Reklama

sobota 3. listopadu 2018

Trestní oznámení a jeho objednání či iniciace

Jiří Jírovec
3. 11. 2018
Profesorka Válková, bývalá ministryně spravedlnosti, se ve Sněmovně pokusila o negativní odpověď na otázku: "Je v Česku možné objednat trestní stíhání za účelem diskreditace/zničení (politického) protivníka?Sloveso "objednat" ovšem implikuje existenci příjemce zakázky a v širším slova smyslu kšeft. Proto raději věříme, že náš systém je z principu nezávislý.Patřičnější se zdá použití slovesa "iniciovat", které může vést ke stejnému výsledku, tedy diskreditaci a zničení. 

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“(přepis rozhovoru)

3.11. 2018   TV Barrandov(zde video záznam)
Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov, vítám vás u pravidelného čtvrtečního Týdne s prezidentem, který tentokrát natáčíme v Lánech. Pane prezidente i Vám dobrý den.
Dobrý den.

Bývalá novinářka a bývalá kandidátka na senátorku za ANO Lucie Groene z Plzeňska se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz věnuje také pozadí oslav výročí republiky. Lidi podle ní nerozeštvává prezident či premiér, ale právě agresivní skupinky, jejichž členové exhibují tím, že pískají, vykřikují nebo běhají při mši v kostele polonazí.

Lucie Groene v rozhovoru
3.11. 2018   Rukojmí
Útoky na prezidenta, hnutí ANO i třeba na SPD přicházejí stále ze stejné oblasti – z politického a mediálního spektra, které je tak malé, že se musí shlukovat do bloků, aby vlastně bylo vidět a slyšet. Paní poslankyně Němcová bude asi hodně smutná z toho, že nebude příští prezidentkou. A proč vlastně tito lidé stavějí stále jen na plačkách a figurkách bez vlastního názoru a nepostaví pořádného oponenta?

Brexit odkrývá velké umírání stále menší Británie: Kdo chce příliš, nemusí mít nic. Zbyde ze Spojeného království jen Anglie? Průvan v bankách. Střihnou si raději nějakou "malou válku" o Falklandy?

Alexandr Zapolskis
3. 11. 2018 Cargrad, překlad ProtiProud
ALEXANDR ZAPOLSKIS vidí za Brexitem řadu dlouhodobě skrývaných problémů a konstatuje, že po odchodu Británie z EU její dosud oddaní sponzoři z Bruselu a Berlína už nebudou ochotni hrát její falešné hry - ani tu proti Rusku

Ukrajinský politik zděšeně: Kerčská úžina se stane zcela ruskou!

Ruská rybářská loď "Nord"
- kou -
3. 11. 2018 Hromadske.Uk a  PrvníZprávy
Pokud Ukrajina poruší bilaterální dohodu s Ruskem o Azovském moři, Kerčská úžiny se ve skutečnosti stane ruskou, uvedl ukrajinský náměstek ministra dočasně okupovaných území Georgij Tuka.
pátek 2. listopadu 2018

Ilegální biologická válka za naše legální daně

Aleš Macháček
2.11.2018 E-republika
Platnost dohody o biologických zbraních potvrzené naposled v roce 2017 se jednoduše obejde tím, že to nechám dělat soukromé firmy ve spřátelených zemích. A samozřejmě co nejdál od své vlastní země a co nejblíže k potenciálnímu nepříteli.

Německá vláda přistižena při finacování džihádistů v Sýrii

Jana Maříková
2. 11. 2018
Německo finančně podporuje "rebely" v Idlíbu. V Der Tagesspiegel vyšel 30. října článek "49 milionů Euro pro Assadovy odpůrce - Spolková vláda pomáhá syrským rebelům z Idlíbu".
Hannes Haine v něm předznamenává, že by to mohlo podráždit Rusko a Turecko.
Už během summitu v Istanbulu, kde čtyři státy - Rusko, Německo, Francie a Turecko - vyjednávaly o budoucnosti Sýrie (bez Syřanů), bylo známo, že spolková vláda podporuje Assadovu opozici milióny Eur. 


Daj-li medaili, daj-li? Nedaj-li!“

Zdeněk Hrabica
2. 11. 2018
Komu čest, tomu čest, komu sláva, tomu sláva! Leštili boty, leštili kliky včera, a dodneška jim to zůstalo. Pamatuji, jak jsem před dávnými lety vstoupil do bytu jednoho novináře, jenž se připravoval na slavnostní okamžik k vyznamnému okamžiku. Byl pozván k dekoraci dekorací. Stál před velkým dámským zrcadlem a komicky vypínal hruď; na níž měla spočinout medaile, řád, pocta.

Prezident Bašár al-Asad se zúčastnil mezinárodní mírové konference v Sýrii, kterou pořádala Světová rada míru

2. 11. 2018
V syrském Damašku se konala „Konference mezinárodní solidarity světa se Sýrií“. Organizátorem byla Světová rada míru. Akce se uskutečnila ve dnech 27. – 28. října 2018. Konferenci navštívil syrský prezident Bašár al - Asad, předseda syrského parlamentu a ministr zahraničních věcí. Zajímavostí je, že prezident Asad každého účastníka konference osobně přivítal a při loučení každému účastníkovi osobně poděkoval. Zde je projev, který zazněl na jednání Výkonného výboru Světové rady míru z úst předsedy Asociace Vojáci proti válce pana Jiřího Bureše, plk.v.v.:

Neuvěřitelný výkon europoslankyně Šojdrové


Jaroslav Král
2. 11. 2018
Příběh o syrských sirotcích v Řecku má další pokračování. Poté, co Michaela Šojdrová nebyla schopna předložit jejich seznam premiéru Babišovi, vydala se je hledat přímo do Řecka, samozřejmě za asistence jedné z politických neziskovek. Včera ji o výsledcích jejího hledání v pořadu ČT Události a komentáře zpovídala moderátorka S. Witovská. A europoslankyně sirotky tentokrát skutečně nalezla, uváděla i jejich počty a dokonce s některými i osobně s pomocí tlumočníků hovořila.

Karel Gott k ceně Zpěvák století: Kdo to o sobě může říct?

Karel Gott, v rozhovoru pro ČR Dvojka(audiozáznam)
31.10.2018 
V interview na ČRo Dvojka mluvila ikona české hudby, Karel Gott.

Nazpíval více jak dva tisíce písní. Má doma nepřeberné množství ocenění. A stal se i Zpěvákem století. Kdo? No přece Karel Gott.

Komu jsme dali licenci na “humanitární bombardování”?

Michail Prouza
2. 11. 2018  NWOO  
Vše vypadalo tak slibně. Proudy syrských inženýrů a atomových fyziků z celé Afriky se hrnuly přes Středozemní moře, Itálii a Maďarsko za Mutti Merkel a stále více Švédů už dnes čte Korán v originále. Ale od Moskvy zase přišel jenom mráz. Despotický Car Putin se spolčil s diktátorem Bašarem al-Assadem. Poslední bojovníci Islámského státu ISIS se dnes stáhli k Idlibu na sever od Damašku obklíčeného vládními vojsky kde se za ochranným štítem těl místních civilistů hádají s Bílými přilbami, kdo dostane od spojenců spásnou letenku do Izralele první. Mráz z východu zjevně popálil i Maďary a Italy a syrský pramen začíná vysychat. Syrští Syřané začínají váhat nezůstanou-li raději doma u svých velbloudů.

Když se dva hádají, třetí se směje

Jan Campbell
2.11.2018 VašeVěc
Zatím co je v české kotlině teplo na ulici a horké mozky ruso- a sinofobů brzdí rozvoj vztahů, nenechá si prezident Putin vzít šanci na setkání s delegací německých průmyslových kapitánů a manažerů. Delegaci vedenou Wolfgang Büchele v rámci již tradičního setkání s vládou RF organizovaného Ostausschuss der deutschen Wirtschaft, přivítal dnes prezident Putin bez zpoždění v naději, že nehledě na těžké mezinárodní podmínky se obchodní vztahy s SRN budou nadále dobře vyvíjet. Wolfgang Büchele podpořil prezidenta Putina vyjádřením, dass Russland und Deutschland wieder auf dem richtigen Weg seien.

Západ prohrává, a tak doslova útočí na Čínu a Rusko „zleva zprava“

Andre Vltchek
Andre Vltchek
2.11.2018  InternationalClearingHouse,   překlad Zvědavec
Šílenost a odpornost západní protičínské propagandy přivedly některé mé přátele z Číny až k pláči. Pomatenost toho, co se tvrdí a píše v USA a Evropě o Číně (a samozřejmě i o Rusku), nyní jasně odráží frustraci a hrubost navztekané poražené strany. Člověk by měl dokonce chuť západní impérium politovat, kdyby to však nebylo tak silně vražedné.

Profesor Krejčí důrazně varuje: Je stejná situace, jako před 1. světovou válkou

Prof. Oskar Krejčí
ROZHOVOR s prof. Oskarem Krejčím
2.11.2018   ParlamentníListy
„Rozehrávají hru především proti Číně,“ říká k záměru prezidenta Donalda Trumpa vypovědět smlouvu o likvidaci raket středního a krátkého doletu profesor Oskar Krejčí. „S Putinem se může časem domluvit na vylepšení staré smlouvy. Opravdu ale nevím, jak se s Moskvou dohodne na raketách v Číně. A to je základní hra,“ vysvětluje. Politolog také upozorňuje na záměrné otevření debaty na toto téma před volbami do Kongresu. A rozmístění raket na území Evropy? „Mnozí čeští politici a generální tajemník NATO se budou okamžitě nadšeně hlásit, že chtějí americké rakety na svém území, ale rozumnější politici z Francie a Německa nebudou chtít, aby se z jejich území stalo rukojmí.“ Závěrem varuje: „Stejná situace byla i před první světovou válkou. Tehdejší mocní si také válku nepřáli, ale dělali vše pro to, aby přišla.“

Glosa: Čtvrcení novináře čili Reálpolitika demokracií

Zavražděný novinář Džamál Chášukdží
Pavel P. Kopecký
2. 11. 2018  Literárky
V naší sto let existující republice neumíme stát na své straně. Žel bohu a Masarykovi ... Pořád potřebujeme někoho, kdo nás vodí za ručičku a otcovsky vysvětluje, co je dobré a co zlé. 


čtvrtek 1. listopadu 2018

Válka v Sýrii se vyhrála nejen proti DAEŠ, ale i proti USA. Osud Sýrie bude řešen bez amerických agresorů

Rostislav Iščenko
1. 11. 2018 ru-an-info.livejournal /новости-сирии.
V sobotu se v Istanbulu konalo významné setkání čtyř národních vůdců. Vladimír Putin uskutečnil jednání s prezidenty Francie a Turecka a také s německou kancléřkou. Jednalo se především o syrském urovnání. Zvláštní pozornost bych věnoval absenci USA na schůzce. Je to poprvé od americko-španělské války roku 1898, kdy se zásadní otázka mezinárodních vztahů řeší bez účasti USA. 

Špatné je to, Angelo. Tereza Spencerová má zlé zprávy pro EU. Prohráli jste, dodává

1. 11. 2018  ParlamentníListy
OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Evropská unie odchodem Angely Merkelové utrpí. Nikdo jiný totiž nebyl schopen přijímat zásadní rozhodnutí. Macron určitě ne, ten je spíš jen „bublifuk“ nápadů, které rychle splasknou, komentuje ohlášené „odcházení“ německé kancléřky Angely Merkelové analytička Tereza Spencerová. Ta v rámci svého pravidelného shrnutí týdenních událostí též poznamenává, že Merkelová a Macron se už ani nesnaží maskovat, že v Sýrii prohráli. A co soudí Spencerová o proběhlých oslavách století české státnosti?

Sračka, hnačka a třetí světová


Václav Umlauf
1. 11. 2018   E-republika
Naši hlavní mediální fejkaři maskují oficiální zahájení studené války jako exotickou nemoc zvanou “střevní chřipka”. Naše armáda trpí militarizovanou formou hnačky, která nutí naše vojska poletovat od prohrané války v Afghánistánu až po ruské hranice. USA, Rusko a Čína už nemají iluze a dobře vědí, že to spěje do pořádných sraček.

Něco o vlastenectví

Napsal sl-lopatnikov, překlad Janika, převzato odtud.
1. 11. 2018  OstrovJaniky
Nejlepší způsob, jak se vypořádat s pojmem vlastenectví, je založen na teorii Modrého světa, s přihlédnutím k teorii komunismu. 

Nejprve ke komunismu. Díky protisovětské propagandě lidé zcela zapomněli význam tohoto konceptu.
Podle definice komunismus je svět bez zlodějů, zejména bez vykořisťovatelů.

Tam, kde jsou zloději, je Modrý svět. Modrý svět je takový svět, který je vždy organizován v zájmu zlodějů. Viz například Ukrajina. A Rusko.

Debakl nejen liščí

TARAS2
1. 11. 2018  TarasovaTerasa
Svůj palác jsem začal stavět ještě za bolševika, v destinaci, kterou lze bez rozpaků označit za oblast, kde lišky dávají dobrou noc. A skutečně: přijedu na parcelu a na hromadě písku leží lištička, jak ta vymalovaná v pohádkové knížce o Budulínkovi, v poloze spokojeného spánku. Tedy tuhá.

středa 31. října 2018

Znovuzrození Islámského státu

Jana Maříková
31. 10. 2018
Syrské obranné síly SDF přerušují svou operaci proti ISIS ve východní Sýrii v souvislosti s tureckými útoky. Teroristé ISIS znovu dobyli téměř všechny ztracené oblasti, které ztratili díky SDF v posledních měsících, a nyní rychle postupují do Iráku. Podle televize ZDF Irácká armáda reaguje na postup teroristů z ISIS a nyní míří vzdušnými útoky na syrsko-iráckou hranici. Irák také posílá masivní vojenské posily do pohraničního města Al-Qaim. Irácká armáda nechce nechat teroristy ISIS znovu zaútočit na Irák, jak tomu bylo před několika lety. SDF se stáhla z oblastí, které následně znovu dobyli teroristé ISIS. 


Německo V.

- OP -
31. 10. 2018
Vera Lengsfeldová a manifest „Společná výzva 2018“ - „S rostoucím údivem pozorujeme, jak je Německo poškozováno masovým přistěhovalectvím. Solidarizujeme se s těmi, kteří proti tomu mírumilovně demonstrují za to, aby v naší zemi byl na hranicích obnoven právní řád“. Jak probíhalo slyšení v petičním výboru Bundestagu? Jak Antifa úspěšně brání svobodě vyjadřování? Další demonstrace proti přijímání uprchlíků v Hamburku a jinde.


Revize Montreuxské úmluvy: čeho chtějí USA v Černém moři dosáhnout ...Grigorij Pavlodubov
31. 10. 2018     politexpert
Spojené státy americké se více znepokojují pozicí a bojovými možnostmi Kyjeva v Černém moři než samotní Ukrajinci. Američtí politologové nepokrytě otevřeli téma revize Montreuxské úmluvy. Podrobnosti o tom sdělil list Ekonomika segodňa. Americký politolog, vedoucí známé nadace Jamestown Glen Howard ZDE, uvedl, že je nutné zrušit Montreuxskou úmluvu z roku 1936, která zabraňuje americkým lodím ovládat Černé moře.

Přípravy k válce s Ruskem: Na Ukrajině se zřítila stíhačka ruské výroby SU-27 s americkým pilotem v kokpitu!

31. 10. 2018   aeronet
Americký pilot i jeho ukrajinský instruktor zahynuli! Co dělal americký pilot v ukrajinském stroji určeném pro výcvik kadetů na ostrém vojenském cvičení NATO Clear Sky 2018? Co pohledávají vojska aliance na území nečlenského státu, kde navíc probíhá občanská válka? Chystá se provokace s “ruskou” stíhačkou na jaro příštího roku?


Bosna a Hercegovina - o čem by se u nás nikdy nepsalo, demonstrace občanů proti migrantům v Bihaći, postupné usazování Arabů z Perského zálivu, skupování lukrativních nemovitostí a pozemků a arabština v ulicích. Bude možná jednou z Bosny nové muslimské Švýcarsko?

Migranti na přechodu mezi Bosnou a Chorvatskem
-OP-31.10.2018
Autorka píšící pod iniciálami OP si všímá situaci v současné  Bosně, přes kterou se do Evropy pokoušejí dostat desetiticíce ilegálních migrantů, převážně y muslimských zemí. Nsše presstituky o tamní situace příliš nevšímají.

Lenka Procházková vyznamenána. Blahopřejeme!Blahopřejeme naší kamarádce a přispěvatelce Nové republiky, nezlomné bojovnici proti nepravostem minulého i současného režimu, paní spisovatelce Lence Procházkové ke státnímu vyznamenání, které obdržela od prezidenta republiky ke stému výročí obnovení české státnosti.

Básníci mají vždycky pravdu

Básník Karel Sýs
Karel Sýs
(Rozhovor s Monikou Hoření pro Haló noviny)
31. 10. 2018
Přetíštěním rozhovoru, který poskytl básník Karel Sýs Haló novinám se připojujeme s blahopřání k státnímu vyznamenání, které básník a občasný přispěvatel Nové republiky obdržel z rukou prezidenta republiky.

Vyzobáno z webů za říjen 2018

Jan Kadubec 
31. 10. 2018  Outsidermedia
Každoměsíčním pravidelným zobáním z českého netu přináší pan Jan Kadubec na stránky Outsidermedií zajímavé, a někdy až směšné, citáty či úryvky článků. Je to zájímavé čtení. Ostatně posuďte sami:

Evropa se i bez Merkelové obejde

Bernd Riegert 
31. 10. 2018  DeutscheWelle, překlad Mirko Radušević  (Lidovky)
Mnohé země EU nesouhlasily s politikou Merkelové týkající se uprchlíků. Její politika úspor u zemí nacházejících se v krizi narazila. EU vidí její rezignaci jako šanci nového začátku. Jak toto dopadne?


PENZE: Další katastrofa na obzoru?

Docent Radim Valenčík - VŠFS
Radim Valenčík
31.10.2018 blog autora
Včera (30. října 2018) uveřejnila řada médií další katastrofickou vizi – podle titulků na tom budeme zakrátko (tj. za "pouhých" 50 let) hůř než Řecko a nebude na důchody. Například Eurozprávy uvedly zprávu ČTK vycházející ze zveřejněného materiálu Národní rozpočtové rady v této podobě (důležité jsem zvýraznil tučně):

Je to jako westernový film: schyluje se k zúčtování

Sovětská SS-20 a americký Pershing II - nukleární hrozby let minulých
Paul Craig Roberts
31.10.2018  InternationalClearingHouse,  překlad Zvědavec
Americkému vojensko-bezpečnostnímu komplexu trvalo 31 let, než se zbavil posledního úspěchu prezidenta Reagana v oblasti jaderného odzbrojení - smlouvy INF, kterou podepsali prezident Reagan a sovětský prezident Gorbačov v roce 1987.

Svět při středeční ranní kávičce

Tereza Spencerová
31.10.2018 facebook autorky
-- „Je na čase válku v Jemenu ukončit,“ míní šéf Pentagonu a navrhuje vyhlásit příměří a do 30 dnů uspořádat mírové rozhovory… k čemu všemu může být dobrý jeden rozřezaný… Saúdové v čele útočící koalice mezitím vyslali do oblasti jemenského přístavu Hodejdá dalších 10 tisíc vojáků/žoldáků… a Británie na základně ve Walesu dál cvičí saúdské piloty k bombardování…


Našu spoločnosť má utvárať verejný záujem, nie súkromný zisk

Edao Chmelár
Eduard Chmelár
30. 10. 2018  blog autora
Z výroku Richarda Sulíka – čo je zadarmo, to treba zrušiť – ma doslova mrazí. Nie preto, že by ma prekvapovalo toto dlhodobé presvedčenie predsedu SaS. Ale preto, že ma znepokojuje, koľko ľudí považuje túto životnú filozofiu za prirodzenú a nedokáže si uvedomiť jej dôsledky v živote.

Přichází den další války. Z Ankary zní čerstvá ozvěna dávného Hitlerova "Es kommt der Tag! "

Jana Maříková
31. 10. 2018
Před dvěma dny jsem zveřejnila článek o ostřelování města Kobání v oblasti, které se říká Rojava - západní Kurdistán, na severu Sýrie. Útočila turecká armáda, jak je v této oblasti minimálně od zimy zvykem. Erdogan se někam podívá, uvidí teroristy a nařídí útok. Kupodivu se to nikdy netýká teroristů z tzv. Islámského státu - to jsou kámoši, kteří léta dodávali ropu. Není to ani An-Nusra - tzv. umírnění džihádisté - ti už jsou dávmo tureckými spojenci. Erdogan je v tomto velmi politicky nekorektní a pod pojmem "teroristé" vidí pouze Kurdy, repektive jejich Lidové obranné jednotky (YPG), zahrnuté do širšího svazku Syrských obranných sil (SDF). Tedy jednotky, které proti teororistům v našem pojetí - militantům IS - bojovali a bojují. S velkými ztrátami na životech. Ono se to tady moc neví, mluví se o nich jako o separatistech, ale oni brání svou zem - Kurdistán - Rojavu. Tam žili po staletí, dříve než přišli Arabové a Turci.

úterý 30. října 2018

Rusko nepustí lodě NATO do Azovského moře


Marie Borisova
30. 10. 2018    360tv
Rusko nedovolí Ukrajině a NATO, aby prováděly cvičení v Azovském moři. Prohlásila to hlava Republiky Krym Sergej Aksjonov, uvádí list Izvestija. "V Azovském moři žádné lodě NATO nebudou. Naše země bude tvrdě a důsledně hájit své národní zájmy, o tom nemusí nikdo pochybovat", řekl Aksjonov. Poznamenal, že Rusko vystupuje proti eskalaci konfliktu na této vodní ploše, a právě proto nestrpí, aby tam vstoupila Severoatlantická aliance.

Edvard Beneš a zmizelá deska

Martin Koller
30. 10. 2018
K stému výročí republiky vůbec není špatné podívat se do historie. Zesiluje propaganda zaměřená na kritiku jak vzniku, tak existence našeho státu, kupodivu především z domácích řad. Její základ je evidentně v Německu, které se s podporou většiny českých médií snaží posilovat nejen ekonomickou kontrolu nad naší republikou jako koloniálním zdrojem levných pracovních sil a odbytištěm nekvalitní produkce, ale převzít kontrolu i nad naší armádou zapojením našich útvarů do Bundeswehru a dodávkami německé výzbroje. Při pohledu na tribuny prohýbajícími se pod vahou všemožných VIP si musíme položit otázku, čí armáda vlastně pochoduje při oslavách stého výročí vzniku Československé republiky.

Svět při úterní ranní kávičce

Tereza Spencerová
30. 10. 2018 FB autorky
Svět při úterní ranní kávičce 30. řijna:

-- Angela prý odchází... za pár měsíců už nebude kandidovat na šéfku CDU... a v čele vlády chce být až do konce, ještě tři roky... takže sice odchází, ale hodně pomaloučku... skoro jako by tu zůstávala... kurz eura padá... protože "končí"? ...nebo proto, že "nekončí"?


-- vzájemný obchod mezi Německem a Ruskem letos až dosud poskočil o 25 procent... a dosáhl objemu 39 miliard dolarů... sankce nesankce...

Německu nebude nechybět Merkel, chybí mu vize

Radim Valenčík
30. 10. 2018 blog autora
Tak nám odchází Merkel. Pomalu, ale jistě. Vlastně již dlouho, připomenu jak to probíhalo:
Vloni:

Päť poučení zo storočnice republiky

Martinská deklarace
Eduard Chmelár
30. 10. 2018  blog autora
Dnes sa všade skloňovala hrdosť na vlastné dejiny a vlastný štát. Skutočne, Deklarácia slovenského národa z 30. októbra 1918 má rovnocenný štátoprávny význam ako Vyhlásenie Národného výboru československého z 28. októbra 1918 v Prahe a ja som veľmi rád, že sa naplnil môj návrh spred ôsmich rokov, aby bol tento deň korunovaný na štátny sviatok: http://denikreferendum.cz/clanek/6958-ako-sa-zmierit-s-vlastnymi-dejinami Ale na to, aby nám boli dejiny užitočné, musíme pochopiť nielen fakty, ale aj ich kontext pre súčasnosť a význam pre budúcnosť. Pokúsil som sa ich zhrnúť do piatich bodov:


Svět ruskýma očima 478

Zajoch
30. 10.2018 Outsidermedia
USA obnovují svůj status „země benzinek“ * * * Odstoupení od DRMSD je další krok politického, vojenského a psychologického nátlaku na Čínu a Rusko  * * *  Pokud Američané odejdou z DRMSD, je možno předpokládat, že rozmístí v Evropě rakety s bojovými jadernými hlavicemi

USA chtějí zrušit další smlouvu o kontrole zbraní kvůli své válečné ekonomiceFinian Cunnigham
30.10.2018   Zvědavec
Ekonomika Spojených států je vojensko-průmyslový komplex. Proto jakákoliv mnohostranná smlouva o kontrole zbraní, která omezuje zbraně a vojenské napětí, je a priori neslučitelná s fungováním kapitalismu v americkém stylu.


Slavíte si? Tak si slavte!

Vyšlo na blogu Tribun 28. 10.2018
30. 10. 2018
Dnes slavíme 100. výročí vzniku Československa. Kdo to neví, ten je nejspíš mrtvý, protože těm oslavám se nedá uniknout. Jsou všude, v celém veřejném prostoru. Jsou všude a jsou až vlezlé a mně nejenom proto připadají poněkud nemístné. Už jenom to, že Česká republika slaví 100. výročí vzniku Československa – státu, který už dvacet pět let neexistuje a který jsme sami aktivně demontovali. A teď děláme, jako kdyby se nic nestalo a pořád jsme byli ten stát, který před 100 lety povstal na troskách Rakousko-Uherska. Proč jsme se tedy v roce 1992 víc nesnažili Československo zachovat, když nám na něm dnes tak záleží?


Pentagon provedl největší dodávku munice do Evropy v 21. století!

30. 10. 2018  RamsteinAirBase a PrvníZprávy
V říjnu dodal Pentagon asi sto kontejnerů s různými zbraněmi a vybavením do letecké základny Ramstein v Německu, informují stránky základny.

Jaroslav Bašta: Kdo táhne Českou republiku na východ

Jaroslav Bašta
- rp -
30. 10. 2018  PrvníZrpávy
Minulý týden jsem byl v Moskvě na konferenci, která se věnovala vzniku Československé republiky z pohledu českých, slovenských a ruských historiků a diplomatů, píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Ukončeme okupaci Afghánistánu!

Pavel Letko
30.10.2018 E-republika
Bojujeme za svoje zájmy, respektive zájmy těch, co nám vládnou, s dobrem, spravedlností, demokracií, natož láskou to nemá naprosto co dělat.


V Belgii se vypařily Kaddáfího miliardy!

Muammar Kaddáfí
30. 10. 2018  LentaRu a PrvníZprávy
Část finančních prostředků zabitého libyjského vůdce Muammara Kaddáfího zmizela z belgických bank. S odkazem na televizi RTBF to uvedla agentura Lenta.

Přístup k financím Kaddáfího byl v roce 2011 zmrazen rozhodnutím Rady bezpečnosti OSN. V té době měly BNP Paribas, Fortis, ING, KBC, Euroclear Bank v držení více než 14 miliard eur.