Reklama

sobota 10. listopadu 2018

Jak se nám vyvíjí Čulík...

Eva Novotná 
10. 11. 2018
Na svém fb jsem našla příspěvěk, který bych nerada nechala bez odezvy.
Pod článkem "GENERÁL PAVEL VZPOMÍNAL....
Jan Čulík Jen blbec sdílí kriminální server Parlamentní listy. Vy chcete skutečně skončit v koncentráku, paní Eva Novotná?
E. N. čí koncentrák to bude?

Nejde o boj proti terorismu: Česká účast v afgánské válce – pokus o dílčí shrnutí a pár závěrů

Petr Kužvart
10. 11. 2018
Tak nám podle všeho skončila prvá veřejná debata nad problémem. Za její momentální konec považuji text Ladislava Jakla („Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky" – z facebookového profilu autora převzala Nová republika 8.11. 2018). Tento text mě velmi příjemně překvapil – není k němu prakticky co dodat a považuji jej za vhodnou tečku za výměnou názorů posledních dvou týdnů. Za zahájení veřejné debaty lze považovat kritické vyjádření náhle prozřevšího poslance Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Je na čase jisté shrnutí ověřených faktů a formulace otázek, jež z výměny názorů vyplynuly.

ČSSD – co teď? Má ještě smysl psát o ČSSD?

Radim Valenčík
10. 11. 2018    RadimValenčíkPíše
Budoucnost ČSSD? Někteří se domnívají, že hlavní otázkou nyní je: Jak zachránit tuto ČSSD? Ne. Na to už je pozdě. Otázka, která je na pořadu dne, totiž zní: Co z této strany lze ještě zachránit? "Konkurzní podstata" této strany je totiž záporná. Nejen, pokud jde o majetek, ale i o politickou pozici. Tu lze ještě dále tunelovat, ale tím hůř. Supové se od této mršiny nedají odehnat, jak konečně pochopil i J. Zimola, a budou ve svém poslání důslední. Po nich možná přijdou ještě nějaké larvy...
Problém je totiž v tom, že se ČSSD zmocnili ti, kteří nemají naprosto žádné zábrany a žádný vztah k hodnotám této strany. Opozice vůči nim, která si uchovala uvnitř personální genocidou likvidovaného politického subjektu určité postavení, bohužel nepochopila, o co jde.

Evropa je šokována tím, co se děje na Ukrajině!

Po Majdanu se svoboda slova prudce zhoršila
- kou -
10. 11. 2018 NewsOnePrvníZprávy
Evropští senátoři jsou šokováni tím, co se děje na Ukrajině, řekl poslanec Nejvyšší rady Vadim Rabinovič po rozhovorech ve francouzském senátu televizi NewsOne.
Podle něj nechápou situaci se svobodou projevu na Ukrajině, zejména senátoři byli pobouření bitím novinářů.

pátek 9. listopadu 2018

Hlava delegace Tálibánu uvedla, že s Kábulem není přímý kontakt

9. 11. 2018    russian
Tálibán nevedl přímá jednání s afghánskou vládou, řekl vedoucí politického úřadu hnutí Sher Mohammad Abbás Stanikzai. "Žádné přímé kontakty nebyly", řekl novinářům k výsledkům setkání moskevského konzultačního formátu o Afghánistánu. Podle něj "tato vláda nepředstavuje národ Afghánistánu", proto Tálibán odmítá s nimi přímá jednání do té doby, dokud nebude vyřešen problém s Američany. Dříve zástupce afghánské vládní mírové rady Eskhan Taheri uvedl, že Kábul je připraven jednat s Tálibánem bez předběžných podmínek.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

Vyznamenání Pussy Riott schvalujeme, Jarka Nohavicu zatracujeme...

Jaromír Petřík
9. 11. 2018     https://jaromirpetrik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=686279
Je zajímavé, jaké hysterické emoce budí vyznamenání Jarka Nohavici z rukou ruského prezidenta Vladimíra Putina. Rusofobové, jako by se ze svojí nenávisti doslova pominuli...
V diskusi jsem se mimo jiné o Nohavicovi dočetl, že je papalášským poskokem. Když jsem na to reagoval slovy - cituji: „A kdyby Nohavica přijal vyznamení od nějakého západního politika (např. Mayové, Merkelové, Macrona), tak by nebyl papalášským poskokem?“


Globální pakt o migraci má globální dopad na západní civilizaci

https://www.megaknihy.cz/islam/23035-koran.html?utm_si=RFlidjRTZUc2TWpNd016VXlNekF6TlE9PQ==&utm_pab=0&matchtype=&network=g&device=c&creative=63152076610&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=1o1&campaignid=193922770&adgroupid=19959225370&feeditemid=&targetid=pla-436851164394&loc_physical_ms=1029184&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=EAIaIQobChMI2YHtgpHI3gIVk4bVCh2XUgcgEAQYASABEgKsGfD_BwE9. 11. 2018 CSPI, z.s. Centrum pro studium politického islámu
Globální pakt o migraci vytváří příznivé podmínky pro islámskou migraci. Z tohoto důvodu je nezbytná znalostpolitického principu hidžry, tj. islámské migrace. Hidžra následuje příklad nastolený Mohamedem, na nějž seodkazuje i korán. Hidžra je pro islám sociálně i ekonomicky velmi výhodná. Pokud jí není právní cestou zabráněno,postupně vyhlazuje neislámskou hostitelskou kulturu a nahrazuje ji islámskou civilizací.
Korán 2:218: Avšak ti, kdož uvěřili, vystěhovali se a na cestě Alláhově bojují, ti mohou doufat v jeho milost –a Alláh věru je odpouštějící, slitovný. (Dále např. verše 8:72 a 9:20.)


Vítězství občanské společnosti v USA: Americký soud pozastavil výstavbu sporného ropovodu Keystone XL

9.11. 2018 Zdroj
Great Falls (USA) - Soud v americkém státě Montana pozastavil výstavbu sporného ropovodu Keystone XL. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že vláda Spojených států ještě neprovedla úplnou analýzu dopadů projektu na životní prostředí. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters.
Ropovod za osm miliard dolarů (183 miliard Kč) má být dlouhý 1900 kilometrů a přepravovat ropu z kanadské provincie Alberta do amerického státu Nebraska. Podle listu Great Falls Tribune přichází rozhodnutí soudu v době, kdy se kanadská společnost TransCanada připravuje k výstavbě prvních částí ropovodu v severní Montaně.

100 let od založení JZD Staré Hamry


Administrator
9. 11. 2018 AlternativaZdola
V rámci oslav, kdy si připomínáme sto let od založení Československa, přispělo svou troškou i Muzeum družstevnictví. Konference Družstva za první republiky a dnes nabídla nejen reflexi minulosti, ale především ukázala na současná, úspěšná družstva.

Večeře ve velké večerní toaletě a smokingu

Taras2
9. 11. 2018 TarasovaTerasa
Dnes ukončíme (jistěže přízemní) srovnávací žranice v obou našich oblíbených režimech. Pokud vám to připadá nadměrně nízké a nehodné mého pera, zkuste si tři dny nejíst. Nepochybně pak změníte názor.

Komparativní analýza buřtů komoušských a kapoušských

Taras2
9. 11. 2018 TrasovaTerasa
Je to známý úkaz: debata pod článkem o směřování lidstva a posledních vědeckých poznatcích v mikrosvětě chcípá na úbytě. Pokud se ale otevře palčivé téma, zda cibulku osmažit dorůžova nebo jenom lesklou, podlévat vínem či pivem, smetanu kysanou nebo sladkou, rozvine se diskuze do obřích rozměrů. Pokud budete řešit, zda s šípkovou nebo se zelím, vznikne dokonce konflikt. Tedy dnešní problém zní: Jak se žralo za komoušů a jak se papinká za kapoušů?

Retro: Třikrát běda znárodňovatelům

Chudý        a         Bohatý
Jan Kadubec
9. 11. 2018  Outsidermedia
Třikrát běda pro ty, kteří by zase chtěli znárodňovat:

První běda – znárodňovatel bude hanebným a potupným způsobem odpraven, anebo v tom lepším případě postaven před mezinárodní soudní tribunál v Haagu a odsouzen na doživotí. (Několik náhodně vybraných případů: Mosadek, Aliende, Jásin, Lumumba, Ben Barka, Sukarno, Che, Saddám, Kaddáfí, Usáma…)

Druhé běda – obyvatelstvo bude humanitárně zbombardováno, aby si uvědomilo a nadlouho zapamatovalo, kde je jeho místo, má makat a nekecat.

Třetí běda – země bude rozparcelována mezi jednotlivá podnikatelská (mafiánská) uskupení a stát v té staré formě přestane existovat.


Britské listy - elfí doupátko pod kritikou bývalých přispěvatelů

Jakub Laurentius
7. listopad v 0:27  Facebook
Vyjádření vskutku rozhořčeného a zaujatého "blba". Trochu delší text, ale oponuje zkřivenosti, jež se dnes lavinovitě šíří a jež se mne osobně dotýká...

Ranní kávička s Terezou Spencerovou

Tereza Spencerova
9. 11. 2018  Facebook autorky
Svět při páteční ranní kávičce:

-- pod tlakem z USA Německo navýšilo svůj zbrojní rozpočet pro rok 2020 o 5,7 miliardy eur… na nové lodě, stíhačky a tak…

-- Macron má za to, že je „legitimní“ uctít památku maršála Petaina, který v první světové vedl francouzské jednotky u Verdunu… a za druhé světové kolaboroval s nacisty… to si naběhl… Macron… a vlastně i Petain…

čtvrtek 8. listopadu 2018

Korotčenko: USA a Nizozemsko chtějí "ututlat" záležitost s ukrajinským Bukem ve věci MH17 ...

Marie Krasiková
9. 11. 2018      politexpert
Spojené státy a Nizozemsko se rozhodly "ututlat" aféru ukrajinského Buku, který s největší pravděpodobností sestřelil Boeing 777, který letěl nad Donbasem. Ministerstvo obrany RF dříve odůvodněně uvedlo, že raketa, která zasáhla Boeing pro osobní dopravu malajských aerolinií, je ukrajinského původu. Po této zprávě americké ministerstvo obrany podezřele zmlklo a snaží se toto téma nezmiňovat, navíc neodtajnilo družicové údaje. Ve vysílání ruské televize o tom hovořil vojenský expert Igor Korotčenko.

Západní Balkán - aktuální cesta ilegálních migrantů do bohatší Evropy

-OP-
8. 11. 2018
Severní Balkán – u nás kdekterý důchodce musí korunu dvakrát obrátit, než jí vydá, zatímco jsou uprchlíci na jejich turistické cestě do Evropy vybaveni předplacenými debetními kartami a chytrými telefony - Sorosova soukromá investice do migrantů za 500 miliónů dolarů
.

Jak rozumět výsledku amerických průběžných voleb

Paul Craig Roberts
8. 11. 2018     PaulCraigRoberts
Podíváme-li se na tuto mapu ze CNN: https://www.cnn.com/election/2018/results/house, zdá se, že s výjimkou některých tenkých oblastí na severovýchodě, na západním pobřeží a dále v hispánských a černošských enklávách na jihozápadě a jihu, volila země republikánsky. Podle mého mínění volilo vnitrozemí republikány proto, že „odrbanci“ se rozhodli Trumpa přece jen podržet. A to ze dvou důvodů. Prvním je, že vždy hovořil o jejich ekonomických problémech, způsobených vývozem amerických pracovních příležitostí do zámoří, který jim v materiálním smyslu zkrátil opratě. 


,,Je směšné tvrdit, že supermoderní robocopové kráčející pasteveckými vesnicemi chrání na konci světa bezpečnost České republiky", uvedl na facebookovém profilu Ladislav Jakl, člen správní rady Institutu Václava Klause

Ladislav Jakl
8.11. 2018   Rukojmí
Bývalý ředitel politického odboru Kanceláře prezidenta republiky Ladislav Jakl se domnívá, že je nutné ihned odejít z Afghánistánu. „Musíme odejít. A to nejen my, ale všechna cizí vojska!"

Pohřeb západní civilizace

Jaroslav Král
8. 11. 2018
Nedávno jsem si z nostalgie znovu přehrál výpravný film USA z roku 1964 Pád říše římské (Fall of the Roman Empire), který všem doporučuji. Popisuje úpadek impéria po smrti císaře Marca Aurelia, příchod barbarů a pokus o jejich integraci udělením římského občanství. Ukazuje vrchol materiálního bohatství, jdoucího ruku v ruce s naprostým morálním úpadkem, kdy mj. všechny veřejné funkce jsou na prodej, včetně stolce císaře. Kbyby dnes žila moje babička, moudrá žena z lidu, tak by asi řekla, že se lidé měli tehdy tak dobře, že už nevěděli roupama, co dělat. Film končí komentátorskou větou, že „Velká říše nebývá zničena zvenčí dřív, než se zničí sama zevnitř.“

Ohlasy na dekoraci JN


Zdeněk Hrabica
8. 11. 2018
Anonym na netu napsal stručně: 


„Dnes kdejaký cyp
Si přeje, aby chcip.
On však stále srší vtipem
A cyp zůstane cypem.“

Příběh snad se šťastným koncem - pákistánská křesťanka Asia Bibi už sedí v letadle na cestě ze země.

Jana Maříková
8. 11. 2018
Křesťanka Asia Bibi byla propuštěna z vězení. Hlásí to BBC a zpravodajská agentura AFP. "Moje klientka je v letadle, ale nikdo neví, kam se chystá přistát," prohlásil její obhájce Saif-ul-Malook pro tato dvě média. Před několika dny jsem na Nové Republice zveřejnila článek, ve kterém jsem čtenáře seznámila s causou pákistánské křesťanky Asie Bibi, obviněné a odsouzené k smrti za rouhání, urážku proroka Mohameda, jehož se měla dopustit ve sporu s muslimskými ženami, se kterými pracovala na poli.

Macron označil Evropu za hlavní oběť možného odstoupení USA od smlouvy INF

8. 11. 2018      russian
USA ohrozí evropskou bezpečnost v případě, že odstoupí od smlouvy INF. V rozhovoru s rozhlasovou stanicí Europe 1 to prohlásil francouzský vůdce Emmanuel Macron. "Když vidím, jak prezident Trump oznámil před několika týdny, že odstupuje od důležité dohody o odzbrojení ... Kdo bude hlavní obětí (tohoto rozhodnutí - pozn. RT )? Evropa a její bezpečnost", řekla hlava státu. Dříve Ministerstvo zahraničí Ruska varovalo americkou stranu před odstoupením od smlouvy INF. 20. října americký vůdce Donald Trump oznámil odstoupení USA od smlouvy. Prezident Ruské federace Vladimír Putin slíbil, že Moskva bude rychle a účinně reagovat na odstoupení Washingtonu od smlouvy INF.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová