

sobota 27. října 2018

Rusko potvrdilo v OSN přípravu na válku

28. 10. 2018    lenta
Zástupce vedoucího oddělení pro nešíření zbraní a jejich kontrolu MZV Ruska Andrej Bělousov uvedl, že Rusko se připravuje na obrannou válku se Spojenými státy. Řekl to na zasedání Valného shromáždění OSN, uvádí agentura TASS.

Kdo nechápe bratry Mašínovy a Vaška Mrázka nebo Jirku Straku. ---- Malá úvaha nad článkem „Kdo nechápe bratry Mašínovy“[i]

Michal Brand
28. 10. 2018
„Mnoho se mluví v poslední době o bratrech Mašínech“, píše paní Lada Dvorská ve svém článku. Samozřejmě, podle autorky článku se o nich mluví zcela mylně a naprosto odporně a zvráceně. Minulý režim prý byl „režim zlodějů, vrahů, spodiny, krvavé lůzy a sadistických prasat“. Všichni slušní lidé prý z tehdejšího Československa buď utekli, nebo byli popraveni komunistickou mocí nebo byli alespoň ve vězení. Všichni ostatní, všichni občané tehdejšího Československa, všichni do jednoho jsou pro autorku jen naprostou lůzou, odpadem.

Co je to za vlády, které ze svých ministrů dělají zrádce a pomatence?

Lubomír Man
27. 10. 2018
Před pár dny jsem napsal článek o velice zvláštním úkazu. Spousta politiků, kteří zpočátku vypadali jako duševně zdraví lidé, začali jevit znaky choromyslnosti v momentu, kdy vstoupili do vlády. A teprve až je z vlády vyhodili, rozum se k nim zas vrátil. Jako domácí příklad pro tuto tezi jsem uvedl Lubomíra Zaorálka, který byl zdravě uvažujícím mužem před svým vládním angažmá, což dokládal např. svým odporem ke stavbě amerického radaru v Brdech, ale po svém jmenování ministrem zahraničí jako by jej všechen intelekt náhle opustil, začal hulákat, že konečně už dneska někam patříme (čímž myslel EU a NATO). 


Zilkova aféra

Přemysl Janýr
27. 10. 2018
Mezi kandidáty na vyznamenání Řádem Bílého lva k 28. říjnu 1998 byl i Helmut Zilk, penzionovaný starosta města Vídně, bývalý intendant rakouské televize a jeden z nejagilnějších přátel Československa. V pátek 23 října ve 13:30, pět dnů před slavnostním předáním, prezident Václav Havel Zilkovo vyznamenání odvolal. Havlův mluvčí Ladislav Špaček to zdůvodnil vlivem závažných informací. Krátce předtím obdrželi tři adresáti složku dokumentů o tom, že Helmut Zilk od roku 1953 do roku 1969 spolupracoval za peníze s československou rozvědkou.


Ministerstvo zahraničí Ruska komentovalo rezoluci Evropského parlamentu o Azovském moři

27. 10. 2018       russian.rt
Oficiální mluvčí Ministerstva zahraničí Ruska Marie Zacharová během briefingu okomentovala Evropským parlamentem přijaté rezoluce o situaci v Azovském moři. "Téma Azovského moře je další propagandistickou kartou, kterou rozehrávají naši západní kolegové. Pokud se podíváte na prohlášení amerických představitelů, evropských představitelů, nyní došla řada na evropské poslance, všichni jsou identičtí, neopírají se o nějakou faktologickou bázi, jsou příkladem politické propagandy", řekla Zacharová.

100 let od vzniku Československa podle pana Fendrycha

Jiří Baťa
27. 10. 2018
Známý komentátor pan Fendrych (Aktuálně.cz) svým antizemanovsky negativistickým
přehledem zde: nazory.aktualne.cz, se zaměřil na okomentování oslav 100. výročí vzniku Československa. V této souvislosti znovu neopomněl narážkami se vymezit vůči prezidentu Zemanovi, kterého naprosto neopodstatněně staví do role centra pozornosti těchto oslav. Poněkud mu nedochází, že tu „pozornost“ jak ji zmiňuje a která se upírá k M. Zemanovi, jako např., že jde o "100 let Zemana", všecko, co se tak nějak vztahuje k němu, co tropí, koho pozval a koho nepozval na Hrad, kam se propadl ve vyznamenávání občanů, jakou hrůzu zase vypustil z úst on nebo jeho alter ego Ovčáček, že tuto atmosféru vytváří především ti, kteří pak tyto skutečnosti kritizují a prezidenta ostrakizují. 


pátek 26. října 2018

Fiasko mise: Jak se "jestřáb" Bolton přikryl Číňany

Rostislav Iščenko
26. 10. 2018     ukraina.ru
John Bolton, poradce prezidenta USA pro národní bezpečnost, uskutečnil v Moskvě mnohahodinové rozhovory s tajemníkem Rady bezpečnosti Ruska Nikolajem Patruševem, ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem a ministrem obrany Sergejem Šojgu. Ke konci svého pobytu v Moskvě byl přijat ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Poslední událost byla spíše gestem zdvořilosti, protože se konala ve formátu audience, nikoli jednání. Podle všeho byla spojena s jediným úspěšným bodem Boltonovy mise v Moskvě - předběžnou dohodou o setkání ruského a amerického prezidenta 11. listopadu v Paříži. 


Pokrytectví svatoušků

Michal Brand
26. 10. 2018
Režim Saudské Arábie má za sebou několik opravdu úspěšných let. Roky podporuje islámské teroristy, včetně financování a zřejmě i vyzbrojování Al-Kajdy a Islámského státu. Ale to saúdský režim činí společně s režimy USA, Británie, Francie, Německa a dalších kdysi demokratických a kdysi svobodných zemí, takže to v médiích nikomu nevadí. Natožpak že by to někomu vadilo v žumpě západní politiky. Saúdský režim již 4 roky realizuje genocidu obyvatelstva v Jemenu. Zločin Jemenců je to, že lidové povstání svrhlo a vyhnalo ze země zkorumpovaného a nenáviděného tyrana. Ale byl to tyran stejné víry jako saúdští tyrani. A kamarádil s hlavními tyrany za oceánem. Takže tedy, ergo kladívko, nainstalovat ho zpět je „správné“, „morální“, „demokratické“ a hluboce „lidskoprávní“.

Proběhly nějaké volby. No a co?

Vladimír Balhar
26. 10. 2018
Proběhly volby, voliči naházeli za okázalého nezájmu voličů do uren jakési papírky, někdo je nějak sečetl, nikomu není divné, že čtyři strany mají stejný počet hlasů, na základě výsledků voleb vznikly koalice, popírající smysl voleb, s jediným účelem, výměna prasátek u korýtek. Nová prasátka hlasitě kvičí a dožadují se korýtek. Některá korýtka jsou lepší než jiná, což ovšem prasátka dopředu vědí, a proto se nejhlasitější kvikot ozývá z tlačenice před korýtky nejvýnosnějšími. Voliči jsou již na toto demokratické počínání zvyklí, takže kvičení je nevyvádí z míry, voliči ví, že prasátka kvičet přestanou, až dostanou nažrat.

Prohlášení ANS k 100. výročí založení Československé republiky

26. 10. 2018
Založení Československé republiky hodnotíme bez mýtů, nicméně pozitivně. Byla to historická šance pro Čechy, Slováky a podkarpatské Rusíny. Jednou věcí byla reálná politika - kapitalizmus a s ním spojené krize, zahraniční vazby a podřízení ČR Francii a Anglii i v rámci vojenské koncepce státu (m.j. viz. Jan Tesař: Mnichovský komplex) - a druhou věcí byly ideály, na kterých nová republika měla stát. Zakladatelé našeho moderního státu zakódovali do jeho geneze důraz na humanitu, kterou T.G. Masaryk nechápal abstraktně, nýbrž prakticky jako sociální imperativ a jádro otázky národní. Naší povinností bylo tyto ideály rozvíjet, nikoliv na ně rezignovat a stát rozbít.

Detektivka začíná: Jak to bylo se Somálkou ze zdrávky? Neziskově-lidskoprávní mafie vykoukla ze tmy. Dokonalý servis pro parazity. Na stopě nepřátelského koordinačního centra. Jak můžeme bojovat?

Lubomír Vylíčil
26.10.2018  ProtiProud
LUBOMÍR VYLÍČIL sleduje, kam vedou nitky od somálské provokatérky, jež se před časem zviditelnila na základě kauzy nošení muslimského šátku na střední zdravotnické škole - a přichází na něco velmi znepokojivého

TV Al-Mayadin: „Bílé přilby“ přepravovaly jedovaté látky v Idlibu!

"Bílé přilby" v zinscenované scéně
- kou -
26. října 2018   zdroj a PrvníZprávy
Militanti společně s členy organizace „Bílé přilby“ přepravily jedovaté látky z města Džisr al-Šugur do osady Chirbet Amud v provincii Idlib.


Uvedl to libanonský televizní kanál Al-Mayadin, který citoval informovaný zdroj z Džisr al-Šuguru.

Ranní kávička Terezy Spencerové 26.10.

Tereza Spencerová
Tereza Spencerová, předmluva Radim Valenčík
26.10.2018 blog 
Dnes hodně pestré zrcadlo doby...
Na žádost několika svých kamarádů, kteří nejsou Facebooku a nechtějí na něm být (mají pro to prý své důvody), přetahuji vynikající "ranní kávičky" Terezy Spencerové na svůj blog, který čtou pravidelně.

"Ranní kávičky" se na FB kaskádově replikují formou sdílení a potvrzují tak teorii memplexů. Počet jejich přečtení je nyní již větší než nejčtenějšího mediálního mainstreamu.

Morgenpost: Bundeswehr v Afghánistánu už 17 let – a konec v nedohlednu

Miguel Sanchez
26.10.2018 BerlinerMorgenpost  překlad StřípkyZeSvěta
Třebaže „vojenská mise v Afghánistánu běží již osmnáctým rokem,“, píše německý list, „týden před parlamentními volbami se tam situace dál zhoršila“. Jen za rok 2018 se podle nevládní organizace International Crisis Group počet lidských obětí odhaduje na 20 tisíc. A tedy víc než loni a dokonce i víc než v Sýrii.

Američané si na Rusku vylámou zuby

Sergej Sudakov 
26. 10. 2018 Outsidermedia
Z vystoupení Sergeje Sudakova v pořadu Dmitrije Kulikova a Olgy Podoljan „На самом деле“. Spojené státy před lety přijaly jakousi dlouhodobou strategii boje proti Rusku. Bylo to velmi logické, protože měli za to, že mají konvenční zbraně – supermoderní rakety – schopné zničit celý náš obranný systém – radiolokaci i systémy startu balistických raket, čímž se staneme bezzubými, neschopnými odvety, takže žádná jaderná válka nebude a oni si budou moci diktovat podmínky. Ukázalo se, že je to fake, na základě kterého oblbují země střední Evropy jako Polsko, Českou republiku, Rumunsko, aby si nechali na své území nainstalovat baterie raket s konvenčními raketami, které doletí na území Ruska a způsobí mu takové škody, že nedokáže použít zbraně jaderné.

Poděkování…

Ladislav Žák
26.10.2018 VašeVěc

Mám takový pocit, že celé té kampani věnované stému výročí vzniku a následnému průběhu společné české a slovenské státnosti chybí jedno prosté poděkování.

Rád bych proto poděkoval Slovákům za krásných pětatřicet let, které jsem s nimi mohl prožít ve společném československém státě. Bylo to krásné, vzájemně inspirující a produktivní partnerství.

Jsem rád, že po zániku společného státu toto partnerství nejen přetrvává, ale dále se rozvíjí…

Tož, milí Slováci, děkuji, děkuji, děkuji…
Rusožrouti ve sněmovně ostrouhali

Jiří Paroubek
26.10.2018 VašeVěc
Česká pravice včetně Pirátů je bezpříkladně rusožroutská. Rozčílila jí, a stejně tak mnohé putinožroutské komentátory, cesta předsedy sněmovny Vondráčka do Ruska. Vondráček se v Moskvě setkal s předsedy horní i dolní komory ruského parlamentu a to jsou prý osoby na sankčním seznamu těch ruských politiků, kteří přispěli k anexi Krymu v roce 2014.

Ta práce, matka pokroku

Stanislav Blaha
26.10.2018  E-republika
...a s ní armáda otroků. Agenturních, zahraničních, korporátních. A za nimi zničený stát pro tuto a hlavně pro další generaci.

Jedním z výdobytků kapitalismu je trh práce. Námezdní pracující nabízejí svoje schopnosti a poptávají odměnu podle konkurence na trhu práce. Na druhé straně poptávají pracovní sílu a nabízejí odměnu majitelé výrobních prostředků, kteří se také pohybují v konkurenčním tržním prostředí. Tolik teorie. A teď se podívejme, jak to celé funguje v praxi.

Rusko obvinilo USA z útoku drony na Hmímím

26. 10. 2018    lenta.ru
Drony, které v lednu zaútočily na ruskou vojenskou základnu Hmímím v Sýrii, byly řízeny z průzkumného letounu USA Poseidon-8. Toto prohlášení učinil náměstek ministra obrany Ruska Alexandr Fomin, uvádí TASS.

Zbrane mier nezaručia

Oskar Krejčí
26. 10. 2018      nazory.pravda.sk
Zmluva o likvidácii rakiet stredného a kratšieho doletu medzi Spojenými štátmi a Sovietskym zväzom z konca 80. rokov minulého storočia je jedinou dohodou, na základe ktorej sa zlikvidoval zbraňový systém so strategickými charakteristikami.
To znamená, že v prípade osadenia týchto rakiet jadrovými hlavicami mohol zničiť najdôležitejšie politické, ekonomické a kultúrne centrá oboch superveľmocí. Washington a Moskva vtedy zlikvidovali 2 700 rakiet a striel s plochou dráhou letu aj ich odpaľovacie zariadenia. 


čtvrtek 25. října 2018

Posledních deset odnárodněných ročníků na stavbě století

Patrick Ungermann
26. 10. 2018
I vy můžete mít tahurpa ahayratmatakal a těšit se na solodum günlerüm! A teď mi povězte, co jste ze sdělení vyrozuměli. Že nic? Vaše chyba, máte se učit řečem! Věřím, že podobně, jako vy, se tváří lidé na nádraží před výzvou: Tvůj nový online fashion store. Nebo lidé v Josefově před plakátem: „Český pohar ve speedcarvingu.“ Že zadavatel plakátu zapomněl do slova pohár naprogramovat čárku, v pořádku není. Nicméně na příkladech za prvé, za druhé a za třetí není v pořádku ještě něco. Čárku, při míře shovívavosti a při vědomí, že sami chybujeme, dovedeme prominout. Ale, odpustíme i to, že v české zemi jako Čechové jazykově neporozumíme veřejnému sdělení? Kde se ta situace vůbec vzala?

Československo a jeho ekonomika v průběhu posledních 100 let -DOPLNĚNO!

- vlkp -
25. 10. 2018  Kosta zostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Peripetie zrození republiky i jednotlivých etap její existence, popisují z různých aspektů a úhlu pohledů v těch to dnech, mnozí. S větší či menší znalostí, mírou fandovství pro to či ono, míry znalého vhledu či naopak bez míry indoktrinační demagogie.

Metropole džihádu: Výlet strojem času, aneb okénko do budoucnosti. Plačící učitel. Přišlo to tak rychle! Co nosí muslimky pod nikábem? A co učí naše vojáky na největším cvičení NATO, které právě začalo?


Ivan Poledník
25. 10. 2018  ProtiProud
IVAN POLEDNÍK má rád anglickou snídani i anglickou módu, tak se jel po letech mrknout do Birminghamu - a rozhodl se pevně, že už tam nepojede, protože si chce uchovat život, zdraví a naději.
Birmingham, druhé největší město Velké Británie. Kolébka průmyslové revoluce, "druhé hlavní město" po Londýnu, dříve nazývané továrnou světa či městem tisíce řemesel. Současně, mimo jiné, původní domov mnoha slavných muzikantů včetně legendárních rockových kapel formujících se na tehdejších dělnických předměstích (Black Sabbath, Led Zeppelin, Judas Priest...).

Mocný marketing Bakaly

Bakala (vpravo) se svým patronem
Jiří Paroubek
25.10.2018   VašeVěc

V jinak seriózním deníku E15 se včera na první a čtvrté straně objevil článek „Bakala versus Zeman“. Marketing Bakaly je neuvěřitelný. Vybrabčit v ekonomicky nejslabším regionu republiky 100 – 120 mld. Kč (odhadovaný zisk a další výnosy za osm let působení Bakaly a jeho společníka v OKD), položit do té doby zdravou a prosperující firmu a pak odejít středem, přenechat náklady státu a ještě se tvářit uraženě, když to vrcholný představitel státu vidí jako cosi nepřípustného, to je opravdu chucpe.

Paul Craig Roberts: Kdo a proč vymyslel Russiagate?


Paul Craig Roberts 
Paul Craig Roberts 
24 10. 2018 blog autora, překlad Literárky (R.J.)
Bývalý ředitel CIA John Brennan spustil tuto kampaň, aby zabránil Trumpovi urovnat vztahy s Ruskem. CIA a vojensko-bezpečnostní komplex potřebují nepřítele, aby ospravedlnily obrovské výdaje na zbrojení a zneužívání bezbřehé moci. Tu roli obsadily Ruskem.


středa 24. října 2018

Ruská past pro Trumpa. Závažné důsledky odstoupení od INF

24. 10. 2018     topwar
Opravdu polem neoraným pro analytickou činnost vojenských expertů a také politologů a novinářů se nedávno stala zpráva o možném odstoupení USA od Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF), což 20. října oznámila hlava Bílého domu Donald Trump. Pravděpodobnost takového rozhodnutí byla nekompromisně prezentována západním médiím jako objektivní protiopatření Washingtonu za "mnohaleté porušování smlouvy Ruskou federací". A to i přesto, že v oblasti rumunského města Deveselu a polské vesnice Redzikowo byly v posledních letech v rámci evropského systému protiraketové obrany vybudovány stacionární protiraketové systémy Aegis Ashore, které jsou vybaveny pozemními modifikacemi modulárních univerzálních odpalovacích zařízení Mk 41 VLS, schopných používat nejen superdalekonosné protiletadlové řízené střely RAM-174ERAM (SM-6) a exoatmosferické střely RIM-161C (SM-3 Block IB), ale také úderné modifikace těchto raket s indexem SM-4 (RGM-165) a také podzvukové protilodní střely AGM-158C LRASM a taktické rakety dlouhého doletu AGM-158B JASSM-ER.

Hrušínského „Čehona“ kontra „Pilčan“ Hrušínský

Jiří Baťa
24. 10. 2018
Principál Divadla na Jezerce, Jan Hrušínský, v souvislosti s oslavami 100 let od vzniku Československa si nemohl odpustit kontroverzní politicko-společenský komentář. Pojem „čecháček“ se mu již zřejmě omrzel a tak si, svým osobitým způsobem, vymyslel staronového protagonistu „Čehona“. Ten mu má posloužit k osobním narážkám na výroky nebo činy prezidenta Zemana, o čemž svědčí jeho slova : „Čehonovi z čista jasna začali vadit muslimové, uprchlíci ze Sýrie, i malí sirotci, kterých se do Čech prý valí stovky milionů. Říkal to prezident, tak je to pravda. 


Dejme se do toho, a půl je hotovo!

Zdeněk Hrabica
24. 10. 2018
Sochaborectví, přejmenovávání ulic a náměstí – toto odhodlání nemají pod kůží jenom Češi! Když jsme bourali to staré shnilé a tak krásné Rakousko, bourali jsme sochy panovníků a světců.
Stejně se u nás chovali nabuzení státní soukmenovci - Němci, když chtěli odejít s chutí k Adolfu Hitlerovi do Říše, ničili a vyhazovali sochy do povětří. A Masarykova náměstí přejmenovávali na Adolf Hitler Platz. Výbuchem zničili u Kunštátu na Moravě olbřímí sochu TGM, zůstaly po ní pouze holínky.

Itálie řekne ne „zbytečným a škodlivým" sankcím proti Rusku!

Matteo Salvini, italský ministr vnitra
- kou -
23. 10. 2018  DieWeltPrvníZprávy
Itálie se rozhodně postaví proti „zbytečným a škodlivým" protiruským sankcím, které způsobily finanční škody ve výši 20 miliard eur, řekl italský ministr vnitra Matteo Salvini v rozhovoru s Die Weltem.


Zase studená sprcha pro EU na Balkáně – volby v protektorátu Bosna a Hercegovina

Milorad Dodik
Peter Zvolenský
24.10.2018 VašeVěc
Po fiasku zářijového referenda v Makedonii (viz vasevec.cz ze dne 4. října 2018) se EU dočkala ve stejném regionu dalšího propadu. Koncem prvního týdne v říjnu t.r. se konaly řádné volby v Bosně a Hercegovině (dále BaH nebo Bosna). „Zakopnutí“ v makedonském referendu nicméně Západ hbitě napravil už 19. října t.r. Opoziční poslanci v parlamentu Makedonie, kteří zásadně dohodu s Řeckem o jménu odmítali, si to „najednou rozmysleli“ a problém se tak „vyřešil“. Způsob jakým Západ (hlavně USA) zrežíroval parlamentní hlasování s cílem obejít výsledek referenda ovšem není tématem této statě.

Úder po strategické rovnováze: Putinova preventivní odpověď

Rostislav Iščenko
24. 10. 2018       ukraina.ru/opinion
Myslím, že to nebyla náhoda, že Vladimír Putin začal na Valdaji mluvit o rostoucím nebezpečí jaderné války, zopakoval axiom o připravenosti Ruska vzít celý svět s sebou a mluvil o právu na preventivní úder.
K poslední otázce experti okamžitě zahájili diskusi o tom, zda měl ruský prezident na mysli preventivní jaderný úder, a pokud ano, jak se to pojí s jeho prohlášením, že nezasadí jaderný úder jako první.

Zaorálkovo náhlé prozření

Lubomír Man
24. 10. 2018
Je to v tomhle našem kapitalizmu nadmíru zajímavý jev. Politik, který se ve vládní funkci chová jako ten nejpolitováníhodnější pomatenec, dostane rozum ve chvíli, kdy mu vládní funkci vezmou. Viděli jsme to už tolikrát, že nás to ani nepřekvapuje, a spíš dumáme nad tím, proč se tak děje. To se člověk ve vládě dostává pod takový tlak nejrůznějších vlivů, že ho to nutí blekotat nesmysly, jeden větší než druhý? A teprve až se téhle tíhy zbaví, hlava se mu náhle projasní, takže k údivu všech začne uvažovat i mluvit jako normální člověk?

Proč Pražáci volí jako zfetovaní komedianti

Petr Hampl
24. 10 2018  blog autora
Mnoho lidí v České republice bylo výsledkem voleb v Praze šokováno. Něco takového bychom čekali spíš od Los Angeles, radikálních čtvrtí Berlína nebo jiných míst plných feťáků, transvestitů a všelijakých podivínů – kam byste možná s chutí jeli na divoký večerek, ale kde by jen málokdo chtěl bydlet.
Ale Praha?

úterý 23. října 2018

Mezinárodní trestní soud: Nástroj na trestání neposlušných států. Africký prokurátor vám přišije genocidu. Udání "dopisem věrných"? Nastolíme globální (ne)právo. Cílem je NWO

Logo ICC
Alexandr Mezjajev
23. 10. 2018     ProtiProud
ALEXANDR MEZJAJEV přináší svůj pohled na smysl a podstatu Mezinárodního trestního soudu (angl. ICC), jimiž má být pronásledování a likvidace odpůrců Nového světového řádu


Příběh soudkyně OLO: „rošťáci“ jsou za vodou

Zdeněk Jemelik
23. 10. 2018
Počínání „soudkyně OLO“, tedy Ivety Šperlichové ze zlínské pobočky Krajského soudu v Brně, jsem věnoval již tři články. Můj zájem původně vzbudila přehnanou reakcí na odchod matky odsouzeného ze soudní síně, a později svérázným monologem ze zasedání senátu, v němž „perlila“ vulgárními výrazy, urážkami na adresu obhájců a výše zmíněné matky odsouzeného (dle ní „mladé krávy“), označováním obžalovaných obecně za lidský hnůj a chválou předlistopadových poměrů v justici. 


Ľuboš Blaha: To je úplná pecka

Ľuboš Blaha
Ľuboš Blaha
23.10.2018
Ten pocit, keď celé mesiace viníš vládu z vraždy Kuciaka a nakoniec sa hlavným podozrivým stane mafoš, s ktorým Sulík chodil na raňajky a Matovič na šesťhodinový pokec. To je úplná pecka.

43. týden – hlásím, že se v jeho průběhu nic zvláštního nestalo

Vladimír Pelc
23. 10. 2018  VašeVěc

Když se řekne „nic zvláštního se nestalo“ pak to znamená, že se stalo jen to, co se předpokládalo. Tedy nic neočekávaného, nic převratného.

Vyznamenání pachatelů vražd schvalujeme, vyznamenání Ondráčka vadí

Jaromír Petřík
Jaromír Petřík
22. 10. 2018 blog autora
Komunistický politik Zdeněk Ondráček obdržel od Českého svazu bojovníků za svobodu pamětní medaili s nápisem Za vlast a za svobodu. Obratem se strhl ve všech mainstreamových médiích hrozný povyk.

pondělí 22. října 2018

Ukrajinské letectvo je v nejhlubší krizi

Rostislav Iščenko
22. 10. 2018 news-front.info 

Ukrajinští piloti si jsou dobře vědomi skutečnosti, že současné letectvo země není schopno chránit oblohu a provádět vážné vojenské operace, a to ani s rovnocenným nepřítelem. Právě proto podle Iščenka piloti bez mimořádného nadšení poslouchali projev Petra Porošenka během cvičení Čisté nebe: "Ukrajinské letectvo se bezpochyby nevyznačuje zvláštním elánem... 

Vrchní cenzor přitvrzuje: EU důsledně likviduje svobodu projevu. Zlepšovací návrhy vítány. Kodex totalitní etiky? Posilování fízlovací spolupráce na síti. Nemažete nepohodlné příspěvky? Tak to bude pěkná pokutička

Judith Bergman
Judith Bergman
22. 10. 2018 GateStone, překlad ProtiProud
JUDITH BERGMAN sleduje aktivity Evropské komise při dalším skvělém omezování svobody projevu na internetu a utužování totality.

V březnu Evropská komise - nevolený výkonný orgán Evropské unie - informovala společnosti vlastnící sociální média o nutnosti odstranění nezákonného online teroristického obsahu během jedné hodiny - nebo budou čelit riziku, že tuto oblast vyřeší legislativně sama EU. Toto ultimátum bylo součástí nové sady doporučení, která se vztahují na všechny formy údajně "nezákonného obsahu"- online. Tímto obsahem se rozumí obsah týkající se "terorismu, podněcování nenávisti a násilí, sexuálního zneužívání dětí, padělků a porušování autorských práv".

Svět ruskýma očima 476

Zajoch
22. 10. 2018 Outsidermedia
Americký obranný průmyslový komplex je v hluboké krizi, vinu na tom má „agresívní průmyslová politika“ Ruska a Číny  * * *  Bezpečnostním orgánům Běloruska dělá nemalé starosti Kyjevem nekontrolovatelná radikální chátra  * * *   V devadesátých letech začali v Rusku podle doporučení rádců od Sorose překopávat systém vzdělávání hlavně podle amerického mustru


Oslava tradic vražedných komand

Vít Hassan, Ivan David
22. 10. 2018   (další fotografie ZDE video ZDE a ZDE)
V ukrajinském Kyjevě se 14.10. 2018 u příležitosti výročí smrti Stepana Bandery konal pochod ukrajinských nacionalistů. Byl organizovaný stranou Svoboda, Pravým sektorem, Nacionálním Korpusem a Nacionálními družinami.Reportér Vít Hassan akci zdokumentoval a z obrázků je jasně patrno, že připomínka banderovských komand, které po válce vraždily i v Československu má nezpochybnitelé rysy oslavy ukrajinského fašismu. Parlamentním stranám kromě SPD a KSČM a mainstreamu to 

nevadí, hlavně že jsou fašisti protiruští.

Geopolitika české i slovenské státnosti

Oskar Krejčí
22. 10. 2018  NovéSlovoSk
Politolog Oskar Krejčí ukazuje, jak se před sto lety tvarovala idea československé republiky, ale též jaké byly mezinárodní podmínky vzniku i zániku Česko-Slovenského státu. Naznačuje zároveň, jaká jsou rizika současné české i slovenské státnosti. 

V Bosně se zpožděním soudí bývalého muslimského generála

Gen. Atif Dudaković
MESSIN
22.10.2018
Atif Dudakovič, bývalý velitel pátého sboru bosenské armády (tedy strana tehdejších bosenských Muslimů) byl společně s šestnácti podřízenými obviněn ze zločinů více než 300 vražd a zničení množství srbských pravoslavných kostelů.

Jaroslav Bašta: Konec jedné epochy

Jaroslav Bašta
Jaroslav Bašta, jb, jk
22. 10. 2018 PrvníZprávy
Slavný americký dramatik Arthur Miller kdysi napsal, že: „Epocha končí, když vyčerpá své základní iluze“. Když sleduji historii světa za posledních sto let, obávám se, že jeho postřeh dostává podobu proroctví, které se pomalu naplňuje, napsal v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.


Docent Valenčík bilancuje nejnovější dějiny: Zdegenerovaná globální moc si koupila Václava Havla, symbol pokrytectví.Dnes nám hrozí strašné svinstvo


Radim Valenčík
22.10.2018  ParlamentníListy
STO LET REPUBLIKY „Nyní jsme svědky toho, že téměř třicet let po změně minulého režimu se nás někteří snaží vrátit zpět do doby mccarthismu, sestavují seznamy „nepohodlných lidí“, tedy těch, kteří upozorňují na úskalí současného vývoje, tito novodobí inkvizitoři a kádrováci se snaží vyvolat atmosféru perzekucí a nevadily by jim ani politické procesy,“ říká v rozhovoru k výročí sta let od vzniku Československa vysokoškolský pedagog, publicista docent Radim Valenčík s tím, že si nemyslí, že by „v naší zemi toto svinstvo, tito slouhové současné zdegenerované globální moci prošli.“ A co nás čeká? Nepochybně výrazné turbulence. Autorita EU bude podle Valenčíka slábnout tak, jako slábne autorita Junckera v důsledku jeho „ischiasu“.

O myších a krysách

Jiří Jírovec
22. 10. 2018

Myš která řvala prostřednictvím komika Sellerse, byla filmová legrácka. Když se sejdou u Moravce čeští politici, aby si zaběsnili kolem Saúdské Arábie a rozlévali žluč směrem k Rusku, je to tragédie. Hlupáctví mocných vždy vede k dalším. Mluvilo se o zavražděném novináři, který se znelíbil Saúdům, protože proti nim psal. Tak byl, podezřele blbým způsobem, zprovozen ze světa. 

Nemocná společnost

Petr Sak
22. 10. 2018
Sociální anomie a nemocná – zdravá společnost
Zdraví je obvykle vztahováno k člověku, mluvíme o zdravém a nemocném jedinci, ale není běžné mluvit o zdravé a nemocné společnosti. Při charakteristice společnosti je v sociologii obvyklé mluvit o sociální anomii, což je stav, v němž přestávají platit ve společnosti všeobecně sdílené sociální normy chování a hodnoty. Tento fenomén nemá dichotomický charakter, buď je sociální anomie, nebo není. 


Česká historie prizmatem práskačů a whistleblowerů

Zrádce Sabina
napsal Leo K.
22. 10. 2018 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com

[…]Tak to vidíš,Máňo, přece jsme tě lízli,
tohle jsi nám, holka,dělat neměla!
Zradila jsi partu,chodila jsi s fízly,
tak dostaneš ránu do těla.

Bylo suchý léto, bylo málo cejnů,
proto jsi se Máňo sčuchla s chlupatým
a já si tě teď za to vlastnoručně sejmu,
nechám tě tu s prádlem flekatým[…]

[…]Náhle třeskl výstřel, tichým zapadákem,
tam kde cajti nikdy nechodí,
:[nežije už Máňa v koženým kabátě,
na nikoho nic už nepoví.]:

Zlo plodí zlo

Vladimír Stwora
22. 10. 2018   Zvědavec
Když svého času herec Stropnický, omylem tehdejší ministr obrany, hájil vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu, bylo mi z jeho krátkozrakosti, hlouposti a nedostatečného rozhledu trapně. Nebyl totiž vůbec žádný důvod, proč by se měli naši vojáci placeni z peněz českých daňových poplatníků zúčastňovat agrese vůči suverénnímu státu, který nás nijak neohrožoval.  (Naše účast na misi ISAF v Afghánistánu je dobrovolná, jsou státy NATO, která tam nejsou. Například Dánsko, Černá Hora, Island, Litva a další.)